GEMEENTE WADDINXVEEN Drukte op openlucht- Musical zilveren basisschool Stuurgroep kiest voor compactbos F evenementen Waddinxveen Sing-inn in De Schaapskooi i w tomerswoxienboeten TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Pagina 3 Woensdag 9 juni 1993 01820-16066 010-4362244 VAKANTIEREGELING 1993-1994 HINDERWET In de Dorpstraat was het de gehele zaterdag een gaan en ko- Op de braderie is de Dorpstraat was ook volop muziek te be- Maga-Color). De levende poppenkast van de toneelvereniging Toi-Toi 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Woensdag 9 juni 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. 24642 24700 24760 NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES COLLECTE VERGUNNING DE CHEMOCAR RIJDT WEER OP VRIJDAG 11 JUNI BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN Weekblad voor Waddinxveen I GEMEENTEGIDS 1994 SPREEKUREN Vrijdag 11 juni Zaterdag 12 juni RTW-RADIO A Zondag 13 juni a If-; i I* t -■* F - 12570 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Milieudienst Midden-Holland, nr. 92.8936. i Op de agenda o.a.: AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Achter de Staringlaan 17 Binnengekomen bouwaanvragen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Op de agenda o.a.: De Akker 57 De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: Berkengaarde 56 en 58 Waarschuwing Herfstvakantie Kerstvakantie Terinzagelegging ontwerp-beschikking vanaf maandag 27 december 1993 Voor j aarsvakantie Nieuwe uitgaven zijn: Flexibele huuraanpassingen. Paasvakantie Appartement kopen? t/m maandag 4 april 1994 Een woning kopen met een eenmalige bijdrage. Mei-vakantie Uitgaven van het Ministerie van V.R.O.M. Let's talk about sex. niet op vrijdag 6 mei 1994 Pinkstervakantie Zomervakantie Aanvraag studiefinanciering 18 Aanvraag tegemoetkoming studiekosten. Aanvraag individuele huursubsidie. I De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: De vergadering van de commissie voor Openbare Werken en Ver keer, die is gepland voor woensdag 9 juni 1993, aanvang 19.30 uur, vindt geen doorgang. Commissie voor Sociale Zorg en Volksgezondheid op donderdag 10 juni 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Subsidieverzoek K.B.O. en A.N.B.O. ten behoeve van viering Jaar van de Ouderen. Advies tot verlening extra financiële bijdrage ten behoeve van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (T.A.P.-project). Advies inzake Sociaal Cultureel Fonds. Advies inzake uitbrengmaaltijden "Souburgh”. Kastanjelaan (ongenummerd) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. het oprichten van een bedrijfspand met kantoorruimte en een bedrijfs woning. maandag 11 juli t/m vrijdag 26 augustus 1994 maandag 28 februari t/m vrijdag 4 maart 1994 vrijdag 24 december 1993 t/m vrijdag 7 januari 1994 De levende poppenkast van de toneelvereniging Toi-Toi ver zorgde in de Dorpstraat drie voorstellingen. (Foto: Maga-Co- lor). In de gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de ge meentelijke instellingen, de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, middenstand en industrie, sociale instellingen en kerkgenootschappen. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Waddinxveen. U kunt hiervoor desgewenst gebruikmaken van de mutatiebon die op pagina 174 van de gemeentegids Waddinxveen 1993 is geplaatst. Adverteerders zullen in de komende tijd benaderd worden door de heer W.O. Delsine van Suurland’s Vademecum B.V. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waa rop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instel ling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. wijk Zuidplas, Cirkelflat; Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; Oostpolderwijk, Overtoom; Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 24 juni 1993 schriftëlijk bij hun college worden ingediend door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 10 juni tot 24 juni 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. de directie van Vermeulen Kunststoftoepassingen B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een opslagruimte voor Ex- poxyharsen, Expoxyverharder en vulstoffen op het perceel Coe- necoop 13. Aanbieding jaarrekeningen 1992. le Begrotingswijziging 1993 Samenwerkingsschool Ha- vo/Atheneum. Vaststelling kosten nieuwbouw Kard. Alfrink- en Kon. Beatrix- school. Sociaal en cultureel fonds. Subsidie 1992 en 1993 voor Kreater inclusief toekomstontwik kelingen. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van extra kosten van drie Waddinxveense scholen voor het voortgezet onderwijs in verband met theatervoorstellingen in het kader van de mensenrechtene ducatie. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van extra subsidie S.W.W. in verband met hogere personeelskosten van het T.A.P.-project over 1994. Beschikbaarstellen kredieten ten behoeve van maaltijdvoorzie- ning voor ouderen. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak. het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee woningen (achterzijde). het oprichten van 3 woningen met praktijkruimte. maandag 23 mei 1994 maandag 11 juli t/m vrijdag 19 augustus 1994 donderdag 5 mei t/m vrijdag 13 mei 1994 maandag 18 oktober t/m vrijdag 23 oktober 1993 Tevens zijn in de brochurewand de volgende aanvraagformulieren aanwezig: Het komt meermalen voor dat men telefonisch of mondeling bena derd wordt om een advertentie te plaatsen in "een gids van de ge meente” of een "een gids welke (zogenaamd) met toestemming van de gemeente wordt.uitgegeven”. Laat u niet misleiden door valse suggesties! Vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente en ad verteer bij voorkeur niet middels een telefonische opdracht. Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. In de week van 13 juni tot en met 19 juni 1993 zal er gecollecteerd worden door AVO-Nederland. Op vrijdag 11 juni a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de Chemocar afgeven. Verleende bouwvergunningen Aanvullingen en/of wijzigingen voor de nieuwe uitgave kunt u zen den aan: Uitgeversmij. Suurland’s Vademecum B.V. Redactie gemeentegids Waddinxveen postbus 9510 5602 LM EINDHOVEN. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g.g. Politie Ongevallen Commissie voor de Financiën op donderdag 10 juni 1993 om 19.30 uur in het gemeentehuis. het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling, te we ten: 13 augustus, 8 oktober en 10 december 1993. uw buren of kennissen vragen om het Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven. het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeen- tewerf aan de Noordkade (nr. 48). Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de brochurewand op het raadhuis kunt u terecht voor de nieu we folder van het Ministerie van V.R.O.M. getiteld ’’Welles... nietes, wat wel en niet chemisch afval is”. Houdt chemisch afval apart, in uw KCA-box! Begin 1994 verschijnt de volledig geactualiseerde gemeentegids Wad dinxveen. De gemeentegids wordt in opdracht van het gemeente bestuur van Waddinxveen samengesteld door de daarin gespecialiseerde uitgeversmaatschappij ’’Suurland’s Vademecum” uit Eindhoven. regels van de Chemocar: Bedrijven kunnen niet bij de Chemocar terecht. - U mag het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - Injectie-naalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - Goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Tip van Max Milieu: luisteren, zoals hier van een Zuidmaerikaanse groep. (Foto: 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, Kringloophalte; 09.20-09.50 uur 09.55-10.40 uur 10.45-11.15 uur 11.20-12.05 uur Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken eh Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgëmeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. winkel opgezet om het publiek te Verenigde Naties. Van elk vermaken. Zo verzorgde Van der Linde de monstraties met het leggen van li noleum. Bij Heemskerk BV wer- ver- kocht actiepak gaat een gedeelte naar het kinderfonds voor steun aan meisjes en jongens overal ter wereld. den grote hoeveelheden videoban- Het zomerse weer zorgde op de terrassen in de Dorpstraat en de Kerkstraat voor topomzetten van Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 20.00-21.00 uur: Da Capo, een klassiek getint programma, uw gastheer: Jan Koorengevel. 21.00-23.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 23.00-00.00 uur: Non-stop mu ziek. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De discussie rond het Bentwoud, het oerbos dat er over 25 jaar tus sen Waddinxveen en Zoetermeer moet zijn om de verstedelijking van het Groene Hart tegen te gaan, is een nieuwe fase ingegaan. In vervolg op de informatie-bij- eenkomsten heeft de Stuurgroep Bentwoud, waarvan de gemeente Waddinxveen deel uitmaakt, ge kozen voor de aanleg van een ‘compact bos'. Het compactbos gaat ervan uit dat het bos vrijwel niet wordt doorsneden door wegen. Pas op grote afstand van de kern van het bos is er pas sprake van bebou wing. Dat betekent dat midden in het bos de natuurlijke processen ongestoord hun gang kunnen gaan. Middenin het bos zal een natuur- kem kunnen ontstaan die niet al leen hoge natuurwaarden heeft, maar ook voor de recreant zeer aantrekkelijk is. Door de compacte vorm van het bos en door de randen van het bos samen te laten vallen met wegen heeft een dergelijk bos de kortste randlengte. Dit is gunstig omdat er dan weinig bos direct aan agra risch gebied grenst. Het compactbos komt dichter bij de westkant van de kernen Bos koop en Waddinxveen te liggen dan bij het verstedelijkte Zoeter meer. De Polder Achterof bij het Noordeinde krijgt een multifunc tioneel bos, dat overgaat in het compactbos waar de natuurfunc tie hoofdzaak is. Aan de andere kant van het compactbos, nabij Zoetermeer. krijgt het bos een Het was druk en vol op de terrassen van de braderie in de Dorpstraat. (Fotö: Intercolor De Rooy). Indien 11 juni niet mogelijk is voor u, kunt u wel: men van mensen. Er zijn er tienduizenden geweest. (Foto: Inter color De Rooy). WADDINXVEEN - De rooms katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) gaat ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan de musical ‘Oost, west, thuis best?!' opvoeren. Dat gebeurt komende vrijdag tweemaal en wel in het Anne Frank-centrum om 13.00 uur en om 18.30 uur. De toegangsprijs bedraagt één gulden, het opge haalde geld wordt bestemd voor het Foster Parents Plan-kind Agus in Indonesië van de zilveren basisschool. WADDINXVEEN - Met behulp van een heleboel muziekinstru menten zal er vrijdagavond 11 ju ni in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse gezon gen worden. Iedereen is vanaf half negen welkom op deze sing- inn van lofprijzing en aanbidding. Msschien is voor de bezoekers nog wel ruimte om favoriete num mers te zingen. De toegang is gra tis. voornamelijk recreatieve functie. Het gebied ten noorden van de Hoogeveenseweg bij Boskoop is bestemd voor sierteelt. De grond is daar beter, evenals het grond water en bovendien zit men dich ter bij het bestaande sierteeltge- bied, zodat onnodige transportbe- wegingen door de bebouwde kom men kan worden beperkt. Het compactbos wordt omgeven door wandelpaden, fietspaden en ruiterpaden. Ook zijn er open ruimten en waterlopen. Een afwis selend gebruik van boom- en struiksoorten is voorzien. Het compactbos zal ook een rol gaan vervullen in de houtproduktie. Voor het compactbos lopen nog diverse onderzoeken. Onderwerp van onderzoek zijn de grondver- weving, het toekomstig beheer, de wensen voor natuurtypen van de recreanten, het zoutgehalte van het grondwater, de wateraan- en afvoer en de waterkwaliteit. In september worden er door de Stuurgroep Bentwoud nieuwe in formatieronden gehouden over het compactbos. Er komt een nieuwe folder en er zullen artike len in de pers verschijnen. Als eind van dit jaar door de stuurgroep het bosplan is opge steld start in januari 1994 een for mele inspraakprocedure. Daarna wordt het bosplan, vergezeld van inspraakreacties, in maart 1994 voor besluitvorming toegestuurd aan gemeenten, provincie en rijk. WADDINXVEEN - Waddinx veen heeft een zaterdag met aller lei openluchtevenementen achter de rug. Het was mede dankzij het warme zonnige weer overal even druk. In het gebied van de Dorps- traat-Kerkweg-W est-Kerkstraat hield de winkeliersvereniging de jaarlijkse braderie. Op het evene mententerrein aan de Dreef orga niseerde de Gereformeerde Kerk de rommelmarkt. De speeltuinvereniging Oranje- wijk aan de J.W. Frisoweg hield een uiterst geslaagd buurtfeest, dat aanvankelijk op Koninginne dag zou hebben plaatsgevonden. De braderie in de Dorpstraat was drukker dan ooit. Het is moeilijk te schatten hoeveel mensen er zijn geweest, maar de duizenden zorgden ervoor dat het van het begin tot het einde een drukte van belang bleef in het autovrije winkelgebied. Er waren in vergelijking met vo rig jaar meer kramen en meer at tracties, die beduidend meer jon geren en ouderen trokken. De meeste winkeliers en standhou ders deden goede zaken. Iedereen had zich ingespannen om de jaar lijkse gezellige dag in Dorpstraat tot een succes te maken. Het was allemaal een feest om te zien en te doen. We zagen ‘Ame rikaanse* steltlopers, clowns, een levende poppenkast van Toi-Toi, standwerkers, een superglijbaan, schapenscheerders, muziekgroe pen, een luchtkussen, een draai molen, een 4-wiel-jeep-race voor kinderen en een karaokeshow door Rotaract Waddinxveen. Diverse winkeliers timmerden aan de weg met speciale aanbiedingen en hadden activiteiten voor hun Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 00.00-08.00 uur: Non-stop mu ziek. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00-15.00 uur: Het middelpunt, met Paul Aalbers. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren, met Ron Menke. 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. I Tel. 01828-10379. Z vrijdag J april t/m vrijdag 8 april 1994 - 00.00-02.00 uur: In ’t holst van de nacht, met Ferry van Loon. 02.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur: Ricardo Hipkes non-stop Jazz-club. 09.00-12.00 uur: Religieus pro- gramma door één der Waddinx veense kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: Non stop mu ziek. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé. 18.00-19.00 uur: Hakken met Houtman. 19.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra, met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Ron Menke. den vanuit een oldtimer verkocht. Schildersbedrijf Visser had een zelfbedacht spel waarbij kinde- ijs, bier en frisdranken, terwijl ren altijd prijs hadden. Bij Mega- ook de diverse etenswaren gretig Color mochten kinderen gratis op de foto met de Agfa Happy Ted dy, die er lustig op los danste. viel de grote expositie met werk Een kleine 400 jongeren werden van cursisten tekenen-schilderen, gefotografeerd. Hun ouders kun- beeldhouwen-boetseren en foto nen de foto’s vanaf donderdag 10 grafie van het centrum voor juni bij Mega-Color aan de Dorp- kunstzinnige vorming Kreater aan straat 76 ophalen. de Kerkstraat samen. Daarmee Met deze beer steunt Agfa werd het seizoen van deze instel- Unicef, het kinderfonds van de ling afgesloten. voortgezet onderwijs Bij de kruising met de Beethovenlaan trok het schapensche ren de nodige aandacht. (Foto: Mega-Color). voortgezet onderwijs voortgezet onderwijs voortgezet onderwijs aftrek vonden. Met de braderie in de Dorpstraat Een kleine 400 jongeren werden van cursisten tekenen-schilderen, ^5? T

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3