K@RT WEG Fiat introduceert biikvangende Coupé Zuinige TDI- AUTOBEDRIJF KOOL B.V. Daihatsu motor voor VW Golf/Vento VANBEYNUM terug met bestelauto Hi Jet Honda Accord ruim voor zaak en gezin Disseldoos tegen diefstal Zakenauto van het jaar Mini Tropic Uw Honda-dealer voor Gouda e.o. H Honda Donker rr i s S Uw autoruit stuk! Motor opmerkelijk stil TECHNISCHE GEGEVENS: Automobielbedrijf I' I I I I Bel uw autoglasspecialist Auto R.A.S. Gouda B.V. Auto R.A.S. Woerden B.V. s* REDACTIE: HENRI STOLWIJK DORPSTRAAT 72 WADDINXVEEN 01828-12000 GOUDA-WAOOINXVEEN De Audi 80 is uitgeroepen tot zakenauto van het jaar 1993. In het juryrapport staat dat de wagen representatief is. Bovendien krijgt de Audi 80 het predikaat veilig en milieuvriendelijk toegedicht. Volgens de jury is over veel details goed nagedacht. Ook de kwaliteit van de carrosserie en de lak wordt geprezen, alsmede de daarmee samenhangende hoge restwaarde. Verder blijkt uit gegevens van leasemaatschappijen, dat de Audi 80 veeLwordt aangevraagd door medewerkers, die van hun werkgever zelf een auto mogen kiezen. Lengte Motor Halfords auto- en fletsmaterialenhandel levert een zogenaamde 'Disseldoos', die het stelen van caravans moet tegengaan. Het is een snel te plaatsen metalen omhulsel over het trekoog van het rijdende huis. Doordat het gebruikte staal 3 millimeter dik is, zal het volgens Halfords onmogelijk zijn voor 'gauwdieven' om de caravan achter de auto te haken en weg te rijden. De Disseldoos kost 69,50 gulden. Kanaaldijk 32 - 2741 PA Waddinxveen - 01828-12400 TTolkswagen begint V in het modeljaar 1994 met de levering van een nieuwe direct ingespoten dieselmotor in de Golf en de Vento. Dankzij toepassing van een turbo en electronisch geregelde brandstofinspuiting levert de motor 90 pk. Maar de belangrijkste eigenschap is eigenlijk zijn spaarzaam gedrag. Hij verstookt gemiddeld niet meer dan 4,9 liter dieselolie op 100 kilometer. Luxe T\ e jongste variatie op het thema Honda Accord U lijkt wederom geslaagd. Behalve een populair uiterlijk verschaft de auto veel binnenruimte. Niet alleen voorin kan menigeen moeiteloos met benen en hoofd uit de weg, maar ook achterin zullen uit de kluiten gewassen mensen geen reden tot klagen hebben. Dat maakt de Accord tot een ideale auto voor het comfortabel afleggen van veel kilometers zowel voor de zaak als met het gezin. T\ aihatsu brengt de bestelwagen HiJet, na U enige jaren van afwezigheid, weer terug op de Nederlandse markt. De besteller is op een fiks aantal punten vernieuwd. Dat was nodig om de auto blijvend te laten beantwoorden aan de wensen van een schare trouwe fans. Vertragen I Tielweg 14 Gouda s 01820-39220 Als speciale uitvoering brengt Rover Nederland de Mini Tropic uit. Hij is alleen leverbaar in de opvallend azuurblauwe kleur Polynesian. De uitrusting komt overeen met die van de luxe Mini Sprite. Extra zijn de voorstoelen met verbeterde zijdelingse steun. Voorts heeft de Tropic getint glas, de lichtmetalen -Cooper- velgen en openklapbare zijruiten achter. De prijs bedraagt 19.900 gulden. T? iat gaat op de sportieve toer. Tegen het einde Jj van dit jaar wil de Italiaanse autofabrikant een Coupé introduceren. De wagen zal met name liefhebbers van compacte en snelle bolides moeten aanspreken. Fiat hoopt hiermee een goede concurrent te hebben in het uitbreidende segment van populaire sportauto's. Pagina 15 GK/WvW - Woensdag 7 juli 1993 b. aann De Golf met nieuwe TDI-motor zal niet vaak naar de pomp hoeven.Het gemiddeld verbruik is minder 1 1 1 «T dan 1 liter op twintig kilometer. Honda heeft de Accord een eigentijds uiterlijk meegegeven. Audi 37.990 gulden, beschikt al over een riante uitrusting. Stuurbekrachtiging, elektrisch bedienbare ramen voor, centrale portiervergrendeling, ja zelfs een leeslampje zijn dan standaard. Daarbij komt dat de hele aankleding en de stoffering royaal ogen. De wagen heeft een lengte van 4.25 meter. Er is ruimte voor vier inzittenden. Afgaand op het uiterlijk zullen de achterpassagiers toch niet te lang moeten zijn. Fiat wil de auto gaan leveren met twee motorvarianten en twee uitrustingniveaus. Aan de basis staat een twee liter zestienkleppen krachtbron, die een maximum vermogen van 140 pk levert. De andere motor meet dezelfde cilinderinhoud, maar levert dankzij de toepassing van een turbo maar liefst 190 pk. Veel meer details over de stond van meet af aan voorop bij de ontwikkeling van de nieuwe Coupé. De wagen moet zich als smaakmaker kunnen onderscheiden. Fiat's Styling Centre heeft de koets in samenwerking met de in de autowereld vermaarde vormgever Pininfarina ontworpen. elektrisch bedienbare ruiten achter en elektrisch van binnenuit te verstellen buitenspiegels. De meerprijs van de -S- bedraagt 4 mille. De motor doet heerlijk stil zijn arbeid. Stationair lopend is hij zelfs nauwelijks hoorbaar. Ook trillingen ontbreken bijna volledig. Dat valt toe te schrijven aan de twee balansassen, die Honda in het blok heeft gemonteerd. Bij hogere toerentallen laat de viercilinder zich een beetje horen. Daarvoor krijgt de bestuurder stevige prestaties in ruil. De stoelen zijn van het stevige soort, wat een goede zit op de lange afstand garandeert. Het stuur is in hoogte verstelbaar. Alle knoppen en hendels zijn vlot gevonden. De plaatsing van wat completere GTD. Verder is er weinig verschil met vergelijkbare benzinevarianten of de twee andere dieselbroeders: de 1.9 liter indirect ingespoten motor en de turbo-diesel met katalysator. De levering start in het najaar. Dan zal importeur Pon's Automobielhandel b.v. de prijs van de TDI ook bekendmaken. de knopjes voor de ruitbediening voorin is niet echt handig. Ze zitten tussen de stoelen, naast de handrem. Het is soms even zoeken, voordat al rijdende het juiste schakelaartje is gevonden. Soms floept eerst een achter rijruit omlaag in plaats van de gewenste ruit voor. De aandrijving komt voor rekening van een 1.0 ltr/45 pk motor. Die is goed voor een topsnelheid van 115 km/uur. Daarmee zal de Hi Jet ook op de snelweg De Daihatsu HiJet is een handzame bestelwagen met veel laadvermogen. Behalve de uitvoering met ruiten zijn er een geblindeerde versie en een pick-up leverbaar. met een wat sportievere rijstijl waarderen een straf veerkarakter. daarvan zijn de vermaarde 8V, de 2300, de Dino, de 130 en de 124. Stuk voor stuk waren het, in hun tijd, auto's met een surplus aan prestaties. Een opvallende vormgeving Motor: 1997 cc. Vermogen: 85 kW/131 pk. Acceleratie: 10,2 sec van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 200 km/uur. Gem. verbruik: 10,5 ltr/100 km. Gewicht: 1295 kilo. Rubriek Kortweg Burg, van Reenensingel 117. 2803 PA Gouda. Tel. 01820-16644 De motor heeft een cilinderinhoud van 1.9 liter. In de loop van vorig jaar is de krachtbron al geïntroduceerd in de Audi 80 TDI. Het was dan ook te verwachten dat het VAG-concern vroeg of laat dezelfde krachtbron in een produkt van Volkwagen zou gaan aanbieden. In de Audi 80 heeft de machine inmiddels ruimschoots bewezen, dat hij inderdaad zuinig kan omspringen met brandstof. In dit model is een verbruik van 5 liter op 100 kilometer met gemak binnen bereik. Met het oog op de toekomst is het eveneens van belang, dat een diesel kan voldoen aan naderende milieu-eisen Honda biedt op zijn produkten de laatste jaren een bijzondere wielophanging. Ontwikkeld op basis van de kennis, die is opgedaan in de jaren dat het merk actief was in de Formule 1 racerij. De ophanging met 'Double Wishbone' armen moet borg staan voor een stabiel stuurkarakter. De Accord loopt dan ook alsof hij op rails staat. Ook in langgerekte en dus snel te nemen bochten helt de koets praktisch niet over en hoeft er nauwelijks met het stuur te worden gecorrigeerd. Maar ook in de stad laat de auto zich eenvoudig manouevreren. Helaas is het zicht naar achteren door de hoge en dus ruime kofferbak beperkt. Maar dit is een euvel dat vandaag de dag bij meer middenklasse auto's is te vinden. hoge achterkant zijn vandaag de dag gemeengoed bij meer auto's in het segment van de Honda. Deze wat algemenere stijl blijkt aan te spreken bij een groot publiek. De basisuitvoering, 2.0i van Opvallende vormgeving kenmerkt de nieuwe Coupé van Fiat. Coupé geeft Fiat op dit moment nog niet prijs. De fabrikant stelt wel dat de allerlaatste ontwikkelingen op het gebied van actieve en passieve veiligheid in deze auto zullen worden verwerkt. Over de prijs van de bolide is nog niets bekend. in Europa. Volgens VW voldoet de TDI nu reeds aan de normen, die voor direct ingespoten diesels gaan gelden vanaf 1996. Dat is deels toe te schrijven aan de elektronische motorregeling, maar anderzijds ook aan de gemonteerde diesel-katalysator in het uitlaatsysteem. 90 pk is geen gering vermogen voor een 1.9 liter dieselmotor. Een Golf met Brederolaan 1, 2741 BG Waddinxveen. Tel. 01828-14377 Onze testwagen had het uitrustingsniveau -S-. Dat betekent eveneens een 2.0 liter motor. In plaats van de 'gewone' 115 pk levert die echter 131 pk. Verder is er meer luxe, zoals tevens bruikbaar zijn. Daihatsu claimt een laag brandstofverbruik: gemiddeld 7 tot 8 liter per honderd kilometer bij gebruik in een stedelijke omgeving. Behalve ruimte speelt laadgewicht ook een rol bij bestellers. De HiJet mag 690 kilo meenemen. Maar Daihatsu brengt ook een pick-up versie met open laadbak op de markt. Die mag tot 810 kilo dragen; Daihatsu heeft voor de nieuwe HiJet de garantie op de carrosserie verlengd tot zes jaar. Het meeste plaatwerk is ook van tweezijdig verzinkt staal, dat een hoge weerstand tegen roest biedt. De HiJet kost als gesloten besteller en als pick-up f 14.995,- exclusief btw. Voor de niet-geblindeerde besteluitvoering, dus met ruiten aan de zijkant, moet duizend gulden meer worden betaald. De danig vernieuwde Accord is in het eerste kwartaal van dit jaar in Nederland op de markt gebracht. Honda heeft gekozen voor een wat ingetogen vormgeving. De vloeiende lijnen met een wat deze machine is daarom allerminst traag. Van nul naar honderd kilometer per uur heeft de TDI 12,8 seconden nodig. En een tussensprintje van 60 naar 100 km/uur vergt in de vijfde (hoogste) versnelling amper 14,5 seconden. De Golf en Vento TDI beschikken standaard over stuurbekrachtiging. Er kan worden gekozen uit twee uitrustingniveaus: GL of de De HiJet is bij uitstek een geschikte bestelauto voor krappe binnensteden. Behalve bescheiden buitenmaten biedt hij een ultrakorte draaicirkel van slechts 7,4 meter. Ondanks zijn compacte afmetingen bedraagt de bagageruimte toch nog 3000 liter. Dat is meer dan menig stationwagen in -van uitvoering kan bieden. Het verhoogde dak draagt bij aan de in verhouding forse binnenruimte. De gesloten uitvoering van de HiJet is voorzien van een schuifdeur aan elke zijde, waardoor de laadruimte goed bereikbaar is. Dat is wel zo handig in een krappe straat. Schakelen met de vijf bak vergt niet de minste moeite. Dat gaat allemaal heel voorspelbaar. De remmen vertragen niet alleen fors, maar zijn daarbij goed doseerbaar. De schokdemping is aan de stugge kant. Dat valt echter alleen op op klinkerwegen. Bovendien is zoiets altijd een kwestie van smaak. Mensen Daggelders weg 4 Woerden s 03480-16030/11051 Ook zaterdags geopend van 09.15 tot 1230 uur. Bedrijfswagens De nieuwe Coupé pakt de draad op van een oude Fiat-traditie. In vervlogen tijden heeft het Italiaanse merk immers een reeks spraakmakende sportbolides gepresenteerd. Voorbeelden

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15