Body Culture aan de Nesse Waddinxveen wint beker Bomen vielen over weg Gemeente dreigt Consumentenbond GLASBEEK Kleurrijk Festival krijgt vastere vorm Expositie van turf steken tot Coenecoop f Nog enkele plaatsen Bezweken door de wind Telkens verkeerde berekeningen woonlasten E 5 zorg dat uw vis zich kiplekker voelt Kinder- bijbelclubs van start E 3 VERLOOP Fietstocht WNF Gouda Da Capo zoekt leden Auto’s Op zaterdag 25 september op het Beukenhof Van 4 tot en met 11 september in raadzaal Jongerenkoor start seizoen Krediet voor kunstwerk Theo den Boon WADDINXVEEN - Aan de Waddinxveense gemeenteraad zal worden voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de aankoop van een door de Wad dinxveense kunstenaar Theo den Boon te vervaardigen kunstwerk. Het kunstwerk zal worden ge plaatst tegen de ronde muur in de hal van het gemeentehuis ter hoogte van de trap, die voert naar de raad- en trouwzaal. opengebroken AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! (Q (0 3 C (U boom). MEER ADVIES? KOM EVEN LANGS! HOE? voldoende planten afwisselend voer goede watersamenstelling juiste verlichting Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond Q 3 V Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. AQUARIUMSPECIAALZAAK Bibliotheek Brief Materiaal Industrie Boeiend Drie groepen Berekening Gestolen auto Wokkel bekl immers' 1 Pagina 11 Woensdag 25 augustus 1993 Weekblad voor Waddinxveen bond in het augustusnummer van de Consumentengids stelt. t F, De Chileense dansgroep ‘Chile Lindo'die te zien is op hei wikkelingssamenwerking Waddinxveen). wikkelingssamenwerking Waddinxveen). De Chileense dansgroep ‘Chile Lindo'die te zien is op hei Kleurrijk festival - Hallo Waddinxveen. (Foto: Kerngroep Ont- NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Het betreft hier de basiscursus Kennismaken met de computer (inlichtingen en opgeven bij Jea nette v.d. Loo, tel. 01929 - 15795), basiscursus Besturen (in lichtingen en opgeven bij Tiny Ribbens, tel. 01828 - 18899 of 32114) en basiscursus Presenta tietechniek (inlichtingen en opge ven bij Tiny Ribbens). Op de beide zaterdagen 4 en 11 september wordt in de trouwzaal van het gemeentehuis de oude zwart-wit film ’Waddinxveen, hoe het hier reilt en zeilt’ (1964) ver toond. De openingstijden van de tentoon stelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense industrie’ zijn de zelfde als die van het gemeente huis: zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag van 19.00 tot 20.30 uur. GOUDA - Dit jaar bestaat het Comité Gouda van het Wereld Natuur Fonds, waarvan het secre tariaat wordt gevoerd door de Waddinxveense E. Greeven-Jon- geboer (Brugweg 141, tel. 01828 - 19470), 15 jaar. Ter gelegenheid van het derde lustrum is een fietstocht met puz- zelelement in de Krimpenerwaard uitgezet, verdeeld in twee - even tueel apart te rijden - routes van elk 30 km. Tijdens de routes kun nen in totaal 23 vragen worden beantwoord. Onder de goede in zendingen wordt een aantal prij zen verloot. Tevens is een fotowedstrijd uitge schreven met als thema ’De na tuur uw beste buur’. Ook hiervoor zijn diverse prijzen beschikbaar gesteld. De voorwaarden van de fotowedstrijd staan achterop de routebeschrijving van de fiets tocht vermeld. De prijswinnaars van zowel de langs de Gouwe en later in de drooggelegde polders ontstond, vanaf de tweede helft der 18e eeuw, alternatieve bedrijvigheid. Zoals bijvoorbeeld de houtindus trie in ruime zin (molens, meu bels, speelgoed), papierindustrie, scheepsbouw en smederijen’. ’Waddinxveen, het grootste indus- triedorp van Nederland’ is niet slechts een pakkende slogan, maar slaat op de vele oude en nieuwe bedrijven op het gebied van car rosserie, verf, spijs en niet te ver geten op ’Waddinxveen Meubel- stad’. Uiteraard opent de tentoonstelling met de oudste ’industrie’: het turfsteken. Turf was nodig als brandstof voor de steden. Door de vervening ontstonden de grote veenpiassen, waarvan de Petteplas (midden in het dorp) en de plas bij ’t Weegje nog resten. Vervolgens komen de vele Wad dinxveense molens (de laatste ver dween in 1932) en de daarbij be horende nijverheid aan de beurt in foto’s en archiefstukken: pa piermolens, houtzaagmolens, ko renmolens en een trasmolen. Prachtig materiaal is aangeleverd door de Koninklijke Bibliotheek in ’s Gravenhage. Ook verschil lende naamsaanduidingen van de molens zijn te bewonderen. Ruime aandacht wordt voorts be steed aan de houtverwerkende in dustrie: de houtzagerijen langs de Gouwe, de meubelindustrie en de WADDINXVEEN - Zondag 29 augustus starten de kinderbijbel- clubs van de Centrale Hervormde Gemeente in Waddinxveen weer. Iedere zondag staan de deuren van de Eben-Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost), de Bethel school (Lindengaarde), het voor malige Gouwe-college (Prinses 1 1- x 1-TX 1 (J.W. Frisoweg) en buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer open voor kinderen van 4-10 jaar. In de Eben Haëzerschool is er ook een 10+-club. Er wordt dan een bijbelverhaal verteld, samen gezongen en geknutseld. De organisatoren zouden het fijn vinden ook dit seizoen weer met veel kinderen de wekelijkse club- uren gezellig te maken. De clubs beginnen om 11.45 uur en in Het Zuidhonk begint de club om 12.00 uur. Alle kinderen zijn hartelijk welkom. een totaal ongevaarlijkse straling, die wordt ervaren als de zon. Zo als bekend verminderen sauna’s stress, helpen ze bij het afslanken en het ontspannen en versoepelen ze de spieren. Daarnaast versterken ze de stof wisseling, stimuleren de bloed- cuircualtie, verzorgen een gezon dere huidskleur en trainen hart en bloedvaten. De infraroodsauna is daarom een unieke combinatie bij het Waddinxveense Body Cul ture. worden tijdens de donateursavond van maandag 15 november be kend gemaakt. De gratis routebeschrijving van de fietstocht is te verkrijgen bij de VVV in Gouda, de ANWB in Gouda en in het Gezondheidscen trum Bloemendaal in Gouda. Beide inzendingen sluiten op don derdag 30 september. Ook niet- donateurs van het Wereld Natuur Fonds worden van harte uitgeno digd aan één of beide activiteiten deel te nemen. Het Wereld Natuur Fonds meent een belangrijke bijdrage te leve ren aan de grotere bewustwording van het publiek voor de flora en fauna in de directe omgeving en in andere werelddelen. Een recen te campagne is die met de slogzin ‘Geven we de aarde op of geven we de aarde door?' modatie van tennis- en racketball centrum Zwijndrecht. De ingrediënten van dit tournooi worden gevormd door veel gezel ligheid en sportiviteit, het weder zijds uitwisselen van ervaringen van de aanwezige bestuursleden en een onnavolgbare rekenkundi ge bewerking van de behaalde re sultaten. Zodoende overhandigde de huidi ge voorzitter van het district, Jan Everwijn, de beker aan de geheel verraste vertegenwoordigers van Waddinxveen-tennis. Deze namen de Knup-beker uiteraard met veel enthousiasme in ontvangst en be loofden de beker een gepaste plaats in hun gezellige clubhuis te geven. Uiteraard zal Waddinx veen-tennis volgend jaar weer van de partij zijn. WADDINXVEEN - De tennis vereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) heeft zater dag 14 augustus in Zwijdrecht de Knup-beker gewonnen. Namens het bestuur van de tennisvereni ging in Waddinxveen-Noord na men Carl Hasselbach (sponsoring) en Anton van Dijk (secretaris) deel aan dit door het district geor ganiseerde tournooi. Om deze wisselbeker wordt sinds 1981 in principe jaarlijks gestre den door twee-hoofdige afvaardi gingen van de besturen van ten nisverenigingen uit het district Rotterdam. De beker is genoemd naar wijlen districtsbestuurder Jan Knupker. Dit jaar deden ongeveer 40 ver enigingen mee aan dit evenement, dat gehouden werd op de accom- Gemeentelijke berekeningen laten namelijk helder zien dat Wad dinxveen geen gemeente is waar de lokale belastingdruk boven het gemiddelde uitstijgt. De Consu mentenbond meent namelijk dat de gemeentelijke belastingdruk van f 1.040,- neerkomt op 2,7% van het besteedbaar inkomen. Hiervan is echter geen sprake om dat de bond volgens de bestuur ders aan het Raadhuisplein de hoogte van de Waddinxveense on- roerende-zaakbelasting (de nieuwe naam van de onroerend goedbelas- ting) verkeerd blijft berekenen. ‘Het door het onderzoek van de Consumentenbond opgeroepen beeld dat Waddinxveen een ex treem ‘dure* gemeente zou zijn, is derhalve niet overeenkomstig de werkelijkheid*, zegt het college in een toelichting. B. en W. schrijven de Consumen tenbond in een brief-op-poten dat een eigenaar-bewoner van een wo ning met een waarde van een ton dit jaar in totaal f 812,08 aan ri oolrechten, afvalstoffenheffing en onroerende-zaakbelasting (OGB) kwijt is. Dat is bijna f 228,- min der. Het is en blijft het Waddinxveen se gemeentebestuur een doorn in het oog dat de Consumentenbond de onroerende-zaakbelasting jaar- in-jaar-uit verkeerd blijft bereke nen. Het gevolg daarvan is bijvoor beeld uitgebreide artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen, welke tot onjuiste beeldvorming bij de bevolking leidt, schrijft het college. De brief aan de Consumenten bond wordt dan ook vergezeld van twee gefotokopieerde artikelen uit het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 4 augustus. Het college van Burgemeester en Wethouders schrijft de Consu mentenbond in Den Haag helaas te hebben moeten constateren dat de bond in zijn overzicht van de gemeentelijke tarieven en belas tingen 1993 in het augustusnum mer van de Consumentengids voor de gemeente Waddinxveen ten aanzien van de onroerende- zaakbelasting blijft uitgaan van onjuiste cijfers. ‘Dit ondanks de eerdere corres pondentie die wij met u terzake hebben gevoerd in 1990-1991 en WADDINXVEEN - Van zaterdag 4 september tot en met zaterdag 11 september wordt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis de tentoonstelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense industrie’ gehouden. Het is de eerste expositie van de vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, die is opge richt op 20 april, de 760e naam dag van het Gouwedorp. Op vrij dagmiddag 3 september om vijf uur zal Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden de ten toonstelling officieel openen. Een commissie, samengesteld uit leden van het Historisch Genoot schap, heeft in de voorbije maan den zeer veel werk verzet om ma teriaal voor de tentoonstelling te verzamelen. Tal van bruikleenge vers hebben zich gemeld, zodat er onverwacht mooie en historische artikelen zijn aangedragen. Gekozen is voor een thematische opzet, waarbij alle takken van de Waddinxveense industrie gelijke lijk onder de aandacht worden ge bracht. De tijd van voor 1940 zal daarbij in de diverse themaboeken worden opgenomen. ’De ontwikkeling van de industrie is een voornaam hoofdstuk in de Waddinxveense geschiedenis. Ambacht en nijverheid hebben in belangrijke mate het aanzien van het dorp bepaald’, zo verklaart het Historisch Genootschap de keuze van het onderwerp van zijn eerste manifestatie. ’Bracht het turfsteken lang gele den door het ontstaan van veen piassen armoe en ontvolking, speelgoedindustrie. Een draai bank, gereedschap en diverse pro- dukten zullen te zien zijn. Ook de smederijen en scheeps werven (met aambeeld en veld smidse), de wagenmakerij en car- rosseriebouw (met materialen en personeelsfoto’s), de lak- en ver- nisfabriek (met glasplateaus van de verffabriek) en de spijsfabriek (met een amandelwrijfmachine en erediploma’s) komen aan bod. Tenslotte wordt de nieuwste in dustrie op het bedrijvenpark Coe necoop getoond. Volgens het Historisch Genoot schap Waddinxveen zal de exposi tie uiterst boeiend zijn, te meer daar veel (oudere) Waddinxveners zich met een of andere tak van bedrijvigheid verbonden weten. Voor iedereen is er een korte be schrijving van de tentoonstelling, die gratis toegankelijk is. Ook de schooljeugd, met name groep 8 van de Waddinxveense basisscho len, zal worden uitgenodigd. Voor hen is er op de expositie een spe ciale speurtocht. De opening van Body Culture, dat in een heldere en lichte ruim te is voorzien van een kinderop- vanggelegenheid op maandag- woensdag- en vrijdagochtend, douche- en kleedgelegenheden en waar gratis koffie wordt geser veerd, is gepaard gegaan met en kele openingsaanbiedingen op het gebied van body culture, diepte- warmte (afslanken) en infrarood sauna. De ‘Pan Africa Cultural Group'eveneens te zien op het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen. (Foto: Kerngroep Ont- WADDINXVEEN - Als gevolg van de harde wind op woensdag 11 augustus bezweek een boom aan de Zuidelijke Dwarsweg. De omgevallen boomstam blokkeerde vervolgens de rijbaan. Een woordenwisseling tussen een race-fietser en een automobilist omtrent het rijgedrag van de au tobestuurder ontaarde op zaterdag 21 augustus in vernieling van de auto van de vrouw. Een en ander speelde zich af op de kruising van de Kanaalstraat en de Stationsstraat. Terwijl de vrouw voor het rode licht stond te wachten kwam de wielrenner naast de auto en sprak de vrouw aan op haar rijgedrag. Dit gesprek liep zo hoog op dat de man een deuk in de auto trapte en er- vervolgens vandoor ging. Het gaat om een ongeveer 30-jari- ge man, ongeveer 1.85 meter lang, kort bruin haar en gekleed in een groen-wit rennershirt. WADDINXVEEN - Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de cursus sen die door de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen worden ge houden. WADDINXVEEN - Burgemeester en Wethouders van Wad dinxveen dreigen de Consumentenbond met ‘passende juridische maatregelen* als de bond niet gauw genoeg rechtzet dat het Gouwedorp beslist niet behoort tot de dure gemeenten, zoals de WADDINXVEEN - Het Kleur rijk Festival - Hallo Waddinx veen, dat op zaterdag 25 septem ber op het parkeerterrein Beuken hof wordt gehouden en waarover het Weekblad voor Waddinxveen al diverse malen heeft bericht, krijgt vastere vorm, aldus de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving. Het belooft volgens de beide or ganisatoren een groot festijn te worden met culturele uitingen uit vele landen. Er zal worden ge kookt en gebakken, er komt een show van originele kleding uit Su riname, Waddinxveners van Erit- rese afkomst laten haarvlechten zien, er komen activiteiten speci aal voor kinderen en er is een uit gebreide krantenmarkt met pre sentaties van diverse groepen uit Waddinxveen die banden hebben met de Derde Wereld. Drie groepen, die ieder 2 x 20 mi nuten optreden op het podium, zijn: - de Turkse muziekgroep Mano- lya. Deze groep, die bestaat uit drie personen, speelt op de Beu kenhof bruiloftsmuziek uit Tur kije; - de Chileense dansgroep Chile - Lindo. Deze groep, die bestaat uit 11 dansers, is in 1991 opgericht door mensen van Chileense af komst uit Waddinxveen en Bos koop. Door dans en muziek (volksmuziek) laten ze de bezoe kers meegenieten van hun traditie en cultuur. Twee leden, Maria-Te- resa en Amanda, maakten de cos- tuums; - de Pan African Cultural Group. Deze groep bestaat uit acht arties ten uit vijf Afrikaanse landen. Traditioneel gekleed met authen tieke Afrikaanse muziekinstru menten, spelen en dansen zijn ’Kpanlogo, Agbadza, Gbogboobo’ en kerkmuziek. Het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen op zaterdag 25 sep tember - dan wordt ook de eerste gemeentedag in Waddinxveen ge houden - duurt op de Beukenhof van 10.00-16.00 uur. het feit dat wij u er bij de gebrui kelijke verstrekking van de gege vens op hebben gewezen dat de gemeente Waddinxveen de onroe rende-zaakbelasting naar de op- pervlaktemaatstaf heft*, aldus B. en W. Bovendien voldoet de bond vol gens het gemeentebestuur niet aan zijn toezegging, gedaan in zijn brief van 3 juli 1990, dat hij in de tekst zal vermelden dat de vergelijking ‘waarde'-gemeenten en ‘oppervlakte'-gemeenten niet feilloos gemaakt kan worden. ‘Gezien de eerder gevoerde cor respondentie en de door ons aan gevoerde en door u erkende juist heid van de feiten betreuren wij uw handelwijze in dezen4, conclu deert het college. Op grond van de Waddinxveense gegevens zou in de rubriek onroe rende-zaakbelasting in plaats van ƒ533,- moeten staan ƒ304,48, waardoor de totale woonalst circa ƒ230,- lager uitkomt. ‘Wij verzoeken u dit in uw eerst volgende nummer te rectificeren. Bij een onverhoopte weigering uwerzijds zullen wij passende ju ridische maatregelen overwegen*. In het aan de gemeente Waddinx veen uitgebrachte ‘Advies betref fende het factorenstelsel onroe- rend-goedbelastingen van de ge meente Waddinxveen*, uitge bracht door Bouwcentrum Advies BV te Rotterdam in oktober 1990, wordt gesteld dat de gemid delde, met de diverse factoren ge corrigeerde, vierkante meter- waarde in Waddinxveen f 1.256,- bedraagt (prijspeil 1 januari 1990). Op de in dit rapport bere kende waardegegevens zijn ook de onroerend-goedbelastingen 1993 gebaseerd. Een woning met een waarde van f 100.000,- komt derhalve in Wad dinxveen gemiddeld overeen met een oppervlakte van f 100.000,- gedeeld door f 1.256,- afgerond 80 vierkante meter. De tarieven per 10 vierkante me ter gecorrigeerde oppervlakte (correctiefactoren zijn ligging, soort gebruik-aard en kwaliteit) bedragen in Waddinxveen in 1993 f 16,76 voor de feitelijke gebrui ker en f 21,30 voor de zakelijk ge rechtigde. Voor een gemiddelde woning met een waarde van f 100.000,- wordt in 1993 in de gemeente Waddinx veen de eigenaar-gebruiker der halve aangeslagen voor 8 (80/10) maal f 38,06 (f 16,76 plus f 21,30) f 304,48. Gevoegd bij de verschuldigde ri oolrechten ad f 154,20 en afval stoffenheffing ad f 353,40 bedra gen de totale lasten in 1993 f 812,08. BOSKOOP - de interkerkelijke zanggroep Da Capo in Boskoop heeft plaats voor nieuwe leden. Alten, sopranen, bassen en vooral tenoren zijn van harte welkom. Wie tussen de 25-50 jaar is en van zingen houdt kan zich aanmelden. Het repertoire is heel afwisselend. Van Bach, Handel en Tom Parker tot en met de muziek van het Os lo Gospel Choir. Dirigent Ben Kramer zorgt tevens voor de pia- no-begeleiding en tijdens optre dens (lx per 3 maanden) wordt dit aangevuld met een dwarsfluit. De repetities zijn iedere dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur in de Ge reformeerde Kerk aan de Zijde te Boskoop. Inlichtingen: tel. 01727-12402. WADDINXVEEN - Drie auto’s die stonden geparkeerd aan de Eksterdreef en de IJsermanweg zijn door onbekenden opengebro ken. Uit elke wagen werd de ra- diocassetterecorder gestolen. WADDINXVEEN - Met drie open dagen op donderdag, vrijdag en zaterdag en een receptie op za terdagavond is Body Culture (be wegingsstudie, afslankstudio en zonnestudio) van het Waddinx veense echtpaar Fran en Gré Hundersmarck aan de Nesse 32a in Waddinxveen van start gegaan. Ze zien met hun nieuwe onderne ming een lang gekoesterde wens in vervulling gaan voor mensen die zuinig met hun lichaam willen omgaan en kiezen voor de meest verantwoorde lichaamsactivering. Body Culture heeft bijvoorbeeld in een heel inspirerende ruimte in het Brugcentrum, op de bovenver dieping van het pand waarin eerst een bedrijf voor uitleenkunst aan bedrijven gevestigd was, bewe- gingsbanken geïnstalleerd voor af slanken, spierversteviging, figuur- correctie, verbeterde bloedcircu latie, verbeterde souplesse, verbe terde houding en ontspanning. ‘Body Culture geeft een nieuwe WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense rooms-katholieke Jon- gerenkoor ’His Revolution’ gaat met ingang van vandaag (woens dag 25 augustus) weer repeteren. Om half acht zijn alle leden en niet-leden weer van harte welkom in het scoutinggebouw aan de Jo han Willem Frisoweg. Daar zullen de repetities van dit seizoen weer gehouden worden. De eerste mis die het Jongeren koor verzorgt is op zaterdag 18 september. Het koor heeft als be geleiding een drummer en key- boardspeler, maar bespelers van andere muziekinstrumenten zijn welkom. Na vier jaar lang voor het koor gestaan te hebben heeft de diri gent te kennen gegeven dat hij wil stoppen wegens omstandighe den. Voor hem wordt nog een plaatsvervanger gezocht. Zij die interesse hebben kunnen bellen met het nummer 01793-1907. Voorlopig gaat het Jongerenkoor nog op dezelfde voet verder en ziet men alle leden en geïnteres seerden op woensdagavond 25 au gustus. kijk op het leven, vanuit een pret tige, veilige en vooral comfortabe le positie. Tijdens een rondje be- wegingstudio ligt men namelijk heerlijk en relaxed uit te rusten, terwijl men bewogen wordt of ac tie aan de beweging meedoet*, verduidelijken Fran en Gré Hun dersmarck. Bij hen is gevestigd Annelies Vroegop uit Zevenhuizen. Zij doet in het pand aan de Nesse sportmassage. De Zevenhuizense is rijksgediplomeerd, lid van het NGS en thuis in Touch for Health-edukinesologie-, bach- bloesem- en allergiebehandelin- gen. Touch for Health is een nieuwe manier om klachten op te sporen en te verhelpen. Dat gebeurt met eenvoudig te leren spiertesten, waarmee de oorsprong van allerlei kwalen (ook hoofd- en buikpijn) kan worden opgespoord. Bijzonder bij Body Culture is de infrarood sauna. Het gaat hier om Aan de Nesse is van start gegaan Body Culture van Fran en Gré Hundersmarck (rechts op de ±i foto). Op de foto links rijksgediplomeerd sportmasseuse Annelies Vroegop. (Foto: Sjaak Note- fietstocht’ als^ de fotowedstrijd Een dag later begaf een boom het op de Genestetlaan. Ook hier moest de brandweer er aan te pas komen. Een afgevallen tak van een boom aan de Johan Willem Frisoweg bracht op zondag 22 augustus eni ge schade toe aan de auto waarop de grote tak terecht kwam. In alle gevallen wist de vrijwillige brand weer met een kettingzaag de zaak te klaren. Na melding van een buurtbewo ner stelde de politie op vrijdag 13 augustus een onderzoek in naar een op de Havikhoek geparkeerde auto. Volgens de melder hoorde de auto daar niet thuis en stond er al een kleine twee weken. Het bleek dat het voertuig te Rijswijk was ontvreemd. De wa gen is afgevoerd en wordt ter be schikking gesteld van de rechtma tige eigenaar. Beatrixlaan), het gebouw Kwiek Winkeldief Op maandag 16 augustus werd een 25-jarige inwoner uit Alphen aan den Rijn op heterdaad betrapt bij het plegen van een winkeldief stal in een winkel aan de Jan Dor- rekenskade-Oost. Nadat de man betrapt was ging hij er te voet vandoor onder ach terlating van een fiets met volle fietstassen. De man kon de buurt worden aangehouden De fietstas sen bleken vol te zitten met elders in de gemeente buitgemaakte le vensmiddelen. Nader onderzoek bracht aan het licht dat etenswaren, met een waarde van ongeveer 165,-, bij een zelfbedieningszaak aan de Kerkweg-Oost waren ontvreemd. De verdachte is ingesloten. De politie heeft op zaterdag 21 augustus een tweetal jeugdige ’bergbeklimmers’ verwijderd uit de ‘Wokkels*, het kunstwerk op de hoek Dreef-Beijerincklaan. De jongens waren lid van een klimmersclubje en waren nu doende om de ‘Wokkels* te over winnen. Zij gebruikten hiervoor professionele klimbenodigdheden. Uit veiligheidsoverwegingen heeft de politie een eind aan de klim partij gemaakt. Zuidhonk rro-99-cw,

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11