klaar voor winkelfeest Ook bomen Inbraken in tiental auto’s Zilveren Luifelbaan vertellen historie weer open Op zaterdag 4 september Mening van wijkbewoners Informatie over ouder worden Willy’s Winkel Rommel markt in Zuidplas Autotocht voor gezin JA Keramiekroute in Gouda’s binnenstad Boskoopse Najaarsbeurs succesvol Jeu de boules trekt steeds meer leden De Gouwestem repeteert met Martin Mans in Bethelkerk Praatavond in De Schaapskooi i7 T F/. S.PD. Zwemfeest Kindermarkt In 1968 Arie Boertje F _lk 1 h Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 25 augustus 1993 WADDINXVEEN volop kijkplezier doorn (dierenspeciaalzaak Hoodie) en P.C. van Beest (slager-poelier). (Foto: Sjaak Noteboom). en Brigit Schreuder. x m start: ma. 6 sept. en di. 7 sept. start: ma 6 sept. en di 7 sept. start: maandag 6 sept. start: 4 en 5 oktober start: ma. 6 sept. Info-avond: ma. 23 aug. Inl.: Alphense Avondschool Q 01720-22450 Voor Rijksorkonde Diploma* alle modulen WADDINXVEEN - ’Speuren naar sporen van Oud-Waddinx- veen’ is de naam van de vernieuwde speurtocht die op zaterdag WADDINXVEEN - Tijdens het zondag in Gouda gehouden stroopwafeltournooi op het nieu we sportpark de Uiterwaard vie len twee teams van jeu de boules- vereniging Waddinxveen in de prijzen. Piet van der Made en Betsy Lan- ting behaalden de tweede plaats in poule A en Stephan Tabben met zijn moeder Toos Tabben de tweede plaats in poule B. De zomerweekendcompetitie van jeu de boules vereniging Waddinx veen is bijna afgelopen. De top tien ziet er als volgt uit: 1. Dino Giancaspero, 2. Piet v.d. Made, 3. Krishnan de Jong, 4. Jan Kooi- stra, 5. Jan Hielema, 6. Pieter van Oosten, 7. Willem Hendriks, 8. Neel van Oosten, 9. Edward Springer, 10. Annie Warmelink. Aanstaande zaterdag is de laatste speeldag, daarna kan het eindklas sement worden opgemaakt. Het ledental van de jeu de boules-ver- eniging Waddinxveen is nog steeds stijgende. Veel mensen die in de vakantie in Frankrijk met ’pétanque’ kennis hebben ge maakt vinden de weg naar het speelterrein aan de Alberdingk Thijmlaan. Wie ook eens een balletje wil meegooien is van harte welkom op dinsdag- en vrijdagavond of don derdag-, zaterdag- of zondagmid dag. De winkeliers van het jubilerende winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in Waddinx- veen-Noord: Koos Blok (kapsalon Blok), A. van Eeuwen (slijterij Van Eeuwen), Philip Bavelaar (Garantmarkt), Gerdina Boogaard (bloemsierkunst Henry Verweij), Jannie de Wit (banketbak- GOUDA - In de maand septem ber besteedt de Gezondheidswij zer in Gouda (Spoorstraat 2), het informatiecentrum van De Vier- stroom (kruiswerk en maatschap pelijke dienstverlening) speciale aandacht aan het onderwerp ge zondheid en ouder worden. Iedereen kan bij de Gezondheids wijzer terecht voor informatie over gezondheid en gezondheids problemen. Er is informatie over onder andere horen, zien, veilig heid, ouderdomsdiabetes, inconti nentie, voeding, geneesmiddelen, hulpmiddelen. Ook is er informa tie over allerlei activiteiten voor ouderen bijvoorbeeld op het ge bied van beweging. Op dinsdag 14 september en don derdag 23 september wordt in de Gezonsheidswijzer tussen 14.00 en 17.00 uur een video gedraaid over het behouden van de zelf standigheid thuis. Deze film geeft informatie over het gebruik van hulpmiddelen om dagelijkse bezigheden makkelij ker te laten verlopen. Zo zijn er hulpmiddleen voor het oprapen van iets dat op de grond is geval len, het opstaan uit bed, kousen aantrekken en het vasthouden van een boek. De Gezondheidswijzer van Stich ting De Vierstroom is een cen trum voor informatie over ge zondheid en gezondheidszorg. Ie dereen kan er op werkdagen van negen tot vijf uur terecht voor al lerlei informatie op gezondheid- sterrein. De Gezondheidswijzer is geves tigd in het Vierstroomgebouw aan de Spoorstraat 2 te Gouda, tel. 01820-29466. Hans Geel, vice-voorzitter van de vereniging Historisch Genoot schap Waddinxveen, heeft de tocht samengesteld, zoals hij dat ook 10 jaar geleden gedaan heeft bij het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Toen heette de speurtocht ’Langs Dorpstraat en langs Gouweka’ en werd verlevendigd met historische figuren langs de route. Enige hon derden mensen hebben in 1983 de tocht gereden. Nu - bij het 760-jarig bestaan van Waddinxveen - is het traject lan ger dan toen (15 kilometer), om dat naast de monumenten en de historische gebouwen ook aan dacht wordt besteed aan de ver schillende kunstwerken die in de gemeente staan. De twee monumenten die Wad dinxveen rijk is, zullen op 11 sep tember open zijn voor het pu bliek: de Brugkerk uit 1838 aan de Kerkweg-Oost en de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade uit 1836. Ook de St. Victorkerk uit 1880 aan de Zuidkade - nog geen officieel monument - zal te be zichtigen zijn. Op de vraag waarom de titel van de speurtocht - beschreven in een handzaam boekje - ’Speuren naar sporen van Oud-Waddinxveen’ luidt, antwoordde Hans Geel in een interview voor de lokale RTW-radio, dat veel ouds in Waddinxveen helaas verdwenen is. ’Maar wie z’n ogen goed de kost geeft en de geschiedenis een beet- de bedoeling dat de kinderen uit de Oranje- en Vondelwijk zelf de gelegenheid krijgen hun eigen ’rommel’marktje te houden. In de poort tussen kapper Blok en autobedrijf Van Beijnum kunnen kinderen dan hun waar te koop aanbieden. Het zou dan leuk zijn als ook de kinderen een gedeelte van hun opbrengst voor de speel tuin in de Oranjewijk zouden re serveren. Kinderen uit de wijk kunnen zich opgeven bij Gulle Bottelier Van Eeuwen. Er geldt echter wel wie het eerst komt die het eerst maalt. Zaterdag 25 september geeft het jubilerende winkelcentrum Luifel baan een groot zwemfeest in het Gouwebad ‘de Sniep‘. Om ieder kind in de gelegenheid te stellen' om naar dat zwemfeest toe te gaan houden de Luifelbaan-winke- liers een stempelactie in alle win kels. In een periode van 2 weken (28 augustus tot en met 11 septem ber, dus een week voor en een week na de Luifelbaandag) krijgt men bij aankoop van elke ƒ10,- een stempel. In de winkels liggen de stempel kaarten voor iedereen klaar en op elke stempelkaart moeten 10 stempels, waarvan dan 5 verschil lende. Dus het hoeft geen pro bleem te zijn om een kaart vol te krijgen. Als een stempelkaart vol is (de winkeliers zijn echt niet krenterig met stempels) kan men de kaart inleveren voor een ’gratis’ toe gangskaart voor het Luifelbaan Jubileum Zwemfestijn op zater dag 25 september. Het blijft echter niet bij zwem men allen. Tijdens het feest is er een optreden van drie clowns. Ook tracteert het jarige winkel centrum Luifelbaan de kinderen op twee consumpties. WADDINXVEEN - Willy’s Win kel in gebruikte kinderkleding, speelgoed en kindergebruiksarti- kelen gaat weer van start. Ieder een kan aan het Nicolaaserf 15 in Waddinxveen (tel. 01828 - 17764) deze artikelen ter verkoop inleve ren. Het is alweer voor het achtste jaar dat ‘Willy* eigentijdse en kwalitatief betere kinderkleding, dameskleding in de maten 38 t/m 42, speelgoed en kindergebruikar- tikelen ter bemiddeling voor ver koop inneemt. Over het algemeen bestaat haar collectie uit betere merkkleding. Naast deze betere kleding neemt zij ook nu weer door haar klanten verzamelde en vooraf gesorteerde kleding in voor mensen in nood. Deze kleding wordt opgehaald door instanties waarvan bewezen is dat deze volledig voor het juiste doel wordt gebruikt. Het inleveren van artikelen is op iedere woensdag van 9.30-11.30 uur. De verkoop is op iedere don derdag van 9.30-11.30 en 13.15- 15.15 uur of na telefonische af spraak. 11 september 1993 - Open Monumentendag - per fiets kan wor den afgelegd door 760-jarig Waddinxveen. je kent, ontdekt nog wel het een en ander. Genoeg om er 15 inte ressante kilometers mee te vul len’, aldus de adjunct-directeur van de christelijke scholengemeen schap de Wadde (Sniepweg) en vice-voorzitter van het Historisch Genootschap Waddinxveen. Rijdend langs de Gouwe, door straten en over pleinen wordt de geschiedenis van Waddinxveen verteld en gewezen op vele histo rische panden en plekjes. Gevels, huizen, bruggen en zelfs bomen worden besproken. Vooral ook voor de jongeren is de tocht leuk om te doen, maar evenzoveel ou deren zullen er plezier aan bele ven, is de verwachting. De speurtocht, gemaakt door het Historisch Genootschap Waddinx veen ter gelegenheid van Open Monumentendag 1993 - het jaar van de 760e naamdag van het dorp - wordt uitgegeven door de gemeente. Het boekje is op zaterdag 11 sep tember gratis te verkrijgen in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein in Waddinxveen vanaf 10.00 uur. De tocht begint ook bij het gemeentehuis, waar op dat mo ment in de raadzaal de tentoon stelling ’De geschiedenis van de Waddinxveense industrie’ nog één dag te zien is. Uiteraard is het mogelijk de route op elk gewenst ander moment te rijden - ook na de Monumenten dag - maar op zaterdag 11 sep tember zijn de Waddinxveen mo numenten in ieder geval geopend. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 27 augustus zijn de Wad dinxveense jongeren vanaf 15 jaar weer van harte welkom in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. In de omgeving van een gezellig bruin café kunnen de jongelui hun spannende vakantieavonturen nog eens na vertellen. De vakan tiefoto’s zullen het bewijs zijn. Op deze ’open-avond’ kan iedree- en op elk moment van de avond binnen komen wandelen voor een kop koffie. De Schaapskooi is vanaf 19.45 uur open. De toegang is gratis. GOUDA - Vandaag (woensdag 25 augustus) is er een Keramiekrou te uitgestippeld door de binnen stad van Gouda. De deuren van zeven culturele instellingen staan tot vijf uur gratis open voor het publiek. In de vorm van demonstraties en tentoonstellingen wordt bij de deelnemers getoond, wat voor mo gelijkheden er allemaal met kera miek zijn. Zowel de traditionele als de moderne keramiek wordt op deze dag uitgebreid belicht. De Keramiekroute loopt vanaf het Pottenbakkersfestival op de Markt naar Museum het Cathari na Gasthuis, waar kunstenaars hun werk laten zien in de Arntze- niuszalen. Aan de Westhaven gaat de wan deling vervolgens naar Museum De Moriaan, waar een interessan te collectie Gouds plateel en Goudse pijpen getoond wordt. Pijpenmaker Adrie Moerings laat aan de Peperstraat zien hoe in vroeger tijden de inmiddels be kende Goudse pijpen werden ge maakt. Een plateelschilder van de Nederlandse Keramische Indus trie demonstreert vervolgens aan de Lage Gouwe hoe op ambachte lijke wijze het Gouds plateel en Delfts blauw nog steeds beschil derd wordt. In de Stadsgalerie aan de Achter de Kerk wordt een keramiekten- toonstelling gehouden van zeven Goudse en regionale kunstenaars, te weten Willem Borgh, Arie J. Bouter, Andréa Dogterom, Henk Dronkers, Judith Korremans, Jo han Sietzema en Petri Voet. Een videoreportage van een groot keramisch project in Zwammer- dam wordt gedurende de gehele tentoonstelling getoond in de Stadsgalerie. Op de binnenplaats van de Openbare Bibliotheek bou wen twee beeldhouwers, Harry Stangenberger en Johan Sietzema van Kunstcentrum Burgvliet, zelfs in levende lijve aan een groot keramisch object. Drie ton klei voor dit object wordt gele verd door het Haastrechtse be drijf Vingerling BV. De Keramischeroute besluit bij de Goudse Kunstuitleen aan de Blekerssingel, waar een keramiek- tentoonstelling is georganiseerd van Nederlandse kunstenaars, zo- kerij Van den Berg), Henk Asscheman (groente en fruit), Wim de Bas (speelgoed), Paul Hoogen- als Hanneke Blom, Joop Hobijn Boekhouden Basiskennis in 4 mnd. J WADDINXVEEN - Maandag avond 30 augustus beginnen de repetities van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ’De Gouwestem’ in de hervormde Bet helkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinxveen. De repetities beginnen wekelijks om acht uur en eindigen om tien uur. Ze staan onder leiding van tijdelijk dirigent en organist Mar tin Mans. Sinds de ziekte van Adriaan Ver hoef, die het koor sinds de oprich ting dirigeert, neemt de bekende organist en koorleider Martin Mans de honneurs waar. Zijn enthousiasme geeft de koor leden veel muzikaal zanggenoegen en inspiratie. Nieuwe leden zijn dan ook van harte welkom op de maandagavonden. Aangezien er zeer veel jonge mensen de orgelconcerten van Martin Mans bezoeken, rekent het bestuur dan ook op vooral jeugdige mannen die de gelederen komen versterken. Door het mannenkoor zijn veel concerten voor het nieuwe seizoen gepland. Zo zullen er uitvoerin gen zijn in de Leidse Pieterskerk, de Laurenskerk te Rotterdam en op meerdere plaatsen. Ook is medio februari 1994 een cd-opname gepland. De vorig jaar uitgebrachte cd ’Jubelt God ter eer’ wordt nog steeds goed ver kocht, zowel in Nederland als in Canada. Alle mannen die van zingen hou den zijn van harte welkom op de wekelijkse repetities van het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem. M.B.A. 10 pf 14 mna 1 WADDINXVEEN - Zoals be richt heeft de Stichting Wijkwerk De Zuidplas huis aan huis in de wijk Zuidplas een enquete be zorgd waarin zij de mening vraagt van de wijkbewoners over de acti viteiten die zij in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) or ganiseert. Het bestuur vraagt de wijkbewo ners dringend deze enquete in te vullen en in te leveren bij één van de op het formulier vermelde adressen. Alleen op die manier kan de stichting zich een mening vormen over hetgeen wat leeft bij de wijkbewoners met betrekking tot het wijkgebeuren. terdeur te zitten. Men is niet bin nen geweest. Een dag later werd door een ge tuige gezien dat een manspersoon van het balkon van een woning aan het Zuringveld klom. Gelijk tijdig ging het alarm van het be treffende huis af. Onderzoek leer de dat ingebroken was in de be wuste woning. Vermoedelijk is niets meegenomen. Een zoekactie naar de op een fiets gevluchte man leverde niets op. Het gaat om een ongeveer 23-jari- ge man gekleed in een zwarte spijkerbroek en geel t-shirt. Hij droeg een base-ballpetje. Diezelfde dag werd aangifte ge daan van inbraak in een woning aan de Weidezoom. Vermoedelijk is het feit tussen zaterdag 14 en woensdag 18 augustus gepleegd. Uit de woning werden cd’s, siga retten en geld ontvreemd. Men kwam binenn door aan de achter zijde een raam te forceren. Onbekenden hebben op vrijdag 13 augustus getracht in te breken in een kelderbox aan de Tessel- schadelaan. De deur werd met veel geweld ingetrapt doch er werd niets vermist uit de box. Een nazomers beeld aan de oever van de Gouwe, ter hoogte van de Nesse. (Foto: Sjaak Noteboom). Presentator Arie Boertje. doe je niet even tussendoor. Ge lukkig konden ze toasten op een goede afloop. Arie Boertje presenteert behalve het studiowerk de meest uiteenlo pende evenementen in winkelcen tra, waarbij professionaliteit en gezelligheid hand in hand gaan. Bovendien wordt hij veel ge vraagd voor feest- en quizavon- den, personeelsfeesten, taptoes, jazz- en koorfestivals. Kortom, all round en ter zake kundig. Vorig jaar zomer volgde Arie Boertjes een intensieve video-cur- sus bij het Video Education Cen ter (VEC) in Deventer. In deze cursus lag de nadruk op het pre senteren, interviewen en improvi seren. Tijdens de Luifelbaandag op za terdag 4 september wordt er ook een kindermarkt gehouden. Het is p d.Boekhouden ,n IQ of U mnd^ Op de Gouwe blijft het nog druk met zeiljachten en plezierboten in allerlei maat en vorm. Maar de verregende zomer is bijna voorbij. De herfst is inmiddels dichterbij dan ooit. (Foto: Sjaak Note boom). De Gouwe biedt WADDINXVEEN - Het blijkt elk jaar weer een mooi gezicht. Al die jachten en pleziervaartuigen die over de Gouwe varen in de richting van Gouda of de andere kant op naar Alphen aan den Rijn. De provinciale brugwachters van de hefbrug over de Gouwe probe ren zo goed en zo kwaad als dat gaat het wegverkeer zo weinig mogelijk last van de pleziervaart te laten ondervinden. Meestal gaat de hefbrug niet eer der omhoog of er moet een vrachtschip in aantocht zijn en als dat niet het geval is moeten de pleziervaarders zich wat hebben verzameld om doorgelaten te wor den. Langs de kant van de Gouwe staan altijd wel mensen te kijken naar datgene wat er gebeurt op het water, dat overigens onge schikt is on te zwemmen. Aan de kant van de Zuidkade en de Nes se staan hier en daar zitbankjes om de geïntersseerden in alle rust te kunnen laten bekijken wat er zoal aan hun ogen passeert. De Waddinxveense ouderen be schikken al een paar jaar aan de Nesse over een uitstekend onder komen van de Stichting De Hef brug om niet alleen het waters- pektakel van commentaar te voor zien, maar ook de dagelijkse ge beurtenissen de revue te laten passeren. In hun huisje staan stoelen en ta fels en liggen kranten om menig uurtje met elkaar praten en dis cussiërend door te brengen. Voor het neerzetten van dit houten ge bouwtje namen destijds enkele Waddinxveners het initiatief. De ouderen zijn daar nog steeds blij mee. BOSKOOP - De driedaagse na jaarsbeurs van de Boskoopse Vei ling, die vorige week gehouden werd, is succesvol verlopen. Tijdens de beursdagen werd een omzet gerealiseerd van I. 55O.OOO,-. Ten opzichte van de najaarsbeurs 1992 betekent dit een omzetstijging van 3%. Opmerkelijk was de spectaculaire stijging van de Deense karrenver- koop. In totaal wisselden 550 kar ren van eigenaar, terwijl dit in het najaar van 1992 300 stuks waren. De beurs werd op dinsdagavond 17 augustus geopend door drs. J. C. Brink, directeur en algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. In zijn ope ningsspeech benadrukte hij de be langrijke functie die de Boskoop se veiling in de regio heeft. De Boskoopse Veiling presenteer de zich ook met een twaalftal le den op het Plantarium. Deze in ternationale vaktentoonstelling was een prima mogelijkheid om de coöperatieve werkwijze van de veiling onder de aandacht te bren gen. De resultaten van zowel Najaars beurs en Plantarium zullen zeker een krachtige impuls geven aan het nieuwe seizoen. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 september wordt er in het buurt centrum het Zuidhonk (Zuidplas laan) weer een grandioze gecom bineerde kinder- en rommelmarkt gehouden door de Stichting Wijk werk De Zuidplas. Er worden diverse kinderspelle tjes gehouden, zoals dropraden, schmincken, kamertje-verhuur, grabbeljurk en hobby-kramen. Verder kan men zich vermaken met een springkussen en kan er worden gesnoept van vers gebak ken pop-corn. Vanaf negen uur kunnen kinderen zich melden bij Het Zuidhonk. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ1,- per plaatsje. De plaatsjes worden vervolgens toegewezen aan de kin deren, die daar hun verzamelde en zelfgemaakte spulletjes kunnen verkopen van 10.00 tot 14.00 uur. Daarnaast zou het leuk zijn als een ieder die een creatieve hobby heeft daar wat kunstwerkjes van wil tonen. Men kan hierbij den ken aan zelfgemaakte poppen, brooddeegwerkjes en diverse sie raden. Hiervoor een tafel bespre ken kost ƒ5,-. Wie zich van te voren wil aanmel den kan terecht bij mevrouw H. de Vries op telefoonnummer 17889 (tussen 30 augustus en 3 september). Men kan mevrouw De Vries tevens bereiken voor an dere informatie. WADDINXVEEN - Met een ge- zins-oriëntatierit gaat zaterdag middag 28 augustus het nieuwe seizoen van de Stichting Wijk werk De Zuidplas van start. De oriëntatierit bevat speurwerk, opdrachten en spelletjes voor het hele gezin. Gestart wordt er ko mende zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur bij het buurtcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplas laan. Wat in eerdere aankondigingen helaas niet is vermeld, is dat men zich van te voren moet aanmelden bij Hanny de Vries. De organisa toren verzoeken de deelnemers dan ook vriendelijk daarvan te vo ren op de hoogte te stellen. WADDINXVEEN - Een bewoner van de Alpherwetering heeft op woensdag 11 augustus bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een autoradio-cassetterecorder. Op onbekende wijze werd de toegang tot zijn auto verschaft, waarna het apparaat werd gestolen. De afgelopen periode werd tevens ingebroken in auto’s op de Amalia van Solmsstraat, Anna Paulownastraat, Eksterdreef, Zuidplashof, IJsermanweg, Heemraadweg en Nicolaas Beet- slaan. Bij deze inbraken werden boorma chines, sigaretten, zonnebrillen en bescheiden buitgemaakt. Op de Roosje Voshoeve en Nicolaas Beetslaan werden pogingen tot in braak in auto’s gedaan. Hierbij kwam men niet verder dan een omgekruld portier en een ingesla gen ruit. Op donderdag 12 augustus is aan gifte gedaan van inbraak in een flatwoning aan de Busken Huët- laan. Het feit is vermoedelijk tus sen vrijdag 30 juli en zaterdag 7 augustus tijdens de vakantie van de bewoners gepleegd. Ont vreemd zijn een videorecorder, sieraden en cd’s. Een dag later, vrijdag 13 augus tus, werd ingebroken in twee vrij staande woningen aan de Lima- weg. Hier werden door de daders gaatjes in de raamkozijnen ge boord om binnen te komen. Er werd onder andere huishoudelijke apparatuur buitgemaakt. Uit een woning aan de Fazant- dreef werd op maandag 16 augus tus een portemonnee ontvreemd. Het is onbekend hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden. Er werden geen braaksporen aange troffen. Een bewoner van de Minervalaan werd in de nacht van dinsdag 17 augustus gewekt door zaklan- taamschijnsel en geluiden van val lend gereedschap. Toen hij ’s morgens polshoogte ging nemen bleek er braakschade aan de ach- WADDINXVEEN - Zaterdag 4 september wordt door de win keliers van het zilveren winkelcentrum Luifelbaan aan de Brede rolaan in Waddinxveen-Noord de inmiddels bekende Luifelbaan dag gehouden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan zijn er de gehele dag verschillende activiteiten. Al een paar maanden verschijnen er advertentiepagina’s in het Weekblad voor Waddinxveen met jubileumaanbiedingen van de feestvierende winkeliers. Van de ze aanbiedingen is door winkelend Waddinxveen al veel gebruik ge maakt. Het festijn van volgende week za terdag wordt zaterdag 25 septem ber voor de jeugd vervolgd met het Luifelbaan Jubileum Zwem festijn in het subtropisch Gouwe bad ‘de Sniep*. Het was 17 september 1968 toen toenmalig burgemeester C.A. van der Hooft met veel vertoon het winkelcentrum Luifelbaan open de. Hieraan vooraf werd in het Weekblad voor Waddinxveen een prijsvraag gehouden voor de naam van de winkelgalerij aan de Bre derolaan. De naam Luifelbaan is sindsdien een begrip in Waddinx veen. Volgende week zaterdag 4 sep tember pakt het winkelcentrum Luifelbaan dus weer eens ouder wets uit. Voor de bekende jaar lijkse Luifelbaandag zetten de winkeliers voor de winkels een rij kramen neer met aanbiedingen. Daarnaast heeft iedere winkel nog extra attracties. Voor de kinderen zijn er een springkasteel, een kindermarkt, komen er Indianen, is er schmin ken bij de grote wigwam en kan men op de foto met het eigen huisdier. Bij banketbakker Van den Berg is er het bekende terrasje waar de bezoekers door de Luifelbaan- winkeliers een kopje koffie of een bekertje limonade krijgen aange boden. Bij de koffie zorgt de Waddinxveense banketbakker voor een verse stroopwafel. Het winkelcentrum Luifelbaan hoopt natuurlijk op ieders belang stelling voor het rad van avontuur en de verkoping met de bekende presentator Arie Boertje. Alle winkels stellen voor het rad van avontuur gratis goederen ter be schikking. In de lege kaaswinkel is al te zien wat men zaterdag 4 september kan winnen. Deze Luifelbaan-arti- kelen gaat Arie Boertje via het rad van avontuur of een Ameri kaanse verkoping aan de man, vrouw of kind brengen. De opbrengst van deze actie komt geheel ten goede aan de speeltuin vereniging Oranjewijk. Zoals be kend heeft het bestuur van de speeltuinvereniging een groots plan gemaakt voor renovatie van de speeltuin ten behoeven van kinderen met een handicap. Een tekening van de nieuwe speeltuin is eveneens te zien in de kaaswin kel. Er is reeds een begin gemaakt met het opknappen van de speel tuin aan de J.W. Frisoweg, maar er is nog veel te doen. Daarom leek het de Luifelbaan-winkeliers een leuk idee om via de Luifel baandag op zaterdag 4 september iets voor de jeugd uit de wijk te kunnen doen. Arie Boertje als presentator bete kent behalve een professionele aan-elkaar-prater en regelaar ach ter de schermen, ook een beden ker van leuke fratsen; en dat alles gebracht op een ongekend enthou siaste wijze. Dat kan ook niet anders want de ze 39-jarige Rotterdammer, gebo ren vlak na de Watersnood op Goeree-Overflakkee, heeft al heel wat avonturen achter zijn kiezen. Arie Boertje begon op 17-jarige leeftijd als disc-jockey in disco theken in binnen- en buitenland, werkte lange tijd bij de Rotter damse ziekenomroep en heeft nu al vele jaren een wekelijkse Talk show bij een regionaal radiosta tion. Heeft ook peentjes gezweten in Hilversum, samen met Mariëtte Bruggeman (KRO) en Jeroen van Inkel (Veronica). Want een cur sus ’Presentatie radio’ bij de NOS l Middenstand in 1Q mnd 25 i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15