spannende wedstrijd Opnieuw punt verlies Korbis Verlies De Gouwe na Be Fair vindt de goede weg terug na 3-0-winst Redactierit WSE verslaat Schoonhoven C.A. Bode generaal- kampioen De Sperwer Flyers- heren aan kop Gouwe-dames winnen na tegenstand Kleutergym bij TOOS FLOREANT (za.) SPORTLUST 4 De Gouwe derde in zeskamp in Dubbelkampioenschappen bij de Florida-jeugd Sjoelcompetitie in volle spanning Zeven Kwiek- teams op kop Matige vangst Opnieuw winst Be Fair Al WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT Zaterdag 6 november Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wedstrijdprogramma B I I Boskoop Voetbal Promotion Aanvang14.30 UUf Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop WSE P y> Binnenhofcup I Tiel ZATERDAG 06-11-93 thuiswedstrijd Pagina 29 Woensdag 3 november 1993 Weekblad voor Waddinxveen De sjoel- opeefK-hi I xTHcinbcr 1945 Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: ‘STICHTING, N. zijn als i Te hopen valt dat Be Fair met de royale 3-0-overwinning op het be zoekende Floreant de weg terug -*»--• ----- -van Be Fair, Cees Verbree, had zijn team op een aantal plaatsen gewij zigd ten opzichte van de laatste wedstrijden. Mede hierdoor heeft Be Fair de gehele wedstrijd een Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam. Boonstoppel Autobedrijf. Autorijschool Henk van Erk. Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven. Vink Groep BV. TAS VX8000-software AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw NIEUWERKERK - Vrijdag avond 5 november houdt de auto- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de Redactierit. Dit is een rit op basis van een routebeschrijving en telt mee voor de gezelligheidscompe- titie. Voor alle klassen geldt een aangepast reglement. Na afloop van de rit is er bowlen. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 19.45 en 20.30 uur in Soos Hitland, Klein Hitland 8 in Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de I Jsseldijk). DKC 10 uit Den Haag. Nu 4 punten uit 5 wedstrijden. Toptrainer Rob Kneefsel, voorma lig assistent-bondscoach en ook actief bij Aeolus in Waddinxveen, is de nieuwe trainer van de Flori- da-selectie. Hij neemt het roer over van Arie v.d. Bos, die de ’trainerloze’ periode sinds begin van het seizoen op voortreffelijke wijze heeft overbrugd. Een extra stimulans voor de jonge spelers en inspiratiebron voor de ouderen om er weer eens goed te genaan te gaan, zo verwacht het Florida-bestuur. m .xoui- WADDINXVEEN - Met 15-10 6-15 15-11 wonnen Roel Kalk- ;vaart."°Vertrek vanaf-* man (13) en Fabian van Minnen (13) de spannende slotfinale en ven, resulterend in een rode kaart voor de trainer van Schoonhoven, niet in wijziging van de situatie. Willy Beelen plaatste de bal keu rig in de vrije hoek (1-1). Dat ge beurde op slag van rust. Schoon hoven raakte hierdoor van de kook en kwam niet meer in het spel. Ook de tweede helft niet. Na rust domineerde Schoonhoven echter zonder overleg, zonder ge vaar. WSE counterde levensge vaarlijk, kreeg enige kansen nu voor Erwin Pleus en Willy Beelen alvorens Patrick Rijnbeek met een fraaie pass Erwin Pleus lan ceerde. Erwin Pleus twijfelde niet en schoot de bal hoog in de touwen (1-2). Met de moed der wanhoop viel Schoonhoven aan. Daar waar in eerdere wedstrijden de defensie faalde daar bleef ze nu voor het oog moeiteloos overeind. WSE bleef de betere kansen hou den maar faalde keer op keer al leen voor de keeper: Willy Beelen, Erwin Pleus (2x), Mi chael Berhane en Jan Willem van Triet scheten net naast, over of vonden de keeper op hun weg. Daardoor bleef het onnodig span nend, zeker daar de zeer warrige scheidsrechter ook voor WSE een onprettige verrassing in petto kon hebben. Direct na de aftrap door de pupil van de week, Wouter Bal, heeft Be Fair het heft in handen geno men. Met name Arjan Groenedijk en Pieter van Herk kregen in de eerste fase goede kansen om de score open te breken, maar het duurde tot de 22e minuut alvo rens Arjan Groenendijk een pass van de wederom uitblinkende Koen Meijer, doeltreffend kon af ronden. Na een half uur spelen moest de aan zijn lip gewonde Henk Jan Verzijl worden vervangen door Richard Karsten. Na de hervat ting kreeg Pieter van Herk in de 1 le minuut een goede kans om de score te verdubbelen, maar zijn schot ging 10 centimeter langs de verkeerde kant van de paal. In de 18e minuut kreeg de gehele Waddinxveense voorhoede de kans om de stand naar twee nul te tillen, maar zij wisten geen van al len van dichtbij te scoren. Na twee en twintig minuten was het echter wel raak. Na goed doorzetten op de linker vleugel door Renze Overdijk mocht Arjan Groenendijk een corner nemen. Hieruit kopte Koen Meijer de bal voor de voe ten van Rien Breugel, die met een hard schot de Boskoopse doelman passeerde. Direct na de aftrap had Be Fair geluk, dat de voorsprong niet werd gehalveerd, toen Karl Pronk op de doellijn redding bracht voor de reeds gepasseerde doelman Tom Lugthart. Dit was voor de bezoekers het sein om alles op de aanval te gooi en en hierdoor kregen zij wel en kele kansen, maar wisten niet te treffen. Mede door dit opdringen van de gasten kreeg Be Fair enke le countermogelijkheden, maar ook deze werden niet benut. In de laatste minuut werd een counter ingeleid door Edwin de Bruin en via Richard Karsten ook door hem afgerond. Na afloop van deze boeiende derby was Cees Verbree net name zeer verheugd WADDINXVEEN - Zaterdagvierdeklasser Be Fair heeft in het Warnaarplantsoen het Boskoopse Floreant met 3-0 verslagen. Zondagvierdeklasser WSE overtroefde met 1-3 Schoonhoven. over de getoonde inzet van zijn team. Wanneer de Waddinxveners dit kunnen vasthouden, zal er aan staande zaterdag weer een span nende partij voetbal verwacht kunnen worden, want dan komt RCL uit Leiderdorp op bezoek in het Warnaarplantsoen. Na een aantal desastreuze wed strijden (3x verlies, lx gelijkspel) was WSE erop gebrand het bla zoen een beter aanzicht te geven. Schoonhoven was daarbij niet de ideale tegenstander. Immers, wed strijden in het recente verleden leverden voor WSE weinig op. WSE startte in het uit-tenue (oranje-blauw) overtuigend. Een begin offensiefje leidde tot enkele kansjes voor WSE. Toch was Schoonhoven degene die na een half uur de leiding nam. Een rommelige aanval leek tot niets te leiden totdat de bal voor de schietgrage voet van Ingmar de Hoed kwam. Vanaf de rand strafschopgebied liet hij via de binnenkant van de paal Bert v.d. Kaa kansloos. WSE verloor na deze achterstand het hoofd niet en bleef voetballen de oplossingen zoeken. Kort voor rust soleerde Erwin Pleus, lang zaam maar zeker groeiende naar zijn ouderwetse vorm, door de de fensie. Hij schakelde de keeper uit, waarna de bal van de lijn ge haald werd en vervolgens recht in de handen van de onzeker keepen de sluitpost terecht kwam. De scheidsrechter zag hier een overtreding in en gaf WSE een vrije trap ongeveer 5 meter voor het doel. Dit leidde uiteraard tot heftige protesten bij Schoonho- WADDINXVEEN - In het club gebouw van tafeltennisvereniging Kwiek aan de J.W. Friso weg wordt enthousiast en met veel am bitie getafeltennist. De resultaten mogen gezien worden. Halverwe ge de najaarscompetitie van de Nederlandse Tafeltennisbond staan maar liefst 7 Kwiek-teams op kop. In totaal nemen 19 senioren-teams en 6 jeugdteams deel aan deze competitie. Kwiek 4, 7, 9, 14, 15 en 16 voe ren in hun respectievelijke klassen de ranglijst aan. geleid door de in Waddinxveen wonende coach Wim Groen, is dit seizoen sterk begonnen. De coaching van de heren werd afgelopen zaterdag verzorgd door Jan Middendorp. Vanaf maandag beginnen de heren met een nieu we trainer-coach. De oud-poloër en Waddinxveens sportfysiothera- peut Hans de Gruyl gaat de heren begeleiden. Hiermee komt een einde aan de training-coaching van een aantal interim-coaches, onder wie Meye Lammers. Hij is volledig hersteld van zijn blessure en is weer in training. De wedstrijd tegen Merwede be gon redelijk. Na een achterstand van 1-0 in de eerste periode kwa men de heren in de tweede perio de terug tot 4-4, door doelpunten van Jaco de Jong (2x), Jaco van Tol en Rernco de Frankrijker. In de derde periode verzuimden de heren een aantal belangrijke kansen af te maken waardoor de heren naast Merwede bleven. Niels Nolta en Remko Overdam zorgde voor een tussenstand van 7-6 aan het einde van de derde periode. In de vierde periode probeerde De Gouwe een overwinning te forceren door te veranderen van taktiek. Deze ’gok’ pakte enigs- met 99-94 te winnen en de koppo sitie te verstevigen. Bij Flyers viel Mike Heerkens op door zijn re- boundkracht en 19 punten en speelde Rudo van Loo een prima wedstrijd (19 punten). Verder was Wolter Zwijnenburg weer topsco rer met 31 punten en pakte ook René Hazelaar zijn punten (11) weer eens. Komend weekeinde heeft Flyers in Zoetermeer de derby tegen Zoebas. Een ’onderonsje’ gezien de banden met die club. Flyers dames 1 had afgelopen weekeinde een zware wedstrijd te gen het Haagse Jumpers 1, een van de koplopers. Voor rust lieten beide ploegen goed spel zien, zo wel aanvallend als verdedigend hielden de teams elkaar in even wicht. Flyers liet, bijvoorbeeld in de per soon van Babette Heerkens, zien terecht bovenin de competitie mee te draaien. Na rust 30-26 Kort voor tijd toch de verlossende treffer van Erwin Pleus. De twee de helft keer op keer goed gelan ceerd, penetreerde hij het straf schopgebied, waarna hij door twee blauw-witten gelanceerd werd. Strafschop. Hij verzilverde dit buitenkansje zelf (1-3). Een verdiende overwinning die zuiver had mogen wezen. Volgen de week wacht de thuiswedstrijd tegen Bodegraven. Vorig seizoen goed voor een 8-3 overwinning. Bodegraven draait nu echter stuk ken beter. ser in de slotminuut de gelijkma ker wist te scoren. Door dit resultaat lijken de kam pioenskansen voor Korbis ook dit seizoen weer tot vrijwel nul terug gedacht. Maar korfbal is ook een sport en daarin kan een balletje raar lopen. Het is daar voor ech ter dan wel wachten tot de tweede helft van de veldcompetitie. Met de uitwedstrijd tegen Luktor werd voor Korbis een eerste veld- competitiehelft afgesloten met een tweede plaats op de ranglijst. Thans is de aandacht gericht op de zaalkorfbalcompetitie, wat elk seizoen garant staat voor specta culaire spelmomenten. Voorlopig kan Korbis I zich in een bijzonder aantrekkelijke oe- fentournooi voorbereiden op het zaalkorfbalgebeuren. Op maan dagavond 8 november om zeven uur vindt in sporthal De Sniep de eerste ronde plaats van het tour- nooi om de Haagse Courant-cup, ook wel Binnenhofcup genaamd. In dat tournooi zal Korbis enkele interessante tegenstanders ont moeten. Te noemen valt streekge noot Meervogels uit Zoetermeer en Achilles uit Den Haag. Korbis zal die avond om even voor half tien de spits afbijten te gen Meervogels. Diezelfde avond zullen in de sporthal de Sniep echter ook enkele oudere interes sante wedstrijden gespeeld gaan worden te weten KVS Al-Die Haghe Al (19.00 uur); de Jodan Boys 1-Avanti 1 (19.48 uur); Die Haghe 1-Excelsior 1 (20.36 uur) en na Korbis nog Weidevogels 1- Ondo 1 (22.15 uur). WADDINXVEEN - De sjoel- j competitie in Waddinxveen is nog ingezet. De Boskoopse trainer nooit zo spannend geweest. Door- dat Jan Kersbergen 1422 punten scoorde staat hij nu eerste in klas sement. Leider Cees Kuipers werd met 1368 vierde en verhuis de door dit resultaat naar de der- overwicht gehad op de bezoekers, de plaats in het algemeen klasse ment. De uitslagen zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1422, 2. Tine Valen- kamp 1404, 3. Dick Dros 1368 en 4. Cees Kuipers ook 1368, 5. Wim Slingerland jr. 1353, 6. Wim Valenkamp 1332, 7. Teus Visser 1326, 8. Bas Brouwer 1313, 9. G. Renesse 1312 en 10. T. van Leeuwen 1307 pnt. Stand klasse A: 1. Jan Kersber gen 139.125, 2. Cees Kuipers 138.350, 3. Wim Slingerland jr. 137.225, 4. Dick Dros 135.400 en 5. Tine Valenkamp 1340. Klasse B: 1. Dick Jan van Drunen 1318, 2. Ed den Drijver 1307, 3. Frans Botger 1284, 4. M. Renesse 1280 en 5. Vera van Beek 1277 pnt. Stand klasse B: 1. M. Renesse 126.900, 2. Dick Jan van drunen 126.300, 3. Vera van Beek 126.050, 4. Peter van Leeuwen 124.800 en 5. Ed den Drijver 1245. Klasse C: 1. Cor van Herk 1195, 2. Sjaan Faay 1177, 3. Cor van Gils 1160, 4. Dirk Faas 1143 en 5. Jan van Beek 1139 pnt. Stand klasse C: 1. Cor van Herk 115.800, 2. Cor van Gils 115.300, 3. Jan van Beek 115.267, 4. Sjaan Faay 114.150 en 5. C. van Wijk 113.500 pnt. Klasse D: 1. Kees Krijgsman 1120, 2. Peter Botger 1093, 3. Ronald Meijer 1067, 4. Jan Olie 1055 en 5. Marius Kersbergen 1053 pnt. Stand klasse D: 1. Hans Kuipers 104.900, 2. Peter Botger 103.775, 3. Marius Kersbergen 103.267, 4. Jeanette Kersbergen 102.450, 5. M. Taktor 102.400. Klasse E: l.-Roswelle van Leeuen 974, 2. Miep Zonderland 951, 3. Luke Hardus 940, 4. Lies van Beek 934 en 5. Corry Boegheim 906 pnt. Stand klasse E: 1. Luke Hardus 95.100, 2. Rosewelle van Leeu wen 94.850, 3. Miep Zonderland 94.033, 4. Lies van Beek 89.000 en 5. Corry Boegheim 88.533 pnt. WADDINXVEEN - Waddinxve- ner C.A. Bode is het afgelopen vliegseizoen de sterkste geweest van de 50 leden tellende Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer. Alhoewel de kampioen al bijna vanaf het begin van het vliegsei zoen de bovenste plaats innam is het behaalde resultaat toch door een volslagen outsider behaald. Tweede werd N. Hoogerdijk, die ondanks een inhaalrace met de jonge duiven, toch iets te kort kwam. Derde werd J. Verbakel, voor R.A. v.d. Made, J. Jansen Zn., M. Tollenar Zn. en H. Vink die respectievelijk vierde tot en met zevende generaal-kampi- oen werden. Het generaal aange wezen kampioenschap werd be haald door R.A. v.d. Made. Ondanks de minder fraaie zomer werden de vluchten over het alge meen vlot afgewerkt. Alleen in april stonden enkele kortere con coursen vrij lange tijd open, maar ondanks dit werden er niet of nau welijks verliezen geleden. Op zaterdag 13 november zullen de kampioenen gehuldigd worden tijdens een gezellig samenzijn in het lokaal van De Sperwer aan het Stationsplein. De kampioenschappen volgt verdiend: ging het toch mis bij Flyers maar dat was niet zo aan het wedstrijd- beeld te zien. Ogenschijnlijk ging het bijna net zo als voor rust. Feit was echter dat de Flyers eerst niet meer tot scoren wisten te komen zodat het gestaag door gaande Jumpers een voorsprong nam. Toen daarna de verdediging ook steekjes liet vallen tekende zich een ruime nederlaag af. Met 66-45 bleek Jumpers toch echt nog een maatje te sterk voor Flyers. Topscoorster was Anita van Unen, verder speelde Caro- lien Rahms een prima wedstrijd door haar rol goed te vervullen. Een belangrijke overwinning be haalde het tweede damesteam op Gymnova 1Door een uitstekende eerste helft was de winst bij rust al veilig (45-15), maar ook na rust liep het Flyers-spel, gekenmerkt door breaks, goed door. Het werd 84-51. Topscoorsters Astrid Frik ken, Lidewij Zwamborn en Mari an Dijkstra. Zeker zo’n mooie overwinniong was er voor MCI op Jumpers 48-30. Flyers speelde vooral in de le en 4e periode echt flitsend. Cressida Jobels speelde erg goed terwijl Susan Tholenaar en Femke van Gooien (16 punten in één pe riode!) het meest scoorden. Vrijdag speelt Dames 1 tegen Dragons om 20.45 uur. zins fout uit, waardoor Merwede heel gemakkelijk kon uitlopen naar 11-6. Hierdoor blijven de he ren op vier punten staan en blijft er genoeg werk over voor de nieu we trainer. De Gouwe speelt aanstaande za terdagavond thuiswedstrijden. Da mes 2 speelt om 18.00 uur tegen De Schelde 1 uit Terneuzen. He ren 2 speelt om 18.45 uur tegen HZC-De Robben 2 uit Hilver sum. Dames 1 gaat om 19.30 uur de confrontatie aan met koploopster Eurozon-Brandenburg. Tenslotte speelt heren 1 om 20.30 uur te gen de heren van Eurozon-Bran denburg. 2. J. Jansen Zn., 3. R.A. v.d. Made, 4. J. Verbakel, 5. N. Hoogerdijk, 6. H. Metselaar. Jonge duiven o.a.: 1. N. Hooger dijk, 2. D. Heeren, 3. J. Verbakel, 4. R.A. v.d. Made, 5. C.A. Bode, 6. M. Tollenaar Zn. Generaal onaangewezen: 1. C.A. Bode, 2. N. Hoogerdijk, 3. J. Ver bakel, 4. R.A. v.d. Made, 5. J. Jansen Zn., 6. M. Tollenaar Zn., 7. H. Vink. Oude duiven aangewezen: 1C.A. Bode, 2. R.A. v.d. Made, 3. J. Jansen Zn., 4. N. Hoogerdijk, 5. J. Verbakel, 6. J. Troost. Jonge duiven aangewezen: 1. R.A. v.d. Made, 2. D. Heeren, 3. N. Hoogerdijk, 4. Jansen Zn., 5. Davy Hofman, 6. W. Breedijk. Generaal aangewezen: 1. R.A. v.d. Made, 2. C.A. Bode, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Jansen Zn., 5. J. Verbakel, 6. D. Heeren, 7. M. Verbeek. Navlucht o.a.: 1. R.A. v.d. Made, 2. D. Heeren, 3. M. Tollenaar Zn., 4. N. Hoogerdijk, 5. F. Rip, 6. M. Verbeek. Navlucht aangewezen: 1. R.A. v.d. Made, 2. M. Tollenaar Zn., 3. D. Heeren, 4. P. v.d. Made, 5. D. Griffioen, 6. J. Toor. Kampioen oude doffer: 1. Jansen Zn. met NL-91-2278512. Kampioen jonge duif: 1. R.A. v.d. Made met NL-93-2674003. Voorzitter Hilda Mathot reikte de prijzen uit en constateerde de ple zierige sfeer, mede door de zeer grote belangstelling van ouders en supporters. Het gaat goed met de Florida jeugdafdeling, die met meer dan 90 leden één van de grootste in Zuid-Holland is. Nu het Florida-bestuur eindelijk een nieuwe trainer had weten te vinden, had dit voor het eerste team een onbedoeld schokeffect. Er werd met 3-5 verloren tegen Thiela 1 door zeer matig spel, ter wijl vorige week in Zoetermeer nog met 5-3 was gewonnen van het sterke Aigis 1 Reeds om tien uur zondagochtend stond Rob Sikking in tiel op de baan, maar evenals Dick van Te- ijlingen, Liesbeth van Bergeijk en Mirande van der Zijden viel het hem niet op, dat Thiela ’niet kon badmintonnen’. Alle enkelspelen werden verloren. De GD’s en de DD gemakkelijk gewonnen maar helaas de HD redde het weer niet. Florida 1 staat met 4 punten uit 5 wedstrij den redelijk veilig. Het jeugdige Florida 2 wist de komst van de nieuwe trainer op de juiste waarde te schatten en won 6-2 in Delft na ook vorige week al met 6-2 te hebben gewon nen. Zwakke punten zijn nog de (nog) niet zo slimme DD van Maaike v.d. Weij en Lisette Kuy- pers en het enkelspel van Thea Fennema. Na een zwakke start nu toch al 5 punten uit 4 wedstrij den. Vermeldenswaard ook het optre den van 3e klasse team 4, dat Ae olus 5 ’uit’ op 4-4 hield met winst in 3 partijen voor Dick Schaap en dat vorige week 8-0 won van WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Dames 1 en heren 1 speel den in Dordrecht tegen Merwede. De Gouwe-dames 1 onder vond de verwachte minimale tegenstand van Merwede 1 en won met 15-4. Heren 1 verloor met 11-6 tegen de gelijknamige he- renploeg in een uiterst spannende wedstrijd. De Gouwe-dames waren niet al leen naar Dordrecht gekomen voor de volle winst. De vraag was echter hoe groot deze zou wor den. Zoals bekend is Merwede op een uiterst ongelukkig manier in de hoofdklasse terechtgekomen en verliest keer op keer met dubbele cijfers. Niet leuk voor hen en in het algemeen niet leuk voor de te genstander. Toch moet je zo’n wedstrijd posi tief benaderen en jezelf een leer zaam doel stellen. Zo ging de ploeg van trainer-coach Jan Mid dendorp naar Dordrecht met de bedoeling zelf zo lang mogelijk de nul te houden en er bij de tegen stander zoveel mogelijk in te gooi en. De eerste doelstelling werd al na 38 seconden teniet gedaan toen Merwede met 1-0 voor kwam te staan en de tweede doelstelling kwam er in het begin ook niet echt uit. Het publiek van Merwede moet zelfs tot halverwege de eerste pe riode nog in een stunt geloofd hebben toen Merwede via een strafworp op een 3-2 voorsprong kwam. De eerste periode werd echter met 4-3 in het voordeel van de Waddinxveensen afgeslo ten. In het begin van de tweede perio de verkleinden de Dordtsen de score nog een keer tot 4-5, doch dit was echter wel hun laatste wa penfeit. De Gouwe-dames namen hierna het heft volledig in handen en scoorden er tot de eindstand van 15-4 lustig op los. Door dit resultaat staat De Gou we met Keiler Keukens-Donk op een gedeelde derde plaats. Voor De Gouwe scoorden Gillian van den Berg 5x, Angela Faber, San dra Berckenkamp, Mirjam Over dam en Wendy de Frankrijker 2x, Astrid Coene en Karen Beukema lx. Afgelopen zaterdag moesten de Gouwe-heren aantreden tegen Merwede in Dordrecht. Merwede, WADDINXVEEN - Bij de gym nastiekvereniging TOOS staan in deze periode de kleurs-peuters centraal. Kleutergymnastiek sti muleert de kleuters om op een veilige en leuke manier nieuwe er varingen op te doen en plezier te krijgen in het bewegen. Er worden spelletjes gedaan waar bij grondvormen van bewegen aan bod komen zoals springen, zwaai en, klimmen en klauteren, duike len, gooien en vangen. De kleuters ontmoeten in de les niet alleen klasgenootjes maar ook andere kinderen uit de buurt. Ze leren met elkaar rekening te hou den. Ook wordt vaak muziek ge bruikt, alle kinderen vinden bewe gen op muziek heerlijk. Het gaat om een zeer gevarieerd bewegingsaanbod. Zo hoort het ook voor kleuters. Zij moeten zich eerst breed ontwikkelen, pas daarna kiezen voor een eigen sport of specialiteit. Vanaf 4 jaar kunnen de kleuters bij TOOS elke maandag (met uit zondering van de vakanties) gym men van 16.00-17.00 uur in de sporthal De Duikelaar. Als kle ding is een t-shirt en een korte broek voldoende. Voor informatie over de andere gym en/of jazz uren kan men bellen tel. 15025 of 30965. Bij de 100m rugslag onder de zes- mend in de landelijke 4e divisie is v. Eyk ernstig gehandicapt door het niet meespelen van Ronald Verboon, geweld door de ziekte van Pfeif fer. Steeds met een invaller uitko mend staan Cees Vos en Wim van Wageningen troosteloos onderaan. het zes kamp voor de jeugd gehouden. Geopend werd met de 4x50m wis selslag, waarbij De Gouwe derde werd in een tijd van 2.06.5. De 200m wisselslag meisjes onder de zestien jaar werd gezwommen door Catharina v.d. Valk in 2.51.0. Danny Matheeusen werd het tweede in 2.36.4 zij werd eer ste op de 50m vrijeslag in 29.4. Marloes Veelenturf zwom de 50m in 30.1 en werd hiermee derde. Tevens zwom Marloes de 100m schoolslag in een tijd van 1.22.7 en werd hiermee derde. Sharon Stayen werd op dezelfde 100m school eerste in 1.21.6. De 50m vlinderslag werd door Andres v.d. Sluys 0.32.6 en Marcel Zijder- hand in 33.3 gezwommen. De 100m vrijeslag jongens onder de veertien jaar werd gezwommen door Koen Groenleer in 1.05.1 en Pacal Holleman in 1.03.4. Bij de meisjes onder de veertien jaar zwom Corine Bontekoe naar een tijd van 41.3 en Inge v.d. Schrier een eerste tijd van 33.5 op de 50m rugslag. Inge zwom ook de 200m schoolslag in 3.01.0, Michelle Nahon zwom deze af stand in 3.12.4 wat een verbete ring was van 3 seconden. Victor Terlaky knabbelde 15 se conden af van zijn tijd en kwam op 2.39.6 op de 200m vrijeslag jongens onder de twaalf jaar. Ro bin van Lienden zwom hier naar een tweede plaats in 2.25.8 met een verbetering van 14 seconden. Zij zwommen ook de 50m school slag in resp. 43.0 (2e) en 43.0 (le) met een A-tijd. 100m Wisselslag meisjes onder de 12 jaar zwommen Marijke Theus- sen (1.28.9) en Michelle Nahon (1.22.8). Bij deze leeftijd werd de 200m rugslag gezwommen door Bij de jeugd staat het 6e team be- i.. n:.t. i «m staande uit Johan van Lienen (100%), Alex Dijksterhuis (92%), Pepijn Kraan (78%) en Lucian Bosch (75%). Het eerste jeugdteam speelt bij de landelijke jeugd zeer goed. Bij een bezetting van 6 teams per klasse hebben ze zich op de twee de plaats genesteld. Vooral Guido Kappé speelt de sterren van de hemel. Slechts 2 verliespartijen van 15 gespeelde partijen staan op zijn conto. Het eerste seniorenteam uitko mend in de landelijke 4e divisie is WADDINXVEEN - Na de 7-6 nederlaag vorige week tegen ADO, werd door Korbis-korfbal tegen Luktor in Vlissingen op nieuw puntverlies geleden. Geluk kig werd deze confrontatie niet besloten met een nederlaag, hoe wel dat bijna nog gebeurde, ware het niet dat aanvoerder Frits Vis- De prijswinnaars van Florida-badminton. Van links naar rechts Lisette Kuijpers, Inge Knol, Michelle de Vries, Madelon Gelderblom, Tobiska Buurman en Maaike v.d. Weg. (Foto: Florida). Vitesse o.a.: 1. C.A. Bode, 2. J. Jansen Zn., 3. M. Tollenaar Zn., 4. H. Vink, 5. R.A. v.d. Ma de, 6. J. Verbakel. Midfond o.a.: 1. Comb. Wibo, 2. F. Rip, 3. H. Vink, 4. C.A. Bode, 5. J. Verbakel, 6. N. Hoogerdijk. Fond oa: 1. Jansen Zn., 2. M. Verbeek, 3. H. Metselaar, 4. C.A. Bode, 5. R.A. v.d. Made, 6. N. Hoogerdijk. Vitesse aangewezen: 1. C.A. Bo de, 2. R.A. v.d. Made, 3. D. Grif fioen, 4. C.G. Hofman, 5. H. Vink, 6. J. Jansen Zn. Midfond aangewezen: 1. Hoogerdijk, 2. R.A. v.d. Made, 3. Comb. Wibo, 4. A. Hofman, 5. M. Tollenaar Zn., 6. H. Metse laar. Fond aangewezen: 1. M. Verbeek, 2. C.A. Bode, 3. J. Jansen Zn., 4. J. Troost, 5. E. v. Beek, 6. R.A. v.d. Made. Oude duiven o.a.: 1. C.A. Bode, WADDINXVEEN - De tweede wedstrijd voor de wintercompeti tie van de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW leverde mati ge vangsten op. In de Leidsche Vaart nabij Rijnsaterwoude werd overwegend kleine voorn gevan gen; slechts hier en daar liet de brasem zich verschalken. In het A-vak werd de meeste vis gevangen. De eerste drie in dit vak zijn: 1. M. Reichard 4360 gr. (1 kl.pt). Hij is hiermee over twee wedstrijden de enige met de maximale winst, namelijk 2 klas- sementspunten. 2. H. Kraan 3430 gram (2 kl.pt), 3. L. Pouwer 2400 gram (3 kl.pt). In het B-vak, dat vanwege een brede rietkraag driehonderd me ter verder werd uitgezet, waren de vangsten slecht. Slechts drie van de zeven vissers brachten vis op de kant, te weten: 1. R. Pol dervaart 3600 gram (1 kl.pt), 2. J. Verhoef 2510 gram (2 kl.pt), 3. P. Grootendorst 950 gram (3 kl.pt). De derde wedstrijd wordt georga niseerd op zaterdag 13 november. Er wordt dan gevist in de Haar de NS-statidn Waddinxveen om daarmede het jeugd-dubbelkampioenschap van badmintonclub 06.30 uur. Florida. Eervolle verliezers werden Emiel van Boxtel (12) en Pa trick van Esseveld (13). De derde prijs kwam terecht bij Jeroen van Boxtel en Hugo van Bergeijk. Het talentvollc duo Maaike v.d. Weij (14) en Madelon Gelder blom (12) won de titel bij de Michelle Derdê p?ijs voor Inge Knol en Ta bitha Buurman. In de sporthal De Duikelaar kwa men zaterdag ook de mini’s (6 t/m 9 jaar) op de baan, die onder begeleiding van de onvermoeibare Henk van Boxtel en Evert van Es seveld, volgens de niet zo eenvou dige dubbelspelregels allen vier partijen speelden met wisselende partners. E De eerste prijs werd gewonnen door Jenny Toet, de tweede prijs ging naar Luc Groeneween en de derde prijs was voor Melcher van Exter. Bij de jeugd B-groep (10-13 jaar) ging de titel bij de jongens naar Robert v.d. Kooy en Karsten v.d. Vlist, die met 15-12 15-8 Fedde v.d. Weij en Rogier Poldner naar de tweede plaats verwezen. De derde prijs was voor Vincent Ha geman en Pieter Jelle Kromhout. Bij de meisjes waren Linda Hart- wijk en Davina Staldere duidelijk de sterksten. Ellen Kooyman en Laurie Passchier werden tweede en Henriëtte v.d. Groep met Es ther Poldner derde. WADDINXVEEN - De herense lectie van Waddinxveen Flyers hebben de aanval op de koppositie door het Capelse Cady’73 prima doorstaan. De goede basketbal- wedstrijd werd door Flyers met 99-94 gewonnen. Dames 1 had aan Jumpers een te sterke tegen stander: 45-66. Flyers heren 1 ontving met Cady’73 een van de sterkere te genstanders. De eerste plaats in de ranglijst zou stevig verdedigd moeten worden. Nadat de wed strijd op gang was gekomen leek Flyers dat door goed te spelen overtuigend af te gaan. Al ruim voor rust hadden de Flyers een comfortabele voorsprong. Tegen de rust kwam Cady iets te rug, maar na de basketwisseling bij 62-49 bleef het het Waddinx veense team dat de dans leidde. Jammer voor de op zich goede wedstrijd was het vele verbale ge weld van Capelse zijde. De slotfase ging Flyers in met zo’n 12 punten voorsprong en om dat de toch goede en gevarieerde verdediging van de opponent tot die tijd goed bespeeld was leek er geen vuiltje aan de lucht. Leek, want mede omdat de arbiters Fly ers na rust niet echt bevoordeel den ging het zowat nog mis. Cady kwam angstvallig dichtbij maar Flyers bleef koel genoeg om 18.00 uur de Gouwe 2 - de Schelde 1 dames, uit Terneuzen 18.45 uur de Gouwe 2 - HZC de Robben 2 heren, uit Hikersum 1930 uur de Gouwe 1 - Eurozon/Brandenburg 1 dames, uit Btlthoven 2030 uur de Gouwe 1 Eurozon/Brandenburg 1 heren, uit Bilthoven Hoofdsponsor: O S. Van der Panne (Alphen aan de Rijn) Sponsors: WADDINXVEEN -Het Al elf- tal van Be -Fair-voetbal sShijittsiii haar vorm teruggevonden te heb ben. Opnieuw werd afgelopen za terdag de competitiewedstrijd ge wonnen. Vorige week behaalden zij tegen VEP Al een monste- rescore van 10-2. Ditmaal werd van Jodan Boys met 2-5 gewon nen. Doelpunten werden gescoord door Edwin Kraan 2x, Majid Darrazi, Arthur Haverkamp en Rob den Adel. Keeper Maurice Hol werd tweemaal gepasseerd. Voor zater dag staat de derby tegen WSE al weer op het programma. A2, het elftal van Albert Jansen en En Huisman won met 9-2, van Aarlanderveen. Al, A3 verloor bij Jodan Boys met 7-1. Veel doel punten dus. Het BI elftal verloor met 1-3 van ARC, hetgeen een bijzonder te- leurstellend resultaat was, maar wel verdiend. Zaterdag spelen zij uit bij RCL in Leiderdorp, waar de punten weer moeten worden gepakt. Cl nestelt zich weer bij de boven ste plaatsen in de hoogste C-groep van de KNVB-afdeling Gouda. Bij Nieuwerkerk werd met 0-3 gewonnen. Zouhir Benquedda scoorde alle goals. Ook Dl won ruim met 7-0 winst op Olympia. Patrick Krins scoor de 3x. D2 won bij Groeneweg en won met 1-3. F1 haalde uit bij Olympia. In een spannende wedstrijd een knappe 1-2 overwinning. Johan Kok en Martijn Bezemer scoorden. Bart Veen keepte een prima partij. voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - In Gouwebad de Sniep is de Geopend werd met de 4x50m wis- Wendy Zirkzee in 2.58.2 en Wil ke v.d. Valk in 2.47.6. Jongens onder de 10 jaar werd de 50m schoolslag gezwommen door Sander van Lienden in 46.2 en Patrick van Keulen 45.4 (3e), de 100m vrijeslag in resp. 1.28.8 en 1.17.6. Bij de meisjes onder de tien jaar zwom Arijanne v.d. Valk de 50m vrijeslag in 40.0 en Kim Middendorp werd hier eerste in 34.9. Deze twee meiden zwom men ook de 100m wisselslag in resp. 1.39.2 en 1.28.6 (2e). tien jaar zwom Martin naar 1.18.1 en Mark v.d. Schrier naar een tweede tijd van 1.07.8. Ook werd hier de 400m vrijeslag gezwommen door Mark in 4.42.9 en Mark Nahon in 4.31.0. BG.C

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 29