Duo Kees en Mieke trotseert motorpech 50% KORTING Besluitvorming over winkelhart Duif s mode ‘Ik zou bestuurslid blijven tot komst nieuw winkelhart4 Vitaal bedrijfsleven in Midden-Holland IB-van ’t hof Mario Bros competitie VERBOUWINGSOPRUIMING BIJ DE POSTERBOETIEK OP KAARTEN EN INGELUSTE POSTERS OP OP!' T. Ververs sr. bleef jarenlang zitten Kerstzang Kruiskerk Waddinxveens rallypaar 16 januari weer in Parijs waddinxveen GEWELDIGE OPRUIMING VOL VARIATIE MET HOGE KORTINGEN TOT 50% NKF Holding koopt Duitse Kaiser Kabel Nieuwe opzet klaverjassen Het Zuidhonk Kinderclubs gaan weer door Zondag soos verstandelijk gehandicapten Anna van Lagen in koffiebar De Schaapskooi I r bedrijfshuisvesting B ji ij Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JANUARI 1994 'NEN? r Nieuw onderzoek KoruWilhelminaplein 53 - Waddinxveen - s 01828-31936 Alphen aan den Rijn Tel: 01720-73818 NVM HEEFT U TROUWPLA Nieuw telefoonnummer afsprakenbureau GHZ Diverse plannen Goede cultuur Winsten Zuidkade 207 Vraagprijs: f. 300.000,k.k. Zelfstandig bedrijfsgebouw, gelegen op eigen grond. Het recent gemoderniseerde gebouw omvat: - ca. 100 m2 kantoorruimte, verdeeld over parterre (incl. royale entree) en verdieping, - voorts op de parterre ca. 100 m2 kantoor/showroom, - ca. 60 m2 eventueel als kantoor in te richten magazijnruimte. De overkapte opslagruimte meet ca. 55 m2. Onder de entree is nog een kleine, droge kelder (stahoogte). Dit markant gesitueerde gebouw is aan de Gouwe gelegen en hierdoor vanaf de doorgaande weg Gouda- Alphen aan den Rijn prima zichtbaar. ■,2-A - L 1 Leeuwen-Rob den Boer). Horecanab en middenstandsbestuurder T. Ververs sr. (Foto: Archief: Sjaak Noteboom). voor f. Op basis van het CIMK-rapport MAKELAAR he A WADDINXVEEN - Vandaag - woens de dag in Parijs-Dakar-Parijs, de zware woestijnrally die voor de 16e keer wordt gehouden en waaraan het Waddinxveense echt paar Kees en Mieke Tijsterman voor de achtste keer meedoen. Morgen - donderdag 6 januari - hebben de ondernemende Wad- dinxveneers van de Mercuriusweg een i w hoofdstad Dakar, waar ze na twee jaar terug zijn. In 1991 kwamen ze daar voor het laatst op weg naar de finishplaat's Kaapstad (Zuid-Afrika). Vrijdag 7 en zaterdag 8 januari wordt de terugreis aanvaard met een tweedaagse etappe. Zondag 16 januari moet het tweetal weer in Parijs terug zijn, waar van Eu ro Disney naar de Champs Ely- sees wordt gereden. De zware etappes door de uitge strekte woestijnvlaktes van Ma rokko en Mauretanië zijn voor Kees en Mieke Tijsterman niet helemaal succesvol verlopen. Ze hebben namelijk voor het eerst in West-Afrika moeten accepteren dat ze tot nu toe niet de beste Ne derlanders zijn. Dat is - niet in het minst tot hun eigen verrassing - het duo Maar ten van Eyk en Bob ten Harkel uit Linschoten. Zij bezetten na een aantal verstandig, maar toch hard gereden routes met hun Mit subishi terreinwagen een plaats in het algemeen klassement bij de eerste twintig. En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak fl met mw. Fioole, 'S 01727-18300. (T Bruidsboetiek 'Angela', Zijde 204, Boskoop. Bethelschool Roosje Vos (Prins Bernhardlaan), Kwiek (J.W. Frisoweg) en wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Iedere zondag is er club van 11.45-12.45 uur, behalve in Het Zuidhonk. Daar is de tijd van 12.00-13.00 uur. In de Eben Haë- zerschool is ook een 10+ club om dezelfde tijd. WADDINXVEEN - Zondag 9 ja nuari gaan de kinderclubs van de Centraal Hervormde Gemeente weer door. Meisjes en jongens kunnen dan komen luisteren naar een bijbelverhaal en gezellig sa men zingen en knutselen. De clubs worden gehouden in de Eben Haëzerschool (Jan Dorre- kenskast-Oost), (Lindengaarde), Bernhardlaan), Kees en Mieke Tijsterman tijdens de eerste proef in Chailley WADDINXVEEN - Op verzoek van de vaste deelnemers aan de klasverjascompetitie in het wijk gebouw Het Zuidhonk (Zuidplas laan) wordt de opzet van deze avonden enigszins veranderd. In het vervolg zijn op deze avon den ook spelers welkom, die een avondje willen klaverjassen, zon der gelijk aan een competitie te moeten deelnemen. Onveranderd blijft dat deze avonden op elke eerste vrijdag van de maand wor den georganiseerd. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen be schikbaar wordt gesteld voor de genen met het hoogste aantal pun ten. GOUDA - Er is nu één centraal telefoonnummer voor het afspra kenbureau van de poliklinieken van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda: 01820-66444. Dit tele foonnummer is voor afspraken zo wel op de Bleulandlokatie als op de St. Jozeflokatie. Tot nu toe had het afsprakenbu reau twee telefoonnummers: één voor afspraken op de Bleulandlo katie (01820-20555) en één voor afspraken op de St. Jozeflokatie (01820-23300). Nu is er één centraal nummer voor beide lokaties. Wel blijven de balies van het afsprakenbureau op beide lokaties bestaan. Daar kunnen patiënten mondeling een afspraak maken. Westland worden de resultaten ongunstig beoordeeld: 40% van de bedrijven is ontevreden. Mid den-Holland vertoont het gunstig ste beeld; ruim 20% is niet tevre den over het behaalde rendement. Ook blijken de bedrijven in Zuid- Holland-Oost in grotere mate in novatief te zijn. Maar liefst 56% van de bedrijven (het hoogste per centage binnen Zuid-Holland) ontplooit ’research and develop- ment’-activiteiten. Een belangrijk gegeven want ken-, nis, techniek en innovatie zullen in de toekomst van groot belang zijn om de economie in Neder land te blijven stimuleren. Hieruit blijkt dat ook research en development niet alleen wegge- |__j J_ i__i_a* ven? Öokin het middemênkleïn- in het KNOV en de gemeente sa men een plan onder de naam ’Sa men naar de jaren negentig’. Teus Ververs: ‘Om een echt hoofdwinkelcentrum te ontwikke len, zouden de wijkwinkelcentra echter kleiner gemaakt moeten worden. Er zou dus niet alleen bijkomen, maar ook af moeten gaan. De ’ontmanteling’ van die winkelstrips zou de gemeente geld gaan kosten. En dat vond de gemeente te duur, daarom heeft men toen opnieuw onderzoek la ten doen*. Teus Ververs vertelt dat met het tweede onderzoek het gedoe pas goed begon. Het was geheel op maat geschreven van wat de ge meente wilde, en men ging ook bekijken of de uitbreiding vanwe ge de kosten misschien beter op een andere plek kon bijvoorbeeld bij de hefbrug over de Gouwe. Dat stuitte ook weer op bezwaren, dus gebeurde er niets. De Passage breidde wel een beetje uit maar niet volgens een plan. ‘En zo zit ik dus nog steeds in het bestuur ''van de ondernemersvereniging*, lacht Teus Ververs. ‘Toen ik aantrad zou ik in het be stuur blijven totdat de winkeluit- breiding rond was. Ik kon toen niet voorzien dat er zoveel jaren mee gemoeid zouden zijn*. Inmiddels zijn de jaren negentig al in volle gang en hebben ver schillende belanghebbenden alle tijd gehad om meerdere plannen te bedenken voor de winkeluit- breiding. ‘De raadsfractie van de PvdA heeft een plan gemaakt in weste lijke richting van de Passage, pro jectontwikkelaar MAB BV heeft ook een plan in westelijke richting gemaaakt, dan is er nog een half plan van Anva Vastgoed BV die kant op, en heeft de Waddinx veense architect T.W. Verweij een plan ontwikkeld op de plaats van het voetbalterrein van Be Fair somt Teus Ververs op. ‘Vewa Consulting BV van Theus Verweij beweert dat zijn plan - in clusief de infrastructuur die nodig is voor de ontwikkeling van dat gebied tot winkelcentrum - finan cieel rond te breien is*. ‘Wij als KNOV-afdeling hebben echter nog steeds de conclusies van het CIMK-rapport in ons kop. Dus niet alleen winkelruimte er bij, maar elders er ook af. De plannen voor het voetbalveld om vatten 11.000 vierkante meter, dat betekent dus dat de Passage moet verdwijnen*. wikkeling van de Passage*, vertelt Verdeeldheid De gemeentepolitiek is verdeeld over hoe het nu verder moet. On der de ondernemers bestaat ook verdeeldheid, want de oude garde van de Passage vindt het onbillijk dat er niet wordt vastgehouden aan het idee dat de Passage hoofdwinkelcentrum zou worden. Het bestuur van de ondernemers vereniging Waddinxveen heeft het standpunt dat elk plan zorg vuldig bekeken moet worden om vervolgens het beste te kiezen. Voorzitter Jan Mulder - één van de eerste ondernemers van de WADDINXVEEN - Vorige week publiceerden we de procedure rond de besluitvorming over de uitbreiding van het hoofdwinkelcen trum, zoals vastgesteld door het college van Burgemeester en Wet houders. Deze voorziet erin dat een week voor de verkiezing van de gemeen teraad op woensdag 2 maart de knoop over vier plannen (ANVA Vastgoed BV, MAB Projectontwikkeling BV, PvdA-raadsfractie, Vewa Consulting BV) voor twee lokaties (Passage-West, ‘Be Fair*) moet worden doorgehakt. Voor de volledigheid alle data nog eens op een rijtje: Woensdag 12 januari 1994 (14.00 uur) Voorlopige standpuntbepaling door college van Burgemeester en Wethouders (extra vergadering). Vrijdag 14 januari 1994 Uitgeven persbericht naar aanleiding van de standpuntbepaling door het college van B. en W. Woensdag 19 januari 1994 Publicatie in Weekblad voor Waddinxveen inzake hoorzitting. Vrijdag 28 januari 1994 (19.30 uur) Hoorzitting in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum waar voor lopig standpunt college wordt toegelicht en een ieder de gelegenheid wordt geboden om te reageren, zowel op de voorlopige locatiekeuze alsook op de niet gekozen locatie. Dinsdag 1 februari 1994 Definitief besluit Burgemeester en Wethouders. Dinsdag 8 februari 1994 (19.30 uur) Extra vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis (gecombi neerd) van de commissies voor ruimtelijke ordening c.a. en voor eco nomische zaken c.a., met de mogelijkheid tot gebruikmaking van •het spreekrecht. Woensdag 23 februari 1994 Behandeling in de raadsvergadering. Besluit van de gemeenteraad. DELFT/WADDINXVEEN NKF Holding NV in Delft, die in Waddinxveen een vestiging heeft aan de Noordkade, verwacht dat binnenkort overeenstemming wordt bereikt over de verwerving van de volledige eigendom van Kaiser Kabel GmbH in Berlijn per 1 mei 1994. In 1989 verwierf NKF Holding reeds een aandeel van 33,3% in Kaiser Kabel. De overige aande len zijn op dit moment in bezit van het management van Kaiser Kabel en van de Deutsche Beteili- gungsgesellschaft mbH. De eindovereenkomst wacht nog op de goedkeuring van het Bun- deskartellamt en het advies van de Nederlandse sociale partners. Zoals bekend bezit Nokia Corpo ration in Finland de meerderheid in NKF. Kaiser is gespecialiseerd in het volledige pakket kunststof-geïsole- erde energiekabels voor laag-, midden- en hoogspanning, boven grondse geleiders, sectorgeleiders, garnituren en diensten. De jaaromzet bedraagt ƒ160 mil joen. Het Berlijnse bedrijf heeft een personeelbestand van 400 per sonen. De onderneming heeft pro fijt van de vraag in het voormali ge Oost-Duitsland. De export vertegenwoordigt onge veer 30% van de totale omzet. Het management van Kaiser Ka bel zal in functie blijven, met spe ciale nadruk op nationale en inter nationale markten. Voor NKF Holding NV vertegen woordigt de verwerving van de volledige eigendom van Kaiser Kabel een belangrijke stap in het kader van de strategie, die gericht is op uitbreiding van de fysieke aanwezigheid van de groep in Eu ropa. Deze eigendomspositie zal syner- gieën en nieuwe mogelijkheden scheppen voor verdere rationalisa tie in internationaal verband, al dus de Raad van Bestuur in een verklaring over de Duitse overna me. De acquisitie zal uit de eigen middelen van NKF worden gefi nancierd. WADDINXVEEN - Zondagmid dag 9 januari wordt in het wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuidplas laan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelle tjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gedaan. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - In samen werking met Van der Wal Speel goed in de Passage houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) voor de derde keer de grote Mario Bros-competitie. Er wordt gespeeld op vrijdag 7 en zaterdag 8 januari. Op vrijdag wordt er gespeeld met Mario Bros 1 (Wereld 1, Land 1), Mario Bros 3 (Wereld 1, Land 1) en Mario Bros Lost Levels (Wereld 1, Land 1). De bij deze drie spellen behaalde punten worden opgeteld en daar bij ontstaat een ranglijst, waarvan de beste 20 doorgaan naar de fi nale. Deze finale vindt plaats op .zaterdag 8 januari en wordt ge speeld met Mario Kart. De prijsuitreiking vindt plaats na de kinderdisco om acht uur. De kinderdisco is voor de deelnemers gratis toegankelijk. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden en daar voor krijgen de meisjes en jon gens een consumptie en een lot voor de loterij, die wordt gehou den tijdens de kinderdisco. Verderw informatie bij Cees Meiderwijk, tel. 01828-12237. Kees en Mieke Tijsterman zijn er ondanks alle motorpech met hun Toyota 4Runner in de algemene rangschikking in geslaagd van een plaats bij de eerste dertig op te klimmen naar een plaats bij de eerste twintig. Parijs-Dakar-Parijs, ditmaal voor het eerst heen en terug en met in het begin ruim 150 equippes, startte dinsdag na de kerstdagen in de Franse hoofdstad. Het pro gramma werd daar in de regen en natte sneeuw afgewerkt. Kees en Mieke Tijsterman waren toen nog redelijk snel, zodat ze aardig in de voorste gelederen van de kara vaan konden komen. De tweede klassementsproef van het Zuidfranse Bordeaux naar het Spaanse Granada moest worden afgelast vanwege het slechte weer. Na de overtocht per boot vanuit Gibralter naar Rabat be gon op Nieuwjaarsdag in Marok ko het echte woenstijnwerk. De vindingrijke Nederlandse delega tie had op Oudejaarsavond nog legd is voor de hele grote bedrij- bedachten ondernemers verenigd 1- 1a. UJ1.1 - in VNJGïXZ on ria namaardo ca_ bedrijf, dat in Midden-Holland sterk vertegenwoordigd is, wordt aandacht aan nieuwe technieken en produkten besteed. Een be moedigende ontwikkeling voor de toekomst, vindt de Kamer van Koophandel en Fabrieken Midden-Holland in Gouda. Een mogelijke achterliggende re den voor de positie van Midden- Holland binnen de provincie is de sterke vertegenwoordiging van het midden- en kleinbedrijf en de bij behorende mentaliteit. De betrokkenheid van onderne mer en werknemers bij het be drijf is zeer groot. In tijden van tegenwind blijkt juist deze groep flexibel te reageren om tijdig bij te sturen. De vele familiebedrij ven in Midden-Holland blijken een goede overleveringsdrang te vertonen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 januari komt de Wad dinxveense Anna van Lagen naar de hervormde koffiebar De ‘Schaapskooi aan de Nesse om een praatje te houden. Over enkele weken gaat ze naar een land in .Centraal-Azië en zal daar gaan werken als fysiotherapeute. Hier over komt Anna van Lagen de be zoekers van de koffiebar vertel len. De koffiebar gaat open om kwart voor acht en iedereen van 15 jaar of ouder is welkom. Om half negen begint het programma. Het Waddinxveense rallyechtpaar op het punt voor t Leeuwen-Rob den Boer). procedures eraan te pas komen. Het was een heel werk*. Teus Ververs lijkt het plan voor een winkelhart op de voetbalvel den van Be Fair in het Warnaar- plantsoen het beste, omdat daar snel kan worden gestart. ‘En snel beginnen is voor sommige onder nemers van levensbelang. Dat zeg ik op basis van mijn eigen erva- zelf groeien we ook nog wel naar ring als ondernemer. Het heeft al- zo’n 30.000 inwoners. Maar als lemaal al veel te lang geduurd*, we niet snel iets doen, zullen we nog meer klanten kwijt raken*. In een eerder stadium was een ge meentelijke stuurgroep actief om de ontwikkeling van het hoofd winkelcentrum ter hand te ne men. Doordat er steeds meer plannen kwamen, is het werk van die stuurgroep in het slop geraakt. Nu heeft de ambtelijke Werk groep Centrum de vier plannen die voor twee lokaties op tafel li- gen bekeken op haalbaarheid. Teus Ververs: ‘Zoals gezegd, het bestuur van de ondernemersvere niging zal elk plan op redelijkheid en haalbaarheid bestuderen en dan pas een keuze maken. Die keuze zullen we goed moeten kunnen beargumenteren en dat leggen we voor aan onze leden*. ‘Op basis van de argumenten moet de ondernemersvereniging GOUDA/WADDINXVEEN Zuid-Holland (editie 1993), die onlangs is uitgebracht door de provincie Zuid-Holland (afdeling economische zaken), geeft een weinig rooskleurig beeld van de provincie. Zuid-Holland Oost, waarin Midden-Holland de grootste regio is, vormt echter een positieve uitzondering. ‘Midden-Holland vormt een stuk je blauwe lucht in bewolkt Zuid- Holland*, concludeert dan ook te vreden de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land in Gouda. Met de provinciale barometer wordt de vitaliteit van de regio Midden-Holland nog eens bewe zen. De werkgelegenheidsontwik keling in Midden-Holland is be duidend positiever dan bijvoor beeld in de grote steden Den Haag en Rotterdam. Ook de prog noses qua werkgelegenheid leve ren voor oostelijk Zuid-Holland een aantrekkelijker beeld. Dat de omvang van de werkgele genheid in deze regio niet uitge vlakt mag worden blijkt duidelijk uit de barometer. Zuid-Holland- Oost is qua werkgelegenheid bij voorbeeld belangrijker dan de ha ven in Rotterdam of de agglome ratie Den Haag. In veel regio’s in Zuid-Holland is men niet teverden over het be haalde rendement. Vooral in het WADDINXVEEN - In de Kruis kerk (Passage) was er weer een Kerstzangfeest van de Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). De kerk was bomvol. Het programma gaf veel ruimte aan de samen zang. Ook het evangelie van de geboorte van Jezus Christus werd voorgelezen. Verrassend was het optreden van een dubbelkwartet. Het kwartet, samengesteld uit leden van de Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt), bracht vierstemmig een aantal lie deren ten gehore. Ook het kerk koor was op volle sterkte aanwe zig. De samenzang werd begeleid door orgel, trompet en hoorn. Aan het slot van het Kerstzang feest werd gecollecteerd voor de gemeente Cluy in Roemenië. De collecte bracht ƒ1.256,40 op. Dit geld zal besteed wordt voor voed sel voor de bewoners van Cluy. Passage - kon zich hier niet mee verenigingen en is opgestapt. Teus Ververs vindt het een treuri ge ontwikkeling. ‘We zullen het toch met z’n allen moeten doen en als ondernemers op moeten zitten. We hebben te ma ken met verlies van klanten in de non-foodsector richting Gouda, Alphen aan den Rijn en het win- winkels, ruimtelijk, en wat voor kelcentrum Oosterhof in Rotter dam*. ‘Die ontwikkeling kun je niet te gen gaan, maar je kunt er wel voor zorgen dat klanten ook weer hier willen winkelen. Er is duide lijk behoefte aan meer winkels in die sector. We hebben een klein schalig» regiefunctie voor bijvoor beeld Boskoop en Reeuwijk. En zich achter het plan stellen. Daar bij kan geen rekening worden ge houden met persoonlijke gevoe lens en sentimenten*. Gemeenteambtenaar C. Pellicaan één lijn van^ie Werkgroep Centrum zegt: ‘Al die plannen hebben we niet al leen doorgerekend, maar ook be keken op het gebied van verkeer, Teus Ververs, bestuurslid en oud- secretaris van de Ondernemers vereniging Waddinxveen, de plaatselijke middenstandsafdeling van het KNOV (Koninklijk Ne derlands Ondernemers Verbond). ‘Het was niet meer dan een win- kelstrip. Tot grote ergernis van sommige mensen werd de Kerk- weg ervoor afgesloten. Die weg vormde de oost-west verbinding tussen het deel langs de Gouwe en het Noordeinde. In die tijd was het de opzet om van de Pas sage het hoofdwinkelcentrum te maken. En de winkeliers die daar begonnen zijn, gingen dus ook van dat plan uit*. De economische barometer Plannen worden echter vaak door de werkelijkheid ingehaald, en zo gebeurde dat ook met de uitbrei ding van de Passage. Er werden nieuwbouwwijken neergezet, met - zoals toen gebruikelijk - winkels trips en kleine centra die in meer voorzien dan alleen de dagelijkse behoeften. ‘Achteraf kun je stellen dat het winkelaanbod in de nieuwbouw wijken gewoon te groot was. De Passage vervulde dus geen functie als hoofdwinkelcentrum*, stelt Teus Ververs vast. ‘Daarom lieten we het CIMK in 1985 onderzoek doen en dat rap port wees uit dat er ondanks de winkelstrips toch 5.000 vierkante meter winkelruimte bij zou kun nen in een hoofdwinkelcentrum. Winkels met een ander aanbod: vooral op het gebied van dames- en herenmode*. 1__ vuurwerk in het Marokkaanse isdag 5 januari - is de negen- Agadir afgestoken. Ti—j. Kees en Mieke Tijsterman moes ten in het zand veel af zien. ‘Wat jij niet kunt verzinnen hebben wij meegemaakt*, zei Kees Tijster man tegen verslaggevers. Hij doelde op lekke banden, een ge broken remleiding en koelingspro- blemen, waardoor de Waddinxve- ner tijdens de proef vier keer de rustdag in de Senegalese radioteur moest bijvullen, hetgeen hem in het algemeen klassement deed duikelen. Op die manier was „„„‘J.'f -r N. tvan vertrek deelname aan Parijs-Dakar-Parijs. {Foto: Toyota Van aan het begin van Parijs-Dakar-Parijs. (Foto: Toyota Van WADDINXVEEN - Horeca- man en bestuurslid van de On dernemersvereniging Wad dinxveen, T. Ververs sr., ver wacht na bijna twintig jaar een mogelijke doorbraak om Wad dinxveen eindelijk aan een winkelhart te helpen. Hij zegt dat in een vraaggesprek met het KNOV-magazine, dat werd gehouden voordat de Stuurgroep Centrum de voor- keurslokatie ‘Be Fair* bekend maakte en het middenstands- bestuur onder leiding van de nieuwe voorzitter G. van Rin- gelenstein eveneens voor deze lokatie koos. In 1985 maakte een rapport van het - toen nog - Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) duidelijk dat Waddinx veen zo’n 5.000 vierkante meter winkelruimte erbij kon hebben. Vervolgens werd er veel gepraat, er volgden een ander onderzoek en meerdere plannen, maar de ge adviseerde winkeluitbreiding kwam er niet. Wellicht valt er nu een doorbraak te verwachten, want voor de verkiezingen van een nieuwe gemeenteraad wil het gemeentebestuur een definmitie- ve beslissing nemen. ‘Zo’n vijfentwintig jaar geleden zijn we hier begonnen met de ont- Dz competitiespelers strijden bo vendien om de kampioensbeker, die aan het eind van het jaar wordt uitgereikt. Wie aan deze avonden in competitieverband wil deelnemen kan contact opnemen met Ben Wetzel, tel. 01828-10548. Men kan zich ook op de eerste avond, vrijdag 7 januari, opgeven in Het Zuidhonk. De vrije spelers zijn altijd welkom op iedere eer ste vrijdag van. de maand. De avonden beginnen steeds om acht uur. zuidplaslaan 432, waddinxveen telefoon 01828-18055 telefax 01828-18438 kantoren in gouda, alphen a/d rijn, zoetermeer en waddinxveen de eigen servicetruck bijna even snel als hun baas en bazin. Van acties in de Sahara heeft de karavaan weinig gemerkt. Het be- vrijdingsfront voor de westelijke Sahara had aangekondigd de ral ly, vanwege de hoge dodental in de loop der jaren en de gevaren voor deelnemers en publiek, te zullen saboteren. Met routes langs de kust wisten de organisatoren het door Polisario voorspelde ge vaar in de vroegere Spaanse Saha ra echter te keren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13