VOOR Jongen stompt en steelt tas Fietsen gestolen Bestelauto total-loss G. van Ringelenstein ’startersadviseur’ bij Kamer van Koophandel Kerstavond Leon van Gelderschool Ingegooide ruiten met Oudjaar Meer geld voor windenergie d WEKEN Fikse aanrijding op de Noordkade Ook pleidooi voor spoorlijn Alphen aan den Rijn-Den Haag I Rijn en Gouwe Tevredenheid over bedrijvenbeurs Kinderinstuiven in De Boog rond Circus Booganini Van Gils zet schijnwerper op jarige tulp Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JANUARI 1994 I i i i i i i i i i i i i i i i i i I I i i hartelijke steun van de gemeenten Gouda, Waddinx- veen en Moordrecht en van de vakbonden. Slib stort Transferium GOUDA/WADDINXVEEN - Het bedrijfsleven in Midden-Holland maakt zich sterk voor een nieuw be drijfsterrein (‘Gouwe Park4) ten westen van het dag- recreatiegebied en vissersparadijs ’t Weegje in Wad- dinxveen-Zuid en pleit ook voor een rechtstreekse spoorlijn van Alphen aan den Rijn via Boskoop en Waddinxveen naar Den Haag. Dit pleidooi heeft de Aquaduct Van Ginkel Locatie Verbinding Provincie Bodegraven loskoop A12 Waddinxveen Reeuwijk Moerhuizen .Gouda A12J. Vlist Ouderkerk De regio Midden-Holland i o 'o c Snelweg met afrit A12 M 20 en Spoorlijn /ffoordrec J Bleiswijl jarige plaatsgenoot, die met zijn auto over de Noordkade rich- Het gebied bij Gouda-West met de geplande verbinding A12 met de A20 8 op en het Transferium bij Moordrecht. Wanneer U nü kiest voor een kennismakingsabonnement, dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus! dere interessante aspecten aan de orde. Men stelt bijvoorbeeld een directe railverbinding tussen Rot terdam en Alphen aan den Rijn voor. Dit zal voor veel treinreizi gers een lastige overstap in Gouda schelen. Stuur deze bon .n een open envelop (zonder postzegel) naar R.en Gouwe Antwoordnummer 10008 2400 VB Aiphen a'd R<i GOUDA/WADDINXVEEN Ondanks de voorzichtige mische ontwikkeling - - G. van Ringelenstein, naast C. de Bas de tweede startersadviseur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. (Foto: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland). Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12,75. Naam. Adres Postc./Woonpt: Telefoon (voor controle op bezorging) Bij een botsing tussen twee zwaar beschadigde personenauto’s op de kruising Kanaaldijk-Apollolaan is een hoogbejaarde Waddinxvener gewond geraakt. Ze moest met hoofdletsel naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) worden vervoerd. De vrouw zat naast haar man toen het echtpaar op de Kanaaldijk in de flank werd aangereden door een 79-jarige Moordrechter, die geen voorrang verleende. per openbaar ver- bereikbaar via het viseren waren de meesten tussen de 26 en 40 jaar. Bij de 41-jarigen en ouder waren de mannen (34%) meer vertegenwoordigd dan de vrouwen (20%). De maatschappe lijke positie van de kandidaat-star- ters wordt redelijk goed genoemd. Bijna 60% werkte in dienstver band en 20% zat zonder werk. Voor het gratis startersspreekuur, dat iedere donderdag in het ge bouw van de Kamer van Koop handel aan de Burgemeester van Reenensingel 101 in Gouda wordt gehouden, kan contact worden op genomen met mevrouw M.K. Schellaars, tel. 01820-69132. zichtlokatie voor bedrijven die be- langhechten aan herkenbaarheid en imago. De betrokken gemeenten streven net als het bedrijfsleven en de werknemersorganisaties naar een spoedige ontwikkeling van dit ge bied, wellicht met de naam Gou we Park. en de toekomstige NS-stations Waddinxveen-Coeneco Vanuit diverse kanten in de regio Midden-Holland is de steun toe gezegd om de werkgelegenheid in de Goudse streek te stimuleren door de ontwikkeling van meer bedrijvigheid. De provincie Zuid-Holland draait momenteel economisch gezien niet goed, de positieve uitzonde ring Midden-Holland daargelaten. De economie en werkgelegenheid dient op peil gehouden te worden.' Daarom hebben zowel onderne mers- als werknemersorganisaties de handen ineen geslagen en een brief opgesteld om de provincie er van te overtuigen dat stimule ring van de bedrijvigheid en daar mee de werkgelegenheid van zeer groot belang is voor Midden-Hol land en de overige delen van de Randstad. In de brief wordt duidelijk mel ding gemaakt van het bedrijvige karakter van Midden-Holland. Het is een misvatting te denken dat het Groene Hart slechts een recreatieregio voor de grote stads gewesten is. Statistisch is Midden-Holland een typisch Nederlandse regio, qua dichtheid van bevolking en bedrij vigheid. De omvang van de werk gelegenheid in Midden-Holland is bijvoorbeeld groter dan die van het Rotterdamse havengebied. In Midden-Holland wordt met plezier gewoond en gewerkt. De bedrijven in Midden-Holland wil len hier ook graag blijven maar hebben wel de ruimte nodigom te kunnen uitbreiden, zowel in ruim telijke zin als in werknemersaan- tal. materialen, maar ook van kennis, informatie, advies en voorzienin gen. Met geringe inspanningen is het gebied te ontwikkelen tot een B- lokatie op Europees niveau. Een B-lokatie is een plek die én goed bereikbaar is voer én goed wegverkeer. Het aanbod van deze B-lokaties is nihil in Midden-Holland en er is een tekort aan deze lokaties in Zuid-Holland. Het spreekt voor zich dat een eventuele slibstort in dit gebied een onverstandig gekozen plek zou zijn, aldus het bedrijfsleven. De enorme economische potenties van het gebied zouden belem merd of erger nog, geblokkeerd worden door een mogelijke gif stort van afval uit de Hollandsche IJssel. Een prachtige zichtlokatie met een representatief karakter voor de gehele regio (Midden-Holland) wordt teniet gedaan door de over last en het onaangename aange zicht van een giflocatie. Een transferium, een station waar autogebruikers op weg naar het westen hun auto kunnen parkeren en per rail kunnen reizen, komt weer volledig in beeld door de re cente ontwikkelingen. De geplande woonwijk Gouda- West in de structuurschets van de convenantgemeenten en de ge plande bedrijvigheid in ’t gebied zullen de haalbaarheid van een NS-station (transferium) dichter bij halen. Ook komen in de brief van het bedrijfsleven aan de provincie an- In 1993 was er sprake van een toename: 293 personen die een ei gen bedrijf wilden beginnen be zochten het spreekuur, waarvan 5% voor een tweede of derde be zoek. Ongeveer 20% vroeg telefo nisch nader advies. In totaal zijn er meer dan 350 adviezen gege ven aan vrouwen en mannen die een eigen bedrijf willen starten. De gegevens wijzen op een toena me van het aantal vrouwen, die zich lieten adviseren van 26% in 1992 naar 30% in 1993. In de dienstverlening steeg het aantal adviezen van 138 naar 158, een stijging van ruim 5%. Van de starters die zich lieten ad- Midden-Holland voor het starten van een eigen bedrijf is groot, zo meldt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land. Sinds 1990 is voor startende ondernemers een spreekuur bij de de bedrijven ’uitstekend en vol- Goudse Kamer ingericht, doende’ als eindoordeel geeft. Of de beurs volgend jaar twee of drie dagen moet duren blijft een moeilijke keuze. Er blijkt name lijk geen duidelijke meerderheid te zijn die dit aangeeft. Wel be staat er een voorkeur voor de dit jaar gekozen tweede helft van de week. Het bezoekersaantal is ondanks de verlenging tot drie dagen vrij wel gelijk gebleven. Dit is wel licht te wijten aan de voetbalwed strijd Nederland-Polen die op de eerste beursdag werd gespeeld, waardoor het aantal bezoekers die avond minder dan de helft be droeg. I WADDINXVEEN - Leerkrach ten van de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) heb ben een druk bezochte kerst-in- loop-avond op school gehouden. Van zes tot acht uur ademde de school, mede door de paar hon derd kaarslichtjes, een heel bij zondere sfeer uit. Ouders, leerlingen en belangstel lenden bewonderden de mooi ver sierde klaslokalen. De tafels wa ren al gedekt voor het kerstontbijt van de volgende ochtend. In de aula zongen de leerlingen van groep 1 tot en met 8 onder grote belangstelling actuele Kerst liedjes, die overwegend in het te ken van vrede stonden. Te horen waren onder andere de Kinder- kerstkrans, Samen op zoek en* Zing van de vrede. Een heel mooi en bijzonder slot vormde toch wel de bijdrage van groep 8. Zij zongen een deel uit de Serenade van J. Haydn, onder begeleiding van fluit- en key- boardspel van twee klasgenootjes. Schooldirecteur J. Rottschafer sloot de avond af met een kerst en nieuwjaarswens voor iedereen. Daarna werd in een gezellige sfeer en onder genot van een drankje nog nagepraat over de ge slaagde avond. WADDINXVEEN - In Waddinx veen zijn weer enkele fietsen ge stolen. Vanaf het winkelcentrum ‘de Passage1 verdween een bruine Gazelle-damesfiets met postcode 2742ZJ8. Bij de christelijke scho lengemeenschap De Wadde (Sniepweg) werd een zwarte opoe- fiets gestolen. Op dezelfde school verdween een paarse Batavus da mesfiets. Bij de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) werd een zwartgrijze Giant heren ATB-fiets gestolen. Vorig jaar bleek de belangstelling voor windenergie groot. Er werd voor bijna 180 mW aan projecten ingediend voor een totaal subsi diebedrag van 135 miljoen gul den. Vervolgens is in overleg met de subsidie-aanvragers bij de toezeg gingen gekeken naar de termijn waarop de projecten gerealiseerd kunnen worden. Met de 45,5 mil joen gulden kunen nu de meest reële projecten gerealiseerd wor den. Het gaat daarbij om aanvragen van zowel particulieren als nuts bedrijven. De totale hoeveelheid windenergie in Nederland is nu circa 120 mW. WADDINXVEEN - Ondanks het feit dat er volgens de politie ge sproken moet worden van een re delijk rustige viering van Oud en Nieuw in Waddinxveen heeft zich toch een aantal ongewenste feiten voor gedaan. Zo zijn er door de gemeente heen toch nog een aantal ruiten gesneu veld. Van de openbare Prof. Kohnstamm-MAVO (Maurits- laan) sneuvelden 10 ruiten. Ook van beide NS-stations (Waddinx veen en Waddinxveen-Noord) sneuvelde een aantal ruiten alsme de van de wachthuisjes. Aan de Brederolaan en het Konin gin Wilhelminaplein sneuvelde een winkelruit. Ook waren er en kele autoruiten die het moesten ontgelden door vuurwerk. Zondagavond 2 januari werd naast de ingang van het gemeen tehuis voor de tweede maal de zelfde ruit vernield door het in gooien met een steen. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Minister dr. Koos Andries- sen van Economische Zaken heeft het budget voor het subsidië ren van windenergie in 1993 met 10,5 miljoen gulden verhoogd. Het totale beschikbare bedrag voor het toezeggen van subsidies over vorig jaar bedraagt nu 45,5 miljoen gulden. In 1994 zal opnieuw 35 miljoen gulden beschikbaar zijn voor het Besluit Subsidies Windenergie. Dit besluit wordt begin dit jaar gewijzigd in een tenderregeling: aanvragen zullen worden gehono reerd in volgorde van aanvang van de installatie van de windturbine. Hoe eerder kan worden begonnen, des te hoger wordt de aanvraag gerangschikt. Tegelijkertijd zal de subsidie per project met circa 10% af nemen, waardoor er met hetzelfde budget meer projecten gesubsidieerd kunnen worden. Zoals bekend bestaan er ook in Waddinxveen particuliere plannen om te komen tot een project voor windenergie. Op het parkeerterrein van de Al- di-supermarkt aan de Kerkweg- Oost is ’s nachts een auto openge broken door het forceren van het portierslot en werd de autoradio ontvreemd. Aan de leplaan werd ’s nachts in gebroken in een hoekwoning. Men kwam binnen door naast de achterdeur een ruitje te forceren waardoor men vervolgens de ach terdeur opende. Er werd alleen wat geld meegenomen. Enkele klaar gezette spullen bleven staan. Aan de leplaan werd ’s nachts een poging gedaan in te breken in een woning. Men boorde een gaatje in het klapraam aan de achterzijde van de woning om zodoende het hefboompje te kunnen bedienen. Omdat de bewoner dit had ge blokkeerd, bleef het bij een po ging- WADDINXVEEN - ‘Cicus Booganini1 is een kinderinstuif- project van het buurtcentrum ‘De Boog1 (C. Huijgenslaan) dat vier middagen in het teken zal staan van het thema circus. Met de deeelnemende kinderen wordt een circus in elkaar zetten, waarbij wordt geknutseld, ge schminkt, verkleed en gerepe teerd. De eerste helft van de mid dag zijn de meisjes en jongens be zig met het creatieve gedeelte van het circus en het tweede gedeelte van de middag wordt in groepen gewerkt. De eerste middag op woensdag 12 januari worden er clowntjes ge knutseld en geoefend voor acroba tiek, goochelen en clownerie. De tweede middag op woensdag 19 januari worden er maskers, clownsneuzen en decorstukken gemaakt. Daarna wordt er verder geoefend. De derde middag op woensdag 26 janauri worden de maskers ge schilderd, clownsneuzen en 1de- ding gemaakt en alle verder attri buten afgemaakt. De laatste mid dag op woensdag 2 februari is er in De Boog een voorstelling voor ouders en andere belangstellen den. ‘De vier middagen zijn bedoeld voor kinderen van vier tot twaalf jaar en kosten één gulden per keer. Begonnen wordt steeds om twee uur en de middagen eindi gen om half vier1, aldus leidster Els Roepers, Tollenslaan 52, Waddinxveen (tel. 01828-19715). WADDINXVEEN - Bij de politie is de diefstal van een handtas gemeld. Een mevrouw, die in haar auto wilde stappen op de par keerplaats van de Passage achter de bejaardenwoningen van de Prins Bernhardlaan, werd door een donkere jongen van ongeveer 18 jaar tegen haar auto geduwd, kreeg een stomp en werd ver volgens van haar tasje beroofd. De dader is daarna met nog een ting Boskoop reed. Door de aanrijding die volgde werden eveneens twee op de Noordkade geparkeerde auto’s be schadigd. Eén van de geparkeerde auto’s werd tegen de gevel van de woning van de eigenaar gedrukt, waardoor ook deze woning nog schade opliep. Er moesten drie auto’s worden weggetakeld. Twee ervan waren dermate beschadigd dat het ken tekenbewijs moest worden inge vorderd. ’s Middags om half vijf vond op de Kanaaldijk ter hoogte van de Apollolaan een aanrijding plaats. Een 18-jarige bestuurder uit Moerkapelle sloeg linksaf de Apollolaan in, terwijl op hetzelfde moment een 46-jarige bestuurder van een personenauto uit Reeuwijk als tegenligger naderde. Het gevolg hiervan was een aan rijding, waarbij de bestuurder uit Reeuwijk met nekklachten naar het Goudse Groene Hart Zieken huis (lokatie Bleuland) vervoerd is. Het bedrijfsleven in de regio spreekt zijn voorkeur voor deze locatie uit om de volgende rede nen: - Het gebied is gelegen aan de slagader van Nederland, aan de splitsing van de Al2 (Den Haag) en de A20 (Rotterdam), dé oost- west-verbinding Nederland; - Gelegenheid aan verschillende spoorlijnen in de richting Alphen aan den Rijn, Den Haag, Rotter dam en Utrecht; - Niet ver gelegen van belangrijke mainports; de luchthavens Schip hol en Zestienhoven en de Rotter damse havens; - Temidden van de belangrijkste steden en ’s lands meeste koop kracht; - Met een kwalitatief prima ar beidsaanbod; - Met een aantrekkelijke infra structuur voor wat betreft toele vering van grondstoffen en hulp- jongen in de richting van het station weggerend. Bij een andere woning aan de lep laan werd op identieke wijze ge probeerd binnen te komen, het geen daar wel lukte. Er werd ech ter niets uit de woning vermist. Aan de Tesselschadelaan zijn ’s nachts drie kelderboxen open ge broken. Er werden hengelspullen en een blauw-witte Giant-racefiets gestolen. Ook werd uit één van de kelderboxen een Marklin-treinset van vierduizend gulden ont vreemd. Op de parkeerplaats naast de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd werd ’s nachts een auto via de kofferbak opengebroken. De radiocassetterecorder werd ge stolen. Nadat ’s morgens vroeg een mel ding was binnengekomen over verdachte personen in het winkel centrum ‘de Passage1, betrapte de politie drie personen op heterdaad die aan het inbreken waren bij het reisbureau van Van Ginkel Va kanties. Zij hadden de ruit uit de voor deur gehaald. Eén van de daders werd onmid dellijk aangehouden, de andere twee even later. Daarbij werd ook een verdachte auto aangetroffen. De eigenaar van deze auto werd enkele uren later op het station Gouda aangehouden als vierde verdachte. -De aangehoudenen zijn druggebruikers die in Rotter dam verblijven en de leeftijd heb ben van 28, 30, 36 en 39 jaar. Zij hebben de inbraak allen bekend. Eén van de vier heeft bovendien nog een straf van vier maanden tegoed, die hij vermoedelijk gelijk zal moeten uitzitten. 12.75 WADDINXVEEN - Een 18-jari- ge bestuurder van een bestelauto wilde door de Noordtunnel in de Staringlaan rijden. Hij hoorde de voorwaarschuwing wel dat zijn wagen te hoog was, maar reali seerde zich kennelijk niet wat dit betekende. Het gevolg was dat het voertuig met de bovenbouw tegen de tunnel botste. Daarbij raakte de bestelauto total-loss. WADDINXVEEN - De bloemen winkel van Edwin en Theo van Gils, sinds juni vorig jaar geves tigd in het winkelcentrum Groes- voorde in Waddinxveen, gaat er aandacht aan schenken dat de tulp in ons land 400 jaar bestaat. De tulp (1594-1994) is samen met klompen en molens één van de meest typerende symbolen voor Nederland. Toch is de tulp in oor sprong geen Hollands produkt. De tulp werd vanuit het Midden oosten (en met name Turkije) in West-Europa geïntroduceerd door de Vlaming Ogier Ghislain de Busberg, halverwege de 16e eeuw. Eind 16e eeuw (1594) voer de C. de L’Ecluse haar in Neder land in, en was hier lange tijd een echte modebloem. De tulp stond op een gegeven mo ment zo in de belangstelling, dat er een ware tulpenwindhandel ontstond. De piek hiervan lag rond 1637 toen er voor een bol tussen de ƒ1.000,- en ƒ3.000,- werd betaald. De hoogste prijs die ooit is betaald is ƒ4.600,- plus een schimmel en een karos. Toen Rusland in 1837 Centraal- Azië had veroverd zijn, zijn bo vendien tulpsoorten ontdekt in het gebied rondom de Kaspische Zee. Deze zijn van groot belang geweest voor het huidige assorti ment die 5.000 soorten omvat. De meeste bollen die hier gepro duceerd worden gaan naar het buitenland. Op een produktie van 2 miljard bollen wordt 67% geëx porteerd. De huidige technische ontwikke lingen hebben ervoor gezorgd dat men de tulp nu volop kan kopen, ondanks dat de bloem van nature pas in maart-april bloeit. Men heeft ontdekt dat het mogelijk is op elk willekeurig gekozen mo ment een tulp in bloei te hebben. Door de bollen aan bepaalde tem peraturen bloot te stellen, kan het tijdstip van bloei vervroegd of verlaat worden. Om dit 400-jarig bestaan te vie ren heeft bloemenwinkel Edwin en Theo van Gils (Groensvoorde 12, tel. 01828-16952) de gehele maand januari tulpen in de schijn werper staan. WADDINXVEEN - ’s Morgens om kwart over zes ontstond een fikse aanrijding op de kruising Noordkade-Staringlaan. Een 21- jarige Waddinxvener gaf in zijn auto geen voorrang aan een 23- De organisaties pleiten in de brief niet allen voor ruimte voor bedrij vigheid maar komen ook met con crete voorstellen. In samenwerking met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft men een ontwerp gemaakt voor de in vulling van het gebied bij Gouda- West, bij de splitsing van de de rijkswegen Al2 en A20 (ten wes ten van ’t Weegje). Deze plek ligt zeer voor de hand want de provincie heeft in eerdere plannen al hierop gewezen. Ook de Kamer van Koophandel heeft in het rapport ’Groeien in het Groene Hart’ door dr. H. van der Cammen (INRO-TNO) reeds deze locatie bij de Al2 en de A20 bij uitstek geschikt geacht. Maar vooral belangrijk is de on langs verschenen structuurschets van de gemeenten Gouda, Moor drecht en Waddinxveen. In het convenant dat deze gemeenten met elkaar sloten, spreekt men over dit gebied als een goede Een verbinding van beide rijkswe gen vlak vóór de samenvoeging bij het Gouwe-aquaduct maakt ook deel uit van het ontwerp. De ze verbinding zal tot ontlasting van enkele provinciale wegen lei den. Op dit moment maakt veel weg verkeer rijdend tussen het Rotter damse en Zoetermeer gebruik van de T67. Deze route loopt van Nieuwerkerk aan den IJssel dwars door Zevenhuizen en legt een zware druk op de lokale infra structuur. Hetzelfde geldt voor de N209. Deze provinciale weg van Bleis- wijk naar Rotterdam slibt langza merhand dicht en kan in de toe komst het groeiende verkeer niet meer aan. De verbinding zal voor velen een snelle oplossing beteke nen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland is reeds jaren voorstander om dit ge bied voor bedrijvigheid aan te wenden vanwege de goede lig ging. Met de steun van de gemeenten Gouda, Moordrecht en Waddinx veen, het bedrijfsleven en de werkgevers- en i om de provincie over te halen in haar plannen voor Zuid-Holland- Oost ruimte vrij te maken voor bedrijvigheid en werkgelegenheid. Bedrijfsleven wil bij ’t Weegje ‘Gouwe Park4 GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft bekend gemaakt dat de Waddinxvener G. van Ringelenstein (61) zich met zijn ervaring werknemersorga- als ondernemer wil inzetten als startersadviseur (naast plaatsge- nisaties moet het mogelijk zijn noot C. de Bas) voor startende ondernemers. Gerrit van Ringelenstein is reeds gedurende 40 jaar werkzaam als zelfstandig ondernemer in de le vensmiddelenhandel (Plusmarkt Riwa BV aan de Zuidplaslaan). Daarnaast is hij bij vele andere bedrijfsactiviteiten betrokken ge weest. Zo is de Waddinxvener voorzitter van het bestuur van de Rabobank Waddinxveen, voorzit- C..2„-l..ige econo- ter van het Koninklijk Nederlands mische ontwikkeling die wordt Ondernemers Verbond (Onderne- voorzien, hebben de deelnemers menvereniging Waddinxveen) en aan de driedaagse bedrijvenbeurs voorzitter van de Onderlinge ‘Ondernemen in Midden-Hol- Glasverzekering in Waddinxveen. land1, die in november in Bleis- De belangstelling in de regio wijk werd gehouden, over het al gemeen goede zaken gedaan. Uit een door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid den-Holland gehouden enquete blijkt dat 77% van de deelnemen- Een kwartier later vond een soort gelijke aanrijding plaats op de Bredeweg ter hoogte van het be drijvenpark Doelwijk. Ook hier werd doorgaand verkeer op de zelfde weg vrije doorgang ver leend door een 37-jarige bestuur der van een personenauto uit Maassluis. Daar werd echter een 18-jarige bromfietsbestuurder uit Goude- rak, die op het fietspad reed, de dupe van. Hij botste tegen de per sonenauto die linkaf het bedrijf sterrein opreed. De bromfietser is met een gebroken been naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleuland) gebracht. Op de kruising Stationsstraat- Rijnlandstraat verleende een 40- jarige inwoner van Waddinxveen geen voorrang aan de bestuurder van een van rechts komende per sonenauto. De fietser werd door een Waddinxveense huisarts be handeld aan beenletsel. Een 38-jarige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen stopte op de Brederolaan. Om een parkeervak in te kunnen rijden ter hoogte van het winkelcentrum Luifelbaan moest hij eerst achter uit. Hij heeft daarbij kennelijk niet eerst in zijn spiegel gekeken want er stond een personenauto achter hem, bestuurd door een 35-jarige Boskoper, waar hij dus tegenaan reed. De gewaarschuwde politie constateerde tevens dat de veroor zaker van de aanrijding teveel al cohol had gedronken. Midden in de nacht werd een 27- jarige bestuurder van een perso nenauto uit Waddinxveen vermoe delijk verrast door het opgevroren wegdek. Op de Staringlaan raakte hij in een slip, waarna hij uitein delijk in de langs de weg gelegen sloot terecht kwam. De bestuur der bleef ongedeerd, de auto moest worden weggetakeld. Tegeen middernacht vond een aanrijding plaats op de kruising Kanaaldijk-Apollolaan. Een 79-ja- rige bestuurder van een personen auto uit Moordrecht, die reed op de Apollolaan, verleende geen voorrang aan een 74-jarige be stuurder van een personenauto uit Waddinxveen. De passagier van laatstgenoemde is met hoofdletsel naar het Goud se Groene Hart Ziekenhuis (loka tie Bleuland) vervoerd. Beide voertuigen zijn zwaar beschadigd weggetakeld. A12 J. nieuw station Transferium Nederlek X. A i _.Ai Vi

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17