Vakantieshow Van Ginkel Stichting OOM: 250 cursussen in nieuwe catalogi W. Hennink (WSV) loopt op volgers uit Krediet voor het rooien van 50 bomen Nieuw reeks Vox Jubilans u Dialezing bij De Gouwe Vis Loopgroep voor marathon van Rotterdam Exposities Waddinxveense kunstenaars in raadzaal Jeugdisco in Het Zuidhonk Eerste ballen zullen in september van dit jaar geslagen kunnen worden Panda Squashcentrum Waddinxveen in sportpark kost twee miljoen Provincie subsidieerde kunstwerk Theo den Boon Sjoeluitslagen Squashcentrum in sportpark WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Clubrecord voor *U i U J i Sb'zoeken en voorlichting °p Letteke Broekman Dr. Jurjen Beumer in Agnietenkapel Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 JANUARI 1994 Ito.* - \j;lx ~i ix r i r Panelen Stijgend aantal WADDINXVEEN - In september van dit jaar moeten de eerste ballen geslagen kunnen worden in het Panda Squashcen trum Waddinxveen, een spiksplinternieuw sport en fitnesscentrum dat in het sportpark ‘de Sniep4 gebouwd gaat worden. BANKEN PROMENADE’ O- POSTBANK het Panda Squashcentrum Waddinxveen, een complex van bijna twee miljoen gulden dat zal worden gebouw In Amerikaanse stemming komen W, kade in Waddinxveen heeft de nieuwe cursuscatalogi voor dit ZWEMBAD f TENNISHAL P beurzen. bellen, L- T. v.d. Oord nestelde zich vaster op de plaats achter de koploper door met sterk spel H. Smits- kamp puntloos naar huis te sturen en H. van T" WADDINXVEEN - De stichting OOM (Opleidings- en Ont- Er staan voor 1994 al concerten gepland in Alphen aan den Rijn, Gouda (2x), Kampen, Dordrecht, Bodergaven, Rotterdam en Krim pen aan den IJssel. Ook zal er weer een cd worden opgenomen, samen met het mannenkoor Salva- tori uit Nunspeet. De baten hier van worden besteed voor De Poort. Vox Jubilans gaf ook een Kerst concert in een stampvolle Rotter damse Laurenskerk. Een gedeelte van het toen uitgevoerde pro gramma - met name het eenvoudi ge Newderlandstalige Kerstlied - werd door het koor ook in de Brugkerk gezongen. Andere groepen zijn de Spaanse en muziekgroep Tresyno en Canta Brasil. Deze laatste groep voeren over het Panda Squashcen trum. Over de huren van de squashba- nen valt nu al te zeggen dat het duurste tarief de avonduren zijn. Dan kost de baan 20 gulden per half uur en 35 gulden per uur. De sporters mogen dan ook gratis ge bruik maken van de sauna J/WWH «au XJV 11UUUJ V&llVIll, waarbij niet al te diep wordt ge- COÜCCF iCïl De vakantieavond, die om acht uur begint, brengt volgens Van Ginkel Vakanties de aanwezigen in vakantiesferen, want elk onder deel spitst zich toe op een ander vakantieland. Zo zijn er bijvoorbeeld de Broad cast Dancers. Zij maken met hun dansen een soort ’wereldreis’. Zij komen hierdoor in Zuid-Amerika en in China. Ook voert de groep een haremdans uit, de nescafe en een Afrikaanse dans. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 8 januari houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas weer een gezellige kinderdisco in het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan). De kinderdisco begint om 18.30 uur en zal duren tot 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50 per persoon, inclusief een consumptie en een gratis lot voor een loterij waarbij diverse leuke prijzen te winnen zijn. Hierna is er een disco voor ’30- plussers’. Vaak genoeg valt er te horen dat er voor deze groep (een belangrijk deel van de bewoners van de wijk Zuidplas) zo weinig te doen is De Stichting Wijkwerk De Zuid plas houdt daarom een disco waarbij de muziekkeuze speciaal op deze leeftijdsgroep zal worden afgestemd. Er zal bijvoorbeeld veel muziek uit de jaren zestig worden gedraaid, maar ook ande re nummers kunnen worden aan gevraagd bij de discjockeys van discotheek Chinchilla. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,- per per soon. dansschool I complex uit twee vides, een ont moetingsruimte, een terras, een tree met heïlingbaan. Het geheel is in feite ontstaan uit een afstu deerproject over de haalbaarheid van squashcomplexen van HEAO’er Mike Olivier, die in Waddinxveen de directie gaat Jurjen Beumer spreekt in de Goudse Agnietenkapel over ‘New age: teken van deze tijd?!4 en zal proberen enige orde in de chaos te brengen. Hij zal de grondge dachte van het nieuwe-tijdsden- ken uiteenzetten en ingaan op po sitieve en negatieve aspecten van new age. Dr. Jurjen Beumer werkt in een diakonaal centrum in Haarlem en is daar betrokken bij onder meer de opvang van dak- en thuislozen en de verslaagdenzorg. gen. In het souterrain zullen acht squasbannen worden gerealiseerd en komen kleedruimtes, zonne banken, sauna’s en douches en een multifunctionele fitnessruim te, welke bijvoorbeeld ook als peuterspeelzaal of als vergader ruimte gebruikt kan worden. Op de begane grond bestaat het De ondertekening van de grondverkoop veen aan de Sniepweg. Op de foto tekent en links sportwethouder J.A. Hielema (CDA). Op de achtergrond de gemeenteambtenaren S. Houten, B. Bakker en C. Pellicaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Burgemees ter en Wethouder hebben beslo ten de gemeenteraad voor te stel len een krediet beschikbaar te stellen voor de vervanging van bo men langs de Piasweg. Omdat een aantal bomen (essen) langs de Piasweg in slechte staat verkeert en gevaar kan gaan opleveren voor het verkeer zullen 50 bomen wor den gerooid en worden vervangen. In de plaats van een aantal reeds gerooide bomen zullen alsnog 20 nieuwe bomen worden aangeplant. WADDINXVEEN - Maandag avond 10 januari om acht uur houdt de Waddinxveense aquari- umvereniging De Gouwe Vis haar eerste verenigingsavond Tn het nieuwe jaar in het clubgebouw van de speeltuinvereniging Oran- jewijk (J.W. Frisoweg). Er is dan voor leden en belang stellenden de dialezing ’Dwars door hobbyland’ door R. Feenstra. De lezing is bedoeld voor de door snee aquariumliefhebber. Aan de hand van de dia’s worden alle as pecten van de hobby belicht, van het totale aankoopbedrag. Het veelkleurige kunstwerk heeft als titel meegekregen ’De onvoor spelbare weerspiegeling van het besluit’. De kunstenaar wil hier mee weergeven dat een besluit van de raad hele andere invloeden kan hebben dan waarvoor het be sluit is genomen. Het kunstwerk bestaat uit 21 bij elkaar horende panelen en 14 klei nere delen die verspreid in de rand boven de toegang van de raad- en trouwzaal het geheel completeren. gepresenteerd door de van de televisie bekende Leonie Sazias. en kleurrijk carnaval in Brazilië is. Leonie Sazias zal de vakantie avond van Van Ginkel Vakanties op naar geheel eigen wijze presen teren. Naast het ’amuserende’ ge deelte is er ook een informatief tintje aan de avond. Zo zal er een dia-show van zo’n 20 minuten zijn, die de steden Londen, We nen, Praag en Boedapest zal be lichten op een enorm groot scherm. Belangstellenden kunnen een toe gangskaart voor deze avond van komende zaterdag 8 januari ko pen bij één van de vier reisbu reaus Van Ginkel Vakanties. Deze kaart-met-lotnummers geeft te vens kans op één van de zes va- kantie-arrangementen die er te winnen zijn. Door het rad van avontuur wordt bepaald wie van de bezoekers de royale vakantiear- rangementen zal winnen. satie, veiligheid, milieu, kwaliteit en arbo. Omdat er het aandeel en belang van 1 duidelijk stijgende is is voor de tweede keer een separate catalo gus uitgegeven met lascurssusen. Er bestaat veel interesse voor de opleiding die via de Waddinx veense stichting OOM worden aangeboden. In de CAO is een bescholingsverlofregeling opgeno men. Ieder bedrijf heeft recht op één bijscholingsverlofdag per werknemer per jaar die gesubsidi eerd wordt door OOM. Het aantal bijscholingsverlofda- gen nam in het jaar 1992 met bij na tienduizend toe tot 30.000, ter wijl de uitgekeerde subsidies voor het leerlingwezen in 1992 boven de 15 miljoen gulden uitstegen. De stichting OOM houdt zich naast bijscholing ook bezig met het leerlingwezen en met werkge legenheidsprojecten. p-<—--j'- onderdeel vormen de activiteiten van de scholingsadviseurs. Zij maken voor de bedrijven in de metaalbewerking opleidingsplan nen op maat. In deze bedrijfsop leidingsplannen wordt vastgelegd wat het opleidingsniveau van de medewerkers is en welke oplei dingsbehoefte er is. Deze oplei dingsplannen sluiten logisch aan op de ondernemingsstrategie. Ook de regionale bedrijfstakadvi- seurs van OOM leveren een be langrijke bijdrage aan de ontwik keling en beeldvorming van de branche, onder meer door be- WADDINXVEEN - De prijzen van het sjoelen van de sjoelvereni ging Waddinxveen zijn gegaan naar: Klasse A: Tine Valenkamp, Jan Kersbergen, Wim Slingerland jr., G. Renesse; klasse B: M. Re- nesse, Frans Bouwmeester, Bas Kdppenaal, Vera van Beek; klasse C: Cor van Gils, Dirk Faas, Cor Kersbergen, Sjaan Faay; klasse D: Marius Kersbergen, Ronald Meij er, Jeanette Kersbergen, Mevr. Brouwer; klasse E: Lies van Beek, Coby van Eek, A.J. Voshol, Corry Boegheim. SPORTHALLEN BV B De voorzijde van de laatste cd ‘Heilig Woord van God' van de Waddinxveense Hervormde Gemengde Zangvereniging ‘Vox Ju bilans'. De in de Bijbel lezende vrouw is geschilderd door Rem brandt. Tienduizend werkgevers in de metaalbewerking hebben inmid dels de gratis catalogi, een alge mene cursuscatalogus en een spe ciale lascatalogus, ontvangen. De geïnteresseerde werknemers heb ben de antwoordcoupon uit het in formatieblad van OOM ’Blijf bij metaal’ ingestuurd met het ver zoek om toezending van een set catalogi. 5x10 kilometer. Voor Antilope GOUDA - Op de derde bijeen- toog Letteke Broekman naar Til- burg om voor haar en voor Antilo- komende zondagmorgen 9 januari pe de nieuwe afstand van 50 kilo- in de meter te beproeven. Verder weer Vanwege de vele regen van de WSV’s jongste schaaktelg T. dr. Jurjen Beumer, diakonaal pre- laatste tijd en het gekozen par- - J’--1 ir. cours over onverharde zandpaden was het meer een cross dan een wegwedstrijd. De start was om 10.00 uur, waarbij 15 ronden van 3,3 kilometer moesten worden ge- WADDINXVEEN - De Her vormde Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans, die vrijdag avond 24 december in een bom volle hervormde Burgkerk (Kerk- weg-Oost) het jaarlijkse Kerstcon cert verzorgde, kijkt al weer uit naar de vele openbare optredens in 1994. graven. In voor een ieder te begrijpen taal worden relaties gelegd naar de na tuur en de mens daar mee om (moet) gaan. Met name wordt herhaaldelijk gewezen op de eigen verantwoordelijkheid en de zorg voor de dieren met als stelregel ’Geef ze datgene wat ze in de na tuur zelf zouden kunnen vinden4. Voor de aquariumliefhebber wordt hier met name gedoeld op voldoende zwem- en schuilruimte, gelegenheid tot schoolvorming en voortplanting, juiste waterkwali teit en voldoende gevarieerd na tuurlijk voedsel. Ook wordt getoond hoe grotere en kleinere aquariumbakken smaak vol kunnen worden ingericht door een geraffineerd gebruik van planten en decoratiemateriaal. De aanwezigen zullen regelmatig uit hun tent gelokt worden, zodat zij zelf kunnen bijdragen aan een boeiende avond. Voor inlichtingen kan men van de Waddinxveense aquarium vereni ging Ria Landwier aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 36 in Waddinxveen bellen, tel. 01828-10446. weer enigszins terug door W. v.d. Hoek te verslaan. Subtopper J. Stam bleef in de top-10 hangen door opnieuw een puntendeling uit het vuur te sle pen, nu tegen F. Ritter. Lang zaam dalend op de ranglijst speel de E. Ket knap remise tegen E. Philipse en J. v.d. Born behaalde, na een zwalkende competitiestart, opnieuw een winstpartij tegen de taaie A. v.d Starre. H. Brinkhorst liet de winst glip- Pen tegen de gemakkelijk spelen- Woudenberg kwam de M. Moerland, welke partij in een fraaie slotfase op remise doodliep. Eveneens dezelfde stand tussen J. van Oort en L. Ellers. T. Kuiper verloor enigszins ver rassend van de stugge T. Wiers ma. Voorts in de kelder van de schaakdivisie won J. Ponsioen knap van J. Verdoom, J. van San- dijk versloeg A. Littooij en D.J. van Offeren stuurde knap R. de Vries met lege handen naar huis. J. Auad deed goede zaken tegen H.E. van Offeren, die nu toch echt naar de kelder is afgezakt. Verder weer knap spel van van Bruggen, die vrij simpel J. Mar kus het bos instuurde. Tenslotte nog de verrassende winst van L. v.d. Haven op A. Versluis, die door tijdsoverschrijding de teil in ging- Donderdag 30 december was er in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad geen competi- tieschaak, maar snelschaken om een partijtje oliebollen. WADDINXVEEN - Maandag middag 3 januari is in de trouw zaal van het gemeentehuis van Waddinxveen de grondverkoop bekrachtigd voor de beuw van een squashcentrum in hetv sportpark ‘de Sniep4 (Sniepweg). Dit squashcentrum wordt ge bouwd in opdracht van Panda Sporthallen BV uit Loosdrecht. De ondertekening van de grond- aanbieding gebeurde door direc teur M.D.O. Olivier van dit be drijf en wethouder J.A. Hielema. Het squashcentrum zal verrijzen tussen het Gouwebad De Sniep en dansschool Van der Lubbe. In het centrum zijn acht squashba- nen en een fraaie verblijfsruimte gepland. Het college van Burgemeester en Wethouders vindt het squashcen trum een welkome aanvulling op de vele sportactiviteiten die in de gemeente en met name rondom het zwembad plaatsvinden. WADDINXVEEN - Maandag- In Amerikaanse stemming komen middag 3 januari is voorafgaande de bezoekers ongetwijfeld door de aan de nieuwjaarsreceptie het Gospel Ambassadors. De muziek kunstwerk van de Waddinxveense die ZÜ maken zal zonder meer een kunstenaar Theo den Boon in de grote indruk achterlaten bij de hal bij de trouw- en raadzaal door bezoekers in de Goudse Schouw- burgemeester C.M. van der Lin- burg, den onthuld. Begin vorig jaar is Theo den Boon dans te C de laat de bezoekers zien hoe vrolijk BOSKOOP/WADDINXVEEN - Maandagavond 10 januari om half acht start de loopgroep van de Boskoopse atletiekvereniging AV’47 aan de Hoogeveenseweg in oi De voorgevel van het Panda Squashcentrum Waddinxveen, een complex van bijna twee miljoen gulden dat zal worden gebouw het kwekersdorp met de voorbe- zoals bericht Van Ginkel Vakanties, met reisbureaus in Wad- door bouwbedrijf Baas Gouderak-Moordrecht naar een ontwerp van architect J.C. Brand. (Tekening: Bouwbedrijf Baas Gouderak- reiding voor de marathon van voor de bouw van het Panda Squashcentrum Waddinx- de Sniepweg. Op de foto tekent directeur Mike Olivier met rechts naast hem zijn vader van WADDINXVEEN - Komend jaar zullen de in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raad huisplein te houden exposities uit sluitend worden gewijd aan de in Waddinxveen wonende professio nele kunstenaars. De expositieperiodes zijn van 28 januari tot 14 februari; van 27 mei tot 13 juni; van 23 september tot 10 oktober en van 4 november tot 21 november. In de periode van 2 maart tot 21 maart zal een onderwijsexpositie worden gehouden. Er waren maar 15 deelnemers, waarvan Wim Akkermans win naar werd in een tijd van 3 uur en 15 minuten. Letteke Broekman was de enige dame en finishte fier in een clubrecord van 4 uur 26 min en 15 sec. Zij beschouwt deze wedstrijd als een goede voorbereiding op het komende jaar waarin zij haar 25e marathon hoopt te lopen. In fe bruari staat Schoorl weer op haar programma, terwijl in maart Maassluis in beeld komt. Wanneer uiteindelijk haar 25e marathon zijn beslag zal krijgen, is afhankelijk van haar persoonlij ke conditie van dat moment. Als eerste komt daarvoor in mei Utrecht in aanmerking, terwijl ook Almere en Eindhoven duide lijk later in het seizoen eventueel in beeld komen. gevraagd een idee op papier zetten om het aangezicht van hal bij de trouw- en raadzaal in het gemeentehuis van Waddinx veen te verfraaien. Voor het door Theo den Boon ingediende kunst werk, heeft de raad in september 1993 een krediet van f 26.500,- beschikbaar gesteld. Bij de provincie Zuid-Holland is een subsidieaanvraag ingediend voor de aankoop van genoemd kunstwerk. De positieve beoorde ling van de artistieke kwaliteit van het kunstwerk door de provin ciale adviescommissie beeldende kunst heeft het provinciaal be- w x_r stuur doen besluiten de gemeente wikkelingsfonds voor het Metaalbewerkingsbedrijf) aan de Zuid- Waddinxveen een subsidie te ver- kade in Waddinxveen heeft de nieuwe cursuscatalogi voor dit ver strekken zijnde 50% (f. 13.250,-) nieuwe jaar 1994 uitgebracht. Werkgevers kunnen voor de bij- cieel getekend door Mike Olivier (23), die samen met zijn vader Rien (46) de directie vormt van het vijf jaar bestaande Panda Sporthallen BV in Loosdrecht. Het squashcentrum wordt ge bouwd tussen het Gouwebad ‘de Sniep4 en de dansschool van Guus v.wuvrvvuiuvA., puvuuiauvK, en René van der Lubbe. De mo- landbouwmachanisatie tot organi- gelijkheid bestaat dat het nieuwe compiex en hef subtropisch zwemparadijs een gezamenlijke lassen in de bedrijven overdekte ingang krijgen. Het Panda-gebeuren zal aanslui ten op een in het sportpark nog aan te leggen handbalveld. Dat is logisch want de Waddinxveense handbalvereniging Rowah zal er haar onderdak in gaan krijgen. Het Panda Squashcentrum Wad dinxveen, voorzien van de kleuren Dit is een plattegrond van de plek in het sportpark 'de Sniep' waar het nieuwe squashcentrum moet gaan komen. Het com plex komt tussen het Gouwebad ‘de Sniep' en de dansschool Van der Lubbe. Misschien dat het' squashcentrum en het Gouwebad een gezamenlijke overdekte ingang krijgen. (Teke ning: Bouwbedrijf Baas Gouderak-Moordrecht). WADDINXVEEN - Voor de onderlinge competitie hield Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV de 16e ronde. De topper van de avond was de partij tussen B. Jansen en koploper W. Hennink. Concurrent voor de koppositie, B. Belangrijk Jansen, kwam met de witte stuk- ken zwak uit de opening en dit zou hem de gehele wedstrijd op breken. Het was toch enigszins verrassend hoe W. Hennink op vrij simpele wijze opnieuw een winstpartij op zijn conto kon bij schrijven. geel, blauw, lichtgrijs en anthra- cietgrijs, omvat 1.200 vierkante meter en bestaat uit twee bouwla- sportwinkeltje, een bar en een en- j--.- k 1 is in feite ontstaan uit een afstu- het kwekersdor; j voor c Rotterdam. Iedere loper of loopster die van plan is mee te doen met deze ma rathon of een andere voorjaarsma- rathon kan aan deze voorberei ding mee doen, aldus de Wad dinxveense trainer Jaap v.d. Meij. De lopers zullen worden begeleid bij de training en het opstellen van een trainingsprogramma, ge baseerd op capaciteiten, training- smogelijkheden en wensen. Veelal blijkt dat met een gerichte training de resultaten aanmerke lijk kunnen worden verbeterd. Op maandag en woensdag wordt er getraind op basissnelheid en loop techniek. Op zaterdagmiddag wordt gezamenlijk de langere duurloop gelopen. De voorbereiding loopt tot zondag 17 april, de dag van de jaarlijkse marathon van Rotterdam. Van el ke loper of loopster wordt een ge ringe bijdrage gevraagd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de trainers van de loopgroep AV’47 Jan v.d. Meij (tel. 01828-16204) of Jaap van Prooijen (tel. 01727-18471). scholing van hun medewerkers via de catalogi uit meer dan 250 cursussen kiezen. OOM subsidieert de bijscholingscursussen om de ontwikkeling van de bedrijfstak te stimuleren. Het aanbod uit de algemene cur suscatalogus loopt uiteen van vak gerichte cursussen op het gebied van electrotechniek, pneumatiek, Het complex, dat een investering vergt van bijna twee miljoen gul den, wordt neergezet op initiatief van Panda Sporthallen BV in Loosdrecht. De bouw is in handen van bouwbedrijf Baas uit Goude rak-Moordrecht naar een ontwerp van architect J.C. Brand. Met de bouw van het Panda Squashcentrum Waddinxveen kan worden begonnen zodra door het gemeentebestuur de bouwvergun ning wordt afgegeven, vermoede lijk nog deze maand. De grondtransactie werd maan dagmiddag in aanwezigheid van sportwethouder J.A. Hielema (CDA) in het gemeentehuis offi- WADDINXVEEN - Tilburg Road Runners hield zondag 2 ja nuari een loop over 50 kilometer, met daarnaast een estafette van Voor Antilope burg om voor haar en voor Antilo- komst van het Agnietenconvent, van elf uur tot half een Goudse Agnietenkapel, spreekt dikant in Haarlem. De kaart van religieus Nederland vertoont een bonte schakering van oude en nieuwe kerken, geestelij ke stromingen en sekten. Daar is het nieuwe-tijdsdenken (new age) lopen, bijgekomen. Bij gebrek aan een algemeen gangbare definitie wordt new age vaak als een verzamelbegrip ge bruikt: elke nieuwe theorie of stroming die iets buitenissigs heeft wordt bij de new age inge deeld. GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdagavond 8 januari houdt dinxveen, Gouda (2) en Zoetermeer, een vakantieavond in de Moordrecht). Goudse Schouwburg. Deze vorlijke avond wordt, waarvoor nog toegangskaarten van 20 gulden per stuk verkrijgbaar zijn, wordt De voorgevel van PARKEREN

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19