BE FAIR KOPLOPER Clubrecord voor Joost Krommenhoek Eerste punten voor korfballers Korbis Expositie met ruim 370 vogels Nipte overwinning volleybalsters Onderlinge wedstrijden TOOS-gym Heren De Gouwe winnen dames blijven puntloos Redelijke vangst Verlies voor Flyers-heren Winst meisjes junioren WSE TOOS-gym op landelijke Demogyjada Komende drie dagen Geslaagden B-diploma Nipt verlies Excelsior 1 5 Aspiranten- damteam Neerlands vierde Zaalcompetitie Korbis-jeugd Be Fair BI wint Pagina 35 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 NOVEMBER 1994 WADDINXVEEN - Tegen Woudenberg speelde Korbis-korf- De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Heren 1 won de ui- - grote verloting en op zater- ser- Donk dat een kleine over macht had. Halverwege de wedstrijd was het dan ook 5-3 in het voordeel van Donk. Na dat zowel Arco Verboom als Remko Overdam met drie Hans de Gruyl dat bewees dat er nog voldoende kwali teit aanwezig is. man en Peter Verwey. Bij de keurgroep jongens werden Mark Kranenburg en Vincent Dijkstra eerste en bij de keur groep dames Anke Lutz en Wieke van Vuuren. rantenteam van Excelsior heeft een schitterende vierde plaats in de eindstrijd om het WADDINXVEEN - Bij de Speedo-zwemwedstrijden te Lei den won Joost Krommenhoek van De Gouwe met grote voorsprong de 100 meter vlinderslag bij de jongens onder de Donk en zondag (het ging iets beter) met 8-3 van landskam pioen Nereus. Dames 2 kon ook al geen pot- Doombos werd op de libero- positie vervangen door Lies- beth Gras. Met een goede ser- viceserie zette laatstgenoem de Be Fair op het goede spoor door de 4-0 achterstand om te buigen in een 4-8 voorsprong. Be Fair zette door en nam het initiatief over met gevarieerd aanvalsspel. Na een 8-14 voorsprong duurde het acht servicebeurten voor Be Fair met 12-15 de set naar zich toe trok. In de derde set waren de Waddinxveensen nog geen schim van wat ze werkelijk kunnen zijn. VCS profiteerde dankbaar met 15-6 en het Be Fair achter met de vraag of ze vangst van de bal onmiddel lijk gesloopt (nieuwe spelre gel). Werd echter van de zij- WADDINXVEEN - BI van Be Fair-voetbal presteerde za terdag uitstekend door de moeilijke uitwedstrijd bij VCS met 1-2 te winnen. Te hopen valt dat deze zege het zelfvertrouwen bij de jongens terugbrengt. Cl heeft na de goede prestatie van vorige week de stijgende lijn weten vast te houden. Door doel punten van Faoufik Saouny en Cees van Hoven (2) werd er uit bij Schoonhoven met kens Donk met 10-7 en hielden daarmee de Waddinxveense eer hoog. Het terst zwaar dubbelweekeinde Gouwe in de weg. In de derde met twee nederlagen. Zater dag verloren de ze kansloos bal aan de Dreef zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse inmiddels alle jeugdteams van het korfbaldistrict. Volkomen verdiend werd dit een 14- 12 overwinning en de eerste punten waren een feit. derby tegen WSE met 3-3 ge lijk. El speelde bij Soccer Boys met 1-1 gelijk en blijft daardoor lekker in de sub-top strijd drie basisspelers en dat meedraaien. F1 ging met maar liefst 8-1 ten onder te- de vogel nog verbeterd kan wor den. Elke deelnemer kan daaruit zijn conclusies trek- persoonlijke fouten plaats ken en daarmee rekening moesten nemen op de kant, houden in het kweekseizoen. hebber ligt er een boekje Vo gels houden f klaar met nuttige tips. Tij dens de openingsuren zijn er ervaren vogelhouders aanwe zig, die iedereen met raad en daad terzijde kunnen staan. Het lidmaatschap van De Vo- Middendorp de Goudse da mes iets te veel ruimte, waar door Donk in twee minuten tijd op een 4-0 kwam te staan. Door de Gouwe-dames werd was bij de dames van Keiler Keukens Donk dan werd dit in de eerste periode nog fantastisch!' steeds bevestigd. De 1-0 achterstand voor de Gouwe-dames leek verre van onoverkoombaar. Echter in de tweede periode gaf het team van trainer-coach Jan lat en paal de score voor De Z~1J TJ - J1 periode scoorden de dames van Donk nog tweemaal en met 6-0 van lijstaanvoerder brachten de (eind)stand op 6-0. In de vierde periode werd we derom hard gewerkt om de hatelijke 0 van het scorebord te halen, doch niets lukte. Beide teams kregen nog ver scheidene kansen, doch de keepsters voorkwamen meer doelpunten. prima, maas, Mourits van de Bosch, Bij de jongens eindigde Jim Arjen Neven en Dick Berg hout. De middenmoter uit Sassen- heim had de opdracht Be Fan zowel met de service als met de aanval diep in het achter veld te bestoken. De Wad dinxveensen hadden tijd no dig om in hun spel te komen en hadden daarom niet direct een antwoord op de speelwij ze van VCS. De thuisspelende ploeg profiteerde van de on rust bij de Waddinxveensen en won de eerste set met 15- 12. In de tweede set probeerde Be Fair het tij te keren. Cora Bos verving Wilma de Jong op de Na de onderlinge wedstrijden en voorafgaande aan de prijs uitreiking in de sporthal ‘de Sniep' kon iedereen nog ge nieten van drie demonstra ties. Zo lieten de meidengroep van de donderdag-jazz hun leuke cowboy-demonstratie zien, was er de jeugddemon- stratiegroep jazz met hun dans en liet de kinderselectie jazz hun kunnen zien. De overwinning ging naar R. Jenner met een vangstgë- wicht van 6830 gram. Met twee ons minder (6620 gram) ten breken bij Donk 2 en ver werd M. Reichard tweede, op loor met 8-0. Tenslotte won de voet gevolgd door nummer drie M. van Leeuwen (6560 gram. Vierde en vijfde wer den respectievelijk R. Polder vaart (4600 gram) en H. Ro- meijn (3550 gram). Dat de zege wat mager uitviel was te wijten aan een te mak kelijke spelopvatting toen met nog zes minuten te spe len Korbis op 14-8 kwam via een doorloopbal van Jaco Wi- neke. Tot dat moment had Korbis gewoonweg het beste van het spel. Objectief bezien bood het Korbis-spel veel meer varia tie, zowel in aanvallend als verdedigend opzicht. Toch was het eerste wapenfeit voor Woudenberg dat middel een 2 meter-worp op 0-1 kwam. Lang duurde dat feestje ech ter niet, want drie afstand schoten en een strafworp brachten Korbis op 4-1. De makers ervan waren Frits Visser, Wim Lebbing, Ellen van de Ent en Jaco Wineke. Daarna een qua score gelijk- opgaande wedstrijd met tref fers van Marino van ’t Zwet, Frits Visser (uit een fraai ge nomen vrije bal) en Miriam de Boer (uit een doorbraak). Ondertussen liet Wouden berg zich niet onbetuigd en werd de score daarom bij rust bepaald op 8-5 in Waddinx- veens voordeel. Met uitzonde ring van de laatste vijf minu ten, toen Korbis de teugels toch wel te veel het vieren, was ook de tweede helft zeker het aankijken meer dan waard. Goed doorzetten van Wim Lebbing betekende uit een doorbraak 9-6 en het stuiver tje wisselen op het scorebord ging weer z’n gang. Afstands- WADDINXVEEN - De zaal competitie voor de jeugd van Korbis-korfbal is begonnen. Na twee zaterdagen hebben 2 J J 1 11 2 .1J een en sommige twee wed strijden afgewerkt. Kampi- oenskandidaat in de veldcom- petitie BI startte met een ne derlaag bij Weidevogels in Bleiswijk. Al scoorde tegen dezelfde tegenstander maar liefst 17 maal en kreeg er 13 tegen. Een zeer doelpuntrijke wedstrijd met winst voor de Korbis-jeugd. Ook F1 speelde gelijk. Tegen RWA F-l werd het 2-2. De jongste leden G-l verloren van Ter Gouw met 3- 11. Donk. In de eerste periode zag dat er ook naar uit. Welis waar scoorde Nereus 0-1, doch De Gouwe creëerde zelf ook voldoende kansen. In de tweede periode was het toch Nereus dat de voor sprong uitbouwde en op 0-3 kwam eer Gillian van den- Berg uit een viermeter 1-3 kon aantekenen. In de derde periode werd het zelfs 1-4 voor Nereus. De vijfde periode was in het begin duidelijk voor Nereus. Enkele foutieve passes van de Gouwe-dames werden door Nereus handig uitgebuit en die stand verder uitbouwde naar 1-7, alvorens Miljam Overdam de score op 2-7 bracht. Na de 2-8 voor Nereus bracht Gillian van den Berg de eindstand op 3-8 en besloot De Gouwe een zwaar en punt loos weekeinde. WADDINXVEEN - De meis- jes-junioren van WSE-voet- bal wonnen zaterdag 19 no vember met dubbele cijfers van de meisjes van Nicolaas Boys. Acht treffers van Dani elle Verlaan en zes van Dini Buitenhuis zorgden voor een 1-14 eindstand. De meisjes pupillen waren ook goed op dreef tegen de meisjes van Lekkerkerk. Met een 0-5 overwinning kwamen zij naar huis. Al verspeelde een kostbaar puntje tegen De Jo- dan Boys Al. De eindstand werd 2-2. Cl verloor door on gemotiveerd spel met 0-1 van Jodan Boys Cl. Dl deelde de punten met Be Fair Dl. In een gelijkopgaande strijd werd het 3-3. El liet een goe de eerste helft zien tegen CVC El, maar in de tweede helft begon de vermoeidheid duidelijk parten té spelen. Dit resulteerde in een 1-2 ne derlaag. F1 moest in Be Fair F2 de meerdere erkennen. Einduitslag 6-1 voor Be Fair. schoten van Frits Visser en Marino van ’t Zwet zorgden voor 11-8. Met nog acht minuten spel werd toen nog even flink uit gehaald. Dat resulteerde in een voordelige marge van 6 doelpunten (14-8). Het was toen over en uit met Wouden berg dat nog wel wat terug deed door te nonchalant spel van Korbis af te straffen. Veel stelde het eigenlijk niet voor en daardoor kwam het eind signaal bij een 14-12 voor sprong en de eerste zege was een feit. 10 jaar. Zijn tijd (1.26.4) betekende een verbetering van het clubrecord van Jan-Willem v.d Hoek. het programma de 400 meter wisselslag voor dames en he ren. Bij de dames werd Mi randa Boer derde in 5.29.5 en bij de heren was het een Gou- we-dubbel door Jan Willem v.d. Hoek (eerste in 4.46.4) en Martijn v.d. Maagdenberg (tweede in 4.48.8). Bij de A-wedstrijden in Voor schoten was Joost Krommen hoek weer succesvol. Met 38.7 op de 50 meter en 1.28.6 op de 100 meter vlinderslag won Joost het kassement bij de jongens onder de 10 jaar. Eva Idelenburg reikte naar een tweede plaats bij de meis jes onder de 12 jaar met haar tijden van 31.2 op de 50 meter vrijeslag en 1.08.8 op de 100 meter vrijeslag. Bij de meisjes onder de 14 jaar won De Gouwe alles. In ge v.d Schrier werd eerste, Wilke v.d. Valk tweede en Mi chelle Nahon derde. Dit alles op de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Inge 29.0,1.02.1 en 2.12.9, Wilke 30.3, 1.04.9 en 2.21.5 en Michelle 31.3, 1.07.8 en 2.26.3. De jongens onder de 14 jaar zwommen 50,100 en 200 me ter vlinderslag met als win naar Marcel Zijderhand die 31.3, 1.10.3 en 2.32.9 lieten klokken. Danny Matheeuw- sen met 29.7,1.03.9 en 2.20.2 werd tweede bij de meisjes Onder de 16 jaar die 50, 100 en 200 meter vrije slag zwom men. Het brons was hier voor Catharina v.d. Valk, die een serie van 30.6, 1.06.6 en 2.22.5 het noteren. De dames zwommmen het zelfde programma met een tweede plaats voor Miranda Boer (28.01-1.01.7-2.17.7). Yvette de Beer haalde hier brons met 29.9, 1.05.9 en 2.25.8. Bij de heren werd Mark v.d. Zijden eveneens derde met 28.1 op de 50, 1.00.3 op de 100 meter vlin derslag en 2.10.3 op de 200 meter vlinderslag. WADDINXVEEN - In de zaterdaghoofdklasse van de KNVB-Gouda heeft Be Fair de eerste plaats overgenomen van Linschoten, door deze pleog zaterdag met 3-6 van deze plaats te verwijderen. De Waddinxveners hebben onder lei ding van oefenmeester Cees Verbree nu 16 punten verza meld uit 10 competitiewedstrijden. WADDINXVEEN - De Waddinxveense vogelvereniging ‘De Vogelvrienden' houdt haar jaarlijkse gratis toegankelijke tentoonstelling in het lokaal van de postduivenvereniging De Sperwer (Stationssplein) donderdag 24 november (20.00-22.30 uur), vrijdag 25 november (14.00-22.30 uur) en zaterdag 26 november (10.00-16.30 uur). Er zijn daar meer dan 370 vogels te zien. De officiële opening van driedaagse tentoonstelling is donderdagavond 24 novem ber om acht uur. Op het pro- ken en daarmee rekening gramma staan verder vrij- houden in het volgende gingen de Gouwe-heren even- dagavond 25 november om acht uur de huldiging van en- Er zijn aan het Stationsplein kele leden die al 25 jaar lid ruim 370 vogels te zien. Deze zijn, op dezelfde avond om ne- zijn onderverdeeld in gen uur de trekking van de hoofdgroepen. Te zien zijn on der andere 45 kleurkanaries einde van de derde periode op een 7-8 voorsprong. In de laatste periode waren de Gouwe-heren duidelijk beter speïverdelersplaats en Joke J-1-x__-x-maar - wisten dit niet voldoende in nieuw een voorzet van Wim van der Starre in het doel van de gastheren wist te koppen. Na ongeveer een half uur spe len in deze tweede helft kreeg Linschoten dan toch hun ver diende doelpunt. Maar bin nen een minuut was de mar ge weer op vier doelpunten gesteld door Wim van der Starre. Het leek wel op een herhaling van het vijfde Bë Fair-doel- punt, maar opnieuw ging Wim van der Starre er na de aftrap vandoor en rustte niet, voordat de bal voor de zesde keer in het net van Linscho ten lag. Kort voor het einde kon Linschoten de achter stand nog iets verkleinen door de eindstand op 3-6 te bepalen. Komende zaterdag komt het op de derde plaats van onde ren staande Perkouw op be zoek in het Warnaarplant- soen. Er zal Be Fair alles aan gelegen zijn om de koppositie te behouden. meisjes en jongens tot 12 jaar te bewonderen tijdens hun onderlinge wedstrijden in sporthal ‘de Sniep'. Eerste bij de adspirant dames werd Sandra Francoulon, bij de dames Wendy Kerver en bij de heren Edwin v.d. Ho ven. De Jacobeker voor de beste turner van 13 jaar en ouder ging bij de dames naar Wendy Kerver. De Jeugdbe- ker voor de turner tot 13 jaar ging naar Jessica Sloof. Bij de meisjes werden eerste plaatsen behaald door Celes- ter v.d. Ende, Maaike Wil lems en Jessica Sloof en bij de jongens door Pascal Buur- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 15 november hebben in het Gouwebad De Sniep 22 kinderen deelgeno men aan het diploma B- zwemmen. Namens de Natio nale Zwemraad was C. Hart- koom als afgevaardigde aan wezig. De beoordelingscom missie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Alle 22 kandidaatjes zijn ge slaagd. Hun namen zijn: Jup- ke Stenfert, Stefan Rensen, Erik-Jan de Ruiter, Rick van Veen, Carolien Bruijstens, Rian in ’t Veld, Auke Sluijs, Marleen Verweij, Jeroen Na ves, Moniek Moerman, Barry van Rijn, Marloes van Haas- tert, Frank van Oeveren, Mamix v.d. Berg, Laura v.d. Hondel, Elvira den Hartog, Wouter Vente, Myrte Stam, Annemieke van Elleswijk, Merel Nieuwenhuijzen, Frank Stolwijk en Fleur Dub belman. In het eerste kwartier leek het er nog niet op, dat de be zoekers de overwinning zou den binnen halen, want de gastheren hadden enkele mo gelijkheden om de score te openen. Het was echter aan Koen Meijer om het doelpuntenfes- tijn te openen. Hij deed dit met een fraai schot. Na onge veer 20 minuten spelen was het de uitblinker in deze wed strijd, Wim van der Starre, die een afgemeten vorzet gaf, waaruit Eric Jan Codee kon scoren. Opnieuw tien minuten later waren het dezelfde spelers, die op nagenoeg dezelfde ma nier de ruststand op 3-0 be paalden. Na de rust wilde Linschoten wel de achter stand verkleinen, maar nu was het Koen Meijer, die op- WADDINXVEEN - Excelsi or’s damachttal heeft een ne derlaag met het kleinst moge lijke verschil (7-9) geleden te gen het sterke en pas gede gradeerde DID (Zoetermeer), dat nationaal meester Arjan van Leeuwen en de sterke Pe ter van Eek inzette. De meest jeugdige leden van Excelsior’s eerste damteam, Teun van de Krol en Ray mond en Vincent van Es, be haalden via fraaie partijen de volle winst. Naast een gelijk spel gingen de overige wed strijden voor de Waddinx veense dammers verloren. In dit geval kost het best wel wat moeite het verlies volle dig te accepteren, althans voor zover de wedstrijden konden worden gevolgd. Ze ker in twee, wellicht drie, wedstrijden werd jammerlijk en onnodig puntverlies gele den. Achteraf analyserend was winst zeker binnen be reik geweest en dat zou zon der meer een uitstekende op steker zijn geweest. van de Nederlandse Bond van IVogelliefhebbers. Met ruim 90 leden is Waddinxveen één van de grotere afdelingen in het district Zuid-Holland. De jaarlijkse tentoonstelling trekkelijke is één van de grotere onder linge exposities in de wijde aan de tentoonstelling wel de start van een nieuwe hobby, die een mens van een s natuur in of rond de woning. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Flyers-bas- ketbal ging vrijdagavond op bezoek bij het hoger geklas seerde Rowic in Dordrecht. Deze ploeg - gedegradeerd uit 2-3 gewonnen. Dl speelde de de eerste klas - is één van de favorieten voor het kampi oenschap. Flyers miste in deze wed- blijft in deze klasse niet onge straft. In het begin van de gen Nieuwerkerk. wedstrijd wist men nog aar dig bij te blijven, maar Rowic dicteerde de strijd en er was geen enkele winstkans aan wezig voor Flyers. De uitslag werd 103-74. Meisjes-junioren 1 speelde één van haar betere wedstrij den tegen kampioenskandi- daat Hoofddorp. In de eerste helft was Hoofddorp de beste ploeg en kon Flyers de gebo den kansen niet verzilveren. Hierdoor kon Hoofddorp een ruime voorsprong nemen. Ruststand 11-36. In de tweede helft waren twee gelijkwaardige ploegen aan het werk. Flyers wist nu wel te scoren en zo werd de twee de helft met 32-29 gewonnen. Uiteraard was dit niet genoeg voor de overwinning, die ging naar Hoofddorp met 43-65, maar het geboden spel van Flyers geeft veel hoop voor de toekomst. Topscoorder: Joyce Hulst met 20 punten. De jongens-kadetten moesten aantreden tegen MSV uit Noordwijk. Ondanks goed spel van Flyers bleek MSV toch de betere ploeg. Uitslag 37-81. Topscoorder werd Cas per van der Put met 16 pun ten. De ook aanwezige Jan Willem v.d. Hoek, twaalf jaar houder van het clubrecord, feliciteer de Joost Krommenhoek met zijn fraaie prestatie. Joost ging ook nog te water voor de 100 meter rugslag, maar kwam op dit nummer niet verder dan de derde plaats met een tijd van 1.31.3. Kim Middendorp behaalde een fraaie overwinning op de 100 meter rugslag (1983) met een tijd van 1.20.8 en werd bovendien met 2.53.2 tweede op de 200 meter wisselslag. Ramona Linting zwom 1.28.8 op de 100 meter rug en 3.06.8 op de 200 meter. Voor Melissa Dings werden het tijden van 1.29.8 en 3.03.6. Bij de jon gens verdedigde Patrick van Keulen de kleuren van De Gouwe met 1.32.2 op de rug en 3.05.3 op de wissel. De meisjes en jongens van het geboortejaar 1984 zwommen de 100 meter vlinderslag en de 100 meter rugslag. Bij de meisjes verbeterde Arijanne v.d. Valk zich met 1.36.9 op de vlinderslag en 1.33.9 op de rugslag. Bij de jongens kwamen Geert v.d. Linde, Mike Facey en Roy Zirkzee aan de start. Op de 100 meter vlinderslag zwom Geert 1.47.5, Mike 1.49.7 en WADDINXVEEN - Het aspi- Roy 1.53.9. Op de rugslag rantenteam van Excelsior kwam Mike tot 1.37.1, Geert tot 1.42.8 en Roy tot 1.44.6. Op dit nummer zwom boven- -1" TT> J 1 A c\ o de klok bracht. De alleijongsten, geboren in 1985 of 1986 zwommen 100 wel toch beter spelen. Door doelpunten van Paul van Doome (2x), Remco de 34 Frankrijker en Marc Faber kwamen de heren aan het WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencentrum Be Fair hebben in de derde divisie de uitwedstrijd tegen VCS met een 3-2 overwinning afgesloten. Be Fair kon slechts bij vlagen imponeren met goed volleybal. De Wad- dinxveensen hadden duidelijk moeite met het spel van VCS, ïn de tweede periode was het maar veroverden wel twee punter). deze middag werkelijk voor Sinterklaas wilden spelen. Be Fair, zonder de geblesseerde Sylvia de Vries, was dit ech ter niet van plan. In de vierde set bracht trai- ner-coach Herman Brouwer Wilma de Jong en Joke Doornbos weer in het veld. De middenpositie van Antoinet Wijker werd overgenomen door Liesbeth Gras, terwijl Sjanet van Tol, Anneke Ver- woerd en aanvoerster Marcel la Bos hun posities behielden. Met enthousiasme, vicedruk en gevarieerd aan valsspel lukte het Be Fair eindelijk grip op de wedstrijd en op VCS te krijgen (11-15). Een vijfde set met het rally- pointsysteem moest de beslis sing brengen. Bij de wisseling van speelhelft keek Be Fair tegen een 8-6 achterstand aan die zelfs tot 10-6 opliep. Sterk serveren van Joke Doornbos bracht Be Fair langszij, waarna de Waddinx veensen het initiatief niet meer uit handen gaven en met 13-15 de setwinst pakten en twee winstpunten aan hun totaal konden toevoegen. Zaterdagmiddag speelt Be Fair in sportzaal Groens- waard (Wingerd) tegen Ley- thon uit Leiderdorp. Enkele minuten later werd de Een beeld van de onderlinge wedstrijden recreatiegymnastiek bij het Waddinxveense TOOS in de sport- Waddinxveense Ralph Boonstoppel voor de tweede keer gepasseerd, nu met een afstandschot. Wie had gedacht dat hiermede het doelpuntenfestijn was afgelo pen, kwam bedrogen uit. Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wedstrijdprogramma ZATERDAG 26-11-94 THUISWEDSTRIJD Nederlands kampioenschap dien Jan Rams die 1.49.3 op voor clubteams behaald. Te gen de uiteindelijke kampi oen DVSB (Soest-Baam) werd een geweldige prestatie meter schoolslag. Bij de meis- met 4-4 gelijk jes de volgende prestaties: Saskia Captein 1.57.1, Me gan ter Braake 2.02.8, Jorin- da Dings 2.08.1 en Nathalie van T' Megan was dit haar eerste wei WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het Waddinxveense TOOS-gymnastiek doet zon dagmiddag 27 november in het Congresgebouw in Den Haag mee aan de 16e lande lijke Demogyjada van de Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond (KNGB). Demo gyjada staat voor demonstra ties jazzgymnastiek en jazz- dans. TOOS is vertegenwoprdigd met de jazzdemonstratie- groep onder leiding van Ari- enne Zwijnenburg.Zeven van de twaalf dames zullen voor 2.000 toeschouwers het num mer “No matter what‘ op mu ziek van Phill Collins laten zien, zoals dat deze zomer ook het geval was op het ‘Slet-fes- tival' in het Tsjechische Praag. De Waddinxveners werden geselecteerd uit meer dan 800 groepen met ruim 10.000 dansers. Dit gebeurde tijdens de 24 regionale Demogyja- da’s, die het afgelopen jaar werden gehouden. Het resul taat is een toonaangevende jazzdansselectie op basis van choreografie, originaliteit, uitvoering, kleding en mu ziekkeuze. draait het rad van avontuur ge tropische vogels in 25 soor- dan hun tegenstander, soorten, 15 grasparkieten in doelpunten uit te drukken. 6 kleuren, 10 Agaporniden In deze periode waren het Ja- 01828-12236) (dwergpapagaaien) in 4 kleu- co de Jong en Jaco van Tol die voorzitter is,, is een^afdeling ren, 30 Australische- en Azia- de eindstand bepaalden op 7- tische parkieren in 14 soor- 10. Een goede opsteker voor ten, 20 tropische duiven in 6 het team van trainer-coach soorten en 12 kwartels. En bestaat gelegenheid vo gels te kopen tegen zeer aan- prijzen. Mis schien betekent een bezoek heren 2 de belangrijke wed strijd tegen De Zijl LGB 3 met 7-4. De herenploeg van trainer- coach Hans de Gruyl stond De Gouwe-dames waren erop voor een zware opgave. De gebrand tegen Nereus een laatste weken draaide zijn betere prestie neer te zetten team niet geheel zoals het dan de dag ervoor tegen moet en heeft hierdoor de laatste vier wedstrijden geen enkel punt weten te bemach tigen, terwijl Donk een week eerder nog zeer overtuigend won van Rotterdam. In de eerste periode ging de strijd gelijk op. De verschillen tussen beide selecties waren gering. In deze periode waren het Arco Verboom, Remco de Frankrijker en Jaco de Jong die tot scoren wisten te ko men. dagmiddag 26 november om in 10 kleuren, 55 postuurka- vier uur de prijsuitreiking, naries in 8 soorten, 75 zebra- Gedurende de tentoonstelling vinken in 9 kleuren, 70 overi- (J'X 1XJJ1_ 1 r»ET met mooie prijzen. ten, 20 gouldamandines in 5 De Vogelvrienden, waarvan W. Buitelaar aan de Juliana- straat (tel. gelvrienden' kost ƒ48,- per eigen gekweekte vogels, mis- jaar voor volwassenen en schien wel algemeen kampi- voor de jeugd tot 18 jaar oen te worden en het behalen f36,-. Dit is dan inclusief het door de bond toegestuurde wellicht te veel op de midvoor maandblad ‘Onze Vogels', gespeeld. Deze werd na ont- boordevol informatie en kleu ring geeft de keurmeester ook renfoto’s over vogels en over aan wat er eventueel aan de vogels houden en kweken. doelman hal ‘de Sniep (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN - In het weekeinde heeft TOOS-gym- nastiek op twee plaatsen de onderlinge wedstrijden ge houden. De recreatiegroep jongens, dames en heren en de keurgroep dames en heren hebben in soms spannende wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben ge leerd. Vrijdagavond hielden de ad spirant dames (12-16 jaar), de dames en.de heren (16 jaar en ouder) hun onderlinge wedstrijden in een niet zo drukke gymzaal aan de Jo hannes Postlaan en op zater dagochtend waren ruim 180 WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van WADDINXVEEN - De hen- 1 _1 gelsportvereniging Waddinx- terst spannende streekderby tegen het Goudse Keiler Keu- veen HSW hield de derde - - - wedstrijd voor de wintercom petitie. Er werd gevist bij Lis- se in de Haarlemmer Ring- Het eerste dameszevental kant geopereerd dan stonden vaart waar de vangst redelijk werd getrakteerd op een ui- was. Veertien deelnemers vingen in totaal ongeveer 46 kilo aan brasem en mooie blankvoorn. Harskamp 2.19.3. Voor igan w idstrijd en het ging pi is eindigde van Leeuwen na 2.11.3 Als bijnummers stondén op DVSB g' geleverd door te spelen. Het Waddinxveen se damkwartet, dat de twee afgelopen jaren het kampi oenschap van de Dambond Midden Holland had behaald, bestond uit Daniël West- Dames 1 omgeving. Voor de leden van start van een nieuwe hobby, Zo er bij de aanhang van De de Waddinxveense vereni- die een mens laat genieten Gouwe van te voren nog enige ging is de tentoonstelling het van een stukje beschermde hoop op een aardig resultaat hoogtepunt van het jaar. natuur in ofrond de woning. -J- Voordat de vogelexpositie Voor de beginnende vogellief- voor het publiek wordt ge opend, worden alle vogels door zeven bondskeurmees- ters beoordeeld en met pun ten gewaardeerd. Hierdoor wordt voor de leden het wed strijdelement ingebracht. Het gaat er immers om zo hoog mogelijk te scoren met schien wel algemeen kampi- van het door de liefhebber fel begeerde bondskruis. Los van de puntenwaarde- 18.00 uur 18.45 uur 19.45 uur 20.45 uur Hoofdsponsoc Sponsors: 2-WIEKSLAG 1-dames 1 - ALLIANCE 1-heren 1 - ALLIANCE 1-dames 2 - DONK 2-heren Q. S. Van der Panne (Alphen aan de Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE f.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 35