Verlies na vijf sets voor heren Be Fair Nieuw: Geldprijzen voor zwemmers van Gouwestaete WSV-koploper wint opnieuw Schakers en dammers dam nog met 5-5 gelijk. Rem- aan elkaar aewaaad part werden de heren van WW ■WWW WW WJ WW WW WW WW WJ ww Volleybalsters komen weer net iets tekort Royale winst van dames Gouwestaete Rowah gebruikt tijdelijk dub-gebouw van Waddinxveen-voetbal KorbisGI leidt Koffie-ochtend Wintertitel M. Reichard Hoogste score Cees Kuipers Waddinxveen Dl koploper WSE B-l stunt tegen UW (0-2) Snelste tijd Hans v.d. nil Jan Kersbergen sjoelkampioen? Zwem- en Poloclub ’’Gouwestaete” w PAGINA 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 17 APRIL 1996 Zijn drie achtervolgers heb- strijd met 24-20 van KOAG, Donder- (Luifel- waarbij de spelers van Roda Be Fair moest het zonder de liep H1 18.45 uur: GOUWESTAETE 1 - ALLIANCE 1 van WION. Het team van Joska staat daardoor op de WADDINXVEEN - Eén van de activiteiten in het kader van het 90-jarig bestaan van de Waddinxveense damclub Excelsior was een gecombi neerde schaak- en damwed- C: 1. Cor van Gils 117.760, 2. Dirk Faas 116.540, 3. Michiel van Weezel 114.800; klasse D: 1. Simon den Ouden 108.080, 2. Corry Boegheim 105.350, E: 1. Youri van Eek 95.867, 2. G. Loef 92.740, 3. Yvonne Kersbergen 90.500. stappen naar beneden tui melde. wissel verzwommen met veel succes voor Gouwestaete. de score tegen D-l. Deze tref fer bleek wel de beslissende. Het bleef bij 1-0. E-l liet een zeer matige wedstrijd zien bij De Jodan Boys E-2. Terecht bleef de winst bij de Gouwe naren (6-2). F-l liet wederom CVC met le ge handen achter. Vooral in de eerste helft werd er goed gevoetbald. Met 4-1 bleef de winst bij WSE. Kevin Zwin- kels (2), Haben Jacob en He- nos Michael scoorden. Meisjes-pupillen I lieten een goede tweede helft zien. De meisjes van De Jodan Boys kwamen dan ook niet tot sco ren. WSE scoorde wel (5-0). De allerjongste meisjes gaven de punten mee aan de meisjes van Ammerstol (0-10). De time-outs en de wissels van Mario Verkijk konden de dames van Be Fair niet weer op het juiste spoor brengen waardoor deze set met 15-3 verloren ging. Zo kwam een onbevredigend einde aan een ruim vijf kwartier durende leuke wedstrijd. dat de strijd om de onderste plaats mede door het verlies van J. Pensioen eveneens flink is toegenomen. de geblesseerde keeper Arie Stalenburg, maar met ver vanger Eric, alsmede Jaco van Tol en Remco de Fran krijker weer terug in de gele- WADDINXVEEN - Het Gl- team van Korbis-korfbal heeft de leiding in haar groep. wedstrijd.Op standen van 14- 13 en 15-14 kon het winnende punt net niet gemaakt wor den. Ondanks een lange reeks scorende ballen van Ed win van Erk was Orion toch in staat de vierde set win nend af te sluiten (15-17). Bij de stand van 2-2 moest er dus een vijfde set gespeeld worden voor de beslissing. Orion heeft dit seizoen al vele vijfde sets gewonnen, Be Fair is meestal minder gelukkig in de beslissende set. BI verloor na lange tijd. Het werd tegen het Bodegraafse 3. R. van Wijk 105.211; klasse Vriendenschaar BI 9-7. El heeft de volle winst kunnen VLAARDINGEN/WADDINXVEEN - In het Vlaarding- se Kolpabad werd gezwommen om de ’Haringtrofee’. Het evenement duurde vele uren, maar de moeite van de Waddinxveense Gouwestaete-zwemmers werd rij kelijk beloond want de trofee kon uiteindelijk mee naar het Gouwedorp worden genomen. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de waterpolo- teams van Gouwestaete thuiswedstrijden. Dames 1 had geen kind aan het laag geklasseerde OZ&PC (Ol- denzaal) en won royaal met 24-5. Heren 1 kon het niet bolwerken tegen de nieuwbakken kampioen HZ-ZI- AN (Den Haag) en verloor met 5-18. te overmeesteren. In de kelder van de schaakdi- visie een degelijke winstpar- tij voor J. van Sandijk, waar de twintig partijen door tegenstander A. van As slechts twee ervan een remise peren op de ranglijst een paar WADDINXVEEN - B-l van WSE-voetbal, dat zaterdag 13 april bij de nummer 3 op de ranglijst UW op bezoek ging, liet na een gelijkop- gaande eerste helft een ijzersterke tweede helft zien. Daan van Rossum opende de score voor WSE. Hierna pro beerde UW tegen te scoren. Doelman John Roest hield echter zijn doel schoon. In de slotfase besliste Justin Sterk de wedstrijd door na een pri ma actie de 0-2 binnen te schieten. A-l kreeg Bergambacht op bezoek. Na lange tijd was er weer een goed voetballend WSE te zien. Het resultaat was een 3-1 overwinning. C-l en MEP deden in de eer- vlinder in de kortst mogelijke tijd afleggen. De beste drie per categorie werden beloond met geldprijzen of prijzen in natura. Bij de meisjes onder 13 jaar toonde Kim Middendorp zich de beste en mocht de hoofd prijs in ontvangst nemen. Wilke v.d. Valk werd derde bij de meisjes onder 15 jaar en ontving een geschenk onder couvert. Bij de dames was er een twee de plaats voor Inge v.d. Schrier, net voor Miranda Boer die de derde plaats voor zich opeiste. De gewonnen be dragen zijn overigens onver gelijkbaar met wat er soms bij andere sporten over de toonbank gaat, maar ook in zwemsport slaat de tijdgeest toe. wijn uitreiken aan de drie schakers Wiersma, Muit en Dannis, die een damwed- strijd wisten te winnen. De beste dammers onder de schakers waren Van de Krol, Van Dijk en R. van Es. Beide Waddinxveense vereni gingen deden uiteindelijk niets voor elkaar onder. De totaaluitslag was 73-73. Er werd dus meteen gesproken om dit evenement het ko mend seizoen te herhalen. veense Schaak Vereniging WSV en Excelsior. 18.00 uur tegen het reeds In buurtcentrum De Boog (C. gedregradeerde Alliance 2 uit Huijgenslaan) schaakten Zaandam. Uit won dames 2 met 6-3. Heren 1 speelt om 18.45 uur tegen runner-up Alliance 1 waar uit met 13-3 werd verlo ren. Dus hier hebben de he ren nog iets recht te zetten. Heren 2 besluit de sessie om 19.45 uur tegen wederom een mede-degradatiekandidaat, Aqua Novio’94 (Nijmegen), waar Gouwestaete uit met 5-3 won. oene bij de meisjes onder 13 ia.Jrr rrn i terwijl Melissa Dings met 6.07.2 het zilver pakte. Bij de meisjes onder 15 jaar ging de titel naar Wilke v.d. Valk (5.47.3), samen met Mi chelle Nahon vice-kampioen (5.49.8). Inge v.d. Schrier ver overde zilver bij de meisjes onder 17 jaar met een NK-li- miet (5.22.5). Voor Miranda Boer was er met een tijd van 5.41.7 zilver bij de dames. Bij de heren-jongens stond de 1500 m vrije slag op de rol. Viktor Terlaky zwom een tijd van 20.01.1 bij de jongens on der 15 jaar en won hiermee een bronzen plak. WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx- veen HSW heeft de laatste wedstrijd voor het winter- kampioenschap gehouden. Er werd gevist in de Oude Rijn bij Alphen aan den Rijn. Voor deze laatste wedstrijd, waar in voor elke deelnemer een prijsje beschikbaar was, wer den de deelnemers gekop peld.De koppels met het hoogste vangstgewicht wa ren: 1. R. de Lange en H. Kraan 14.370 gram, 2. M. Reichard en R. Jenner 7.830 gram, 3. A. van Leeuwen en R. Poldervaart 7.750 gram- .Na verwerking van de indivi duele resultaten van deze laatste wedstrijd voor de win tercompetitie was de einduit slag: 1. M. Reichard: 51 pun ten (36.420 gram), 2. H. Kraan: 49 punten (31.970 gram), 3. A. van Leeuwen: 41 punten (37.390 gram), 4. R. Poldervaart: 41 punten (21.530 gram), 5. R. Jenner: 36 punten (21.210 gram). Door hinderlijk schermen van de tegenpartij ging Be Fair in het achterveld pas send meer fouten maken. Sil via de Vries werd in het spel gebracht om de pass te ver sterken. Zij kon echter niet voorkomen dat ook deze set (met 15-12) verloren ging. De dames van Be Fair bleven zich ook in de derde set te veel ergeren aan het schermen van de tegenpartij en leken toch wat teleurgesteld door het verlies in de eerste twee sets, ondanks het harde wer ken. De achterstand in de derde set liep dan ook al gauw op tot 0-9. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de heren van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair-volleybal te gen de koploper Orion. Uiteindelijk verloren de Wad- dinxveners na vijf sets met 2-3 van de favoritet voor de titel. Al in de eerste minuut ging Harm van Weezel na een on gelukkige blokkeersprong door zijn enkel. In de eerste set kwam het betere spel dui delijk van het team van Be Fair. Dit resulteerde in een overwinning met 15-11. In de tweede set was er we derom goed spel van de Wad- dinxveners die al snel een voorsprong namen van 5 pun ten. Orion wist echter met een goede aanval door het midden en over de buiten kant terug te komen. Uitein delijk konden de Waddinxve- ners bij 12-12 doordrukken en met 15-12 een 2-0 voor sprong nemen.In de derde set begon Be Fair ijzersterk. De opgebouwde voorsprong werd echter weggegeven. Uiteinde lijk kon Orion de stand op 2-1 brengen door de derde set met 11-15 te winnen. In de vierde set waren de eer ste punten voor Orion, die een voorsprong nam van 7-2. Be Fair knokte terug en ver hoogde de spanning in de WADDINXVEEN - Cees Kui pers heeft weer de hoogste score bij de Waddinxveense sjoelers behaald. Ondanks dit resultaat staat hij nog steeds op de zesde plaats in het alge meen klassement. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Cees Kuipers 1391, 2. Jan Kersbergen 1386, 3. W. Slin gerland jr 1375 punten; klas se B: 1. Erwin Pleus 1335, 2. Cor Faay 1332, 3. B. Brouwer 1317 punten; klasse C: 1. Dirk Faas 1228, 2. Cor van Gils 1215, 3. Sjaan Faay 1163 punten; klasse D: 1. Corry ’t Hart 1163, 2. Simon den Ou de 1107, 3. Corry Boegheim 1094 punten; klasse E: 1. G. Loef 1004,2. Yvonne Kersber gen en 3. David Sinnema 814 punten. Het gemiddelde van de avond was 120.26 punten. Het ge middelde van de vereniging is 116.653 punten. Het totaal van de vereniging is 602.623.000 punten. Lindhout (veteraan III) de vorm weer langzaam terug komen. Hij finishte deze keer in 43 minuten en 37 secon- denk dubieuze beslissing van de scheidsrechter. Dit had tot gevolg dat Gouwestaete de wedstrijd uit moest spelen met zes spelers in plaats van zeven. Hierdoor konden de Hage naars uitlopen naar een 18-5 overwinning. Voor de Gou- westaete-heren scoorde in de slotfase Jaco van Tol nog tweemaal. De heren spelen komende zaterdag hun laat ste wedstrijd tegen de num mer 2, Alliance. De heren van Gouwestaete 2 konden hun verblijf in de re serve tweede klas definitief veilig stellen. Bij winst op mede-degradatiekandidaat ste helft niets voor elkaar on der. Na de rust kwam WSE sterk terug en pakte hierdoor de punten. Het werd 2-4. De meisjes-junioren konden de 0-3 voorsprong niet vast houden tegen de meisjes van Waddinxveen. Wel snoepten zij twee punten af van de kop loper. Met 3-3 werden de pun ten gedeeld. Voor WSE scoor de Danielle Verlaan alle doel punten. Wat fortuinlijk ogende Ona i en damden 17 leden van beide verenigingen tegen elkaar. In een prima onderlinge sfeer WADDINXVEEN - Met nog acht competitieronden voor de boeg wist de winnende koploper W. Hennink tijdens de 28e ronde van de huishoudelijke competi tie van Waddinxveense Schaak Vereniging WSV zijn eerste positie te handhaven. WADDINXVEEN - Dl van Waddinxveen-voetbal heeft de laatste horde genomen op weg naar het kampioen schap. De moeilijk geachte uitwedstrijd tegen Soccer Boys D3 bleek achteraf een niet al te moeilijke klus te zijn (0-7). BI kwam thuis met enthousi ast spel al snel op een 2-0 voorsprong tegen De Jodan Boys BI, maar vergat toen om een keuze te maken: of doordrukken of de boel achter dichtgooien. Door echter ergens in het midden te gaan zitten, kreeg de tegenstander volop gele genheid om de mouwen op te stropen en de eindstand op 4-7 te bepalen. El kwam thuis al binnen een kwartier op een 3-0 voor sprong tegen Olympia E4. De voorraad energie bleek toen echter uitgeput, waardoor de rust met een 3-3 stand moest worden ingegaan. Daarna echter bleken de reserve- krachten van groot belang en kon alsnog een 5-4 overwin ning worden bijgetekend. F1 kreeg hoop op de volle winst toen tegen Schoonho ven een 2-1 tussenstand was bereikt, maar omdat verge ten werd dat een voorsprong ook moet worden vastgehou den, werd de eindstand uit eindelijk toch een 3-6 verlies. De dames-junioren kwamen in de derby tegen WSE met 0-3 achter. Toen begrepen werd dat dit teveel van het goede was, begonnen de da mes te voetballen. De belo ning was een 3-3 gelijk spel. Jong en diagonaalspeelster Petra van Catsburg. De mid denposities werden ingeno men door Jacqueline van de Ruit en Sjanet van Tol. Op de buitenkant werd gestart door Annemarie de Rooij en Anne ke Verwoerd. De start van Be Fair was moeizaam en al snel liepen De Schalmers dan ook uit naar een voorsprong van 9-2. een goede ser- viceserie van Wilma de Jong kwamen de Waddinxveensen weer een stuk terug. Be Fair kwam passend en aanvallend goed in haar spel en wist terug te komen tot 14- 14. Een spannende slotfase van de eerste set volgde, die Nahon met 19.41.0 het brons incasseerde. Bij de heren was er zilver voor Jan Willem v.d. Hoek (17.13.5) en brons voor Martijn v.d. Maagdenberg (17.40.0). De estafetteploeg op de 4x200 vrij bij de heren moest de titel laten aan De Zijl-LGB (Lei- maar Martijn v.d. Mark v.d. Schrier, Mark Nahon en Jan Willem v.d. Hoek waren toch tevreden met hun tweede plaats. De tijd van het viertal was 8.38.6. In de Utrecht ging Gouwes- j. A 11122 T TF7C1/~1 een internationaal zwemga- la. De wedstrijd duurde zo’n 6 uur. Iedereen moest 100 vrij, 100 school, 100 rug en 100 ’Toen we het veld in het sport pak ’de Sniep’ in gebruik na men was de gedachte van met name de betrokken wethou der dat met omliggende ver enigingen dit probleem opge lost kon worden. Maar dat is niet het geval’, aldus de hand ballers. Rowah is dan ook zeer ver heugd met de overeenkomst met de voetbalvereniging Waddinxveen (Sniepweg) over het gebruik van klee druimtes en kantine van de voetballers tijdens de buiten wedstrijden. Een uitstekende, maar tijde lijke oplossing naar de me ning van voorzitter Kees Hoffmans. Deze tijdelijke ac commodatie is namelijk net te ver van het veld en net wat te groot om echt deel uit te maken van een stuk vereni gingsleven. ’De beschikbare ruimte, de benodigde financiën en de huidige voorschriften maken het echter nagenoeg onmoge lijk zelf iets te bouwen. De tijd dat je met twee aan el kaar gebouwde aannemers- keten een clubhuis kon ma ken ligt ver achter ons’, weet de Rowah-voorzitter. De accommodatieproblemen van de handballers en de re sultaten van de gesprekken met de gebruikers van omlig gende accommodaties zullen worden ingebracht in het overleg over het gemeentelijk sportbeleidsplan. Sportief gezien was het eerste weekeinde voor Rowah een succes. Diverse teams, waar onder de heren-senioren, gin gen met winstpunten naar huis. YEen schitterende combinatie, Na de rust maakte Roda met wat snelle uitvallen gebruik den), van de wat chaotische aan- Maagdenberg, vallen van Rowah en kwam 1 de stand op 10-10. Met deze stand kwamen de Waddinx- veners weer tot bezinning. Stefan Wilmer scoorde twee maal met zijn enorm harde schoten, waar ook de keeper taete op bezoek bij LTZSC voor van Roda ontzag voor had. De eindstand van deze vooral sportieve partij was 14-10 in het voordeel van Rowah. De hoofdprijs ging vergezeld van een leuk geldbedrag. Ook de individuele deelnemers kwamen financieel aan hun trekken omdat er geen me dailles te veroveren waren doch geldprijzen. Jan Willem v.d. Hoek maakte driemaal de gang naar de kassier door zijn tweede ning van G. Torenbeek tegen plaats op de 100 vrij heren (54,01) en derde plaatsen op de 50 vrij (25.21) en 50 rug (28.02). Martijn v.d. Maagdenberg werd tweede op de 100 school heren (1.06.44). Miranda Boer scoorde twee derde plaatsen op de 100 school en de 50 school bij de dames in respectievelijk 1.15.62 en 35.16. In Katwijk werd een begin ge maakt met de kampioen schappen van de KNZB-kring ZEVENHUIZEN - Donder- Gouwe-Rijnstreek. Bij de dagmorgen 25 april van half meisjes-dames werd de 400 tien tot elf uur houden vrou wen uit verschillende kerken in Oud-Verlaat, Zevenhuizen Ramona Linting werd kampi- en Moerkapelle de maande- oene bij de meisjes onder 13 lijkse koffie-ochtend in het jaar met een tijd van 5.58.1, Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. VZC-RZR 2 zou het team zich rig bestaan van de damvereniging Excelsior. (Foto: Sjaak Noteboom), veilig hebben kunnen stellen, Gouwestaete echter volledig weggespeeld door een agres sief spelend VZC-RZR 2. Wouter Steller scoorde nog wel 6-11, doch uiteindelijk verloor Gouwestaete met 6- 13. De bondsteams van Gouwes taete spelen zaterdag 20 april strijd tussen de Waddinx- thuiswedstrijden. In Gouwe- bad ’de Sniep’ opent dames 2 om U werd een soort snelschaak- en sneldamwedstrijd voor verenigingen gespeeld. De denksporters speelden twee schaakwedstrijden en twee damwedstrijden. Bij het dammen kregen de schakers wat extra tijdvoordeel en bij schaken was het omgekeerde het geval. Na afloop van de wedstrijd kon voorzitter Jan Kramer van Excelsior’s jubile umcommissie enkele flessen als spelverdeelster in het veld. Door gevarieerd aan- valsspel en hard werken aan beide kanten liep de stand Schoonhoven een hele tijd vrijwel gelijk op. --IC Bij de stand van 9-11 achter meter voelde Antiloper Bram paste Mario Verkijk een dub bele wissel toe. Wilma de Jong en Marcella Bos kwa men op de plaats van de spel verdeelster en de diagonaal speelster. WADDDINXVEEN - In het weekeinde begon voor Ro wah Zuidplas Assurantiën op sussvolle wijze (14-10- winst op Roda) de tweede helft van de veldcompeti- tie. Op zulke momenten wordt de Waddinxveense handbalvereniging echter weer geconfronteerd met Parcel Zijderhand presteer- het ontbreken van een eigen clubgebouw. de hetzelfde bij de jongens on der 17 jaar en deed dit met een tijd van 18.51.8. Mark (Rotterdam) letterlijk op hun v.d. Schrier pakte zilver bij de verkeerde been stonden, jongens onder 19 jaar met een maakte Rob Jongkind af met tijd van 19.14.8, terwijl Mark een doelpunt. En vanaf de cirkel maakte Aijen de Fauw met een tech nisch mooie worp een punt. Na een stand van 5-2 werd de rust ingegaan met 6-5 voor Rowah. WEDSTRIJDPROGRAMMA THUISWEDSTRIJDEN ZATERDAG 20 APRIL BARENDREECHT/WAD- DINXVEEN - Als tiende Zui- dersterloopserie werd in Ba- rendrecht de 18e Oude Maas- loop (halve marathon) gehou- Dankzij den. Onder de 800 deelne mers bevonden zich ook enke le atleten van de Waddinx veense sportclub Antilope. Bij de heren-veteranen I was Hans v.d. Hil de snelste Anti loper in 1 uur, 18 minuten en 21 seconden. Frans Olijve kon met 1.20.21 goed volgen, uiteindelijk resulteerde in Auke Leen liep soepel naar een nipte 17-16 winst voor De 1.23.21. Schalmers. Adrie Bresser liep met De tweede set bracht trainer- 1.27.46 een nieuw persoonlijk coach Mario Verkijk Cora Bos record. De tijd was voor Fer Bonsel 1.27.49 en voor Wim Los 1.27.54. Tijdens de 23e editie van de Parkloop in F over een afstand van 10 kilo- BERKEL-ENSCHOT/WADDINXVEEN - Zaterdag speelde het eerste damesteam van Keukencentrum Waddinxveen Be Fair uit tegen De Schalmers (Ber- kel-Enschot). Ondanks het feit dat degradatie uit de tweede divisie niet meer ontlopen kan worden, ging de Waddinxveense gemotiveerd de wedstrijd in. Toch Alleen Remko Overdam wist was er sprake van een onbevredigend einde. in deze periode te scoren voor Gouwestaete. Halverwege de - - wedstrijd was het dan ook 6-3 geblesseerde Joke Doornbos in de voordeel van de Hage- doen. Wel was dit de eerste naars. wedstrijd dat Annemarie de In de derde periode werd de Rooij na haar blessure weer wedstrijd beslist, doordat van de partij was. aanvoerder Marc Faber het De eerste set begon Be Fair water, zonder vervanging, met spelverdeelster Wilma de moest verlaten door eem zeer ging iedere speler met een doos eieren naar huis, be- gen Fl met 1-1 gelijk, ditmaal schikbaar gesteld door spon- -J -‘“C1"*- sor Garantmarkt (L_if;l deren begonnen de heren haald op Vriendenschaar. baan). sterk aan de wedstrijd. In de eerste periode nam de ploeg van trainer-coach An ton Heiden een kleine voor sprong. Door doelpunten van Cees Boonstoppel en Jaco van Tol was de stand na de eerste periode 2-1. In de tweede periode ver zwakte de heren enigszins en gaven zij HZ-ZIAN de kans om terug te komen in de wed strijd. In deze periode namen de Hagenaars voor het eerst in de wedstrijd een duidelijke voorsprong. Heren 2 van Gouwestaete werkte zich verder in de nes ten door met 6-13 van mede- degradatiekandidaat VZC- RZR (Veenendaal) te verlie zen. Dames 2 was vrij. De dames van Gouwestaete hebben het Waddinxveense publiek nog een leuk slot van de competitie aangeboden. De hoge score (24-5) tegen het net buiten degradatiezorgen verkerende OZ&PC én de fraaie wijze waarop sommige goals tot stand kwamen de den het goed. Terwijl Gillian van den Berg haar persoonlijk record op ne gen goals in één wedstrijd bracht, was ook Angela Boon- stoppel met vier goals aardig op dreef. In de eerste periode nam Gouwestaete al enige afstand (5-2) via Gillian van den Berg (4) en Marion van Hooft. De tweede periode was tevens de beste. Met fraaie combinaties werden mooie goals gemaakt. Gillian van den Berg scoorde wederom viermaal, Angela Boonstoppel tweemaal en As trid Coene eenmaal, zodat een tussenstand van 12-3 werd bereikt. In de derde periode zat trai- ner-coach Martin Pronk al met zijn gedachten bij de ko mende wedstrijden tegen ZWV-Nereus. Hij wisselde en experimenteerde naar harte lust, hetgeen niet wegnam dat de produktie op peil bleef en de tussendstand 18-3 aan wees. Voor Gouwesatete scoorden Angela Boonstoppel (2), Marion van Hooft, Wendy de Frankrijker, Miijam Over dam en Gillian van den Berg. In de vierde periode gooide Gouwestaete er nog eens zes in, waarmee de einstand op 24-5 werd gebracht. Gescoord werd door Sandra Bercken- kamp (2), Marion van Hooft en Mirjam Overdam, terwijl Astrid Cornelissen en Erika Vlasman ieder een viermeter scoorden en (eindelijk) op de scoringslijst kwamen. Zaterdag 27 april speelt da mes 1 de eerste play-off-wed- strijd tegen ZWV-Nereus in Zaandam. Zondag 28 april volgt de return in Gouwebad Wonnen zij de eerste wed- ’de Sniep’. s - Zijn drie achtervolgers heb- Stouten in een boeiende par- ben zich een week geleden tij J. Smit in de slotfase toch ook schrap gezet door te win nen en bleven daardoor dicht in de buurt van de koploper. Opvallend was overigens dat van de twintig partijen s’ - opleverden. De in grootse vorm verkeren de koploper W. Hennink wist Een winnende J. Brobbel wist in kort tijdsbestek met de wat uit het dal te kruipen zwarte stukken tegenstander door J. Ponsioen de strop om L. Willemen (6) van het bord te binden. Hekkesluiter U. te vegen. T. v.d. Oord bleef op Beerends presteerde knap de tweede plaats door T. Kui- door A. Bos verrassend mat te per solide naar een nederlaag combineren met als gevolg te spelen. Derde man H. van Wouden berg ging het net zo gemakke lijk af als de koploper. Zijn slachtoffer was A. Kardol, die na zes zetten al een toren moest inleveren en ook in korte tijd werd geveegd. Eveneens een fraaie overwin ning van B. Jansen, die zijn vierde plaats kon handhaven door een degelijk eindspel te gen E. Philipse, die zich met twee pionnen acherstand toch gewonnen moest geven. Verder in de top 10 een zwaar bevochten maar verdiende overwinning voor H. Smits- kamp tegen W. v.d. Hoek. Een solide handhaving in de sub top dit seizoen van J. Muit, die deze ronde N. Dannis op een nul wist te trakteren. Verder een puntendeling tus sen T. van Bruggen en P de Niet. In het middengedeelte positieve scores voor T. Wiers ma, J. Stam, L. v.d. Haven, F. Ritter, J. van Oort en P van Offeren tegen respectievelijk A. v.d. Starre, H. Reus, J. v.d. Heiden, H. van Offeren, T. Goor en A. Prins. Opvallend was de overwin- J. de Bock. Good-old A. Ver sluis was weer lekker bezig door in een snelle en flitsende partij H. Brinkhorst op een matje te trakteren. J. Markus en M. Moerland hielden elkaar in evenwicht. Na een lange strijd wist H. WADDINXVEEN - Waddinx- veens sjoelkampioen Dick Dros zal zijn titel volgende maand niet prolongeren. Zijn opvolger wordt zo goed als ze ker Jan Kersbergen. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.760, 2. Wim Slingerland jr. 137.810, 3. Dick Dros 137.270; klasse B: 1. Erwin Pleus 128.170, 2. Bas Brouwer 127.810, 3, De heren moesten zaterdag afgelopen zaterdag werd met Mien Renesse 127.750; klasse aantreden tegen de kampioen 8-15 gewonnen in Rotterdam - - - van de eerste klasse HZ-ZI- AN. De Hagenaars waren af gelopen seizoen veruit de bes- eerste plaats, te. Alleen Alliance uit Zaan- dam wist tweemaal een ge lijkspel af te dwingen. De Waddinxveners waren dus gewaarschuwd. Zonder pakken in beide wedstrijden. Ditmaal werd met 2-1 gewon- Na afloop van de wedstrijden nen van WION. Een week eerder speelde het ongesla- werd een 2-0 overwinning be- Schakers damden en dammers schaakten in buurtcentrum De Boog ter gelegenheid van het 90-ja- Hoofdsponsor: VeBaDo Beheer B.V. Sponsors: Vink Hypotheken Autobedrijf A. Boonstoppel jr. Noordegraaf Automobielbedrijf VX 8000 B.V. Autorijschool H. van Erk De Huizenbeurs B.V. Volvo Dealer Hooftman NVO Verzekeringen Van Leeuwen Autobedrijven Van den Berg Zonwering 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 25