Tweede plaats Gouwestaete Twee teams van Aeolus kampioen Korbis heeft titel bijna te pakken Dames winnen derby, heren bekeren verder Loterij Waddinxveen-voetbal met een auto als hoofdprijs WSV-koploper verslaat rivaal Eerste plaats mini's Be Fair Kaartavond Gouwe Rijders Carnavals- toernooi met erwtensoep Sjoeluitslagen Geslaagden B-diploma Nipt verlies voor Kwiek Titel voor Korbis-jeugd? Onderlinge wedstrijden recreatiegym PAGINA 33 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN den en dat verliep uitstekend. een Ford Fiësta. (Foto: Waddinxveen-voetbal). WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete-waterpolo uitwedstrij- tie had Korbis tegen Madjoe vooral in de beginfase moeite om de korf te vinden: talrijke doorlopers en afstandschoten Inmiddels is de tweede helft van de huishoudelijke compe titie van WSV van start ge gaan. Dus met nog 18 ronden voor de boeg en 49 seniorle den (twee nieuwe leden meld den zich overigens deze ronde aan) kan er nog van alles ge beuren. Aan de top van de ranglijst is het (zoals al jaren) een spannende aangelegen heid door de aanwezigheid van vier spelers, die weinig in kracht verschillen. Dat was ook het geval tijdens de laatste ronde, waarin kop loper B. Jansen (1188 pun- team tot een 4-4 gelijkspel te gen het vierde team van Drop Shot. Ook het vijfde team be haalde een 4-4 gelijkspel. In uit Sandra van Beekum, Lis ette Kuypers, Alex van den Berg, Hans van Grieken, Eric Stolk eh Dave Straver, de bloemen voor het behalen van het kampioenschap in ont vangst nemen. Het team zal volgend seizoen haar opwach- mengd dubbel verloor keek men op een gegeven moment zelfs tegen een 2-3 achters tand aan. Doch het team ging niet bij de pakken neerzitten en trok zo wel het tweede gemengd dub bel als de heren- en dames- dubbel naar zich toe. Na de knappe 5-3 overwin- se van het district. Ook het eerste team moest een eind reizen voor de ont- WADDINXVEEN - Zaterdag 8 februari heeft de jeu de bou- lesvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) het jaarlijkse camavalstoemooi WADDINXVEEN - De prij zen voor de Waddinxveense ver vangster van de nog altijd ge blesseerde Ingrid van Veen, haar debuut in de hoofdklas se. Dit ging voortreffelijk. De Gouwestaetedames liepen via een prima midvoor-actie van Sandra Berckenkamp uit naar 4-9 en topscoorster Ma rion van Hooft bepaalde de eindstand op 4-10. De heren moesten afreizen naar Vlissingen om aan te de kwart-finale van de beker- competitie. Op papier waren de heren sterk favoriet, im mers Stormvogel komt uit in de derde klasse en de heren spelen al jaren in de eerste klasse. In een gezellige am- sultaten bereikt, maar hope lijk is vorig seizoen het begin van een weer opgaande lijn neergezet. In de nacompetitie is toen de terugkeer naar de vierde klasse van de KNVB verwezenlijkt. Ook is bij Waddinxveen sprake van een groeiende aanhang bij de jeugd. De groei wordt natuur lijk mede veroorzaakt door de woonwijk Zuidplas. Aan de kwaliteit wordt iedere week gewerkt door enthousiaste trainers en leiders. Voor de jeugd worden al vele jaren achtereen kampweek- einden georganiseerd, die ook telkens weer een groot succes Marius Kersbegen, Dirk-Jan van Drunen en Trudy van Dam. plex in ’de Sniep’ de thuis- van de geel zwarten afgewerkt. Op dit complex zijn in de af- re- Dit om de motoriek en het ba- linzicht van de kinderen zo goed mogelijk te ontwikkelen. Wie interesse heeft in het mi- ni-volleybal kan altijd een keer op een training komen kijken. Voor inlichtingen kan contact opgenomen worden met Kees Swets, tel. 0182- 618803. Na een matige eerste helft stelde Korbis in de tweede helft orde op zaken en won met 14-10. Door deze over winning kan Korbis aan staande zaterdag in Zeist WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 13 februari om acht uur weer een kaartavond in De Ook Saskia Captein stelde zich zeer nadrukkelijk kandi daat voor een finaleplaats door de 100 m vrije slag bij de meisjes van 1985 in 1.09.7 af te leggen. In de kring Gouwe- Rijnstreek was deze tijd goed voor de tweede plaats achter de supersnelle Lillian van Doorn van Barracuda. Op de 200 m wisselslag liet Saskia een tijd van 3.01.6 registre ren, goed voor een bronzen Speedo medaille. Als bijnum mer stond de 400 m vrije slag voor meisjes en jongens onder de 15 jaar op het programma. Bij de meisjes waren alle ere plaatsen voor Gouwestaete, want Kim Middendorp werd eerste (4.52.5), Eva Idelen- burg tweede (4.57.8) en Ra mona Linting derde (4.58.1). WADDINXVEEN - In een goed gevulde sporthal ’de Dreef heeft Korbis-korfbal weer een stap in de richting van het kampioenschap gezet. Ditmaal waren de Wad- dinxveners te sterk voor Madjoe uit Rijnsburg. Heren 1 speelde een prima wedstrijd tegen de Stormvo gel (Vlissingen). Zij wonnen met 13-6. Dames 1 won in het Goudse zwembad ’De Tobbe’ met 10-4 van GZC. De overige haar laatste doelpunten teams van Gouwestaete wa ren vrij. De Gouwestaete-da- mes hebben zich, door de theoretische 6. De heren hebben zich nu geplaatst voor de halve finale van de beker. Komende za terdag is er weer een com pleet programma. Ook dan spelen de teams van Gouwe staete uitwedstrijden. Dames had, maakte hier handig ge bruik van door tweemaal ach tereen te scoren (2-3). De hierop volgende gelijkma ker van Yvonne Visser en een afstandschot van Mark van den Brink waren onvoldoen de om de dadendrang van Madjoe in te dammen: de te genstanders uit Rijnsburg liepen dan ook verder uit tot 4-7. Met een omdraaibal wist El len van den Ent de achters tand te verkleinen tot 5-7. In den al overtuigend gewonnen. In de eerste set bleek dat me teen. Uiteindelijk werd er na twaalf-en-een-halve-minuut door de scheidsrechter afgeflo- ook andere spel- en bewe- ten bij de stand 4-4. De twee- gingsvormen aan bod. de set zou dus uitsluitsel ge- ven. Helaas maakten de meisjes van Be Fair nu meer fouten dan de jongens van Dosko en werd de set met 4-10 verloren. Ook jongens 3B van Be Fair speelde die zaterdag drie wed strijden. De eerste was tegen de jongens van Jodan Boys. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 6 februari waren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer veel leden van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV aanwezig om een zo goed mogelijke schaak- prestatie te leveren. team van Backhand (Goes), doch dit weerhield hen er niet van deze wedstrijd met 6-2 op hun naam te schrijven. ker tegen het eerste team van In Den Haag kwam het derde Lobby (Koudekerk aan den Rijn). Na de enkelspelen was de wedstrijd met 2-2 nog volle dig in evenwicht. Doordat het Bodegraven was het derde team van Vederlicht een ge lijkwaardige tegenstander. Het zesde team was thuis te sterk voor het vierde team van Spotvogels (Leiderdorp). Dit werd duidelijk onder streept door de 7-1 overwin ning. In Roelofarendsveen kreeg het zevende team geen voet aan de grond tegen het vierde team van Apollo. Met een 7-1 nederlaag op zak kwam het team weer huis waarts. Het achtste team had thuis eveneens weinig in de melk te brokkelen tegen het i van Nieuwkoop. Dit kwam tot uitdrukking in de 8-0 nederlaag. WADDINXVEEN - De dertiende competitieweek bracht beslist geen ongeluk voor de teams van Aeolus-badmin- ton. In deze vporlaatste week behaalden zowèl het tweede als het vierde team na een mooie overwinning het kampioenschap. WADDINXVEEN - Zaterdag werd er voor de laatste keer een mini-competitie gehouden in sportzaal Groenswaard (Wingerd). De door volleybal vereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair georga niseerde ochtend werd be zocht door 12 verschillende mini-teams uit de regio. Het meisjes 3B- en het jongens 3B-team van Be Fair waren op deze ochtend ook paraat. De wedstrijden van het meis jes 3B-team van Be Fair ver liepen zeer voorspoedig. De eerste set van de eerste wed strijd werd bijvoorbeeld ge makkelijk gewonnen met 15- 0. Dit kwam met name door het goede vang- en serveer- werk van de speelsters Mar lies Swets, Behnaz Assadolahi en Patricia Ros. De tweede wedstrijd verliep voor de meisjes ook goed. Vol gens coach Norma van Dam was met name de service van Marlies erg goed, ving Patri cia de meest onmogelijke bal len nog en speelde Behnaz al le ballen goed in de hoeken van het veld van de tegenpar tij. De setstanden 15-2 en 15-4 gaven duidelijk aan wie er be ter was. Gelukkig beloofde de derde wedstrijd een stuk spannender te worden. De jongens van Dosko hadden na melijk alle andere wedstrij- 2 speelt om 18.15 uur in Roe lofarendsveen tegen midden moter Alkemade 1 (thuis 3-2). Heren 2 speelt om 18.45 uur in Bilthoven tegen directe op ponent Van Luin-Branden- burg 2 (thuis 10-8) en dames 1 hierna om 19.30 uur tegen middenmoter Van Luin- Brandenburg 1 (thuis 17-7). Heren 1 gaat naar Eindhoven en speelt om 19.30 uur tegen titelkandidaat PSV 1 (thuis 8-13). aan het langste eind en vero verde daarmee de tweede plaats. Ook om de vierde en vijfde plaats moest een barrage ge speeld worden tussen Babs Allaart en Peter Kortekaas. Babs Allaart won deze partij en daarmee behaalde zij de vierde plaats. Cock Ruitenburg moest ge noegen nemen met de laatste plaats. Kennelijk was het roeren in snertketel te ver moeiend geweest. WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinx veen viert aan het einde van dit seizoen haar 75-ja- rig bestaan. Dat gebeurt in mei en juni met allerlei festiviteiten, zoals een su- perloterij met een Ford Fiësta als hoofdprijs. WADDINXVEEN - Het einde van de zaalcompetitie voor de jeugd van Korbis-korfbal na dert. Het wordt heel span nend, want er zijn maar liefst drie teams die aanspraak kunnen gaan maken op een kampioenschap. In de B-groep staat B2 met 13 punten uit 8 wedstrijden bo venaan. Eureka is daar de concurrent met een punt ach terstand, maar ook een wed strijd minder gespeeld. B2 speelde afgelopen zater dag niet en heeft nog twee wedstrijden voor de boeg. El won een spannende wedstrijd tegen Weidevogels met 1-0 en staat gelijk in punten en wed strijden met Sagitta. Er zijn ook nog twee wedstrijden te spelen. G2 speelt maar liefst 14 wedstrijden deze competi tie en heeft de tiende wed strijd gewonnen bij Nieuwer- kerk werd het 7-10. Uit die 10 wedstrijden behaalden zij 16 punten en scoorde reeds 134 keer. De resterende 4 wed strijden zijn heel belangrijk, want Vitesse uit Barendrecht heeft wel 2 punten minder, maar ook een wedstrijd min der gespeeld. BI speelde in Bleiswijk met 3-3 gelijk en B3 won zeer ruim in Bodegraven. Bij Vriendenschaar werd het 1- 11. Een misstap van RWA kan zelfs B3 nog een onver wacht kampioenschap ople veren. Zaterdag speelt B2 in sporthal ’de Dreef om 11.45 uur tegen Spirit en G2 speelt om 09.00 uur al tegen Weide vogels, die op de derde plaats staan. Inge v.d. Schrier bereikte een mijlpaal in haar zwemcarriè- re door op de 100 m vrije slag bij de meisjes onder 17 jaar voor het eerst onder de mi nuut te duiken. Met 59.9 haalde zij op dit nummer goud. Op de 200 m schoolslag werd het de tweede plaats in de nieuwe clubrecordtijd van 2.47.6. Bij de jongens onder 17 jaar verbeterde Marcel Zij- derhand zijn persoonlijk re cord op de 100 m rugslag door een tijd van 1.05.6 te realise ren, goed voor een zilveren plak. Melissa Dings kwam uit op de 100 m schoolslag bij de dames en deed het met een tijd van 1.20.2 en een tweede plaats voortreffelijk. Wilke v.d. Valk zwom zich op de 50 m vlinderslag met een tijd van 33.3 naar het brons. Kim Middendorp pakte twee maal goud bij de meisjes on der 15 jaar. Op de 50 m vrije slag, in 28.3 en op de 100 m wisselslag, in 1.12.2. Bij de meisjes onder 11 jaar gaat Nanda Gerling het steeds beter doen. De 50 m schoolslag won zij (44.2) en op de 100 m vrije slag werd Nan da met zilver beloond (1.15.8). Jim van Leeuwen wilde niet achterblijven en greep met een tijd van 41.2 het goud op de 50 m rugslag bij de jongens onder 11 jaar. Bij de jongens onder 13 jaar presteerde Mike Facey het zelfde zij het in een snellere tijd uiteraard (36.7). Geert v.d. Linde zag zijn reis naar de residentie gehonoreerd met twee bronzen medailles. Op de 100 m schoolslag tikte hij aan na 1.33.9 en de 200 m vrije slag werd na 2.26.8 be- indigd. Beide tijden beteken den persoonlijke records. Arijanne v.d. Valk zwom de 100 m vlinderslag bij de meis jes onder 13 jaar in 1.19.1 (derde) en deed het nog beter op de 50 m schoolslag door met een tijd van 40.4 het zil ver in de wacht te slepen. Met 2.44.1 bleef zij op de 200 m wisselslag buiten de prijzen maar het was wel Arijanne’s derde persoonlijk record in deze wedstrijd. Een dag eerder vond in Lei den de vijfde Speedo jaar- gangswedstrijd plaats. Nan da Gerling deed hier van zich spreken door de 100 m rug slag bij de meisjes van 1986 te winnen. De tijd van Nan da, 1.23.0, zal zeer waar schijnlijk goed genoeg zijn voor een plaats in de finale. de scoren en kwam op een 2-0 voorsprong. Marc Faber en Remko Overdam brachten de stand voor het einde van deze periode op een 2-2 tussen stand. In de tweede periode werd langzaam zichtbaar waarom de heren een klasse hoger spelen. Door doelpun ten van Cees Boonstoppel (2x) en Mare Mommers liepen de heren langzaam uit naar een 5-3 voorsprong halverwe ge de wedstrijd. In de tweede ronde gingen de Vanaf dat moment prijzen naar Kees Kuipers, Ronald Meijer, Simon den Oude, Cees van Wijk, Cor de slotfase van de eerste helft wist Madjoe nog eenmaal de korf te vinden, zodat Korbis bij rust tegen een achters tand van drie doelpunten aankeek (5-8). Met de weten schap dat Korbis met een ne derlaag zijn titelkansen aan merkelijk zou verkleinen, werd aan de tweede helft be gonnen. Het team van Simon Trommel, die ook volgend sei zoen bij Korbis als trainer coach actief zal zijn, maakte door drie doelpunten (Frits Visser, Ellen van den Ent en Jaco Wineke) de achterstand ongedaan (8-8). Madjoe stribbelde nog wel wat tegen (8-9), maar Korbis kreeg de wedstrijd steeds meer onder controle, hetgeen door Mark van den Brink (af standsschot) en Ellen van den Ent (omdraaibal) in de score tot uitdrukking werd gebracht (10-9). Nadat Madjoe nog een keer gelijk had gemaakt, voerde Korbis de score verder op. Donja van Otterloo en Yvon ne Visser wisten van afstand de korf te vinden, waarna Ja co Wineke (na een assist van Erwin Lesschen) en Yvonne Boomers de kroon op het Kor bis-werk konden zetten (14- 10). Door deze overwinning op Madjoe heeft Korbis nu 22 punten uit 12 wedstrijden be haald. De Waddinveners staan met nog twee wedstrij den te spelen drie punten voor op de nummer twee (SDO uit Kamerik). Woudenberg. Er was sprake van een waar schaakgevecht. Beide spelers, ook echte kam- pioenskandidaten, wisten zich goed in evenwicht te houden. Uiteindelijk leverde dit een verdiende puntendeling op, ware het niet, dat H. van Woudenberg de mogelijke overwinning liet glippen door trok Roy Hulskamp met 13-9 rond de 20e zet de winnende voortzetting over het hoofd te zien. Een gelijke stand was weggelegd tussen. L. Wille men en H. Smitskamp, die zich beiden bij de beste 10 goed weten te handhaven. Een knappe prestatie deze ronde voor J. Ponsioen, die C. Alblas in het eindspel geen kans meer gaf en als laatste moest L. Coevert deze ronde wel een nederlaag onder gaan, die B. Loef op zijn naam wist te schrijven. Van de overige Aeolus-teams team van Aeolus de eerste ge- kwamen er nog twee tot winst, deelden twee teams de punten en moesten twee teams het onderspit delven. Het tweede team, uitkomend in de vierde klasse van de bondscompetitie, reisde naar Bergen op Zoom voor de ont moeting tegen het eerste team van The Flying Shuttle ’57. Ondanks de belangen die ning kon het team, bestaande op het spel stonden speelde het team, bestaande uit Cor- rine Mojet, Maaike van der Weij, Dennis van den Berg, Rémon van Gemeren en Vin cent Hartwijk, een goede wedstrijd. Na de 8-0 overwinning was het kampioenschap dan ook ting maken in de eerste klas- een feit. Volgend seizoen zal het Waddinxveepse team uit komen in de derde klasse van de bond. In sportzaal De Dui- moeting tegen het eerste kelaar (Zuidplaslaan) had het vierde team, uitkomend in de tweede klasse van het dis trict, het aanzienlijk moeilij- De Rijnsburgers verzorgden dan ook de eerste mutatie op het scorebord door het benut ten van een strafworp. Yvon ne Visser maakte vrij snel daarna uit een doorloopbal 1- 1, waarna Ellen van den Ent na een fraaie uitwijkbewe- ging voor 2-1 zorgde. Korbis leek vervolgens de stand mochten bepalen op 13- wedstrijd uit handen te ge ven; er werd niet goed ge plaatst en teveel kansen wer den gemist. Het op de derde plaats geklasseerde Madjoe, dat een aantal competitie wedstrijden op rij gewonnen WADDINXVEEN - In het Waddinxveense Gouwebad ‘de Sniep1 is dinsdag 4 fe bruari weer gezwommen voor het B-diploma. De beoordelingscommissie bestond uit W. van Min nen, C. Slagter en R. Ho- gerbrugge. Er waren deze keer 15 kan- didaatjes, die allen zijn ge slaagd. De namen van de kinderen die hun diploma gehaald hebben zijn Angela Rufi, Eline van Yperen, Ferdy Eikelenboom, Stefan Beze- mer, Taco Drost, Angelo Moerland, Esmeraldo Hof, Melanie van Eijk, Yehulum Hotting, Stefano Bouwens, Rick van Zoest, Marloes Drost, Mick Breedijk, Jim my l’Amie en Clarissa de Jong. WADDINXVEEN - Nadat het eerste team van Kwiek-tafel- tennis vorige week kansloos verloor van Rijnsoever, heeft het nu ook, zij het nipt, haar tweede wedstrijd verloren. Het eerste team van Gouda bleek net te sterk en won het duel met 6-4. Namens Kwiek werden de punten behaald door Wim van Wageningen en Ronald Verboon, die ieder twee singles wonnen. Kwiek-3 boekte een knappe overwinning op Vrienden schaar-? (Gouda). Er werd met 6-4 gewonnen. De goed spelende Martin Loef won al zijn singles, Dennis Pronk won er twee en Leon Bouw man kwam niet tot winst. Te vens wonnen Martin en Leon ook het dubbelspel. Kwiek-4 moest het opnemen tegen Bok-1 (Bodegraven). Na met 5-3 te hebben voorge staan moest Kwiek toch nog toezien hoe het uiteindelijk 5- 5 werd. Martijn Gilhuis en Ying Jun Wang wonnen ieder twee singles. Tevens wonnen ze nog gezamenlijk het dub belspel. een toernooi van vijf wedstrij den onder prachtige weer speelde zich deze 19e ronde af somstandigheden. Na twee tussen W. Hennink (derde wedstrijden werd gezamen- met 1184 punten) en H. van lijk erwtensoep gegeten. 11 1 Piet v.d. Made won als enige alle vijf wedstrijden en werd daarmee de winnaar van het eerste toernooi van 1997. Voor de tweede plaats moest een barrage gespeeld worden tussen Roy Hulskamp en de 17-jarige Stephan Tabben. Onder grote belangstelling van de overige deelnemers De mini-volleyballers van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair. (Foto: Y. van Erk). hotel-café-restaurant Unie (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking met leuke prijzen. zakte Stormvogel in en moesten zij de tol betalen van de goede eerste periode. Deze inzin- Kersbergen, Ben den Ouden, king gaf de ploeg van trainer- kampioen worden tegen RDZ. coach Anton Heiden de kans Zoals vrijwel de hele competi- om uit te lopen. Door doel punten van Remko Overdam, Mare Momers, Jaco de Jong en Cees Boonstoppel was de stand 4-9 in de derde periode troffen geen doel, en was de wedstrijd beslist. De Gouwestaeteheren maak ten een goede indruk en zijn zeker op de weg terug. Het ’collectief, waar de ploeg het van moet hebben, draaide op volle toeren. In de laatste periode waren het Niek de Leeuw (2x), Rodi Visser en Marcel Ribbens die de eind- doelpunten van de goed op dreef zijnde Marion van Hooft en 2x Gillian van den Berg liep Gouwestaete uit naar 3-7, voordat GZC aan van de wedstrijd toekwam (4-7). In de vierde periode kwam GZC er niet meer aan te pas. uitschakeling Astrid Coene scoorde 4-8 en voor de play-offs, niet uit het Heike Koglin maakte, als veld laten slaan. Tegen een nagenoeg compleet GZC be haalden de Waddinxveensen in Gouda een royale overwin ning van 10-4. In de thuis wedstrijd te Waddinxveen was dat 11-2. Reeds in de eer ste periode nam Gouwestae te, via doelpunten van Mir jam Overdam en 2x Marion van Hooft, een 1-3 voor sprong. Dit nam niet weg dat GZC bleef knokken en via treden tegen Stormvogel voor twee overtal-situaties in de de kwart-finale van de beker- tweede periode weer langszij competitie. Op papier waren wist te komen. Gillian van de heren sterk favoriet, im- den Berg scoorde eveneens mers Stormvogel komt uit in uit een man-meer 3-4. In de de derde klasse en de heren Na op verschillende locaties derde periode nam het team spelen al jaren in de eerste in Waddinxveen te hebben van trainer-coach Martin klasse. In een gezellige am- gespeeld, worden nu al ruim Pronk verder afstand. Door biance werden de beide ploe- twintig jaar op het sportcom- gen onthaald. Heel Vlissin gen was uitgelopen om te kij- wedstrijden ken- om Stormvogel nog voor een verrassing kon zorgen. In de eerste periode leek het gelopen jaren wisselende een spannende wedstrijd te sjoelers (Alberdingk Thijm- worden. Stormvogel opende laan), die vanavond (woens dag 12 februari) weer spelen, gingen vorige week naar: klasse A: 1. Jan Kersbergen, 2. Wim Slingerland jr., 3. André van Gemeren; klasse B: 1. Cor Faay, 2. Asha den Drijver, 3. Gerard Vos; klasse C: 1. Sjaan Faay, 2. Jan Olie, 3. Cor van Gils; klasse D: 1. Gre Brouwer, 2. Rinus Tak- tor, 3. Otto Supusepa; klasse E: 1. Yvonne Kersbergen, 2. Dick Esveldt, 3. A. v.d. Horst. WADDINXVEEN Vandaag (woensdag 12 februari) en za terdag 15 februari worden in de gymnastiekzaal aan de Staringlaan op verschillende dagen de onderlinge wedstrij den gehouden van de Wad dinxveense gymnastiekver eniging TOOS. Ditmaal wor den deze wedstrijden, in plaats van in sporthal ’de Dreef, gehouden in de eigen gymnastiekzaal van de recre anten. Behalve de prijzen die er per categorie te verdienen zijn, zijn er ook nog twee be kers te winnen, namelijk de jeugdbeker voor de turnster- tumer tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobeker voor de turnster- tumer van 13 jaar of ouder met het hoogste puntento taal. Deze prijzen zullen na deze week worden uitgereikt. De wedstrijden worden vol gens het volgende schema ge houden: woensdag 12 febru ari: meisjes 1 van 13.30 tot 15.30 uur en meisjes 2 van 15.30 tot 17.30 uur; zaterdag 15 februari: jongens 1, 2 en 3 van 13.00 tot 14.15 uur, meis jes 3 van 14.15 tot 16.15 uur en adspiranten en dames vanaf 16.15 uur. zijn. Deze kampen en kegel- avonden, playback-shows en sleep-ins geven aan dat het bij Waddinxveen niet alleen om voetbal draait. Op het in 1974 door prins Bernhard officieel geopende complex aan de Sniepweg wordt aan het einde van dit seizoen een jubileumfeestje gevierd. De festiviteiten die op het programma staan variëren van jeugdtoemooien voor de allerkleinsten tot en met wedstrijden tegen de oud-in- ternationals en het Veronica Artiesten Team. Donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) wordt gestart met een familiedag waar alle leden en oud-leden welkom zijn. Het Pinksterweekeinde (za terdag 17 tot en met maan dag 19 mei) wordt een inter nationaal jeugdtoerhooi ver speeld. Dinsdag 20 mei (de echte veijaardag) zal om de ‘beker van Waddinxveen' ge streden worden door de drie Waddinxveense voetbalver enigingen Be Fair, WSE en Waddinxveen. Zaterdag 24 mei wordt het E-toernooi en een wedstrijd tegen de oud- internationals gespeeld. Het weekeinde daarna staat in het teken van toernooien. Zaterdag voor de C, D en de meisjes-junioren en zondag voor de ‘lagere elftallen'. Het gehele programma wordt af gesloten op zaterdag 7 juni met het F-toernooi en een wedstrijd tegen het Veronica Artiesten Team. Om de ver schillende activiteiten en de realisatie van een permanent jeugdhonk te kunnen bekosti gen is er een superloterij uit geschreven. De loten (slechts 1.000) kos ten f 100,- en bieden in drie aparte trekkingen de kans op het winnen van vele schitte rende prijzen zoals een Ford Fiësta, een reischeque van 2.500 gulden, een kleurente levisie, personal computers, een scooter, een foto- en vi deo-camera, een stereotoren, een fiets en juweliersbonnen. De loterij wordt gesteund door het Waddinxveense be drijfsleven. De hoofdsponsors zijn Sjaak Noteboom, Verzijl Sport, Arbo, ElectroWorld Heemskerk, juwelier Robert den Haag, Versluis Tweewie- lers, ICL en Reisburo Van Ginkel. Voor inlichtingen over de lo terij kan men contact opne men met W. de Lange (tel. 0182-610758) of D. Twigt (tel. 0182-617708). Gemakkelijk werden de eerste twee sets binnengehaald (15-1 en 15-10). De tweede wedstrijd was te gen een mix-team van Nivoc. Dat werd volgens coach Christa v.d. Starre een leuke en spannende partij, met vooral goed serveerwerk van Vincent Weiss. De uitslag was dan ook weer duidelijk voor Be Fair: 10-2 en 15-2. Wedstrijd drie verliep een stuk wisselvalliger. Ondanks de goede set-ups van Jermo Janmaat werd de set niet ge wonnen. Zo was het eerste set-verlies van die dag een feit: 5-11 voor het jongens- team van Voy. De tweede set verliep gelukkig beter dan de eerste. De set werd door Be Fair gewonnen (10-8). Elke maandagavond krijgen zij namelijk anderhalf uur lang een zeer gevarieerde training aangeboden. Daarbij komen naast het volleybalspel ten, leidend met minimale vijfde team voorsprong op nummer 2, H. 1 van Woudenberg met 1187 punten) aantrad tegen E. Philipse (4e met 1130 pun ten). De koploper met de zwarte stukken was in vorm en speelde een degelijke par tij, waarin zijn rivaal geen echte dreiging wist uit te voe ren. De witspeler moest het gaandeweg de partij blijk baar toch stellen zonder zijn doorgaans wel aanwezige schaakscherpte, aangezien door een blunder in de slotfa se niets anders restte dan op- gehouden. geven, zodat koploper B. Jan- De 36 leden, waarvan sommi sen zijn puntenvoorsprong op gen fraai uitgedost, speelden zijn concurrent wist uit te bouwen. Een andere topper DEN HAAG/WADDINXVEEN - In het Haagse zwembad ‘De Waterthor' hield DSZ een vijfkamp voor de top van Zuid Holland. De zwemploeg van het Waddinxveense Gouwestaete deed het prima en moest alleen de gast heer voorlaten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 33