0 KL i. Zen-meditatie in Waddinxveen Kastje kijken I I Permanent Platform Armoedebestrijding wil nieuwe ontmoetingsplaats worden Fietsenstalling Reeuwijkse Hout Dansgroep 'Podskalak' bij 'Veselka ^intratuin I UW WUE KUURENHIM COMHEH ONTWIKKELD. H AFGEDKUKT vanalr Einduitvoering Kreater samen met 'Marcella' f I o i I t I 10x15CM KWALITEITSPAPIER *12 opn. met ixm. andere acties Zomeravond Luifelbaan VW-Golf gestolen Popfestival ia Kreater suaesvol BUDGET PRINT Woning opengebroken KUUKENFOTO'f Dader aangehouden PAGINA 17 WOENSDAG 25 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De deelnemende popgroep van het Waddinxveense centrum voor kunstzinnige vorming Kreater in actie op het eerste try-out popfestival. I ten. De Tjechische dansgroep 'Podskalak' brengt een vierdaags bezoek aan Waddinxveen. VIDE» AUDI» DE MEESTE KEUS EN DEUAGSU PRIJS BIJ IFOK WADDINXVEEN In het gemeentehuis is het Perma nent Platform Armoedebestrijding opgericht. Met deze nieuwe organisatie wordt een begin gemaakt met de uitwerking van de aanbevelingen van de werkconfe rentie ‘Arm in Waddinxveen', die enige maanden gele den in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) werd gehouden. omdat geen enkele organisa tie, ook de gemeente niet, dat alleen kan oplossen. Bovendien is de gemeente Waddinxveen geleidelijk een pluriforme samenleving ge worden, waar veel organisa ties de belangen van hun ei gen groep proberen te behar tigen. Het betekent dat, anders dan in een homogene samenle ving, er niet één maatschap pelijke organisatie is waartoe allen zich kunnen wenden. Pluriformiteit wordt in de moderne maatschappij ge zien als een groot goed, maar de voordelen van pluriformi teit komen alleen tot hun recht als de verschillende groepen van eikaars ervaring kunnen leren. De gemeente zal daarbij be hulpzaam zijn, onder andere door het beschikbaar stellen van vergaderruimte. van het platform na de zo mervakantie daadwerkelijk zullen beginnen. volg zijn van een laag inko men en een signalering van armoede. Misschien van stille armoede, die anders niet zou gelegenheid voor het stellen van vragen. De vier avonden op 9, 16 en 30 september en op 10 okto ber van 20.00 tot 22.00 uur staan onder leiding van ds. G. Duinker, die in verschillende gemeenten in Nederland me ditatiegroepen leidt. De bijdrage in de kosten voor deze vier avonden is ƒ80,-. Voor opgave kan men terecht bij Jeanne van den Heuvel, tel. 0182-610331 (na 18.00 uur). Het nieuwe platform, waarin de gemeente, maatschappelij ke organisaties, kerken, be langenorganisaties en politie ke partijen samenwerken, is een ontmoetingsplaats voor allen die armoedebestrijding tot één van hun taken reke nen. Armoede betekent niet alleen een laag inkomen, maar vaak ook sociale uitsluiting. Deze sociale uitsluiting, het er niet meer bijhoren, noemde bur gemeester Fedde Jonkman tijdens de werkconferentie ‘een gevaar voor elke samen leving', dus ook voor Wad dinxveen. Hij beklemtoonde bij die gele genheid dat het bestrijden van armoede een opgave is voor de gehele gemeenschap, WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie begint in het ge bouw van de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) een cursus Zen-meditatie, verspreid over vier avonden in september en oktober. beide optredens zal ook de volksdansgroep Veselka' een Hollandse serie dansen laten zien. ‘Podskalak1 is een Tsjechische folkloristische dansgroep uit Kamenice nad Lipov, een stadje op ongeveer 20 km af stand van Pelhrimov. Zij dansen uitsluitend Tsje chische dansen in authentie ke costuums. Het gezelschap bestaat uit ongeveer 20 dan sers en een achttal muzikan ten, die de dansers altijd be geleiden. Naast de groep volwassenen, die nu naar Nederland komt, heeft ‘Podskalak' ook nog twee kindergroepen, die tij dens het bezoek van fVeselka' WADDINXVEEN - In de nacht van dinsdag op woens- aan Kamenice op indrukwek kende wijze hun kunnen ge toond hebben. Tijdens de grote uitwisseling W addinxveen-Pelhrimov twee jaar geleden in Pelhri mov hebben beide dansgroe pen kennis met elkaar ge maakt. Aan dit vierdaagse uitstapje, waarbij alle dansers logeer den bij leden van ‘Podskalak', bewaren diegenen die meege weest zijn nog steeds de beste herinneringen. Nu is het de beurt aan “Vesel- ka‘ om de vrienden uit Ka- keert wordt zaterdagavond menice nad Lipov een aantal onvergefelijke dagen te be zorgen. Naast de reeds ge noemde optredens is er in het De cursus integreert de Zen meditatie in de christelijke spiritualiteit en geeft inzicht in het aanleren van een le venshouding die het accent legt op het luisteren, het los komen van alles wat mensen verkrampt en dwangmatig maakt, stil worden en open en ontvankelijk worden voor de dingen om ieder mens heen. De avonden beginnen met een korte inleiding die duidelijk maakt hoe Zen-me ditatie ieders spiritualiteit kan verdiepen en verrijken, waarna het mediteren wordt eigen gemaakt en de avond wordt afgesloten met het uit wisselen van ervaringen en het bezoek afgesloten met een knallende feestavond voor alle betrokkenen in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). ten Democratisch Appèl (CDA), de Contactgroep Erit rea en Ethiopië, de FNV-af- deling Waddinxveen-Bo- skoop, de gemeente Waddinx veen (sociaal raadsvrouw), het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV), de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt, de Groepering van Marokkanen, de Jongeren in de Bijstand, WADDINXVEEN - Vorige week woensdag overdag werd een toegangsdeur van een woning aan de Willem de Rij- kelaan geforceerd. De buit bestond uit een video recorder, gouden armband^ en een paspoort. WADDINXVEEN - Zater dag 20 juni hield het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) voor de eerste maal een try-out popfestival. Het evenement werd een succes, zowel wat betreft de deelnemende bands als voor wat betreft de bezoe kers. In Kreater traden di verse bands op. Ze deden dat met veel elan. De opzet van dit festival was dat er popgroepen van muziekscholen, zowel be ginnende als gevorderde, aan meededen alsook enke le bands uit de Goudse re gio. Zo traden er van de muziekschool ’s Graven- zande een beginnersgróep en een gevorderdengroep op. Deze laatste band, Mi sty Moon, trad op met aparte vocals. Van de mu ziekschool Pijnacker deed de groep Tripper mee met een bezetting van twee gi taristen en drums. Van het Waddinxveense Kreater deed ook een pop groep mee, terwijl uit Rot terdam de groep LOS en uit Waddinxveen-Gouda de groep Lame Art optrad. De ze laatste band sloot dit festival af. Na afloop kon geconsta teerd worden dat alle aan wezigen genoten hadden van deze happening. Een reden voor Kreater om dit festival in Waddinxveen verder te gaan ontwikke len. band mov. Op het gezellig volle pro gramma staan diverse optre* dens, zoals donderdagmorgen om half tien op de Goudse Markt, gevolgd door een be sloten optreden in het Goud se verzorgingshuis ‘De Riet- hoekl in Gouda. Donderdag avond is de groep te zien en te horen in het winkelcentrum ’de Passage’. Vrijdagavond kunnen de be zoekers van het Haagse Ma- durodam een uur lang genie ten van hun wervelende show, terwijl zaterdagmor gen in samenwerking met de winkeliers van ‘De Dorps kern' in Boskoop rond de markt aldaar een optreden verzorgd wordt. Het optreden in Waddinx veen op de Passage bij de Kruiskerk begint donderdag avond 26 juni om half acht. Tijdens de markt in Boskoop zal de groep vanaf zaterdag morgen om half elf op de Ko ninginneweg te zien zijn. Bij programma voldoende tijd in geruimd om de gasten een stuk van Zuid-Holland te la ten zien. De binnenstad van Gouda, de molens en het sluisje aan de Rottemeren, het strand van Scheveningen en natuurlijk Madurodam zullen bekeken worden. Ook het Boskoopse Museum zal bezocht worden. Een tocht per schouw langs de Boskoopse kwekerijen staat eveneens op het pro gramma. Alvorens de groep zondag weer huiswaarts WADDINXVEEN - De einduitvoering van de mu- ziekcursisten van het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater en van vier groepen leerlingen van de balletschool Mar cella wordt gehouden op vrijdagavond 27 juni om half acht in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). Kleine ensembles en gro tere groepen wisselen el kaar af. De einduitvoering van Kreater is elk jaar een feestelijke gebeurtenis, waar familieleden en an dere geïnteresseerden massaal op afkomen. Juist de variatie van het gebodene, het accordeon orkest, een groot leerlin gen orkest, diverse ensem bles, ’grote bossen’ strij kers, saxen en fluiten, naast samenspel op piano en keyboards, cello en flui ten, gitaren, slagwerk en blokfluiten, maken deze uitvoering heel boeiend. Voor buitenstaanders en nieuwkomers in Waddinx veen is deze avond een unieke gelegenheid ken nis te nemen van de vele mogelijkheden die de af deling muziek van Kre ater biedt. De armoedebestrijding is zo’n zijn opgemerkt. gebied waar de ervaring die De oprichtingsbijeenkomst velen hebben opgedaan ook werd georganiseerd door Will Erath en Marjan Stoffers van de PvdA en Brigitte Leferink van het CDA. Zij hadden ook de werkconferentie voorbe reid. De bedoeling is dat de leden van het platform nu zelf ‘de kar gaan trekken'. Bij de op richting waren vertegenwoor- voor anderen nuttig kan zijn. Het Permanent Platform Ar moedebestrijding moet een overlegorgaan worden waar ten behoeve van de uitwer king van de aanbevelingen van de werkconferentie erva ring en informatie kan wor den uitgewisseld. Het is niet de bedoeling dat digers aanwezig van de Alge- het werk van andere organi- mene Nederlandse Bond voor saties wordt overgedaan of Ouderen (ANBO), het Chris- dat in hun verantwoordelijk- ten Democratisch heid wordt getreden. Omdat veel armoede in Wad dinxveen zogenaamde ‘stille' armoede is, zal het nieuwe platform proberen deze vorm van armoede in kaart te bren gen. Daarbij zal ook een be roep worden gedaan op hob by- en sportverenigingen. Opzegging van een lidmaat schap kan immers ook het ge- Partij van de Arbeid, Plat form Gehandicapten Wad dinxveen, Stichting Vluchte lingenwerk en de Unie 55+. WADDINX VEEN - Don derdagavond 26 juni tot onge veer tien uur staat het ’Luifelbaan’ aan de Bredero- laan in Waddinxveen-Noord in het teken van de zaterdag officieel ingegane zomer. De winkeliers hebben zich inge spannen om er vooral een ge zellig geheel van te maken. Terwijl de harmonie van de muziekvereniging Concordia voor vrolijke muziek zorgt, zijn er diverse leuke dingen te beleven. Lekkere hapjes en drankjes, om te keuren en te kopen. De monstraties en proeverijen zullen de gezelligheid verho gen en men kan de smaakpa pillen kennis laten nemen van culinaire noviteiten. Wie trek heeft kan een kop koffie krijgen en er zal en spe ciale ijsattractie zijn. Spelle tjes, wedstrij den en speciale moonlight sum- merkoopjes zul len er voor zorg winkelcentrum dragen dat het goed toeven is op de Luifelbaan. Voorzitter Wim de Bas van de winkeliersvereniging: ‘Vorig jaar was de eerste Waddinx veense moonlight summer party, ondanks het slechte weer, een daverend succes. Vandaar dat het eigenlijk lo gisch was, dat we er dit jaar een vervolg aan hebben gege ven'. ‘We zijn een klein, welis waar compleet, buurtwinkel centrum. Met dit soort evene menten willen wij als winkeliers dan ook graag dat de buurtbewoners elkaar hier op de Luifelbaan kunnen ont moeten. Uiteraard niet alleen de buurtbewoners, maar ie dereen is welkom, want het hoofddoel is gezellig samen zijn met jong en oud'. vaarlijke situaties voor klei ne kinderen en mensen met j een handicap. Om deze overlast te verminderen is een aantal maatregelen ge nomen. Zo zijn enkele toe gangen naar het strand dichtgezet en zijn andere al leen toegankelijk gemaakt j voor, voetgangers. Als be langrijkste maatregel is er nu naast het paviljoen een bewaakte fietsenstalling opgezet. Tevens zijn de on bewaakte fietsenstallingen uitgebreid.Alleen bij mooi 1 weer, wanneer er veel recre anten komen, is de stalling bewaakt. De stalling wordt geëxploiteerd door de eige naar van het naastgelegen paviljoen De Reeuwijkse Hout. Het stallen van een i fiets kost ƒ1,- per dag, voor een bromfiets wordt ƒ2,50 i gerekend. Het meenemen van de (brom)fiets op het i strand blijft verboden en zal S de politie van nu af strenger worden gecontroleerd. Het schap wordt hiermee, dat nog meer mensen op een prettige manier van dit mooie gebied kunnen genie- WADDINXVEEN - In het ka der van de vriendschapsband tussen Waddinxveen en het Tsjechsiche Pelhrimov komt vandaag - woensdag 25 juni - de folkloredansgroep ‘Pods kalak1 in het Gouwedorp aan. Zij zullen vier dagen de gast zijn van de Waddinxveense volksdansgroep Veselka' en de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhri- REEUWIJK/WADDINX- VEEN - Het strand in De Reeuwijkse Hout in Reeuw- ijk is voorzien van een be- waakte fietsenstalling. Het natuur- en recreatie schap Reeuwijkse Plassen, waarvan ook Waddinxveen met Reeuwijk, Gouda en de provincie Zuid-Holland deel uit maakt, beheert het openbare recreatieterrein de Reeuwijkse Hout. Een onderdeel hiervan is de speel- en ligweide en het zandstrand langs de surf- plas. Deze ligweide met zandstrand wordt bij mooi weer intensief gebruikt, vooral door gezinnen en an dere zonaanbidders. Veel bezoekers komen met i deffiets of bromfiets naar de i plas. In verband met moge- J lijjte diefstal nemen zij i meestal hun vervoermiddel mee naar hun ligplek op het j strand. Vooral jongeren hebben in middels de gewoonte om met hun (brom)fiets over het strand te rijden. Hier door ondervinden de andere recreanten niet alleen veel overlast, er ontstaan ook ge- Mede in verband met de va kantie waren een aantal gro- peringen niet in staat zich bij de oprichtingsvergadering te laten vertegenwoordigen, ter wijl zij wel lieten weten aan de werkzaamheden van het platform deel te zullen ne men. Het betreft de Hervormde Kiesvereniging Groen van Prinsterer, het Humanistisch Verbond Werkgroep Wad dinxveen, de Katholieke Land- en Tuinbouwvrouwen, de Remonstrantse Gemeente Waddinxveen, het R.K. Kerk bestuur en de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP). De aanwezigen op de oprich- dag werd vanaf het Machtel- tingsbijeenkomst spraken af derf een personenauto tan dat de werkbijeenkomsten het merk VW type Golf, kleur paars, kenteken GD-XB-53 ontvreemd. WADDINXVEEN - De dader van de ontucht met een 5-ja- rig meisje op woensdag 4 juni aan het Woubrechterf is vori ge wAek woensdag ih Wad dinxveen aangehouden. Het betreft een 16-jarige Wad- dinxvener. (foto: Kreater). (foto: 'Veselka'). DE GRATIS BROCHURE OVER PLANTVERZORGING LIGT VOOR U KLAAR. f Si <2 I Prachtig geïmpregneerde tuinkast, 75x180x25cm (bxhxd). Staat zeer decoratief in huis, tuin of op balkon. Kan in iedere gewenste kleur gebeitst worden. Geschikt als berging of als planten- en pottenhuisje. Van 129,- voor 99.- Met 16 filialen in regio Rotterdam Gouda Hoogvliet Middelharnis Numansdorp Nieuwerkerk a/d Ussel Klaaswaal Oud-Beijerland Rotterdam Schiedam Spijkenisse Zoetermeer Prachtig geïmpregneerde tuinkast, kléin Jffl TER AAR Veldweg l(ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17