Clubkampioenen bij jeugd van Waddinxveen W'veense turntitel voor 'ProPatria' B- en C-toernooi Waddinxveen-tennis Milieufietstocht Coenecoop College Reischeque voor Waddinxveense Grote opkomst aan slot van schaakcompetitie WSV ll Slotfeest in De Tunnel met 'Dread Lion' Joop Neele reikt SIOM- diploma's uit nrrïi balance KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182)51 34 15 Waterpolosters Oranje winnen Schapenin MoerKapelle doodgebeten Klaverjassen in 'De Boog' r WADDINXVEEN - Aan In het hoogste niveau van (Foto: Evert Hardendood). Het eerste kopje koffie is gra tis. Iedereen is welkom. is er weer koppelklaverjassen in buurtcentrum De Boog (C. van de wedstrijd eigenlijk al vast. Dit door de behaalde punten in de voorwedstrij- den en door het niveau van (Moordrecht) met 142,25 pnt. Door het resultaat van deze wedstrijd werd Hou men de oudere dames hun wedstrijden draaien. Het ni veau van de wedstrijd steeg en de publieke belangstel- Daar dit toernooi in een week gespeeld moest worden en op WADDINXVEEN - De clubkampioenschappen voor de jeugd van tennisvereniging Waddinxveen (Alerdingk Thijmlaan) zijn dit jaar gespeeld van zaterdag 7 tot za terdag 14 juni. Bij een koeltechnisch- en au tobedrijf stonden energiege bruik, isolatie en brandstof- besparing centraal. De leer lingen stonden bovendien stil bij het milieuvriendelijk produceren van voedsel tij- J dens een bezoek aan een to matenkwekerij en een win kel in natuurvoeding. In de dagen na de milieu- fietstocht maakten de leer lingen verslagen van de be zoekjes die zij hebben afge legd en waren de foto’s op school te bezichtigen. berse. In het gemengd dubbel Cl zijn als eersten geplaatst M. Verbakel en M. van Dijck en als tweede M.B. Taconis en V. Boere. Verder wordt er nog gespeeld in de categorieën heren dub bel Cl 35+, gemengd dubbel Cl 35+, heren enkel C2, da mes enkel C2, heren dubbel C2 25+, dames dubbel C2 25+ en gemengd dubbel C2 25+ Bij opnieuw een grote op komst werden van de 19 par tijen slechts 4 remises geteld en liefst 8 spelers met de zwarte stukken wisten de overwinning naar zich toe te trekken. Zoals al is vermeld werd B. Jansen de vorige ronde reeds tot kampioen gekroond. Een tweede plaats was ook al weggelegd voor H. van Wou denberg (die nu trouwens A. Kardol al snel op een nulletje trakteerde). Voor de derde plaats kwamen nog in aan merking E. Philipse (3), W. Hennink (4) en L. Willemen (5). Ondanks mogelijke winst van de concurrenten, was winst voor E. Philipse al voldoende. Na een lange en boeiende strijd tegen A. van Nieukerke (9) viel het punt toch aan de kant van de hoogst geplaats te, zodat zijn derde plaats In de D-poule streden Hou Vast (Hazerswoude), Pro Patria (Zoetermeer), Reeuwijk en Tumo (Moord recht) om de eerste plaat sen. In de volgorde zoals de ploe gen zich voor deze finale netron (lotnr. 2672); 3e prijs: diner voor twee personen (lotnr. 1835); 4e prijs: levens- middelenmand (lotnr. 0597). De prijzen kunnen afgehaald worden bij D. Immerzeel, Acaciastraat 20, Waddinx veen, tel. 0182-616225. Met een achterstand van 3,15 pnt werd Reeuwijk der- jam Rijlaarsdam; 2e prijs Rens Philipsen; meisjes enkel C: le prijs Martine Elsholz 6- 3 7-5; 2e prijs Patricia Hoogendoom; jongens enkel C: le prijs Levi Schwiebbe 6- 4 6-1; 2e prijs Jeffrey Zwin- kels; meisjes enkel B: le prijs Jennifer Andringa 6-3 6-7 7- 6; 2e prijs Monique Swets; jongens enkel B: le prijs Eder Francoulon 6-3 6-2; 2e prijs Lennart Rijlaarsdam; meis jes enkel A: le prijs Annemie- ke Elsholz 7-5 4-6 6-3; 2e prijs Karlijn Joling; jongens enkel A: le prijs Jeroen Joling 6-4 6-1; 2e prijs Vincent Pelupes- sy- Enkel dat de leerlingen leren dat zij zelf hun steentje kunnen bijdragen aan een schoner milieu', vertelt Maijon Kui per van het Coenecoop Col lege. De excursies waren inge deeld in verschillende mi lieuthema’s. Zo gingen de leerlingen rond het thema afval onder andere op be zoek bij het afvalstation en de gemeentereiniging. Bij de groencompostering aan de Tweede Bloksweg maakten grote machines als ochtendwedstrijd Vast (Hazerswoude) met 153,80 pnt. Pro Patria (Zoe termeer) werd met 150,95 1 *an werd Satumia KNGB-regio Gouda. moesten plaatsvinden, was het voor de wedstrijdleiding een hele klus om alle partijen te plannen. Gelukkig zat het weer mee zodat er weinig verregende partijen waren. Er konden in het voorweekeinde al heel afvalsysteem met daar- wat partijen gespeeld worden en gedurende de week ging de de verkleiner, de omzetter en de trommelzeef veel in druk. Op een grote thermometer in de composthopen konden de leerlingen aflezen dat de temperatuur wel 61 graden Celcius was. ‘Precies goed', concludeerde Marjolein na derhand op het werkblad. In aansluiting op het thema water vertelde de vrijwillige brandweer hoe zij branden blussen en deden de leerlin gen wateronderzoek in re creatiegebied ’t Weegje. WADDINXVEEN - In de Waddinxveense sporthal ‘de Dreef is de tumfinale gehouden van de regio Gouda en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond (KNGB). Bleiswijk), gastvereniging tria TOOS, DOS (Schoonhoven) en Velocitas (Gouda) stre den voor de eerste plaatsen. In de F-poule worden er door de meisjes verplichte u oefenstoffen geturnd. In de eniging TOOS met" 146,90 finale werd Satumia (Bleis- pnt. Door deze uitslag mag Patria (Zoetermeer) zich regiokampioen 1997 noemen. De verliezersronde enkelwed- strijden: meisjes enkel C: le prijs Ellen Hoogendoom; 2e prijs Carola Zijderhand; jon gens enkel C: le prijs Berend van der Eijk; 2e prijs Brent Compeer; meisjes enkel B: le prijs Marloes Prins; 2e prijs Helen Dawit; jongens enkel B: le prijs Eelco Driel; 2e prijs Bas Wagenmakers; meisjes enkel A: le prijs An- nelous Ramp; 2e prijs Janne- marije Spruitenburg; jongens enkel A: le prijs Joost Groe nendijk; 2e prijs Richard van de Velde. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 16 en dinsdag 17 juni speelde het Neder landse dameswaterpoloteam, met de Waddinxveense da mes Gillian van den Berg en Mirjam Overdam, interlands tegen Griekenland. In het spiksplinternieuwe zwem- en sportbad Maese- munde te ’s Gravenzande won Nederland op maandag avond moeizaam met 12-9. Hier was Gillian van den Berg van Gouwestaete een van de doelpuntenmaaksters. Dinsdagavond speelde Ne derland al weer een stuk be ter. In zwembad De Slag te Zaandam werd het 9-3 voor Nederland. Hier scoorde Gou- westaete’s Mirjam Overdam. Beide wedstrijden golden als voorbereiding en start van een intensief internationaal seizoen voor de nationale wa- terpolotop. Zoals bekend ver trok het team donderdag 19 juni naar Canada voor het ’Ste-Foy Women’s Waterpolo Tournament’, die van dins dag 1 tot en met zaterdag 5 juli in het Franse Nancy wordt gehouden. vrijdag 13 juni in de Rabo bank Waddinxveen (Kerk- weg-Oost) overhandigd aan mevrouw P. Voshol door Ellis Heemskerk van Rabobank Reizen. De volgende prijzen zijn nog niet afgehaald: 2e prijs: mag- Tachtig jeugdleden in vier verschillende catagorieën hadden zich ingeschreven va riërend van A- (zondagcom- petitie) tot D-spelers (jong- sten op miniveld). De singlepartijen in de A-B- C-poule waren ingedeeld in een naast een verliezersronde. De dubbelpartijen waren, afhan- jeugd na schooltijd tussen de kelijk van het aantal deelne mers, in poules of een afval systeem ingedeeld. Deelnemer wijk) eerste met 161,75 pnt, Pro tweede werd Velocitas (Gouda) met 155,20 pnt en derde TOOS met 145,25 pnt. Laatste werd DOS (Schoon- giokampioen in de F-poule turncompetitie in 1997 (Bleiswijk). In de middagwedstrijd kwa- MOERKAPELLE - Maandag ochtend werd bij de politie aangifte gedaan dat in een weiland langs de Bredeweg bij de bebouwde kom van Moerkapelle ongeveer 20 schapen waren doodgebeten of moesten worden afge maakt. Tot op heden heeft een onder zoek niets opgeleverd. Het zou gaan om twee bijna zwar te honden. In een weiland tussen de Bre deweg en de Juliana weg was eveneens een schaap doodge beten en één schaap aangebe ten. BOSKOOP - Ter afsluiting van het seizoen heeft de Boskoopse jeugdsociëteit De Tunnel zaterdagavond 28 juni om tien uur de band Dread Lion’ in huis gehaald. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Dread Lion is een zesmans reggae-band uit Zoeter meer die grote waarde hecht aan authenticiteit. Teksten en arrangemen ten komen in de regel van de band zelf, doch Dread Lion heeft er voor het-ver schillende publiek een aantal sappige covers bij. WADDINXVEEN - Op de banen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt deze week weer het jaarlijkse B- en C- tennistoernooi vban de tennisvereniging Waddinxveen gehouden. Ongeveer 200 topspelers uit de Goudse regio en soms ver daar buiten proberen weer de nodige punten te vergaren in dit door Koppen Lethem en Goedhart Bouwhuis gespon sorde toernooi, dat deel uit maakt van het Perdijk Cicuit. Alle spelers en speelsters van het eerste team van Wad dinxveen, dat dit jaar de kampioenstitel in de vierde klasse veroverden, nemen deel. De verwachting is dan ook dat als het weer niet al te veel roet in het éten gooit er van vele mooie partijen kan wor den genoten. Bij de heren in de categorie Bl is R. Sandanger uit Spij- kenisse als eerste geplaatst voor J. Hulsebosch uit Zoeter meer. Derde en vierde ge plaatst zijn respectievelijk Sander Frerichs en Leon van Leeuwen vanWaddinxveen. Verder nemen in deze catego rie de gerenommeerde Wad dinxveense tennisleraren Ron Groot en Klaas Andringa deel. Bij de dames BI wordt de plaatsingslijst aangevoerd door A. Swets uit Zoetermeer, gevolgd door I. Boere van Waddinxveen. In de categorie herendubbel zijn A. Kosten en R. Sandanger als eersten geplaatst en L. van Leeuwen en G. Schepes als tweede. S. Ravensbergen en C.J.J. Wemsen gevolgd door I. Boe re en A. van de Wiel zijn de geplaatsten in het damesdub- bel. In het mix-dubbel zijn S. Ravensbergen en A. Vlielan- der en J. Poot en J. Hulse bosch de verwachte nummers een en twee. In de categorie heren B2 zien we de Waddinxveens tennis leraar Frank van de Berg op de eerste en H. Snaterse op de tweede plaats geplaatst. Bij de dames B2 voert S. Evers van Waddinxveen de lijst aan gevolgd door S. An drade uit Krimpen aan de IJssel. In de categorie Cl heren is M.J.M. van Leeuwen uit Ca- pelle aan den IJssel als eerste en N. Evers uit Waddinxveen als tweede geplaatst. Bij de dames Cl is de kers verse districtskampioene A. Elsholz de vermoedelijke sterkste gevolgd door W. Bes- seling uit Gouda. Boere en V. Demmendal en M. Engelberts en M. Schreurs zijn de respectieve lijk nummer een en twee ge plaatsten in het herendubbel Cl. Bij de dames is plaats één voor S. Andrade en S. Evers en de tweede plaats op de lijst voor de gezusters M. en S. El- De wedstrijdleiding bedankte Manuel van Dijk voor het baanonderhoud, de pannen koekenbaksters en de ad-hoc bezetting voor hun inzet. De uitslagen van finalisten: meisjes dubbel D: le prijs Ro zemarijn Haagsman-Cynthia Nomen 9-8; 2e prijs Debbie Langbein- Mirjam Rijlaars dam; meisjes dubbel C: le prijs Martine Elsholz-Lisan- ne van Heel 6-3 6-4; 2e prijs Ellen Hoogendoom-Kim van Nes; jongens dubbel C: le prijs Levi Schwiebbe-Jeffrey Zwinkels 6-1 6-1; 2e prijs Bert van der Hoek-Tim Geers; meisjes dubbel B: le prijs Monique Swets-Jennifer Andringa 6-1 6-3; 2e prijs Je anette de Bruin-Willemijn de Bruin; jongens dubbel B: le prijs Vincent Doeleman-Mau- rice Buring 1-6 6-1 6-3: 2e prijs Eder Francoulon-Bas Wagenmakers; meisjes dub bel A: le prijs Annemieke Elsholz-Karlijn Joling 6-1 6- 0; 2e prijs Linda Stuyfzand- Maria José Vasquez; jongens dubbel A: le prijs Jeroen Jo- ling-Joost Wegner 6-2 6-0; 2e prijs Joost Groenendijk-Ri- chard van de Velde; meisjes jongens enkel D: le prijs Mir- toch een feit werd. Winst evenwel toch voor L. Willemen, die C. Asscheman aan de zegekar wist te bin den, maar W. Hennink moest genoegen nemen met een ne derlaag tegen de kersverse kampioen. In de top 10 ook nog H. Smits- kamp (11), die door de over winning tegen H. Stam (7) zich nog net bij het elitekorps der schakers wist te spelen. L. v.d. Haven pakte nog net de 10e plaats getuige zijn puntendeling tegen L. Ellers. In de subtop kreeg N. Dannis opnieuw een nederlaag om zijn oren, nu was J. v.d. Bom te sterk, verder remise tussen J. Muit en W. v.d. Hoek en H. van Offeren kwam na een boeiende strijd tot de volle winst tegen T. Kuiper. In het middengedeelte posi tieve uitslagen voor J. van Oort, A. Prins, A. v.d. Starre, M. Moerland en C. Alblas te gen respectievelijk H. Stou ten, U. Beerends, F. Ritter, J. van Sandijk en D.J. van Offe ren. Een zeer snelle overwinning voor T. Goor, die reeds na ze ven zetten J. v.d. Heiden de teil wist in te spelen en zo van de 30e naar de 25e plaats wist op te klimmen. In de kelder van de schaakdi- visie kwamen T. Wiersma en G. Torenbeek en J. Ponsioen en P. van Offeren tot een De beste vier ploegen uit de Goudse regio in de verschil lende friveaus hadden zich geplaatst voor deze finale. Aan de wedstrijd deden 16 ling nam toe. ploegen mee met in totaal bijna 100 turnsters. De wedstrijd, gehouden door de commissie wed strijdsport in samenwer king met de Waddinxveense gastvereniging Waddinx veen, verliep in een goed tempo en over de publieke hadden geplaatst werd ook belangstelling viel niet te de uitslag van de wedstrijd, klagen. Verdiend eerste werd Hou In de werd gestreden in de ni veaus E en F. Voor de E- poule hadden de verenigin- pnt tweede, gen Tumo (Moordrecht), Hou Vast (Hazerswoude), Heres (Bodegraven) en OSS de en laatste werd Tumo (Zevenhuizen) zich ge plaatst voor de finale. Vooraf aan de finale hadden de ploegen al wedstrijdpun- Vast (Hazerswoude) regio- ten verdiend in de reguliere kampioen in de D-poule. competitie. Deze punten zouden worden vermeer derd met de punten van de de turncompetitie de C-pou- le streden de ploegen Pro Patria (Zoetermeer), Satur- nia (Bleiswijk), DOS (Schoonhoven) en aan de fi nale toegevoegde ploeg Eén van de turnsters in Laatste werd DOS (Schoon- sporthal 'de Dreef' in actie hoven) met 141,95 pnt. Re- tijdens de finale van de de l WADDINXVEEN - Alle brugklasleerlingen van het Coenecoop College zijn op bezoek geweest bij diverse organisaties, bedrijven en instellingen in Waddinx veen in het kader van de jaarlijkse milieufietstocht ’Beleef jouw Milieu’. ‘De leerlingen zien en horen tijdens hun excursies dat ie dereen invloed uitoefent op zijn omgeving door het ge bruik van energie en water en door het produceren van afval. Het belangrijkste is WADDINXVEEN - De uitrei king van de eerste prijs van de gehouden verloting van Stichting De Gouwebloem, een vakantiecheque ter waar de van ƒ500,- te besteden voor een vakantiebestem ming naar eigen keuze, is puntendeling. Een opnieuw verder stijgende J. v.d. Ha ven, die te sterk bleek voor H. Verwaal en B. Loef, kwam al snel aan de overwinning te gen rode lantaarndrager L. Coevert. Dan nu nog de vermelding van de eindrangschikking van de huishoudelijke schaakcompetitie 1996-1997 betreffende de beste 10 scha kers: 1. B. Jansen 2. H. van Woudenberg 3. E. Philipse 4. L. Willemen 5. W. Hennink 6. L. Ellers 7. J. Stam 8. H. Smitskamp 9. A. Kardol 10. L. v.d. Haven. Clubschakers en huisscha- kers, die de schaakstukken de komende weken niet kun nen missen, zijn van harte uitgenodigd deel te nemen aan de zomerschaakcompeti- tie in Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan). De start daarvan is donder dagavond 26 juni om acht uur. Deze happening is een gezamenlijk evenement van de wijkvereniging De Zuid- plas en de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. medewerker, Afdelings- I secretaresse en Assis- f I tentsecretaresse. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 27 juni om half negen zak stoopwafelsnippers ook vervolgens een bon voor een ijsje, ge- schonken door Verzijl Sport lem de prijzen uit aan de win- Huijgenslaan). Het inschrijf- (Passage). naars en de verliezend fina- geld bedraagt ƒ8,- per koppel. Daar dit toernooi in een week listen. Ook de single finalis- j ten van de verliezersronde zaterdag 14 juni de finales kregen een prijs. De wisselbe- kers voor de clubkampioenen uit de A poule gingen naar Annemieke Elsholz en Jeroen Joling. Inzet tennislessen of andere ver hinderingen door tot tien uur. Op de finaledag waren er spannende en lange partijen te aanschouwen. Om kwart voor zes was de prijsuitrei- ledere deelnemer kreeg bij de king. Voorzitter A.Wekking eerste wedstrijd naast een sprak een woordje vooraf, reikte Wouter Bloemers en Annette Jerusa- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 19 juni vond de 36e en laatste ronde plaats van de huishoudelijke winterschaakcompetitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. finale. Tn een spannende wedstrijd, waarbij de ploegen elkaar niet veel ontliepen werd Tu mo (Moordrecht) met 166,40 nale toegevoegde pnt eerste. Met 165,55 pnt TOOS voor de podiumplaat- werd Heres (Bodegraven) sen. tweede, derde werd Hou Vooraf stond de uitslag Vast (Hazerswoude) met een achterstand van 0,30 pnt. Laatste werd OSS (Ze venhuizen) met 155,85 pnt. Regiokampioen in de E-pou- de vier ploegen. Toch lieten le werd Tumo (Moordrecht), de dames de goede wedstrijd Ook in de ochtendwedstrijd mooi tumwerk aan het pu- werd er gestreden in de F- bliek zien. poule. De ploegen Satumia De beste ploeg werd Pro Pa- i (Zoetermeer) met 168,10 pnt, tweede werd Sa- turnia (Bleiswijk) met 161,55 pnt, derde DOS (Schoonhoven) met 154,50 pnt en laatste de gastver- I het einde van het oplei- j I dingsjaar sluiten weer s veel cursisten bij SIOM j het opleidingstraject op feestelijke wijze af. Vrijdag 27 juni zal wet houder Joop Neele (PCW) van de gemeente Waddinxveen de cursis- l ten die deelgenomen hebben aan de opleiding Field Service Engineer, j het Voorschakeltraject en de opleidingsrichting J Administratie de diplo- j ma’s overhandigen. De opzet van deze tra- r jecten is dat mensen zonder werk naast het opdoen van de benodig- I de kennis voor de ge- j wenste functie intensief begeleid worden naar de i arbeidsmarkt. i Een groot aantal van de ze cursisten heeft de j doelstelling gehaald of is I reeds in een vergevor derd stadium in de solli citatie procedure. SIOM start in augustus de opleiding Field Servi ce Engineer, Help Desk- F? R- soo. '<ïl PAGINA19 WOENSDAG 25 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Op de juiste plaatsen slanker worden! mef de TFM-methode Mevrouw P. Voshol ontvangt de reischeque van Ellis Heemskerk van Rabobank Reizen. (Foto: De Gouwebloem). Leerlingen van het Coenecoop College op bezoek bij het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg. (Foto: Coenecoop College). reeds 11 jaar ervaring succes vooraf schriftelijk gegaran deerd wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse [E 7% *>v W CUBA öe Gouijeblöé’n *7* ju "ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19