8 (VAKANTIE-) BEZORGERS Mark van der Zijden plaatst zich voor EK Biljarters van café Royal winnaars Sportweektoernooi ADO-bokaal naar Waddinxveen (0182) 61 89 50 Medailles voor NK- zwemmers Gouwestaete 50% Weekblad voor Waddinxveen Superloterij jubilerend Waddinxveen Open toernooi Be Fair-tennis Perdijk Open telde 290 deelnemers Djfèmod? De Sperwer Redelijke vangsten Beachparty De Herberg Geslaagden B-diploma Be Fair-dames ronde verder Gillian blinkt uit in Canada Vermeulen Hout opnieuw straat- korfbalkampioen Zomer- g opruiming JACKS mt. 38-48 JASJES Korting ‘op diverse showroom modellen WADDINXVEEN - Na vele Sen hertog is op zoek naar m/v Interesse? Bel dan kunnen zijn. - Zaterdag mse tennisvereniging Be ir (Sniepweg) het open C- D-toemooi weer van start. schillende categorieën in D- en C-klasse gespeeld 'den. Naast de C- en D- n tennissers en tennis op het tennispark Bui- WADDINXVEEN - Het eer ste damesteam van de tennis vereniging Be Fair, bestaan de uit captain Truus Boere, Elly van Tol, Nel Vermeulen en Liesbeth van Bergeijk, is kampioen in de hoofdklasse geworden. Zaterdag 14 juni moesten de Waddinxveense dames naar Den Haag voor het lands kampioenschap. De eerste single, gespeeld door Elly van Tol, werd na een gevecht van 2 uur door haar gewonnen. De tweede single, gespeeld door Nel Vermeulen, werd in de derde set met 7-6 verloren. Truus en Liesbeth wonnen hun singles overtuigend. De eerste damesdubbel, gespeeld door Truus en Liesbeth, werd verloren. De stand was nu 3-2 voor Be Fair. Elly en Nel speelden de twee de damesdubbel en zoals ge woonlijk geen probleem (6-3, 6-1 winst). Be Fair won met 4-2. Komende zaterdag reiz- den de dames af naar Gelder land voor de tweede ronde. de werd gevist in het Aarkanaal. Hier was de uitslag: 1. J. Ver hoef 7.180 gram, 2. H. Rome- ijn 2.650 gram en 3. M. van Leeuwen 2.000 gram. De derde wedstrijd werd in nale ’s avonds de vierde plaats (2.13.45). Minder goed was de 200 m rugslag want dit nummer le- m vrije slag ging het zo moge lijk nog beter want met een tijd van 9.28.63 verdiende zij in één race twee zilveren plakken. Een jaar lang mag Na afloop van de wedstrijd vertelde Mark dat de 200 Sportweek Waddinxveen te winnen. Zij veroverden daar mee de C.A. van der Hooft-bo- half lang Kortingen tot aantal invitatie B-wed- jden gespeeld. Op de eer- en laatste zaterdag wor- In concours 112 duiven. Ge lost om 08.00 uur. Aankomst eerste duif 10.11 uur. Laatste duif 10.15 uur. Snelheid eer ste duif 2008 m.p.m. Uitslagen: H. Metselaar 1 18;. P. Noorlandér Zn. 2 10; Mw. E.J. de Wit 3 5 13; Joh. L. Bol 4; J. Jansen Zn. 6 16 20 22; J. Troost 7 25; D. Boe re 8; R.A. van der Made 9 19; E. van Beek 11 14; Davy Hof man 12 26; T.H. Twigt Zn. 17; C.A. Bode 23 24 28; W. Hofman 27. Eveneens werd deelgenomen aan een concours vanuit Bourges. Weersgesteldheid: krachtige zuidwesten wind (buien). Afstand 573 km. In concours 88 duiven. Gelost om 07.50 uur. Aankomst eer ste duif 13.34 uur. Laatste duif 14.18 uur. Snelheid eer ste fuif 1658 m.p.m. zullen de snelste twee dan samen met Pieter v.d. Hoogenband en Marcel eer ste week van september. Bij de samenstelling van de teams is sprake van een drei gend damestekort. Korbis Trekking 7 juni 1997: Auto Ford Fiësta lotnr. 75108; per sonal computer lotnr. 75801; videocamera lotnr. 75416; fo tocamera lotnr. 75266; juwe- liersbon lotnr. 75252; bon voor uitlijnen autobanden lotnr. 75086; horloge lotnr. 75112; videocassettes lotnr. 75211. in de estafette starten. Sa men met Bas Ido Wennekes en Dennis Rijnbeek zal hij dan moeten strijden voor twee startbewijzen in de fi- REEUWIJK - Het jaarlijkse Beachweekeinde in disco theek De Herberg in Reeuw- ijk-dorp wordt deze maand nog spectaculairder. ten. Ook dit jaar is dit rnooi weer mogelijk dank- de medewerking van een ital hoofdsponsors. Er zal Joost legde de 1500 m af in de zeer fraaie tijd van 18.20.01 en verwees het clubrecord van Mark v.d. Zijden uit 1986 naar de geschiedenis. gevist. Winnaar werd J. Brouwer met 6.650 gram. M. Reichard werd tweede met 3.400 gram en M. van Leeu- I wen derde met 3.300 gram. Inge v.d. Schrier werd bij de verdebij de jeugd met 2.33.74 jeugd vierde op de 400 m vrije slag en plaatste zich met haar tijd van 4.36.35 voor de A-finale bij de senioren. In deze A-finale deed Inge er nog een schepje op en vero verde zij met een tijd van Inge zich vice-kampioen noe- Minder goed men op dit nummer, zowel bij de jeugd als bij de senioren. Op de 200 m het een vijfde plaats bij de EINDHOVEN/WADDINXVEEN - In het Eindhovense zwembad ‘De Tongelreep* waren de zwemmers van Gouwestaete nadrukkelijk aanwezig bij de nationale zwemkampoenschappen voor jeugd en senioren. binnenhuiscdviseurs b.v. reo-installatie lotnr. 75318; juweliersbon lotnr. 75358; horloge lotnr. 75296; bon voor uitlijnen van autobanden lotnr. 75129; strijkijzer lotnr. 75333. Trekking 24 mei 1997: scoot er lotnr. 75622; personal com puter lotnr. 75733; fiets lotnr. Van vrijdag 27 juni tot en met zondag 29 juni zal de disco theek aan de Nieuwdorper- weg een volledige metamorfo se ondergaan en veranderen in een tropisch paradijs met échte palmbomen, een beach- bar met koele tropische drankjes, een strandhuis en badhokjes. winnen van Onder Ons B (Anne Frank-centrum) en Sportvrienden A (café Sport). Vooral de wedstrijd Sport vrienden A en Royal B kende een minimale krachtsverhou ding. Royal B won met een moyenne verschil van BOSKOOP - Boskoops sport man van het jaar 1995, Mark van der Zijden, heeft zich afgelopen weekeinde geplaatst voor de Europese Kampioenschappen. De eer ste dag was voor Mark de be langrijkste, de 200 meter wisselslag stond op het pro gramma. In Eindhoven zwom Mark vrij gemakkelijk naar de li miet die gesteld was voor deelname aan het EK. Tij dens de series zwom Mark een tijd van 2.04.97. Met de ze tijd zat hij bijna 1 seconde onder de limiet. Tijdens de finale’s kon Mark nog har der en zette een tijd van 2.04.94 op de klokken. Na af loop zei Mark dat hij de race ontspannen had gezwom men. Doordat hij in de series al zo’n goede tijd had neerge zet, was de druk er voor de finale af. Met deze tijd werd Mark tevens Nederlands Kampioen. Alhoewel dit niet het belangrijkste voor hem was, is het ’altijd leuk’ om Nederlands kampioen te worden, zo verklaarde de Boskoper na afloop van de wedstrijd. WADDINXVEEN - Als afslui ting van de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan van de voetbalvereniging Waddinx veen (Sniepweg) heeft notaris mr. P.L. van de Meulen zater dag 7 juni de laatste trekking verricht van de superloterij. De hoofdprijs, een schitteren de Ford Fiësta, is gevallen op lotnummer 75108. De overige prijzen zijn gevallen op on derstaande lotnummers. liep. Maar al met al heeft Mark een goed toernooi ach ter de rug en hij zal de ko mende weken weer volop moeten gaan trainen om tij dens de Europese Kam- Dit betekende alsnog pioenschappen in topvorm te gezeten was eindelijk het mo ment aangebroken voor de D- selectie van Waddinxveen- voetbal. Het op 7 december van het vorig jaar behaalde aantal punten bleek namelijk vol doende om als eerste te eindi gen in de strijd om de al- Iround-bokaal van het Haag se ADO. Tijdens elke thuiswedstrijd van ADO werden D-selecties uitgenodigd om in de rust van de wedstrijd mee te doen aan de strijd om de bokaal, die be staat uit het nemen van pe nalty’s, shoot-outs en 1-2 combinaties. Een groot en enthousiast le gioen aan spelers, leiders, ou ders en andere belangstellen den vertrok vorige week woensdagavond dan ook naar Den Haag om aanwezig te zijn bij de wedstrijd ADO Den WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pe- ronne. Weersgesteldheid krachtige zuidwesten wind. Afstand 266 km. Trekking 20 mei 1997: droomreis lotnr. 75317; per sonal computer lotnr. 75260; kleuren-tv lotnr. 75680; ste- WADDINXVEEN - In zowel de zomer- als de zomeravond- competitie van de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) werden redelijke de jongens van 1984. vangsten geboekt. De vijfde wedstrijd voor de zomercompetitie werd gehou den in de Ringvaart bij Lei- muiden. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 13.580 gram, 2. H. Kraan 6.550 gram, 3. M. Reichard den van Marisha Verbakel, Roland van Schooneveld, Co- rinta Hoeke, Dave van Ro- mondt, Angele v.d. Wiel, Wim Jaap v.d. Wiel, Wietshe Bes- seling en Alexander Wens ink. Naast de tenniswedstrij den op de baan wordt er ge durende de toemooiweek door de verschillende com missies nog een aantal evene- 3.430 gram, menten georganiseerd, zoals Voor de tweede wedstrijd van elke dag een speciaal menu de zomeravondcompetitie uit verschillende keukens en Uitslagen: M. Tollenaar Zn. 1; J. Troost 2 15 20; J. Verbakel 3 12 13 16 17; R.A. van der Made 4 14; E. van Beek 5 9 18; H. Metselaar 6 7; C.A. Bode 10; T.H. Twigt Zn. 11; J. Jansen Zn. 21: Joh.L. Bol 22. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniep weg) is dinsdag 17 juni weer gezwommen voor het B-diplo ma. De beoordelingscommis sie bestond uit Rob Hoger- brugge, Erwin Arnold en Syl via Rhijnsburger. Er waron deze keer 33 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De namen van de kinderen die hun diploma gehaald heb ben zijn: Remco Bos, Niels van Leeuwen, Emile Kossen, Michelle Marijt, Michelle Theunisse, Christine Bos, Jimmy Verdegaal, Femke Mathot, Job Meijndert, Ri chard Angenent, Amanda van Mourik, Robin de Jong, Jacqueline Mulckhuijse, Lida Kaashoek, Johan Oudijk, Danny Dorresteijn, Erik Fortgens, Jochem Boer, Lo renzo van Vliet, Jeffrey Huis man, Kelly van der Eist, Le roy Huikeshoven, Thierry Kruijf, Adrian Moerland, Rolf Huygen, Martijn de Jong, La rissa Voorwinden, Thomas Fortgens, Samin Bemerdri- ham, Jonathan de Pater, Ewout Stouten, Juliette Pou- lisse en Anouk Spruijt. dagprogramma gespeeld en door de week steeds om 19.30 uur. Op donderdag- en vrijdagavond wordt er tevens jeugd (2.12.14) en in de B-fi- een tweede partij gespeeld om 21.00 uur. Voor dit invita- tietoemooi benaderde de toemooicommissie voor de herendubbel Joost Weer- heim, Niek Oostendorp, Loen van Leeuwen, Dave van Ro- mondt, Lucien Hendriks, Ar mand van Frankfoort, Frank Vermeulen en Jeroen Stra- ver. Naast de herendubbel wordt er eveneens een ge- Canadezen waren echter niet opgewassen tegen het Neder- landse geweld. Gillian van den Berg was uit blinker; veel aangegeven en zelf ook goed gescoord (4), al- weken in spanning te hebben dus het commentaar van teammanager Marga van Feggelen. Zondag 22 juni won Neder land met 27-7 van USA B. Ook hier scoorde Gillian 4- maal en Miijan O verdam eenmaal. De wedstrijd van Nederland was een cadeautje op de verjaardag van de bondscoach. ZEVENHUIZEN - Zondag 22 juni is het Perdijk Open de tennisclub Zeven- -iphaiizen afgerond. Aan het B téïmistoernooi namen tus- de regenbuien door 290 Zuid-Hollanders deel in één of twee van de vijf tien categorieën: C2 (open en 25+Dl (open en 25+) of D2 (25+in het enkel- of dubbelspel. Er werden in negen dagen 237 partyen gespeeld. Ie dere verliezer kreeg een troostprijs. De wedstrijd leiding (Truus van Leeu wen, Elly Miltenburg, Angéle Magdelijns. Harry Hack, Fred Admiraal, Roy Jordaan en Rob Poorter) trotseerden de regen en kunnen terugkijken op een geslaagde week. Door de goede conditie van de banen had de regen bij na geen vat op de plan ning. Het tennispark was tijdens het toernooi feeste lijk aangekleed. De diverse commissies hadden zich ingespannen om allerlei *^rtiviteiten te organise- ren, zoals de dagelijkse hapjes en het midzomer- - nachtfeest op vrijdag avond waar op live muziek kon worden gedanst, ge zongen en worden gegeten. Zondag konden ondanks de regen alle finales ge speeld worden, waarna de prijzen om zes uur werden uitgereikt door Nico Per dijk. Tennisvereniging Ze venhuizen was goed verte genwoordigd op het toer nooi. In acht van de vijftien finales stonden ei- gen spelers, waarvan er zes winnend weerden afge sloten. Opmerkelijk was dat in de open heren-enkel Dl Ro bert Luik zijn titel prolon geerde tegen clubgenoot en trainingsmaatje Michiel Poorter en dat beide de he- ren-dubbel C2 finale win nend afsloten. Miranda Boer ging minder vrije slag werd goed dan gewoonlijk op de beide schoolslagnummers. Met 1.22.63 op de 100 meter en 2.58.18 op de 200 meter haalde zij geen finaleplaat sen. Om organisatorische redenen stond de 1500 m vrije slag voor junioren ook in Eindho ven op het programma, hoe wel de nationale junioren kampioenschappen pas vol gende week in Breda plaatsvinden. Joost Krommenhoek kon zich nu heerlijk op dit ene num mer concentreren met als re sultaat de nationale titel bij 75354; videorecorder lotnr. 75720; juweliersbon lotnr. 75343; horloge lotnr. 75018; horloge lotnr. 75496; fiets pomp lotnr. 75098; fietsslot lotnr. 75234; waterkoker lotnr. 75195. WADDINXVEEN - De B- team biljarters van café Roy al (Koningin Wilhelmina- plein) zijn er in geslaagd het kaal, uitgereikt door J. Ver- biljarttoernooi van de 52e hagen.Het toernooi, dat maandag 21 april startte en maandag 16 juni eindigde, kende acht teams die speel den in twee poule’s. Poule A: Sportvrienden A; Snip A; Royal A; Onder Ons A; poule B: Sportvrienden B; Diamond; Royal B; Onder Ons B. Winnaar' in poule A werd Royal A, terwijl in poule B Onder Ons B de poulewin- naar werd. In de kruisfinales, die in café De Diamond (Pas sage) werden gespeeld op donderdag 12 juni, wisten beide teams van café Royal te een tiende plaats op en in de B-finale met 2.35.30 de acht ste stek. Op alle nummers vlammen is nu eenmaal niet mogelijk. Op de 50 m vrije slag bij de dames zwom Sandra Berc- 4.34.75 het zilver. Op de 800 kenkamp een tijd van 28.36 1 en plaatste zich zodoende voor de B-finale. Met 28.66 werd het de zesde plaats in deze B-finale. Mark heeft tijdens deze NK Mogelijk zal Mark tijdens de ook de 100 meter vrijeslag EK nu wel tijdens de series gezwommen. Dit is niet de beste afstand voor Mark, maar tussen al de andere Nederlandse toppers zwom hij naar een mooie zevende tijd. In de serie kwam hij tot nale. Van deze drie jongens 52.90 en wederom ging hij in de finale sneller. Met een samen met Pieter tijd van 52.73 zwom hij een Hoogenband en nieuw persoonlijk record in Wouda in de finale zwem- een 50 meter bad. men. Pieter en Marcel zijn De laatste dag van de NK de twee snelste zwemmers stond de 200 meter vrijeslag van Nederland op dit num- op het programma. Bij dit mer, zij zijn dus al zeker van nummer probeerde Mark een plaats in de estafette- een startbewijs voor de esta- ploeg, fetteploeg te bemachtigen. Tijdens de series zwom hij een goede tijd van 1.53.73. Daarmee zou hij als tweede meter vrij niet liep. De soe- in de finale starten. In de fi- pelheid was er niet, voor ie- nale’s kwam hij niet verder dere meter moest hij knok- dan 1.54.29 waarmee hij ken. En dit in tegenstelling vierde werd. Doordat Marcel tot de 200 meter wisselslag Wouda zich al geplaatst had waarbij alles op rolletjes voor een estafetteplek, viel Mark buiten de estafette ploeg. Tijdens de club esta fette 4x200 meter vrijeslag, zette Mark als startzwem- mer een tijd van 1.53.11 neer. T een vierde Nederlandse tijd. ST. FOY/WADDINXVEEN - Het Nederlands waterpolo- team, waarin opgenomen de Gouwestaete-speelders Mir jam Overdam en Gillian van den Berg, is het toernooi in Canada goed begonnen. Vrijdag 20 juni won Neder land met 12-3 van Frankrijk. Hier scoorden de Gouwestae- teleden Mirjam Overdam (2) en Gillian van den Berg (1). Bondscoach Kees van Harde- veld beschouwt het toernooi als een goede voorbereiding op de Fina-world-cup te Nan cy (begin juli) en de Europese kampioenschappen in Sevilla (augustus). Zaterdag 21 juni won Neder land met 20-3 van Canada B. Canada B is de jeugdploeg die binnenkort op het wereld- toernooi in Praag speelt. Haag-Emmen. Terwijl de ouders plaats na men op de hoofdtribune, gin gen de spelers naar de kleed kamer. Gestoken in mooie trainingspakken, kregen de spelers wat te drinken. Voorts werd er gesproken met de spelers van ADO Den Haag en kregen de jongens en meisje van Waddinxveen te horen wat er van ze verwacht werd als ballenjongens en - meisjes. Op het veld werden eerst de nodige foto’s gemaakt alvo rens iedereen zijn plaats aan gewezen kreeg. In de rust was het dan zover. Samen met de clubs die twee en drie waren geworden wer den de spelers op het veld ge roepen. Nadat eerst de derde en tweede prijs waren uitge reikt, was nu de eerste prijs aan beurt. Onder luid applaus van de goed gevulde tribunes van het Zuiderpark mocht Wad dinxveen, uit handen van doelman Max de Jong, een beker van ruim een halve me ter hoogte in de lucht heffen. Nadat de ouders en de spon sor foto’s hadden genomen werd er een ereronde gelo pen. Het was werkelijk schit terend hoe de spelers werden mengd dubbelprogramma ge- toegezongen door de ’beruch- speeld met daarin een optre- te’groep ADO Den Haag-sup- porters met de tekst ’Kam pioenen, kampioenen’. Niet alleen de beker mocht Waddinxveen in ontvangst nemen maar er was voor ie dere speler ook een medaille. Als laatste mochten ze nog een enveloppe in ontvangst nemen met ƒ500,- aan waar debonnen voor sportartike len. Na afloop van de wedstrijd, die in een 1-1 eindigde, werd er in het Zuiderpark-stadion op woensdagavond een feest en op de terugreis nog volop avond in het clubhuis die met feest gevierd. live muziek zal worden om lijst. Ook dit jaar verwacht Be Fair-tennis naast de spe lers weer een groot aantal be- de Oude Rijn bij Bodegraven zoekers op haar park want irf- gevist. Winnaar middels heeft dit tenniseve nement een grote bekendheid in de regio verworven. WADDINXVEEN - Korbis heeft het korfbalseizoen afge sloten met het traditionele stratenkorfbaltoernooi. In dit toernooi mogen teams van niet-korfballers gecombineerd met maximaal drie korfbal lers jaarlijks een gooi doen naar de titel van stratenkorf- balkampioen van Waddinx veen. De titelhouder van vorig jaar, het bedrijfsteam van Vermeulen Hout, ging ook dit jaar met de eer van het stra- tenkorfbaltoemooi strijken. Voor het jaarlijkse evenement op het korfbalcomplex aan de Dreef hadden zich dit jaar elf teams aangemeld. Naast een aantal bedrijfs- en familie- teams deed het Coenecoop College mee met een aantal teams. Het deelnemersveld werd gecompleteerd met een team van de basketbalvereni- ging Flyers en een team van uit het asielzoekerscen trum.De twee voorronde-pou- les leverden na een aantal spannende wedstrijden twee finalisten op: Flyers en Ver meulen Hout (tevens hoofd sponsor van Korbis). In een spannende finale was Ver meulen Hout de net iets ster kere ploeg. Organisator Mark van den Brink kon voor het tweede jaar in successie de wisselbeker aan dit bedrijf overhandigen. Het straten- korfbaltoemooi was het suc- verschil van cesvolle sluitstuk van het 0,0002142. Een uiterst span- korfbalseizoen bij Korbis. Hal- nende kruisfinale dus, die verwege augustus worden de beide teams van café Royal in trainingen hervat voor het de finale brachten. nieuwe veldseizoen en worden Winnaar in die finale, die ge- oefenwedstrijden gespeeld. De speeld ’werd bij café Royal, veldcompetitie begint de werd het B team met een dui delijke 9-2 overwinning. De strijd om de derde plaats, die plaatsvond in cafe Sport gend damestekort. (Kerkstraat), was een prooi hoopt derhalve op nog wat le- voor de kampioen van vorig denaanwas bij de dames, al jaar Onder Ons B (uitslag 5- zijn korfballende heren uiter- 4). aard ook van harte welkom. J PAGINA 29 nee 10 tot i f t I Alphen aan den Rijn hooftstraat 72 Alphen aan den Rijn telefoon 0172 473334 50% Het kampioensteam B van café Royal met de veroverde C.A. van der Hooft-wisselbeker van de Sportweek Waddinxveen, uitgereikt door J. Verhagen. Zij spelen, net als Nederland Het winnende team van voetbalvereniging Waddinxveen met de allround-bokaal voor actief polo met pressing. De D-selecties en ADO Den Haag-doelman Max de Jong. (foto: Waddinxveen-vootbal). v f 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 29