WADDINXVE Blokfluit- uitvoering derwijzeres ruim acht jaar in het basisonderwijs werkzaam geweest en geeft inmiddels al dertien jaar blokfluitles. Historisch orgel voor De Morgenster CDA Vrouwenberaad: bereikbaarheid huisartsen beter OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° T E N U E M E E R B G R I E K dit type orgel bestaan er slechts twee in Nederland. die r Het is vervolgens de bedoe ling dat het orgel eind okto- ber-begin november wordt opgeleverd en in gebruik ge nomen. Er is spontaan ruim te beschikbaar gesteld om het orgel op te bouwen. BOUWZAKEN CENTRAAL MELDPUNT ZORG OPGEHEVEN te leveren, kwam de oplos sing. Het nieuw Waddinxveense pijporgel is in juni 1898 in de Doopsgezinde Gemeente te Dordrecht in gebruik geno men. Bij verplaatsing naar zijn tweede bestemming (Ca- pelle aan den IJssel) is het originele front verloren ge gaan. Inmiddels is een bijpassend (eveneens historisch) front gevonden en geheel in stijl met dit orgel samengevoegd. Door benutting (tot op de cen timeter nauwkeurig) van het orgelbalkon en de vakkundi ge aanpassingen door de or gelbouwer kan het orgel ge heel in ere en oorspronkelijke situatie hersteld worden. Vanaf dinsdag 1 juli zal de or gelkas in De Morgenster wor den opgebouwd. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 28 juni om half acht is er weer de jaarlijkse voor speelavond van de blokfluit- leerlingen van Miep Swets. Het optreden is net als vorig jaar in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade). Miep Swets geeft blokfluitles (sopranino, sopraan, alt of te nor) aan verschillende groep jes leerlingen van zeven tot vijftien jaar en als afsluiting van het lesjaar brengen haar leerlingen hun kunnen ten gehore voor familie en andere belangstellenden. De muziekdocente is als on- TRIAS NOG NIET IN GEMEENTE HUIS FRAUDEBESTRIJDING niet alleen patiënten maar ook de artsen zelf erg goed be valt. Aan het eind van de werkdag schakelt het tele foonnummer van de arts die geen dienst meer heeft auto matisch door naar de dienst doende arts. ‘Iedereen kan dus gewoon het nummer van de eigen huisarts bellen en wordt vanzelf doorverbonden. Rustiger voor de patiënt en rustiger voor de huisartsen,1 besluit voorzitster Brigitte Leferink. Afgelopen week heeft het CDA-Vrouwenbe- raad alle huisartsen bena derd met het verzoek een der gelijk systeem ook in Wad dinxveen in te voeren. WADDINXVEEN - Het CDA- Vrouwenberaad in Waddinx veen wil dat de huisartsen in het Gouwedorp hun bereik baarheid ’s avonds en in het weekeinde verbeteren. Op initiatief van bestuurslid Koos van Berkel-van Delden heeft het CDA-Vrouwenbe- raad onderzocht hoe de be reikbaarheid van de Wad dinxveense huisartsen kan worden verbeterd. Voorzitster Brigitte Leferink: ‘Regelmatig laten mensen ons weten dat zij een verbete ring van de bereikbaarheid van de huisartsen, met name ’s avonds en in het weekein de, op prijs zouden stellen*. ‘Het huidige systeem, waarbij men in het Weekblad voor Waddinxveen moet kijken of op een antwoordapparaat te horen krijgt welke arts dienst, heeft vindt men om verschillende redenen onbe vredigend*. ‘De krant is al bij het oud papier of zoek en veel mensen hebben geen pen en papier bij de hand om een nummer te noteren waardoor zij nog eens moeten bellen. Met name ouderen hebben veel moeite met het ant woordapparaat'. Enig rond vragen heeft het CDA-Vrou- wenberaad geleerd dat in de gemeente Voorschoten een systeem wordt gebruikt dat Op de toenmalige pedagogi sche academie heeft ze een muziekspecialisatie gevolgd met de nadruk op de blok fluit. De ervaring en didac tiek die ze in het onderwijs heeft opgedaan komt goed van pas bij het geven van blokfluitles. Miep Swets WADDINXVEEN - De vorig jaar vlak voor Kerstmis in gebruik genomen nieuwe hervormde kerk De Morgen ster aan de Starrenlaan krijgt een historisch mecha nisch pijporgel van Bakker Timmenga uit 1898. Van GROEN Bij de bouw van De Morgen ster is steeds rekening gehou den met een begrotingspost voor een goed electronisch or gel. Binnen de Centrale Her vormde Gemeente, en dan vooral bij orgelliefhebbers, bleef echter een voorkeur be staan voor een mechanisch pijporgel. Dus zagen de kerkvoogdij en de bouwcommissie zich ge plaatst voor een lastige opga ve: hoe komen we op korte termijn aan een geschikt betaalbaar pijporgel? Bestaande pijporgels, vrijkomen uit andere kerken, zijn veelal niet geschikt. Bovendien zijn ze na restau ratie en aanpassing vaak te duur. Maar er zijn uitzonderingen, want er kwam een bijzonder elegant kerkorgel van gede gen kwaliteit in zicht. Met be hulp van de Waddinxveense orgelcommissie en de inzet van een aantal enthousiaste vrijwilligers, die bereid blij ken te zijn om met orgelma ker Boogaard uit Rijssen ge zamenlijk een stuk vakwerk merkt op dat het belangrijk is dat kinderen op de juiste wij ze worden gemotiveerd, waardoor er zoveel mogelijk het kind gehaald wordt. Daarbij is het plezier in het spelen van groot belang. Ook wil ze graag kwijt dat de blokfluit nog te vaak onder schat wordt en alleen gezien wordt als een eenvoudig solo- instrument en een opstapje naar een ander instrument. Blokfluiten lenen zich juist uitstekend voor samenspel en zijn ook goed te combineren met een aantal andere ins trumenten. VERGADERINGEN MILIEUZAKEN PAGINA 3 .es as;-:. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN i vijf voorbereidings- de directie van E. Lafeber Gouda B.V. een de nieuwe van en rgenster m Zuidplas '90 w Bredeweg in Moerkapelle. iloemenkas van J. Rooker en Zn. aan de en lr-w Jaarrekening 1996 Begroting 1998 met meerjarenraming 1998-2002 624500 610401 612570 Terinzagelegging aanvragen en ontwerpbesluiten Wet milieubeheer vanaf 26 juni 1997 van: Voor verdere informatie kan dagelijks telefonisch tussen 09.00 en 10.00 uur contact worden opgenomen met de bijstandsmaatschappelijk werkers. Er zijn aparte brochures over de Wet boeten verkrijgbaar bij de Afdeling Sociale Zaken en Arbeid. 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN TRIAS is nog bezig om zich voor te bereiden. Naar verwachting zal TRIAS vanaf september 1997 zijn intrek nemen in de nieuwe Publiekshal. begraafplaats Kerkweg West, 2 iepen, 1 berk, 1 esdoorn en 1 els i aa. ss: Het Centraal Meldpunt Zorg, het samenwerkings verband tussen gemeente Waddinxveen en de Stichting dp Vierstrpom aan de Prins Bernnarolaan 9, wordt per 27- jwnr -a.s: opgeheven. Op’26 juni is het Centraal Meldpunt Zorg gesloten wegens verhuizing. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). WOENSDAG 25 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In de regionale bladen is melding gemaakt van de komst van Zorgverkeraar TRIAS naar de nieuwe Publiekshal in het gemeentehuis. In enkele artikeltjes is de indruk gewekt dat TRIAS reeds zijn intrek heeft genomen op deze lokatie. Dit is echter nog niet het geval. Het doel van de Wet boeten is fraude tegen te gaan. Bovendien wordt de controle op de verplichtingen, die aan bovengenoemde uitkeringen verbonden zijn, verscherpt. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Per 1 juli a.s. treedt de Wet boeten, maatregelen en terug- en invordering sociale zekerheid) kortweg de Wet boeten genoemd, in werking. Deze Wet wordt uitgevoerd door de Afdeling Sociale Zaken en Arbeid en is van toepassing op degenen, die aanspraak maken op een uitkering ingevolge de Algemene bijstandswet (Abw), de Wet Inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers (loaw) en de Wet Inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (loaz). De Wit Waddinxveen b.v. voor het oprichten in werking hebben van een installatiebedrijf op het perceel Zuidkade 116; Tot 24 juli 1997 kunnen door eenieder schriftelijke bedenkingen tegen het Wm-ontwerpbesluit worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders en tegen het Wvc-ontwerpbesluit bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059, 3006 AR Rotterdam. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerp besluit, kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofivuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. na afspraak via de Tegen de ontwerpbesluiten kunnen door eenieder tot 24 juli 1997 schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond om vergunning ingevolge de Wm voor het oprichten in werking hebben van een op- en overslagbedrijf van aannemersmaterialen, gelegen aan de Bredeweg/distripark A12, kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, resp. nrs. 2289 en 2552 (ged); alsmede het ontwerpbesluit inzake de aanvraag om vergunning ingevolge de Wvo voor het lozen van hemelwater via twee lozingspunten in oppervlaktewater, afkomstig van voornoemd bedrijf. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraad schap van Schieland delen mede dat vanaf 26 juni tot 24 juli 1997 de ontwerpbesluiten ter inzage liggen inzake de aanvraag van: GEMEENTERAAD op woensdag 2 juli 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op 2 juli 1997, des namiddags om 16.30 uur zal er een openbare'zitting plaatsvinden i.z. "Van Vliet" in het gemeentehuis van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, alwaar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachte wisseling over de betreffende stukken en mondeling bedenkingen kunnen worden ingebracht. Binnen de gemeente wordt weer volop gewerkt aan de bestrijding van de iepeziekte. Iepen die ziek zijn of een gevaar opleveren- voor verspreiding van de ziekte worden verwijderd. Voor de te verwijderen iepen wordt in principe geen kapvergunning afgegeven. Als u denkt dat er bij u in de buurt een zieke iep staat, kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 624500. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: RECREATIESCHAP GOUWEBOS op woensdag 25 juni 1997, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis van Waddinxveen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeen tehuis ter inzage. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN Bedrijfs en Kantineservice de Rooij voor het oprichten en in werking hebben van een toeleverings bedrijf aan bedrijfskantines op een perceel op het Bedrijvenpark Coenecoop, nr. n.t.b., kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 634. Voorzieningen gehandicapten Voor informatie en het aanvragen van gehandicapten voorzieningen in het kader van de Wet voorzienigen gehandicapten (W.v.g.), zoals vervoers- en woon voorzieningen en (sport)rolstoelen kunt u vanaf die datum terecht bij de balie "Voorzieningen gehandicap ten" in de nieuwe Publiekshal in het gemeentehuis. Ook voor het aanvragen van een A.O.V.-pas (Aanvullend Openbaar Vervoer) en een invalidenparkeerkaart kan men hier terecht. Openingstijden van de balie: iedere werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 624715. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnnummer (0182) 624831). Thuiszorg en maatschappelijk werk Voor vragen over thuiszorg en maatschappelijk werk kunt u contact opnemen met het kantoor van de Stichting de Vierstroom, Jan van Bijnenpad Tj telefoonnummer 616044. let orgel van de hervormde kerk De Morgenster in Zuidplas '90 wordt opgebouwd in de b‘: - ’“T. Z...-‘j Bredeweg in Moerkapelle. (foto: Jan Otkam). Hoveniersbedrijf H. van Vliet voor het oprichten in werking hebben van een hoveniersbedrijf op het perceel Onderweg 12; Tijdens bovengenoemde vergaderingen kunnen niet- leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Prinses Beatrixlaan 4, het oprichten van een woon gebouw met 14 appartementen - Jacob Catslaan 1, heroprichten van. een serre - Abr. Kroesweg 16. het gedeeltelijk-s vergroten van een koelcel en warmtebuffertanks - Abr. Kroesweg 29, het oprichten van een warmte- opslagtank - Vondellaan 21, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Coenecoop 91a, het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfsgebouw Otto-erf 40, het gedeeltelijk veranderen en het verhogen van een arfafscheiding de Akker 6, het oprichten van een tuinberging Heuvelhof 7, het oprichten van een tuinberging - Troelstrahoeve 76, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 74, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 62, het oprichten van een tuinberging Apollolaan 33, het oprichten van een tuinberging De Afdeling Sociale Zaken en Arbeid is verplicht bij geen, onjuiste of onvolledige informatie een boete op te leggen. Bij het niet nakomen van de uitkerings- verplichtingen wordt een maatregel opgelegd, wat een korting op de uitkering betekent. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Tot een gedachtewisseling over de overige ontwerp besluiten of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen kan tot 24 juli 1997 een afspraak worden gemaakt (telefoonnummer 624829, de heer W.P. Kaandorp). Gemeentehuis postadres telefax 624680 Publieksvoorlichting 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 624767 Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Installatie van de heer R. Snelleman als nieuw gemeenteraadslid. Voorstel te besluiten het sportbeleidsplan "Samen Spelen" als uitgangspunt te nemen voor het te voeren sportbeleid. Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening 1996. Voorstel tot vervanging/inrichting meubilair bestuurs- vleugel, raad- en trouwzaal, commissiekamers, vergaderruimtes, kantine en ambtelijke werkplekken. Voorstel tot vaststelling van de Bezwarenregeling Rechtpositie personeel. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een verhuis- en herinrichtingspremie aan de huurders van de veertig te slopen woningen in het woonzorgcomplex Souburgh. Voorstel tot het vernieuwen van besluiten, te weten Zuidplas '90, de Gouweboulevard en drie bouwplannen op de locaties Kerkweg Oost 222, Dorpstraat 162-166 en Zuidkade 46, 55 en 56. Voorstel tot instemming met het regionaal coffee- shops-/drugsbeleid. Voorstel tot vaststelling Afva I stoffe n ve ro rd en i n g Voorstel tot instemming met het voorstel van Telekabel Midden-Holland betreffende de nieuwe zenderindeling van de centrale antenne inrichting. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een extra verkeerscirculatie-onderzoek in het kader van het VCP. Voorstel tot wijziging van het Reglement Kinderopvang voor het gemeentelijk personeel Waddinxveen. Voorstel tot vaststelling van het Beleidsverslag Algemene Bijstandswet 1996. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter continuering van het T.A.P.II-project voor de periode januari 1998 tot augustus 1998. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een drietal kamermuziekconcerten in het voorjaar van 1998. TERINZAGELEGGING AANVRAAG EN ONTWERPBESLUIT WET MILIEUBEHEER (Wm) EN WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTE WATEREN (Wvo) naaHBnanMaaMasKkMnKKVHK Itelijk veranderen en het het oprichten van twee Kromme Esse 21het gedeeltelijk veranderen van een garage Poolster 19, het gedeeltelijk veranderen van een woning Wijk Zuidplas '90, het oprichten van 78 woningen Groensvoorde 80, het gedeeltelijk veranderen van een woning Abr. Kroesweg 50, het oprichten van 3 watersilo's en een warmtebuffertank Coenecoop naast nr. 715, het oprichten van bedrijfspand met kantoorruimte Sterrenlaan 130, het oprichten van een tuinberging en het gedeeltelijk veranderen van een woning Woubrechterf 45, het gedeeltelijk veranderen van een woning Overtoom 11, het oprichten van een serre

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3