Evengroen wint 7e zomerschaak Nieuw seizoen voor TOOS-gymnastiek Oogstfeest in Zevenhuizen Reeuwijkse Hout Afrika-dag AZC duurt van twee tot tien uur Blauwwier in Twee plakken voor Barry van Bommel 'Slootzwemmers' naar titelstrijd in Praag Concordia van start Hockeyclub wil gaan promoveren Op 5 september 'Proms'-concert in Zevenhuizen Modeshow in Souburgh Programma Afrika-dag Open dag bij 'Waddinxveen' Biljarters zoenen keu O o? PAGINA 27- WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 WFFKBLAD VOOR WADDINXVEEN maal niet op het Dorpsplein maar in de tot een theater omgebouwde grote sporthal van dorpshuis Swanla. De jubileumcommissie heeft mail Mohamed Osman, Alf red Nkurunziza en Antonio Vanaf maandag 25 augustus kan iedereen (vanaf één j aar) weer terecht bij TOOS voor één of meer uurtjes ontspan ning per week. Een fitte en gediplomeerde TOOS-leiding staat er voor klaar. Er is voor elke leeftijd wel wat bij. Ge kozen kan er worden uit één van de 59 lesuren die er we kelijks worden gegeven. Hierbij gaat het om gymnas tiek voor jongens, meisjes, dames en heren, trimmen voor dames en heren, aerobic, steps en BBB voor dames en heren en jazz voor meisjes, dames en ook heren. Voor de allerkleinsten is er ouder- en peutergym, jazztiek, baltiek en kleutergymnastiek. In het nieuwe seizoen is er sprake van een nieuw les rooster. De lessen worden ge geven in de sportzaal ‘De Dui kelaar' (Zuidplaslaan) en de I Wie vragen heeft over één van de lessen bij TOOS of een uitgebreid nieuw lesrooster wil hebben, kan bellen naar de nummers 0182-613839 of 0182-617092. WADDINXVEEN - De 21-ja- rige Waddinxvener Barry van Bommel (Peuleyen) heeft tijdens de World Games in het Finse Lathi - waar alle niet-Olympische spelen ver tegenwoordigd waren - twee medailles met zijn sport jiu jitsu veroverd. 1 wat we op de radio hoorden en op de televisie zagen over 4) Buiten: 14.00-17.00 uur: Buiten is er een Afri kaanse markt en er zijn kinderactiviteiten. langrijk vind dat we belang stelling blijven houden voor wat daar gebeurt. En meer mensen daarover gaan infor meren'. Ismail Mohamed Osman uit Somalië beaamt dat. ‘Asiel zoekers, ook niet-Afrikanen,' zegt hij,' wonen hier noodge dwongen. Veel liever zouden ze teruggaan naar hun eigen land als ze daar weer een goed leven kunnen opbou wen'. De Somaliër is 47 jaar. Hij werd geboren in Merka, in de uiterst zuidelijke provincie van Somalië. Ismail Moha med Osman trouwde in 1976. Zijn vrouw Kaltuma en hij laten'. ‘Met een boot kwam ik naar Nederland. Nederland was geen keus voor mij. Het was gewoon de eerste boot waar mee ik het land uitkon'. ‘Ik was eerst drie maanden in 3) Crèche: 14.00-17.00 uur: De crèche is omgebouwd tot expositieruimte voor Afrikaanse kunst met schilderijen van Antionio Waz en foto’s van Jan Stegeman. ZEVENHUIZEN - Het jaarlijkse drukbezochte Oogst feest in Zevenhuizen is dit jaar op vrijdag 5 en zater dag 6 september. water-wedstrijden in het Ijsselmeer en in de Sloter- vaart in Amsterdam het afgelopen weekeinde toch een plaats konden vinden. 2) Restaurant: 15.30-15.45 uur: Theater door CODAC, een toneelgroep van Afrikaanse asielzoekers en vluchtingen; 15.45-17.00 uur: Forum ’The future for Africa?’ met Huub Hendrix (ministerie van Buitenlandse Zaken), Peter van Lier (journalist i ’Onze Wereld’ en auteur), Klaas de Jonge (Neder lands Instituut voor Zui delijk Afrika) en Habtom Yohannes (journalist ’On- I ze Wereld’). niets meer. Een hopeloos uit zicht. Tenzij begrip kan hem iets teruggeven. Soms vraagt een vluchteling om geld, maar eigenlijk vraagt hij al leen om aandacht en begrip. Een welkomsgroet, mag voor u misschien niet veel lijken, maar voor een vluchteling kan dat alles betekenen'. Hij kijkt op van zijn papier. ‘Is getekend, Ismail'. Hij vouwt het papier op en zet zijn leesbril af. Alfred, Moha med en Antonio knikken. ‘Dat kunnen wij ook onder schrijven'. Drijvend aan het wateropper vlak vormen blauwwieren een laag die op olie lijkt. Door de hoge temperaturen van het water neemt deze algvor- ming snel toe. Binnen één tot twaalf uur na het zwemmen in zulk water kunnen mensen last krijgen van hoofdpijn, huiduitslag, maagkramp, misselijkheid, diaree, koorts, pijnlijke keel, oorpijn, oogirritaties, loop neus en gezwollen lippen. De klachten duren een dag of vijf en verdwijnen dan van zelf. De kans op klachten wordt kleiner door direct na het zwemmen goed te dou chen. Vooral kinderen moeten goed in de gaten worden gehouden omdat die kwetsbaar zijn voor de stoffen die de wieren afscheiden en omdat ze snel ler water binnenkrijgen. De provincie heeft het zwem- WADDINXVEEN - De Afri- ka-dag, die komende zater dag 23 augustus van twee tot tien uur in het asielzoekers centrum (AZC) aan de Zuide lijke Rondweg in Waddinx- veen wordt gehouden, is in de afgelopen maanden voorbe reid door een actiecomité met 20 asielzoekers uit 15 ver schillende Afrikaanse lan den. Onder het motto ’Toe komst voor Afrika zullen ze met muziek, hapjes, een fo rum en exposities de bezoe kers verrassen. Het asielzoekerscentrum in Waddinxveen telt onder de 500 bewoners - volwassenen, jongeren en kinderen - Afri kanen uit vijftien verschillen de Afrikaanse landen. Afrika, waar nog veel burger oorlogen woeden, is drie keer groter dan Europa en 7 keer groter dan Europa zonder Rusland. Het werelddeel telt 53 landen, waarvan de meer derheid sinds 1960 onafhan kelijk is geworden. In Afrika wordt Engels, Frans, Arabisch, Portugees en Spaans gesproken. Nige ria heeft met een bevolking het opvangcentrum in Eind- van 100 miljoen de meeste in woners van Afrika. Sudan is het grootste Afri kaanse land en 69 keer groter dan Nederland. De Nijl is met zijn lengte van 6.693 km de grootste rivier van Afrika. for Cover en de zangkoren Pokomo (Moordrecht) en Pop- veel Waddinxveners niet corn (Schoonhoven). Het ge heel staat onder leiding van Wenceslaus dirigent van de Kleine Trom petter. De theater-sporthal Swanla zal met licht en geluid wor den ’aangekleed’. Vuurwerk en publiek met vlaggen en sjaaltjes verhogen verder de sfeer. Op een groot video scherm wordt de tekst van de liedjes in beeld gebracht. WADDINXVEEN - Donder dagavond 14 augustus^ is zo als bericht het nieuwe sei- Ze adopteerden nog twee weeskinderen uit hun dorp en namen beide meisjes in hun gezin op. Dat was geen probleem want Ismail had een goede baan. Hij was vice- directeur generaal van de Bank van Somalia in Mo- DEN HAAG/WADDINXVEEN - In de Zuid-Hollandse wa teren komt steeds meer blauwwier voor. De provincie heeft het zwemmen in twee plassen (waaronder de Reeuwijkse Hout) al ontraden. Maar ook van zwem mers in andere wateren heeft de provincie al gezond heidsklachten gekregen. Alfred Nkurunziza, die com puterlessen in het AZC geeft, is secretaris van het actieco mité en vooral bezig met de organisatie van het forum ‘De toekomst voor Afrika'. Hij is bijna drie jaar in Ne derland. In Rwanda studeer de hij electrotechniek en in formatica. Hij geeft al bijna twee jaar computerlessen aan bewoners van het AZC. ‘Er zijn zoveel problemen in Afrika,' zegt Alfred Nkurun ziza. ‘Zouden wij hier alleen moeten gaan zitten afwach ten tot dat opgelost is? Wij or ganiseren die dag en nodigen de mensen uit om samen met hen de belangstelling voor Afrika te delen. We willen graag de interesse voor Afri ka vergroten en zo werken aan een positieve ontwikke ling'. dorpsleven, zijn er oude am bachten te zien (manden- vlechter, kaasmaker, stoe- lenmatter, touwslager, klompenmaker) en geeft het Korps Mariniers uit Rotter dam een demonstratie. The Rabo Night of the Proms’, dat altijd op de vrij dagavond op het Dorpsplein wordt gehouden is in ver band met het eeuwfeest van ’De Kleine Trompetter’ ver plaatst naar de grote sport hal van dorpshuis Swanla. Het thema van het Oogst feest is ditmaal ’De ruime polders rond het mooie pol derdorp Zevenhuizen slin ken stap voor stap’. Het pol derland verandert namelijk van gebruik en inrichting en de grote stad komt met ras se streden dichterbij. Mid den in dit gebied ligt het dorp Zevenhuizen met haar oude dorpskern. Op het tweedaagse Oogst feest zullen de bijzondere aspecten van het oude dorps- en boerenleven te zien zijn. Naast veel van vroeger ook veel van nu. Elk jaar opnieuw slaagt het Oogstfeest-comité er in om hieraan een aantal nieuwe dingen toe te voegen. Op het tweedaagse evene ment is traditiegetrouw sprake van veel activiteiten in en om de marktkramen op de braderie. Op het plein van de Nederlandse Her vormde Kerk wordt een gro te rommelmarkt gehouden, bedient de voetbalvereni ging ’Groeneweg’ het rad van avontuur en zijn er di verse kinderactiviteiten. Het muzikale gedeelte om vat een ’Kapellenfestival’ (met vijf muziekkapellen) van de jubilerende muziek vereniging ’De Kleine Trom petter1 en optredens van de countryband ’Windfall’, The North Hill Country Dan cers’ en de jazzband The Able-Bodied Seamen’ (Wa- geningen). Verder geven acte de pré- sence Belgische vlegeldor- sers uit het Kempense dorp Lichtaart, zijn er rondlei dingen in de monumentale smederij anno 1788 van Cees en Bram Heij, worden er door Fred Visser oude landbouwtractoren en -ma chines tentoongesteld, pre senteert Willem Boode oude auto’s, motoren en bromfiet sen, staat het Dorpsplein in het teken van het oude 1) Buiten podium: 14.00-14.15 uur: Live-muziek van de Sudanese band Samar; 14.15-14.30 uur: Officiële opening Afrika-dag door directeur H. van Dijk van het AZC; 14.30-15.00 uur: Live-muziek met Samar; I 15.00-15.30 uur: Modeshow van Afrikaanse kleding; 15.45-17.00 uur: DJ David draait muziek; I 18.30-22.00 uur: DJ David draait muziek en wordt afgewisseld door de Sudanese band Samar. deelnemer mocht gaan noe men moesten er nog wat par tijen worden gevluggerd tus sen Taco Stouten en Mare van Putten. Laatstgenoemde wist beide partijen winnend af te sluiten en eindigde hierdoor op een gedeelde 14e plaats in de ein drangschikking. Rode lan taarndrager Van der Veen slaagde ër niet meer in om z’n benarde positie op de rang lijst kwijt te raken. Stand 1 tot en met 10: 1. Evengroen, 2. Van Geffen, 3. Van Ommeren, 4. Jansen, 5. De Haan, 6. Van der Laar en Willemen, 8. Mulder en Sin- geling, 10. Wim Hennink. De door H. Stouten opgezette ‘korte metten'-competitie werd gewonnen door Wiers ma en Van Nieukerke, die er samen in slaagden om de tus sen hen gespeelde partij bin nen acht zetten af te ronden. Gezien de opkomst en het en thousiasme van een groot aantal schakers uit de wijde omgeving kan worden terug gekeken op een geslaagd toernooi, waarbij zeker moet worden vermeld dat de door Het Zuidhonk geleverde gast vrijheid daarbij een grote rol speelt. Donderdagavond 21 augus tus om acht uur gaat in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) het nieuwe seizoen van de Waddinxveen- see Schaak Vereniging WSV weer van start. Zoals gebruikelijk zal de eer ste avond staan in het teken van de snelschaakpartijen. Iedereen is van harte welkom om daar aan deel te nemen. WADDINXVEEN - Het programma van de Afrika-dag, die zater dagmiddag 23 augus tus van twee tot tien uur in het asielzoe kerscentrum (AZC) aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinx veen wordt gehouden, ziet er zo uit: WADDINXVEEN - In een goed bezet wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) werd donderdagavond 14 au gustus de laatste ronde gespeeld van het 7e zomer- schaaktoernooi, dat werd gewonnen door de schaker Evengroen. mensen denken nog steeds dat asielzoekers hier komen om de banen en de huizen van de mensen hier in te pikken. Ik wil graag be nadrukken dat dat niet zo is', zegt Ismail Mohamed Os man. Hij pakt een papier en leest voor: ‘Een vluchteling is een mens zoals u ziet, zoals ieder ander mens, zoals uzelf bent. Het enige verschil is dat in te schilde- één klap alles wat hij in zijn land bezat is vernietigd of met geweld van hem is afge nomen: familie, bezittingen, WADDINXVEEN - Het nieu-i we hockeyseizoen staat ook voor de hockeycvlub Wadi’ dinxveen (Sniepweg) weer voor de deur.De competitie begint het weekeinde van zat terdag 6 en zondag 7 septem-. ber. Heren 1 en dames 1 zijn zich al aan het voor bereiden! Beide Waddinxveense teamë willen promoveren naar een hogere klasse. Er staan dë komende weken diverse vriendschappelijke wedstrij den op het hockeycomplex aan de Sniepweg op het pr<P gramma. Ismail Mohamed Osman uit Somalië (links op de foto) en Antonio Waz uit Angola (rechts) werken aan de voorbereidingen van Afrika-aag, die komende zaterdag 23 augustus in het asielzoekerscentrum Waddinxveen wordt gehouden. (foto: azc waddinxveen). men in de Reeuwijkse Hout wegens de grote hoeveelheid van deze algen vanaf vorige week donderdag afgeraden. Eerder gebeurde dat al met de Dobbeplas in Nootdorp. Ook de Zeegerplas bij Alphen aan den Rijn, de Krabbeplas bij Vlaardingen, het Wilhel- minapark in Rijswijk, de Wollebrand bij Naaldwijk, het Brielse Meer en de vijver Oosterpark bij Ridderkerk hebben klachten opgeleverd. Verder drijven blauwwieren in de Kagerplas bij War mond, de Dwarswetering in Leiderdorp, Madestein in Den Haag, Prinsenbos in Naaldwijk, Oranjepolder in Maassluis, Vlietlanden bij Maassluis, Te Werve in Rijs wijk en de Delftse Hout bij Delft. De kwaliteit van het zwem water in Friesland blijkt nog steeds uitstekend. De provin cie controleert elke dag maar constateert niet meer dan hier en daar botulisme van het onschuldige type c. Vori ge week maandag voerde de provincie weer een grote con trole uit. Het was de allerlaatste ronde die antwoord moest geven op de vraag wie zich de nieuwe zomerschaakkampioen van Waddinxveen mocht gaan noemen. Van Geffen moest aantreden tegen WSV-kampioen Jansen en mocht met de witte stuk ken gaan proberen het volle punt binnen te slepen. Jan sen bestreed de witspeler met een ongebruikelijke opening en dit leidde ertoe dat er een vrij onduidelijke stelling op het bord kwam waarin de kansen volgens de kenners ongeveer gelijk lagen. Jansen wist, na een iets min dere voortzetting van Van Geffen, het initiatief in het eindspel naar zich toe te trek ken en bezorgde Van Geffen hiermee z’n enige verliespar- tij van het toernooi. Evengroen trad aan tegen De Haan en was na de opening met een iets mindere stelling opgezadeld waarin De Haan de beste kansen leek te heb ben. De Haan verzuimde ech ter om dit voordeeltje uit te bouwen en er werd tot remise besloten in een eindspel met licht voordeel voor Even groen. Dankzij deze puntendeling en het verlies van Van Geffen mocht Evengroen zich de nieuwe zomerschaakkam pioen noemen en de wisselbe- ker met bijbehorende prijzen in ontvangst nemen. De strijd om de derde positie werd beslecht in het voordeel van Van Ommeren, die Van Woudenberg met lege handen achterliet. Om te bepalen wie zich de hoogstgeplaatste jeugdige De Gouwestaete-afgevaardi- ging van ’slootzwemmers’ be stond onder meer uit Jan Wil lem van den Hoek. Hij was net terug van vakantie en maakte zaterdag in het Ijs selmeer deel uit van een lan delijke estafetteploeg die de 25 km van Stavoren naar Me- demblik aflegde in 5 uur en 15 min. Met deze prestatie werd de derde plaats be haald. Zondag was Jan Willem van den Hoek te vinden in de Slo- tervaart waar hij de master kilometer in de jongste groep won in 12.48. De twee km he ren liet hij schieten want de trainingsachterstand van de laatste tijd liet zich gelden. Op deze twee km heren had Gouwestaete twee ijzers in het vuur. De 19-jarige Mark Nahon zwom in 29.04 naar de middenmoot en de 59-jarige ijzervreter Nic Geers beet zich hieraan vast en eindigde op slechts 7 seconden achter zijn clubgenoot. Nichelle Nahon legde deze af stand af in 28.19 en was acht ste bij de meisjes onder 17 en dertiende bij de dames. Op de master-kilomter werd Karin Berckenkamp in de groep 25- 29 jaar derde in 17.23 en Nic Geers in de groep 50+ tweede in 14.25. Toch ging de Bosko- per met een eerste prijs naar huis omdat de organiserende vereniging Dolfijn afweek van de landelijke open water- normen en een plaatselijke indeling voor 55-plussers had gemaakt. Komende week is het voor Judith van Berkel en - Nic Geers het laatste lange-, baan-weekeinde. Zij reizen de week daarop af naar de Tsje- chische hoofdstad Praag, waar zij in de eerste week" van september deelnemen aan de Europese masterkam- pioenschappen. WADDINXVEEN - Zaterdag' 23 augustus van half elf tot half drie wordt bij voetbalver eniging Waddinxveen (Sniep weg) de jaarlijkse open dag voor jongens en meisjes van 6-18 jaar gehouden. Er wordt ’s morgens gestart met trainingen in verschil- lende leeftijdsgroepen, waar-- na om half een gezamenlijk, wordt geluncht in de kantine. Na de lunch wordt doorge gaan tot half drie. Iedereen die mee wil doen kan zich! vanaf tien uur melden in det kantine (wel even sportklé-- ding en douche-spullen mee-; nemen). Deze open dag is één- onderdeel van de voorbêrél-l ding op het nieuwe seizoen- dat zaterdag 30 augustus be-J gint met verschillende beker-» wedstrijden voor alle eerste, teams. Ook komende zater-‘ dag zullen aan de Sniepweg" oefenwedstrijden worden ge-- speeld: 11.00 uur: Waddinx? veen Cl - Moerkapelle Cl;» 12.45 uur: Waddinxveen Mj -J DWO Mj; 14.30 uur: Wad-- dinxveen Al - Reeuwijk Al. Mede dankzij deze voorberei ding hebben het afgelopen seizoen twee jeugdleden van Waddinxveen het tot het1 jeugdteam van het KNVB» district West IV geschopt. Afgelopen zaterdag is F1 be gonnen met de voorbereiding? Het ontving Feyenoord Fl. Naast het voetbal worden er voor de voetbaljeugd diverse andere activiteiten georgani seerd, zoals jeugdkampen (dit jaar in Otterloo en Mierlok kegelavonden, eenplayback; show en op donderdag 4 sep tember een bezoek aan de iri- terland Jong Oranje-Jong België. WADDINXVEEN - Twee enthousiaste biljartlief- hebbers zijn hun keu kwijt. Ze doen daarom een dringend beroep op degene die een aantal we ken geleden bij café Royal (Koningin Wilhelmina- plein) de keu van het tweetal hebben ’geleend’ deze weer zo spoedig mo gelijk terug te brengen, zodat bij het begin van de competitie met de eigen keu kan worden gespeeld. als de harmonie van de door dirigent P. Boer geleide Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia van start ge gaan in het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Concordia heeft het leerlin genorkest samengevoegd met leden geboren in Kwanza het leerlingenorkest van de Norte, in het noorden van Boskoopse muziekvereniging Angola. ‘De Kwanza is de grootste rivier in Angola,' vertelt hij. ‘Het geld in Ango la heet ook Kwanza, net als hier gulden'. ‘Ik heb twee zussen en drie broers. Die heb ik al 10 jaar helemaal uit elkaar gedre ven. Toen ik 16 jaar was, ben ik architectuur gaan stude ren - studeerde moest ik om poli tieke redenen mijn land ver- gymzalen aan de Staringlaan en de Johannes Postlaan. Zaterdag 6 september zal het seizoen bij TOOS worden geo pend met een instuif voor le den en niet-leden. De vereni ging zal zich dan aan het Waddinxveense publiek pre senteren met alle verschillen de facetten van de sporten die bij TOOS kunnen worden be oefend. Ook zullen er diverse spelletjes zijn voor de kinde ren. Alle tumactiviteiten zul len die dag in en rond de gym nastiekzaal aan de Staring laan zijn, wat de nieuwe accommodatie van TOOS moet gaan worden. De Waddinxveense iiu-jitsuka Barry van Bommel vero verde in het Finse Lathi tijdens de World Games twee plakken, een gouden en een bronzen. Excelsior uit Boskoop. Deze leerlingen kunnnen na een aantal jaren doorstromen naar de harmonie. De muzieklessen voor blaas instrumenten als ook eventu eel slagwerkinstrumenten en de cursus AMV (Algemene Muzikale Vorming) worden voortaan verzorgd door het centrum voor kunstzinnige vorming Kr eater (Kerk straat). On de foto van links naar rechts Deeqa A. Ibrahim, Antonio Waz, Alfred Nkurunziza en Ismail Mohamed Osman. Zij heb ben er heel wat uurtjes vergaderen, ter voorbereiding van Waddinxveense Afrika-dag, opzitten. Zij krijgen assistentie en faciliteiten van de directie van het AZC. WADDINXVEEN - Volgende week maandag begint de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS een nieu we seizoen met gymnastiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring- en trimlessen. hoven en toen kreeg ik een treinkaartje naar Waddinx veen. Ik stapte uit op het NS- station Waddinxveen-Noord en vond daar een bus naar de Zuidelijke Rondweg'. ‘Ik werk graag mee aan de Drie andere grote rivieren Afrika-dag, omdat ik het be- zijn Congo. Niger en Zambe- ZEVENHUIZEN - Traditie- si. getrouw wordt het jaarlijkse ‘Belangstelling, begrip en Oogstfeest in Zevenhuizen vriendelijkheid betekenen vrijdagavond 5 september om voor ons heel veel,' zeggen en- negen uur voorafgegaan door kele van de comitéleden, Is- het concert ’The Rabo Night of the Proms’ van de dit jaar 100-jarige muziekvereniging Waz, over de komende Afri- De Kleine Trompetter, dit- ka-dag. ‘Of je nu uit Angola komt of uit Somalië, uit Rwanda of Sudan, we voelen ons allemaal Afrikaan'. ‘In de koffiepauzes zaten we vaak te discussiëren naar van het concert veel werk ge- aanleiding van het nieuws maakt. Aan het Proms-con- cert wordt naast De Kleine Trompetter verleend door de zangeres Angela Groothuizen (die sa men met Robin Metselaar de medewerking Afrikaanse landen1. “Wij zaten hier maar te wach ten en vroegen ons af of wij op kregen acht kinderen, de een of andere manier een presentatie verzorgt), het positieve bijdrage konden ge- tamboer- en lyrakorps De ven aan het oplossen van de Harmonie, de big-band Run problematiek in Afrika'. ‘Bovendien merkten we dat zo veel weten over Afrika. Hoe het daar echt is. Dat kan ook Scheepmaker, bijna niet anders want Afrika gadishu. is alleen in het nieuws door ‘Sommige oorlog, honger en geweld'. “We willen de mensen in Waddinxveen daarom ook graag de mooie kanten van Afrika laten zien, de tradities en de rijke culturen. In janu ari 1997 begonnen we te den ken aan het organiseren van een Afrika-dag*. Antonio Waz uit Angola werkt mee in het actiecomité. Hij heeft van het AZC materi aal gekregen om ren. Daarnaast coördineert hij samen met Ismail Moha med Osman uit Somalië de exposities die zaterdag te baan of functie, alles weg'. zien zijn. Hierbij gaat het om ‘Hij heeft niets, maar dan ook recente foto’s uit Afrika van zoen voor het leerlingeorkest de fotograaf Jan Stegeman, om informatie uit de 15 ver schillende Afrikaanse lan den, door de bewoners zelfbij elkaar gebracht, en om schil derwerk van Antonio Waz zelf. WADDINXVEEN - Woens- Antonio Waz werd 26 jaar ge- dagmorgen 3 september om tien uur houdt Dolfing Tex tiel uit Bodegraven een mo- depresentatie voor senioren in zorgcentrum Souburgh (Prins Bemhardlaan). In deze show wordt zowel da mes- als herenkleding ge toond, evenals speciale rol- stoelcape’s en ondergoed. niet meer gezien. Ons gezin is Tijdens de gratis toegankelij ke modepresentatie voor se nioren krijgen de bezoekers een kopje koffie met iets lek- in Bangwela. Voor ik af- kers aangeboden. De verkoop is gelijk na de show en duurt tot ongeveer half vier. Eerst won hij zaterdag een gouden plak in de duo-games voor heren en zondag vero verde hij een zilveren medail le in de duo-games voor ge mengde koppels, overigens met een andere partner dan zijn in Finland plotseling ziek geworden Angelique Poort. - AMSTERDAM/WADDINXVEEN - Ondanks de berichten over de achteruitgang van de waterkwaliteit ten gevol ge van het warme weer bleek bij keuring dat de open i I F .■»n> V &S888 SS888SSSSS WCWW (foto: familie van Bommel). (foto: AZC Waddinxveen). i -<■«01

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27