Waddinxveense huisdieren logeren met plezier in Moordrechts dierenhotel Uitzendbureaus zoeken personeel Proefproject politie beveiliging woningen Spar accepteert Visa-creditcard Kunstwerk winnen bij Kunstuitleen Touwtrekken met agrarisch tintje Mantelzorgers komen bijeen Klaverjassen in De Boog Fietstocht 50-plussers Controle op sluipverkeer Bromfietsers gewaarschuwd Bromfietser gewond bij aanrijding Diefstal uit huis en auto's WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 plaatst naar de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen. door MAAIKE THÜSS de verklaring van de Swanla- weg. Hier werden geen over treders gezien. op kracht, maar zeker ook op techniek en tactiek. Uiter- anker. De mannen van buurtschap Gelderswoude doen wederom goede zaken en rekenen in de voorrondes af met andere ge- therapeuten ontvingen, ko men ten goede aan de beide openluchtzwembaden in de gemeente, te weten ’de Haze laar’ in Hazerswoude-dorp en Tussen woensdag 29 en don derdag 30 juli is ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Wilhelminaka- de. Een ruit is ingeslagen en er wordt een autoradio-cd- speler vermist. Ook van een andere auto die geparkeerd stond aan de Wil- helminakade is een ruit inge slagen. Het is nog niet be kend of daarbij ook iets is weggenomen. dien kan men profiteren van het gemak van ge spreid betalen'. Visa beschikt ook over de Extra Visa Card voor part ners van de kaarthouder of volwassen gezinsleden. Zij kunnen met de Extra Card heel eenvoudig gebruik ma ken van dezelfde gemakken als de bezitter van de Visa Card. Het Steunpunt Mantelzorg houdt dinsdagmiddag 25 au- stoere mannen uit het Spook- verlaat Coach Jaap Verhoog zijn mannen voor(achter)uit, evenals de BOSKOOP - Dinsdagavond 28 juli rond kwart over zeven vond op de Linaeusweg in Bo skoop een aanrijding plaats, waarbij een 53-jarige Bo- skoopse bromfietser gewond raakte. De bromfietser reed over de Linnaeusweg en wilde over steken om naar vissers te kij ken. Hij gaf daarbij geen voorrang aan een tegemoet- wonnen geven.’ De mannen uit Gelderswoude en omge ving trainen wekelijks bij coach Verhoog in het wei land. Verhoog: ’Tijdens deze Veel Waddinxveense honden en katten mogen niet mee naar de camping en hebben een eigen logeeradres: het dierenhotel Moordrecht. Op dit moment verblijven zo’n tachtig honden en zo’n zestig katten aan het Westeinde in Moordrecht. De eigenaars van het hotel, Monique en Edward Knook (beiden 32 jaar), zullen hun vakantie nog even moeten uitstellen. Edward: ‘We gaan altijd in het na-seizoen. Dit is voor ons de drukste tijd van het jaar*. Aan de gezichten van de twee te zien, vinden ze het geen van tweeën erg. Moni que: ‘Het is ontzettend druk werk, het runnen van een dierenhotel. Je bent er zeven dagen per week en bijna 24 uur per dag mee bezig. Je moet het niet romantiseren, maar het is ontzettend leuk’. ’Het is fantastisch om de hokken binnen te lopen en je ziet al die kwispelende hon den. We proberen een dier altijd beter naar huis te la ten gaan als dat ze gekomen zijn. We borstelen de honden bijvoorbeeld iedere dag en ze gaan twee keer per dag naar buiten*. Monique en Edward lopen vanuit hun kantoortje naar buiten naar de hondenren- nen. ‘We zetten altijd twee honden van ongeveer gelijke grootte bij elkaar in een hok*, bad in Koudekerk aan den Rijn. Beide baden kunnen re kenen op een bedrag van 250 z’n middel en fungeert als gulden. bijeenkomst een goede gele genheid om eens stil te staan bij het onderhouden van con tacten met mensen om je gecontroleerd op de gesloten- heen. tacten kunt uitbreiden of ver beteren. Ook komt aan bod dat alleen zijn niet hoeft te betekenen dat je eenzaam bent. Onge veer een derde van de oude ren voelt zich eenzaam. Ook jongere mensen die voor hun ouders zorgen, hebben vaak moeite met het onderhouden van contacten. de gesloten verklaring. In de Voor al deze mensen is deze ochtenduren is deze weg ver boden voor motorvoertuigen. Er werden 11 bekeuringen uitgeschreven. Daarna werd WADDINXVEEN - De creditcards van Visa worden zes maanden lang bij wijze van proef geaccepteerd in de supermarkt vestiging van Spar in het winkel centrum Groensvoorde in Waddinxveen. GOUDA/WADDINXVEEN - Ook voor uitzendbureaus wordt het lastiger om personeel te leveren aan bedrij ven. ‘De vraag is groter dan het aanbod van personeel', zegt Mirjam Beerkens, regio-manager van Tempo Team in Gouda in het kwartaalblad ’ondernemen in Midden- Holland’ van de Kamer van Koophandel Rotterdam. MOORDRECHT/WADDINXVEEN - Heel Waddinxveen is in deze vakantieperiode uitgestorven. Diverse win kels zijn gesloten, de straten zijn leeg, files lijken iets uit een ver verleden. Honderden Waddinxveners zijn vertrokken naar de zon. vrienden van stroom aan de Spoorstraat in mengesteld en hoe men con- Het ontbreekt de dieren aan niets. Het lijkt allemaal idyl lisch, maar uiteraard gebeu ren er ook wel eens vervelen de dingen in het hotel. Edward Knook: ‘We krijgen gelukkig nooit verwaarloos de dieren binnen. Mensen die hun dier verwaarlozen, hebben er geen geld voorover om ze in ee hotel te doen. Voor een dag betalen men sen ƒ11 voor een kat, ƒ15 voor een kleine hond en ƒ20,- voor een grote*. ‘Maar huisdieren kunnen bij ons natuurlijk net zo goed ziek worden als thuis. Die ren die oud zijn kunnen na tuurlijk ook bij ons overlij den. Daar is niets aan te doen en gelukkig hebben de ven, maar in de krachtmeting is het belangrijk om op het de wedstrijd een biertje goede moment toe te slaan. Dat betekent dat je soms eerst je krachten moet sparen en je tegenstanders uitput ten.’ Het touwtrekken bleek een regelrechte aanslag op de spieren, met name voor de min of meer ongetrainde dee- leen gaat om brute kracht. De lemers. De fooien die de fysio- techniek is minstens zo be langrijk voor een goed resul taat. Voor aanvang van de wedstrijd wordt de teamspirit geladen en zetten de touw- trekkers zich vast in het gras-het Prins Willem-Alexander- land om zoveel mogelijk hou vast te krijgen. De grootste van het team slaat het touw om Aan het evenement werd deelgenomen door mannen en vrouwen, cracks en begin nelingen, getrainde deelne mers en ongeoefenden. Het deelnemersveld kendde een grote variëteit aan namen, waarbij de agarische achter grond in veel gevallen niet werd verloochend: de koeien rukkers, de farmer girls en de vroege boeren. Ondanks het slechte weer en de afsluiting van de Koudekerkse brug werd het Touwtrekevene- ment bijgewoond door ruim 2000 bezoekers. Het aantal deelnemers bestond daar naast nog eens uit 500 man nen en vrouwen. Het heren team en damesteam van de Muidense touwtrekclub ’Vechtlust’ behoort tot de na tionale top en de Muidense vrouwen gebruikten deze wedstrijd als voorbereiding voor de aanstaande wereld kampioenschappen. Traditio neel was er ook een promi nente rol weggelegd voor de teams van het Spookverlaat en het buurtschap Gelders woude. Meest opvallend was toch wel de verschijning van het oerteam van het thema park ’Archeon’ uit Alphen aan den Rijn. De mannen en vrouwen uit de prehistorie waren naar het terrein achter Spanbeton in Koudekerk aan WADDINXVEEN - Woens dag 29 juli is ingebroken in een woning aan het Diederik van Schagenplantsoen. Een raam werd geforceerd en er wordt onder andere stereoap paratuur vermist. neel helpen, en de werkzoe kenden aan werk*, aldus Mir jam Beerkens. De cursussen via het uitzend bureau Tempo Team in Gouda betreffen op het mo ment veelal computerkennis en catering. ‘Jong personeel is nauwelijks nog beschikbaar. Jongeren zijn nu eenmaal het aantrek kelijkst voor bedrijven, om dat ze snel zijn in te passen en minder duur zijn*. *We zien nu echter een kente ring: door de krapte gaan on dernemers er mee toe over om ouder personeel aan te ne men. Oudere mensen en her intredende vrouwen zijn voor ons makkelijker te bemidde len dan vroeger. Het bedrijfs leven ziet in dat ook dat deel van de beroepsbevolking goed inzetbaar is. Het moet ook wel*. ‘Dus nog meer gemak op loopafstand*, aldus adjunct- directeur commerciële za ken van VSB International BV-Visa Cards Services. ‘Alle boodschappen kan men een halfjaar lang heel eenvoudig afrekenen met Visa. Zonder pincode. Men gebruikt simpelweg de ei gen handtekening en be taalt pas achteraf. Boven- WADDINXVEEN - De afde ling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) houdt dins dag 11 augustus de vierde fietstocht van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 ki lometer gaat deze keer rich- Dorpsstraat in Zevenhuizen ting de Meije. Bij goed weer wordt om 10.00 uur vertrok ken vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). Michel van Overbee- ke's kleu renets 'Eden'. WADDINXVEEN - De politie in Hollands Midden is begon nen met een proefproject om de beveiligingsadviezen voor een individuele woning over te laten aan erkende beveili gingsbedrijven. Deze proef duurt tot het einde van dit jaar. Op dit moment geeft de poli tie zelf beveiligingsadviezen aan particulieren hoe men de individuele woning moet be veiligen. Het gaat hierbij onder andere om het aanbrengen van goed gekeurde hang- en sluitwerk en het aanbrengen van goede verlichting rondom het huis. Gedurende het project wor den afspraken gemaakt met erkende beveiligingsbedrij ven die het advies gaan geven aan particulieren voor een woningbeveiliging. Als deze woning volgens de voorschriften is beveiligd komt men in aanmerking voor het certificaat veilige woning. Het beveiligingsbedrijf te kent een overeenkomst met de politie, omdat aan bepaal- uren moest er een competitie van meer dan 400 wedstrij den worden afgewerkt. Een wedstrijd betekent dat twee teams tweemaal achter el kaar de strijd met elkaarrenomeerde teams, zoals de aanbinden. Als de stand na deze krachtsinspanning nog gelijk is volgt er een derde be-schreeuwt slissende trek onder het toe ziend oog van de professione- vele supporters uit het buurt- le scheidsrechters van de Ne derlandse Touwtrekbond. Opvallend was het grote ver schil in voorbereiding op de wedstrijd. Een groot aantal deelnemen- Touwtje moesten wij ons ge- de teams begint onbevangen aan de strijd. Een deelnemer van het team van Archeon: ’Wij gaan ervan uit dat wij deze eeuwenoude sport van nature goed zouden moeten trainingen oefenen we zowel beheersen en daar vertrou wen we dan maar op.’ Deze ontspannen houding valt ook aard wil ik niet alles prijsge- vele andere deelnemers te constateren, wanneer zij kort voor even overdragen aan één van de omstanders. Andere teams waren fanatieker en gingen louter voor de winst. Bij de wedstrijden van de ge trainde teams blijkt dat het bij touwtrekken zeker niet al- Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gele- thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn ƒ4,- per persoon (inclusief drie consumpties). Alle en thousiaste fietsers vanaf 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. Het is niet nodig om zich van te voren op te geven. Men kan op de dag zelf in te schrijven. Indien het weer zodanig is dat men twijfelt of de tocht doorgaat, kan men ’s morgens contact opnemen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 0182- 615555 of 0182-631932. De volgende fietstochten zijn gepland op dinsdag 15 sep tember en dinsdag 13 okto ber. Wie zich voor minimaal een jaar laat inschrijven, kan de trotse bezitter worden van een prachtige kleurenèts (in een houten lijst van 24 x 30 cm) van beeldend kunste naars Michel van Overbeeke. Het kunstwerk dat men kan winnen, verbeeldt het para dijselijke Eden. Dit paradijs krijgt extra glans door het gouden maanlicht. De kun stenaar heeft namelijk echt bladgoud gebruikt om het kunstwerk letterlijk te laten stralen. Michel van Overbeeke is reeds 20 jaar vertegenwoor digd in Kunstuitleen Gouda Regio. Gedurende die jaren is er altijd een grote groep abon nees geweest die zijn werk 10.00-17.00 uur en van 19.00- zeer waardeert. -- -- Wie een poging wil wagen het kunstwerk te winnen moet zich binnen drie maanden in schrijven bij de Goudse kun- eigenaren het volste vertrou wen in ons. We hebben in de ze drukke tijd dan ook dage lijks een dierenarts over de vloer*. ‘Als we merken dat een dier niet goed eet of afwijkende ontlasting heeft, melden we dat. We kennen de dieren over het algemeen goed, we hebben een hele vaste klan tenkring', aldus Monique Knook. ‘We houden rekening met de dieetvoeding die som mige dieren moeten hebben en we hebben een trimsalon* Konijnen, cavia’s, chinchil la’s en muizen, kunnen niet terecht in het dierenhotel. ‘Meestal is er in de buurt van onze klanten wel een kinder boerderij die op die diern wil passen tijdens een vakantie of bijvoorbeeld ziekte van de baas'. Het Dierenhotel verhuist in september van Moordrecht naar Waddinxveen vanwege ruimtegebrek. “Voor honden hebben we meestal wel plaats. Maar veel mensen hebben een hond en een kat die ze graag op dezelfde plek willen onderbrengen. Dat gaat vaak niet*, vertelt Ed ward Knook. ‘De trimsalon die we hebben is ook aan de krappe kant. Een hond tegelijk kan, maar bijvoorbeeld in deze periode komt het vaak voor dat mijn vrouw en de vaste mede werkster allebei een hond trimmen en daarvoor is de salon net te klein*. ‘Parkeren kan bij het pand wat we straks krijgen aan de Zuidelijke Dwarsweg beter en we beginnen in Waddinx veen met hondencursussen. Leuk zo’n nieuwe uitdaging*. stuitleen. Men doet dan auto matisch mee. Bij inschrijving betaalt men minstens drie maanden abon nementsgeld en eenmalig ƒ10,- inschrijfgeld. Wie een geldig legitimatiebewijs over legt, kan direct kunst mee naar huis nemen. Zaterdag 7 november, De Dag van de Kunstuitleen, zal kun stenaar Michel van Overbee ke in eigen persoon de win naar bekend maken en het kunstwerk overhandigen. Die dag worden overigens ook an dere aantrekkelijke acties ge houden. Kunstuitleen Gouda Regio aan de Blekerssingel 40 is ge opend op donderdag van Zorgen voor een ander vraagt soms veel van je. Dan dreigen contacten met familie en vrienden wel eens te verwate ren. Toch is het erg belang rijk om deze contacten te blij ven onderhouden, zowel voor de mantelzorger als voor de patiënt. Als men al een tijd voor ie mand zorgt en merkt dat zijn of haar andere contacten minder zijn geworden is het belangrijk om snel weer aan het herstel van deze contac ten te werken. Wanneer men nog voldoende contacten heeft is het belangrijk om dit zo te houden. ’Mantelzorgers’ kunnen zich voor deze gratis bijeenkomst aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg Gouda, tel. 0182- 594658 of even binnenlopen bij de -balie in de Thuiszorg- winkel-Meditheek aan de Boelekade 1 in Gouda. vermoedelijk een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het ziekenhuis. ZEVENHUIZEN - Dinsdag 29 juli is op de Wollefoppen- weg een controle gehouden op gen is er weer koppelklaver- jassen in buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan). Het volg. De bromfietser is met inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Edward, zeven vaste mede werkers, een aantal vakan- tiehulpen en ik - de verblij ven schoon. Dan beginnen we met voeren, en borstelen. Dat borstelen is om ze te ver zorgen*. ‘Het is niet bij elk ras iedere dag nodig, maar ze hebben die aandacht wel nodig, ’s Middags gaan ze weer naar buiten, eenmaal binnen krij gen ze een mand met een de kentje*. Zo komen de hotelgasten de dag wel door. In een gebouw tje vlakbij de hondenvertrek ken, verblijven momenteel zestig katten. ‘Ook de katten hebben een hok met z’n tweeën. Ze kun nen de hele dag naar binnen en naar buiten via een kat- tenluik. In het buitenhok is een boomstam neergezet die dienst doet als krabpaal*. Verwaarlozen de voorwaarden moet worden voldaan. Ook geeft het bevei ligingsbedrijf zelf het certifi caat ’Veilige woning’ af. Een kopie van dit certificaat gaat naar de politie. De poli tie controleert steeksproefge- wijs of de bedrijven overeen komstig de afspraken hebben gehandeld. Het publiek kan vanaf maan dag 10 augustus een informa- tie-enveloppe op het politie bureau afhalen, waarin be halve een folder ook een lijst zit met de namen en adressen van de erkendebeveiligings bedrijven. Men kan zelf een keuze maken voor een be paald bedrijf. Met ditsamenwerkingspro ject probeert de politie Hol lands Midden de leefbaarheid en het veiligheidsgevoel te bevorderen. De politiekorp sen Friesland, Rotterdam- Rijnmond, Brabant Zuid- Oost, Kennemerland en IJs- selland doen eveneens aan deze proef mee. Het proefpro ject is een samenwerking met de Stichting Experimenten Volkshuisvesting (SEV). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 augustus om half ne- komende 23-jarige automobi- gen is er weer koppelklaver- list uit Waddinxveen. Een aanrijding was het ge- Uit de ervaringen bij Tempo Team blijkt dat er op dit mo ment een tekort is aan secre taresses. Ook productieperso neel begint schaars te wor den. Daarnaast is er veel vraag naar medewerkers voor de automatisering en de catering. ZEVENHUIZEN - Dinsdag 28 juli zijn op de Hysmans- weg-Wollefoppenweg en op de xx rz 1i bromfietscontroles gehouden. Er werd gecontroleerd op de brommers opgevoerd waren. In totaal zijn 13 bromfietsen gecontroleerd, waarvan er 4 te veel vermogen hadden. De bestuurders van deze brom mers hebben een proces-ver- genheid een kopje koffie of baal gekregen. 1 - 1 - 1 De gegevens worden geno teerd en als de bestuurders voor de derde keer binnen twee jaar worden ’gepakt’ met een opgevoerde brom mer, wordt de brommer in be slag genomen. Voor deze vier betrokkenen was het de eer ste waarschuwing. GOUDA/WADDINXVEEN - Iedereen die tot en met zon dag 1 november abonnee wordt van Kunstuitleen Gouda Regio (Blekerssingel 40, Gouda, tel. 0182-522746) maakt kans op een schitterend kunstwerk. schap. Verhoog: ’Wij hebben hier in Koudekerk eenmaal eerder gewonnen en waren zeer gebrand op een nieuwe zége. In de finale tegen ’t vertelt Edward. ‘Dan hebben ze een maatje om mee te spelen. Ze missen de baas op die manier ook niet zo. Hoewel dat toch al niet zo erg het geval is‘, gaat de hondenkenner verder, ‘mensen missen hun huis dier veel meer dan anders om*. ‘Een hond heeft geen besef van tijd, dus of z’n baas nou een dag of een week van huis is, dat maakt niet zoveel uit. En een hond is een roedel- dier. Ze spelen liever met an dere honden dan met men sen*. Volgens Edward Knook is dat het best te merken als de bazen en bazinnen hun ge liefde viervoeter weer komen ophalen na de vakantie. ‘Heel vaak begroeten de hon den even hun baasje en draaien zich dan zo weer om naar de rest van de honden. Dat is altijd het beste bewijs dat de honden het erg naar hun zin hebben gehad*. En inderdaad. In de hokken, alleen maar kwispelende, ge zond uitziende honden die geen vleugje heimwee naar huis lijken te hebben. Twee broerjes Bernardhonden en twee nieuwe makkers cocker spaniels staan heerlijk rus tig af te wachten wat er nu weer gaat gebeuren. Monique Knook: ‘Om 8.15 uur gaan de honden naar buiten. Intussen maken we - Monique en Edward Knook in hun Dierenhotel Moordrecht aan het Westeinde in die plaats, dat in september wordt ver plaatst naar de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen. (foto: sjaak Noteboom). KOUDEKERK - Het op 29 juli door de Stichting Trekker Trek georganiseerde touwtrekken is officieel erkend door de Nederlandse Touwtrekbond en is inmiddels in vier jaar tijd uitgegroeid tot de grootste wedstrijd van Nederland. Dit jaar werden weer alle records gebroken en werden er uiteindelijk 81 teams ingeschreven. Openingstijden: maandag van 13.30-17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00- 15.00 uur. Telefonisch opge ven kan ook buiten de ope ningstijden. WADDINXVEEN - Wie zorgt voor een familielid, vriend of kennis met een ziekte of een handicap wordt in deze tijd ’mantelzorger’ genoemd. Het thema is ’Samen of al- oleen’. Op deze bijeenkomst gustus om twee uur een bij- wordt bekeken hoe de huidige eenkomst voor mantelzorgers vrienden- en familiekring in het gebouw van De Vier- van de mantelzorgers is sa- Op de top 5 van schaars per soneel in Midden-Holland staan computerprogram meurs op de eerste plaats, se cretaresses op de tweede plaats, productiepersoneel op de derde plaats, horeca-me- dewerkers op de vierde plaats en bouwpersoneel (met name timmerlieden) op de vijfde plaats. ‘Er wordt duidelijk meer ge bruik gemaakt van uitzend krachten en wij moeten er harder aan trekken om het gewenste personeel voor onze opdrachtgevers te vinden. Maar er zijn nog steeds oplos singen*. Uitzendbureaus kijken oude bestanden na en zoeken uit of de mensen die zich ooit inge schreven hebben, al werk hebben. Daarnaast worden banenmarkten georganiseerd en wordt scholing aangebo den. Die (om)scholing moet dan aansluiten op de banen waar de meeste vraag naar is. ‘We kijken eerst waar de vraag zit, en proberen men sen in die richting bij te scho len. Het mes snijdt dan aan twee kanten: wij kunnen on ze opdrachtgevers aan perso den Rijn gekomen. Tijdens de wedstrijden bleek echter dat de kracht van het historisch volkje onvoldoende bestand was tegen het agrarisch ge weld. De gestaalde spieren van de andere teams maak ten dat de deelnemers van Archeon kansloos waren voor het eremetaal. Maar ook hier geldt: deelnemen is minstens zo belangrijk als winnen!. Het eremetaal was er uitein delijk wel voor de professio nele touwtrekvereniging ’t Touwtje. In een zinderende finale trokken zij letterlijk aan het langste eind tegen de mannen van buurtschap Gel derswoude. In de ’kleine’ fina le om de derde en vierde plaats lieten de negen van vereniging ’Vechtlust’ uit Muiden zien dat zij goed op weg zijn in de voorbereiding voor de WK. Zij versloegen hun zes mannelijke collega’s van ’Vechtlust’. De dames van ’Vechtlust’ werden der halve derde in de eredivisie van de mannen en uiteraard werden zij als eerste gekwali ficeerd in eredivisie bij de vrouwen. Na de opening door de voor zitter van de Koudekerkse middenstandsvereniging gin gen de wedstrijden van start op maar liefst tien banen. In een tijdsbestek van enkele Cx d t,1"1"1 21.00 uur, op vrijdag van 10.00-17.00 uur en op zater dag van 10.00-16.00 uur. Voor meer informatie kan men bellen 0182-522746. (foto: Kun stuitleen Gouda Regio).

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 13