Autocoureur Smit Team trekt aandacht van RTL4 Langebaan- competitie halverwege 1 Oe Sniep WADDINXVEEN1 Ben van Geffen op kop bij zomerschaak Theater voorstelling in Vakantie Bijbelclub Open middag voor vaste planten Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen werkt aan nieuw begin .1 De Waarden ook weer in avond actief Leden van Kerngroep W A PAGINA 19 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WAUUlNXVttN Programma Ledenwerving pië. Voor hemzelf diende het be- Ben van Geffen deed hele Coureur Erik Heijnen met zijn Formule Ford 1800. Maandag t/m vrijdag 10.00 uur -19.00 uur (woensdag tot 22.00 uur) zaterdag en zondag 10.00 uur -16.30 uur. Openingstijden 29 juni t/m 16 aug. De Vakantie Bijbelclub wordt gehouden op 11, 12 en 13 au gustus en heeft als weekthe- ben gehad tegen aaltjes. Een ander punt van aandacht is de moerplantenhoek van de van Bij de 55+ masters - bij het langebaan zwemmen worden alle deelnemers boven de 55 jaar in één groep onderge bracht - blijken de zwemmers van het Waddinxveense Gou- westaete, Judith van Berkel en Nic Geers, weer rechtst reeks op de klassementsbe- ker af te stevenen. Beide wonnen hun masterki lometer in respectievelijk het Almelose Kanaal en de Bin nen Maas glansrijk. Zij won nen tevens de twee kilometer deelnemen aan een rondlei ding door de collectietuin. Bij zeer slecht weer zullen de zelfde onderzoeken binnen ‘besproken worden met be- de toegang vrij is. Hierdoor trekken op zaterdag en zondag verreden races een bezoekers aantal dat meestal over de honderdduizend ligt. Voor de winnaars van die races ligt een goede toekomst in het ver schiet. De Zoetermeerse coureur is al meerdere keren in de kranten verschenen en is al een paar maal op de televisie geweest. Dit alles is volgens de coureur om informatie over het nieu we project te verzamelen, te verwerken en te publiceren. De kerngroep kon zich geluk kig prijzen dat er tot twee maal toe rechtstreeks contact kon worden gelegd met de partnerorganisatie REST. In april 1997 bracht Tekle- woini Assefa, directeur van REST, een kort bezoek aan Nederland. Tijdens dat be- tent. De kinderen krijgen dan zoek kon de kerngroep hem ’s avonds in Waddinxveen ont vangen om uit zijn mond di- WADDINXVEEN - Donderdagavond 30 juli werden de rondes 11 en 12 van de zomerschaakcompetitie in wijk- centum ’Het Zuidhonk’ (Zuidplaslaan) afgewerkt. Met de regen op de ruiten werd er weer flink gestreden om teressant. Van beide geslach- de punten. WADDINXVEEN - Voor de zomerse langebaancompeti- tie zwemmen staan op 21 locaties wedstrijden in open water geprojecteerd. De afgelopen twee weekeinden zijn in Vriezenveen en in Strijen de tiende en elfde ma nifestatie afgewerkt. Bijna twee jaar geleden (in september 1996) heeft de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen eensgezind besloten te kiezen voor een nieuw project: het plattelandsontwikkelings- project van de Relief Society of Tigray (REST) in de noor- ma ’Beloofd is Beloofd’. Vanaf delijkste provincie van Ethio- 9 uur ’s morgen kunnen de kinderen terecht in de tent op het veld. Ze krijgen dan een verhaal te horen en gaan daarna gezellig aan het knut selen, zingen of spelletjes doen, ’s Middags zijn er een vossenjacht en piratenspel. Ook het poppentheater Kom en Zie ontbreekt niet en daar in zullen de kinderen kenni smaken met het verhaal van Jona. Hetty Boone vertelt: ’Het evangeliseren is natuur- vorig jaar dan ook op gericht lijk een onderdeel van de va kantieweek maar het zal niet overheersend zijn. De meeste tijd brengen de kinderen door met leuke spelletjes of andere dingen. Iedereen is welkom en het maakt niet uit of je nu wel of geen lid bent van welke kerk dan ook. De kosten be dragen 1,50 gulden per dag per kind en er kan betaald worden bij de ingang van de j TV 1*1 1 1 een bijzondere badge. De week wordt afgesloten door een avond voor ouders recte informatie te krijgen, en kinderen samen op don derdag 13 augustus tussen 19.00 en 20.00 uur. Voor meer informatie tel. 0172-217548. Deze wijziging wordt vermeld in het deze week verspreide jaar verslag over ’97. De Waarden werkt met een systeem van flexibele uren: de zorg wordt niet meer in dagen verdeeld, maar in uren. Voor waarde is wel dat steeds minimaal drie uur ach tereen zorg wordt ver leend. Met de patiënt wordt dus een schema op maat gemaakt. Jan Willem van den Hoek en Michelle Nahon hebben het in zich om bij het klassement 2-3 km bij de eerste tien te eindigen. Mark Nahon zal als gewoonlijk in de middenmoot zijn te vinden en in het mas- terklassement 25-29 jaar kunnen Jan Willem van den Hoek en Karin Berckenkamp ondanks weinig trainingski- lometers nog hoge ogen gooi en. Karin wist bij de laatste wedstrijden tweemaal bij de eerste drie te eindigen. Op gelijke hoogte kwam L. Willemen die overwinningen boekte op P. de Niet en G. van Ommeren. Eveneens een 100% score behaalden F. Rit ter, H. Ponsioen, H. Stam en J. van Elteren. Wat minder tevreden waren deze avond H. van Offeren, J. v.d. Heiden, M. van Tilburg, T. Wiersma, C. Schepers en M. van Elteren, die allen bei de partijen verloren. Opvallende resultaten waren er voor D.J. van Offeren, die WSV-coryfee J. van Oort op remise wist te houden, en E. Hildebrand die knap J. Muit van het bord schoof. In december vertrok een gro te delegatie van de kerngroep naar Den Haag. In de resi dentie kon voor het oog van alle medewerkers van de Ne derlandse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking Novib de Waddinxveense fi nanciële bijdrage overhandi gen aan directeur drs. Max van den Berg. Sinds de oprichting van de kerngroep, op initiatief van de gemeenteraad, ontvangt de men een gemeentelijke bij drage voor de uitvoering van activiteiten op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Regelmatig werd door het ge meentebestuur voldoening geuit over de activiteiten van de kerngroep. Sinds enige ja- ren wordt de bijdrage van de gemeente formeel aangeduid als subsidie. ‘Daarmee lijkt ook enige te rughoudendheid van gemeen tewege zijn intrede te hebben gedaan', aldus de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. ‘Er is helaas onzekerheid ont staan over deze gemeentelij ke subsidie voor de kern groep. Aanvankelijk was het beleid van de gemeente erop gericht met de kerngroep in 1997 een budgetovereen- komst te sluiten voor de pe riode 1998-2000*. In april vorig jaar vond over leg plaats met de gemeente en een daarvoor ingehuurd adviesbureau over de invoe ring van de nieuwe budget- subsidiëring van de gemeen te, waaronder voor het eerst ook de kerngroep zou gaan vallen. Halverwege het afgelopen jaar berichtten B. en W. de kerngroep in een brief dat zij naar aanleiding van de kem- takendiscussie eerst de eigen gemeentelijke doelstellingen inzake internationale aspec ten willen formuleren. Verder werd in de brief ge steld dat van de kerngroep verwacht wordt met nieuwe ideeën te komen over de aan wending van de jaarlijkse subsidie. Afslag 4 is een autoprogram- ma dat elke maandag avond op RTL4 te zien is. waarin de bekende beelden, die opgeno men zijn vanuit een politieau to, van het rijgedrag van de Nederlandse automobilisten te zien zijn. Er zal waarschijn lijk in de aflevering van 3 au gustus aandacht worden be steed aan de voorbereidingen van één van de vele coureurs die aan ’de Marlboro Masters’ deelnemen. Erik Heijnen zal tijdens dit evenement uitko men in het snelste kampioen schap wat Nederland rijk is, de Formule Ford 1800 Zetec. De kracht van dit autosport evenement is dat, met de gra tis bonnen die bij alle tabaks- aangegaan. Uit nadere infor matie bleek ons dat de ge meente de zaak laat rusten tot na de gemeenteraadsver kiezingen van maart. Overigens heeft de kerngroep zich in het najaar in een brief gericht tot alle politieke par tijen met een pleidooi voor handhaving van de huidige hoogte van de subsidie en daarbij gewezen op het nau we verband tussen ontwikke lingssamenwerking en de Lo kale Agenda 21 van Wad dinxveen, waarvan het deel uitmaakt. tijd kost. Alle drie de coureurs van het Smit Racing Team, re spectievelijk de uit Boskoop af komstige Ed de Groot, de in Waddinxveen woonachtige Alain Bijl en de Zoetermeerse Erik Heijnen, gingen die don derdag trainen op het circuit Zolder, een rit van dik twee uur rijden. Uiteindelijk aange komen werd naast een pitbox, ook de toestemming geregeld voor de opnames op en langs de baan. Vervolgens werd de Formule auto voorzichtig de garage ingereden. Voordat men kon gaan rijden moesten eerst nog een aantal dingen worden gecontroleerd. Onder andere het oliepeil. Het Smit Racing Team wordt gespon sord door Elf en maakt daar door gebruik van een hoog waardige synthetische olie. Na de checkup, kon de auto de garage uitrijden. Het circuit bestaat voor een groot gedeelte uit een aantal snelle bochten combinaties en drie chicanes. Aan het einde van de dag kon Erik tevreden terugkijken, hij heeft zijn tijden met een aan tal seconden verbeterd en is nog vertrouwder geworden met de auto. Derde staat H. van Wouden berg (44 punten) die in de twaalfde ronde een onver wachte nederlaag tegen W. Mulder moest incasseren en proeven kunnen de bezoekers hem zodoende naast zich moet dulden op de derde stek. W. Mourits nestelde zich op vijfde plek door een tumultu euze overwinning op P. de Louw en een teleurstellende romica tarron T-T van P'.lto'rort BOSKOOP/REGIO - Stichting Kraamzorg De Waarden, dat ook Boskoop en omgeving als werkgebied heeft, heeft de zorg het afgelo pen jaar ook weer in avonduren verleend. Bij ontslag uit het zieken huis kon tot 20.00 uur een beroep op de mede werkers worden ge daan, terwijl 16.00 uur eerder als grens werd gehanteerd. een remise in de elfde ronde tegen Hans van Woudenberg klopte hij in een spannende partij medekoploper Jan Evengroen in de twaalfde ronde, waardoor hij nu alleen de lijst aanvoert met 54 pun ten. WGOUWEBAD Telefoon: (0182) 63 04 44 Voor de kerngroep was dit een enorme overgang. Na 15 jaar van activiteiten, studie en contracten met en over het Latijns-Amerikaanse Peru helemaal opnieuw beginnen, maar nu gericht op een van de armste landen in Afrika dat net een langdurige bur geroorlog achter de rug had. De meeste activiteiten waren Een van de doelstellingen die de kerngroep zich voor 1997 gesteld had, was het werven van nieuwe leden om de kern groep weer op sterkte te bren gen. Hierin is men slechts ten dele geslaagd. Diverse oproepen in de plaat selijke pers en brieven aan de politieke partijen hebben slechts drie nieuwe leden op geleverd. Hiertegenover stond dat afscheid genomen moesten worden van twee ’oudgedienden’: Cocx Spoor winkeliers verkrijgbaar zijn, en Noortje Meskers. Met name het vertrek van Noortje Meskers, die een groot aandeel had in het werk van de onderwijsgroep, was een gevoelig verlies. Doordat Nolda Hootsmans het pen ningmeesterschap kon over dragen aan Arie Both, een nieuw lid, kreeg zij tijd om samen met Siska Compeer en Paula van der Ark (nieuw lid) de onderwijsgroep weer nieuw leven in te blazen. De vacature van voorzitter werd in het verslagjaar niet ver vuld. In de loop van het afgelopen jaar hebben leden van de kerngroep diverse malen deelgenomen aan bijeenkom sten en congressen over ont wikkelingssamenwerking in het algemeen en Afrika in het bijzonder. Dit met het doel kennis te verruimen en erva ringen uit te wisselen met an deren. In september hield de kern groep een interne discussie avond over het vijf-jaren-plan van REST en wat dit voor de activiteiten van de kerngroep zou kunnen inhouden. De keuze voor een ander pro ject maakt het nodig het logo van de kerngroep aan te pas sen. Er werd een prijsvraag uitgeschreven voor het ont werpen van een nieuw logo. Hierop kwamen geen inzen dingen binnen. Daarom zijn de kerngroepleden nu zelf be zig een nieuw logo te ontwik kelen. Tenslotte kwam men nog voor de klus te staan om het archief opnieuw te ver huizen. Gehoopt wordt daar voor in de voormalige Kohn- stammschool (Mauritslaan) een definitief onderkomen te hebben gevonden. Samenwerking Aan de NK-langebaan over vijf km zullen eind augustus in het Steenwijkerdiep van de Gouwestaete drie zwem mers deelnemen. Dat zijn bij de masters Judith van Berkel en Nic Geers en bij de heren Jan Willem van den Hoek. De laatste twijfelt echter nog aan deze inschrijving bij de landelijke herentop of bij de leeftijdsgebonden master- klasse van 25-29 jaar. WADDINXVEEN - Van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen waren vorig jaar lid Paula van der Ark, Arie Both (penning meester), Marieke Com peer, Ko Henneman, Nol da Hootsmans, Huub Huijten (waarnemend voorzitter), Mieneke van der Lans, Elise Monteiro Varela, Louise Perbal (secretaris), Sjoukje Rooks en Witte de Vos. De kerngroep is in 1975 ontstaan op initiatief van de gemeente Waddinx veen. De groep is breed samengesteld. Het doel is werken aan voorlichting en bewustwording en fi nancieel bijdragen aan een project in een ontwik kelingsland. Uit het jaarverslag blijkt verder dat De Waarden iets minder personen heeft gehol pen: 5355 keer tegen over 5750 in ’96. Het aantal zorg-uren daalde van 288.780 naar 277.228. BOSKOOP - Kun je na 18 jaar nog iets nieuws verwach ten bij de Vakantie Bijbel club. Ja, dus. ’In veel gevallen denkt men dat het alleen voor kleine kinderen is’, vertelt Hetty Boode, één van de orga nisatoren. ’Maar dat is beslist niet zo. Reden genoeg om er dit jaar eens extra aandacht aan te besteden. Dat gebeurt op woensdag 12 augustus. Pan wordt in de tent op het yeld aan de Mendelweg een avond georganiseerd voor jongeren van 12 jaar en ou der. Behalve een barbeque is ér ook een voorstelling van Job van Gorkum.’ Job is geen onbekende in het theaterwereldje en werkt ook regelmatig mee aan TV pro gramma’s. Daarnaast geeft hij als docent/regisseur spel- trainingen en treedt op in het land met zijn eigen theater programma ’Het verkeerde Been’. Eigenlijk is dit Jobs muzikale uitlaatklep en zijn liedjes staan bol van humor, herkenning, confrontatie, verstilling en zelfspot. Zijn grote inspiratiebron is zijn ei gen leven. Het programma bestaat uit een voorprogram ma verzorgd door de sullige meneer Frederik, in het hoofdmenu probeert Job zich zelf te zijn. In anderhalf uur zapt hij langs vele thema’s van liefde en twijfel, angst en God en verwarring en non gens. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar en nog een aantal andere verrassende muziek instrumenten. vanzelfsprekend. Naamsbe kendheid is volgens hem heel belangrijk en sponsoren willen toch ook graag waar voor hun geld, aldus de door Edo Bonsai en Impulse Technologie ge sponsorde rijder. Volgens hem is de Formule Ford een hele mooie klasse maar bijna nie mand weet echt wat het racen in zo’n bolide inhoudt. De au to’s zijn bijvoorbeeld velen ma len sneller dan de race-Por- sches. Een goed voorbeeld hiervan is het remvermogen, het afremmen van tweehon derd kilometer per uur ge beurt in ongeveer zeventig me ter. Voor de bewuste trai- ningsdag op Zolder, waar de opnames plaatsvonden, verza melde het Smit Racing Team zich ’s ochtends om 8.30 uur in Reeuwijk. In de werkplaats van het team zijn dan al de no dige voorbereidingen getroffen voor de dag die komen gaat. Voor zo’n testdag gaat heel wat werk vooraf. De auto wordt namelijk helemaal uit elkaar gehaald, gecontroleerd en weer opnieuw in elkaar ge zet. Op deze manier wordt voor elke training alle onder delen nagekeken hetgeen veel Mede door gebrek aan vrij willigers is er doelbewust voor gekozen prioriteit te ge ven aan het werken aan het nieuwe project. Daardoor bleef de samenwerking met andere organisaties tot een minimum beperkt. Wel werd deelgenomen aan een werkgroep die zich bezig hield met de voorbereiding van de viering van de inter nationale vrouwendag 1998 en de milieufietstocht van de Milieudienst Midden-Hol- land voor de leerlingen van het Coenecoon Colleee. Donderdagavond 6 augustus vinden de rondes 13 en 14 plaats. De finale ronde is een week later op donderdag 13 augustus. Wie het leuk vindt om te komen kijken is vanaf Met ingang van 1999 zou dan acht uur van harte welkom in eventueel een budgetover- TTo+ ppnknmst ItnnnAn worden BOSKOOP - Donderdag 6 au gustus houdt het Proefstation voor de Boomkwekerij een open middag vanaf 14.00 uur waarbij de aandacht uitgaat naar vaste planten. Het Boomteeltpraktijkonderzoek voert momenteel veel sorti- ments- en selectie-onderzoek uit voor vaste planten. Met name de Monarda- en Nepe- ta-opplantingen zijn zeer in- ten staat vrijwel het hele handelssortiment opgeplant, aangevuld met interessante goéde zaken deze avond. Na nieuwe selecties. Er zijn gro te verschillen waar te nemen Jn bijvoorbeeld stevigheid en imeeldauwgevoeligheid. INaast het sortiment zal ook aandacht besteed worden aan ■de hergroei van wortelstok ken (Phlox en Anemone) die een warmtebehandeling heb- Met nog drie ronden voor de boeg maakt hij een goede kans op de eindoverwinning, U-hoewel hij de hete adem van Vereniging van Vasteplan- Jan Evengroen (49 punten) Tenkwekers. Hier staan plan- nog in de nek voelt. Ten die moeilijk te vermeer- ■deren zijn en vooral door mid del van weefselkweek vermeerderd zullen worden. .Na de rondleiding langs de De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen is na Toma in Burkina Faso en Lima in Peru actief voor een plat- voor masters, die alleen in Vriezenveen wordt georgani seerd. De vooruitzichten van de an dere langebaan zwemmers van de Waddinxveense zwemclub zijn minder opval lend. Zij zijn echter in de eer ste helft van de competitie nog niet veel aan de bak ge weest en zij zullen in de res terende tien wedtsrijden ze ker naar betere posities klim men. zeer ingenomen met de moge lijkheid om op deze wijze een schat aan informatie en foto materiaal uit de eerste hand te kunnen krijgen. Novib telandsontwlkkelingsproject in de Ethiopisch noordelijkste provincie Tigray. WADDINXVEEN - Voor de in 1975 opgerichte Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen is een nieuwe toekomst aangebroken. De hechte relatie met de gemeente Waddinxveen verandert, met de be volking moeten nieuwe inspirerende contacten gelegd en er wordt gewerkt met een nieuw ontwikkelingspro ject in Ethiopië. Dat beeld komt naar voren uit het jaar verslag 1997 van de kerngroep. zoek er ook toe om zich een beeld te vormen van de wijze waarop particuliere groepen in Nederland zich inspannen om hier te werken aan be wustwording met betrekking tot de situatie van mensen in ontwikkelingslanden. Dat het onderhouden van rechtstreekse contacten tus sen REST en Waddinxveen hierbij een belangrijke rol speelt, was een punt waar over beide partijen het eens waren. Na dit blikembezoek vond in juni vorig jaar een uitgebrei- dere kennismaking plaats toen twee medewerkers van REST gedurende een hele dag een bezoek aan Waddinx veen brachten. De kerngroep heeft hen een indruk kunnen geven van het Gouwedorp, terwijl zij de Waddinxveense kerngroeple den door middel van hun ver halen en dia’s een beter beeld konden geven van de situatie in Tigray en de projecten van REST in het bijzonder. In november bleek dat één van de leden van de kern groep, Nolda Hootsmans, in januari van dit jaar als foto grafe met een Novib-delega- tie een uitgebreid bezoek zou kunnen brengen aan Ethio pië en met name aan de pro jecten van REST. Natuurlijk was de kerngroep y MM

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 19