Waddinxveense WADDINXVE Kledingzaak voor lange vrouwen in september open 1 Voorverkoop bij VW Honderden soorten fuchsia's te zien schilderes geeft cursus in Bodegraven Gezellig vakantiewerk om centje bij te verdienen 4Sv<x>«oeun WADDINXVEEN GR Vdat T AI T c K. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1998 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kroonweg. Chemocar in Waddinxveen De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: Zelfportret methode Klashorst: door MAAIKE THÜSS Sportief Broek About Eve', een kledingzaak voor lange vrouwen. 12.50- 13.30 uur 13.35 - 14.20 uur 14.25-15.10 uur 15.15 - 16.00 uur 08.00 - 08.20 uur 08.30 - 09.15 uur 09.20-09.50 uur 09.55 - 10.40 uur 10.45 - 11.15 uur 11.20 - 12.05 uur Kromme Esse Zuidplashof, kringloophalte Cirkelflat, wijk Zuidplas leplaan, winkelcentrum Sint Victorstraat, wijkgebouw Overtoom Passage, stationszijde Brederolaan Groensvoorde W. de Zwijgerlaan, markt gen van zijn vakantiebaan- tje. Groene armen eigenlijk ook wel. Tsja, da’s een beetje een nadeel. Maar je krijgt het er zo weer af met een na vinden. Schoenen moest ik al tijd in een herenzaak kopen dat was wel een ramp'. ‘Maar doordat alle vrouwen de laatste jaren wat grotere maten hebben, is schoenmaat 43 niet meer 7n’n orotp uit een verschrikking'. Janneke: ‘Bij colbertjes zijn de mouwen altijd te kort, zitten de coupe- naden zo ongeveer onder je oksels evenals de taille van bijvoorbeeld een jurk of een iac Vnnrdat ik mpf Hp winkpl Ik Van den Berg is, zo rustig is het aan de overkant van de weg. Daar werkt de 19-jarige Nico Verhoef uit Waddinx veen in een antariumkweke- rij. Ook hier rijen met plan ten. Tientallen vakantiewerkers ontbreken echter. In de rui me kas is alleen Nico te zien en een heel eind verderop staat nog iemand gebogen over planten. Gezellig klet sen onder het werk lijkt er niet bij te zijn. ‘Maar ik heb het hier best naar mijn zin hoor. Ik doe het dit jaar al voor het 4e jaar‘, vertelt Ni co. ‘Niet alleen in de vakan tie, maar elke zaterdag het hele jaar door‘. ‘Ik moet de planten poten, verzorgen watergeven en on- rkuid weghalen en zo. Ver der moet ik de antariums op een kar zetten zodat ze naar een andere vestiging van ons kunnen waar ze worden ver kocht'. Nico Verhoef hoeft niet zo vroeg te beginnen als zijn collega’s aan de overkant van de weg. Om zeven uur of om acht uur begint zijn werkdag. ‘Je mag dat een beetkje zelf bepalen1. Nico is pas om 17.00 uur klaar. Van het geld dat hij verdiend heeft dit jaar is hij met vrienden op vakantie ge weest op een camping in Re- nesse. ‘Maar ik werk ook om de rest van het jaar geld te hebben om uit te gaan en zo‘. Dit artikel uit het Week blad voor Waddinxveen van vorige week wordt de ze week herplaatst omdat de leesbaarheid ervan vo rige week te wensen over liet. REGIO - Een aantal enthou siaste leden van de regio Rijnland van de Nederlandse Kring van Fuchsiavrienden en twee molenaars zullen op zaterdag 8 augustus hun tui nen en molens openstellen voor een bezoek. Belangstel lenden kunnen komen kijken naar een paar honderd soor ten fuchsia’s, die bloemen kunnen dragen van enkele millimeters tot zo’n 13 cm. Planten van een paar weken jong, tot stammen van tien tallen jaren oud. Hangende en staande funchsia’s zijn te bewonderen. De tuinen, in José Broos is al 17 jaar ana liste in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. ‘Ik had het eigenlijk wel een beetje ge zien', aldus José. ‘En ik dacht, dit lijkt me zo leuk, als ik van werk wil veranderen, is dit mijn kans'. Janneke en de tweede eigenaresse Jannie Douwrna durven het wel aan met José. ‘In het begin moet ze natuur lijk nog het een en ander le ren, haar achtergrond is heel wat anders. Ik zal dan zo’n twee dagen per week uit Rijs- sen hier naar toe komen, maar uiteindelijk is het de bedoeling dat José bedrijfs leidster wordt in Waddinx veen1, aldus Janneke. José, de kersverse kleding- verkoopster, is 1.88 meter lang en zit sinds ze de winkel in Rijssen heeft ontdekt beter in haar vel. Eén van de rede nen om in de nieuwe winkel aan de slag te gaan. ‘Als kle- dir»cr ip nact vnpl ip ip vppI WADDINXVEEN Wie op vakantie wil, moet ervoor werken. Dat geldt niet al leen voor volwassenen. Ook de jeugd moet aan de slag. In Waddinxveen zijn er voor scholieren legio mogelijkheden om een centje bij te verdienen. De kassen langs de G.van Dort Kroonweg bijvoor beeld zijn dit jaar erg in trek. wat makkelijker te maken. We zijn eerst gaan kijken in Woerden, maar daar vonden we geen geschikt pand'. ‘Ons onderkomen moet niet in een grote stad zijn en zeker niet in een drukke winkel straat. We willen voorkomen dat een heleboel ’ongewenste’ mensen komen kijken. We willen niet dat mensen eens even komen lachen om een hele grote broek of om een in hun ogen enorm lange trui'. ‘We waren bezig met de solli citatieprocedure toen we op de brief van José stuitten die overigens al bijna vanaf het begin een klant is. We wilden haar aannemen en zijn toen maar gaan kijken naar een pand in haar woonplaats, dat is het makkelijkst. Deze loka- tie aan de lepweg heeft alles wat we willen'. prettiger'. ‘Ik kon nooit een broek vinden die goed zat. Een rok was altijd te kort, schoenen, maat 43, altijd te klein. Ik liep vaak op slippers en op klompen omdat ik niets Vnr» xrindpn WinVplpn wqq Op vrijdag 7 augustus a.s kunt u weer het bewaarde Klein chemisch afval persoonlijk aan de chemocar afgeven. De vólgende inzameling van de chemocar is op 9 oktober 1998. BODEGRAVEN/WADDINXVEEN - Op zaterdag 5 sep tember begint Anke Mensink weer met haar werk plaats voor amateurschilders in het Bodegraafse Ever- tshuis. Anke Mensink heeft in de regio een naam op te houden als professioneel beeldend kunstenaar (o.a. Kunstprijs Gouda, diverse grote en kleine opdrachten) en schilderdocent. gelborsteltje hoor1. De tomatenkas van Van den Berg is er een van gemiddel de grootte. Vakantiewerkers kunnen er terecht van april tot en met augustus. Dan zijn de tomaten rijp. De vakantiewerkers die van daag aan het werk zijn, pluk ken naast rode en oranje echter ook groene tomaten. ‘Dat noemen we lichtge kleurde' aldus eigenaar Piet van den Berg. ‘Die kunnen nog een tijdje worden bewaard of kunnen naar een plaats verder weg worden geëxporteerd. Het komt wel eens voor dat ze naar Rusland gaan bijvoor beeld1. De baas staat vandaag sa men met zijn 16-jarige doch ter Josiene achter de sorteer machine. Stapels met toma tenkisten omringen de twee. Ze staan geconcentreerd achter een sorteermachine vlakbij de ingang van de kas. Hier is gëen radio te horen. ‘De machine sorteert de to maten op kleur1, aldus Van den Berg. ‘Wij checken dat nog eens en stapelen de kis ten op‘. Josiene: ‘Meestal werk ik in de kas zelf. Plukken is veel leuker, gezelliger met z’n al len. Iedereen kan goed met elkaar ópschieten hier, echt leuk. Van het geld dat ik er mee verdien ga ik lekker de stad in'. Zo druk het bij de kas van zondering als toen. Als ik schoenen of broeken vond die me pasten kocht ik er altijd een heleboel tegelijk. Je wist immers nooit wanneer je weer iets vond dat paste'. ‘Daarom ben ik samen met Jannie Douwma destijds een winkel begonnen in Rijssen. Wel nadat we eerst op beur zen hadden gestaan, een zaak beginnen kan niet zomaar. De eerste keer weet ik nog goed. Het was een beurs in Utrecht'. ‘We verkochten van alle kle dingstukken zes exemplaren. In een mum van tijd was alles weg. Toen wisten we dat een zaak starten een goede zet zou zijn. En zoals ik al eerder zei, het loopt nog steeds storm1. geen vakantie en dat hebben wij wel. Ik heb het vorig jaar ook al gedaan. Hoe vaker je het doet, hoe minder zwaar het werk is‘. De Waddinxveense ver dwijnt weer tussen de toma tenplanten. Tussen de rijen planten ligt een soort rails waar karretjes op glijden. De vakantiewerkers zitten in de wagentjes die ze met hun be nen op hun eigen tempo voortduwen. Intussen pluk ken ze tomaten in de broeie rig warme kas waar de zon fel naar binnen schijnt. ‘We moeten de rode plukken en de licht gekleurde', aldus de 14-jarige Pieter van Gor- kum. “Morgen moeten we ge loof ik bladeren plukken. Als je wat blad weghaalt, krijgen de tomaten meer zonlicht en worden ze eerder rijp. En wij hebben ook een beter be gaanbaar pad'. Elke ochtend gaat Pieter op de fiets naar zijn werk. Nog tot en met 24 augustus. Op vakantie gaat hij niet. ‘Ik spaar voor een stereotoren', vertelt hij. ‘Ik verdien ƒ5 per uur, de pauzes gaan daar wel van af. We hebben meestal tussen 8 en 8.30 uur pauze'. Pieter van Gorkum heeft let- het uitgangspunt. Aan de orde komen: inhoud van het werk, techniek, materiaalgebruik, presentatie, kunstgeschiede nis, maatschappelijke ontwik kelingen, figuratie en abstrac tie. In de goed geoutilleerde en ge zellige werkplaats zijn ezels en werktafels aanwezig. Aan het eind van de cursus wordt een expositie georganiseerd van het werk van de cursisten. De cursus wordt gehouden in de Bodegraafse Werkplaats Het Evertshuis aan de Spoor straat 15 in Bodegraven, tel. 0172-618 484. Op zaterdag ochtend 10.00-12.30 uur: vrije werkplaats. Op zaterdagmid dag 13.30-16.00 uur: por- tret/model. De prijs: 12 lessen 1 dagdeel per week: ƒ295,-. Bij deelname aan beide cursussen ƒ500,- i.p.v. ƒ590,-. U kunt zich aanmelden bij An ke Mensink, Peppelhorst 110, 2742 DA Waddinxveen, tel. 0182-615 551. Hazerswoude en Leiderdorp, zijn vrij toegankelijk van 10.00 tot 16.00 uur. In de Ko renmolenlaan aan de Dorps straat in Hazerswoude kunt u een kijkje nemen en ’echt’ pannenkoekenmeel kopen. Ook watermolen De Rode Wip aan de Gemeneweg is opengesteld. Een lijst met namen van deel nemers is te krijgen bij Rojo potcultuur aan de Westzijde- weg 27 in Hazerswoude en bij secretaris E. de Jong, Vincent van Goghstraat 14, waar ook inlichtingen te krijgen zijn: tel. 0172-589333. begon, naaide ik mijn kleding altijd zelf. Vroeger, als puber, kon ik nog wel kleding vinden. Spij kerbroeken bestaan wel in voldoende lengtematen en ppn trui nnk nncr wol fe ’All about Eve’ is een zaak die gespecialiseerd is in dames kleding voor vrouwen van tussen de 20 en ongeveer 50 jaar. Janneke: ‘We gaan spor tieve kleren verkopen in de maten 40 tot en met 50, maar ook nette pakken, colbertjes en badpakken in dezelfde ma ten'. ‘Badpakken is ook altijd een probleem. Eigenlijk het zelfde als met colberts. Als je lang bent, heb je ook een lang lijf. De coupenaden van bad pakken zitten vaak te hoog en de schouderbandjes zitten vaak superstrak'. Lingerie en schoenen ver koopt ’All about Eve’ niet. ‘Maar wat niet is kan nog ko men', aldus Janneke. ‘We be ginnen gewoon en dan zien we wel. In ieder geval zal de kleding niet extreem zijn. Lange vrouwen willen niet opvallen is ons gebleken'. Vaak kiezen ze voor donker blauw of zwart. In die kleu ren hebben we veel, maar ze ker ook andere. Lange vrou wen kunnen alles drapen. als BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder meer kaarten voor 100% Isis op 7 augustus in Alkmaar. Bee Gees concert inclusief busreis op 5 september in het Wem bley Stadion, Londen. Nor maal Krachttour op 12 sep tember op het ITC-terrein, Rijnwoude. Staatscircus van Moskou van 23 juli t/m 16 au gustus in een tent bij het Olympisch Stadion, Amster dam. Nationale taptoe Breda van 27 augustus t/m 5 sep tember. Rene Froger op 20 november in de Rai-parkhal in Amsterdam. Golden Ear ring unplugged op 11 oktober in het Ned. Congresgebouw, Den Haag. Musical Hair op 3 en 4 oktober in het Ned. Con gresgebouw, Den Haag. Bij tomatenkwekerij Van den Berg bestaat zelfs een wachtlijst. Radio 3 schalt om zes uur ’s ochtends al door de kas. De vakantiewerkers be ginnen rond die tijd met het plukken van de tomaten. Reden daarvoor is dat de to maten dan nog niet te zacht zijn geworden door de warm te. ‘Hoe vroeger hoe beter', aldus eigenaar Piet van den Berg. Het voordeel van vroeg be ginnen is dat de vakantie werkers rond tien uur vrij zijn. ‘Dan kunnen we de hele dag nog doen wat we willen1, vertelt de 16-jarige Sabrina de Bruin uit Waddinxveen. ‘Ik ga met mijn ouders op va kantie naar Heerde (vlak bij Zwolle) en daar spaar ik voor. Om zes uur beginnen is in het begin wel vervelend, terlijk groene vingers gekre- maar toch een stuk beter dan bij gewoon vakantie werk'. ‘Als je tot 17.00 uur moet werken, heb je helemaal Openingstijden VW (ook voor VW geschenkbonnen): ’s maandags 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.30- 12.00 en 13.30-16.30 uur, op zaterdag 10.00-14.00 uur. ’s Zondags gesloten. Telefoon: 214644. Elke zaterdagmid dag om 14.00 uur een rond vaart langs de Boskoopse kwekerijen. Start bij het Boomkwekerijmuseum. Voor de werkplaats kunnen zowel beginners als gevorder den zich laten inschrijven. Dit najaar kan men voor het eerst kiezen voor deelname op de hele zaterdag of voor alleen de ochtend of de middag, ’s Zater dagsmorgen wordt er vrij ge werkt, ’s middags wordt er ge schilderd en getekend naar model. Met de planning op de hele za terdag hoopt de kunstenares meer mannen en jongeren in de gelegenheid te stellen aan deze werkplaats deel te ne men. Er kan worden gewerkt in alle schilderstechnieken (olieverf, acryl, gouache, aquarel en pas tel- of oliekrijt). Cursisten die dat willen kunnen leren wer ken met acrylverf volgens de methode Klashorst (Teleac 1998). Ook voor jongeren die overwe gen zich te laten inschrijven voor een kunstacademie is de ze cursus heel geschikt. De persoonlijke ontwikkeling is De 19-jarige Nico Verhoef heeft een vakantiebaantje in een Waddinxveense antariumkwekerij aan de G. van Dort (Foto: Sjaak Noteboom). Janneke Braakhekke (rechts) en José Broos (links) openen op woensdag 16 september aan de leplaan in Waddinxveen 'All (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Lange vrouwen uit Waddinxveen en wijde omgeving hoeven bin nenkort, om precies te zijn vanaf woensdag 16 septem ber, nooit meer met te korte of te kleine kleding door het leven. Op die dag opent ’All about Eve’ namelijk haar deuren aan de leplaan in de Bomenwijk. En aan de eigenaresse en de toekomstige bedrijfsleidster te horen, is zo’n winkel voor lange vrouwen geen overbodi ge luxe in deze regio. Voor lange mannen bestaat de ke ten ’High and Mighty’, voor vrouwen is er maar één zaak in het hele land. ‘In het oosten van het land, in Rijssen, hebben we een kle dingzaak voor lange vrou wen', vertelt de 36-jarige ei genaresse Janneke Braak- hekke (1.90 meter). “Nu zo’n vier jaar en het loopt vanaf het begin storm. Vrouwen uit het hele land zijn klant bij ons. Veel van het komen uit deze buurt. Ondanks dat het zo’n anderhalf uur rijden is, hebben ze het er voor over om te komen. Ze maken er me teen een dagje uit van'. ‘Het is fantastisch om ineens een broek te vinden die als gegoten zit', valt de 39-jarige Waddinxveense José Broos (1.88 meter) in. ‘Ik hoorde van de winkel in Rijssen en sindsdien heb ik eigenlijk al tijd daar mijn kleding van daan gehaald. Het is de enige zaak in Nederland waar lan ge vrouwen terecht kunnen'. Dat is de reden dat ’veilig’ een nieuwe zaak kan worden geo pend. Maar waarom in Wad dinxveen? We wilden een zaak beginnen boven Utrecht1, vertelt Janneke. ‘Om ook het klanten uit het westen van het land en uit hiivnnrhaold Nnnrd-Rrnhfint het maar past. We hebben twee keer per jaar een nieu we collectie, een rond maart en een rond september. Tus sendoor gaat het naar behoef te1. De nieuwe winkel is vol gens Janneke en José anders dan andere. In het midden van het pand aan de leplaan, komt een grote koffietafel. José: ‘Heel belangrijk. Klan ten komen vaak van ver weg. Ze passen ontzettend veel omdat ze niet overal kunnen kopen. Ze zijn vaak een halve dag bij ons'. ‘Doordat we een hele vaste klantenkring hebben, is de gespreksstof ook anders. Je weet vaak veel meer van klanten. Je hebt allemaal hetzelfde probleem en daar over wordt ook vaak gepraat1. Janneke weet nog goed hoe het was vroeger. ‘Dansles bij voorbeeld was afschuwelijk als je moest wisselen en je moest ineens met zo’n klein tje dansen. Maar we hadden er snel wat opgevonden. Mijn broers en veel van mijn neven en nich ten waren ook heel lang, we gingen gewoon mert z’n allen, hartstikke gezellig' ‘Lang zijn heeft een heleboel voordelen. Je wordt door ie dereen meteen voor vol aan gezien. Nu met het sausen van de winkel - dat doe ik gro tendeels zelf - heb ik geen trapje nodig. Dat geldt ook voor het lappen van ramen en voor andere dingen die voor de gemiddelde vrouw - 1.72 meter - te hoog zijn', sluit ze haar verhaal positief af. GEMEENTERUBRIEK F i»r»i T -r - T* Y ju G E M E E N T E G E M E E T E N (Foto: Anke Mensink). 1 ALL AbOUT V De volgende rubriek staat in het Weekblad van volgende week. Normaal vindt u op deze plaats de gemeenterubriek van de gemeente Waddinxveen. In verband met de vakantie treft u deze week geen officiële bekendmakingen en mededelingen aan in deze krant.

Weekblad voor Waddinxveen | 1998 | | pagina 3