Be Fair raakt verder achterop Dames Gouwestaete pakken volle buit Schouten werkt aan terugkeer Gouwestaete Flyers in mineur L Data General wint in Apeldoorn Stand Van Weringh naar NK schaatsen f Uitslag loterij Moerkapelle in het ootje genomen MOERKAPELLE - De selectie van voetbalvereniging Moer kapelle reisde zaterdag niet naar Leiden af. Zij waren in de veronderstelling dat de wedstrijd tegen LSW was afgelast Om elf uur werd naar de kantine van Moerka pelle gebeld en gezegd dat de wedstrijd niet doorging. Het veld was door een fikse regenbui onbespeelbaar geworden. De selectie besloot daarop te gaan trai nen. Om half drie ging opnieuw de telefoon. LSW meldde zich met de vraag waar Moerkapelle bleef. De vereniging zit hevig met het voorval in de maag want het misverstand zou de club wel- eens drie punten kunnen kos ten. Groeneweg boekte een kostbare 0-1 zege op RVC’33 in Reeuwijk.Vijftien minuten na de rust scoorde Jeroen Hoogendijk uit een hoek schop van Bart Scheffers. Groeneweg behoudt met WSE de kansen op de twee de periodetitel waarvoor nog twee wedstrijden moeten worden gespeeld. De Jong blijft Jeu de boules Moerkapelle 2 verslaat koploper MOERKAPELLE - Dinsdag 18 januari speelde het tweede team van SV Moerkapelle tegen Nieu- Aanstaande zaterdag spelen de werkerk a/d IJssel 3.Al snel werd bondsteams van Gouwestaete duidelijk dat Moerkapelle de thuiswedstrijden. In Gouwebad betere ploeg was. De eindstand ’De Sniep’ speelt dames I om 18:00 uur tegen ZWV-Nereus K - j H' WOENSDAG 26 JANUARI 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Leermeester Volgende wedstrijden I M (Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) t Maarten Schouten heeft in zijn eigen polocarriere goede leermeesters gehad. „Ik ben bij BZPC als zwem- mertje onder trainer Ben Elsenaar werd uiteindelijk 2-5 in het voor deel van Moerkapelle. Hugo van Bakker en Meus van der Poel haalden de volle punten binnen. ZEVENHUIZEN - Schaatser Rutmer van Weringh neemt komend weekeinde in Gro ningen deel aan de Neder landse kampioenschappen schaatsen voor junioren.Vorig jaar eindigde de Zevenhuize naar als vijfde bij de B-junio- ren. Inmiddels is hij A-junior en verbeterde Van Weringh zijn tijden op de 500 en 1000 meter (38.66 en 118.00). De nationale sprintkampioen- schappen zijn op 12 en 13 februari in Utrecht. Daarop werd Rutmer van Weringh 17) vorig seizoen nationaal kampioen. Zij spelen nog in het A-juniorenteam, maar als ik ze nodig heb kan ik over ze beschikken”. Toen Maarten Schouten met zijn werkzaamheden bij Gouwestaete begon was de voorbereiding op de nieuwe competitie in volle gang. Na de degradatie uit de eerste klasse viel de start in de tweede klasse tegen. Maar gaandeweg herstelde de Wad- dinxveense club zich en staat intussen in het linker rijtje. Schouten: „We hebben slechts twee wedstrijden ver loren. En dat was van de clubs die bovenaan staan, Dolfijn en VWZ. Tegen Dolfijn was er niet veel krachtsverschil, maar die ploeg beschikte over een Russische speler, die de bal er heel gemakkelijk inschoot.Volgend keer moeten we van Dolfijn winnen. WVZ uit Zoetermeer beschikt over een goede ploeg waar van we dik verloren. Intussen gaat het beter. Tegen Katwijk (11-5) speelden we onze beste wedstrijd van het sei zoen”. Onder Schouten is er het nodige ver- Verder scoorden een getergde Marion van Hooft en de ontke tende Kim Middendorp ieder 3x. WADDINXVEEN - De winnen de lotnummers van de loterij gehouden door voetbalvereni ging Be Fair zijn als volgt: lotnr. 0838-3469- 1582-2031 - 1256 - 2445 - 4369 - 2582 - 4123 - 2387 - 2025 - 4224.Alle winnaars hebben bericht ontvangen. Overige uitslagen: Nieu- werkerk-WSE 0-0,Waddinx- veen-Ommoord 1-2. Programma zaterdag: Soccer Boys-Be Fair, Moerka- pelle-Koudekerk, zondag: WSE-Soccer Boys, Groene- weg-Woerden (wedstrijd van de week), PKC-Waddinxveen. begonnen. Er heerste toen nog een tweestrijd bij BZPC tussen zwem men en waterpolo.Trainer Arie Domburg heeft me naar het water polo gehaald. Van hem en ook van Bas-Jan Stam en later van Herman van Tongerloo heb ik veel geleerd. Hij heeft zich erg verdiept in de oefen stof en is bezeten van waterpolo. Laatst hadden we bij BZPC een trai- nignsweekend. Dat weekend hield onder meer in dat we twee keer ’s morgens om zes uur in het zwembad moesten trai nen. Liefst 21 spelers waren aanwe zig. Dat geeft aan dat het waterpolo bij BZPC erg leeft. Het is jammer dat BZPC na een jaar hoofdklasse weer is gedegradeerd. Het was niet nodig. Was de club niet gedegradeerd dan had ik er misschien nog een jaartje in het eerste team aan vastgeknoopt. Het is een belevenis om tegen clubs als AZC en ZPB te poloën. Of een doepunt te scoren bij Arie van de Bunt, de doelman van het nationale team”. geworpen. Het publiek op de volle tribunes zag weer mogelijk heden en roerde zich luidruchtig. Nog luidruchtiger echter maakt Visser zijn selectie duidelijk dat hij geen zin had in voortzetting van deze wanvertoning en dat het tijd werd het klassenverschil in punten uit te drukken. En dat gebeurde, en hoe. In slechts 8 minuten en 2 servi- cebeurten haalde Data General de eerste 0-15 setoverwinning van het seizoen binnen. Fanny Lafeber haalde met haar flo aterservice de eerste 8 punten binnen, waarna Hedda Meijer haar met 7 punten bijna eve naarde, daarbij geholpen door een attent en krachtig blok. Het publiek zat nog verbouwereerd te kijken toen de speelsters al aan het uitlopen waren. Na de douche volde de hereniging met de enigszins gerustgestelde Angelique van der Meer, maar het gezicht van coach Visser verried toch enige zorg over de fysieke gesteldheid van enkele van zijn speelsters. De volgende wedstrijd is tegen HHC uit Horn op zaterdag 29 januari om 19.00 uur in de grote zaal van Swanla. dan vlug verteld. Grasshoppers was oppermach tig, gebruikte de lengte bekwaam en de Waddinxveners kwamen er niet aan te pas. Uitslag 80-51 De verrassing van de dag kwam van Dames 3. Onbevangen tra den de dames aan tegen de nog ongeslagen koploper Leiden. De eerste helft werd het de bezoe kers knap moeilijk gemaakt, maar toch kon Leiden nog gaan rusten met een 20-25 voor sprong. Maar de waarschuwin gen van Flyers in de eerste helft waren niet besteed aan Leiden en dat kwam de bezoekers duur te staan. In een mum van tijd werd de achterstand omgebo gen in een voorsprong en die werd niet meer uit handen gegeven. Uitslag 45-37. Tops coorder: Jesca Van Loo met 18 punten. De verwachting dat Be Fair na de pauze voor meer druk op de Woerdense verdediging kwam niet uit. Dat gebeurde echter veel te weinig. Regelmatig trok Sportlust er met snelle rushes tussenuit en het was aan doel man Ralph Boonstoppel, die zich soms onverschrokken voor de voeten van de Woerdense aanvallers wierp, te danken dat de score niet hoger opliep. Nadat Stephan van Dijk bij Be Fair was vervangen door Hischee Berhane kreeg de v.d. Made 21-14-95; Ó.Arnold Janssen 21-14-69; 7.Herman Wielenga 21-11-13; 8.Corrie ’t Hart 21-11 min 3; 9.Jasper van Winkel 24-11 min 31 en 10.Cees Voskuilen 21-10 min 14. klasse A. Maar de meiden wil den graag en wat doe je dan; je gaat akkoord met de leiding van een plaatselijke bonds- scheidsrechter, welke achteraf gezien, tevens de plaatselijke thuisfluiter was. Verder geen details; men kan zich hierbij het een en ander voorstellen. De periodestanden waren 0-1,3-0, 2-5 en l-l. Dit betekent een eindstand van 6-7. Voor Gou westaete nam Malou van Dui nen de 0-1 voor haar rekening. helft af op 5-5. Daarna werd Brandenburg geheel aan ban den gelegd. In de derde periode scoorden Ellen van der Weijden, Evelyn deTyssonsk en Petra Meerdink en brachten de tussenstand op 5-8. Ook in de laatste periode lag het initiatief bij Gouwestaete dat via Mirjam Overdam 2x, Marion van Hooft en Gillian van den Berg verder uitliep naar 5-12, alvorens Brandenburg tot haar laatste wapenfeit kwam; 6-12. Ellen van WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwesta ete uitwedstrijden. Dames I kon in Bilthoven tegen BZC Brandenburg I pas in de derde periode afstand nemen, doch won uiteindelijk met 13-6. Dames 2 had in Roelofarends- veen tegen Alkemade I last van niet opgekomen scheidsrech ters. De plaatsgebonden ver vanger had wel een heel specia le kijk op de prestaties van de speelsters. Uiteindelijk won dames 2 met 7-6. Het leek voor Gouwestaete dames I tegen Brandenburg aanvankelijk van een leien dakje te gaan. De Waddinxveensen konden zich in de eerste perio de zelfs een aantal slordigheden Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Voor de winterstop begon had de voet balclub Be Fair een positief gevoel over de tweede compe- titiehelft. De ploeg van trainer Jack Harmsen lag goed op koers voor de tweede periodetitel. In een paar weken tijd is de situatie behoorlijk veranderd. Door nederlagen tegen de koplopers BVCB (3-1) en Sportlust’46 (1-2) is Be Fair uitgeschakeld in de strijd om de tweede periodetitel en afgaande op het voetbal van afgelopen zaterdag moet ook worden gevreesd voor een bescheiden rol in de strijd om de derde en laatste periodetitel, die zaterdag met een wedstrijd tegen Soccer Boys in Bleiswijk begint. Maarten Schouten, de nieuwe trainer/coach van de waterpoloërs van Gouwestaete. „We moeten dit sei zoen bij de eerste drie eindigen”. (FotoArtistic Art, Liesbeth vanderVis.) ZEVENHUIZEN - Henny de Jong blijft ook in het volgende seizoen trainer van de voetbal vereniging Groeneweg. De oud-speler volgde vorige zomer de Bodegraver Rob Romijn op. Ook assistent-trai- ner Dick Deurlo, de elftallei- ders Jan van Meijeren en Arjan Heemskerk en verzorger Ad de Bree tekenden een seizoen bij. thuisclub nog uitzicht op een gelijkspel. Ihmad Saouny zag zijn schot na een pass van Rene Minnee met een goede reactie door doelman Rene Hamoen gestopt. Bij een fel schot van de rijzige verdediger Arnold Noor- lander kreeg Hamoen de bal niet klemvast. Met moeite kon deze daarna worden wegge werkt. Over en weer werd er veel gepraat.ArbiterVerheul, die 4.Toos Wubben 24-15-415.Piet soms vreemde beslissingen nam: „Er liepen 23 scheidsrech ters in het veld”. onfortuinlijke Angelique kon worden weggedragen. Onder zoek in het ziekenhuis wees later uit dat de schade waar schijnlijk beperkt blijft tot een verrekte binnenband. Onder tussen was in de hervatte wed strijd Visser genoodzaakt ook Floortje Kok te vervangen, die eveneens door haar knie was gezwikt, en Joske Lucassen, die er niet in slaagde haar uitste kende niveau van de bekerwed strijd te herhalen. De overige speelsters waren door al deze tegenslag extra geprikkeld en vochten zich terug in de wed strijd. Bij 12-12 kwamen zij langszij om vervolgens door te stomen naar de 13-15 setwinst in de Ie set. In de 2e set voorkwam Data General een achterstand door harder te serveren en sterke blokkering. Met 12-15 werd ook deze set gewonnen. En leek een 0-3 overwinning binnen bereik. Maar ja, die beruchte 3e set, waarin het vooral op concentra tie aankomt, brak ook nu de Zevenhuizense ploeg op. Alles, maar dan ook alles ging fout en het verbaasde Alterno kreeg een 15-5 setwinst in de schoot WADDINXVEEN -Voor de ver andering hebben de nummers I en 2 weer eens van plaats gewis seld. Het enige verschil is dat beide nu even veel gespeelde- en winstpartijen hebben. Ook onderin vinden er voortdurend veranderingen plaats. Alleen het midden blok van de eerste 10 is erg constant. De stand per 18- 01-2000 is nu: I.Hans Camme- raat gespeeld 24 winst 16 saldo 85; 2.Wout Versluis 24-16-50; 3.Rob van Dijken 18-15-87; WADDINX VEEN - In het afgelopen week end liep het niet zoals Flyers van te voren had gedacht. Dames I zou wel even punten pakken tegen Westland Stars uit 's Gravenzande.de nummer 13 van de ranglijst. Heren I zou uit in Katwijk tegen koploper Grasshoppers door winst een flinke stap richting promotie zetten. Het liep anders; beide teams bleven met lege handen staan. Dames I werkte hard, knokte voor elk punt, maar kon West land Stars niet op de knieen krijgen. De bezoekers bleven steeds aan de positieve kant van de score. Flyers bleef ech ter spelen voor een beter resultaat, maar ook het kleine beetje geluk ontbrak. De gehe le wedstrijd bleven de teams co Pot, die van dichtbij voor 0- I zorgde. Daarvoor had Rene Minnee twee keer niet alert genoeg gereageerd. Na een goede rush van Hafid Assouly- mani werd het schot van de jonge John Slagboom gestopt. In de 26ste minuut keek Be Fair tegen een 0-2 achterstand aan toen de bal na prima genomen vrije trap van Abel werd inge kopt door Knol. Nathanja Abel vond het nodig nog een opmer king te maken richting scheids rechter J. Verheul (Bergschen- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - „Dit seizoen wil ikzmet de waterpoloërs van Gouwe staete minimaal bij de eerste drie ein digen.Tussen nu anderhalf jaar moet de club weer terug zijn in de eerste klasse. Anders wordt het moeilijk om jonge veelbelovende spelers vast te houden”. Maarten Schouten, het ‘waterpolo monument’ uit Bodegraven, is dit sei zoen trainer/coach van de waterpo loërs van Gouwestaete. Een verras sende keuze omdat Schouten eigenlijk nog zelf graag speelt. Wel had de Bodegraver besloten om aan het einde van het vorige seizoen een punt te zetten achter het spelen van wed strijden in het eerste team van BZPC. Schouten: „Het was een mooi moment om afscheid te nemen. Ik was 40 jaar, heb 25 jaar in het eerste team van BZPC gespeeld en was uit geroepen tot sportman van Bodegra ven. Het afscheid is een hele mooie dag geworden. Van Pim Cluistra (even eens speler in het eerste team van BZPC, red.) heb ik laatst een video band met muziek gekregen. Daarna wilde ik nog wel meetrainen met de der Weijden deed dat voor Gouwestaete; zij bepaalde de eindstand op 6-13. Dames 2 van Gouwestaete zal met weinig plezier terugkijken op de wedstrijd tegen Alkema de I. De scheidrechters lieten verstek gaan en voor coach Raimond vanDuinen betekende dit: ’Jammer, dan maar een vol gende keer, als dat nog noodza kelijk is!’ Immers, dames 2 ste vent met rasse schreden af op het kampioenschap in de 2e hoek). Hij kreeg geel evenals later zijn clubgenoten Martijn Knol en invaller Abdeslam Issar- ti.Verheul: „Die aanvoerder van Sportlust vroeg om een gele kaart. Nou dan krijgt hij hem ook”. Bij Be Fair gingen aan voerder Edwin de Bruin, Ihmad Saouny en Marco Verzijl op de bon. In de 35ste minuut werd er na een schot van Slagboom hands gemaakt in de Sportlust- verdediging. De toegekende strafschop werd keurig benut door Saouny: 1-2. De eerste periodetitel werd gewonnen door het Bodegraaf- se Rohda’76, voor de tweede zijn de drie hoogst geklasseerde ploegen Sportlust, BVCB en Soccer Boys kandidaat. WDS ging met 3-2 onderuit bij hek kensluiter Linschoten. Voor de tweede periode moet nog een (uitgesteld) programma worden gespeeld. Be Fair en Sport- lust traden niet volle- dig aan. Be Fair miste aanvoerder Ron van Tol wegens winter sport. Om dezelf de reden liet ook Jan Peter Reyngoudt bij Sportlust verstek gaan. Evenals in de wedstrijd in Woerden, die Be Fair afgelopen herfst even eens met 2-1 verloor, zaten de kansen voor de Waddinxveners op een gelijkspel er in. Sport- lust, getraind door Oudewater- naar Jan van den Heuvel, heeft geen ‘kampioensploeg’. Wel beschikt de Woerdense forma tie over enkele individueel ster- I uit Zaandam. Dames 2 speelt Elteren, Arno Luinenburg, Kevin om 19:00 uur tegen GZC I uit Gouda. selectie en verder wedstrijden spelen in het tweede team. Aan het trainer- schap heb ik wel eens gedacht, maar niet op korte termijn. Ik speel zelf nog zo verschrikkelijk graag”. Niet lang na zijn afscheid bij BZPC werd Maarten Schouten namens Gou westaete gebeld door Henk van Erk met de vraag of hij trainer van Gou westaete wilde worden. „Ik weet dat het moeilijk is om aan een trainer te komen. Ik had weinig ervaring. Ik heb twee jaar de jeugd van BZPC getraind. Daarnaast nam ik wel eens een training van Herman van Tonger loo (coach van BZPC, red.) over. Na een gesprek met het bestuur van Gouwestaete ben ik de uitdaging aan gegaan. Ik heb plezier in het trainer- schap. Bij Gouwestaete zijn het leuke jongens, alleen is de groep wat klein. Na het stoppen van Cees Boonstop pel en Niek de Leeuw had Maarten Schouten zeven spelers tot zijn beschikking nl. Erik van Beekjaco de Jong, Remko Overdam, Mare Mom mens, Jeroen van Tol, Wouter Steller en Rody Visser. „Uit het tweede team heb ik Marc Faber en Wilfred Bontje terug gehaald.Vooral voor het terug halen van Faber waren heel wat praatsessies nodig.Verder heb ik Paul Verwey en Mike Middendorp, die eigenlijk nog junior zijn, er bij gehaald. Het was afgelopen zaterdag buigen of barsten voor Be Fair. Deze inworp symboliseert dat gegeven in de strijd die de Waddinxveners leverden tijdens de (verloren) race voor de tweede periodetitel. ZEVENHUIZEN - Ondanks forse blessure tegenslag won de damesselectie van Data Gener al met 1-3 de lastige uitwed strijd tegen Alterno, dat drie punten achter op de Zevenhui zense ploeg op de 3e plaats in de Ie divisie stond. Na de eufo rie van de spectaculaire 3-2 bekeroverwinning op eredivi- sionist Longa eerder in de week was het voor coach Jan Visser zaak zijn speelsters weer geconcentreerd te krijgen op de competitie. Verzorger Paul de Heij had al ervaren dat de meeste speelsters deze wed strijd nog in de benen hadden en hij moest zich in het zweet werken om de verzorging voor de wedstrijd rond te krijgen. De wedstrijd ving uitermate slecht aan, want bij een achterstand van 6-1 klapte Angelique van der Meer door haar knie, waar na zij kermend van pijn op de grond bleef liggen. Er bleek in de Apeldoornse sporthal geen brancard aanwezig en de ver zorging van Data General wei gerde om haar naar de zijkant te laten slepen. Uiteindelijk werd een massagetafel de hal binnen gesleept, waarop de permitteren, doch sloten de periode evengoed met een I -4 voorsprong af.Voor Gouwesta ete scoorden Ellen van der Weijden 2x, Petra Meerdink en Mirjam Overdam lx. In de tweede periode besloot de nieuwe trainer/coach Evert Baatje, wellicht als experiment, tot een totale bankwissel. Dit had uiteindelijk tot resultaat dat Gouwestaete langzaam maar zeker werd ingelopen en Brandenburg, door een benutte viermeter, zelfs op een 5-4 voorsprong kwam. Dit was het signaal om maatregelen te nemen. Gouwestaete sloot via Gillian van den Berg de eerste anderd in het spel van Gouwestaete. „We spelen met veel pressie, verder wordt er voor de midvoor verdedigd. Dat gaat goed, maar kost veel energie en inzetje ziet dat wij na het derde part terug zakken. In Waddinxveen trainen we tweemaal vijf kwartier in een week. Dat is eigenlijk te weinig. In het begin werd te gemakkelijk de trai ning verzaakt. Ik heb toen een gesprek gehad met het bestuur en de jongens. Daarin heb ik duidelijk gemaakt hoe ik er over denk. We trai nen maar twee keer vijf kwartier en als je dan de helft overslaat blijft er weinig tijd over om te leren. Om beter waterpolo te spelen moet je veel herhalen en nog eens herhalen. Er moet automatisme in het spel komen”. dicht bij elkaar. In de zeventien de minuut van de tweede helft nam Westland Stars een voor sprong van 39-45. Toch wist Flyers nog terug te komen tot 49-49. De laatste score was echter voor de bezoekers en de twintigste minuut was éen ware thriller, maar geen van de teams nog nog een punt maken. Uitslag 49-51. Tops coorder: Anita van Unen met 17 punten. Heren I ging op bezoek in Kat wijk bij de koploper, Grasshop pers. Deze wedstrijd zou een topper moeten worden, maar al snel bleek, dat de wedstrijd gewonnen zou worden onder de borden en daar bleek Flyers kwetsbaar, mede door het gemis van drie centers. Het verhaal is ke voetballers zoals Leon Immerzeel en Galid Akouchaim en Nathanja Abel, die beiden afkomstig zijn van ONA.Voorts heeft Sportlust de sterkste ver dediging van de afdeling. Een groepje BVCB-supporters op de tribune had graag gezien dat Be Fair Sportlust een punt afhandig had gemaakt. De Wad dinxveners gingen echter slordig met de kansen om. Trainer Jack Harmsen: „We krijgen twee I mogelijkheden en doen er niets mee. Vorige week bij BVCB kregen we ook al betere kansen. In de tweede helft brachten we geen strijd. Er is te gehaast en slordig gespeeld”. Het deed Harmsen zeer dat Be Fair door een ‘onmogelijk’ doelpunt op ach terstand werd gezet. Na tien minuten belandde de bal na een voorzet van aanvoerder Martijn Knol via het been van verdedi ger Johan Scheuerman bij Bran- „A*"

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29