Be Fair moet stormbal hijsen Kwiek raakt verder achterop. Goede polderloop voor AV Antilope Wanvertoning Data in Rijswijk Korbis veilig ondanks nederlaag Winst tegen koploper voor volleybal dames Be Fair Moerkapelle weer gelijk in Boxtel Kleine kopgroep bij WSV-schakers Winter- competitie Jeu de Boules i 25e Basketball- schooltoernooi Noordkade en Staringlaan afgesloten Matige vangst HSW Moerkapelle ontgaat winst - 1 WOENSDAG 1 MAART 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 - Waddinxveense dames. De pass werd weer goed ver zorgd zodat zowel het mid- Op de halve marathon voor da mes kwam Corien Slingerland met 1.42.34 dicht in de buurt van het parcoursrecord. De at lete van AV Antilope uit Wad- dinxveen, die in januari nog be slag wist te leggen op de zege op de 15,2 kilometer, bleef hiermee lokale favoriet Nel van de Hengel ruim 8 minuten den als de buitenkant veelvul dig aangespeeld kon worden. Marcella Bos had een sterke voor. Het prachtige weer zorg de voor een stijging in het aan tal deelnemers aan de skeeler- tocht. De eerst volgende gelegenheid om zelf een topprestatie neer te zetten tijdens dit Hazers- woudse evenement, zal zijn op 26 maart als de 51 e polderloop gehouden zal worden. ZEVENHUIZEN - Wat op papier een eenvoudige 0-3 overwinning leek te wor den, werd in werkelijkheid voor de da mes van Data General in de uitwedstrijd tegen hekkensluiter Rijswijk een smade lijk 3-2 verlies. Hoewel de ziekenboeg van coach Visser vlak voor de wedstrijd wederom uitgebreid bleek, hebben de dames het verlies vooral aan zichzelf te wijten. Er werd bedroevend slecht ge speeld, ongeïnspireerd en met te weinig zelfvertrouwen. Tot verbazing van de te genstander en het publiek liet Data Ge neral in de Ie set direct al een achters tand ontstaan, waardoor het achter de feiten aan liep en onder druk kwam te staan. Weliswaar werd bij 8-8 de stand nog recht getrokken, maar een volgende serie passfouten hielpen Rijswijk aan een 15- I2 setwinst. Alleen in de 2e set liet Data General zien waar toe het in staat is bij geconcentreerd spel. Middels strakke services en attente blokkering werd bin nen I0 minuten de set met maar liefst 0- I5 binnengehaald. Tot I-6 en 3-I0 in de 3e set wist Data General deze lijn door Het team van Keukencentrum Be Fair, hier rustig op de foto, versloegen vol vuur koploperTonegido. vlnr staand: Wilma de Jong, Antoinette Wijker, Cora Bos, Jacqueline v.d.Ruit, Thamar Kok, trainer Dory v.d.Meent, vlnr zit tend: Marcella bos, Sabrina Noorlander, Rita Slob, Marit v.d.Louw, Annemarie de Rooy. Trainer Gerard Lupgens ontbreekt. (Foto:Sjaak Noteboom.) ontstaan, waardoor het de tegenstander zicht op wedstrijdpunten bood en zelf onder druk kwam te staan. Rijswijk werd dus fanatieker en verdedigde elk punt, terwijl Data General steeds onrustiger werd en geen risico meer durfde te ne men. Op alle fronten werden fouten ge maakt, maar met name passing en verde diging spanden de kroon. Met I5-6 pakte Rijswijk de 4e set wist Data General niet aan het bedenkelijke niveau te ontsnap pen. Hoewel er nog een 7-I0 voorsprong werd opgebouwd kon deze niet worden vastgehouden. Enkele achtereenvolgende aanvalsfouten deden de deur dicht en bezorgden het dolblije Rijswijk de verdiende 3-2 over winning. Met dit onverwachte verlies ver speelt de selectie van Data General het laatste uitzicht op een kampioenschap in de Ie divisie.Wellicht dat de bekercom- petitie de dames tot meer inspiratie kan brengen, maar dan zal er aanzienlijk be ter moeten worden gespeeld in de ko mende kwartfinale tegen eredivisionist Facopa op donderdag, 2 maart om 20.00 uur in Swanla. klom een paar plaatsen door een overwinning tegen Jaap van der Heiden. Voor de algemene toestand van WSV is het van enig belang dat het derde er in is geslaagd om met hier en daar wat meevallers voor het eerst een wedstrijd (uit tegen Rotter dam 6) te winnen. Er begint enige kans zichtbaar te worden.dat het derde zich in de derde klasse handhaaft. Stand aan de kop van de interne com petitie (geschat): I .Van Wouden berg, 2. Jansen, 3. De Louw, 4. H. de Roodt, 5. R.Dannis, ó.W.Hen- nink, 7. Philipse, 8. Kuiper, 9. Goor, lO.Van der Born. liet in de tweede set haar klasse zien door die set ge makkelijk te winnen met I5-5. Met name Sabrina Noorlan der speelde een sterke set en zorgde voor een goede servi ced ruk. In de derde set verslapte Be Fair iets en kreeg Tonegido weer grip op de wedstrijd. De pass werd niet zorgvuldig naar spelverdeelster Cora Bos ge bracht waardoor de midden- aanvalsters niet voldoende aangespeeld konden worden. Het spel werd te doorzichtig en daar hadden de tegenstan ders geen moeite mee en pakten de derde set: 10-15. In de vierde set kozen de coaches Lupgens en v/d Meerit een andere tactiek door een andere opstelling: Thamar Kok bezette de dia- gonaalpositie en Jacqueline v/d Ruit werd teruggezet naar haar eigen midden-positie. An nemarie de Rooy verhuisde naar de buitenkant. Dit bleek een goede keuze want het spelletje klopte weer bij de WADDINXVEEN - Zaterdag 4 maart organiseert SC Antilope voor de 32e maal de Langs de Gouweloop. Dit zal met de no dige verkeersbeperkende maat regelen gepaard gaan.Verkeer tussen Boskoop en Waddinx- veen kan zaterdagmiddag geen gebruik maken van de Noord kade tussen Staringlaan en Li- naeusweg.Tevens zullen de Sta ringlaan en Linaeusweg voor een gedeelte afgesloten zijn, zo dat hier ook slechts beperkt verkeer mogelijk is. De organisatie van de loop heeft, om de overlast voor de omwonenden te beperken, de wedstrijdloop en de trimloop samengevoegd. Hiermee wordt bereikt dat de verkeershinder slechts tussen 13.00 en 15.00 uur plaatsvindt. Omwonenden worden verzocht de wijk via de Heijermanslaan te verlaten. kon het nog alle kanten op. De rally’s duurden (zoals al de gehele wedstrijd het geval was) zeer lang en beide teams verdedigden sterk. Mede dankzij het publiek die voor de nodige verbale steun zorg de, gaf Keukencentrum Wad- dinxveen Be Fair de laatste krachtsinspanning en liep uit tot 13-1 IOp die stand kwam Wilma de Jong weer in het veld en zij verdedigde perfect. Op de stand 14-13 voor Be Fair probeerde Tonegido een tactisch spelletje te spelen om Be Fair uit de concentratie te halen. Zij vroegen twee tifne-out di rect na elkaar aan. Be Fair liet zich niet kennen en het team besliste om die tactiek van To negido te overbluffen door zelf direct een derde time-out aan te vragen. Sabrina Noor lander was koelbloedig en serveerde na deze ’strijd der coaches’ goed. De aanval van Tonegido werd goed verde digd door Be Fair en kon daarmee de wedstrijd afma ken op 15-13. Een verdiende overwinning van Be Fair op de koploper met 3-2. WADDINXVEEN - Basketbal- Ivereniging Waddinxveen Flyers organiseert op 2 en 3 maart het basisscholentoernooi voor de 25e maal. Dit jubileumtoer- nooi kan rekenen op een deel name van 43 teams. Dit bete kent, dat er verdeeld over twee dagen 350 kinderen bezig zijn met basketballen. Het basisscholentoernooi van Waddinxveen Flyers is in de loop der jaren uitgegroeid tot een waar evenement. Op bas ketbal Igebied is dit een van de grootste scholentoernooien in Rayon West. Dat het toernooi verdeeld is over twee dagen komt niet alleen door het gro te aantal deelnemers, maar ook omdat de toernooileiding voor al voorrang geeft aan veel speeltijd, leder team moet een minimum aantal wedstrijden kunnen spelen waarbij ook de tijdsduur van belang is. Het toernooi wordt gehouden in de Duikelaar en begint beide dagen om 09.00 uur en is om 17.00 uur afgelopen, belangstel lenden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Zaterdag 26 februari speelden de Da mes van Keukencentrum Waddinxveen Befair hun thuiswedstrijd tegen koploper Tonegido uit Voorburg. Her was een ruim twee uur du rende zinderende wedstrijd die uiteindelijk met 3-2 door Be Fair gewonnen werd. Met Jacqueline v/d Ruit op de buitenkant en Annemarie de Rooy op de diagonaal moest Be Fair de tegenstander met veel aanvalskracht te baas kunnen. In de eerste set start te de Waddinxveense gast vrouwen weifelend en kwam op een geflatteerde 8-2 ach terstand te staan, dat uitliep naar een stand van 8-13. Op dat moment begon Be fair zich terug te vechten door een gedegen aanvalsspel, waarin bovengenoemde speel sters een hoofdrol speelden. Be Fair kwam zelfs tot vier keer toe op setpoint op de stand 14-13 maar kon het he laas niet afmaken.Tonegido won de eerste set na 40 mi nuten met 14-16. Be Fair voelde zich sterk door het getoonde spel en promotie van de Goudse afde ling goede zaken gedaan. Kwiek, in Bodegraven op be zoek bij koploper BOK-1, ging sterk van start. Martin Loef, Le on Bouwman en Dennis Pronk bouwden een riante voor sprong op van 0-5 halverwege de wedstrijd. Daarna kwam BOK toch nog goed terug en eindigde de wedstrijd uiteinde lijk in 4-6, Martijn en Dennis wonnen beiden twee partijen en samen het dubbelspel, Leon won één keer. Dankzij dit ver schil heeft Kwiek de koppositie overgenomen. waren voor de Waddinxveners. Door een afstandsschot van Yvonne Boomers kwam Korbis zelfs nog dichterbij: 13-14. Kor bis kwam steeds beter in de wedstrijd en na doelpunten van Ineke Reichard (na een schitte rende combinatie met Donja van Otterloo) en Edwin Jansen (tweemaal) kwam Korbis voor het eerst in de wedstrijd op ge lijke hoogte met de Westlan ders: 16-16. De wedstrijd leek in die fase te kantelen ten gun ste van Korbis, maar in de be slissende fase hield ONDO het hoofd net iets koeler dan de Waddinxveners: 16-18. De slot minuten waren zonder meer spannend te noemen: Mark van den Brink scoorde van afstand 17-18, ON DO miste een straf- worp en Korbis kreeg zelfs nog een aantal kansen op de gelijk maker. Na het laatste fluitsig naal moest Korbis echter be rusten in de kleine nederlaag en de punten aan ONDO la ten. derhoud een begrip is in de re gio. Op halve marathon trok Frans Nleboer na een enerve rende strijd met Frans Woer den en Pieter Borst aan het langste eind. Deze wedstrijd bleef tot in de laatste meters boeien en de drie koplopers eindigden dan ook met slechts 15 seconden verschil. en Arno van Beek en Thierry Zuierveld geblesseerd. Ook Chris de Jong (herstellende van een gebroken neus) nam aan vankelijk op de reservebank plaats. Maar toen na een half uur Peter Molenaar gebles seerd uitviel kwam De Jong toch binnen de lijnen. De ploeg van vertrekkende trainer Bert Bartelings stond toen al met 1-2 voor. Na een kwartier tikte Rik Bezem de bal na een voorzet van Robbert Hofstede simpel in (0-1en vijf minuten later liet doelman Van Erk de bal na een voorzet van Hofstede los waarna Marco Teunissen gemakkelijk voor 0-2 zorgde. Marco Teunissen had zelfs uitzicht op 0-3. Met moei te kon de Gouwenaar van sco ren worden afgehouden. Later strandde de doorgebroken Koen Blok op Mark de Jong. Be Fair was wel sterker, maar het duurde tot de 28ste minuut voordat Wim van der Starre op aangeven van Ihmad Saouny de achterstand kon verkleinen: I- 2. Vervolgens miste John Slag boom de bal na een voorzet van Saouny. In de tweede helft De achtste wedstrijd voor de wintercompetitie van de Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) werd afgelopen zaterdag gevist in het Aarka- naal.Tien deelnemers vingen gezamenlijk slechts 19 kilo wit- vis, een matige vangst derhalve. Winnaar werd M. Reichard.Vis send op kantnummer één haal de hij met enige regelmaat zijn vis(jes) op het droge. Bij de we ging stopte de wijzer van de weegschaal voor hem op 5.630 gram. Op de andere kopplaats ging R. Jenner voortvarend van start, doch naarmate de tijd verstreek werden de aanbeten minder en bleven tenslotte he lemaal uit. Niettemin was zijn 3.250 gram goed voor de twee de plaats. De derde plaats was voor J. van Elswijk met een vangstgewicht van 2.790 gram. Koploper in de competitie blijft A. van Leeuwen met 24.170 gram, nu op de voet gevolgd door M. Reichard (23.020 gram), die stuivertje wisselde met H. Kraan (20.060 gram). De negende wedstrijd wordt a.s. zaterdag gevist in de Hei- manswetering. Vertrek vanaf het station NS om 06.30 uur. topscorer en Wim Vroeginde- weij en talent Jesse van Elteren de leveranciers van volle pun ten. Superinvaller Hugo van El teren en de ervaren Marcel de Haan bereikteen goede remi ses. Dick Bac, Ben van Geffen en Maarten Vroegindeweij ver loren helaas. In de 23-ste ronde van de on derlinge competitie speelden nummer twee Gerard van Om meren en nummer drie Dick Bac tegen elkaar een rustige re mise. Arno Luinenburg profi teerde van de afwezigheid van veel eerste teamspelers. Hij versloeg met zwart Cees van Vuuren en rukt op naar de vier de plaats van algemene rang schikking. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - In het programmablad De Aftrap liet Be Fair-voetballer Mark de Jong weten dat zijn club met liefst 4-1 van Jodan Boys zou winnen. Een schromelijke onderschatting van de Goudse club, die na twintig minu ten al met 0-2 voorstond en vervolgens de kans op een derde doelpunt miste. Be Fair waant zich veilig maar is dat nog niet. (Foto Artistic Art, Liesbeth van der Vis.) Be Fair kwam daarna terug tot 1-2, maar streed in een bar slechte tweede helft vergeefs voor de gelijkmaker. Be Fair laat het na de winterstop duidelijk afweten. Uit vijf wedstrijden werd slechts een puntje be haald. Daarvoor kwam de Wad dinxveense club in zes wedstrij den vier keer tot winst en twee keer tot een gelijkspel. Trainer Jack Harmsen vond dat Be Fair in de eerste helft nog aardig had gespeeld. In de tweede helft zakte het niveau zienderogen. Harmsen: „Ieder een ging lopen met de bal”. In de uitwedstrijd tegen Jodan Boys kwam Be Fair in de slotfa se nog tot een 2-2 gelijkspel. Die score was ook nu mogelijk geweest. Be Fair miste verdedi ger Johan Scheuerman wegens vakantie. Daarnaast had doel man Ralph Boonstoppel last van zijn rug omdat hij op de wintersport met open jack had geskied.Arjan van Erk verdedig de weer het doel. Jodan Boys moest het echter stellen zonder zijn complete verdediging. Hanno Kortleven en Peter Boot zijn met vakantie NBSW, maar met l-l gelijk speelde. De nummer laatst (op dit moment NBSW) degra deert rechtstreeks, de nummer voorlaatst speelt een degrada tiewedstrijd tegen de nummer voorlaatst van de derde klasse C. Linschoten, dat nu voorlaat ste staat, heeft acht punten minder dan Be Fair, maar een wedstrijd minder gespeeld. Be Fair heeft nog vier uitwed strijden tegen Soccer Boys, Rohda’76, Oudewater en NBSW voor de boeg. Verder rest er nog een thuisduel tegen Leonidas. Alle reden om de stormbal in het Warnaar-sport- park te hijsen. MOERKAPELLE - Het eerste team van schaakverenigng Moerkapelle is in de zesde ron de van de KSNB-competitie opnieuw ongeslagen gebleven. In klasse 3F kwamen de Moer- kapellenaren in het Brabantse Boxtel weer niet verder dan 4- 4 tegen het plaatselijke Dubbel- schaak. Het was alweer het vijf de gelijke spel, waardoor de kans op handhaving in de lande lijke derde klasse wel iets gro ter is geworden. Een kampioen schap zit er echt niet meer in, nu Moerkapelle vierde staat met zeven matchpunten, drie minder dan koploper Krimpen a/d IJssel. Tegen Dubbelschaak waren kopman Gerard van Ommeren, speelde Rene Minnee op de plaats van Marco Verzijl en kwam later Jeroen Clardey John Slagboom vervangen. Be Fair probeerde het wel maar een kopbal van Clardey uit een vrije trap van Arnold Noorlan der werd een prooi van doel man Emiel van der Nagel. Aan de andere kant stuitte Blok op doelman Van Erk. De pas begonnen scheidsrech ter A.L. Wagenaar (Ouddorp) toonde de gele kaart aan Mar tin van Tol en Arnold Noorlan der en Robbert Hofstede van Jodan Boys. Be Fair mocht blij zijn dat de nummer voorlaatst Linschoten niet won van WADDINXVEEN - Na de 24ste clubavond van WSV is de eigen lijke kopgroep kennelijk uitge dund tot twee spelers: Barthold Jansen, die voor de beker een interessante partij tegen Albert Prins won, en de koploper Hans van Woudenberg, die wel de he le avond onder druk van Wim Hennink stond, maar door een niet kloppend offer van Wim de partij nog won. Ronald Dannis, die derde stond, kreeg klop van Ton Kuiper van het derde, die nu heel hoog komt. Peter de Louw en Hennie de Roodt deden hun best om elkaar kwaad te doen en kwa men op remise uit. Dat was ook het resultaat van Theo Goor en Eduard Philipse. Uiteraard we ten die mannen wel, dat ze om kampioen te worden partijen moeten winnen, maar dat is niet altijd zo eenvoudig. Bert van der Knaap was wat slordig met zijn openingskeuze tegen Arie Kar dol en kreeg daarvoor een net te rekening gepresenteerd. Jaap Smit opende te kwader ure zijn stelling tegen Herman Smits- kamp en gaf daardoor diens lo per gelegenheid, de zwarte ko- ning te verontrusten. Wel verhinderde Jaap het mat, maar dat kostte kwaliteit en pion en ten slotte zelfs nog meer hout. Arjan Hennink maakte een ver dienstelijke remise tegen Anton van Nieukerke. Erik Hennink speelde ook remise, tegen Henk Stam van het tweede, maar dat ging minder kundig: hij had een stuk cadeau gekregen en dat voordeel niet verzilverd. Ook Jan Muit gaf een stuk weg, maar daarna kende Hans van Offeren geen erbarmen. Frido Ritter wist tegen Arie Versluis een sur realistisch tafereel op het bord te brengen, waarbij de zwarte koning een rondleiding kreeg langs het halve bord. Ook overi gens gebeurden er in deze partij vreemde dingen. Wim van Os MOERKAPELLE - Een straf schop die in de 90ste minuut werd gegeven aan RVC/Rijswijk had tot gevolg dat de Moerka- pellenaars naast de overwinning grepen. Moerkapelle nam in de ze uitwedstrijd eerst een 0-2 voorsprong, later kwam de blauwwitte ploeg met 2-3 voor. Alle doelpunten werden ges coord door Lennaert Visser. Groeneweg verloor in Zeven huizen met 1-3 van Moord recht dat met invallers aantrad. Jarno van Dorp zorgde nog wel voor 1-0, daarna nam Moord recht het heft in handen.WSE kon het bij SC Woerden niet bolwerken: 3-0. Het program ma voor zaterdag: Soccer Boys- Be Fair, Moerkapelle-Koude- kerk, zondag: Groeneweg-Haastrecht (wed strijd van de week). ESTO- WSE. Waddinxveen is vrij. Op zondag 12 maart oefent WSE in en tegen Gouda. service die de winst van die set zou bepalen: zij serveerde lastig en zorgde ervoor dat Be Fair kon uitlopen van 9-5 naar 13-5. Spelverdeelster Wilma de Jong werd de gehe le wedstrijd door benut om op cruciale punten voor rust en een solide spel te zorgen, dat het team op die momen ten nodig had. Ook in die vierde set verdedigde zij fel en goed, zodat Be Fair de set kon afmaken: 15-8 De 5e set moest de winnaar bepalen van deze spannende wedstrijd die voor zowel speelsters als het enthousias te publiek aantrekkelijk was. Ook in die 5e set bleef het knokken voor beide partijen. Tot aan de stand 8-7 voor de Waddinxveense dames ging het spel gelijk op. Be Fair speelde net even wat slimmer en met name door lastig te serveren op de sterkste aan- valster van Tonegido zette Be Fair de opponenten onder druk.Tot aan I l-l I was de uitslag niet te voorspellen en Invaller Dennis Pronk opende met verlies tegen E. Terlaak, waarna Ronald Verboon en Wim van Wageningen hun par tijen wisten te winnen. Na ver lies van het dubbelspel en de tweede partij van Ronald, zag Dennis kans om te scoren en bracht Kwiek weer op gelijke hoogte (3-3). In de vier reste rende partijen wist alleen Ro nald nog een puntje te pakken. Kwiek, dat uitkomt in de pro motieklasse van de regionale competitie Holland West blijft hierdoor lantaarndrager. Kwiek 2 heeft in de 2e klasse in de paalzone. ONDO wist dan ook uit te lopen tot 2-6. Korbis had vaak meer tijd no dig om doelrijpe kansen te creëren en met name het eer ste aanvalsvak kwam nauwelijks aan scoren toe. Dankzij een aantal strafworpen en twee doelpunten uit afstandsschoten wisten de Waddinxveners de nadelige marge te verkleinen tot drie doelpunten: 6-9. De doelpunten in de eerste helft waren een aangelegenheid van Edwin Jansen (viermaal) en Ma rino van Zwet (tweemaal). Na de rust ontspon zich een aantrekkelijke wedstrijd. Yvon ne Boomers slaagde er namens Korbis in de achterstand te verkleinen tot 7-9. Door beide ploegen werd in de tweede helft goed gespeeld en er werd veelvuldig gescoord. Tot 12-14 scoorden Korbis en ONDO om en om, waarbij ditmaal Ma rino van Zwet (tweemaal), Yvonne Boomers, Edwin Jansen en Ineke Reichard productief WADDINXVEEN - Dinsdag 22 februari werden de laatste par tijen gespeeld in het kader van deze reeks onderlinge wedstrij den, waarvan de teams per par tij middels loting worden vast gesteld. Drie spelers hadden een gelijk aantal gewonnen wedstrijden en als men geen steken liet vallen zou het saldo bepalend kunnen zijn. Er werd een aantal, op kwalitatief hoog niveau, zeer spannende partijen gespeeld.Winst en verlies lagen uiterst dicht bij elkaar. De eind stand is: I.Wout Versluis gespeeld 36 winst 24 saldo 78+; 2.Hans Cammeraat 36-23-105+; 3.Rob v.Dijken 30-23-102+; 4.Piet v.d. Made 33-2I-94+; 5.Toos Wub- ben 36-2I-57+; ó.Arnold Jans sen 33-20-77+; 7.Herman Wie- linga 30-17-23+; 8.Andries Roos 2I-I6-9I+; 9.Corrie ’t Hart 30-15-5-; 10.Peter Rube- ling 36-15-58-, Op 29 februari wordt gestart met de competitie triplette (3 x 3). Hiervoor hebben zich 14 teams van 3 personen inge schreven. Deze wedstrijden reeks is een goede voorberei ding voor de Nationale Competitie die in april van start gaat. A.s. zaterdag 4 maart is er het carnavalstoernooi voor doublette (2 x 2). WADDINXVEEN - Korbis heeft afgelopen zaterdag in sporthal de Dreef een kleine nederlaag geleden tegen ON DO uit ’s Gravezande. In een redelijk gelijk opgaande wed strijd trok Korbis na tweemaal dertig minuten met 17-18 aan het kortste eind. Doordat TOP uit Arnemuiden eveneens verl oor, is Korbis met nog twee wedstrijden te spelen vrij van degradatiezorgen. De doelstel ling van dit zaalseizoen, handha ving bij de rentree in de lande lijke tweede klasse, wordt daarmee verwezenlijkt. Het Waddinxveense achttal had in de beginfase van de wed strijd moeite om in het spoor te blijven van de tegenstander uit het Westland. ONDO, dat nu getraind wordt door voor malig Korbis-trainer Han Poortvliet, had in de beginfase het beste van het spel. Boven dien werd door ONDO zorg vuldiger met de geboden kan sen omgesprongen, met name WADDINXVEEN - Het eerste team van tafeltennisvereniging Kwiek is de afgelopen week weinig succesvol geweest. In Zoeterwoude werd de ver plaatste wedstrijd tegen koplo per Zoeterwoude I met het grootst mogelijke verschil (10- 0) verloren. Alleen Ronald Ver boon en Kees Vos zagen kans een game te winnen van F.Ver mond. De thuiswedstrijd tegen Heil Effect I uit Hellevoetsluis werd met 4-6 verloren. Het was overigens een spannende wedstrijd waarin vier partijen in drie games werden beslist. HAZERSWOUDE - Onder schier ideale omstandigheden ging de afgelopen zondag de 50e Polderloop van start in Ha- zerswoude. In het clubgebouw van Hazerswoudse Boys was het wederom een drukte van belang. Maar liefst 350 fanatieke atleten schreven zich in voor dit sportevenement dat zo on- te trekken. Iedereen dacht dat de wed strijd nu wel snel gelopen zou zijn, maar dat pakte even anders uit. De selectie van Visser was niet in staat op eigen kracht te blijven spelen en werd daar mee afhankelijk van de ruimte die de te genstander bood. Het liet Rijkswijk tot 8-11 terug komen en kwam daardoor weer onder druk. Alleen de buitenaanval van Lucassen scoorde regelmatig, maar op het midden liep het zo slecht dat Vis ser zich genoodzaakt zag Meijer te ver vangen door de nauwelijks fitte Van Zaanen. Ook de inbreng van Verbrugge was be doeld om meer vechtlust en zelfvertrou wen in het veld te brengen. Met 8-15 werd de 3e set alsnog gewonnen en lag de zege nog voor het grijpen. Rijswijk had echter duidelijk de zwakte van de tegenstander blootgelegd en wist door aanpassing van de verdediging de vrijwel uitsluitend diagonaal geslagen aanvalsbal- len van Data General regelmatig op te vangen. Ook in de 4e set lieten de Zevenhuizen- sen weer een grote 10-2) achterstand '3_ 6

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 29