Achtste Moerkapelle in vuur en vlam voor Veilig met de Ml 5 wielerspektakel van Waddinxveen OFWEGEN Sprookje herleeft tijdens zilveren jubileum jeugdbrandweer wedstrijden caravan op stap Autoschade... Voor méér I r\ dan het alledaagse: 25.000ut Brugwachters Gouwe zitten op de wip 4. Speciale seniorenreis gastrenners Workshop gouden eeuw CÉ LU u Paashaas op markt W’veen was een stukje geschiedenis Margje Bostelaar 29 april activiteiten de Paddestoel 43e Koninginnerit De Gouwe Rijders Bingo in de Boog Oranjeconcert KiZS WOENSDAG 19 APRIL 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 r SCHADECENTER Controle 1 l. advies 2e Paasdaa geopend! PROFILE REPAIR Schadecenter van Leeuwen (Foto: Marianka Peters.) i 9 f f ANWB, Knap vervelend en het komt altijd ongelegen. Geen auto tot uw beschikking en u had zich uw avond anders voorgesteld dan u te buigen over de administratieve afhandeling met de verzekeringsmaatschappij. Amsterdam. De lesavond is in het Praathuis van 20.00 tot 22.00 uur en wordt gege ven door Lidwien van Grie ken. Deelname kost 30 gul den, exclusief reis- en entreekostren voor de ex cursie. Opgeven kan bij LoesVer- meer, tel. 0172-215319. In- schrijffor-mulieren zijn ook in de bibliotheek verkrijgbaar. In totaal moeten er in de pro vincie 31 brugwachtersbanen verdwijnen. Dit gebeurt op ter mijn door pensionering of vrij willige overplaatsing. Een aantal bruggen zal dan op afstand worden bediend. Dit vergt nog al wat apparatuur waarmee een investering van 4,6 miljoen gul den is gemoeid, maar op den duur moet het een besparing opleveren. Gedeputeerde Houtman, die in de statencommissie voor ver keer het voorstel toelichtte, liet weten dat de beeldbepalen de brugwachtershuisjes kunnen blijven staan. Hij bestreed de opvatting dat deze maatregel zal leiden tot nog meer opont houd voor het verkeer, volgens hem omdat het watertoerisme pas op gang komt na de och tendspits en in de middag weer terugloopt. Om teleurstelling te voorko men, moeten geïnteresseerden zich opgeven als zij een caravan voor controle aan willen bie den. Belangstellenden kunnen Door Marian ka Peters WADDINXVEEN - Onder het genot van een wijntje werd het idee geboren om ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Ponyruitervereniging en Paarden- rijvereniging Reigersburgh iets sensatio neels op poten te zetten. Ruim een jaar voorbereiding was er voor nodig om het zilveren jubileum met een fascinerend schouwspel te vieren. En dat het optreden succesvol was, was aan het razendenthousiaste publiek dui delijk te merken. Bijna tweehonderd rui ters en medewerkers waren afgelopen zondag voor en achter de schermen druk bezig met het sprookje ’Het dorpje Reigersburgh’. Het verhaal gaat 750 jaar terug, toen het dorpje Reigersburgh werd bestuurd door koning Erik en zijn gemalin. Door een vloek van de ijskonin- Terwijl de ruiters nog even de moeilijk- ste dressuurpasjes in de oefenbak train den, was het in de grote binnenbak een drukte van belang. De hal was voor de gelegenheid prachtig met decorstukken ’aangekleed’ en ouders, broers, zusjes en grootouders verdrongen zich achter de afrastering om. maar niets van het spek takel te hoeven missen. gin bevroor het hart van de koning. Rare vogels, feeën, clowns en tovenaars kregen het niet voor elkaar het hart van de ko ning te ontdooien. Ook het giftig goedje van de heksen mocht geen uitkomst bie den.Uiteindelijk was het de betoverende kus van Liselotte, die de konings hart deed smelten. Dat geluk slechts in kleine dingen is gelegen, was de moraal van het verhaal. De inschrijvingen voor de reis zijn op: dinsdag 2 mei in het Anne Frankcentrum; donderdag 4 mei in huize Souburgh; donderdag I I mei in het Anne Frankcentrum. De inschrijvingen zijn ’s morgens van 9.00 uur tot I 1.00 uur. De reis kost 55,00 per per soon. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen tel: 0182-621831, fax 0182-621841 email: info@vlcoenecoop.nl internet: www.vlcoenecoop.nl auioscftade- hersfelter J WADDINXVEEN - De Pad destoel heeft dit jaar weer grote plannen met Koningin nedag. Men heeft attracties gehuurd voor jong en oud. O.a. mini-cars (elektrisch), space-ball voor de jeugd, een echt Paddestoelspringkussen voor de kleintjes, een bun- gee-runbaan voor de jeugd en natuurlijk niet te vergeten suikerspinnen en voor de liefhebbers een verfcentrifu- ge. Men begint ’s morgens om 11.00 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur. Kinde ren kunnen binnen een kaartje ophalen, daarop staan alle activiteiten, met dit kaartje kunnen ze ook een gratis suikerspin halen.Vol wassenen kunnen tegen bet aling een suikerspin kopen. Iedereen is welkom. Het is voor leden en niet-leden. Met Koninginnedag is er ook de trekking van de loterij, uitslag om 16.00 uur. Speciaal is een optreden om 13.00 uur van ‘The Wild Eag le Kids Line Dancers’. Deze groep kinderen is afkomstig van de Paddestoel, ze oefen den een jaar geoefend en willen op deze speciale dag een demonstratie geven van hun kunnen. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uitWad- dinxveen organiseert op 29 april haar traditionele Ko ninginnerit. Evenals voor gaande jaren hoopt het be stuur dat deze 43e editie weer een gezellige rit zal worden. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat men wel en niet goed heeft gedaan. Iedereen kan aan deze puz- zelrit deelnemen per auto of motor. De inschrijving voor deze rit is op zaterdagoch tend bij restaurant Paddle’s, Zuidkade 4a, 2741 JAWad- dinxveen. Parkeren en star ten op Raadhuisplien (tegen over het gemeentehuis). Inschrijven op 29 april ’s smorgens vanaf 05.30 uur. Starten vanaf 06.00 uur. Ook niet leden zijn welkom. Enkele tips van de uitzetters: houdt rekening met andere weggebruikers; denk aan ei gendommen van een ander; zonder schrijfgerei gaat het moeilijk; een goed werkende zaklantaarn. ZIJDE 139 BOSKOOP TEL. 0172-213797 FAX 0172-213090 CAJWtfMANDeERSTB. WADDINXVEEN - Ook dit jaar is er weer een seniorenreis en wel op woensdag 7 juni. In dit feestelijke millenniumjaar wil de organi satie de senioren iets extra’s aanbieden. Een rondrit door Rotterdam, koffiedrinken in het park (nabij de parkhaven) daarna een rond vaart met lunch door de Biesbosch en vroe ger dan andere jaren weer terug in Waddinx- veen, waar het diner gebruikt wordt in de restaurants Akkeroord, ’t Baarsje, Bibelot, de Gouwe Dis en Hotel-Restaurant de Unie. Na het diner komen alle reizigers bij elkaar in het Anne Frankcentrum waar hen een feeste- Daarna kwam er druk op de slang en moest een gesimuleer de brand in een oefencontainer geblust worden. Los van de wedstrijd kon door jeugd- brandweerlieden die een be paald niveau hebben bereikt, een toets worden afgelegd en daarmee kon een oorkonde worden behaald. De toets werd afgenomen in en om de brand- weergarage in het centrum van het dorp. Bij de prijsuitreiking om vijf uur bleek dat bij de ju nioren de jeugd-spuitgasten uit Vlissingen de eerste prijs had den behaald. Tweede werd Haaften en de derde prijs was voor het team uit Sint Philips land. Bij de aspiranten ging het team uit Baarn met de hoogste WADDINXVEEN - Onder grote belangstelling is za terdag voor een week me vrouw M.A. Bostelaar-van der Krans ter aarde be steld op de gemeentelijke begraafplaats aan de Alber- dingkThijmlaan. Haar be grafenis in Waddinxveen - Noord werd voorafgegaan door een bijzondere her denkingsdienst in de her vormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Margje Adriana Bostelaar- van der Krans overleed maandag 3 april op 78-jari- ge leeftijd.‘Met haar is een stukje Waddinxveen ge schiedenis geworden’ stond er terecht boven de rouw advertentie. In haar winkel voor rookartikelen aan de Kerkweg-Oost ontmoette ze iedereen en vrijwel ie dereen kende ook haar. Was het niet voor rookwa ren, dan betraden de men sen haar winkel wel voor de Rijn en Gouwe waar ze ruim 25 jaar de distributie voor verzorgde. Het was een bijzondere en zorgza me vrouw, vol levenslust, energiek en krachtig, niet alleen volop betrokken bij haar gezin en opgaand in het winkeliersbestaan, maar ook betrokken bij alles wat er in haar omgeving ge beurde. Mevrouw Boste laar-van der Krans, die sinds 1984 weduwe was van de eveneens onverge telijke P.C. Bostelaar, voelde zich zeker een onderdeel van de Waddinxveense sa menleving. Ze nam daar op haar wijze ook actief en met een eigen mening aan deel. Als eigenaresse van si garenmagazijn Van der Krans verdedigde ze bij voorbeeld de belangen van het winkelcentrum Brug waar dat maar nodig was. Naar haar mening over be paalde ontwikkelingen in Waddinxveen, welke ge meente ze steeds groter zag worden, hoefde eigen lijk nooit iemand te raden. WADDINXVEEN - Waddinx- veen is ‘t haasje. Komende vrij dag worden de bezoekers van de wekelijkse markt verrast door een heuse Paashaas die eieren uit gaat delen. Deze leu ke geste wordt nog aangevuld met paaseieren verven voor de jeugd. WADDINXVEEN - Op vrijdag 21 april a.s. is er bingo in buurt centrum ’de Boog’. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het centrum aan de C. Huy- genslaan 2 in Waddinxveen. MOERKAPELLE - Op 29 april geven Jan Flikweert en Mark Louter een oranjecon cert op het orgel van de Ger. Gemeente te Moerka pelle, aanvang 19.30 uur. De orgelbespeling wordt afge wisseld met samenzang en de toegang is gratis. Er wordt een collecte gehou den voor het werk van Woord en Daad onder straatkinderen in India. BOSKOOP - Stichting Bo skoop Creatief start binnen kort met een workshop kunstgeschiedenis ’de Glorie van de Gouden Eeuw’. Hierin wordt een overzicht gegeven van de Nederlandse 17e eeuwse kunst. De workshop bestaat uit uit een avond theorie op maandag 8 mei en een excursie op zaterdag I 3 mei naar het Rijksmuseum in eer strijken. Tweede werd het team uit Vlissingen en de derde prijs ging naar aspiranten uit Al- blasserdam. De jeugdbrand- weerlieden van Moerkapelle deden niet mee aan deze wed strijd, maar zullen over enkele weken in Zwolle hun proef af werken. De organisatie waar in diverse leden van de vrijwillige brandweer van Moerkapelle veel tijd en voorbereiding had den geïnvesteerd, kon terug kij ken op een zeer geslaagd eve nement. Immers, op deze wijze kan de gemeenschap er ook verzekerd van blijven dat inge val van calamiteiten, er altijd goed opgeleide lieden zullen zijn, die een ramp op juist wijze weten te bestrijden. REGIO - In samenwerking met de caravanbranche en de brandweer biedt Politie Rijn en Braassem zaterdag 22 april ca ravan bezitters de mogelijkheid hun caravan te controleren. Het vakantieseizoen staat voor de deur en dus wordt de cara van weer uit de stalaling ge haald. Een hele geruststelling als je weet dat je veilig op weg kan. En de eigenaren voorkomen dat zij onderweg naar de va kantiebestemming van de weg worden gehaald. De controle richt zich op on der andere de reminrichting, verlichting, belading, brandvei ligheid en de werking van aller lei elektrische systemen.Aan de controle zijn geen kosten ver bonden. zich van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 12.30 uur telefonisch aanmelden bij het politiebureau in Hazers- woude-Rijndijk, tel.nr. 071-58 14 250. Hierbij geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Zonder afspraak kan het con- troleteam caravaneigenaren niet van dienst zijn. De contro les worden gehouden op het ITC-terrein in Hazerswoude- Dorp, voor de hoofdingang van het Plantarium, Italiëlaan 4. Ge middeld duurt een controle 15 minuten. Indiereen zal met zijn deskundigheid naar de veilig heid van de caravan kijken. De brandweer controleert de aan wezige brandblussers en geeft tips over brandveiligheid. Personeel uit de caravanbran che checkt de elektrische sys temen en controleert de gaslei dingen in het keukenblok. De politie zal vooral letten op de werking van de remmen, of de verlichting in orde is en of de banden nog voldoende profiel hebben. Schadecenter van Leeuwen regelt het voor u. En u krijgt ook nog een perfect herstelde auto terug. We zitten in Waddinxveen op bedrijventerrein Coenecoop. Maar u kunt ook bellen: 0182-621831Vierentwintig uur per dag. Voor het geval u ergens staat met schade... W’VEEN/BOSKOOP - Een be zuinigingsoperatie bij de pro vincie zal er toe leiden dat Bo skoop en Waddinxveen een brugwachter moeten ’delen’. Daar een halve brugwachter arbeidsongeschikt moet wor den geacht, zal er één brug wachter tussen beide dorpen moeten gaan pendelen. Begin april is in het provinciehuis een reorganisatievoorstel behan deld waarin een aantal voor stellen wordt gedaan. De pro vincie wil geld besparen op de brugbediening en tegelijkertijd meer doorvaartmogelijkheden bieden voor de recreatievaart. Als dit allemaal doorgaat zal vooral in de zomerweken de brug vaker opengaan om ple zierboten door te laten. De Goudse Julianasluis zal op za terdag en zondag nog tot 20.00 uur scheepjes doorlaten. WADDINXVEEN - Tweede Paasdag wordt voor de acht ste keer de Wielerronde van Waddinxveen verreden, een jaarlijks terugkerend evenement. De organisatie is zeer verheugd, dat ook dit jaar weer tien buitenlandse renners aan de start staan: drie uit de VS, twee uit Letland, een Engelsman, een Rus, een Canadees, een Belg en een ren ner uit Australië. In het verleden hebben de buitenlandse renners vaak voor een spannnende wedstrijd gezorgd. waarin de handelingen die een jeugd-brandweerlid moet be heersen worden getest, kweekt brandweer men competitie en teamgeest. Het team uit Goes rolt de slang uit. (Foto: Artistic Art/ Liesbeth van der Vis.) De optredens van de paarden, pony’s met hun ruiters tijdens de show volgden elkaar in snel tempo op, waardoor de aandacht van het massaal toegestroomde publiek niet werd afgeleid. De prachtige kostuums, de fraai opgepoetste paarden, waarvan de prachtige manen kleurrijk waren versierd met vlechtjes en strikjes, en niet te vergeten de fraaie dressuuroe- feningen van de ruiters maakten het ge heel tot een groot schouwspel. De beide afdelingen van de ruitervereni- ging vieren dit jaar dan wel hun 25-jarig bestaan, Manege Reigersburgh daarente gen bestaat al veel langer. „De manege bestaat al zo’n 40 jaar waar uitsluitend recreatief kon worden gereden, totdat de vraag om deel te nemen aan wedstrijden werd uitgeroepen. Om aan wedstrijden deel te mogen nemen, moesten aparte ruiterverenigingen worden opgericht”, vertelt Saskia van de organisatie na af loop van de show. De betrokkenheid van de leden, maar ook hun ouders bij de manege is zeer groot. „Er zijn veel ouders, die zelf als kind hier ook paard en pony hebben ge reden. Dat maakt de vereniging tot een grote familie, die als dit nodig is, een handje meehelpen. Zonder alle mede werking hadden wij nooit een dergelijke show op poten kunnen zetten. Bijna 90% van de kostuums is door de ouders ge maakt en ook voor andere taken kreeg de organisatie volop medewerking.” De uitvoering van het sprookje was vol gens Saskia slechts een voorbode op het komende jubileumjaar. „Er staat nog veel meer te gebeuren dit jubileumjaar. Het gehele jaar staat bol van de activitei ten en in september is er nog een grote dag. De inhoud van deze dag blijft nog even een verrassing.” Het was in I987 dat er in Moerkapelle voor het laatst een dergelijke wedstrijd was gehouden. De plaatselijke dienst vond het jaar 2000 een mooi moment om zich op nieuw voor de organisatie van aan te mel den. Het wedstrijdterrein op de terreinen van R de Vrij en Om I I uur beginnen de wed strijden met de Junioren. Een klasse, waarin veel strijd te ver wachten zal zijn. Deze jongens blijven door knokken tot de laatste van de 60 km gereden is. Daarna is het de beurt aan de dames. Hierbij komen ook dames uit de regio aan de start nl. Paricia Moons en Corine van Haas- tert, beide uit Waddinxveen en Monica de Waal uit Gouda. Om I3.3O uur zal het start schot klinken voor de sport- klasse A, een categorie waarin zeer veel wielrenners hun sport beoefenen. In Waddinx- veen zullen in deze categorie dan ook 105 renners aan de start verschijnen om hun af stand van 50 km af te leggen. Na de sportklasse A is het de tijd voor de Waddinxveense jeugd. Dit jaar voor het eerst wordt er een ‘Rabo dikke ban den race’ georganiseerd voor lijke slotavond wordt aangeboden. De avond wordt verzorgd door een senioren muziek- duo, de toneelvereniging Toi-Toi en een be kende Nederlandse artiest. De avond zal tot ongeveer 2I.30 uur duren. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - Op zaterdag I5 april organi seerde de plaatselijk brand weer van Moerkapelle een brandweerwedstrijd voor juni oren en aspirant brandweer mannen. Het korps van Moer kapelle is al jaren zeer actief als het gaat om het paraat hebben van een jeugdbrandweer. Via het lid worden van de jeugd brandweer worden jongeren bekend gemaakt met alle mo gelijke werkzaamheden die een brandweerman moet beheer sen. Al vele jaren is de jeugdbrand- jeugdwedstrijden weer in Moerkapelle dan ook de kweekvijver voor de latere brandweerlieden van de vrijwil- Jonker aan de Ambachtstraat te lige brandweer. Via wedstrijden Moerkapelle werd gemarkeerd door een 30 meter hoge hoog werker, welke ooit bij de van Shell heeft dienst gedaan. De wedstrijd werd gecoördineerd vanuit een commandowagen van de Was- senaarse ‘vuurvechters’. De wedstrijd werd van uit de regio brandweer Gouda, waar toe Moerkapelle behoort, niet op zodanige waarde geschat, dat Gouda een commandowagen voor deze wedstrijden in wilde inzetten. De junioren en aspi ranten teams moesten hun kunnen tonen door het nemen van een hindernis-traject met evenwichtsbalk, het met de lad der omhoog brengen van slan gen en het aan elkaar koppelen van een serie brandslangen. Lopende het jaar worden door heel Nederland wedstrijden voor teams gehouden op het niveau van junioren en aspiran ten, waar bij de besten zich kwalificeren voor latere finales Uiteindelijk gaat het er om kampioen van Nederland te worden. kinderen van 8 tot I2 jaar. Hierbij kunnen de kinderen testen of zij talent hebben voor het wielrennen en misschien zit er wel een toe- Ook dit jaar tierig* tus. buitenlandse te doen en zich nog niet heeft ingeschreven kan langs gaan bij de Rabobank voor een inschrijfformulier. De belangrijkste wedstrijd van de dag van de elite-neo ama teurs start om 16.00 uur. Zoals reeds hiervoor vermeld ver schijnen in deze klasse I0 bui tenlandse gastrenners aan de start. Maar ook de Nederland se renners zullen borg staan voor een spannende wedstrijd. Zoals John Spek uit Waddinx- veen, van Drimmelen, Swinkels en Roozenveld. Wanneer ook het weer een beetje meezit belooft 2e Paas dag, voor het publiek langs het parcours, een gezellige en span nende wielerdag te worden. a- t

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 23