WADDINXVE ChristenUnie Weegstation aan de Noordkade verdwijnt bezorgd over opheffing bordeelverbod Plantarium tegelijk met najaarsbeurs Veiling Goochel- OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N* middag in De Boog Afscheidsreceptie apotheker Van Doorn Open Huls KvK Gouda GOUDA - De Goudse Ka mer van Koophandel opent op vrijdag 25 augustus de deuren voor een nadere ken nismaking. Van 16.30 tot 18.00 uur toont de organisatie in hun open huis een selectie uit ons assortiment producten en diensten. RTWop zondag WADDINXVEEN - Op zon dagmorgen 27 augustus zal de Centraal Hervormde Ge meente het kerkenprogram ma op de RTW verzorgen. Deze uitzending begint om negen uur met het kinderpro gramma. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Bet- helkerk voor de uitzending van de eredienst.Voorganger in deze dienst is ds.C.D.Zon- nenberg. T E R U M E E N B R G E E K BOUWZAKEN MILIEUZAKEN BEZWAAR Totale afgrendeling Geen Beurshal Prijzen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 63 03 32 Koppelklaverjas- sen in de Boog WADDINXVEEN - Op vrij dag 25 augustus a.s. is er kop- pelklaverjassen in buurtcen trum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt 10,- per kop pel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan in Waddinxveen.Vanaf I sep tember a.s. gaat het nieuwe seizoen weer van start. Dan is er elke eerste en derde vrijdagavond van de maand een bingo en elke vierde vrij dagavond koppelklaverjassen. GROEN 2 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 van een funderings- funderings- afspraak Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak Het al niet meer in bedrijf zijnde weegstation wordt afgebroken. (Foto: Sjaak Noteboom.) Postbus 400, 2740 AK COLOFON Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. gend onderhoud nodig maar het bedrag van 10.000 gulden vindt de gemeente te veel van het goede. In de huidige staat doet het bouwsel echter afbreuk aan de omgeving en is het vandalismegevoelig. Omdat het weegstation niet rendabel kan worden geëxploiteerd en de ge meente plannen heeft met de grond in verband met de centrum plannen (moge lijk komt er een parkeerterrein), gaat het huisje bij de weegbrug tegen de vlakte. Eén van de meest begeerde on derscheidingen van Plantarium vormt de prijs voor de Beste Nieuwigheid. De keuring daar- Dat is een stuk goedkoper: een vierde van de reparatiekosten. Gemakshalve wordt ook gelijk de weeg brug verwijderd. Dit om in de toekomst te voorkomen dat de gemeente aansprakelijk wordt ge steld voor eventuele onderhoudskosten. In totaal een som van bijna 5500,-. De gemeente hoeft niet te rekenen op een restwaarde omdat de weegapparatuur is verouderd. daar liggen de grootste zorgen van de partij. Men is erg bang dat het niet op tijd klaar zal zijn en vreest daarvan de mogelijke gevolgen. WADDINXVEEN - Een teken van leven valt er nauwelijks te bekennen op het weegterrein aan de Noordkade. Het is dat een autobedrijf de lap grond als par keerterrein gebruikt, anders zou het he lemaal een zielig, kaal stukje Waddinx- veen zijn. Sinds vorig jaar oktober toen de ge meente het recht van opstal kreeg, is de weegbrug immers niet meer in gebruik. Het bijbehorende gebouwtje heeft drin- SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 62 46 22 Zo bieden zij o.a. een demon stratie van hun vernieuwde en onlangs met een Webwij zer Award bekroonde websi te: www.kvk.nl. De medewer kers van de Goudse Kamer beantwoorden op het gebied van ondernemen honderden vragen per dag. Zij vormen een belangrijke bron van ken nis van zaken: vergunningen, vestigingseisen, bedrijfsinfor matie, import, export, perso neelszaken. Kortom, van star ten tot stoppen en alles wat er tussen zit Tijdens het open huis neemt de Kamer ook af scheid van Max van Griek, di recteur van kantoor Gouda. Na 41 jaar actief te zijn ge weest voor ‘zijn’ kamer gaat hij genieten van zijn welver diende vrije tijd. vrienden en relaties uit om de ze keer een niet pharmaceu- tisch drankje te komen drinken op zaterdag 2 september van 15.30 tot 17.00 uur in apo theek Van Doorn aan de Prins Bernhardlaan 65. De Beurshal waar vorig jaar de. opening plaatsvond, wordt nu geheel bij Plantarium getrok ken. Slecht één deelnemer gaat de 800 vierkante meter gote hal vullen. Dat is Groen-Direkt van de R&G-groep in Boskoop. Deze naam staat voor een Deense karren beurs; met die kanttekening dat de lagen van die karren worden aangebo den. Deze lagenbeurs vindt als onderdeel van Diveka in het verkoopsseizoen elke dinsdag Overigens is het zeer de vraag of totale afgrendeling van een gemeente voor relax-bedrijven op langere termijn stand houdt. Immers, wanneer de overheid bepaalt, dat het ‘oudste beroep ter wereld’ legaal uitgeoefend mag worden, dan dient zij ook mogelijkheden te creëren die uitoefening mogelijk maken. Daarom zou een totaal verbod bij behandeling voor de rechter wel eens de aanwijzing van een plek op kunnen leveren. Dit zou ook nog een plaats kunnen zijn die binnen de gemeenschap slecht valt. Dat is dan ook de reden dat ve le gemeenten, soms knarsetan dend, een mogelijke locatie voor een sex-bedrijf aanwijzen. Op die manier zijn zij er in ie der geval van verzekerd dat het dan bij maximaal één bedrijf blijft. Ongetwijfeld zal dit onderwerp de komende commissie en raadsvergadering op de agenda staan. Dan zal ook bekend worden hoe het college tegen dit pro bleem aankijkt en hoe men het bordeelverbod binnen de ge meente Zevenhuizen-Moerka- pelle gaat opheffen. WADDINXVEEN - Op woens dag 6 september a.s. start de kinderinstuif in buurtcentrum ’de Boog’ weer met een fantas tische goochelmiddag. Na een korte act van goochelaar Spira- tas kunnen de kinderen hun ei gen goochelattributen gaan ma ken. Alle kinderen uit deVondelwijk en omgeving zijn van harte wel kom om deze goochelmiddag met Spiratas mee te beleven. Als je het leuk vindt, mag je na tuurlijk zelf ook verkleed ko men als een goochelaar. De goochelmiddag is echter nog maar het begin van de kinder- activiteiten die op woensdag middag van 13.30 uur tot 15.00 uur zullen worden gehouden in het buurtcentrum. Voor de maand september staat er op woensdag 13 sep tember een sportmiddag op het programma en op 27 sep tember een kunstenaarsmid dag. Deelname aan deze midda gen kost I,-. Elke derde woensdagmiddag van de maand is er geen instuif. Dan wordt er een kinderbingo georganiseerd. Voor deze bingo gaat de zaal open om 13.00 uur. De bingo begint om 14.00 uur. Deelname kost I,- per ronde. Er wor den 4 rondes per middag ge speeld. De begeleidsters hopen op een grote opkomst bij de activitei ten in buurtcentrum ’de Boog’ aan de C. Huygenslaan 2. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Astrid de Weerd op maandag- en woensdagochtend op telefoon nummer (0182) - 616860. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1 (0182) 624624 624680 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Door Huib Schouten Z’HUIZEN-MOERKAPELLE - De vertegenwoordiger van de ChristenUnie binnen de gemeenteraad van Zevenhui- zen-Moerkapelle, de heer Freeke, maakt zich ernstig zor gen over de komende legalisering van ‘het oudste beroep ter wereld’ op I oktober aanstaande. draait om het boomkwekerij product, wegen straks de breedheid van het sortiment, de kweekprestatie en de kwali teit van het getoonde materiaal nog zwaarder dan voorheen. De presentatie wordt in een aparte keuringsronde beoor deeld. De stand die de Rabo-trofee krijgt moet dus niet alleen goed ’smoelen’, maar zeker ook een aantrekkelijk sortiment laten zien in een uitmuntende kwali teit. Nieuw is ook het uitroepen van de Beste Toeleverancier van Plantarium 2000. Dat mo gen de ’groene’ deelnemers van de beurs bepalen. Aan de hand van een aantal criteria beoor delen zij de stands van de niet- groene inzenders. In hun oor deel mogen ze ook de klantgerichtheid van de toele veranciers meenemen. De prijs van de Beste Toeleve rancier gaat daarom niet alleen naar de stand met de juiste uit straling, maar ook naar de stand van die beursdeelnemers, die relatiebeheer met hóófdlet ters schrijft. kan zich in ieder geval een beeld vormen van de stand van zaken van e-commerce in de boomkwekerij. Hierbij kan nu al worden opgemerkt dat di verse aanbieders van ’groene’ e-commerce systemen geen rechtstreekse, historische ban den hebben met de boomkwe kerij. Partijen van buiten de boomkwekerij tonen duidelijk belangstelling voor de handel en wandel in deze sector. Dat gegeven maakt een bezoek aan het Internetplein alleen nog maar interessanter. WADDINXVEEN - Zoals be kend heeft apotheker Dick van Doorn na 31 jaar zijn apotheek overgedragen aan Sjef Küppers. Om hem en zijn opvolger het beste te wensen, nodigen beide apothekers klanten, kennissen, van wordt gedaan door een commissie die is samengesteld uit de gelederen van de Ko ninklijke Vereniging voor Bo- skoopse Cultures (KVBC). Planten die voor deze prijs in aanmerking komen, zijn nieuwe cultivars of planten die voor het eerst in cultuur zijn ge bracht. Daarmee vallen planten die al geruime tijd bestaan maar niet tot de markt zijn doorgedrongen, buiten de boot. Wanneer een kweker erin slaagt om daar een product van te maken waar de markt wel om zit te springen, heeft hij toch iets nieuws. Hetzelfde geldt voor bestaande planten die op een geheel nieu we, verfrissende manier op de markt worden gebracht.Voor al deze handelsinstructies heeft Plantarium een nieuwe prijs in het leven geroepen. Het is aan de VKC (Vaste Keurings Com missie) om te bepalen wat de Beste Handelsintroductie van Plantarium 2000 wordt. De Rabo-trofee voor de Beste Stand krijgt een opwaardering. Omdat alles op Plantarium ming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen bouwplan. in het Plantarium-gebouw plaats. Op de lagen staan vrij wel uitsluitend boomkwekerij producten die juist op dat mo ment op hun mooist zijn. Het aanbod is groot. De klant kan uit vele honderden lagen een keuze maken. Nu GROEN-Di- rekt op Plantarium 2000 een eigen hal tot de beschikking krijgt, kan het aantal lagen dat wordt getoond, ten opzichte van vorig jaar verdubbelen naar circa 800. Overigens wordt Plantarium 2000 ook aan de andere kant van de beursvloer geflankeerd door een grootschalige inzen ding. In het verbindingsstuk tus sen het Plantariumgebouw en de vorig jaar gerealiseerde nieuwbouw gaat namelijk cash carry Twenthe Plant uit Hen gelo uitpakken. De presentatie zal vele honderden vierkante meters beslaan. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Prinses irenestraat 17, 1 ceder in de achtertuin, nabij de gevel en de erfscheiding in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u jeen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen vel- ing. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afde- ing Beheer Openbare Ruimte. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - De Genestetlaan 10, 1 es in de achtertuin - Wagnerlaan 17, 1 ceder in de voortuin - Van Mecklenburg Schwerinlaan 17, 1 berk in de achtertuin - Tweede Bloksweg 6, 1 populier i.v.m. aantasting door wil- genhoutrups - Nic. Beetsiaan 33, 1 boom in de achtertuin De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uit drukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvor- Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERVOLG VAN PAGINA I. Tegelijk met de vakbeurs Plan tarium heeft de Boskoopse Vei ling haar najaarsbeurs (opening op 22 augustus) en houdt Bloe menveiling Holland de najaars- editie van de Holland Planten- beurs. Het totale aanbod dat deze drie evenementen op het gebied van boomkwekerijpro ducten laten zien, is ongekend. Zoals gebruikelijk worden pen deldiensten georganiseerd. Op Plantarium 2000 wordt in het kader van de uitwerking van het thema ’De manier waarop we zaken doen’ een heus Internetplein ingericht. Tien aanbieders van e-com merce systemen voor de sier teelt en van andere ’groene’ commerciële internettoepass ingen tonen hier wat zij voor deze sector in huis hebben. De tien demonstreren hun producten in speciaal hiervoor gebouwde infozuilen. Het In ternetplein telt verder twee grotere presentatieruimtes waar e-commerce systemen en andere internettoepassingen worden gepresenteerd. Wie op het internetplein heeft ’gesurfd’ Het verzoek om medewerking te verlenen ligt m.i.v. 24 augus tus 2000 vier weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. Per die datum is het niet langer verboden prostitutie te bedrij ven in Nederland. Wanneer ge meenten niets doen, kunnen er onbeperkt aanvragen binnen komen van exploitanten van dergelijke vermaakcentra, en blijft in feite de gemeente niets anders over dan zo’n aanvraag te honoreren. De meeste ge meenten in Nederland zijn er inmiddels toe overgegaan mid dels de plaatselijke politiever ordening nadere regels te stel len en hebben binnen de gemeente een locatie vastge steld, waar eventueel zo’n ‘huis van plezier’ gevestigd mag wor den. Door zo te handelen, kan een gemeente de schade in ie der geval beperkt houden tot één locatie. In gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle is nog steeds niets geregeld en dat verontrust raadslid Freeke zeer. Al in een vroeg stadium heeft de Chris tenUnie bij de rondvraag in een commissievergadering vragen gesteld over dit onderwerp. Er werd toen geantwoord, dat men er mee bezig was. Tot nu toe is echter niets meer verno men, wat voor de heer Freeke reden is geweest een aantal vragen aan het college van B W te stellen over dit onder werp. De ChristenUnie wil namelijk naar een variant toe waarbij het in het geheel niet mogelijk is prostitutiebedrijven binnen de gemeente te vestigen. Zij zien daarvoor mogelijkheden middels het aanpassen van de bestemmingsplannen op zoda nige wijze, dat er in de hele ge meente geen plek is, waar de ‘dienstverlening’ welke binnen deze bedrijven gebruikelijk is, volgens de regels van het be stemmingsplan gevestigd kan worden. Het aanpassen van de vele be stemmingsplannen is echter een zeer tijdrovend werk, en BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: Sterrenlaan 46: het oprichten van een tuinberging Omloop 36: het oprichten van een tuinberging Noordlcade 164: het gedeeltelijk veranderen van een opslag ruimte Noordeinde 150b: het oprichten paardenfokkerij/opleidingscentrum Burgemeester Trooststraat 107: het opheffen van gebreken Burgemeester Trooststraat 99: het opheffen van gebreken Burgemeester Trooststraat 101het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 103: het opheffen van funderings- gebreken Burgemeester Trooststraat 105: het opheffen van funderings- gebreken Potgieterstraat 7: het gedeeltelijk veranderen van een woning Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getrof fen door de verlening van een - hiervoor genoemde - ver leende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 21 september 2000 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over de ontwerpbesluiten of het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen een afspraak maken, tel. 624838. Uw per soonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. De stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, op werk dagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624838). Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur- landschap-, of aorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. VERZOEK OM MEDEWERKING Burgemeester en wethouders hebben het voornemen mede werking te verlenen aan het volgende bouwplan: - Otto-erf 29: het oprichten van een woning. Na de kerkdienst zal om on geveer tien voor elf het pro gramma vervolgd worden met de uitzending van een van Bachs cantates. Aanslui tend volgt er een boeiend ge sprek met een groepje jonge ren over hun ervaringen tijdens de reis naar en in Roemenië. Zoals wellicht be kend hebben een grote groep jongeren en enkele ouderen een aanzienlijk deel van hun vakantie besteed om een kin dertehuis in Roemenië op te knappen. Het kerkenprogram ma eindigt om twaalf uur. ONTWERP- BESLUITEN B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer C.A.M. Spruijt, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een veehouderij/geitenhoude- rij/akkerbouwbedrijf op het perceel Noordeinde 2. Lamineerbedrijf Miadenholland B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een grafisch service bedrijf op het perceel Coenecoop 395. S’"

Weekblad voor Waddinxveen | 2000 | | pagina 3