Politieonderzoek Leerlingen kijken met andere ogen naar Afrika en Azië FjvFARDiq Bevolking ook in de regio - Ouders: „Geen illegaal jeugdhonk, maar een plek voor de jongens Kinder- activiteiten RECHTSTREEKS VAN FABRIEK Ruilbeurs Bingo in vakantie BOXSPRINGS MATRASSEN 0172 21 37 15 info@loo.nl PENSIOENEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Koppelkaarten Carnaval bij de Gouweslobbers GLOBAL Kop-staart botsing Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur 299,- 458,- 89,- Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN Een pensioen moet gewoon de kroon op het werk zijn 795,- 795 BEDDEN MATRASSEN 1 WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 (Foto: Artistic Art/üesbeth van der Vis.) Lisette Stadhouder -» PENSIOENEN KOM, KIJK EN VERGELIJK ADVIES b BEMIDDELING Henk Nicolaas door naar Bo skoop om ook daar twee klas sen van het Coenecoopcolle- ge te verwelkomen. Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. WADDINXVEEN - „In deze bus kunnen jullie met andere ogen kijken naar onswikke- lingssamenwerking”, vertelt Claire Leunissen, begeleider van het project 'kijken met an dere ogen’. Zo’n vijftien leer lingen uit klas 3 van het Coe- necoop College hebben plaatsgenomen op een lange metalen bank. In de wand voor ze staan 32 monitoren klaar om een filmpje te draai en. „In de film kijken jullie mee met Alfa uit Mali en Mimi uit Bangladesh. Let goed op de thema’s water, wonen, werken en school.” De film gaat van start. De bus ’kijken met an dere ogen’ is een samenwer kingsproject tussen het minis- „De film over Alfi en Mimi moet duidelijk maken dat het leven in ontwikkelingslanden niet alleen kommer en kwel is”, licht chauffeur Nicolaas toe. „We laten zien dat er ook wat bereikt wordt. Dat die kinderen ook lachen en zingen.” „Zijn er nog vragen of is jullie iets opgevallen?” vraagt Claire als de film is afgelopen. „Ja”, zegt een leerling, „daar mag je door elkaar praten in de klas”. Claire discussieert nog wat met de kinderen en sluit ver- WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging ’De Paddestoel’ organiseert za terdag 24 februari aan de Lijsterbesstraat 18 een ruilbeurs. Deze beurs start om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur.Voor inlich tingen: W. van de Schee te lefoon: 616720. WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging De Paddestoel houdt op vrij dag 23 februari weer een bingo met leuke prijzen. Ook is er een geldronde. Entree: gratis. Aanvang: 20.00. Lijsterbesstraat 18. BOXSPRING OP WIELEN BOXSPRING MET MATRAS NASA NEKROLKUSSEN DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN terie van Buitenlandse Zaken en Ontwikkelingssamenwer king. Beide organisaties be dachten dit project om de 50- jarige samenwerking te vieren. In mei was de bus gereed en sinds die tijd rijdt déze op aanvraag door heel het land om scholen te bezoeken. Dat scholen blij zijn met het pro ject is duidelijk, bijna dagelijks is de chauffeur samen met een begeleider op pad. Het is zelfs zo'n succes dat de bus waar schijnlijk langer zal rijden dan de planning is. Het Waddinxveense Coene- coopcollege vond het ook een goed idee de bus op bezoek te vragen, dit project past na melijk goed in het al lopende (overkoepelende organisatie van carnavalsverenigingen) die hun sporen in de vereniging hebben verdiend. Zowel Arie de Ruiter als Peter Schrijvers kregen de jaaronderscheiding. Thijmen Bikker kreeg voor zijn grote staat van verdienste en de vele functies die hij heeft be kleed en nog steeds veel werk verricht, de hoogste onder scheiding die de FEN maar kan uitdelen, namelijk de gouden nar. Hij is hiermee de tweede man in Regio West van een ver eniging die deze speciale me daille heeft gekregen. Vervol gens ging het feest door tot I uur en de Gouweslobbers gaan het komend weekend feest vie ren in Brabant. WADDINXVEEN - Kinde ren van 4 t/m 11 jaar kun nen in de voorjaarsvakan tie terecht in buurtcentrum ’de Boog’ (C. Huygenslaan 2). Daar worden op 27 en 28 fe bruari vakantie-activiteiten georganiseerd. Het thema van deze dagen is ‘Joppe Winter gaat op zoek naar Juffie Lente’. Twee dagen lang kunnen kinderen ge nieten van de winterverha len van Joppe. Met behulp van spel- en knutselactiviteiten beleven de kinderen twee spannen de dagen. De activiteit start om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De kinderen moeten zelf hun lunchpak- ketje meenemen. De kos ten van deelname bedra gen 3,00 per dag. Voor meer informatie of voor belangstelling om als vrijwilliger te assisteren tij dens deze activiteiten: Ast rid de Weerd, ’de Boog’: 0182-616860 (maandag- of woensdagochtend). Euromarkt 101 VAN DER LOO HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN preventiegedrag. Doordat de monitor voor de vijfde keer wordt gehouden -eerdere me tingen vonden plaats in I993, I995, I997 en I999- is het mo gelijk trends waar te nemen; zijn bepaalde problemen groter of juist kleiner geworden, is het aantal slachtoffers gestegen of gedaald. De Politiemonitor Bevolking is daarmee een belangrijk hulp middel voor het formuleren van nieuw beleid voor de poli tie, het bestuur en het open baar ministerie. Het onderzoek wordt uitge voerd door het projectbureau Politiemonitor, een samenwer kingsverband van B&A groep en Intomart. Naar verwachting worden de resultaten in juli 2001 gepresenteerd. werden gewoon betaald. Ray mond, de oudste zoon en zes tien jaar jong, leek het een mooie plek om met vrienden het spel Warhammer te spelen en stapte naar zijn vader, die vond dat geen slecht idee. „Hij vroeg aan mij of hij daar met vrienden zo nu en dan eens mocht zitten. En dat vonden wij geen probleem, dat is toch leuk voor die jeugd? Lekker met vrienden zitten? Spelletje spe len? Ze kunnen hier nergens naar toe dus dit was ideaal. Bo vendien konden wij zo heel goed toezicht houden. We lie pen af en toe even langs.” De zoon des huizes ging gelijk met vrienden aan de slag. Ze bouwden tafels, vroegen aan buren, vrienden en familie om oud meubilair en maakten er een goede stek van. Stereo-in stallatie voor muziek, een koel kast voor de versnaperingen. Met een man of 15 kwamen de jongens en meisjes bij elkaar om de weekendavonden door te brengen. „Overlast? Ja, een keer waren we in Parijs toen Raymond een eindexamenfeestje gaf, hij was geslaagd. Ik geef toe, dat was uit project over Afrika. „In de les sen aardrijkskunde en Levo besteden we van januari tot en met maart aandacht aan Afrika. Dit werelddeel komt namelijk steeds dichterbij. Ik noem maar als voorbeeld het AZC dat we hier hebben, bij ons op school hebben we ook leerlingen vanuit het asielzoe kerscentrum. Het is goed dat leerlingen meer weten over het leven in Afrika”, vertelt docent Krijsman. Hij begeleidt vandaag in totaal vier groepen van klas drie van en naar de bus. Aansluitend rijdt chauffeur volgens af. „Willen jullie alsnog iets weten, surf dan gerust naar www.met-andere-ogen.nl, daar staat nog van alles op. Ook kun je er een hele mooie computer winnen.” De vol gende groep is aan de beurt. NASA GEZONDHEIDSMATRAS POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT WADDINXVEEN - K.J.V. de Springplank houdt op dinsdag 27 februari een avond voor koppelkaarten in de zaal van het tenniscentrum Waddinx- veen aan de Sniepweg. Er worden vier ronden ge speeld, aanvang om 20.00 uur. Lid zijn van de vereniging hoeft niet. WADDINXVEEN - De Gou weslobbers vierden afgelopen zaterdag met vier bevriende verenigingen carnaval in hun ei gen residentie ’Het Zuidhonk’. Discotheek Happy Sound en Boerenkapel De Stroopzolen droegen ook een steentje bij aan de feeststemming. Loco- burgemeester Wientjes over handigde symbolisch de sleutel van Waddinxveen (Slobberveen in carnavalstijd) aan Prins Ferry. Zij memoreerde aan het feit dat de strengere maatregelen qua versiering in verband met de brandveiligheid, niet opvie len, door de kleurrijke aanwe zigheid van de mensen. Tevens werden er twee perso nen gehuldigd door de FEN WADDINXVEEN - In de com missievergadering van ABZ (Al gemeen Bestuurlijke Zaken) lichtte burgemeester zijn be sluit om het pand aan de Jan Dorrekenskade 73 dicht te tim meren nog eens toe. „Het was geen huiskamersfeertje meer, maar een soort jongerenhonk waarvoor je tien gulden entree moest betalen voor je naar bin nen mocht. Bovendien had de brandweer een kijkje binnen genomen en adviseerde mij het pand met onmiddellijke ingang te sluiten. Het was niet veilig. Ook was er geluidsoverlast vanuit de buurt. Ik vertrouwde het niet meer, en heb het advies van de brandweer opgevolgd.” Echter de huurders van het pand, die sinds augustus een paar huizen verderop wonen maar de huur van nummer 73 aanhielden, hebben een ander verhaal. „Ik voel me aan alle kanten uit geknepen. Had de gemeente mij verteld dat het pand dicht moest, dan had ik dat zelf ge daan. Maar zonder iets te zeg gen, namen ze de spullen mee en timmerden ze alles dicht”, vertelt de heer Rodenburg. Het REGIO - In de regio Hollands Midden kunnen de komen de weken zevenduizend inwoners rekenen op een tele foontje van de politie. De Politiemonitor Bevolking 2001 is namelijk afgelopen maandag van start gegaan. Dit is een landelijk onderzoek naar criminaliteit, slachtoffer schap en onveiligheid in Nederland, dat nu voor de vijfde maal wordt gehouden. de hand gelopen, daarover heb ben we klachten gehad. Toen hebben we gelijk gezegd: dat gebeurt niet meer. We hebben huisregels opgesteld. Een lijstje gemaakt wie er naar binnen mocht bijvoorbeeld. Om 0I.00 uur moest iedereen naar huis en dat deden ze ook. Zelf gin gen we vier vijf keer op een avond kijken of de muziek niet te hard stond.” Overlast van muziek, rondhan gende jongeren, alcoholflessen en urine. Sanitair was er niet meer, daardoor deden de be zoekers de behoeftes in de tuin, signaleerde de gemeente. Vader Rodenburg: „Vaak ge noeg ben ik naar buiten gegaan om de muziekoverlast te tes ten, ik hoorde niets. En tuurlijk, er werd alcohol gedronken, maar dat deden we toch alle maal wel op die leeftijd? Een biertje drinken? Overmatig al coholgebruik is van de zotte. Dat leek misschien omdat die jongens de flessen nooit weg brachten. De overlast kwam met name van jongeren die er niet naar binnen mochten en gewoon rond het pand bleven hangen. Zij hebben het mis schien wel voor Raymond ver pest, dat waren geen vrienden van hem.” Mevrouw Rodenburg vult aan: „Twee keer is er ingebroken. „Eén keer is alles kapotgesla gen. De ramen, en ook de wc. We hebben gelijk gezegd: kom bij ons naar het toilet, onze deur staat altijd open. En dat deden ze ook. Natuurlijk plas ten ze wel eens in de Gouwe, maar in principe kwamen ze al tijd langs, zeker de meisjes.” Veiligheid was de andere reden voor de brandweer en de ge meente om het pand te sluiten. „Ik snap dat wel, met Volendam in het achterhoofd, maar ik had overal in het pand emmers met water en zand neergezet voor de peuken. Kaarsen mochten ze niet hebben en de bovenver dieping had ik dichtgetimmerd. Bovendien konden ze echt alle kanten op, al zou er brand uit breken.” Ook het tientje entree is vol gens het echtpaar uit zijn ver band getrokken. „Ja, ze betaal den een tientje”, geeft Rodenburg toe. „Maar we had den met Raymond en zijn Zuidplaspolderweg 9-13 industrieterrein 't Ambacht Moordrecht tel.: (0182) 378175 Consumentendagen: do.envr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur In totaal zullen 60.000 Neder landers van 15 jaar en ouder telefonisch over deze onder werpen worden geïnterviewd. De Politiemonitor Bevolking wordt uitgevoerd in opdracht van de ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijksrelaties en een groot aantal politiekorpsen en ge meenten. Doel van het onderzoek is om op landelijk, regionaal en in sommige gevallen op gemeen telijk niveau inzicht te krijgen in welk deel van de bevolking het afgelopen jaar slachtoffer is ge worden van criminaliteit, zoals woninginbraak en fietsendief stal. Verder worden vragen ge steld over buurtproblemen, on veiligheidsgevoelens, het functioneren van de politie en vrienden afgesproken dat ze al lemaal een tientje per maand zouden geven, om een beetje aan de huur en verzekeringen tegemoet te komen. Het was geen entreegeld ofzo. Het geld van de laatste maand heb ik nog steeds niet gehad.” De familie Rodenburg is teleur gesteld. „Dit hebben we niet verdiend.We hebben het alleen gedaan met een goede opzet. Dat we de jongeren een plekje gaven om gezellig bij elkaar te zitten. En vanaf dag I hebben we tegen ze gezegd dat het in eens op kon houden. Dat is nu gebeurd. Maar het was toch een kleine moeite geweest om het aan te kondigen? Dan had ik het zelf dichtgetimmerd. Dan had ik een aanhanger geregeld om de spullen op te halen. Maar de burgemeester besloot anders, hij liet het dichttimme ren. Eén keer ben ik bij Wien tjes uit mijn dak gegaan, mis schien dat de jurist van de gemeente dacht ik dat nu weer zou doen. Maar hij had het toch gewoon kunnen vragen? We hebben het verhaal gisteren af gesloten. De huur is opgezegd en Raymond speelt nu gewoon thuis het spel met zijn vrien den.” De gemeente heeft echter geen spijt van de beslissing.Vei ligheid is ook nu de belangrijk ste reden. „De trap naar de bo venverdieping was niet in goede staat. Emmers met zand of water hebben we nooit ge vonden. Wel troffen we sterre tjes en een paar afgebrande stokjes aan”, licht een voorlich ter van de gemeente toe. Ook verschillen de gemeente en de familie van mening over het be zoek. „Het waren geen vijftien maar veertig bezoekers, en de bijdra ge van tien gulden is toch een aparte situatie. Dat vraag je ook niet als je visite krijgt, bo vendien was de huur maar hon derd gulden per maand.” Onverwacht was de beslissing niet, aldus de gemeentevoor- lichter: „Ze hadden een paar maanden geleden al een waar schuwing gekregen, maar er was niets veranderd. Ze wisten er dus van. Bovendien kunnen de onderhandelingen over een tegemoetkoming ook zonder dit pand plaatsvinden, daarvoor WADDINXVEEN - Een 42-jari- ge automobilist uit Berkenwou- de heeft op woensdag 14 fe bruari omstreeks 17.20 uur letsel op gelopen na een kop- staart botsing. De automobilist reed over de Bredeweg komende uit de rich ting van de Rijksweg Al 2 gaan de in de richting van de Rijks weg A20. Achter hem in dezelfde richting reed een 48-jarige automobilist uit Andel. De Berkenwoudenaar remde voor het verkeer dat linksaf het veilingterrein ’Doelwijk’ op wil de rijden. De automobilist uit Andel ach ter hem kon niet tijdig remmen en reed tegen hem aan. Deze laatste klaagde over pijn in de nek en aan het hoofd. verhaal begon 23 jaar geleden, toen de heer en mevrouw Ro denburg het pand aan de Jan Dorrekenskade 73 betrokken. Oorspronkelijk was het een boerderij, nu waren er vier wo ningen van gemaakt, waarvan het echtpaar er één had. „We woonden er met veel plezier. Op een dag kregen we een brief van de gemeente dat we het pand konden kopen. Dat wilden we wel. Maar drie maan den later volgde een brief dat we eruit moesten. De gemeen te had andere plannen met het pand”, blikt mevrouw Roden burg terug. Samen met de gemeente pro beerde de familie Rodenburg, inmiddels uitgebreid met drie kinderen, een andere woning te vinden. „Maar over een vergoe ding kwamen wethouder Wien tjes en ik er niet uit”, vult haar man aan. „Ook niet toen we uiteindelijk zelf een pand von den, en daarom hield ik de huur nog aan. Ik heb namelijk aardig wat kosten gemaakt rond de verhuizing, terwijl we niet vrij willig vertrokken.” Het huis op nummer 73 stond leeg, de huur en verzekeringen De zoon van het echtpaar Rodenburg zit sinds twee weken thuis. Het pand waar hij met vrienden het spel Warhammer speelde, is dichtgetimmerd. hoeft de familie niet de huur aan te houden.” Buurtbewoner De Bas is blij met de beslissing. „Er liepen veel jongeren rond, die zorgen altijd wat voor lawaai. Maar daar kan ik nog wel mee leven. Het was gewoon een gevaarlij ke situatie geworden en ik denk dat de familie Rodenburg dat onderschat. Het kan eens uit de hand lopen. Laatst telde ik 29 fietsen voor de deur, als er brand uitbreekt dan wil ik niet de gevolgen meemaken. Rodenburg kwam inderdaad wel eens kijken, maar wat er gebeurt als hij weer weg is, dat weet je niet. Je hebt gewoon geen controle, geen grip. Ik snap de familie wel dat ze niet blij zijn met de wijze waarop de gemeente het heeft aangepakt. Dat kan charmanter. Maar stel dat het aangekondigd was, en jongeren gaan het kraken. Dan sta je juridisch wel veel moeilij- ker”, aldus De Bas. Hoewel de meeste zorgen voor De Bas en andere buren en omwonenden weg zijn, is er ééntje bijgekomen: de aanblik. „Ik hoop echt dat de gemeente snel actie onderneemt om dit pand een nieuwe bestemming te geven, want zo’n dichtgetim merd pand is niet fraai. De buurt verpauperd snel als er niets gebeurd.” F

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 11