Feestuitzending Radio Plus Cr activiteiten Duurzaam Waddinxveen Kinderen schitteren in zelfgemaakte musical Evaluatie Lokale partijen in Waddinxveen: Gevaar of uitdaging Politie achtervolgt autoinbrekers LEZERSSERVICE Medische diensten Colofon Kerkdiensten Oproep Welkom afspraak. "I WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 MID- nuëlkerk uur I8.30 uur SOW-dienst Imma- Bethelkerk, Bilderdijklaan 09.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. M.B. v.d. Akker, Nieuwerkerk a/d IJssel terdam 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg Sectie ’De Rank’, confessioneel- hervormde gemeenschap, Coe- necoopcollege 10.00 uur ds. L Romein, Zoeter- meer Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan 10.00 uur ds. GA v.d. Weerd, Moordrecht ZATERDAG 24 en baar. ZONDAG 25 FEBRUARI Advertenties Advertenties kunnen tot dinsdag 10.00 uur worden opgegeven. Redactie Sanne van der Kolk E-mail: s.vanderkolk@rijnen- gouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandagmiddag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing in de eerstvolgende editie. 040. Na 10.00 uur wordt u auto matisch doorverbonden met de maangdag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. Kerkgebouw Zuidkade I0.00 uur ds.A.S. Lenselink teel nog steeds doorloopt. Tegen voordelig tarief kunnen de inwoners van Waddinxveen Niet dat de zittende partijen de lokale partijen niet serieus nemen. „Ze hebben soms een grotere binding met het volk. D66 wilde niet meedoen aan deze publicatie. WADDINXVEEN - Lokale par tijen zijn in opmars. De vereni ging voor Plaatselijke Politieke Groeperingen telt I90 lokale partijen die inmiddels 2300 raadsleden en 376 wethouders hebben in diverse gemeenten van het land. Is de Waddinx- veense raad gelukkig met een gaan. Wat is er nu terechtgekomen van de actiepunten van 2000? WADDINXVEEN - Woensdag 14 febru ari. Het is bijna twaalf uur en de presen tatoren van Radio Plus, Henk Laan en Hans den Tuinder, zitten klaar. De micro fonen staan opgesteld, de koptelefoons zitten op de hoofden. De deur gaat dicht, het rode lampje van de studio gaat aan. .Attentie, het is twaalf uur", klinkt een stem door de koptelefoon. De twee mannen pakken het draaiboek voor de uitzending en wachten het journaal rus tig af. Dezelfde aankondigende stem klinkt weer. „Nog tien seconden”, is de boodschap nu. Op het gegeven sein gaat de uitzending van start. „Dag luisteraars”, start Henk Laan. „Wel kom bij deze feestelijke uitzending. Radio Plus bestaat één jaar”, vult Hans den Tuinder aan. Na de introductie volgt een muziekje. „Zo de kop is er af”, spreken de presentatoren. Er is tijd om de plan ning nog even door te nemen. De twee mannen begonnen vandaag pre cies een jaar geleden met de eerste uit zending voor senioren onder de naam Radio Plus. Ervaring met radio maken hadden ze al, en wel bij de ziekenomroep in Gouda. „Toen ik in de krant zag staan dat SWW een seniorenomroep wilde beginnen, heb ik gelijk contact gezocht. Nu maken we alweer een jaar lang elke twee weken een radioprogramma. Ik doe het nog altijd met veel plezier, je bete kent echt iets voor ouderen, zeker voor hen die zelf niet meer het huis uit komen”, aldus Hans. Ondertussen letten Hans en Henk goed op de geluidsman, die de plaatjes in het aangrenzende kamertje op laat komen en weer wegdraait. „Ik draai ’m langzaam weg”, spreekt hij. De beurt is weer aan de presentatoren. „Speciaal voor deze uitzending blikken we terug op het afge lopen jaar in Waddinxveen, een jaar met veel bekende Waddinxveners en daar zijn we bijzonder trots op”, start Hans. Henk vervolgt met het regionieuws van deze week. Elke twee weken op woensdag heeft de redactie twee uurtjes waarin ze alle Waddinxveense senioren op de hoogte houden van de gebeurtenissen in het dorp. Tussendoor worden liedjes gedraaid uit vroegere jaren, waar veel Dienstdoende apotheek: Apotheek v.d. Dries, Zuidpla- slaan 434/438, tel. 0182-633000. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uurWachttorenbespreking BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur de heer B. Hunnink 18.30 uur geen avonddienst GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 09.30 uur en 18.00 uur lees- dienst CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 09.30 uur ds. C.C. den Hertog 17.00 uur ds. D. Quant, Rijswijk Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Telefoon: 0172-216654 Fax:0172-212168 RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 10.00 uur Peter in 't Hout Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe BV Alphen aan den Rijn Het Weekblad voor Wad dinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 14.500 exempla ren wordt verspreid in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle. Mededeling: De regeling ’medische week enddienst’ is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waar van de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Aanvraag visites Gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Bui ten deze tijden is de waarne mend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereik- ZONDAG 25 FEBRUARI ontstaan uit onvrede over de en de bestaande plaat selijke machtsverhoudingen. Het zijn protestpartijen, omdat de politiek het niet goed doet, de politieke partijen zouden falen. Het is een vingerwijzing van de kiezer. Blij zijn de meesten er niet mee. „De bestaande politieke partijen in Waddinxveen zitten, in het algemeen, met het ver schijnsel in hun maag. Er is een zekere angst dat het in Wad dinxveen ook wel eens zo ver De Hoeksteen, Esdoornlaan 09.30 uur dr. P.H. van Harten, Ridderkerk 18.30 uur Reeuwijk Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Wou- brechterf 42, Waddinxveen, tel. ZEVENHUIZEN - De politie heeft 17 februari omstreeks 04.00 uur een 29-jarige man uit Rotterdam en een 21-jarige vrouw uit Maassluis aangehou den op verdenking van een aantal autoinbraken in Zeven huizen. De politie kreeg een melding binnen dat twee per sonen zich verdacht ophielden tussen auto’s op een parkeer plaats op het Weideplantsoen. Toen de politie ter plaatse kwam en de personen wilde aanspreken reed het tweetal weg in een personenauto. De Ze gaan meer de boer op en slagen er kennelijk beter in een direct contact met de kie zers te onderhouden”, meent Dijksterhuis. Van der Torren: „hoe men ook over lokale politieke partijen mag denken, het succes dat zij hebben is een niet te misverstane vinger wijzing.” Om te voorkomen dat de lokale partijen opko men, doet Gerritsen tijdig een oproep, „iedereen die zijn tijd wil geven aan het bestuur van ons dorp, die betrokken is bij het maatschappelijk gebeuren om op basis van principes besluiten mee te helpen nemen en uit te voeren: sluit je aan bij een bestaande politieke partij.” zou kunnen komen”, meent Martin Kraaijestein, PvdA lid. Begrijpen kan hij dat wel. „In veel andere gemeenten zien we dat de bestaande politieke machtsverhoudingen flink door elkaar worden geschud. Ik ben ervan overtuigd dat in Wad dinxveen een nieuwe lokale partij goed is voor zeker vier zetels.” Dorenda Gerts, CDA, wordt dan ook niet vrolijk als een lokale partij zou worden opge richt. „Voor mij betekent het echt dat we het op een aantal terreinen dan niet goed doen. Als in Waddinxveen een lokale partij ontstaat, zijn we in wezen te laat met het nemen van maatregelen zoals het schrijven van stukjes over principes en belangen. Dan hebben we niet die maatregelen kunnen nemen en hebben we niet daadkrach tig genoeg bestuurd om men sen het vertrouwen in de Wad dinxveense politiek te geven. Dan zijn we verworden tot een praatcircus.” 09.30 uur dhr. H. Asscheman J.D. 09.30 burg 16.30 uur ds. D. Grutter, Rijns- burg CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat De Morgenster, Sterrenlaan 09.30 en 17.00 uur ds. J.G. van 09.30 uur dr. CA v.d. Sluijs, Rot- Tilburg woensdag 28 februari 19.45 uur partij als bijvoorbeeld ’Leefbaar ds. J.G. van Tilburg Voor de praktijk van de huisart sen Glaser, Van Heel, Siemons, Voskamp en Wilms (groep II) 0182-632051. heeft dienst Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13, tel. 0182-618742 (zaterdag). WA. van Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 0182-612676 (zondag). ROOMS-KATHOLIEKE KERK StVictorkerk, Zuidkade 09.30 uur Eucharistieviering 18.30 uur ds. PAC. Bongers.Ves- Dinsdag 27 februari 19.00 perdienst Eucharistieviering WADDINXVEEN - Het jaar 2000 was een druk, maar ook goed jaar voor het Platform Duurzaam Waddinxveen. Tien punten stonden er vorig jaar op de actielijst van het Platform. Onder het kopje ’Lokale Agenda 21 stelt dit platform jaarlijks punten op om samen met gemeente en 21, Gouda. Voor spoedgevallen burgers Waddinxveen duurzaam met energie om te laten ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. GEREFORMEERDE KERKEN GEREFORMEERDE KERK Ontmoetingskerk, Groensvoor- (VRIJGEMAAKT) de Kruiskerk, Passage uur ds. E. Heres, Spaken- OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND ds. WJ. Dekker, Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.30 uur ds. geen opgave 18.00 uur leesdienst De werkgroep energie heeft het afgelopen jaar onder meer gewerkt aan een haalbaarheids- VERSLAVINGSZORG MID- onderzoek voor het oprichten DEN-HOLLAND van windmolens aan de oord- Pamassia, psycho-medisch een- zijde van de A12, ten westen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, van de spoorlijn Alphen a/d Rijn - Gouda. De conclusies van dit fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar onderzoek zijn positief, dit jaar zal het idee verder uitgewerkt worden. Diezelfde werkgroep heeft daarnaast het Energiebe drijf Midden-Holland verzocht om de energieverbruikgege- vens per doelgroep, om daar mee de verbruikers aan te zet- REMONSTRANTSE ten tot energiebesparing. GEMEENTE Een hele bekende actie is die (in samenwerking met deVrijzin- van de regenton, die momen- 09.30 uur ds.J. Maasland, Barne- nige Hervormden) veld 17.00 uur dsAW van der Plas groep beleid een advies uit over de ontwikkeling van een duurzaamheidstoets en werd er opnieuw een Duurzaam- behoeven geen gemaakt te worden. Buiten de spreekuren zo mogelijk eerst bellen voordat u met een spoed- maandag 11.00-12.30 uur. geval naar de praktijk komt. Toch heten de meeste partijen lokale initiatieven welkom. Eén van de streefpunten van het Platform vorig jaar was de oprichting van een kringloop winkel. Na diverse onderhan- en bemiddelingen zal er binnenkort ook daadwerke lijk een kringloopwinkel ver- achtervolging werd direct ingezet. Via de Al2 reed de personenauto Waddinxveen binnen, waar het op de Mira stopte. De twee inzittenden probeer den lopend te ontkomen, maar werden op de Sirius en de Zonnehof aangehouden. Bij de vrouw werd een vuurwapen aangetroffen. Tevens trof de politie goederen aan in het voertuig die even daarvoor door de twee verdachten uit vier auto’s in Zevenhuizen waren gehaald. WADDINXVEEN - Al op de gene rale repetitie in het Anne Frank- centrum bleek dat de door kinde ren zelf verzonnen en uitgewerkte musical Auditie qua vorm en inhoud voor geen enkel pasklaar muzikaal verhaal hoefde onder te doen. De teksten zijn bijzonder sterk, de liedjes heel mooi. De twee heksen zien eruit als heksen, maar de rest van de cast heeft heerlijk in de ver kleedkist gegrabbeld, zelf accenten gelegd en vakkundig schminken hebben ze ook geleerd. Het resul taat mag worden gezien. Hier staan jongens en meisjes op de planken die oprecht geloven in hun eigen prestaties. De decors zijn simpel en gemakke lijk hanteerbaar. Het verhaal heeft humor en tevens een wijze les voor al te ambitieuse carrièrezoe- kers. Maar voordat Marc, die droomt van een schitterende loop baan als musicalster achter de waan van de roem komt, is er in het dorpje en de omgeving heel wat gebeurd. over plaatselijke kwesties. Onderzoek heeft uitgewezen dat de kwaliteit van lokale par tijen lager ligt dan die van de traditionele partijen. Politieke avonturiers en warhoofden kunnen soms bliksemsnel poli tiek carrière maken.” Dorenda Gerts: „Belangenpartijen zijn vaak geen lang leven bescho ren, in de geschiedenis hebben we daar diverse voorbeelden van liggen.” Dijksterhuis: „ze handelen vaak naar de waan van de dag en bekommeren zich niet te veel om de samen hang der dingen. Ze noemen zich ’leefbaar’, omdat ze bij voorbeeld tegen verkeersover last in een bepaalde buurt zijn. Tegelijk blijken ze soms voor stander te zijn van autoverkeer boven alternatieve vervoerswij zen. Welke inhoud heeft ’leef baarheid’ dan? Ze hebben vaak geen duidelijke visie en op den duur zullen de keizers zich toch bekocht voelen.” Dierenkliniek ’Pieter Bas’, mevrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe Gabriella Lucassen, Gerard Rooker, Saskia Kennedy en Natha lie Jost verdienen als begeleiders van de negentien weken durende cursus bij Kreater, die deze musical tot gevolg had, een heel groot compliment. Een kleine dertig kin deren zo enthousiast maken dat ze stuk voor stuk hun eigen spel spe len en bovendien perfect in team verband opereren is bepaald geen sinecure. Zowel in de grote als in de kleine scènes blijft het verhaal met tal van tussendoortjes over eind. Heel knap is ook het verwe ven van realiteit en sprookje. Van het docententeam kregen de ouders van de jonge artiesten eveneens een compliment voor hun inzet en hulp. Zij voelden zich van meet af aan bij de cursus betrokken. De echte uitvoering op afgelopen vrijdagavond, eveneens in het Anne Frankcentrum, trok behalve tal van familieleden ook vele andere belangstellenden, bij wie senioren die via hun eigen blad door SWW speciaal voor dit optreden waren uitgenodigd. Voor de praktijk van de huisart sen Alberts, Beeker, Van den Brule, Van der Linde, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: RJ.E. v.d. Linde, Souburgh- 0182-613112. Kleine huisdieren laan 15, tel. 0182-632222 (zater- spreekuur voor spoedgevallen dag en zondag) ieder weekeinde volgens J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don- delingen derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat 12, 2741 HS Waddinx- schijnen. Ook bracht de werk- veen. Spreekuur waarnemend huisarts Telefoonnummer: 0182 - 623 Óp zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur.Voor deze spreekuren Zorglijn centralist die uw bood- heidspiegel ingevuld die in afspraken schap aanneemt. diverse landelijke dagbladen is Inloopspreekuur Consultatiebu- verschenen. ro Waddinxveen per I -1 -2001 Waddinxveen’ bij de volgende verkiezingen? „Als in Waddinx veen een lokale partij ontstaat zijn we te laat met het nemen van maatregelen en is er te weinig vertrouwen”, meent Dorenda Gerts van het CDA. Over de opkomst van lokale partijen zijn de meeste Wad- Ontmoetingskerk, Groensvoor- dinxveense politici het eens. Ze de zaterdag 24 februari 19.00 uur politiek Woord- en communnieviering zondag 25 februari 11.15 uur Woord- en communnieviering Een cursus musical van Kreater mondde uit in een echte voorstelling in het Anne Frankcentrum door een klei ne dertig meisjes en jongens. De titel is Auditie. Het verhaal, de teksten, decors, kleding en alles wat er verder kwam kijken, werd door de kinderen zelf bedacht. (Foto.Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) In de feestuitzending van Radio Plus waren burgemeester Jonkman en wethouder Van Holsteijn te gast. (Foto: Artistic Art/Uesbeth van der Vis.) „Het zou goed zou zijn wan neer Waddinxveense serieuze lokale politieke partijen aan de verkiezingen mee gaan doen. Dat is geen bedreiging, maar een uitdaging. Bestaande partij en worden geprikkeld wanneer ze een deel van hun machtsba sis verliezen, de partijen wor den gedwongen zich meer lokaal te profileren en nog beter te luisteren naar de opvattingen over de plaatselijke kwesties”, meent Kraaijestein. Van der Torren, WD: „Het moet een uitdaging voor de zit tende partijen zijn om duchtig over hun positie, functioneren en bemanning na te denken. Negeren van dit verschijnsel heeft totaal geen zin.” Dijkster huis, PCW: „lokale partijen prima, maar dan wel graag op basis van een helder concept waar mensen zich in kunnen herkennen.” Zitten de lokale partijen een maal in de raad, dan is er niet veel gevaar meer over, denken de meeste partijen. Ze geven ze geen lang leven. Kraaijestein: „Dikwijls hebben ze vrij spoe dig te maken met interne con flicten omdat er in het geheel geen overeenstemming bestaat een regenton bestellen, momenteel zijn er ruim 360 verkocht. Om bekendheid te krijgen voor alle actiepunten is de werk groep communicatie actief geweest. In januari vorig jaar heeft de werkgroep de enquête ’geef uw mening over een duurzaam Waddinxveen’ geplaatst. Meer dan honderd inzendingen kwamen er binnen met in totaal bijna 160 ideeën en suggesties. Ook leverde de enquête nieuwe vrijwilligers op voor de uitvoering van de Lokale Agenda 21. Ook hield deze groep het duurzaamheids- debat en is er nu een expositie in de bibliotheek geopend om burgers te informeren over een duurzaam consumptie- en leef- gedrag. Twee projecten liepen minder succesvol. De carpoolrubriek die wekelijks in de gemeente- rubriek verschijnt leverde zes aanvragen voor een carpool partner op, de oproep voor gedeeld autogebruik werd door I persoon gehoord. In dit jaar zal het Platform nog een maal proberen de actiepunten nieuw leven in te blazen, moch ten ook die te weinig reacties opleveren, zullen deze punten van de lijst verdwijnen. luisteraars van houden. Deze week is dat instrumentale muziek van onder meer Strauss Co, Blue Hawaii, Moonlight en Parad iesvogel. Net als in de allereerste uitzending, zijn ook nu burgemeester jonkman en wet houder Van Holsteijn te gast. In een vori ge uitzending zat al een oproep wat luis teraars eens graag zouden willen vragen aan deze heren. Zo was een 80-jarige man nieuwsgierig naar de muziekstijlen van deze gasten. Jonkman antwoordde: „Ik hou van rustige muziek wat eigenlijk veel op deze lokale zender gedraaid wordt, en natuurlijk van de Kast, ik kom zelf ook uit Friesland." Van Holsteijn heeft een andere smaak: „Van de Cran berry's tot de Stones.” Na twintig minuten komt de volgende gast alweer de studio binnen en eindigt het interview met Jonkman en Van Hol steijn. De feestuitzending heeft nog een uur te gaan. En daar blijft het niet bij, Hans en Henk willen voorlopig door blij ven gaan. Over twee weken meer nieuws in de uitzending van Radio Plus, (kabel: 03.1 MHz, ether: FM 105,8 MHz). CHRISTENGEMEENTE BETHEL BOSKOOP Kerkgebouw Boomgaard 21 09.30 uur voorganger: Ed Hoogendam

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 7