Van Zoest snelst langs de Gouwe Revanche dames Gouwestaete maTalxtcc Basketball scholen- I Rowah-dames "ënstudie toernooi groot succes verslaan koploper Goed uitzicht Roldansen in RENTE I Van der Linde ZIE ONZE ADVERTENTIE EIDERS IN DIT BLAD! Slechte vangst Uitslagen Sjoelen wint prijs Op Moer groot succes Triplette- kampioenen jeu de boules WADDINXVEEN - Dinsdag 27 februari is er weer een aantal partijen gespeeld voor het kampioenschap triplette van de vereniging. Links en rechts werden eni ge stevige tikken uitgedeeld, wat tot enige verrassende uitslagen leidde. Na 6 partij en is er I team nog onge slagen en zijn er 5 teams die 4 van de 6 wedstrijden hebben gewonnen. Dit geeft de volgende stand: l.jan Kooistra, Leen en Andries Roos 5-5-44+; 2.Elly Nieuw- land, Piet v.d. Made en Wout Versluis 6-4-23+; 3.Nel Ou- dijk.Wim v. Bockom Maas en Norbert Schifferling 6-4- l9+;4.Peter Rubeling.Ton en Jopy Hulskamp 6-4-16+; 5.Alex v. Ofwegen, Hans v. Tien toppers namen afscheid Moerkapelle 9 Bureau FOT( r kli Dames 2 naar finale Dames I tegen Polar Bears Dames 2 tegen Rapido’82 Wedstrijden aan staande weekend 14 maart Bel 0172 - 21 66 54 ArBëïï OPENINGSTIJDEN: eiFio r otterdam Euromarkt 101 Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 23 34 34 Méér dan 40 vloeren uit voorraad leverbaar voor scherpe DOE-HET-ZELF MEENEEMPRIJZEN 28ste 29ste. GRATIS TOEGANG oio 293 32 50 SPI PAGINA 25 WOENSDAG 7 MAART 2001 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog los van de concurrentie. 1 f i KOM, KIJK EN VERGELIJK www.hypothcckshop.nl KOOP NU BETAAL IN 2002* Woensdag 10-22 uur DE SHOP Donderdag IJ maart 10-18 uur Natuurlijk hebben wij alle bijartikelen op voorraad. WADDINXVEEN - De Hengelsportvereniging Wad- dinxveen (HSW) hield za terdag de achtste wedstrijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn nabij Alphen. De vangst was zeer slecht. De tien vis sers vingen gezamenlijk net aan 4 kilo witvis. Het laag ste totaalgewicht in deze competitie tot nu toe. Win naar werd A. van Leeuwen met 1.420 gram, op de tweede plaats eindigde J. Verhoef met 860 gram. Derde werd M. Reichard met 610 gram. Met nog twee wedstrijden te gaan is de stand aan de kop: I.A. van Leeuwen 27.090 gram, 2. H. Kraan 23.560 gram, 3. M. Reichard 20.750 gram. A.s. zaterdag wordt de he- gende wedstrijd gevist in de Amstel.Vertrek vanaf het station NS is 06.30 uur. Foto Klein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! Foto Video Audio KTV Telecom Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? WADDINXVEEN - De uit slagen van de Waddinxveen- se sjoelers ziet er als volgt uit: klasse A: l.jan Kersber gen 1424 punten, 2. Wim Slingerland jr. 1420, 3. André van Gemeten 1400,4. Kees Kuypers 13915. Cor Faay 1375. Klasse B: I. David Sinnema 1311 punten; klasse C: Fl oor van Abshoven 1186, klasse D: IRonald Meijer 1132. in samenwerking met maandag: gesloten dinsdag t/m donderdag: 10.00 tot 17.30 uur vrijdag: 10.00 tot 21.00 uur zaterdag: 10.00 -17.00 uur DE DOE-HET-ZELF-ZAAK LAMINAAT - PARKET - MASSIEVE VLOEREN WADDINXVEEN - De Waddinxveense firma Van der Linde heeft in oktober een prijs gewonnen naar de VS. De prijs werd toege kend door Luxaflex Neder land B.V. die van I septem ber 2000 tot 31 augustus 2001 iedere maand een be paalde productgroep tot product van de maand ver kiest. De dealer die in die maand de hoogste omzet haalt in dat product, gaat naar de VS. In oktober viel die prijs op Van der Linde, die de meeste Luxaflex gordijnjaloezieën wist te verkopen. MOERKAPELLE - Op 27 en 28 februari was de Engelse toptrainer Ashley Moore bij Rolling’90 om roldansles te geven. De trainer, die zelf hoog op het internationale vlak heeft gepresteerd, was zeer onder de indruk van de gedisciplineerde jeugd uit Moerkapelle. In totaal 43 leden van rolschaats ver eniging Rolling’90 hebben in twee dagen de eerste be ginselen van het roldansen aangeleerd. Het is de be doeling hiermee verder te gaan. In het najaar zal er dan ook nog een dansweek- end worden gehouden voor leden. Binnen de club zal in de tussentijd doorgetraind worden op de geleerde stof. Dansen kan solo of als paar.Voor het dansen zijn we nog op zoek naar jon gens. Dus als je denkt het lijkt me wat kom dan een keer langs tijdens een club- training.Voor informatie, ons e-mailadres is: Rol- ling90@hetnet.nl. Woudenberg en Arnold Janssen 6-4-15+; 6.Hans Cammeraat, Roy Hulskamp en Jasper v. Winkel 6-4-7+; 7.Edward Springer,Toon v.d. Velde 6-3-4+; 8.ToosWub- ben, Stephan Tabben en Erik-Jan Hoogendoorn 5-2- I 9.lmca Matla, Hanna de Wilde en Corrie Monster 6-2-12-; 10.Corry ’t Hart, Cees Voskuilen en Jan La- pair 6-2-36-; 11 .Rob, Fred en Ron v. Dijken 6-1 -26-; l2.Willem Hendriks en Neel en Pieter van Oosten 6-0-55-. Dinsdag, 6 maart wordt er weer een wed- strijdronde afgewerkt in de discipline 4 tegen 4. roursrecord van Nadia Presath (31.54) ligt.Van den Haesevelde wordt begeleid door manager Lukkien en sluit regelmatig wedstrijden in Nederland win nend af. Vorig jaar werd zij tweede achter Anne van Schup- pen. De tweede plaats was nu voor de Boskoopse Sonja Kleijn in 39.47 en de derde voor de Waddinxveense Corine Slin gerland, die in 44.03 een nieuw persoonlijk record liep. Er gingen tweehonderd atleten van start. Het was voor het eerst dat de wedstrijd op zon dag werd gehouden. Vorig jaar dinxveensen zich voor de fina lewedstrijd om de ManMeerl- beker in Amsterdam. De tegenstander wordt Branden burg. De ploegen waren best aan elkaar gewaagd, waardoor het tot ver in de tweede perio de duurde, voor er werd ges coord. Gouwestaete nam via een l-O voorsprong en begin derde pe riode scoorde Wendy zelfs 2-0. Rapido’82 kwam echter sterk moest het aanvangstijdstip op de Bosboom Toussaintlaan worden uitgesteld wegens een begrafenisstoet. Het ziet er naar uit dat de loop volgend jaar opnieuw op zondag plaats heeft. De atleten konden al ge bruik maken van het nieuwe clubhuis van Antilope dat ko mende vrijdag om I7 uur offi cieel door burgemeester F. Jonkman wordt geopend. Door onduidelijkheid over de ge meentelijke subsidie werd later met de bouw begonnen. Eind september ging de eerste paal in de grond. Mede door de in breng van vrijwilligers heeft An- WADDINXVEEN - Op I en 2 maart deden meer dan 400 jongens en meisjes van de Wad dinxveense basisscholen ver deeld over 49 teams mee aan het 26e basisscholentoernooi van basketballvereniging Wad- dinxveen Flyers. Landelijk ge zien behoort dit scholentoer- nooi tot één van de grotere van Rayon West van de basket ballbond. Het toernooi werd gekenmerkt door vele span nende wedstrijden met een klein niveauverschil. Ook wa ren er veel supporters, die hun teams, soms met heuse span doeken door dik en dun aan- moedigden. Uitslagen Waddinx- veen Flyers Scholentoernooi Basisscholen 2001. Poule Jon gens groep 7-7/8: IDick Bruna Bulls (Dick Brunaschool), 2. Dunk Masters (K. Alfrink- school), 3. The Duncking Dutchmen (K.AIfrinkschool) Poule gemengd groep S-5/6-6: I. Bruna Six (Dick Bruna school), 2. Samen Sterk (Reho- bothschool), 3. De Razende Re- hobothers (Rehobothschool). Poule jongens groep 5-5/6: Aanstaande zaterdag I0 maart spelen heren I en 2 uit tegen WVZ in zwembad ’DeVeur’ te Zoetermeer. Heren speelt om 19.45 uur en heren 2 om 21.30 uur. Dames 2 is vrij. Zondag I I maart speelt dames I thuis in Gouwebad ’De Sniep’ tegen ZVW-Nereus I uit Zaandam. De wedstrijd begint om 16.00 uur. De tijden werden beïnvloed door de koude wind. Van Zoest: „Ik zorgde er voor dat ik niet teveel op kop liep. Ik wist dat ik die kleine atleet (Beekhuizen) moest kunnen hebben. Van De Boer had ik meer tegenstand verwacht, maar hij struikelde over een pi lon. Ik ben tevreden met mijn lage 32’er. Appie Beekhuizen kon Van Zoest niet meer ach terhalen. Ik heb een zware trai- ningsweek achter de rug. Ik ben een jaar geblesseerd geweest, maar ben aan het terug komen. Ik wil meedoen aan de CPC- loop op 24 maart in Den Haag”. Van Zoest start op za terdag I7 maart in de 49ste Plassenloop in Reeuwijk. Ook Jan Cammeraat (Ilion) is W’VEEN/BOSKOOP - Tien wa- terpolodames hebben 2I fe bruari afscheid genomen van Oranje. Het afscheidsfeestje werd ge vierd in Motel ’De Witte Ber gen’ te Eemnes. Het gaat om de volgende tien speelsters van de ploeg die in Sydney meedeed aan de Olympische Spelen: Kar- BOSKOOP/W’VEEN - Afgelo pen zaterdag won dames I van Gouwestaete in het bloedhete zwembad Aqua Indoor te Ede met 6-7 van Polar Bears en nam daarmee revanche op de slordige thuisnederlaag met 8- 11 veertien dagen geleden. Da- Rapido’82 2 plaatsten de Wad- mes 2 won thuis met 6-4 van Rapido’82 2 en behaalde door dit prima resultaat de finale van de ManMeeri-beker. Tel. Info/Bezoek: MOERKAPELLE - Na de 2-I overwinning op het Rotter damse Zuiderpark heeft de voetbalclub Moerkapelle uit zicht op de eerste plaats, die in handen is van Bergambacht. Een andere kandidaat Zestien- hoven verloor verrassend. Moerkapelle heeft nog zeven wedstrijden te gaan waarvan er vijf thuis worden gespeeld. Tegen Zuiderpark nam Moer kapelle na een kwartier de lei ding door een doelpunt van Lennard Tepper. Daarna ver zuimden de Kapellenaars ver der uit te lopen. Vlak voor de rust werd het I -1Na de pauze speelde Moerkapelle met drie spitsen. Het inzetten van Peter- Paul Breedijk voor Danny Pols had in de 85ste minuut succes toen Breedijk I-2 scoorde. Daarvoor hadden Rob van Leeuwen en Emiel Lobberzoo lat en paal geraakt. Be Fair keek bij WDS in Drie- bruggen tegen een I -0 achters tand aan doordat Rob de Ko- ning een strafschop benutte nadat hij was gevloerd. Na rust maakten de Waddinxveners ge lijk. Zuhir Benquedda scoorde na een mooie pass van Martijn Peters: I -1 .Vlak voor tijd miste Ihmad Saouny de kans op de winnende goal. WSE speelde met 2-2 gelijk bij ASC. De Wad dinxveners maakten twee keer een achterstand ongedaan. Bei de keren gebeurde dat doordat Robert Horsman een straf schop benutte. Groeneweg won opnieuw en versloeg in Bleiswijk Soccer Boys met 0-2. Maurice Eckhardt gaf de Ze venhuizenaren vlak na de rust de leiding.Voordat Soccer Boys daarna in eigen doel schoot zag Marco Terpstra een strafschop gestopt. Floreant verloor met 0-I van koploper Voorschoten. Programma voor zaterdag: PKC-Be Fair, Moerkapelle- Reeuwijk (wedstrijd van de week), zondag: WSE-Voorscho- ten. Groeneweg en Waddinx- veen zijn vrij. De Boskoopse atleet nam veer tien dagen geleden deel aan de NK veldcross voor veteranen in Westenschouwen. Hij eindig de daar als achtste in een wedstrijd die werd gewon nen door de Limburger Huub Don ders, een voormalige recreatie-voet- ballen „Het was daar nogal heuvelach tig waardoor er veel klauter- werk aan te pas kwam”, sprak Van Zoest die op Oudejaarsdag zegevierde in de Sylvesterloop voor veteranen in Soest. „Klaas Talsma van AV Aalsmeer werd toen derde en ook hij stond in Westenschouwen aan de start. Ik gebruikte hem als richtpunt omdat veel voor mij onbeken de Brabanders en Limburgers van start gingen. Op de vlakke stukken kon ik goed meeko men,'bij het klimwerk moest ik inleveren. Mijn doel was bij het NK bij de eerste tien te eindi gen en dat is gelukt”. Zondag in het koude Waddinx- veen draafde Fred van Zoest opnieuw in de voorste gelede ren mee. De Boskoper maakte deel uit van de kopgroep, die aanvankelijk uit vijf, later vier, atleten bestond. Daarin ont brak een atleet van het kaliber Bert van Vlaanderen, die in Waddinxveen met een tijd van 29.05 over de tien kilometer het parcoursrecord in handen heeft. Op dezelfde dag werden in Kerkrade de Nederlandse kampioenschappen veldloop gehouden. De titel werd vero verd door Kamiel Maase. De Waddinxvener Joost Blokland WADDINXVEEN - Fred van Zoest toonde met zijn over winning in de Langs de Gouweloop aan op de weg terug te zijn.Vorig jaar toen Bernard te Boekhorst van Phoenix de jaarlijkse wedstrijd van de atletiekvereniging Antilope in Waddinxveen won was de Boskoper geblesseerd aan zijn knie. Afgelopen herfst dook de atleet van AV’47 weer in de uitslagen op.Van Zoest (40) loopt intussen bij de ve teranen. I.Basketboys (Bethelschool), 2. The Basketboys (K.AIfrink school), 3. Ballmasters (E Hae- zerschool). Poule meisjes groep 6-5/6: IGolden Girls (K. Alf- rinkschool), 2. Bamboebeertjes (De Leilinde) 3.Girlpower (E. Heazerschool). Poule jongens groep 6-6/7: I.The Champions (E. Haezerschool), 2. P.W.A. NBA(P.W.A. Oranjelaan), 3. Space Jam (K.AIfrinkschool). Poule gemengd groep 6/7- 6/7Z8-7: I.Basketball Kings (Re hobothschool (buiten mede dinging). 2. De Dribbelkids (Bethelschool), 3. Dream team(De Regenboog). Poule jongens groep 6/7Z8-7: I.De Smurfen (Bethelschool), 2. Bas ket Boys (E. Haezerschool), 3. All Ages (P.W.A. Wingerd). Pou le gemengd groep 7/8-8: IRe- hobothdribbels (Rehoboth school), 2. Rehoboth team (Rehobothschool), 3. De Dra gon Dunckers (Beatrixschool). Poule meisjes groep 7-7Z8-8: I De Leilinde, 2. De gillende keu kenmeiden (Bethelschool), 3. The Cool X Girls (K. Alfrink- school). Het tweede team van Gouwe staete schreef afgelopen zater dag toch een beetje geschiede nis. Met de winst van 6-4 op dat door Rowah werd verloren. Na een 5-4 ruststand won de Meeuwen de strijd met 9-8.Voor jongens-C stonden twee duels op het programma: tegen Delta Sport 2 en Delta Sport I in Zierikzee. In de eerste wedstrijd wist Rowah haar tegenstander goed partij te leveren, maar moest toch genoegen nemen met een 6-4 ruststand. De tacti sche aanwijzingen in de rust van coach Marcel Pinkse kon hier in de tweede helft niet veel meer aan veranderen. Bij het eindsig naal stond het scorebord op 11 - 9 in het voordeel van de ploeg uit Zierikzee. Ook de tweede wedstrijd gaf Rowah goed partij. De rust brak aan met een gerin ge achterstand van II-I0. In de tweede helft was bij Rowah de pijp leeg en liep Delta Sport ver der weg en kon ook deze wed strijd in het voordeel beslissen met een stand van 2I-I4. WADDINXVEEN - Het dames seniorenteam van handbalver eniging Rowah stond afgelopen zondag in sporthal ’De Dreef’ tegenover koploper Oliveo uit Pijnacker. In de eerste helft werd nog opgekeken tegen de lijstaan voerders. De rust werd bereikt met een 5-7 achterstand. Na de rust gooide Rowah alle schroom van zich af en overvleugelde bij tijd en wijle Oliveo. Met goed aanvalsspel en prima keepers werk won Rowah knap met 10- 8. De dames A-junioren ging het helaas minder goed af, ondanks het goede evenwicht tussen de teams van Rowah en hetVlaar- dingse WIK. Echter na een 8-I0 stand bij rust ging de overwin ning met I5-I6 nipt naar WIK. Op zaterdag stond het meisjes B-team in de Rotterdamse sporthal ’De Wingerd’ tegen over de Meeuwen. Ook hier was sprake van een spannend duel een poosje geblesseerd ge weest. Tot zijn 30ste speelde hij in het eerste elftal van de voet balvereniging Moerkapelle. Daarna gaf de Zoetermeerder zich over aan de atletieksport, die hij inmiddels twintig jaar bedrijft. Na Van Zoest en Bert de Boer werd Jan Cammeraat in 34.08 de derde veteraan. De Rotterdammer Jeroen Groot- en, die vorige week de Rotte- merenloop won, werd nu acht ste. Winnares bij de dames werd de Belgische Sandra van den Haesevelde in 34.09. Een tijd die duidelijk boven het pa- Polar Bears in de race en maak ten de Waddinxveensen het zich enorm moeilijk. De wed strijd bleef daardoor uiterst spannend, doch het spelniveau zakte naar een bedenkelijk peil. Maar als je wint mag je eigenlijk verder niet zeuren. In de eerste periode kreeg Polar Bears geen centimeter ruimte en creëerde Gouwestaete de ene kans na de andere. De ploeg van Jim van Es stond halverwege met 0-2 voor door doelpunten van Sandra Berckenkamp en Petra Meerd- ink. Als het toen 0-5 had ge staan, had Polar Bears niets te zeggen gehad. Doch de Edesen maakten de aansluittreffer en dat was het signaal van een he le moeilijke wedstrijd. Begin tweede periode werd het zelfs 2-2. In deze periode vielen de meeste doelpunten en bleef Po lar Bears aansluiten, dit liep door tot de stand van 6-6 in de derde periode. Het geringe aan tal wissels bij Gouwestaete deed hen ook nog bijna de das om. Inmiddels was Mirjam via een vermeende foute terug komst na een P-tje al vroeg eruit gewerkt en ook Gillian van den Berg ontging haar lot van uitsluiting niet. Hiervoor had zij echter wél de 6-7 winst veilig gesteld en staat Gouwe staete weer met drie punten tilope nu bij de atletiekbaan de beschikking over een modern, groter clubhuis. Voorzitter Cor Broekhuizen, die vorig jaar maart Richard Franken als voorzitter opvolgde: „Het nieu we clubhuis is economischer ingedeeld dan het vorige dat aan vervanging toe was. De kosten bedragen exclusief het vrijwilligerswerk en de gespon sorde middelen ruim 300.000 gulden. De gemeentelijke subsidie be droeg 40 mille. Met een lening en het geld dat Antilope zelf bij een had gebracht kwam het kostenplaatje rond.” grid Leijendeker, Hellen Boe- ring, Karin Kuipers, Ellen van der Weijden, Mirjam Overdam en Marjan van Galen. Van de zelfde ploeg gaan drie speel sters door: Daniëlle de Bruijn, Heleen Peerenboom en Gillian van den Berg, de nieuwe aan voerster. Tevens wordt Edmee Hiemstra la Plugge, Patricia Megens, Ed- teammanager geworden. Paul mee Hiemstra, Carla Quint, In- Metz is de trainer/coach. werd daar vierde bij de junio ren A. In de Langs de Gouweloop streden nu veteranen om de eerste prijs. Fred van Zoest in een lange eindsprint af met Appie Beekhuizen (HRR), Vic tor Maliy (Haag Atle tiek) en Harry de Boer AAV’36). Hun tijden waren resp. 32.08, 32.12, 32.18 en 32.30. Op het moment dat dit viertal om de prijzen streed had de Waddinxveense veter aan Bram Lindhout (7I) nog een ronde te gaan. Niettemin werd Lindhout in 47.22 eerste in zijn leeftijdsgroep.Van Antilo pe klasseerde Rob Meijer zich als 25ste, Wouter Muis als 27ste, Pieter Wijdekop als en Mark Korver als Stond dat in het bestemmingsplan?!? HYPOTHEEK In voor- en tegenspoed. De Hypotheekshop Dorpsstraat 202a Zevenhuizen (0180)63 12 72 De kopgroep onderweg in de Langs de Gouweloop die voor de tweede maal werd gewonnen door de Boskoper Fred van Zoest. fFoto. A. Fioole.) Als de dames van Gouwestaete Wendy de Frankrijker in het begin van de wedstrijd hun schoten op het doel van Polar Bears wat zuiverder had den gericht, dan hadden de da- terug en scoorde tweemaal op mes een makkie gehad. Nu bleef rij, doch Wendy van der Neut bracht de stand na drie parten op 3-2. Toen Wendy de Frank rijker begin vierde periode 4-2 en haar derde scoorde, leek Gouwestaete op rozen te zit ten, doch niets was minder waar. De veerkracht van Rapi do’82 was sterk en zo werd het toch nog 4-4. Maar Karen Weerd had in het laatste ge deelte van de wedstrijd twee keer succes en bepaalde de eindstand op 6-4. - -

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 25