Flitsende wielerfinale in ronde van Waddinxveen Recordaantal deelnemers Jubileumtoernooi Moerkapelle Niels en Nynke Pereboom de zaal zien wat schieten is Handbal heren Rowah ongeslagen w M RTW FM Waddinxveen voortvarend Klankkasten met h Groeneweg en WSE Zit er overwaarde in uw huis? Haal het eruit! Zondagteams TV in gevaar Spartadoelman in Boskoop BOSKOOP - De jeugdcom missie van voetbalvereniging Floreant houdt 12 en 3 mei de jaarlijkse voetbal- promotiedagen. De bedoe ling is de Boskoopse jeugd bekend te maken met voet bal en voetbaltraining. Er wordt elke morgen om 10 uur begonnen, ’s Middags om 16 uur komt een einde aan het voetbalspektakel. Sparta-doelman Frank Kooi man zal bij de finales om de Penalty-bokaal het doel ver dedigen. 0172 21 37 15 info@loo.nl Korbisjeugd op dreef begonnen live bij dames Gouwestaete WADDINXVEEN - RTW FM, de lokale radio-om- roep van Waddinxveen, heeft zaterdag 21 april een extra sportuitzending in haar programmering staan. Dit in verbad met het mo gelijke kampioenschap van de waterpolodames Gou westaete 2. HYPOTHEKEN PAGINA 27 WOENSDAG 18 APRIL 2001 WEEKBLAD VOOR. WADDINXVEEN Dames PENSIOENEN Prooi Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel Bel 0172 - 21 66 54 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? 2 E tf VAN DER LOO HYPOTHEKEN VERZEKERINCEN Door Bert Hertog (Foto: Lex Fioole.) Pieter van der Loc (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) i ADVIES BEMIDDELING 5 jaar: 10 jaar: 5,25% i.5,60% De dameskoers werd onder slechte weersomstandigheden WADDINXVEEN - De voetbalclubs Groeneweg en WSE verkeren in ernstig degradatiegevaar. Groene weg verloor de inhaalwed strijd tegen concurrent Warmunda met liefst 0-5 en WSE ging bij Foreholte met 2-0 ten onder. Overige uit slagen: Foreholte-Zoeter- meer I -4, Zoetermeer-ASC 0-2. Groeneweg kwam door een fout van doelman Gert Haan met 0-1 achter te staan. De ploeg uit Zeven huizen zette in de tweede helft alles op de aanval maar werd verrast door counters van het slimme Warmunda dat tweemaal uit strafschoppen scoorde. Er zijn nog drie wedstrijden te gaan. De stand:Voor- schoten 19-38, Floreant 19- 36, FC Lisse 19-34, Forehol te l9-33,Teylingen 19-31, UDO 19-28, Soccer Boys 19-25, Warmunda 19-21, Zoetermeer en ASC 19-17, WSE en Groeneweg 19-15. Programma voor zaterdag: Soccer Boys-Be Fair, Moer- kapelle-Zestienhoven, zon dag: UDO-Groeneweg, WSE-Warmunda (wedstrijd van de week), Ommoord- Waddinxveen. IM V) LU WADDINXVEEN - De jeugd van de Waddinxveen- se korfbalvereniging Korbis heeft op zaterdag 14 april weer veel punten verzil verd. Winst was er voor de Al (7-5) en deA2 (6-4). De BI won onverwacht met ruime cijfers (11-3) van KOAG BIDe week daarvoor wist de BI in de bekercompetitie ook al Bolnes te verslaan, waar door dit team in de volgen de ronde mag uitkomen. Winst was er ook voor de B3, de Welpen 2 en de Welpen 4. Opvallend waren verder de overwinningen van de F2 (met ruime cij fers: 8-0) en de D3, dat de tegenstander met 3-2 wist te verslaan, van dit team een knappe prestatie. Aanstaande zaterdag wordt er van 9.00 uur tot 18.00 uur weer volop gekorfbald op het terrein aan de Sn- iepweg, waar op II en 12 mei tevens de traditionele plantenmarkt weer zal worden gehouden. WADDINXVEEN - Het eerste team moest het op eigen park De Woerd op nemen tegen TV Hoogland. Na de degradatie naar de vierde klasse, was er alles aan gelegen een goed resul taat neer te zetten, immers er moet dit jaar weer ge promoveerd worden. Het Waddinxveense team ging voortvarend van start. De eerste vijf wedstrijden, te beginnen met vier singles, werden in winst omgezet. Vooral de vierde single was een regelrechte thriller. Joost Groenendijk, voor het eerst uitkomend voor het eerste team, had drie sets nodig om zijn partij in winst om te zetten. Na een verloren eerste set, kwam hij met 5-2 achter in de tweede set en kreeg zelfs matchpoint tegen.Toch wist hij de set en de wed strijd te winnen, daarmee de basis leggend voor de uiteindelijke totaalwinst van 5-3 voor Waddinxveen. De andere singles werden vrij eenvoudig in twee sets door respectievelijk Jennif er Andringa, Karlijn Joling en Joost Weerheim gewon nen. Toen ook nog de da- mesdubbel gewonnen werd, weliswaar in een driesetter met 4-6/6-4Z6-2, was de winst binnen voor Waddinxveen. Dat de laatste drie partijen, de herendubbel en twee mixed dubbels verloren gingen kon de vreugde bij de TV Waddinxveen niet meer verstoren. Gouwestaete 2 treedt za terdag 21 april thuis, in zwembad De Sniep in Wad dinxveen, aan tegen Bran denburg 2 en heeft aan een gelijkspel genoeg voor het kampioenschap. Het programma ’Sportcafé’ van RTW FM doet hiervan live verslag en begint met haar extra uitzending om 18.30 uur en gaat door tot 20.00 uur. Het programma ’Dance en Party info’ met Arjan Hof man en Chris van de Poel start hierdoor een uurtje later. RTW FM: In de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Op internet: www.rtw.nl overstapte de ama- op zijn het vlak raakt. Ook hij krijgt een applaus. En dan gaat Van Holsteijn over op de prijsuitrei king. Op de tafel staan bekers voor de beste drie vrouwelijke en mannelijke schutters en na gereden. In het eerste deel van de wedstrijd teisterden koude regenvlagen het peloton dat snel uitdunde. Patricia Moons uit Waddinxveen verdween al snel naar de kant, de oud-Wad- dinxveense en nu in Alphen aan den Rijn wonende Editha Berg- kotte hield het langer vol om later ook de pijp aan Maarten te geven. Drie rensters gingen er al in een vroeg stadium vandoor en bleven weg. Vera Koedoder uit het Noord-Hollandse Boven karspel, vorig jaar wereldkam pioen puntenkoers, won in de eindsprint van Inge Veldhuis (Wageningen) en de Zeeuwse Wervershof won. Het was zijn eerste overwinning. „Maar ik heb nog niet veel wedstrijden kunnen rijden”, sprak hij. „In de kopgroep werd goed samenge werkt. Op het laatst sprintte ik gewoon weg en dat ging goed. Jammer dat er zoveel klassie kers zijn afgelast”. De uitslag was verder: 2. Alouis van Duur- en, 3. Erwin Goenga, 4.Thomas Dekker, 5. Martin Maaskant, 6. Rik Zijm, 7. Peter de Bruin (Stolwijk). Verder was er nog een dikke bandenrace voor de jeugd. Winnaars werden Lennart Ba- rendse voor Ferdy Eikelen- boom en Brent Compeer bij de oudere jeugd. tuurlijk voor het bedrijf met de meeste punten. Het geroeze moes gaat langzaam over in grapjes en gesprekken. Het is naast een sportieve ook een gezellige avond. van wie Johnny Broers (Maar tensdijk) evenals vorig jaar de overwinning opeiste. Andre Grootveld (Zoetermeer) werd tweede, Dennis van Weel (Nieuw Vennep) derde, Peter van Leeuwen (Zoetermeer) vierde en Jeroen van Hoeyen (Amsterdam) vijfde. Piet Eike- lenboom, die oud-Zevenhuize- naar die tegenwoordig in Nieu- werkerk aan den Ijssel woont, werd twaalfde. Gouwenaar Andre Kraan vijftiende. WADDINXVEEN - De zaal van Schuttersvereniging Waddinx veen was vorige week dinsdag drukker dan normaal. De 72 stoelen waren bijna allemaal bezet. Sommigen door eigen le den, maar het grootste deel door de bedrijventeams die af gelopen weken vijf avonden streden om de meeste punten. De bedrijvencompetitie schie ten werd dinsdag feestelijk af gesloten. In totaal namen negentien be drijven uit de hele regio deel aan de schietcompetitie. „Dat is toch weer twee meer dan vorig jaar”, vertelt de secretaris van de vereniging trots. Het gaat goed met de Schietvereni ging Waddinxveen. Het leden aantal is in anderhalf jaar tijd opgelopen van 13 naar 27. En de vereniging heeft twee goede schutters in huis: Niels en Nyn- ke Pereboom. Zij lieten de zaal op deze avond eens zien wat echt schieten is. Eerst was Niels Pereboom aan de beurt. Gehesen in een schie- terspak, dat zo stevig is dat be wegen moeilijk wordt, en met een geweer in zijn armen, wordt het langzaam stil in het zaaltje. Zijn vader Ben Pereboom ver telt wat over de werkwijze, ter wijl Niels zich volledig concen treert. Waar hij op richt is maar een kleine stip op meters af stand. Het elektronische sys- "N WOONSELEKTIE B.V. Kanaaldijk 30, 2741 PA Waddinxveen (pal naast de Coenecoopbrug), telefoon: 0182 632 441 Ej-PÉkren Bi Utm Unen ...start op tweede paasdag. U bent van harte uit genodigd om met eigen ogen èn oren het nieuwe interieurconcept van Interstar en een greep uit het B&O assortiment te bezichtigen en te beluisteren. Tot ziens bij Vermaas Woonselektie! Rowah tegenover Unitas. Een spannende wedstrijd met een kerend scoreverloop. Rowah knokte voor wat het waard was op het scherpst van de snede. Met name Rob Hoefnagel dicht te met zijn snelheid vele gaten en knapte het vuile werk op voor de Waddinxveense aanval lers. Hans de Heer had pech toen zijn doelpunt werd afge keurd omdat hij in de cirkel stond.Toch eindigde ook dit du el met 8-6 in het voordeel van de debuterende Waddinxveen se handballers. De overige Ro wah goals waren van Jaco Goedhart, Hans van Stel en de youngsters Bart Boeve en Ste fan Keus. De volgende zomer- avondwedstrijd is op woensdag 25 april. Voor meer informatie: VanVelzen tel. 0182-61991 3. het duo Bert Dekker (Ouder kerk a/d IJssel) en Lennart van Drimmelen (Haastrecht) om tot de kopgroep te geraken was mislukt. De aansluiting van de acht aan de kopgroep ont stond drie ronden voor het einde. Maar Ewoud van der -Kooy was toen al aan een indrukwekken de solo begonnen i die de jonge Lei- derdorper win- nend zou afslui ten. Voor de eerste der tig aankomenden was er een prijzenpot van 2800 gulden te verdelen. Bij de eerste twin tig klasseerde zich wel Guido van Duuren (Polsbroek) die uiteindelijk twaalfde zou wor den, maar niet de regierenners Alfred de Bruin (Stolwijk) en Eric-Jan Hagedoorn (Goude- rak). Zij reden lange tijd in het peloton mee, maar alleen de Hagedoorn bereikte na een val de eindstreep. Ook de buiten landse renners uit Noorwegen, Australië, België en Groot Brit- tannië konden op de Belg Pa trick van Hoogliendt na geen potten breken. De uitslag: I. Edwoud van der Kooy (Leiderdorp), 2. Edward Fahrenhout (Zuidland), 3. Jan Hordijk (Mijnsheerenland), 4. Aad Scholten (Zoetermeer), 5. Arie van Ooyen (Hillegom), 6. John den Braber (Rotterdam), 7. Clark (Australië), 8. Sander Lomans (Heemskerk), 9. Marcel van Dijk (Spijkenisse), I0. Erik Bos (Rotterdam). In de koers voor Sportklasse A reden twee renners vooruit avond. Wethouder Van Holste ijn waagt ook een schot op het geweer van Niels. Nooit eerder hield hij een geweer in dit ver band vast en daarmee gaat het hem niet slecht af als de kogel WADDINXVEEN - De negende wielerronde van Wad dinxveen kreeg bij elite en neo-amateurs een ongemeen spannend slot. Er waren nog zes ronden te fietsen. Voor op reed al lange tijd een kopgroep van zes renners, daar achter probeerde een ontketend achttal de aansluiting tot stand te brengen. „Ik denk dat ze het halen”, sprak wielerkenner en de grote man achter de schermen van de Waddinxveense wielerronde Piet Versluis. MOERKAPELLE - Van de zes rapidtoernooien, die Schaak vereniging Moerkapelle sinds I996 heeft georganiseerd, was het Jubileumtoernooi 2001 het grootste. Verdeeld over de vier groepen waren er in totaal maar liefst I45 schakers op za terdag I4 april in Op Moer ver enigd. De Hoofdgroep werd gewon nen door Caroline Slingerland uit Leiden, die haar echtgenoot Anne Reedijk slechts op weer- standspunten aftroefde. Beide spelers van Oegstgeest 80 scoorden 6 punten uit 7 partij en. Derde werd Oscar van Veen van CSV uit Capelle aan den Ijssel met 5,5 punten, evenveel als Peter Holscher van ZSC/Sa- ende uit Zaandam. De beste Moerkapelle-speler was Gerard van Ommeren, die als tiende eindigde met 4,5 punten. WADDINXVEEN - De accom modatie van handbalvereniging Ventura (Schiedam) was de lo catie voor de eerste wedstrij den van de recreanten zomer- avondcompetitie. Het nieuwe herenrecreantenteam van Ro wah moest het opnemen tegen Meeuwen uit Rotterdam en Unitas uit Maassluis. Het was voor Rowah een goede start. Na tien minuten stond Rowah reeds voor met 3-0. Meeuwen vocht zich terug in de wed strijd, maar de goed keepende Aad de Vos werd toch driemaal achtereen gepasseerd. Rowah zette nog eenmaal aan en met succes. In de laatste minuut scoorde aanvoerder Marcel Pinkse de winnende treffer. Re sultaat was een 4-3 overwin ning. Het tweede duel stond Baukje Doedee. Het was de eerste overwinning van Vera Koedoder in dit seizoen dat wordt geplaagd door vele afge lastingen als gevolg van de mkz- epidemie. Vera Koedoder ont ving de beker van de gemeente Waddinxveen. Zij was ook de strijdlustigste renster. Voor Waddinxveen hadden de mkz- problemen als voordeel dat er veel na-inschrijvingen binnen kwamen. Bij de junioren ontstond in het begin van de wedstrijd een kopgroep van vijf renners waaruit Bert van Buren (Schoonhoven) later verdween. De 16-jarige Huub Duin uit met 5 punten, juist voor Michiel Rensen en Christiaan Noor- land beiden Moerkapelle), Nick Hortensius van SV Lei derdorp en Arjan van Wyck- huyse van en uit Zwijndrecht, allen met 5 punten. Bij de Jeugd was groep D voor Roland van Keeken, ook uit Zwijndrecht, met 9 uit 9. Tony W. Zhang uit Spijkenisse pakte de tweede plaats met 7,5, voor Ruben Hoogwerff van CSV uit Capelle met 6 punten, evenveel als Justin Jacobse uit Nieuwer- kerk vierde). In groep E won Talitha Munnik van Messemaker I847 uit Gouda de hoofdprijs. Zij scoor de 8 uit 9. Nummer twee was Daniel Schenkeveld van ZZC met 7,5 punten. Hij woont in Brakel bij Zaltbommel. Derde werd Danny de Ruiter van Sint Pancras uit Alkmaar met 7 pun ten. De B-groep was een prooi voor Huibert Looren de Jong van De Ijssel uit Moordrecht, die 6 uit 7 behaalde, net als het Moerkapelle-talent Boudewijn Weijermars, die tweede werd. Serge Deceuninck van SV Spij kenisse pakte de derde prijs De koplopers bij de amateurs in de ronde van Waddinxveen onderweg. Ewoud van der Kooy uit Leiderdorp boekte zijn eerste overwinning. teem biedt dan ook uitkomst voor schutter en publiek. Toe schouwers kun nen namelijk meekijken op een monitor waar het vlak uitvergroot op is te zien. De bewegingen van Niels worden zeer nauwkeu rig weergege ven door een kronkelende groene lijn. De geraakte plek wordt zichtbaar met een witte stip. Vervolgens schoot Niels samen met zijn zus Nynke een olympische fi nale. Heel ge concentreerd en muisstil schoten de twee tien ko- Na een uitgebreide schietpresentie van Niels en Nynke Pereboom, waagt ook wethouder Van Holste- gels richting het ijn een schot richting de stip. Daarna was het tijd voor de prijsuitreiking van de bedrijvencompetitie. doel. Tussen de schoten in is er geroezemoes te horen, maar op de bewuste momenten is ook de zaal stil. Nynke wint met één punt voorsprong. Ap plaus. Er is nog een gast op deze Uiteindelijk was er een renner die uit de greep van de achter volgers wist te blijven. Ewoud van der Kooy, een 19-jarige coureur uit Leiderdorp, reed alsof zijn leven er vanaf hing en schreef in het winderige Wad dinxveen zijn eerste overwin ning sinds hij vorig - jaar overstapte naar de ama- teurs erelijst. Hij ont- ving de kussen van rondemiss Monique Moons, Cl^ dochter van stichtingsbe stuur-voorzitter Hans Moons. Ewoud van der Kooy, lid van de Westlandse Van Vliet-Webafor- matie, is een talentvol renner. Hij wilde het als lid van de kop groep van zes niet op een eind sprint aan laten komen.Van der Kooy: „Ik ben geen sprinter. Ik heb gewacht tot de. laatste paar rondjes en ben toen weggere den. Dat is mijn taktiek. Ik voel de mij vandaag heel sterk. Ik ben erg blij met deze overwin ning in Waddinxveen. Ik hoop nu ook een klassieker te win nen”. Ewoud van der Kooy reed zich meteen in leiderstrui van het regioklassement. Daar voor wordt op dinsdag I9 juni in Gouda gereden. De overige renners uit de kop groep, Aad Scholten, Marcel van Dijk, Guido van Duuren, Erik Bos en de Belg Patrick van Hoogliendt, die al na twaalf ronden ontstond werden wel ingelopen door de achtervol gers. De aanval werd ingezet door de Westlander Thijs Zon neveld nadat een poging van z Z - 7 v - --i< L'‘

Weekblad voor Waddinxveen | 2001 | | pagina 27