Fracties kiezen voor Trage start campagne voor de permanent onderkomen gemeenteraadsverkiezingen voor jongeren 6 maart: verkiezingen voor de gemeenteraad r s r 1 25 Uniek concert Inbraak in ChristenUnie houdt bidstond Aanhouding na straatroof 0172 21 37 15 info@loo.nl in de Brugkerk woning Wat willen de politieke partijen en hoe willen zij u daarbij betrekken? sterk f5 Ir SGP PvdA Christenunie Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel! VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN CyERZEKERINGEN^) CPENSIOENEN^ Een goede hypotheek sluit naadloos aan op uw persoonlijke situatie. CDA Gemeentebelangen WD ■nnidcttlk- 0. J. Bac WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto’s Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Pieter van der Loo 9) 9 i r v.? I ADVIES BEMIDDELING willen zij u daarbij betrekken? Bestudering volgende beeld op: ook actief aan de discussie deelnam. Door de jongeren werd de problematiek van de hangplek ken ingebracht. Dit bleek een lastig onderwerp te zijn. Het is voor de gemeente en de poli tie moeilijk om hier mee om te gaan. De groepen verschillen en het is moeilijk om tot een standaard aanpak te komen. Het is slechts een klein groepje dat overlast voor de bewoners veroorzaakt. Het jeugd- en jon gerenwerk lijkt een goede bij drage te kunnen leveren om tot werkbare oplossingen te komen. De wisselende omstan digheden en situaties vragen om een flexibele respons. Na een korte pauze begon het politiek café met korte uiteen zettingen van de vertegen woordigers van de politieke partijen waarna er gelegenheid was om vragen te stellen. Gi- nus Aardink (WD) en Chiel van der Kooy (CDA) maakten daarbij hun debuut als lijsttrek ker. Van deze twee nieuwe sterren aan het politiek firma ment van de gemeenteraad kan vooral Aardink op een lange politieke ervaring bogen. Hij heeft in de WD al zo’n twintig jaar een bestuursfunctie ver vuld. De heer Zijderhand (Gemeen tebelangen) beet het spits af door te benadrukken dat Ge meentebelangen er voor wil waken dat er de gemeente wordt opgezadeld met teveel glastuinbouw.Verder is veilig heid ook een heel belangrijk aandachtspunt voor deze par tij. De heer Aalderink was van menig dat de programma’s van de politieke partijen erg op el- raad voorstander is van de bouw van een permanent ge- bouw. Nochtans bleef de wet houder bij zijn standpunt. Eerst een onderzoek door de stuur groep, daarna de beslissing. (A.B.) Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Op 19 februari vond in dorpshuis Swanla een bij eenkomst plaats in verband met de gemeenteraadsverkie zingen georganiseerd door het Weekblad van Waddinxveen en de politieke partijen.Vooraf- gaand was er een speciale bij eenkomst voor jongeren tus sen de 16 en 18 én de groep die dit jaar voor het eerst mag stemmen. De opkomst van de jongeren was teleurstellend: er waren slechts drie deelnemers.Aanlei- ding om de bijeenkomst de vorm van een kringgesprek te geven. Het gesprek werd luis ter bijgezet door de aanwezig heid van burgemeester Wes tendorp die de avond opende met enkele anekdotes uit zijn politieke carrière en verder kaar lijken en vooral verschil len in de prioriteiten die er worden gesteld en in de ma nier waarop men de gesnelde doelen wil bereiken. Hij zei het belangrijk te vinden dat de identiteit van de drie kernen van de gemeente behouden blijft en daarbij te opteren voor een gezamenlijk optreden met andere betrokken ge meenten om zo een sterke po sitie op te bouwen. De heer Bac bracht naar voren dat de SGP zich baseert op de normen en waarden van de bij bel. De SGP wil de glastuin bouw niet wegjagen, maar con- centreren.Welzijn is voor de SGP belangrijker dan welvaart en er moeten goede voorzie ningen voor de kansarmen zijn. Van der Kooy (CDA) vroeg om een veiligheidsbeleid en woningbouw voor starters om het vertrekken van jongeren uit de gemeente een halt toe te roepen. Het CDA wil vooral ruimte geven aan de eigen glas tuinbouwers. Mevrouw Spek man (PvdA) pleitte voor open heid, eerlijkheid en gelijke behandeling. Zij zei van mening te zijn dat er door de zittende coalitie weinig of niets van de partijprogramma’s is gereali seerd. De heer Freeke (Chris tenunie) pleitte voor duidelijk heid, eerlijkheid en echtheid. In een terugblik op de afgelopen periode stelde hij vast dat het verkeers- en vervoersplan, de revitalisering van de kern van Moerkapelle en de aanpak van de veiligheid in de kernen niet tot stand waren gekomen. Hij zei een warm voorstander van het schoolzwemmen en een tegenstander van de 24 uurs economie te zijn. De discussie spitste zich vooral toe op het achterblijven op de plannen van de woningbouw in de gemeente. De verantwoor delijke wethouder, de heer Zij derhand sprak daarbij zijn er gernis uit over de vertraging die de gemeente ondervindt door tijdrovende procedures en de zeer omvangrijke wet en regelgeving. Al met al, ondanks de geringe opkomst, een boeiende avond. Voor de politieke partijen en de gemeente kan het wellicht als een uitdaging worden ge zien om zich nog eens te be zinnen op de mogelijkheid van een herkansing bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer in mei. WADDINXVEEN - Opnieuw was een groot aantal jongeren afgelopen week naar een com missievergadering gekomen, om te luisteren wat er over ’hun’ overkapping zou worden gezegd. Vooraf kreeg de heer Van den Bosch, bewoner van de Sniep, het woord. Hij zwaaide de zelfwerkzaamheid van de joggeren voor de bouw van het nieuwe onderkomen lof toe, maar ook had hij een aantal be denkingen. Zullen de jongeren over vijf of tien jaar nog zo en thousiast zijn als nu? Ook drong hij aan op een goed toe zicht. Ef is momenteel een ska- tebaan en als men ziet hoe met de brommers over het plein daarvoor wordt gescheurd, dan mag toch wel op enige overlast worden gerekend. De bewoners zijn bereid alle medewerking voor het onder komen, de overkapping ge noemd, te verlenen, maar dan moet er wel worden tegemoet gekomen aan de wensen van de bewoners. Eén van de aanwezi ge jongeren riep al: ’Zet het ge bouw maar in een weiland neer’. Wethouder Van Holsteijn deed de toezegging dat bij de besluitvorming met de geop perde bezwaren rekening zal worden gehouden Het CDA had bezwaren tegen een voor- bereidingskrediet van 18000,- „Ga met elkaar, zonodig bijge- staan door een deskundige om de tafel zitten, dan kan een groot deel van dit krediet wor den bespaard.” De andere fracties deelden de mening van het CDA. De PvdA is er van overtuigd dat bij de bouw van een permanent ge bouw op de goede plek de jon geren de nodige medewerking zullen verlenen. Ook de andere fracties waren voor de bouw van een permanent onderko men. De WD sprak vooral de zelfwerkzaamheid erg aan. Van der Torren drong er op aan de ingang, die nu gesitueerd is aan de kant van de Sniepweg te verleggen naar de achterkant. Hierdoor wordt veel overlast weggenomen. Wethouder van Holsteijn zei dat twee varian ten op tafel liggen. De twee va rianten, verplaatsbare units of een permanent gebouw, zullen worden onderzocht door de stuurgroep, binnen een eigen budget. Na het onderzoek ligt er, volgens de wethouder, een discussiestuk op tafel, waarover dan een besluit kan worden ge nomen. In dat traject worden ook de bezwaren van de bewo ners meegenomen. De WD vond de hele discussie zinloos als nu geen uitspraak wordt ge daan over dit voorstel. De Pv dA zag de noodzaak van het onderzoeken van twee plannen niet in, omdat blijkt dat de hele WADDINXVEEN - Zaterdag 2 maart geven de bekende musici Klaas-Jan Mulder en Jan Mulder een concert in de Brugkerk. Klaas-Jan Mulder is één van de meest bekende Nederlandse organisten. Naast zijn studie orgel en piano aan het Amster dams conservatorium heeft hij gestudeerd bij Eduardo del Pu- eyo, een artiest van wereld naam. Behalve organist en pia nist is Klaas-Jan Mulder ook een bekwaam dirigent. Jan Mul der studeerde aan de conser vatoria van Rotterdam en Utrecht. In de jaren na zijn eindexamen groeide zijn con- certpraktijk zo snel, dat hij be sloot om diverse werkzaamhe den, zoals het dirigeren van koren, te beëindigen en zich naast het geven van concerten voornamelijk te richten op zijn favoriete bezigheid: compone ren. De veelzijdigheid van de con- certgevers is ook zeker terug te vinden in het concertpro gramma. Zij zullen zowel afzon derlijk als vierhandig orgel en vleugel bespelen. Op het pro gramma staan werken van o.a. Handel, Beethoven, Driffill, Grieg en Rachmaninoff. Tevens zullen er enkele improvisaties ten gehore worden gebracht en is er samenzang. Het aan- vangstijdstip van het concert is 20.00 uur, de toegangsprijs be draagt 6,-. vangt aan om de kantine van (Bredeweg 55, Samenwerking met andere ge meenten is zinvol en in een aantal situaties onontkoom baar: lokaal wat lokaal kan en bovenlokaal wat bovenlokaal beter kan. Er moet een grootschalige gebiedsgerichte toekomstvisie komen en de vorming van een samenhan gend bestuursorgaan voor het gehele gebied, globaal afgeba kend tussen Gouwe en Rotte en tussen IJssel en deVeens- treek, met een zodanige om vang dat de gewenste klein schaligheid van de verschillende kernen behou den kan blijven, wordt bepleit. Er moet op korte termijn een NS-sta- tion worden aangelegd bij de aansluiting met de rijksweg A 12, ge- Z’HUIZEN/MOERKAPELLE - Op dinsdag 5 maart organi seert de ChristenUnie een bid stond om met elkaar Gods ze gen te vragen over de verkiezingen en in het bijzon der voor alle kandidaten. Leden en belangstellenden zijn uitgenodigd om hierbij aanwe zig te zijn. De bidstond 20.00 uur in Rooker plant Moerkapelle). Gemeentebelangen legt veel nadruk op de zelfstandigheid van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het ongedeeld ver der optrekken met de drie kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. De gemeente moet kunnen groeien. Om de kernen leefbaar te houden dienen er voor alle leeftijdscatego rieën, ook voor onze kinderen, in de eigen gemeente voldoen de mogelijkheden zijn om te kunnen wonen, werken en re creëren. Inwoners die jarenlang zich thuis hebben gevoeld in een lokale gemeenschap moeten niet gedwongen worden om te verhuizen omdat adequate huisvesting hier niet meer tot de mogelijkheden hoort. De fractie wil de burgers meer bij de gemeentepolitiek betrekken door de kernbezoeken te intensi veren en wil alleen een referendum houden bij heel belangrij ke ontwikkelingen die iedereen raken. BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Op 21 februari, omstreeks 15.20 uur deed een vrouw een telefonische melding van een beroving op de Mendelweg in Bo skoop. De vrouw gaf een duidelijk signalement van de daders, die weggereden waren op een scooter. Een surveillanceauto zag korte tijd later twee jongens op een scooter rijden in Wad dinxveen. De jongens vol deden aan het opgegeven signalement. De bestuurder van de scooter wist te ont snappen. De bijrijder werd aangehouden in een achter tuin, liggend achter bossa ges. Het betrof hier een 17-jarige inwoner van Wad dinxveen. Hij werd ver hoord en heeft een beken tenis afgelegd. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan. De SGP wil bij iedere gemeen telijke taak waarvoor samen werking noodzakelijk is een af weging maken met welke buurgemeente(n) het beste re sultaat bereikt kan worden. In de huidige Zuidplaspolder kun nen naast woningbouw, glastuin bouw en bedrijventerreinen ontwikkeld worden. De SGP is voorstander van een economisch gezonde agrarische sector. Om de economische ba sis van de bedrijfsvoering te ver breden bieden activiteiten als beheer van natuur- en landschaps waarden en waterberging nieuwe kansen. Daarnaast kunnen op beperkte schaal overige agrarisch gebonden activiteiten, zoals het opzetten van zorgboerderijen worden toegestaan. Raadsle den moeten als volksvertegenwoordiger de straat, de wijk, het dorp, de gemeente in om te luisteren en om het beleid in de ge meente uit te leggen. De ontwikkeling van een centraal loket kan goede diensten bewijzen om de slagvaardigheid en de klantge richtheid te bevorderen. De partij is geen voorstander van het houden van referenda met uitzondering van heel belangrijke za ken die iedere inwoner aangaan. De WD in de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel en Zevenhuizen-Moerka pelle streeft naar een samen werking op een breed vlak Een uitbreiding met andere ge meenten in en om het groene hart is daarbij niet uitgesloten. De partij blijft onder alle om standigheden tegenstander van het van bovenaf (rijk en/of pro vincie) opleggen van samenwer king of samengaan met andere gemeentes De WD wil het landelijke karakter en de eigen identiteit van ons woongebied veiligstellen en de Eendragtspol- der, de Tweemanspolder en de Wilde Veenen open houden. Het verplaatsen van bedrijven naar buiten de gemeente gele gen regionale centra is voor de partij niet bespreekbaar. De fractie wil communiceren met de inwoners met behulp van een gemeentelijke website. De inrichting van de gemeentelijke organisatie zal permanent beoordeeld worden naar de eisen die de inwoners en de politiek stellen op het gebied van kwali teit, dienstverlening en efficiency. Instrumenten als benchmar king, invoeren van accountmanagement en effectmeting zijn middelen om de kwaliteit van de dienstverlening te vergroten. De Chistenunie wilzöveel mogelijk samenwerken met Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. Een eventuele overgang naar een ander regionaal intergemeentelijk sa menwerkingsverband dient ook met deze gemeenten samen plaats te vinden. Er mag geen woningbouw op De Schapenwei in Moerkapelle komen.Er moet ruimte worden gegeven aan innovatieve bedrijven. De gemeente moet de mogelijkheden voor het ont wikkelen van een bedrijfsgebouw voor startende ondernemingen onderzoeken.Verant woord en duurzaam ondernemen wordt gestimuleerd. De Christenunie wil voor elke kern een overleggroep van bewoners vormen die perio diek met het gemeentebestuur overlegt. Inspraakprocedures hebben de voorkeur bo ven referenda. De PvdA wil de Eendragtspolder, de Tweemanspolder en de Wilde Veenen openhouden en waar mogelijk het bestaande landschap herstellen en verbeteren en de kernen ver sterken met woningbouw zonder dat de schaarse open en groene ruimten worden vol gebouwd. Bedrijfsterreinen binnen woongebieden zouden moeten worden verplaatst naar een nieuw aan te leggen aansluiting A 12 en nieuwbouwprojecten mogen alleen worden toe gestaan als er duidelijkheid is over de infrastructuur. Verder gaat de PvdA zich de komende vier jaar o.m. inzetten voor betaalbare woning bouw voor junioren en senioren, het opknappen van de kern van Moerkapelle, uitvoering van de plannen voor de Dorpsstraat in Zevenhuizen, realisering van woonzorgcomplexen met voldoende zorg zodat elke inwoner onder alle omstandigheden in de eigen kern kan blijven wonen.Verstrekkende besluiten wil de PvdA aan de inwoners voorleggen met een referendum voorafgegaan door een duidelijke uitleg over de gevolgen van de te nemen besluiten. WADDINXVEEN - Tussen dinsdagavond 19 februari en woensdagmorgen 20 februari werd er ingebroken in een wo ning aan de Bosboom Tous- saintsingel. Een ruit werd uitge nomen. Uit de woning is onder meer een televisie, audio en zijn jassen gestolen. De jongeren kwamen niet opdagen, de partijen zorgden weliswaar voor een boeien de avond. combineerd met park-and-ride. Als in de toekomst de Rotterdamse metro wordt doorgetrokken naar Nesselande moet er een goede verbinding komen met de light rail Rijn-Gouwe.Verder moeten loka le ondernemingen, maar ook ondernemingen die niet hier zijn geves tigd en agrariërs de ruimte krijgen zich te ontwikkelen Burgers moeten vooraf al betrokken worden bij plan- en besluitvor ming, dit ter voorkoming van botsende belangen op latere momen ten.Van de burgers mag daarbij verwacht worden dat zij zich niet onttrekken aan hun verantwoordelijkheid ten aanzien van het alge meen belang. Naast een website moet er een gemeenteblad komen voor inwoners die niet zijn aangesloten op het internet. Bij belangrij ke ontwikkelingen moet er een referendum worden gehouden. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De verkiezingen voor de gemeenteraad staan voor de deur. Hoe wij wonen en werken wordt in belangrijke mate bepaald door invloeden van buitenaf. De gemeente staat bloot aan vele invloeden vanuit de omgeving, met name vanuit het rijk en de provincie. Hoe veel speelruimte heeft de gemeente nog wat dit betreft? Het afgelopen jaar heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle samen met Moordrecht en Nieu werkerk aan de IJssel het lovenswaardige initiatief genomen om een gebiedsvisie te ontwikkelen en daarmee tegendruk van. onderop gegeven. Samen sta je sterker dan alleen! Dat geldt ook voor ons als inwoners van de gemeente. In ons staats bestel vervullen de politieke partijen een belangrijke rol bij het organiseren van het gezamenlijk be hartigen van belangen. Hoe stellen de politieke partijen zich in dat verband op en op welke manier willen zij u daarbij betrekken? Bestudering van de verkiezingsprogramma’s in vogelvlucht levert het variabel: v.a 4,04% 5 jaar: va4,70% 10 jaar: va 5,30% t&J.frecfce hnUnie f&v

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 17