Leraren en ouders: D66 bezoekt Turkse moskee „We horen niet thuis in een loods” fsri PvdA start verkiezingscampagne in de Passage Bingo in de Boog Verkiezingswebsite Open Dag gezond- Heidsinstellingen Wie wordt de regionale voorleeskampioen? iii Pastoraal team Kranten wereld win kei WD website Verdichte ontucht bezorger belaagd aangehouden Irioopochtend siomapatiënten G0UDA/REGIO - Op de eer- st< donderdag van de maand is er een Inloopochtend voor stimapatiënten in het Groene Hrt Ziekenhuis. Begrotingsspel Pblitici in GLOBAL uitgebreid Si Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0181) 21 96 12 BOXSPRING €140,- NASA FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten Vs® 'Ty i ft K PAGINA 21 WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de D66 bezocht de Turkse moskee. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) (A.B.) handelingen met BEDDEN OP MAAT SENIORBEDDEN BEDDEN VOOR STARTERS PvdA vroeg zaterdag aandacht voor haar verkiezingsprogramma. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) V matie over stemrecht en ver kiezingen. Er wordt uitgelegd wat dualisme in het gemeente bestuur betekent, wanneer dit wetsvoorstel van kracht wordt. Er is een onderdeel ’veel ge stelde vragen’ en de uitslagen oud en nieuw (uiteraard pas na 6 maart) kunnen worden ge raadpleegd. De gemeente Waddinxveen hoopt op deze wijze een steen tje bij te dragen in het kader van opkomstbevordering ge meenteraadsverkiezingen. in elk geval te gaan stemmen. Be langstellenden kregen een folder met de programmapunten van de Partij van de Arbeid. Waddinxveense politiek in het algemeen? Ook werd er gesproken over waarom stemmen zo belang rijk is en wat D66 heeft ge daan en in de toekomst kan doen voor de Turkse gemeen schap. Ook het onderwijsbeleid is besproken, onderwijs is name lijk een van de belangrijkste schakels voor allochtonen om te komen tot een betere inte gratie in de Waddinxveense samenleving. Aan de orde is gekomen het Project Fantasia wat binnen het onderwijsachterstanden beleid wordt uitgevoerd. Dit is een leesbevorderingspro- ject voor zowel autochtone speels karakter te geven is de presentatie en het entertain ment in handen van Ab Frielink. Zuidplaspolderweg II Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht industrieterein Moordrecht UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Op de donderdag en vrijdag Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. WADDINXVEEN - „De ge meente zal meer moeten doen voor de Turkse gemeen schap in Waddinxveen, vragen die de gemeenschap stelt moeten worden beant woord", dat zegt D66 lijst trekker Bauke Zoodsma. D66 Waddinxveen heeft afgelopen vrijdagavond een werkbezoek gebracht aan de Turkse Mos kee aan de Staringlaan. Na een korte rondleiding door het gebouw is er een discussie gevoerd met tiental len leden van de Turkse ge meenschap die op dat mo ment aanwezig waren in de moskee. Het eerste thema dat aan de orde kwam: hoe werkt de kinderen als allochtone kinde ren. De functie van peuterspeel zaal Yasmina is besproken. Hiermee wordt getracht de taalontwikkeling van jonge kinderen te verbeteren.Te vens wordt hiermee aandacht gegeven aan het zelfstandiger maken van allochtone kinde ren om de integratie op de basisschool te bevorderen. De Turkse gemeenschap gaf aan, de huidige moskee aan de i SOFTSPRING MATRAS VOORMENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN €375,- WADDINXVEEN - Een 13-jari- ge jongen uit Waddinxveen is op woensdag 20 februari rond 16.45 uur op de Roosje Vos hoeve mishandeld door een nog onbekende jongen. De Waddinxvener was bezig met kranten te bezorgen toen hij werd belaagd door zijn aanval ler. Deze ging er van uit dat de Waddinxvener hem ooit een keer onheus had bejegend. Hij gaf de jongen een paar flinke trappen tegen het scheenbeen. De Waddinxvener heeft bij de politie aangifte gedaan. POWERSPRING MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT €375,- Staringlaan graag te willen ko pen. Ze zijn in gesprek met de gemeente daarover. Een ande re mogelijkheid is om ergens anders een nieuwe moskee te bouwen. Het bestuur van de moskee zal samen met de ge meente naar een oplossing moeten kijken. D66 heeft afgesproken mini maal I keer per half jaar de Turkse gemeenschap te be zoeken om de banden met D66 te verstevigen. MOERIAPELLE - De politie heeft <p dinsdag 19 februari een 64jarige man uit Moerka- pelle angehouden op verden king vai het plegen van ontuch tige mindejarige kinderen. Begin dit jaa werd drie maal aangifte gedaai van ontucht. De ont ucht |ou afgelopen jaren zijn geplegd in de woning van de verdahte. De pilitie onderzoekt of meer kindcen slachtoffer zijn ge- woren van ontucht door de verdchte. Afgeopen donderdag is de ver- dache voorgeleid aan de rech- ter-ommissaris, die hem in be- wamg heeft gesteld. WADDINXVEEN - Leden van de Partij van de Arbeid trokken za terdag 23 februari door het dorp. Zij bezochten alle winkelcentra VERMIST: Waddinxveen: Schild pad poes, veel rood en zwart (Bloemendaalseweg). Cyperse kater, 3 witte poten, linksachter witte voet, pluimpjes aan oren, lange snorharen (Alberdingk Thijmlaan). GEVONDEN: Cyperse kat, wat wit onder kin, groene ogen (De Bonk, Zevenhuizen). Zwarte kater, met witte aftekeningen (Beijerincklaan, Waddinxveen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl. middel van een ludiek straat- theater.dat in hevige storm en ha gelbuien werd opgevoerd. De Pv- dA-ers riepen op om op 6 maart WADDINKVEEN - DeWD is online, ei is te vinden op www.wd-vaddinxveen.org. In tussen helben al tientallen per sonen dewebsite bezocht. Op de site stat diverse informatie over de WD-Afdeling Wad- dinxveen/oor opmerkingen en suggestie: Jan Hylkema(jhylke- ma@hetret.nl) of Bob Kruit (b.kruit@vanadoo.nl). Nimens de Nederlandse Stom- aereniging Harry Bacon wil ca. Marja Woutersen (erva- mgsdeskundige) met patiënten paten. De eerstvolgende in- bopochtend is op donderdag 7 laart, tussen 10.00 en 12.00 ur, op de polikliniek van de Jleulandlocatie (balie I, Bleu- andweg 10, Gouda). Folders aver stoma’s en het leven met een stoma zijn daar beschik baar. Voor meer informatie: Marja Woutersen, 0180-318580, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. WADDINXVEEN - Op vrijdag 15 februari heeft D66 op de weekmarkt in totaal 26 keer het begrotingsspel gespeeld. Burgers kunnen daarbij hun ei gen gemeentebegroting samen stellen en aangeven waaraan naar hui mening, het geld uit gegeven dient te worden. Men doet di; met behulp van knik kers die per stuk 2 miljoen eu ro voostellen. Uit het resultaat blijkt, Jat men veel meer geld wil uitheven aan Openbare Or de er Veiligheid en ook meer aan Ruimtelijke Ordening en Volksiuisvesting en aan Cul tuur en Recreatie (waaronder Opëibaar Groen) dan in de echte gemeentebegroting het gev:l is. D6« staat op vrijdag I maart oprieuw de hele middag met eer; kraam op de weekmarkt. I WADDINXVEEN - Op vrijdag I maart is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om staan nu ongeveer vijftien jaar en vervanging is absoluut noodzakelijk. Zo kan het niet langer meer. De vraag is echter, wat gaat er gebouwd worden. Weer noodlokalen of een permanente bouw van de beide scholen. NASA NEKROLKUSSEN €35,- OP WIELEN GEZOND HEIDSMATRAS €375,- 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. om aandacht te vragen voor het motto van hun verkiezingspro gramma ’Veel gedaan, veel te doen’. Dit werd gedaan door REGIO - Het pastoraal team van de parochiefederatie ’Le vend water’, waarin samenwer ken de RK parochies H.Joannes de Doper te Boskoop, HH Pet rus en Paulus te Reeuwijk- Dorp, De Verlosser te Reeuw- ijk-Brug en St. Victor te Waddinxveen, wordt uitgebreid met de pastoraal werkster Ma rijke Ameling. Op zondag 17 fe bruari wordt zij geïnstalleerd tijdens de Eucharistieviering van I 1.30 uur in de Ontmoe- tingskerk in Waddinxveen, waarin wordt voorgegaan door deken Leo Peeters van het De kenaat het Groene Hart. Marij ke Ameling is van 1994 tot en met 1997 werkzaam geweest als parttime pastoraal werkster in Rijswijk en van 1997 tot en met 2001 als pastoraal werk ster in Leidschendam. WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen heeft af gelopen week een speciale ver- kiezingsmodule gekoppeld aan haar website www.waddinx- veen.nl. De module kan via het aanklikken van een button op de nieuwspagina worden bena derd. Op deze verkiezingsweb site is van alle deelnemende politieke partijen in Waddinx veen het volledige verkiezings- c.q. beleidsprogramma en de kieslijst te raadplegen. Daar naast staat er algemene infor- Het college van burgemeester en wethouders wil deze zaak snel afhandelen, maar is ver deeld. Burgemeester Jonkman en de wethouders Wientjens en Dijksterhuis zijn voor de bouw van zes nieuwe semi-per- manente lokalen en willen de drie laatst bijgeplaatste noodlo kalen herplaatsen.Met deze op lossing wordt gevolg gegeven aan de wens van de raad om een acuut probleem, acuut op te lossen. Wethouder Van Hol- steijn is van mening dat nu een permanent gebouw moet wor den neergezet, overeenkomstig de wens van de schoolbesturen en géén noodlokalen. Dit heeft een meerwaarde en tegelijkertijd wordt het ruimte gebrek van 250 m2 werk-, spreek- en vergaderruimte van de scholen opgelost en is huis vesting voor de peuterspeelzaal Dikkie Dik gerealiseerd. Als de wijk wat gaat vergrijzen en de bezetting van de scholen min der wordt, is dat geen pro bleem. De Zuidplas kent weinig gebouwen voor het houden van culturele activiteiten. De lokalen die in de toekomst dan leeg komen te staan, kunnen dan voor dat doel worden ge bruikt. Momenteel is er alleen maar een gebouw voor sport en andere zaken, maar dit ge bouw wordt nu al te klein.Vol gens Van Holsteijn is dat alles met weinig meerkosten te re aliseren. Een groot aantal ouders, leer krachten en leden van de direc ties waren naar het gemeente huis gekomen om het voorstel van het schoolbestuur kracht bij te zetten. Strijdlustig zei één van de directieleden: We zijn hier nu al zo vaak geweest om te vertellen dat het zo niet lan ger kan. Waarom moeten we het college overtuigen dat een school in een gebouw thuis hoort en niet in een loods? Men vindt het vreemd dat nu geadviseerd moet worden over de vervanging van de lokalen, terwijl de nieuwe raad een be slissing moet nemen. Een verte genwoordiger van de peuter speelzaal Dikkie Dik was REGIO - Alle gezondheidszorg instellingen in Nederland hou den op 2 maart een Open Dag. Stichting Zorgcentra Midden Holland en Stichting Gouwes- treek doen ook mee aan deze manifestatie en hebben hun deuren oen staan. Van omst reeks 11.00 tot 15.00 uur kan men een bezoek brengen aan: Verzorgingshuis Souburgh. Ook het Groene Hart Ziekenhuis heeft haar deuren die dag open staan, van 10.00 tot 14.00 uur zijn de poliklinieken op de Bleulandlocatie open voor pu bliek. De rest van het zieken huis, alsmede de Jozeflocatie, wordt niet opengesteld voor publiek. Op de open dag zullen mede werkers van diverse afdelingen uit het Groene Hart Zieken huis uitleg geven over hun werkzaamheden. De afdeling Radiologie heeft bijvoorbeeld diverse kamers met apparatuur opengesteld, de afdeling Long functie houdt blaas- en fietstes ten en het Klinisch Chemisch Laboratorium organiseert eens per half uur een rondleiding naar het laboratorium. Er is professionele kinderopvang ge regeld, voor kinderen van 0 tot 12 jaar. WADDINXVEEN - Op don derdagavond 22 februari zijn op uitnodiging van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen een aantal politieke vertegen- woordigjrs in de Wereldwinkel op bezoek gekomen. Hoewel er niet ;oveel gehoor gegeven was aan de oproep is het in- houdelijt een interessante bij eenkomst geweest. Binnen de campagne ’Wereldburgers zijn we allerraal’ wordt gestreefd naar een duurzame samenle ving, geneentes kunnen bij- voorbeek koffie met Max Ha- velaarkeirmerk schenken. In hetWaddnxveense Gemeente huis word dit gedeeltelijk met koffie me het Max Havelaar- koffie gedan. De aanweigen waren het una niem een dat er inderdaad verantwoord beleid gevoerd moet worlen door de gemeen tes. De Wtreldwinkel kreeg het advies omde actie meer kracht te geven <e Wereldwinkels re gionaal te organiseren. Voor de Wereldwitkels is het belangrijk om steun te krijgen in allerlei opzicht. D Wereldwinkel is er om, ook net acties, te streven naar eerlijce handel en goede milieuvoorvaarden. verontwaardigd omdat stichting nooit is geïnformeerd over wat er zou gaan gebeuren. Zelfs heeft het stichtingsbe stuur nooit een uitnodiging ontvangen voor overleg. De laatste 15 jaar is uitbreiding van de peuterspeelzaal niet moge lijk geweest. Het niet bouwen van een permanente voorzie ning betekent het faillissement van de peuterspeelzaal in de Zuidplas.Vorig jaar zijn er plan nen opgesteld over de huisves ting van de peuterspeelzaal en die plannen worden nu al weer onderuit gehaald. De stichting komt steeds meer in de nega tieve spiraal. Hij deed een drin gend beroep op de fracties het voorstel van burgemeester en wethouders niet te steunen. De WD kon geen advies uit brengen omdat het voorstel te laat is ontvangen en het niet mogelijk is geweest met de fractie overleg te plegen. Ge zien de snelheid om tot een be slissing te komen was mevrouw Brugman (VVD) echter van mening dat eerst de noodloka len moeten worden gebouwd en daarna een permanente voorziening. De PCW steunde het meerderheidsstandpunt. Van der Torren (Weerbaar Waddinxveen) bracht de mo gelijkheid van het leasen van lo kalen te berde. Het CDA steunde het minderheidsvoor- stel van harte, evenals PvdA en D66. Het is echter de vraag of het hier draait om een minder heid of meerderheid, aangezien Bauke Zoodsma heeft besloten tot de verkiezingen de ‘lege’ ze tel van D66 te bezetten die Frans Bos onlangs verliet. Een vertegenwoordiger van het schoolbestuur merkte nog op dat bij aanvaarding van het meerderheidsstandpunt van het college, met uitzondering van wethouder Van Holsteijn, de gemeente in het gunstigste geval een half miljoen euro over de balk gooit en in het on gunstigste geval een miljoen eu ro. Naar zijn mening is perma nente bouw de minst kostbare oplossing. WADDINXVEEN - Al verschillende jaren is de gemeente Waddinxveen in onderhandeling om de noodlokalen van de Koningin Beatrixschool en de Kardinaal Alfrinkschool, staande in de wijk Zuidplas te vervangen. De lokalen WADDINXVEEN - Op zater dag 2 maart om 14.30 uur or ganiseert de Openbare Biblio theek Waddinxveen de kwartfinale van de Nationale Voorleeswedstrijd. De voor- leeswinnaars van 8 scholen in de regio Waddinxveen treden dan voor het voetlicht en lezen een fragment voor uit een kin derboek. De kinderen, afkomstig uit de groepen zeven en acht van de basisschool vertegenwoordigen hun school in het kader van de Nationale Voorleeswedstrijd. Bij de voorronden, die plaats vonden op de scholen en in de bibliotheken kwamen zij als beste voorlezer uit de bus. De winnaar van de kwartfinale gaat door naar de provinciale finale op 10 april in het Theater van Het Leidse Volkshuis te Lei den. De provinciale winnaar gaat door naar de landelijke finale op woensdag 15 mei in Muziek centrum Vredenburg in Utrecht. Tijdens de landelijke finale ne men de twaalf provinciale win naars het tegen elkaar op. In de jury van de kwartfinale zitten: Mevrouw Marjolein van der Linden, locatiemanager van een Rotterdams kinderdagver blijf: Mevrouw Jackie van Dijk, jeugdbibliothecaris Openbare Bibliotheek Gouda; De heer Dirk-Jan Knol, voorzitter van het CDA in Reeuwijk. Om het voorleesfestijn een i XX. v, X -•

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21