G PAGINA 9 WOENSDAG 27 FEBRUARI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Veiligheid duurzaamheid EMH gelden Openbaar groen geërgerd aan... wat zit snor wat ontbreekt een paar regels i V zwerfvuil/honden poep Openingstijden horeca succes eigen partij minpunten eigen partij Ouderen/ gehandicapten Onderkomen verenigingen/ scholen Burgers bij politiek betrekken Laat de ondernemers dat zelf bepalen. Ook niet tegen komst coffeeshop, mits redelijk plan Onderhoud laat te wensen over. Aandacht voor inplanting, schoffelen en onderhoud Zorg op maat, niet 1 verhaal voor idereen. Ouderen in eigen woonomgeving, zonodig woningen aanpassen. Enquête houden onder ouderen. Meer afvalbakken, uitdelen afvalzakken op hangplekken, opschoonacties. Hondenpoep: mensen er zelf op aanspreken. Hondenbelasting inzetten voor reiniging hondenpoep Windmolen, het gebruik van groene stroom en zonne- energie. Triangel moet duurzaam worden gebouwd en we zijn voor recreatie dichtbij de eigen leefomgeving: bentwoud bv. Niet besteden aan nieuwe centrum, ook niet voor andere tegenvallers, maar voor nieuw beleid en daarbij moeten we de voorkeur van de burgers vragen Sportaccomodaties Antilope en St. Victor zijn gerealiseerd, groenfolder over onderhoud openbaar groen, start discussie rond referendum, aandacht voor onderhoud bibliotheek en speeltuinen Meer blauw op straat, wijkagenten regelmatig zichtbaar, meer dorpswachten tot 5 per wijk. Betere controle op speelvoorzieningen en het moet veiliger voor fietsers én auto’s. Referendum, website, burgerraadpleging, platforms, sport- en jeugdraad en mogelijk een jeugdambassadeur. Niet wachten op MFA. Laat de organisaties met plannen komen, de gemeente moet daaraan een financiële bijdrage leveren. Scholen: schoolwoningen krijgen voorkeur. Spijt van instemming bezuinigingen WVG in 1998. Dat was achteraf gezien niet nodig. Informatie vanuit de gemeente aan burgers is tekortgeschoten, bij betonschadevloeren en centrum bijv. Verenigingsleven, sport en muziek en aantal speeltuinvoorzieningen Een plek voor jongeren/jeugdbeleid. We zijn voor een overkapping voor de jeugd, zoals de jongeren dat willen. Meer prioriteit onderwijs, pilot project brede school, aandacht voor klassenverkleining en het spreidingsbeleid Onderhoud moet beter. Inhaken op resultaten beeldkwaliteitsplan, gebreken daarin aanpakken. Meer geld voor vrijmaken. Niet verruimen, dan krijg je ook meer onrust. Ook geen coffeeshop, liever goede voorlichting op scholen. Iedereen moet krijgen wat men nodig heeft voor goed functioneren. CW niet te duur, woningen levensloopbestendig, ouderennota actualiseren, meer overleg met ouderenbonden. Hondenbelasting inzetten voor hondentoiletten en handhaving daarvan. Prullenbakken vaker legen en ondergronds milieuparkje is bespreekbaar. Acties als schoonmaakdag en ‘korte lontjes' voortzetten. Initiatieven Platform Duurzaam Waddinxveen koesteren. Duurzaam bouwen (Triangel), windmolen en zonnepanelen en andere vormen van duurzame energie blijven subsidiëren. Hoofdkapitaal in stand houden, rentebaten uitgeven. Bevolking om ideeën vragen. Rente bv. voor openbare ruimte, verenigingsgebouwen. Stel hoofdkapitaal wel aanbreken: dan voor breed gedragen plan en niet voor centrum. Signalering dat beheerplannen achter lagen, aangetoond dat OZB verhoging niet nodig was, ingezet voor sociaal beleid, tegen harde ingrepen WVG gestemd, aandacht voor gebrekkige informatie winkelcentrum, aandacht voor verenigingsleven en Victorkerk. Buurthuis voor jongeren, Buro Halt stimuleren, meer blauw, wijk- en buurtbeheer ook in andere wijken. Verkeer: start westelijke rondweg, aanleg fietspaden, waar nodig meer voetgangerslichten en lantaarnpalen en openbaar groen verbeteren, bedrijven naar rand van dorp. Niet wachten op MFA. Gemeente moet geld beschikbaar stellen voor verenigingen met huisvestingsproblemen. Scholen: laten we niet wachten tot er iets ergs gebeurt. Nog eerder controlerende taak op ons moeten nemen. Blijven hameren en informatie afdwingen. Gebrek aan daadkracht van het college: centrum, de gebouwen en beheerplannen en bijhouden van de wegen. Geen voorstander van referendum, maar contact met maatschappelijke organisaties en een luisterend oor. Voor EMH gelden: een systeem opzetten om burgers om mening te vragen. Het verenigingsleven, sport, muziek en cursussen. Sociale zaken gaat ook niet verkeerd Een moderne uitstraling: openbaar groen, sommige gebouwen en scholen en plaats van bedrijven bv. En een jongerenraad. We willen een daadkrachtig bestuur en een samenleving waarin niet alleen het ‘ik’ belangrijk is, maar waarin we zorg hebben voor elkaar. Niet verruimen. Dan bevorder je overlast en het drinken van alcohol. Liever voorlichting over verslavingen. Absoluut tegen coffeeshop. Meer mooiere bomen en planten en beter onderhoud. Groenplan opstellen met burgers. Gaan voor groenste dorp van Nederland. Meer prullenbakken, boetes voor overtreders en opsporingsambtenaren voor controle op dumpen van grote spullen, vernielingen enz. Hondenbelasting besteden aan uitlaatplekken. Initiatiefvoorstel om leerlingen tussen 9 en 12 jaar van speciaal onderwijs betaald leerlingenvervoer te bieden, handhaven zondagsrust, verbetering fietspaden. Goed armoedebeleid, goede fietsvoorzieningen en verenigingsleven. Politiek gehakketak, cynisme, het op de persoon spelen, ruzies en afsplitsingen van raadsleden. Een mooi winkelcentrum. Op sommige plekken verkeersveiligheid. Gemeente moet actief helpen bedrijven uit bebouwde kom te verplaatsen. Normen en warden zijn cement van samenleving. We willen een debat hierover organiseren. Christelijke politiek betekent: hart voor Waddinxveen. Hoofdkapitaal in stand houden, rentebaten inzetten om maatregelen te stimuleren die ook voor volgende generaties nuttig zijn. Bv. openbare ruimte, rotondes, verplaatsen van bedrijven uit bebouwde kom. Niet besteden aan eenmalige activiteiten, liever niet naar centrum. Woonzorgzone voor ouderen, daarbinnen een veilige infrastructuur en zorg aan huis. Ook voor gehandicapten een veiligere infrastructuur Burger zo vroeg mogelijk betrekken bij voor hen belangrijke besluiten, dan kunnen ze nog suggesties doen. Proef met jongerenraad. Referendum is een schijnoplossing. Buurtgerichte aanpak, politie moet zichtbaarder zijn en betrokken worden bij wijk- en buurtbeheer. Verkeer: gevaarlijke plekken aanpakken als Noordkade, drempel op de Dreef, rotonde bij Zuidplaslaan en Chopinlaan/Joh. Postlaan. De gemeente moet huisvesting financieel ondersteunen. Achterstand inhalen door verenigingen actief te steunen. Een aantal kan in het MFA zoals bieb en Kreater. Een echt centrum. Voorzieningen voor jongeren. Extra budget voor vrijwilligers om ze cursussen te bieden. Stoepen en straten aanpassen voor rolstoelen en rollators. Meer aandacht voor onkruid, onderhoud moet beter. Een proef voor halfjaar met variabele sluitingstijden. Tegen komst van coffeeshop, liever goede voorlichting op scholen. Meer afvalbakken en die tijdig legen. Cafetaria's en supermarkten eigen buurt schoonhouden, net als scholen. Hondenbelasting inzetten voor uitlaatvoorzieningen. Zwerfvuil direct opruimen. Gezorgd dat Centrumplan, westelijke rondweg en Triangel goed op de kaart zijn gekomen. OZB hoefde niet omhoog, aantal verenigingen hebben een nieuw clubhuié gekregen. Spijt van instemmen met bezuinigingen WVG, te weinig gedaan voor opgroeiende jeugd. Onkruid eerder moeten aanpakken en vrijwilligersbeleid laat op gang gekomen. Onjuiste aantijgingen over de centrumplannen. Op de persoon spelen in grove bewoordingen. Beweringen zonder feiten. Verenigingsleven incl. vrijwilligers. Goed armoedebeleid en veel voorzieningen en aanbod. Overleg voeren met organisaties, alle vragen persoonlijk beantwoorden, bijeenkomsten bijwonen. Geen voorstander referendum, wel proef met jeugdraad. Goede verlichting, groen laag houden op onoverzichtelijke plekken. Sluipverkeer weren, o.m. door westelijke rondweg. Meer blauw op straat/in de wijk en controles op bv. vrachtwagens in de Kanaalstraat. Triangel: zonneboilers, gescheiden watersystemen en zonnepanelen. Ondergrondse afvalinzameling. Windmolen alleen waar het in het landschap past. Rente voor plannen binnen de begroting. Bijv, wijk- en buurtbeheer of brede school. Niet aan projecten die we anders niet hadden gedaan. Hoofdsom laten staan, of voor lange termijn projecten als westelijke rondweg, het centrum. Burgers moeten inspraak hebben. Meer seniorenwoningen, nieuwbouwwoningen aanpasbaar maken voor senioren en gehandicapten. CW. Dit punt staat altijd hoog op de agenda Zelf flink sparen, dan in aanmerking voor startsubsidie. MFA is niet voor iedereen interessant. Wie nergens in past: mogelijk eigen gebouw. Scholen: schoolwoningen in Triangel. Aan de stroperigheid, gebrek aan daadkracht. Om die reden hebben wij ons aangesloten bij Weerbaar Waddinxveen. Aandacht voor onderhoud. Burgers hebben ook zelf verantwoordelijkheid. Inspraak burgers bij kapplannen of aanplanting nieuw groen. Mening van omwonenden. Vragen. Zelf denken we dat verruiming beter is. Eventueel een proef. Coffeeshop: we zijn niet tegen. Het verenigingsleven, grote gemeenschapszin, een groot vrijwilligerspotentieel en een rijk sociaal en kerkelijk leven. Voorzieningen voor jongeren als een jongerenhonk. Sommige activiteiten worden doodgeknuffeld omdat er te veel eisen aan zitten. Betrokkenheid van burgers is belangrijk. Collegeprogramma niet voor 4 jaar vastleggen, alleen de hoofdpunten uitzetten. Samenwerken met alle partijen. Kwestie van fatsoen, je moet elkaar hierop kunnen aanspreken. Gemeente moet inwoners stimuleren omgeving schoon te houden, zelf ook helpen. Hondenbelasting inzetten tegen bestrijding van de overlast. Nvt: Weerbaar Waddinxveen is pas dit jaar opgericht. Nvt: Weerbaar Waddinxveen is pas dit jaar opgericht. Elk plan duurzaam aanpakken. Bv. een soort 'bomen en struikenbank’ om bomen niet zomaar weg te gooien. Voorstander van een windmolen en initiatieven van Platform Duurzaam Waddinxveen steunen. Besteden aan projecten van en voor de burgers en niet voor de reguliere begroting. In eerste instantie alleen de rente, de burgers vragen wat ze er mee willen. Bv. sportactiviteiten of een bejaardensoos. Niet besteden aan centrum. Hoofdkapitaal alleen als er een goede aanleiding is inzetten. Levensloopbestendige woningen, maatwerk voor vervoer en zorg en de openbare ruimte rond bejaardentehuizen aanpassen. Ouderen vragen wat ze willen. Kennis en expertise uit het eigen dorp gebruiken. Bij elk onderwerp de betrokkenen vragen. We hebben een denktank vol deskundigen, die kunnen we bij verschillende kwesties raadplegen. Ouders hebben meer invloed dan dorpswachten. Meer inzet voor unheimische plekken als noordtunnel: verlichting beter, begroeiing minder. Verkeer: gemeente moet 'verkeersbordenbos’ eens goed bekijken. Kanaalstraat open houden zolang er geen alternatief is. Subsidie voor verenigingen die met plan komen, nadat maatschappelijk nut is aangetoond. Scholen: geen noodlokalen, maar permanente gebouwen/schoolwoningen. Plekken als centrum en stations verdienen extra aandacht voor het groen en straten e.d. Discussie aangaan met jongeren. Een ontmoetingsplek en trapveldje voor de oudere jeugd. Bruisend centrum. Scheiding tussen economische bedrijvigheid en wonen. Samenwerking binnen de regio en met instanties is bittere noodzaak om leefbaarheid en bereikbaarheid veilig te stellen. Hamerden op het belang van duurzaamheid en toekomstvisie. Uitbreiding kinderopvang en buitenschoolse opvang. Mede dankzij ons: jip/jop bus, jongerenwerker, boekenbestand bieb uitgebreid, meubilair bieb vervangen. We ergeren ons niet snel. Wel hopen we dat er in de toekomst een consistenter beleid wordt gevoerd. Horeca moet vrijgelaten worden. Niet afwijzend t.o. experiment met gereglementeerde verkoop van softdrugs. Aantal (aantrekkelijke) prullenbakken meer dan verdubbelen, zeker rond winkels en die regelmatig legen. Afspraken met shcolen en winkeliers en voor ondergrondse milieuparkjes. We hadden meer invulling willen geven aan internationale solidariteit: Pelhirmov en Kerngroep Ontwikkelings Samenwerking. Jnstellen van diverse raden: cliënten- en jeugdraad. Wijk en buurtbeheer, een denktank voor sommige gevallen experimenteren met referendum. We zijn voor een MFA om (cultuur)clubs bij elkaar te zetten. Ook sportverenigingen moeten mogelijk ruimte gaan delen, dat is gezellig, goedkoper en efficiënter. Scholen: we willen permanente bouw. Wijken gezelliger maken, activiteiten organiseren. Wijk en buurtbeheer moeten knelpunten aangeven, gemeente moet budget en menskracht beschikbaar stellen. Verkeer: aandacht voor controle zodat wegen geen racebaan worden. leder besluit op duurzaamheid toetsen. Naast alternatieve vormen van energie (wind en zon) moet er gekeken worden naar energie- en waterbesparing. Er moet een integraal waterplan komen. Hoofdkapitaal inzetten voor verbetering van het voorzieningenniveau. Bv. ondergrondse milieuparkjes, energie, centrum e.d. Peiling onder bevolking houden. In ieder geval duurzame plannen waar iedereen profijt van heeft. Levensloopbestendige woningen, woonzorgzones, gebouwen en straten toegankelijk maken. Overleg met woningcorporaties en zorginstellingen. Snelle start van CW. Praten over de toekomst, inventariseren van wensen. Samen werken aan leefbaarheid. Mogelijk op actieve manier bedrijven uit noord verplaatsen. Het gemiddelde welvaartsniveau, en werkgelegenheid. Mensen wonen hier met plezier. i i i i i i Begin centrum had er moeten zijn. Zelf hardere opstelling moeten nemen jegens projectontwikkelaar. Spijt van instemmen met bezuinigingen WVG. Onderwerp Centrum Weerbaar Waddinxveen Centrum naar de wensen van burgers. Zolang het financieel niet haalbaar is, dan kleiner op de maat van Waddinxveen. Belangrijk: wijkwinkelcentra blijven bestaan. Parkeren: eerste twee uur gratis. CDA Gegeven de situatie wellicht een andere, kleinere vorm voor het centrum van Waddinxveen. Snel als Raad een weloverwogen beslissing nemen en beginnen. De nood is hoog. PCW Nu het huidige plan financieel niet haalbaar blijkt te zijn, gaan we voor een kleiner plan (Passage en/of Be Fair) dat snel gerealiseerd kan worden. Parkeren: eerst uur vrij, daarna betaald. PvdA Onder meer de bottleneck rond het parkeren moet worden opgelost. Gemeente moet met projectontwikkelaar om tafel om in volstrekte gezamenlijkheid te werken aan de realisering van een centrum. D66 Huidige centrumplan op andere locatie (Be Fair terrein bv.). Toch op huidige locatie: dan moet het wel financieel haalbaar zijn. Geen geld gooien in een bodemloze put. Tegen betaald parkeren en voor inspraak bewoners. VVD Het centrumplan als visie in stand laten. Het winkeldeel als eerste voortvarend ontwikkelen. Parkeren: bij voorkeur eerste uur gratis. Meer dan de minimumeisen, voorstander van wind-, zonne- energie en energie uit biomassa en ondergrondse afvalinzameling. Duurzaamheidsfonds voor subsidies en duurzaam bouwen

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 9