Tweede workshop kwaliteitsplan wijkinrichting over astma 33rieven Onwetendheid Opkomst stembureau AF Centrum valt niet tegen Expositie in Artistique Boeken en Daad Ernst en humor in de taal Vermist en Concordia te WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Open Dagen G.J.Wijsman hoveniers gevraagd voorWoord beluisteren bij Radio West 0172 21 37 15 info@loo.nl gevonden Jeugdbingo DE BANKEN LIEVER. GEEN OUDJES k Kom eens langs voor onze speciale nieuwbouwtarieven! 5 jaar: v.a 5,05% Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I 'Ingezonden VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN (VERZEKERINGEN) PENSIOENEN WADDINXVEEN - Het oplei- dingsorkest C-Akkoord en het harmonieorkest van Muz. Ver. Concordia uit Waddinxveen zijn zaterdag 23 maart te belui steren tijdens het radio pro gramma Muzikaal Zuid Holland op Radio West (88.4 FM), tus sen 18.00 uur en 19.00 uur. WOENSDAG 13 MAART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 John Verberk 1 ADVIES 6 BEMIDDELING 10 jaar5,50% 20 jaar5,85% de vergadering aangedrongen op een goed toezicht bij de uit voering van het plan, want ook nu weer werden klachten aan gedragen over het toezicht bij uitvoering van werken voor de gemeente. eerste vergadering heeft ge zegd dat het plan breed gedra gen wordt en verwacht mag worden dat het uitgevoerd zal worden. Alles kan niet ineens, maar als er maar vooruitgang post en kan alleen het geld worden gebruikt dat al bij de begroting beschikbaar is ge steld. Deze uitspraak ontlokte de Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. concert live willen bijwonen zijn van harte welkom om op ach,The prince of Egypt en Two worlds, waarna het harmonie- met Fanfare and Flourishes, Dances with wolves, Puszta en Textilaku. Radio West maakt dan van dit concert een I uur durend ra- MOERKAPELLE - In maart en april exposeert beeldend kun stenares Iris Bouman- Hooger- dijk uit Moordrecht met kleur potlood tekeningen, aardewerk beeldjes en gedichten bij gale rie Artistique (Kerkewater 4). Haar werk heeft betrekking op geborgenheid, liefde, bescher ming, en ook de boosheid over ondervonden leed. Ze tekent vormen in kleuren die op het wil voor de kinderen en de ba by’s opkomen waarvan de ou ders het erbij laten zitten. Zelf heb ik ook een zoontje WADDINXVEEN - Op 19 maart houdt de heer P.Wa- elput voor de Vrouwen van Nu een voordracht over het onderwerp ’ernst en humor in de taal’.Toege spitst op de actualiteit wordt onder meer aan dacht besteed aan het pol- dernederlands, het woord gebruik in de politiek en media en de communicatie via de gsm. Na de pauze kunnen de leden en evt. be langstellenden genieten van taalgrapjes en woordspelin gen. De avond wordt ge houden in Zorgcentrum Souburgh. De aanvang is 19.30 uur. Belangstellenden betalen euro 3,40. WADDINXVEEN -G.J. Wijsman hoveniers houdt op 16 en 23 maart twee Open Dagen op het eigen complex.Van 10.00 tot 16.00 uur is iedere tuinlief hebber van harte welkom. Na een ontvangst met een kopje koffie in de presenta- tieruimte is er alle gelegen heid om een wandeling te maken, kennis te maken van het riante productenaan bod, vragen te stellen en ideeën op te doen in de vernieuwde 1500 m2 grote sfeertuin. Het complex van G.J. Wijsman Hoveniers is te vinden aan de Tweede Bloksweg 42a. moment aanspreken zonder echt gedetailleerd plan. Ook boetseren en gedichten hebben betrekking op de genoemde items. De expositie is te be zichtigen op: Maandag-, dins dag-, donderdag- en zaterdag ochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Dinsdag- en vrijdag middag van 13.30 tot 16.30 uur. Of na tele fonische afspraak tel: 079- 5931708 06-22638817. WADDINXVEEN - Rond half twee is het even heel druk bij het Anne Frank Cen trum. Zouden al die mensen voor de verkiezingen komen? Bordjes met het woord ’stembureau’ geven duidelijk de weg aan naar de drie tafels en de stem machine. Maar daar is het ineens een stuk rustiger. Vele mensen lopen de zaal ernaast in, waar activiteiten plaatsvinden. Mensen komen hier om te kaarten! Toch mogen de politici niet klagen over de op komst hier. Er staan ruim 1400 mensen ingeschreven voor dit stembureau, tegen half twee in de middag zijn er al 395 mensen geweest. Meer dan een kwart dus en dat is een hogere opkomst dan in de meeste andere Nederlandse gemeen te op dat tijdstip. „Ik ga snel voor het kaarten even stem men”, vertelt een mevrouw die net bin nenkomt. Ze vind, net als de man achter haar in de rij, stemmen zeer belangrijk. De man vertelt: „Er is hier genoeg om je mening om te geven en die mening wil ik dan ook graag kenbaar maken. Neem het centrum, ik woon hier al veertien jaar en ze waren toen ook al bezig met het cen trum, maar het staat er nog niet. Het lijkt wel meer kissebissen of amateurpolitiek.” De man is een goed voorbeeld van een zwevende kiezer, want het was moeilijk voor hem om een keuze voor een partij te maken. „Dat is me amper gelukt.” Hij keurde de partijen op items als het cen trum, veiligheid op straat, zorg voor mensen die het nodig hebben en beste ding van geld, de politici vond hij daarbij minder belangrijk. „Nee, die spreken me niet zo aan. Ik heb de lijst wel doorgeno men vanochtend, maar het zegt me niets. Ik ken de namen hier ook niet zo goed. Ja.Wientjens, daar heb ik wel van ge hoord en nog een paar qua naam, maar meer niet. Mijn gevoel zegt in ieder geval dat het meer om partijpolitiek gaat, dan om gemeentepolitiek. En het enige wat ik kan doen is mijn stem uitbrengen, dus dat ga ik nu doen.” De drie stembureaumedewerkers zijn niet ontevreden over de opkomst tot nu toe. „De mensen zijn in ieder geval goed gemutst”, zo spreekt wethouder Dijk- sterhuis, één van de drie. Ze zijn hier al vanaf 7.00 uur 's ochtends en zullen nog tot half tien in de avond blijven; er zijn te weinig vrijwilligers om de teams af te lossen. Wat hun opvalt, is de hulp die vooral oudere mensen nodig hebben bij het stemmen. „De lettertjes zijn heel klein, je kunt het lastig lezen. Sommigen gaan op de plaat leunen om het beter te zien, maar dan geeft de machine een foutmelding”, vertelt de vrouw die de machine goed in de gaten houdt en re gelmatig hulp aanbiedt. „De regen getrotseerd?”, vraagt de wet houder aan de volgende met een stem- kaart in de hand. Na een druk op de knop vertelt de vrouw: „Ik vind het heel moeilijk om een keuze te maken, de pro gramma’s lijken erg op elkaar. Het cen trum, de jeugd enzovoorts. Maar ik stem altijd, dat vind ik belangrijk. Al ga ik van avond niet de televisie aanzetten om de VERMIST: Cyperse kater, witte bles, tenen voor, sok ken achter, erg lange staart Leliestraat Zevenhuizen). Zwarte kater zonder wit, navelbreukje mager (Dorp straat Waddinxveen). Cy perse poes zonder wit klein van stuk (Weideplantsoen Zevenhuizen). GEVONDEN: Rode kater (St. Huybertsgeregt Wad dinxveen). Cyperse kater met witte aftekeningen (Eendrachtsweg Zevenhui zen). Rode kater (Provincia- leweg Waddinxveen). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bel len 0186-601199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl van velen is het mogelijk een start te maken en daarin een stijgende lijn te brengen. Oran jewoud gaat aan de hand van de ingebrachte gegevens een plan en een rapport opstellen. Eind maart wordt dan een bewo- nersavond gehouden Er wordt naar gestreefd voor de aan staande zomer een beeldkwali- teitsplan gereed te hebben en dan kunnen er ook prioritei ten worden gesteld. Pijnlijk was de vraag of er ook voldoende geld is voor de uit- ners, de sociale controle en toezicht op netheid Een ieder was ervan overtuigd dat alles niet ineens uitgevoerd kan WADDINXVEEN - Afgelopen dinsdag werd de tweede workshop gehouden over het door Oranjewoud opgestel de beeldkwaliteitsplan. De bedoeling was om tot een voorlopig inzicht te komen hoe de aanwezigen een wijk ingericht wensen te zien. Hiervoor waren ongeveer twee honderd foto’s gemaakt die een beeld geven van de hui dige situatie van de verschillende wijken. ookt en je let op zijn voeding en tóch heeft hij klachten.” goed Maar als ik wel had gerookt en niet op zijn voeding gelet, dan had ik niet het kind gehad wat ik nu heb, dan was het een heel ander kind geweest. Daarom kan ik het niet genoeg zeggen: mensen kijk waar je mee bezig uitslag te horen, dat lees ik wel weer in het Weekblad voorWaddinxveen.” Bij de korte peiling blijkt dat bijna nie mand de programma’s goed heeft door gelezen. „Ik heb ook niet alle program ma’s in de bus gehad. De partijen die ontbreken vallen al meeteen af”, licht een man toe. Hij vindt dat de gemeente Waddinxveen aan het verflauwen is. „Ik heb het idee dat de partijen wel signale ren, maar dat er niets gebeurt. Bijvoor beeld aan de vervuiling, en ook de politie moet minder patat eten en wat meer op straat zijn. Gewoon er zijn! Zij kunnen er dan bijvoorbeeld voor zorgen dat men sen hun afvalbakken niet tot de volgende ochtend op straat laten staan. Een stukje controle. Het is maar een klein voor beeld, maar het is wel heel vervelend als je er met je auto langs wilt en die bak ken staan in de weg.” Ook een volgende mannelijke stemmer heeft de partijprogramma’s niet gelezen. „Er is de vorige keer zo veel gepraat en zo weinig gedaan. Neem het centrum, daar is veel over gesproken, maar het kost tot nu toe alleen maar geld. Nee, ik baseer mijn stem op de landelijke poli tiek. Ik denk dat de partijen in de ge meente steun krijgen van hun landelijke organisatie en dat lijkt me meer effect hebben dan dat lokale gehannes.” De stembureaumedewerkers hebben er tegen twee uur de helft van hun verkie zingsdag opzitten.Vanavond zullen ze naar het gemeentehuis gaan, om de ver kiezingsuitslag te horen. de Ontmoetingskerk te komen aan de Groensvoorde te Wad dinxveen. Aanvang opnames van ge noemd concert: 18.30 uur tot +/- 20.30 uur. De zaal is open vanaf 18.15 uur en iedereen wordt verzocht om op tijd aan wezig te zijn. Ik ben zwaar astmapatiënte en kom regelmatig in Davos, waar een Nederlands astmacentrum is. Daar knap ik erg van op. Ik krijg daar ook een stoomcur sus over de longen en over ast ma, bronchitis en alles wat er mee te maken heeft. Het is bui tengewoon interessante infor matie, eigenlijk voor iedereen. Waar ik nu voor schrijf is dat het mij verbaast dat er nog zo veel onwetendheid bestaat over het roken. Dat dit een ge zondheidsrisico is weet ieder een natuurlijk, maar ik wil dui delijk maken hoe erg het is als je tijdens de zwangerschap rookt en ook in het bijzijn van kinderen en baby’s. Het aantal patiënten met astma, bronchi tis, exceem, allergieën bij kinde ren loopt jaarlijks steeds meer op. Naar de oorzaak wordt on derzoek gedaan, maar voeding speelt een rol. Roken zeker ook. Roken tijdens de zwanger schap verhoogt de kans op een miskraam, een te vroeg gebo ren of te klein kindje. En de kans is aanwezig dat het kind geboren wordt met een van de eerder aangegeven ziektes. Ik vind het onbegrijpelijk dat a.s. moeders tijdens de zwanger schap het roken niet kunnen la ten. En tot mijn verbazing zijn er ook ouders die roken als ze een kind hebben met astma, bronchitis enz. Hoe kunnen ze dit doen? Als een kind verkou- De opname voor deze uitzen ding wordt gemaakt op don derdag 21 maart in de Ont moetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinx veen. Op die avond zullen C-Ak- koord en het harmonieorkest, beide o.l.v. Jeroen Wentel, een Om tot een uitslag te komen was de gemeente verdeeld in vijf categorieën, te weten be drijfsterreinen, woongebieden, hoofdwegen, grote groengebie- worden, maar bij medewerking den en het centrum. Alle groe pen kregen nagenoeg dezelfde foto’s mee. Per object kon wor den aangegeven wat gewenst wordt en wat beslist wordt af gewezen. Opvallend was dat de groepen bijna allemaal tot de zelfde conclusie kwamen. De hoofdwegen in de gemeente waren een bijkomstigheid; maar het oordeel was dat deze we gen vrachtwagenvrij moeten worden en moeten worden voorzien van een goede beweg wijzering. Voorts was men van mening dat aandacht geschon- voering van het plan. Het bleek ken moet worden aan de fiet sers en de oversteekplaatsen en er goede voorzieningen ko men natuurgebieden moet groot groen worden gehandhaafd. Unaniem was men van oordeel dat het met de vervuiling rond- beschikbaar wordt gesteld, om de scholen droevig gesteld Voorlopig wordt het een P.M.- is. Bij enkele scholen is het zelfs een grote bende. Ook dient er een koppeling te worden gemaakt tussen de ge meente en het wijk- en buurt beheer, alwaar de ingebrachte vergadering de opmerking dat wensen worden besproken.Ten wethouder Dijksterhuis in de aanzien van de Petteplas is men van oordeel dat dit het recre atiegebied in het centrum is. Daarom moeten rondom de plas goede wandelwegen wor den aangebracht en enkele voorzieningen te worden ge- wordt geboekt.Verder werd uit troffen. Uit de fotosessies is ook af te leiden welke kleur ge wenst wordt in het betreffende woongebied. Groen in de wijk is voor velen een vereiste. De speelplaatsen van de kinderen mogen niet meer worden voorzien van houtsnippers zoals nu het geval is. Houtsnippers zijn vies en on hygiënisch en dragen veel bac teriën bij zich. Het slagen van het beeldkwaliteitsplan hangt voor een groot deel af van de medewerking van de bewo- WADDINXVEEN- Stichting Wijkwerk de Zuidplas organi seert op vrijdag 15 maart een oergezellige jeugdbingo in het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552. Deze avond is speciaal bedoeld voor jeugd van acht tot en met vijftien jaar. Er worden vijf ron des gespeeld. Daarnaast is een superronde en een loterij waar weer vele leuke prijzen te win nen zijn. De avond begint om 19.00 en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De zaal gaat open om 18.45 uur. REGIO - Het comité van Woord en Daad is van plan bin nenkort een boekenmarkt te organiseren. Indien u boeken kunt missen verzoeken wij u deze aan ons beschikbaar te stellen. M isschien is dit een goede gele genheid om uw boekenkast eens op te ruimen. De op brengst is bestemd voor de Lu cero Alto school in Bogota in Colombia. Deze school wensen wij met uw hulp te voorzien van schoolinventaris. Boeken kunnen worden ingele verd op de volgende adressen: Moerkapelle J. van der Lee,Akkerweg 26, tel. 079-5933007 J.M.A Boeser, Hollevoeterlaan 28, tel. 079-5931360 WaddinxveenJ. Pauw, Koe- koeksdreef 13, tel. 0182- 635225 Zoetermeer P.Hoogendijk, Rokkeveenseweg 46a, tel. 079-3314037 bent. Oppas, opa’s, oma’s, ou ders: denk na als je die sigaret opsteekt bij zo’n kleine hum mel waar de groene bellen uit de neus komen en dat kind.dat iedere dag die vreselijke pufjes gevarieerd programma presen- moet nemen. Je ziet het niet teren. De muziekwerken die C- aan zo’n kindje, maar zij ervaart Akkoord ten gehore brengt, het wel. Ik kan weg lopen als ik zijn Pizzicato Polka, Oriana Be- ergens last van heb maar die kleine hummel wordt maar meegesleept naar plekken waar orkest het programma vervolgt het zich echt niet goed voelt. Er komen jaarlijks ook kinde ren in Davos om de Prednison en pufjes af te bouwen. Sommi ge kinderen komen regelmatig terug omdat de ouders het niet dio programma, op kunnen brengen hun leefge- Belangstellenden die genoemd woonte aan te passen vanwege de kinderen. Zorg dat je dit voorkomt. Zorg dat jij je kind donderdagavond 21 maart naar recht in de ogen kunt kijken en kan zeggen: schatje, ik heb alles voor je gedaan. Meer kon ik niet doen. Voor advies of vragen kunt u bellen: Sandra Spee-Houdijk, Stations straat 32, 2741 HS Waddinx- veen.Tel. 0182-618 386. den wordt, is er nog niets aan de hand maar als zo’n kindje chronisch verkouden is dan moet je toch serieuze stappen ondernemen. En dan bedoel ik met allergieën, exceem en long- niet alleen naar de dokter gaan problemen, maar ik heb het en zorgen dat de medicijnen goed onder controle. Natuur goed ingenomen worden. Want lijk zeggen ze: „Jij hebt niet ger- als je in het bijzijn van zo’n kind gewoon door blijft roken kan je de medicijnen net zo door de wc trekken. Soms spreek ik wel eens moe ders over astma en dan vertel len ze dat hun kind het heeft en welke medicijnen ze gebruiken. Maar bij hun thuis is het één as bak. Ik kan me daar echt dood aan ergeren. Weten ze niet dat dit puur kindermishandeling is? Anders kan ik het niet formule ren. Een kind kan zich niet ver dedigen, dat hoort een ouder te doen. Als zo’n kind vol met slijm zit te hijgen of zich te krabben weet de moeder niet wat het voelt. Nou, ik weet het wel en daarom schrijf ik dit. Ik Ondanks de regen komen veel Waddixnveners naar het stembureau in hun buurt om hun voorkeur voor een poli tieke partij uit te spreken. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) dat geen extra geld voor dit plan is uitgetrokken en dat het plan deel zal uitmaken van de voor gehandicapten. In de onderhandelingen voor een nieuw college van burgemees ter en wethouders. De politiek zal bepalen in hoeverre geld Naar aanleiding van het nieuwsbericht dat de Rabobank geld aan huis gaat afleveren bij mensen die slecht ter been zijn, vroeg cartoonist Elias zich af: ’Zijn de ouderen nog wel welkom bij de banken. Als je merkt hoe dat nu gaat dan is het antwoord niet zo moeilijk.’ ’J6

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15