Drie scenario’s voor de toekomst van Waddinxveen BB 3p EU Brede school krijgt verder vorm Mantelzorgcafé Elke ochtend... WW3 M.NEELEMAN ++hi!tf;ill:rtiebe<lriif b.v. Rondom de r Hoe kan dit alles in Voorlichting over ’Stemmen overgang Bingo in De Boog WADDINXVEEN - Op vrij dag 15 maart a.s. is er weer bingo in buurtcentrum ’de Boog’. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Ieder een is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinx veen. Licht getinte figuren Licht getinte figuren (3) Waddinxveen? Licht getinte figuren (2) Klaverjassen Gouwe Rijders fKetelactie voorjaar 2002^ Horen’ Finale dichtbij voor schakers Moerkapelle w Kiezen P. Rubeling Rijnen Gouwe Nog 15 toestellen beschikbaar LEZERS SCHRIJVEN i K II im i WOR 3- 11 1 T4 Of 1 PAGINA 19 WOENSDAG 13 MAART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Coenecoop 87a 2741 PH Waddinxveen T (0182) 640090 F 640091 www.neeleman.com info@neeleman.com Mw. M. Deen Naam: Frida Winklaar Adres: Postcode: Plaats: Kees de Bas sr. i •MRS MRRRRRSMMMRR K W5HH WADDINXVEEN - In wijk zuid kan op korte termijn worden begonnen met de brede school. Ook in de wijk Groens- waard is er de mogelijkheid een brede school te ontwikkelen, nadat hier dit jaar met het wijk- en buurtbeheer gestart is. Uiteindelijk zouden er de komende jaren vier brede scholen in Waddinxveen ge start moeten worden. Dat staat in de notitie ’kansrijk Waddinxveen, de brede school in ontwikkeling’. De brede school is een school waar om heen nog veel meer faciliteiten zitten dan alleen de verzorging van lessen. Bert de Rijke, directeur van de Dick bruna school omschrijft het als volgt: „Een bre de school is eigenlijk een soort grote container waar van alles in zit. Een school, een clubhuis, peuterspeelzaal, na schoolse opvang, creatieve lessen, noem maar op.” Hij is een groot voorstander van de brede school en hoopt daar snel mee te starten. De naam zegt het al: bre de school staat voor brede ontwikkeling Omdat er in de Victorwijk een wijk- en buurtbeheer is en omdat basisschool De Kameleon graag hieraan wil meewerken, is gekozen voor een pilotproject op deze school. Dat moet nog dit jaar gebeuren, zo meldt het rapport. De organisaties die daaraan gaan meewerken, zijn onder meer Zonnig Zuid, Kreater, bibliotheek, speel-o-theek, politie, sportverenigingen en het Bewonersplatform. Als ook Groenswaard een wijk- en buurtbeheer heeft opgesteld, kan daar tevens een brede school worden opge zet. De Dick bruna School wil daar graag aan meewerken. „Nu al hebben we wat activiteiten na schooltijd, dat willen we graag uitbreiden tot een brede school”, aldus Bert de Rijke. „Bij de evaluatie van de Kameleon gaan we kijken hoe het brede schoolproject heeft gewerkt. Dan kunnen we mogelijk verder met andere wijken in Waddinx veen”, aldus Jonkman. Bij de jeugd leden beide koplo pers in de kampioensgroep hun eerste nederlaag! Matthias Freeke verloor van Marius van der Torren en Ste fan van der Zalm van Pieter Perdijk, die net als Thijs van der Torren weer aansluiting heeft met de koplopers, die elk vier uit vijfhebben. Jojanneke We- ijermars versloeg met zwart Dirk-Jan van den Berg. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. De stand aan de kop: I. Job Noorland; 2. Thomas Roest; 3. Arjan van den Bergh; 4. David Bontenbal; 5. Daniël Noorland. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. WADDINXVEEN - DeVier- stroom, de organisatie voor thuiszorg, ouder- en kind zorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden- Holland, organiseert in Wad dinxveen de workshop ’Rondom de over-gang’. De ze workshop bestaat uit drie wekelijkse bijeenkomsten van 2,5 uur en is bedoeld voor vrouwen die in de overgang zijn of de overgang voorbij zijn. Het nut en het risico van hormoongebruik tijdens en na de overgang. Dat is een van de drie thema’s die cen traal staan in de workshops. Wat gebeurt er precies met je lichaam tijdens en na de overgang? Zijn medicijnen de oplossing voor het op vangen van klachten? Welke andere methoden en midde len staan ons ter beschik king? We gaan in op de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van geneesmid delen en de voor- en nade len van het gebruik ervan. Maar daarnaast staan in de ze workshops andere vragen centraal waarmee ieder van ons onherroepelijk te maken krijgt in deze levensfase: hoe ervaar ik de veranderingen in mijn lichaam en uiterlijk? Welke reacties krijg ik van uit mijn omgeving? Hoe ga ik om met mijn gevoelens? Mijn sterkere emoties, en de gevoelens van onzekerheid over de toekomst nu het besef komt dat we niet om het ouder worden heen kunnen? Een zorg? Mis schien, „maar tegelijk ligt hier een uitdaging” aldus Ria Bremer in de speciaal voor deze workshops ontwikkel de videofilm De overgang voorbij. De workshops wor den gehouden op IO, I7 en 24 april van 20.00 tot 22.30 uur in Waddinxveen. De kosten bedragen- e 56,72 voor leden van DeVier- stroom en e 102,10 voor niet-leden.Wegens organisa torische redenen kunt u zich het beste aanmelden vóór 25 maart door te bellen naar De Vierstroom-Zorg- lijn, telefoon 0182-594500. lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven voeren. Ik heb hiermee slechts willen reageren op een in mijn ogen niet op feiten beruste op risping over de vermeende on veiligheid in onze gemeente die door een bepaald gedeelte van de bevolking van Waddinxveen zou worden veroorzaakt. van kinderen en jongeren. Daarbij wordt de hele buurt betrokken, de school staat ’midden in de wijk’. Hoe de brede school er precies uit ziet, hangt van de wijk af. In wijken waar veel tweeverdieners wonen, ligt het accent waarschijnlijk op na schoolse opvang. In achterstandswijken ligt het accent op ontwikkelingsgerichte activiteiten. Daarbij worden niet alleen betere resultaten op scholen behaald, maar zal er meer samen worden geleefd en gewerkt. Projecten die in het kader van de brede school opgesteld kunnen worden zijn: poëziefestival, weerbaarheidstrainingen, wijkpersbureau, boeken themamaand, cultuur tussen je broodje, gast in de klas, kunstproject, cursus vroegtijdig signale ren, cursus opvoeden, sportpromotie, huiswerkbegeleiding, veiligheid, works hops, technika 10, typeles, computercur sussen en vakantieactivitieten. Ook de gemeente en de provincie willen graag starten met een brede school. In het Weekblad voor Wad dinxveen van 6 maart zegt WD-man Leeflang: ’In Wad dinxveen zien we nu ook al van die licht getinte figuren rondlo pen bij de markt op het KW- plein of rond de AH.Zij geven natuurlijk ook overlast.’ Laten we elkaar niet bang maken. La ten we niet met opgetrokken schouders en gekromde rug langs deze mooi jongens slui pen. Het is nergens voor nodig. Ik loop vaak genoeg naar ze toe. Maak een praatje met ze (ze zijn bijna allemaal hier ge boren en spreken vloeiend Ne derlands). Ze hebben veel hu mor. Probeer dat eens te ontdekken. Voor de duidelijk heid: ik heb het niet over Gouda. Ik schrijf over Waddinx- ven. In de aanloop naar de gemeen teraadsverkiezingen circuleer de in de regionale en lokale pers een citaat uit de nieuws brief van de V.V.D.afdeling Wad dinxveen. De voorzitter van deze afdeling, de heer J.Leef lang, maakt in deze brief gewag van het feit dat Waddinxveners de koopavond in Gouda mij den, omdat daar een groep Ma rokkanen voor overlast zorgt. Op die Goudse kwestie, waar van ik overigens zeer goed op de hoogte ben, wil ik verder niet ingaan. Maar het wordt mij wat al te grijs als de heer Leef lang een parallel trekt naar Waddinxveen en zegt dat wij hier een zelfde problematiek hebben, daar er ‘licht getinte’ fi guren rondlopen op de markt en op het KW.plein, die natuur lijk voor overlast zorgen. Ken nelijk doelt hij daarbij niet op pas van een zonnige winter sportvakantie teruggekeerde ‘blanke’ Nederlanders. Ter ver gelijking in Gouda wonen ruim 8000 mensen met een Marok kaanse achtergrond en in Wad dinxveen tussen de 250 en 300. En passant weet hij ook nog te vermelden dat er ook in Wad- P.S.: Ik ben niet van plan over dit onderwerp een publieke discussie via dit medium te Uit het startdocument komt een aantal vraagstukken naar voren, die onderling sterk sa menhangen en gevolgen heb ben voor het ruimtegebrek. Ruimte heeft Waddinxveen nog wel, maar vanuit diverse rich tingen zijn reeds claims gelegd. Keuzes maken voor de toe komst is onvermijdelijk. Om dit goed te kunnen doen zijn als vervolg op het startdocument scenario’s geformuleerd. Scena- Ja, dat kan allemaal, allemaal maar in Waddinxveen, dat een wethouder een claim aan haar broek krijgt van vele miljoenen euro’s en daarna gewoon nog 4 jaar wil bijtekenen als wethou der. Mijn vraag is voor hoeveel miljoenen moet je blunderen met geld van de burger, om naar huis te worden gezonden, in de gemeenteraad van Wad dinxveen? Maar ook de raadsleden gaan niet vrij uit. In eerste instantie stemde de hele raad in met het Kerkweg-oostplan, zonder eni ge onderbouwing. Maar met het financiële deel hadden D66 en de heer v.d. Torren wel moeite. De andere raadsleden gingen gewoon mee met de wethouder. Dit was voor mij een groot raadsel. Men kon we ten dat er hele grote en dure aankopen moesten worden ge daan, voor zeer veel miljoenen en toch gewoon meepraten Ik vind het een schande dat de voorzitter van de WD, J. Leef lang, in het Weekblad spreekt over ‘licht getinte figuren’ die rondlopen rond AH en ‘natuur lijk’ ook overlast bezorgen. Hoezo overlast en hoezo na tuurlijk? Dat mensen er met een grote boog omheen lopen komt door hun eigen vooroor deel. Dat een voorzitter van een politieke partij dit zegt, Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. "Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe". Uitslagen groep I, ronde 9: Thomas Roest - Arjan van den Bergh 0,5-0,5; Jan van den Hoek - David Bontenbal 0-1; Daniël Noorland - Daniël Vente I -0; Gerben Kooij - Rolien van der Torren 1-0; Lieselotte Schoemaker - Stefan Noorland 0-1; Arno Oudijk - Walter van den Berg 0-1 Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 11,65. WADDINXVEEN - Hoe ziet Waddinxveen de toekomst van de gemeente? Deze vraag staat centraal bij de brede discussie die burgemeester en wethouders de komende maanden met de inwoners van de gemeente willen voe ren over de toekomstige inrichting van Waddinxveen. De uitkomst van deze discussie vormt de basis voor de Ont- wikkelingsvisie Waddinxveen 2015.Wat is de achtergrond voor de wens van het gemeentebestuur een Ontwikke- lingsvisie op te stellen? REGIO - Het Steunpunt Man telzorg organiseert op vrijdag 15 maart tussen 10.00 en 12.00 tweetal bewonersbijeen- uur het mantelzorgcafé. Men sen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantelzorgers waar zij elkaar en informatie uitgewisseld kun nen worden, onder begeleiding dinxveen vrijwel niets aan ge daan wordt. Waar aan vraag ik mij dan af. En volgens hem moeten we er attent op zijn dat het in Waddinxveen niet uit de hand gaat lopen. Ik krijg uit dergelijke opmerkingen sterk de indruk dat de heer Leeflang kennelijk niet wordt gehinderd door enige kennis met betrek king tot de lokale openbare or de en veiligheid. Wat weet de heer Leeflang over de werk zaamheden van de jongeren werker, de stichting Gibraltar en de lokale politie op dit ge bied? Daarenboven is het vol gens de huidige wetgeving nog steeds niet verboden om als ‘licht getinte’ figuur over de markt te lopen of met een groep vrienden op het K.W.plein te praten, zolang als die ‘licht getinte’ figuur niet iets doet wat in strijd is met de hui dige wetgeving. Als de heer Leeflang nou echt wil weten hoe het zit in Waddinxveen, dan nodig ik hem,en alle ande re lokale politici, uit om eens te komen praten. Dan ben ik ook benieuwd naar de oplos sing die de heer Leeflang voor ogen heeft voor dit‘probleem’. Weet de heer Leeflang overi gens wel dat 90% van de over- lastmeldingen over jeugd in Waddinxveen betrekking heeft op Waddinxveense ‘bleeksche ten’ en dat dit met keiharde cij fers te staven is? Schoenmaker, houd je bij je leest! t vind ik des te erger. Ik kom tw- we keer per week bij AH en merk nooit iets van de ge noemde mensen. WADDINXVEEN - Autoclub "De Gouwe Rijders" uit Wad dinxveen organiseert aanstaan de donderdagavond haar tradi tionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begint om 20.15 uur.Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaar ten zal er een prijsuitreiking plaats vinden met leuke prijzen. Op onderstaand adres kan men inschrijven: Hotel-café-restaurant "De Unie" Kerkweg-Oost 226 Waddinxveen van een deskundige. Dit keer geeft een indicatieadviseur van het RIO op verzoek van 10.15- I 1.00 voorlichting. De bijeen komsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehouden en vinden plaats in café Résti- stance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Aan melden hoeft niet. Voor meer informatie: Boelekade I te Gouda, op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur, ’s maandags tussen 13.30 en 17.00 uur.Tele foonnummer 0182-594658. met de wethouder van ruimte lijke ordening. De grond die zou worden aan gekocht, was voor een groot deel bestemd voor parkeer plaatsen. Maar wat zegt wet houder Wientjes nu, toch maar vasthouden aan een centrum van Petteplas tot Gouwe en ook de burgemeester denkt zo, volgens de krant. Na alle blunders toch vasthou den aan dat miljoenen verslin dende plan. Dit is voor de bur ger niet te volgen. Het gevolg zal zijn weer jaren wachten. Ik hoop dat de meerderheid van de raad nu toch weer niet in de loze beloften zal geloven. Het staat voor mij en vele deskun digen vast, dat het financieel onmogelijk is, om tussen Pette plas en Gouwe een hoofdwin kelcentrum te realiseren, dat is financieel niet haalbaar. Ge meenteraadsleden, gaat nu eens een keer diep door de knieën, zucht een paar keer en zegt dan, goed we gaan er wat moois van maken op de ge meentelijke sportvelden, waar nu nog Be Fair voetbalt. Dit kan ook op korte termijn, ik denk met 2 jaar klaar zijn. De winke liers wachten met smart en de burger heeft nu wel genoeg van al dat praten. GEEN WOOR DEN MAAR DADEN, dat wil len de burgers en de winke liers. U, als raadsleden bent toch ook een gewone burger, dan moet u weten, dat wij het allemaal ZAT zijn nog langer te wachten. MOERKAPELLE - In de onder linge competitie bij de senioren Schaakvereniging Moerkapelle werd ronde 26 gespeeld. De bovenste zes schakers plaatsen zich voor de finalegroep, die volgende maand van start gaat. Dat brengt altijd extra spanning met zich mee. De eerste vier van het klasse ment voelen zich tamelijk veilig, maar vlak daaronder gaan de beslissingen vallen. Gerard van Ommeren, de kop loper, speelde met wit zijn be kende opstelling tegen Ben van Geffen, die nog wel iets pro beerde. Gerard was op zijn hoede en de partij werd remi se. Maarten Vroegindeweij kwam met zwart tegen Hugo van Elteren in diens specialiteit vanuit de opening in de proble men en verloor kansloos. Wou ter Vroegindeweij, met zwart tegen Michiel Rensen, had even tijd nodig, maar won gedeci deerd. rio’s zijn denkbare toekomst modellen, gebaseerd op realis tisch ingeschatte ontwikkelin gen. De toekomstmodellen moeten niet worden opgevat als blauwdrukken, maar als een middel om over gewenste en ongewenste ontwikkelingen te praten, om de onderlinge sa menhang te verduidelijken en om de blik te verruimen. Een drietal scenario’s komt in het scenariodocument aan de or de: 1. Het ’trendscenario’, waarin wordt uitgegaan van een trend matige ontwikkeling en onge wijzigd beleid. Dit scenario is vooral bedoeld om te laten zien waar het met Waddinx veen naar toe gaat als we geen keuzes maken. 2. Het scenario ’Waddinxveen sterk in zichzelf’. Hierbij staat handhaving en versterking van de bestaande eigen kwaliteiten van Waddinxveen voorop. 3. Het scenario ’Waddinxveen sterk in de regio"’ In dit scena rio ziet de gemeente zichzelf primair als speler in een regio naal netwerk en gebruikt ze de kansen die dit biedt. Het college van burgemeester en wethouders wil nadrukkelijk de bevolking bij het totstand komen van de Ontwikkelingsvi- sie betrekken en wi| daarom het startdocument en het sce nariodocument, die dienen als basis voor de Ontwikkelingsvi- sie, uitgebreid laten bediscus siëren. Daarvoor is het volgende geor ganiseerd. Een bijeenkomst met vertegenwoordigers van maat schappelijke organisaties en een komsten op 26 en 27 maart. Hierover volgt nog nadere in formatie. Met deze debatten hoopt het gemeentebestuur de beschik king te krijgen over bruikbare informatie en de mening van de bevolking.Tevens is de hoop dat ondersteuning kunnen bieden, op deze wijze een breed draag- waarbij lotgenotenervaringen vlak voor de Ontwikkelingsvi- sie kan worden gecreëerd. De gemeente Waddinxveen wordt geplaatst voor diverse vraagstukken op het gebied van ruimtelijke ontwikkeling, de woningbehoefte, het woonkli maat, de voorzieningenstruc tuur, de ruimtelijke samenhang binnen de gemeente, het eco nomische en maatschappelijk functioneren en regionale ont wikkelingen. Gezien deze vraagstukken is het wenselijk te kunnen be schikken over een goed onder bouwde, beargumenteerde en breed gedragen sociaal-econo- mische en ruimtelijke toe komstvisie, een visie die de naam Ontwikkelingsvisie Wad dinxveen 2015 zal krijgen. Met behulp van deze Ontwikke lingsvisie verwacht het ge meentebestuur dat samenhan gende keuzes voor de toekomst gemaakt zullen kun nen worden. De afgelopen maanden zijn ge bruikt om de discussies met de bevolking voor te bereiden. In dat kader zijn een startdocu ment en een scenariodocu ment opgesteld. In het startdocument staat de huidige situatie in Waddinxveen beschreven. Het vormt het resultaat van een analyse en inventarisatie van de ruimtelijke ondergrond, de sociaal-economische posi tie, bedrijven en kantoren, de woningmarkt, de agrarische sector, de sociale situatie en de voorzieningen. Tot I april 2002 tot 285,00 (628,00 gulden) voordeel* op de aan schaf van een nieuwe ATAG combiketel met 5 laar onderdelengarantie. Het enorme voordeel is tijdelijk en beschikbaar voor maximaal 50 stuks combiketels, dus wees er snel bij. Naast het voordeel op de aanschaf, kunt u tot 30% besparen op uw gasverbruik en 340,00 (750,00 gul den) op de onderhoudskosten, dus een goede reden om nu een vrijblij vende offerte aan te vragen, bel voor meer informatie (0182) 64 00 90 en laat u informeren. U kunt deze ketels kopen of leasen vanaf 18,00 per maand. Informeer naar de voorwaarden Br Gas Water - C.V. - Elektra GOUDA - De preventieafdeling van de RIAGG Midden-Holland organiseert samen met de Ro- bert-Fleury Stichting en de Stichting Labyrint/ln Perspectief op dinsdagavond 19 maart een voorlichtingsavond met als the ma ’stemmen horen’. Deze avond is bedoeld voor cliënten, familieleden, hulpverleners en andere naastbetrokkenen. De voorlichtingsavond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.45 uur. De avond wordt gehouden in het restaurant van de Robert- Fleury Stichting aan de J.P.Thijs- selaan 45 te Gouda. Op deze avond zal dhr. Harry van Els, als psychotherapeut werkzaam bij de RIAGG Midden-Holland, een inleiding houden over het ver schijnsel ’stemmen horen’. Hij zal ingaan op achtergronden hier van, en op vragen als ’waar komt het vandaan’, ’wat is de relatie met psychose’. Ook zal er aan dacht zijn voor de behandeling van ’stemmen horen’.Vervolgens komt een ervaringsdeskundige aan het woord die wat zal ver tellen over ’stemmen horen’ en de invloed die het kan hebben op je leven. Na de pauze is er ge legenheid voor het stellen van vragen. In het forum zal dan ook Bert Luteijn, psychiater van de RIAGG Midden-Holland, plaats nemen. Het bijwonen van deze avond is gratis. Aanmelden voor af is niet nodig. Let op: er is een beperkt aantal plaatsen, dus kom op tijd, want vol is vol. Voor meer informatie: Joanne Leerlooijer van de afdeling Pre ventie Dienstverlening van RIAGG Midden-Holland, tel: 0182-516422, e-mail: j.leerlooij- er@riaggmiddenholland.nl. Overige uitslagen: André Nieuwlaat - Arno Luinenburg 0-1Arie Hoogduijn - Jan Blok 0,5-0,5; Jacques de Lange - Ke vin Bakker 1-0; Ron Droog - Christiaan Noorland l-0;André Corpeleijn - Meüs van der Poel 0-1; Wim Westerman - Sjaak Kouwenhoven 0-1; Henk Doornhein - Freek Hofman I- 0; Patrick Stam - Dirk Molenaar 0-1. De stand bovenaan: I. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Gef fen; 3. Dick Bac; 4. Jesse van El teren; 5. Wouter Vroegindeweij; 6. Hugo van Elteren; 7. Wim Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Vroegindeweij; 8. Maarten Vroegindeweij. I '4 o

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19