Woonpartners: stormschade leidt tot wens landelijk meldpunt calamiteiten 10 jaar wielerronde van Waddinxveen, een begrip met een onzekere toekomst l Geslaagde narcisactie in Waddinxveen Seniorenactiviteit Activiteiten Unicef 'i s gestart in Waddinxveen-noord comité vergen meer vrijwilligers Excursie Kaartavond Gouwe Rijders Koppel- klaverjassen Uitslag eierverloting paprikakwekerij f31 o® 31 a 4 A w- Overige maatregelen Noodzaak landelijk meldpunt Neem een voorproefje op de zomer met deze Georges Duboeuf van Hoogendoorn. 95 hte 1 WOENSDAG 27 MAART 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) Tf, 4. O HOOGENDOORN KAAS EN WIJN MARKT 70 GOUDA TELEFOON: 0182-5 10415 het toepassen van roestvrijsta len ankers verplicht stelt. een beetje geluk staan er een paar duizend mensen langs de lijn te kijken naar de circa honderd wielrenners. „We begonnen er tien jaar geleden mee, we wilden een evenement voor amateurs", zo vertelt Moons. Het sloeg gelijk aan in Waddinxveen, het leeft hier”, zo vult Versluis aan. Er verschenen tussen de tachtig en honderd wielers aan de start, die toen nog op de Groensvoorde van start ging. „Ja, het parcours is wat veranderd in de loop der ja- ren. Groensvoorde, Juliana van Stolberglaan, Dorpsstraat Elk jaar verandert er wat aan de wegen. Vaak ten gunste van de verkeersveiligheid, maar niet van ons: al die vluchtheuvels en versmallin gen zijn voor ons obstakels.” Waar hun eigen passie van daan komt? Ze hebben zelf jarenlang actief op de race fiets gezeten. Als amateur. De fietsen staan nu wat vaker in de schuur.Trainen zit er voor Theo van Velzen nog wel in, Moons rijdt ook nog wel een wedstrijd of twee in de week, maar het wordt minder zeg gen ze zelf. „Toch blijft het een verslaving”, meent Ver sluis. Het wielercomité heeft in die Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in dé daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. Ander onderdeel van de Wie lerronde is natuurlijk de Ra bobank dikke banden race. Dat is nu voor het derde jaar een onderdeel waaraan de jeugd kan deelnemen. Op gewone fietsen leggen ze een afstand van 6 kilome ter af. Een populair onder deel, er zijn al zes inschrijvin gen, maar daar worden er nog twintig extra bij ver wacht. Voor de organisatie is het nu een kwestie van de laatste dingen afronden en natuurlijk elke dag op teletekst kijken wat voor weer het wordt. „We hopen op droog weer, want met regen heb je snel ler een valpartij”, vertelt Van Velzen. Maandag is het zover, dan zal de wielerronde verre den worden. Spannend hoe veel mensen er op af zullen komen. „Vorig jaar waren dat er wel ruim vierduizend”, herinnert Moons zich. En daarna is er weer tijd om zelf op de fiets te stappen voor een tochtje af en toe. In december staat dan weer de eerste bijeenkomst voor de wielerronde gepland.Toch weten ze nog niet zeker of er nog eens tien jaar of zelfs één jaar bij zal komen op dit lus trum. „We weten gewoon niet of de wegen dan nog ge schikt zijn. Als er overal drempels en versmallingen zijn, dan wordt het voor ons erg onzeker. Coenecoop is wel als alternatief genoemd, maar daar komen de mensen niet naar toe om te kijken, dat hindert de winkeliers met koopzondag en dat willen de sponsors niet.” Maar zover is het nog niet. Eerst wachten we nog een paar dagen op de tiende wie lerronde van Waddinxveen! WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag 28 maart haar traditionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjas sen begint om 20.15 uur. Tij dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. WADDINXVEEN - Op vrijdag 29 maart is er koppelklaverjas- sen in buurtcentrum ’de Boog’. De aanvang is 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gra tis. Iedereen is van harte wel kom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. WADDINXVEEN - „Vraag een goede amateurwielrenner in Nederland wat er op Tweede Paasdag is en hij zegt: de wielerronde van Waddinx veen”, vertelt Hans Moons. Hij is zit met nog zes anderen in de organisatie van de wie lerronde van Waddinxveen. Dit is een speciaal jaar voor hen, want het is de tiende keer dat ze de ronde organi seren. Een hele prestatie waar ze de eerste maanden van elk jaar heel druk mee in de weer zijn. „Er komt meer bij kijken dan de meeste mensen denken”, zo vertelt Piet Versluis, penninmeester van de organisatie. Ook Theo van Velzen zit in het comité, de mannen zijn inmiddels vrienden van elkaar gewor den. In totaal bestaat het comité uit zeven man organisatie. In december komen ze voor de eerste keer bij elkaar, een maand later beginnen de eer ste activiteiten voor hen. Dan gaan ze de sponsors weer be zoeken, nieuwe sponsors werven, inschrijving regelen, vergunning aanvragen, ronde miss zoeken, buitenlandse ploeg uitnodigen en ga zo maar door. Dit jaar was het ook weer een hele klus om de wielerwedstrijd op touw te zetten, maar wel wéér met succes. Het hangt natuurlijk van het weer af, maar met ooo o o o o o cm HÉÉRLIJKE WIJNEN, HÉÉRLIJK HOOGENDOORN! WADDINXVEEN - Woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland pleit voor een landelijk meldpunt voor calamiteiten. Aanleiding hiervoor vormt het instorten van een kopgevel van een galerijflat van Woonpartners aan de Johannes Postlaan, in de nacht van 22 op 23 febru ari van dit jaar. Bij dit voorval zijn gelukkig geen slacht offers gevallen. BOSKOOP/W’VEEN - Uitslag eierverloting regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers. Tien ei eren op de nrs. 70, 207, 223, 397,611,833,990, 1148, 1405, 1566, 1584, 1759, 1904, 1921, 2078, 2168, 2369, 2565, 2737, 2952, 2953, 3262, 3275, 3423, 3503, 3683, 3693, 3807, 4180, 4334, 4426, 4607, 4662, 4671, 4716, 5075, 5230, 5553, 5806, 5886,5888,5955. Vijftien eieren op: 264, 550, 955, 1125, 1489, 1543, 2058, 2527, 3188, 3301, 3592, 4231, 4359, 4976, 4996, 5626, 20 ei eren op: 913, 946, I 158, 1512, 2454, 2879, 3470, 3833, 4095, 4642, 5047,5205. 25 eieren op: 694, 962, 1462, 1839, 2110, 2860, 3249, 3338, 4283, 4982, 5438,5652. 50 eieren op: 1992. De eieren zijn zaterdag 30 maart af te halen in de aula van hetWellant College aan de Zij de in Boskoop tussen 13.30 en 15.30 uur. GEVONDEN: Zwarte kater, witte bles, bef, borst en buik, wit aan poten, vlekje bij neus (Nijverheidscentr. Zevenhui zen). Cyperse kater, witte voe ten, lichte bef en vlek in snuit (Waddepad Waddinxveen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Kijk voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl gastlessen op scholen, benade ren bedrijven voor samenwer king of sponsoring, Organiseren sponsorloop tijdens wandel- avondvierdaagse. Vrijwilligers werken samen met vele andere vrijwilligers uit uw omgeving. Als vrijwilligers kiest u zelf welke taak het beste bij u past. Afhankelijk van de tijd die u er in kunt steken en van uw kennis en ervaring. U wordt door het landelijke bureau on dersteund met informatie, cur sussen en workshops. Aanmelden kan bij Joke Zeven bergen 610335 óf Hennie Hor dijk 613024. dagavond en zaterdag. Hun en thousiaste inzet werd beloond met een aantrekkelijk bedrag ter versterking van de clubkas. Met de actie vierde De Graaf Partner niet alleen het begin van het voorjaar, maar tevens het succesvolle tweejarig be staan van de vestiging. Ook bij de opening in maart 2000 von den tienduizend bosjes hun weg naar evenzoveel gezinnen. De waardering destijds van de inwoners voor dat gebaar vormde de directe aanleiding voor een herhaling. De Scou tinggroep, die aan het eind van de zaterdag de resterende bos jes afleverde bij de plaatselijke verzorgingshuizen, rapporteer de dan ook opnieuw de bijzon- en contacten ter beschikking kunnen en willen stellen zo hel pen opkomen voor de rechten van de kinderen in meer dan 160 landen. De Unicef vrijwilli gers van Waddinxveen zetten zich in voor het: verkopen kaar ten en andere artikelen aan huis of op braderieën, bemensen van de wereldwinkel in Waddinx veen één dag in de week, geven PAGINA 27 WADDINXVEEN - Op woensdagochtend 3 april bren gen de Vrouwen van Nu een bezoek aan de paprikakwekerij van de Firma Slaman (Tuin- bouwweg 2). De heer A. Slaman zal na een korte toelichting met de dames een rondgang maken door zijn kassen. De pa- prikateelt start jaarlijks in de cember. De oogst is nu net be gonnen. Ongetwijfeld zal de heer Slaman ingaan op eventu ele vragen. De excursie begint om 9.30 uur. WADDINXVEEN - Ruim een jaar geleden is de groep ’Oude- renvoorlichters’ van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk begonnen met het afleggen van huisbezoeken bij senioren van 75 jaar en ouder. Het doel van dergelijke bezoeken is om na te gaan of de betreffende senioren op de hoogte zijn van allerlei re gelingen die er zijn ten behoeve van deze doelgroep. Indien daar behoefte aan is, wordt er voor informatie gezorgd of verwezen naar de juiste instanties. Tijdens die bezoeken hebben de oude- renvoorlichters signalen gekre gen dat er veel senioren behoef te hebben aan een plek, bij voorkeur in de eigen wijk, waar ze andere senioren kunnen ont moeten en waar ze informatie kunnen krijgen. Daarom is er besloten om in buurtcentrum ’de Boog’ een extra ontmoe tingsplek te creëren waar men sen onder het genot van een kopje koffie kunnen praten over allerhande zaken die hen bezig houden. Omdat de medewer kers tevens ouderenvoorlich- ters zijn, kunnen zij de mensen bovendien op weg helpen bij hun vragen. Indien er in de toe komst behoefte blijkt te zijn aan informatie over een specifiek onderwerp, dan bestaat de mo gelijkheid een gastspreker uit te „Die komen uit de verste hoek van Groningen tot en met Limburg”, vertelt Ver sluis. En dan heb je jaarlijks de buitenlandse ploeg. „We hebben al wielers gehad uit Letland, Rusland,VS, Canada, Zweden, Australië, België, Zwitserland en ga maar door”, sommen de drie man nen op. Van Velzen: „En we hebben ook vrij goede deel nemers.” De mannen som men op: Nico Vuurens, M. van deWolf.Wilco Zuiderwijk, Lennard van Drimmelen, Bert Dekker, John de Braber, Ro nald Rozeveld, Edwin Hofste de (Boskoop).Waddinxveense deelnemers zijn dun gezaaid. Bij de junioren rijdt Dennis de Jong (17 jaar) mee. Wat steeds moeilijk voor het comité wordt, is het vinden van een Wielermiss. „Mensen vinden dat kennelijk eng, om in de belangstelling te staan. Terwijl het toch leuk is, je wordt helemaal aangekleed, de kleren mag je na afloop houden, en je krijgt veel aan dacht”, vertelt Moons. Maar voor dit jaar hoeven ze niet langer te zoeken. Alexandra Baden is de uitverkoren miss. Het startschot zal dit jaar worden gelost door Jan van Velzen, een profwielrenner uit tien jaar in ieder geval ver ge- de regio. schopt. Een grote nationale bekendheid blijkt alleen al uit de herkomst van de dames. Leden van de scoutinggroep brachten afgelopen zaterdag namens De Graaf Partner alle Waddinxveense huishoudens een bosje narcissen. nodigen. Echter het voornaam ste doel van deze nieuwe activi teit is het bieden van gezellig heid en ontmoeting. Op dinsdag 5 maart is de activi teit gestart. Nadat de medewer kers de ruimte waar de activi teit zou plaatsvinden, hadden omgetoverd tot een gezellige ruimte, was het wachten op de Mensen die hun kennis, ervaring eerste bezoekers. En die zijn ook gekomen. Met name op de dinsdagmorgen wordt de activi teit goed bezocht. Bent u 55 jaar of ouder, woont u in deVondel- wijk, Oranjewijk of Groens- waard, gaat u dan een keer kij ken. U bent elke dinsdag van 10.00 - 13.00 uur en donderdag van 13.00 - 16.00 uur van harte welkom in het buurtcentrum (C. Huygenslaan 2 in Waddinx- voorlichting aan volwassenen en veen-Noord). De medewerkers van deze acti viteit zijn op zoek naar collega’s die op vrijwillige basis mee wil len draaien. Als u belangstelling heeft, kunt u contact opnemen met de S.WW, telefoon (0182) - 631932. VERMIST: Waddinxveen: Bruin zwarte reu, kruising, bruine voeten, witte bef, krulhaar (Pa ter Jornaweg). Cyperse poes, lichtgrijs, witte voeten en buik., vl.band rood-vaal (Peuleyen). Witte dikke kat, kortharig (Lijs terbesstraat). Zevenhuizen: Rode kater, wat wit aan voeten (Noordelijke Dwarsweg). Woonpartners stelt alle infor matie over het schadegeval be schikbaar aan de landelijke brancheorganisatie Aedes, met het verzoek de informatie over te dragen aan de aangesloten woningcorporaties. De corpo ratie pleit verder voor een lan delijk meldpunt voor calamitei ten van constructieve aard. Directeur-bestuurder René Mascini: „Het is niet onwaar schijnlijk dat de oorzaak van dit schadegeval van belang kan zijn voor andere vergelijkbare wo ningcomplexen. In de jaren ze stig en begin jaren zeventig zijn veel van dit soort flatblokken gebouwd in het hele land. Wij vinden het daarom belangrijk om onze kennis te delen met anderen, zodat de nodige pre ventieve maatregelen genomen kunnen worden.” WADDINXVEEN - Unicef Waddinxveen zoekt nieuwe vrijwilligers die zich willen inzet ten voor de toekomst van kin deren die het moeilijk hebben. Nadat een deel van de kopge vel van de flat was ingestort heeft Woonpartners Midden- Holland, in nauw overleg met de afdeling Bouw- en Woning toezicht van de gemeente Wad dinxveen, besloten de kopge- vels van de overige galerijflats met behulp van een hoogwer ker te inspecteren. Deze inspectie wees uit dat er geen direct instortingsgevaar van de overige kopgevels dreig de. Desondanks is de beslissing genomen om, gelet op de aan houdend harde tot stormachti ge wind, twee kopgevels aan een flat aan de Peter Zuidlaan deels neer te halen en in te pakken met plastic folie om vochtdoorslag te voorkomen. De overige zeven kopgevels zijn voorzien van tijdelijke an kers. Al deze voorlopige maatrege len zijn in de tweede week van maart afgerond door de firma’s Van leperen uit Rijwijk en Van Herk uit Ouderkerk a/d IJssel, in afwachting van de conclusies van het onafhankelijk onder zoek. In het kader van herstelwerk zaamheden adviseert adviesbu reau Hageman om alle kopge vels van de vijf flats te slopen en opnieuw op te metselen. Reden hiervoor is naast de on deugdelijke verankering de on voldoende hechting tussen het cement en de stenen van de huidige kopgevels. Dit advies wordt door Woonpartners Midden-Holland overgenomen. Op zo kort mogelijke termijn wordt met de werkzaamheden gestart. Woonpartners Midden-Hol land heeft in Waddinxveen en Gouda meerdere wooncom plexen in beheer waarbij in de jaren zeventig in het kader van na-isolatie spouwvulling is aan gebracht. Om ieder risico uit te sluiten worden ook alle kopge vels van deze wooncomplexen aan een nadere inspectie on derworpen. Woonpartners Midden-Hol land hecht er ten slotte waarde aan op te merken dat door de intensieve en constructieve sa menwerking met gemeentelijke diensten, de firma’s Van lepe ren, Van Herk en Hageman en de bewonerscommissie Groenswaard Hoogbouw de schade relatief beperkt is ge bleven. Om de oorzaak van het voor val te achterhalen en afdoende constructieve maatregelen te nemen, heeft Woonpartners Midden-Holland het onafhanke lijke adviesbureau Hageman uit Rijswijk ingeschakeld. Uit on derzoek van deze firma is ge bleken dat door een combina tie van factoren - waaronder na-isolatie met glaswol en vochtdoorslag van de buitenge vel - een aantal verzinkt stalen spouwankers is doorgeroest. De corrosie van deze ankers, die een verbinding vormen tus sen de binnen- en buitengevel, had een verminderde stabiliteit van de buitengevel tot gevolg. Door de aanhoudende zuig kracht van de wind tijdens har de tot stormachtige wind zijn de ankers bezweken, waardoor een deel van de kopgevel is in gestort. Opvallend is dat de firma Hage man opmerkt dat „door ons bureau in het verleden een ver gelijkbare stormschade werd behandeld. De schadeoorzaak toen was echter een onvol doende verankering van de sp ouwankers met behulp van pluggen in het betonnen bin- nenspouwblad.Alhoewel er ons geen publicaties bekend zijn van stormschade als gevolg van spouwcorrosie, ook in het uit gebreide handboek bouwge breken komt deze niet voor, is de opgetreden schade naar on ze mening niet uniek.” Hageman zet in haar rapport verder vraagtekens bij de duur zaamheid van verzinkt stalen ankers. In rapporten over na- isolatie van spouwmuren wordt wel gesproken over het risico van vochtdoorslag als gevolg van een volledige spouwvulling, maar niet over corrosie van sp ouwankers. In het algemeen geldt dat om gevingsfactoren, zoals zuur graad, een nadelig effect kun nen hebben op deze ankers.Tot op heden mogen er in Neder land echter nog steeds ver zinkte spouwankers worden toegepast. Anders dan in Duits land is er geen algemene eis die E>8oc?®id -jJ =j Mede-organisator Piet Versluis en rondemiss Alexandra Baden kijken uit naar Tweede Paasdag, de dag van de tien de wierronde van Waddinxveen. Deze Cru du Beaujolais kenmerkt zich door een speciale vinificatie met veel fris zomerfruit zowel in geur als in smaak. Met een elegante finesse en een afdronk die niets verbergt van het fijne, fruitige karakter van deze RÉGNIÉ. Normale prijs 9,45 Nu eenmalig* Het complex aan de Johannes Postlaan maakt deel uit van een complex dat bestaat uit vijf ge lijke flats die in 1968 zijn ge bouwd.Tijdens de bouw van de flats werd de betonnen binnen- spouwblad bij wijze van isolatie voorzien van een 20 mm. dikke platen polystryreen die aan de binnengevel waren gelijmd. De resterende spouw (70 mm) is begin jaren zeventig bij wijze van na-isolatie geheel gevuld met glaswol. Over het alge meen is de binnenzijde van het binnenspouwblad de meest ge voelige plaats voor corrosie van de ankers. Dit is verklaar baar, omdat voor corrosie zuurstof en water nodig is en dit de plaats is waar het anker nat wordt en niet door mortel wordt beschermd. der plezierige reacties van het publiek. In enkele woorden bij de start prees de burgemeester het ini tiatief van de Graaf Partner om op deze wijze de bevolking te betrekken in hun activitei ten. Hij noemde het geven van bloemen een teken van dank baarheid. Een passend gebaar van twee jonge, onafhankelijke, ondernemers, die hiermee ook hun dank toonden aan de velen die inmiddels de weg naar hun kantoor hadden en hebben gevonden. Een fraai ingelijste foto van nar cissen accepteerde hij graag voor het gemeentehuis als een blijvende herinnering aan een originele activiteit. ★zolang de voorraad strekt, bij uw kaas!wijn aankoop in de winkel, eenmaal per relatie. WADDINXVEEN - Burge meester F. Jonkman nam afgelo pen vrijdagmiddag een eerste bosje narcissen in ontvangst uit handen van een viertal jonge leden van de Scoutinggroep St. Victor. Het vond plaats in het kantoor van De Graaf Part ner in het winkelcentrum Zuid- plas. Hij gaf daarmee het start sein voor een sympathieke voorjaarsactie van genoemd hypotheek- en verzekerings kantoor, waarbij tienduizend gezinnen in Waddinxveen een fleurig bosje lentebloemen aan huis kregen aangeboden. Ruim honderd leden van de Scoutinggroep droegen zorg voor de verspreiding op vrij- l (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) F J

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 27