Patiëntenplatform opent meldlijn Huisartsenpost Apotheek van den Dries houdt open huis I voedsel naar vast Accordeon- Van Andrea de Waal vertrekt naar kindertehuis in Moldavië Discoweekend in het Peuterinstuif Vrouwen r Ontwikkeling centrum borstvoeding voorspeelavond op stap Zuidhonk Nosing Tasting avond voor maltwhisky liefhebber Fototentoonstelling cursisten in Kreater GLOBAL y Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17S00 uur Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten BOXSPRING OP WIELEN €140,- POWER MATRAS €378,- bedbodems VANAF €69,- NASA MATRAS 375,- MATRASSEN VANAF €89,- LEZERS SCHRIJVEN FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN J. Mulder WOENSDAG 10 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Uw toegangsbewijs is tevens een kortingsbon en deze is ver krijgbaar in de winkel voor 12,50 euro. Bij de toegang is inbegrepen de kosten voor toast, stokbrood en schotse zalm. BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein Minstens drie jaar gaat Andrea als juf werken op het kinder tehuis in het Moldavische stadje Orhei. Hoe het stadje en het kindertehuis er uit zien, weet ze nog niet. „Ik heb wel films erover gezien, maar we zijn er nog niet geweest. We weten dat er 350 kinde ren huizen en dat de soorten handicaps heel divers zijn.Van een hazenlip tot geestelijke en zwaar lichamelijke handicaps. En dat het personeel een han dicap als ’ziek’ bestempeld. De kinderen komen vaak niet eens hun bed uit.” Daarom zal Andrea nog niet gelijk beginnen met het geven van basisonderwijs. „Ik denk dat ik de kinderen eerst moet WADDINXVEEN - De voe ding van de moeder en de overgang naar vast voedsel voor de baby. Daarover wordt gesproken tijdens de maandelijkse informatiebij eenkomst van de Borstvoe- dingsorganisatie LLL. Deze wordt gehouden op dins dagavond 16 april bij Nel Veenman (Pr. Beatrixstraat 98). De bijeenkomst is be stemd voor een ieder die meer wil weten over borst voeding, baby’s zijn ook van harte welkom. Het bijwo nen van de avond is geheel vrijblijvend. Er wordt een bijdrage van 2,50 euro ge vraagd ter bestrijding van de onkosten. De avond be gint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur.Tij- dens de avond zijn er ook boeken te leen en elektri sche kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter ondersteu ning van borstvoeding te koop. Wie telefonisch hulp of informatie over borst voeding wil, kan bellen met Nel Veenman, 0182-619964. WADDINXVEEN - Al diverse zomervakanties bracht de Waddinxveense Andrea de Waal (23) door in een kinder tehuis in de Oekraïne. Om hulp te bieden aan gehandi capte kinderen. Maar die pe riodes, variërend van drie we ken tot twee maanden vond ze altijd te kort. „Net als je een stapje vooruitgang had geboekt, moest je weer naar huis”, vertelt Andrea. Op 19 april vertrekt ze voor min stens drie jaar naar Moldavië, een land tussen Roemenië en de Oekraïne. Ook daar gaat ze hulp bieden aan gehandi capte kinderen. Dan hoopt ze blijvend resultaat neer te zet ten. leren hun eigen tanden te poetsen, te leren spelen, lo pen en vermaken. Later zal ik programma’s opstellen en be ginnen met kleuteronderwijs. Maar het is moeilijk om me echt voor te bereiden omdat ik niet weet wat de mogelijk heden zijn, hoe het personeel reageert. Mijn eigen doel is om de oudste groep kinde ren, van 15 tot en met 18 jaar, zelfstandig te laten functione ren zodat ze niet door hoe ven naar een tehuis voor vol wassenen waar de omstandigheden nog slechter zijn. En ik hoop dat kinderen met een hele lichte handicap door kunnen stromen naar een gewone basisschool, zo dat ze in ieder geval les kun nen krijgen.” Maar het eerst afwachten hoe het personeel reageert op het bezoek uit Neder land. Het is voor het kinder tehuis zelf ook de eerste keer dat er buitenlanders komen werken. „Het perso neel heeft vaak geen ver stand van handicaps, ze heb ben zelf geen tijd om aandacht aan de kinderen te besteden en soms wordt er maandenlang geen salaris uitbetaald, dan kan ik me voorstellen dat ze weinig motivatie hebben. Maar het gevolg is dat soms kinderen van vijftien jaar nog niet kunnen lopen omdat ze al tijd öp bed liggen.Voor de ouders is het een schande om een gehandicapt kind te hebben, dus die komen niet eens op bezoek bij hun kin deren.Wij denken daar na tuurlijk heel anders over en het zal moeilijk zijn om ie dereen te overtuigen van de mogelijkheden voor die kinderen.” Voor Andrea en haar twee vriendinnen zal het soms best pittig zijn. Maar ze is blij dat ze nu minstens drie jaar de tijd heeft. „Je kunt dan kinderen echt een stukje bij brengen zodat ze het niet vergeten”, aldus Andrea. Na drie jaar vindt er een evalu atie plaats, dan is er de moge lijkheid om de tijd met een zelfde termijn te verlengen. Salaris krijgen de drie niet, wel worden ze ondersteund door de kerk in Nederland. Zo krijgt Andrea geestelijke en financiële steun van de Nederlands Hervormde Ge meente. „Een opoffering? Nee, zo zie ik het niet. Ik heb hier geen eigen huis, ik heb geen extra kosten. Ik heb ge woon zin om te gaan ik ben er klaar voor.” Familie en vrienden kondig den al aan om op bezoek te komen, dus over het contact met het thuisfront maakt ze zich geen zorgen. Wel zal ze de luxe van Nederland mis sen. „Het is goed om eens een periode met weinig luxe te leven. Ik zal zeker een war me douche missen, want warm water heb je niet of al leen een bepaald deel van de dag, net als elektriciteit.Ter wijl het in de winter toch makkelijk twintig graden kan vriezen.” Na een jaar voorbereiding is Andrea klaar voor vertrek. Onlangs sloot ze de een cur- susussen Moldavisch, culturen en ontwikkeling af. Op zondag 7 april had ze de uitzendings- dienst in de kerk. Op 19 april vertrekt het vliegtuig. „Je kijkt er al zolang naar uit, je bent er zo mee bezig geweest dat ik nu wel wil vertrekken.” WADDINXVEEN - Het Streekaccordeonorkest (laatst bij een tv-optreden in De Her berg van Paul de Leeuw) geeft op 16 april een voorspeelavond in het Centrum voor Kunstzin nige Vorming Kreater (Kerk straat). Ook de leerlingen van de dirigente van het orkest, Paula van Wanrooy spelen mee. De avond begint om 20.00 uur en is gratis te bezoeken. Het programma zal bestaan uit on der meer tangomuziek een Italiaanse vakantiemedley,Varia tion in Blue. Wie interesse heeft om eens met het orkest mee te spelen, kan in de ko mende weken naar de open re petities komen. Iedere dinsdag avond van 20.00 tot 21.30 wordt er gerepeteerd in Kre ater. Het orkest kan ook nog een keyboarder, basspeler en drummer gebruiken. Interesse? Bel met Kreater (tel. 0182- 614422) of met Tiny de Wit (tel. 0182-616462). vragen hebben. Of ze willen ge woon een keer met iemand praten over hun geneesmidde- lengebruik. In al die gevallen willen wij graag als vraagbaak fungeren. Mensen kunnen ons bellen of hun vragen aan de ba lie stellen, maar ze kunnen ook een afspraak maken, zodat wij hen in alle rust te woord kun nen staan. In elke Kring-apo- theek is daarvoor een aparte spreekruimte aanwezig.” Het open huis bij Apotheek van den Dries is ook een uitsteken de gelegenheid om een keer achter de schermen van een apotheek te kijken. Wat ge beurt er met een recept voor dat een geneesmiddel kan wor den afgeleverd? En wist u dat er in de apotheek ook nog steeds een aantal geneesmiddelen zelf wordt gemaakt? Open huis: 13 april, Zuidplaslaan 434-438. WADDINXVEEN - Op dinsdag 16 april kunnen de leden van de NBvP,Vrouwen van Nu, ken nis nemen van reisverhalen van vrouwen door de hele geschie denis heen. In de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh vertellen Conens en Van Wie- chen van vrouwen die om ver schillende redenen letterlijk hun grenzen verlegden en ver buiten de hun vertrouwde om geving reisden. De avond begint om 20.00 uur. Leden en belang stellenden zijn van harte wel kom. Voor de laatstgenoemden is de toegangsprijs 3.50. WADDINXVEEN - op maan dag 22 april is er een Nosing Tasting avond. Tijdens de mas terclass zal met behulp van een levendige PowerPoint presen tatie uitleg gegeven worden over de ’ins en outs’ van malt- whisky. De Nosing Tasting omvat de volgende onderdelen: impressie van Schotland, ingrediënten van Maltwhisky, het productiepro ces, proeverij van de whisky’s, Classic Malt kenisquiz (voor de winnaar een fles Malt). De pre sentatie op de avond is in han den van een Whiskyambassad or van Guiness UDV gehuld in traditionele kleding. De aanvang is 20.00 uur in Ho tel Café Restaurant De Unie (Kerkweg-Oost 226). Voor in schrijven of meer informatie: dat kan bij bottelier Johan Schalk in de winkel aan de Bre- derolaan. af hoe assertief ze moesten zijn om langs de assistente heen te komen of om een afspraak te krijgen met de huisarts. Veel vragen konden tijdens de avond zelf door de mensen van de HAP beantwoord worden. De HAP zelf is mede door de ze informatieavond extra geïn teresseerd geraakt in verbete ring van de kwaliteit van haar dienstverlening. Daarom zijn ze mét het patiëntenplatform nieuwsgierig naar de ervarin gen die mensen doorgeven via de meldlijn. Het patiëntenplat form houdt gedurende twee weken in april haar telefoonlijn en haar e-mail open voor de ervaringen van mensen in de regio met de HAP. Zowel goe de als slechte ervaringen zijn welkom. De ervaringen zullen worden gebundeld in een rapport dat aan het HAP-bestuur zal wor den aangeboden. Ook gaat er een evaluatie van het functio neren van de HAP plaatsvin den. Het patiëntenplatform wil de ervaringen van mensen in de regio met de HAP analyseren. Van 15 tot en met 26 april kunt u overdag bellen met het Re gionaal Patiënten/Consumen- ten Platform (RPCP) Midden- Holland (telefoon 0182 - 512777) om uw ervaringen met de huisartsenpost door te geven. Bij het patiëntenplatform kwa men vorig jaar december de eerste signalen binnen die we zen op ongerustheid bij het pu bliek over de dienstverlening en over de toegankelijkheid van de huisartsenzorg. Ook de gaten in de communi catie met de omgeving, met de toekomstige patiënten waren reden om een informatieavond te organiseren, samen met de HAP. Negentig mensen bezoch ten die avond. Vooral langs de buitenranden van de regio bleek bezorgdheid te bestaan over de bereikbaarheid van de HAP. Mensen zonder eigen vervoer zijn bang dat ze nu een dure taxi moeten nemen, die ook niet vergoed wordt door de verzekeraar. Een vraag was ook of er een afspraak was met de tolkentelefoon voor patiënten die niet of slecht Nederlands spreken. Mensen vroegen zich dat er eindelijk iets zou gebeu ren met de kanttekening dat het winkelgebied een goede aansluiting zou krijgen op het middengebied. Zeer onverwachts (en in onze ogen volstrekt overbodig, er lag immers een haalbaar plan) kwam de gemeente op de WADDINXVEEN - Op zater dag 13 april houdt Apotheek Van den Dries een open huis voor het publiek. De apotheek wil cliënten en andere belang stellenden op die manier de ge legenheid geven om nader ken nis te maken met de voordelen van een Kring-apotheek. Van 10.00 tot 14.00 uur is iedereen welkom aan de Zuidplaslaan 434. Per I juli 2001 heeft apotheek Van den Dries zich aangesloten bij de Vereniging Kring-apothe- kers Nederland. Dat is een groep apotheken die met el kaar samenwerkt volgens een duidelijke visie. In deze visie zijn klantgerichtheid, service en be geleiding van het geneesmidde- lengebruik de sleutelwoorden. De zorg voor de cliënt staat daarbij steeds voorop. De eer ste tijd na de toetreding tot de Vereniging is er intern heel VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT WADDINXVEEN - Zaterdag 9 maart is er weer een Kinder disco in het Zuidhonk. Van 18.30 tot 20.00 uur kunnen kinderen tot 12 jaar de dans vloer op. Voor de allerkleinste is het raadzaam als ouders er bij blijven. De kosten van deze kinderdisco is €1,50 pp, inclu sief een lot voor de loterij en I consumptiemunt. Na de kinderdisco maakt het Zuidhonk plaats voor een 30+avond, waar muziek uit de jaren 60 tot en met de heden daagse top 40 klinkt. De Dj heeft een groot assortiment van muziek bij zich en laat voor iedereen de cd spelers op vol le toeren draaien. Entree be draagt 5.00 (inclusief twee consumptie munten). De avond begint om 21.00 uur en is om 01.00 uur weer afgelopen. denbouwkundige, die natuurlijk weer een andere visie projec teerde met alle gevolgen van dien. De oplossing volgens ons is eenvoudig en bovendien snel te realiseren. Pak het plan zoals het er vorig jaar lag op met waar nodig kleine aanpassin gen. Leg de lijnen wat betreft het middengebied vast en werk stap voor stap verder. De ge meente bezit al een aantal per-t celen en wees alert op het vrij- WADDINXVEEN - Wie ’s avonds of in het weekend een huisarts nodig heeft kan in Midden-Holland niet meer te recht bij de eigen huisarts of diens vervanger. Sinds eind vorig jaar kan men voor spoedgevallen alleen bellen met de huisartsenpost (HAP), die gevestigd is aan de Jan van Beaumontstraat 4 in Gouda. Hierbij willen wij onze zorg uit spreken over de toenemende negatieve berichtgeving om trent de ’nieuwe’ Passage. In al lerlei commentaren wordt de suggestie gewekt dat heel on dernemend Waddinxveen geen heil meer ziet in de centrum- plannen en misschien wel uitge weken moet worden naar een andere locatie. Dat deze me ning door menig ondernemer niet gedeeld wordt is helaas bij proppen met een nieuwe ste- gewerkt met de thema’s com positie, portret en stilleven, de gevorderde groep heeft zich vooral beziggehouden met tekst in combinatie met beeld en meervoudige belichting. De tentoonstelling duurt tot en met donderdag 25 april en is te bezichtigen gedurende de ope ningstijden van Kreater. Voor meer informatie: Kreater, 0182- 614422 VOORMENSEN MET GEWRICHTSKJLAÉHTEN Van maandag 15 tot en met vrijdag 26 april, van 9 tot 17 uur kan men bellen naar tele foonnummer 0182 - 512777. Ervaringen kunnen per mail ge stuurd worden naar: ikg@rpcp- mh.nl WADDINXVEEN - Op zater dag 13 april is er op de Dick Brunaschool (locatie Zuidplas- hof 5) een peuterinstuif voor kinderen die in de komende maanden 4 jaar worden. Deze instuif wordt georganiseerd om ouders, die zich willen oriënte ren op een basisschool voor hun kind in de gelegenheid te stellen, dat te doen op de Dick Brunaschool. Naast een pre sentatie van het onderwijs in groep I is het ook mogelijk al le methoden die gebruikt wor den in de school te bekijken en daarover voorlichting te krij gen. De instuif is van 10.00 tot 12.00 uur. hard gewerkt om van de apo theek een Kring-apotheek te maken. De assistenten hebben bijvoorbeeld allerlei cursussen gevolgd, de organisatie van de apotheek is onder de loep ge nomen en ook het interieur is kritisch bekeken. Apotheker Van den Dries: „En sinds begin januari verschijnt er elke drie weken een Kringkrant met ac tuele informatie over gezond heid en geneesmiddelen.” Van den Dries over het open huis: „We willen graag laten zien dat wij voor cliënten meer kunnen betekenen dan alleen een doosje over de balie schui ven. Bij een Kring-apotheek is veel aandacht voor de vragen en wensen, bijvoorbeeld over het innemen van medicijnen, dat kan voor iedereen anders zijn. En mensen die al langere tijd dezelfde medicijnen gebrui ken, kunnen weer heel andere VERMIST: zwarte kater, witte buik, bef en sokken, zwart rond I oog, wit rond andere (Potgie- tersingel, Zevenhuizen). Rode kater, witte voeten en bef (Oranjelaan Waddinxveen). Zwarte poes, witte bef en wit op buik, halsband paars bel en zwarte vlooienbnd (Passage Waddinxveen). Rode kater, wit te sokken, wit in hals en op buik (Peter Zuidlaan Waddinx veen). GEVONDEN: Rode kat, witte voeten, wit door vacht, volwas sen (Noordeinde Waddinx veen). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Kijk ook voor recente gegevens op www.dierencen- trale.nl WADDINXVEEN - Op vrijdag 12 april wordt de tentoonstel ling van leerlingen van fotogra fe Judith Ivens geopend door mevr. R. de Raat, kunsthistorica en bestuurslid van Kreater. De opening vindt plaats om 20.30 uur in de foyer van Kreater. Er zullen zowel werken van begin nende als van gevorderde leer lingen te zien zijn. De basis groep heeft de afgelopen tijd komen van de overige. Met het v.c.p. in de hand kunnen we de verkeersproblematiek in over leg met alle partijen tot een op lossing brengen. Als gemeente moet u proberen de industrie in Noord waar mogelijk te sa neren zodat dit zware verkeer uit het centrum geweerd wordt. Het veranderen van locatie zal de realisatie aanzienlijk vertra gen. Wat te denken van een an dere locatie van de sportvel den, het aanleggen ervan en wat doen we met de huidige Passage en het huidige hart. Het verkeer op en rond de ka naaldijk en de dreef, de grond- waterhuishouding en natuurlijk het kapitaalverlies van de huidi ge plannen. Communiceer met omwonen den en laten we er met elkaar Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Andrea de Waal vertrekt naar Moldavië om steun en toeverlaat te bieden aan gehandicapte kinderen. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) E)3®[?®gd nog te weinige van u bekend. Om Waddinxveen een hart te geven zijn we als ondernemers en gemeente met de project ontwikkelaar aan de slag gegaan met als resultaat de presentatie van een aangepast winkelgebied op de jaarvergadering van de Passagewinkeliersvereniging in Februari 2001 in het bijzijn van o.a. de voorzitter van het O.V.W. De hele vergadering^ was en thousiast en alles wees erop een mooie dorpskern van ma ken waar gezelligheid heerst en ontspanning is en waar bij (Waddinxveense) onderne mers kwaliteit, service en per soonlijkheid voorop staat. Een onderscheidend hart en geen winkeleiland zonder aansluiting op het werkelijke hart van on ze gemeente. De grond (voormalige spijsfa- briek) ligt er al en inderdaad kan hier volgend jaar wel de eerste paal de grond in. We moeten geen stadse allures hebben en een stadshart (op Be Fair) willen, maar nu vol overtuiging gaan werken aan een dorpskern waar er naast winkelen genoeg ruimte is voor een stukje groen en ontspan- ning(warnaarplansoen). Een be kende slogan luidt immers groot geworden door klein(minder groot) te blijven. j sas -- liflM u IhW&N - K

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15