Afval en vervuiling veelbesproken bij beeldkwaliteitsplan Maatschappelijk werkster in Zevenhuizen-Moerkapelle Aiduna Aitnafa lost startschot sponsorloop Kerngroep Randstad Ondernemersalmanak weer beschikbaar En wandelen maar... Ook Zoodsma geeft voorkeur aan minder commissievergaderingen Voorjaarscollectie bij wereldwinkel Kaartavond patiënten Victorkerk Opbrengst rommelmarkt Taizéviering in Sint Biljartkam- pioenschap Inloopmiddag Psoriasis Expositie Gerts en Korver Bijeenkomst voor aanstaande ouders Collecte gehandicapten sport Voorlichtingsavond over ’Angst en Dwang’ Gouwe Rijders Recordaantal jeugd-ehbo’ers in Waddinxveen erbij PAGINA 21 WOENSDAG 10 APRIL 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De Ehtiopiër Aiduna Aitnafa is zelf een goede marathonloper. (Foto: pr.) Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2, Waddinxveen. moeten ook de als zilveren sieraden, sjaals en beursjes. Ook is het nieuwe koffieservies uitgestald. Dit ser vies, gedecoreerd met authen tieke motieven en symbolen uit de koffieproducerende landen, kan voor het grootste deel bij elkaar gespaard worden met het FairTrade Koffie Spaarplan. Er zijn folders beschikbaar, waarop de benodigde punten kunnen worden geplakt. Maar wie niet sparen wil kan het ser vies ook kopen. zijn als we contacten met men sen zouden leggen.Als het even kan ga ik veel liever een avond met jongeren de wijk in of met een groep mensen om de tafel om hun mening te horen.” van Aiduna Aitnafa is zeker ook een stimulans voor de deelnemers. Hij is een van de beste marathonlopers van Nederland. Aiduna is in 1994 naar Nederland gevlucht om dat hij als voormalig militair in het leger van dictator Mengistu openlijk beschul digd werd van landverraad. Sinds 1999 bezit hij een Ne derlands paspoort. Twee jaar geleden is hij voor het eerst terug geweest naar Ethiopië. Zijn moeder woont daar met zijn twee zussen in een dorp vlakbij Addis Abeba. Omdat Aiduna met lopen niet genoeg verdient om van te kunnen leven, is hij daar naast taxichauffeur. In de kleding is vervaardigd in het land van herkomst of door de speciale textielwerkplaatsen in Nederland, die ook werken volgens dit principe. voorbereiding op de Olympi sche spelen van Sydney in 2000 kwam Aiduna elf(!) se conden tekort om Nederland daar te mogen vertegen woordigen. Op 21 april zal hij aan de start staan bij de marathon van Rotterdam. Momenteel bereidt hij zich hierop voor in Portugal. Aiduna vertelde de Kerngroep dat hij het leuk vindt om mee te werken aan de sponsorloop. Hij vraagt er geen geld voor. Hij is enthou siast over de inzet van de Nederlandse kinderen voor de verbetering van de krot tenwijken in Addis en hoopt dat de loop een groot succes zal worden. WADDINXVEEN - Het was af gelopen zaterdag vroeg op staan voor Luit Bloem. Rond 6.00 uur verliet hij zijn woning om al wandelend eind mei in de zusterstad Pelhrimov in Tsje chië aan te komen. delijke handicap. Om alle aanvragen te kunnen blijven honoreren, wordt de op brengst van de landelijke col lecte steeds belangrijken Daarom zal in de week van 15 t/m 20 april worden ge collecteerd, ook in Waddinx veen. Iedere week zal Middagmagazi- nepresentatrice Helma Schip pers tussen 14.15 - 14.45 uur telefonisch contact hebben met de Waddinxvener, over hoe de wandeltocht verloopt, waar hij zich op dat moment bevindt en wat hij onderweg die week heeft meegemaakt. RTW FM: In de ether 105.8 FM en op de ka bel 93.1 FM, beide in stereo. WADDINXVEEN - Onderne mers uit Waddinxveen en om geving kunnen vanaf heden de vijfde editie van de Randstad Ondernemersalmanak aanvra gen. Het boekje besteedt dit jaar extra veel aandacht aan de WADDINXVEEN - De Ethio pische marathonloper Aiduna Aitnafa zal het startschot voor de sponsorloop op woensdagavond 24 april los sen. De Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Wad dinxveen, organisator van de sponsorloop, is erg blij met 'de komst van de marathonlo per. Aan de sponsorloop kun nen alle kinderen van de Waddinxveense basisscholen meedoen. De opbrengst is bestemd voor de verbetering van de levensomstandigheden van de bewoners van een sl oppenwijk in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. De sponsorloop wordt ge houden rond de singel aan de Beatrixlaan. De eerste start vindt plaats om 18.30 uur. Kinderen uit de groepen 4 t/m 8 vertrek ken dan om te proberen in een half uur zoveel mogelijk rondjes te lopen. Eén rondje is ongeveer 550 meter. Om 19.15 uur zijn de kinderen uit de groepen 5 t/m 8 aan de beurt. Zij krijgen drie kwartier de tijd om zoveel mogelijk stempels op hun kaart te verzamelen. Na af loop krijgen alle deelnemers een originele herinnering en een beker limonade. Dit jaar verleent een zestal scholen zijn medewerking aan de sponsorloop. Het zijn de Koningin Beatrixschool, Kardinaal Alfrinkschool, Lei- linde.TheoThijssenschool en beide locaties van de Regen boog. In alle groepen van de ze scholen zijn leden van de Kerngroep geweest om aan dacht te vragen voor Ethio pië en de kinderen op te roepen mee te doen aan de sponsorloop. Maar ook kin deren van de andere Wad dinxveense basisscholen kun nen natuurlijk meedoen. Je MOERKAPELLE - Ook dit jaar organiseert Biljartver eniging Moerkapelle het Kampioenschap van Moer kapelle. Iedereen die biljar ten leuk vindt kan aan dit evenement meedoen. Voor dit jaarlijks terugkerende en uit heel de omtrek gewilde kampioenschap geldt een restrictie. Uw speelsterkte libre mag niet hoger zijn dan 6.99 gemiddeld. De voorrondes beginnen op I mei en de speelavonden zijn naar voorkeur in te delen. Voor meer informatie en aanmelding: Marcel Drost (079 5932722) of kom eens langs in biljartcafe Het Wa pen van Moerkapelle. Deel name is gratis. kunt een inschrijfformulier afhalen op een van de vol gende adressen: mevr. Van der Ark, Vijverlaan 7 (tel.613711), mevr.Van Munster, Zuidplaslaan 284 (tel.618131) of mevr. Hootsmans, A. v. Hannoverstraat 9 (tel.612807). De sponsorloop, die dit jaar al weer voor de derde keer wordt gehouden, belooft een gezellige happening te wor den. Dit mede dankzij de me dewerking van de blaaskapel ’Onder constructie’ van Con cordia en djembécursisten van Kreater. De aanwezigheid GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, op de Jo- zeflocatie (ingang Jan van Beau- montstraat) wordt op 17 april van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor Psoriasis patiënten of mensen die er meer van willen weten. Psoriasis is een niet-besmette- lijke, chronische huidaandoe ning, waar meer dan 350.000 mensen in Nederland last van hebben. De Psoriasisvereniging beschikt over informatie en vertegen woordigers van de organisatie weten uit ervaring wat het be tekent een chronische aandoe ning te hebben. Voor meer in formatie: tel: 070-3820202 van maandag t/m woensdag en vrij dag tijdens kantooruren. Wet verbetering poortwachter, de zelfstandigheidsverklaring voor de zelfstandige zonder personeel (ZZP) en de onder nemer en zijn of haar oude dagsvoorziening. Met deze jaarlijkse almanak wil Randstad ondernemers in het midden- en klein bedrijf een ’eerste hulp bij regelgeving’ aanreiken. Hans de Boer, Voorzitter MKB Nederland: „De Ondernemers- almanak is een prima naslag werk voor iedere MKB-er in Nederland.” Miriam de Jong van Randstad Waddinxveen: „De ondernemer in Nederland heeft te maken met een uitge breid en complex stelsel van sociale zekerheid. In de Rand stad Ondernemersalmanak is daarom een hoofdstuk opgeno men over een aantal actuele vraagstukken ten aanzien van arbeid en personeel, waaron- WADDINXVEEN - Vrijdag 12 april is er een Taizé viering in de Sint Victor kerk. Het oefenen van de melodieën begint om 19.30 uur, de viering om 20.00 uur. Ingang via de zijdeur. Na de viering is er gelegenheid om koffie of thee te drinken. Iedereen, jong en oud, is van harte welkom. kan ook zijn dat iemand pro blemen heeft waar hij of zij al veel langer mee loopt zoals de relatie tot anderen, spannin gen, eenzaamheid, depressieve gevoelens, lichamelijke klach ten waar geen medische oor zaak voor is, opvoedingspro blemen, financiële problemen, verwerking van dood, trauma tische gebeurtenissen of echt scheiding. Door hierover te praten kunnen achtergronden van problemen duidelijker worden, conflicten met ande ren verhelderd worden of kan verdriet worden verwerkt. De gesprekken zijn vertrouwe lijk. Zonder uitdrukkelijke toe stemming mag de maatschap- Burgemeester Jonkman zei eer der burgers meer te willen be trekken bij het werk van de plaatselijke overheid. Een mo gelijkheid is om meer raadsver gaderingen in te voeren en Eben Haëzerschool, de Reho- bothschool, de Leilinde en de Koningin Beatrixschool De les sen werden met veel inzet ge geven door vrijwilligers van de EHBO-vereniging, te weten: de dames J. Noordhoek.Y. Mud, E. Roepers, G. Vermeulen en coördinator J. Dubbelaar. Scho len die belangstelling hebben om ook jeugd-EHBO in hun schoolprogramma op te ne men, kunnen contact opnemen met mevrouw Dubbelaar via telefoonnummer: (0182) 61 94 40. er gelegenheid voor het stellen van vragen. Het bijwonen van deze avond is gratis. Aanmelden vooraf is niet zal daarnaast nodig. Let op: er is een beperkt aantal angst, namelijk ’dwang’. Aan plaatsen, dus kom op tijd. Voor meer informatie: Joanne angst veroorzaakt kan worden, Leerlooijer (afdeling Preventie welke invloed het kan hebben op het leven van mensen die angstig zijn en voor hen die om hen heen staan als familielid of betrokkene. Vervolgens zal iemand, die zelf te maken heeft gehad met dwang, vertellen over de in vloed die dat heeft op het da- WADDINXVEEN - Het aan tal gehandicapte mensen dat is gaan sporten, neemt flink toe. Dat is met name te dan ken aan de reguliere sport- boden en -verenigingen die steeds meer mogelijkheden bieden voor mensen met een lichamelijke of verstan- WADDINXVEEN - Na twee avonden te hebben gespro ken over de vraag hoe Waddinxveen er binnenkort moet uitzien in het kader van de beeldkwaliteit werd woens dagavond in het Anne Frank Centrum de laatste avond over dit onderwerp gehouden. Door het bureau Oranje woud was een opstelling gemaakt vanuit de eerder uit gereikte foto’s en de naar voren gebrachte wensen. Op deze avond zal Sjef Peeters, gelijks leven. Na de pauze is als psychotherapeut werkzaam op de afdeling angststoornissen van de GGZ-instelling Parnas- sia, iets vertellen over angst in het algemeen en ingaan op een specifieke vorm van de orde zal komen waardoor GOUDA - De preventieafde- ling van de RIAGG Midden- Holland organiseert samen met de Robert-Fleury Stichting en de Stichting Labyrinth/ln Per spectief op dinsdagavond 16 april een voorlichtingsavond met het thema ’angst en dwang’. De avond is voor cliën ten, familieleden, hulpverleners en andere naastbetrokkenen van mensen die te maken heb ben met angst en/of dwang. De voorlichtingsavond begint om 20.00 uur en duurt tot 21.45 uur en wordt gehouden in het restaurant van de Robert-Fleu ry Stichting aan de J.R Thijsse- laan 45 te Gouda. jarige opleiding gevolgd hebben om ongevallen te mogen grime ren en ensceneren, als kinderen die geschminkt waren. De leer lingen moesten, door goed uit te vragen, zien te achterhalen wat er precies aan de hand was zodat de juiste beslissing geno men kon worden. De deelnemende sèholen aan het jeugdprogramma EHBO waren: de Kameleon, de Theo Thijssenschool, de Prins Wil- lem-Alexanderschool (locatie Wingerd), de Bethelschool, de Kardinaal Alfrinkschool, de minder commissievergaderin gen te plannen. ’Het uitge brachte advies is voor onge veer 95 ook het besluit dat genomen wordt in de raad. Is dat de bedoeling van ede com missievergadering?’, vroeg Jonk man zich af. Hij stelde voor commissievergaderingen een meer informatief karakter te geven. Informatie verzamelen en zonodig vragen stellen ter verduidelijking. dacht aan de wandeltocht van Luit Bloem naar de Waddinx veense zustergemeente Pelhri mov. der arbeidsongeschiktheid en arbeidscontracten. Andere hoofdstukken zijn gewijd aan aansprakelijkheid, financiën, be lastingzaken, marketing en de relatie privé-zaak. De almanak biedt een goed overzicht van alle bestaande en nieuwe regel geving.” Voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met Randstad Waddinxveen, op te lefoonnummer 0182-303177. WADDINXVEEN - Co Gerts en Corrie Korver exposeren in de maand april in de Waddinx veense bibliotheek. Korver maakt bronzen beeldjes. In haar werk komt haar bewondering voor figuren uit het straat- theater, met name steltlopers, tot uiting. Ook vogels en men sen zie je herhaaldelijk terug komen in haar werk. Soms fi guurlijk, dan weer abstract.Tien jaar geleden begon zij te expe rimenteren met brons. Duidelijk onder invloed van zijn leermeester Araun Gordijn, schildert Co Gerts realistisch, kleurrijk en natuurlijk de plan- ten en bloemen die hem boei en. Daarnaast heeft hij een cre atieve belangstelling voor het landschap, de fauna en alles wat leeft en bloeit. De ex-hovenier volgde een aantal jaren les aan de volksuniversiteit in Rotter dam en de Werkschuit te Gouda. De expositie is te be zichtigen tijdens de openingstij den van de bibliotheek. pelijk werkster niet met ande ren over iemands situatie pra ten. Het Algemeen Maatschap pelijk Werk wordt gesubsidieerd door de ge meente. Voor de gesprekken betaalt men géén eigen bijdra ge.Veel mensen komen op ver wijzing van een huisarts of in stantie, maar men kan ook rechtstreeks komen. Een ver- wijskaart is niet nodig. Wendy is te bereiken tijdens het in loopspreekuur op maandag en woensdag tussen 9.00-10.00 uur, Leliestraat 3 in Zevenhui zen. Zij is dan ook telefonisch te bereiken op tel. 0180- 631280. Buiten de spreekuren wordt men doorverbonden naar De Vierstroom-Zorglijn. WADDINXVEEN - De op brengst van de rommelmarkt op zaterdag 6 april, georgani seerd door Muz.Ver. Concordia in gebouw De Hoge Noot, be draagt euro 1.562,-. Een goed resultaat voor de ver eniging. De opbrengst is be stemd voor de realisering van de nieuwbouwplannen van een nieuw repetitielokaal c.q. club gebouw. In het najaar zal er weer een rommelmarkt plaats vinden. De volgende activiteit van Mu- ziekver. Concordia is tijdens Koninginnedag. Dan zal het har monieorkest haar muzikale me dewerking verlenen tijdens de aubade bij het Gemeentehuis. De blaaskapel vervolgt een op treden om 12.00 uur tijdens de kinderoptocht in de wijk Zuid- plas. voor de mening eerst het ach- terstalling onderhoud weg te werken maar men behoeft het ene niet te laten om het ande re te doen. Volgens de wethouder gooit het beeldkwaliteitplan bij de onderhandelingen voor het door het nieuwe college vast te stellen beleidsplan hoge ogen. Het ontwerpbeleidsplan wordt in het najaar aan de raad aangeboden. Het is echter wel zaak dat de inwoners de uit voering van het plan goed blij ven volgen en indien dat nodig wordt geacht niet moeten aar zelen de telefoon te pakken. Geadviseerd werd om een éénjarige- of tweejaarlijkse schouw te houden, zoals dat nu ook is gebeurd voor het op stellen van het ontwerpplan. Omdat de overheid grote be moeienis heeft met het beeld kwaliteitplan dreigt nu het ge vaar al dat het plan zal worden uitgevoerd over de burger heen en dat moet worden voorkomen. Daarom werd ge adviseerd alvorens een wijk ter hand te nemen voor de inwo ners van de betreffende wijk een aparte voorlichtingsavond te houden. Betrek de inwoners erbij, was de dringende vraag en betrek de bewoners er steeds bij. Dat geldt ook voor de vraag hoe er iets kan wor den gedaan om het zwerfvuil te verminderen. Dat is een wel zeer droevige zaak.Tot slot werd nog gespro ken over het wijk- en buurtbe heer in de wijk Zuidplas. Hoe veel geld voor de uitvoering van het plan beschikbaar zal worden gesteld zal in het na jaar blijken. Daar kon wethou der Dijksterhuis geen medede ling over doen, alhoewel hij wel optimistisch gestemd is (A.B.) WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert donder dag 11 april haar traditionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.30 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet-leden zijn wel kom. Na het kaarten is er een prijs uitreiking. Inschrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant ’De Unie’ aan de Kerkweg- Oost 226. WADDINXVEEN -Van 11-21 maart hebben 224 Waddinx veense leerlingen uit groep 8 examen jeugd-EHBO gedaan. Een recordaantal leerlingen, bij na veertig meer dan vorig jaar. De kinderen zijn afkomstig van negen basisscholen. Op twee kinderen na is iedereen ge slaagd. Na afloop kregen de ge slaagden het getuigschrift jeugd-EHBO-A en een presen tje namens de EHBO-vereni ging- De leerlingen hebben op school ongeveer negentien EH- BO-lessen van een uur gehad. Om voor het getuigschrift jeugd-EHBO-A in aanmerking te komen, moesten de scholie ren eerst een theorietoets over het menselijk lichaam ma ken, daarop volgde het examen. De onderwerpen die aan de orde kwamen: wat te doen bij bewusteloosheid, botbreuk en verstikking, hoe vervoer je een slachtoffer, wanneer en hoe leg je iemand stabiel, op welke ma nier moetje beademen en hoe lang ga je hiermee door, etc. Tijdens de examens zijn ver schillende LOTUS-slachtoffers ingezet. Dit waren zowel ge trainde EHBO'ers die de twee- Dienstverlening van RIAGG Midden-Holland), telefoon 0182-516422. e-mail: j.leerlooijer@riaggmid- denholland.nl. WADDINXVEEN - Nadat bur gemeester Jonkman zich uit sprak over het nut van com missievergaderingen en het aantal ervan, heeft ook Bauke Zoodsma (D66) kritiek gege ven op de vorm van deze bij eenkomsten. „We zouden best eens een commissievergadering kunnen overslaan om in die tijd de boer op te gaan”, zo liet Zoodsma weten. „Soms is het loze tijd die beter besteed zou ZEVENHUIZEN - Op vrijdag 12 april organiseert Wereld winkel Zevenhuizen-Moerka- pelle een verkoopdag van kle ding, stoffen en modeaccessoires in het Her vormd Centrum (Dorpsstraat 156 te Zevenhuizen). Van 11.00 uur tot 17.00 uur zal textiel- werkplaats RAPPA uit Pijnacker aanwezig zijn met de nieuwe voorjaarscollectie van kleding en stoffen. De wereldwinkel zorgt voor de accessoires, zö- ZEVENHUIZEN - Zevenhui zen-Moerkapelle krijgt van af 18 maart een vaste maatschap pelijk werkster: Wendy Huis man. Wendy heeft psychologie gestudeerd en is in dienst ge komen bij De Vierstroom. Hiermee komt een eind aan de verscheidene wisselingen van maatschappelijk werkers die het afgelopen jaar hebben plaatsgevonden. Bij het Algemeen Maatschappe lijk Werk kan men terecht voor allerlei vragen en proble men. Het kunnen vragen zijn over procedures, rechten en plichten, huisvesting, formulie ren, instanties, financiën of om gang met anderen. Maar het Alle stoffen, kleding en produc ten van de wereldwinkel wor den volgens het principe van eerlijke handel geïmporteerd uit ontwikkelingslanden. De Afgelopen donderdag bezocht Bloem burgemeester Jonk man, die hem een persoonlijke brief aan zijn collega, burge meester Brezina van Pelhri mov, meegaf. Tijdens de verkoop op 12 april Het RTW FM programma Mid- kan men tevens genieten van dagmagazine besteedt vanaf za- stokbrood met spread en/of terdag 13 april wekelijks aan een kopje thee. GOUDA - Kraamzorg de Waarden organiseert in Gouda een informatieavond voor aan staande ouders op dinsdag 16 april in gebouw ’Het Anker’, Emmastraat 49. De avond be gint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur, een consu lente vertelt over het werk van de kraamverzorgende tijdens de kraambedperiode. Wat is haar deskundigheid, wie is de organisatie, wat zijn de soorten en vormen van thuiskraamzorg waar de cliënt uit kan kiezen. Ook zijn er folders en boeken te bekijken en is er een baby- uitzet en kraamspullen aanwe zig. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor aan melden of meer informatie: Kraamzorg de Waarden, afde ling Secretariaat, telefoonnum mer 0182-32 55 56. Vijftig Waddinxveners waren op de bijeenkomst afgekomen om hun wensen kenbaar te maken of kritiek te spuien.Vol gens Oranjewoud is de beeld kwaliteit van Waddinxveen niet slecht. De vervuiling, ook in Waddinxveen, gaat velen aan het hart, net als het feit dat er nog steeds geen oplossing is voor het verwijderen van het vuilnis van de flats. In 1998 is er al door de bewoners op een oplossing aangedrongen, maar ondanks de toezegging door de gemeente is er nog steeds niets aan gedaan. Wethouder Dijksterhuis deelde mede dat hieraan hard wordt gewerkt en in het najaar start een onder zoek om het vuilnis van de flats te storten in ondergrondse ruimtes. Deze mededeling was een groot succes voor de heer Van Gelderen uit de Johannes Post- laan. Hij toonde foto’s hoe het verzamelen van het huisvuil ondergronds zou plaatsvinden. Als nu verzamelbakken van glas en dergelijke zouden worden ver plaatst van de hoek Johannes Postlaan/Peter Zuidlaan zou dat een grote verbetering zijn. Deze containers belemmeren het uitzicht voor het verkeer en leveren groot gevaar op voor de kinderen die de in de directie nabijheid staande scholen bezoeken. In Waddinxveen is er veel ach terstallig onderhoud, zowel aan de groenvoorziening als aan de straten en wegen. Er werd op aangedrongen om eerst het achterstallig onder houd weg te werken en daarna de voornemens ten aanzien van de beeldkwaliteit ter hand te nemen. Naar aanleiding van deze opmerking zei wethouder Dijksterhuis dat hij begrip had

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 21