Politie wil Podskalak en Veselka volksdansen op de markt aangiftebereidheid bij geweld bevorderen Plusmarkt Diwa heeft nieuwe eigenaar Politie gaat sportvissers controlen op sportvisakte Deelnemers aan rolstoelvierdaagse gehuldigd door wethouder Gerts i GLOBAL WNF Beschonken man raakt Woning- inbraken Zomerbingo Familiedag Bingo in ’de Boog’ rijbewijs kwijt Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten 69,- €375,- €89,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN 1 wOENSDAG 19 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 1 statische percentage overtreders vrij hoog is. Bij controles op de Noordkade (Waddinxveen) en nen het politieteam hebben twee teamleden een cursus ge- bestuurders een bekeuring voor rijden onder invloed. Bin nen Waddinxveen en Boskoop komstige gezinsleven, want zijn vrouw is zwanger. Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein BOXSPRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT gezegd dat het personeel cen traal staat bij de overdracht. Ik heb daar ruim zes jaar dag en nacht mee gewerkt, dus ik vind het belangrijk dat zij weinig zul len merken van de overdracht. En dat verloopt op een hele goede manier.” Op 17 juni droeg hij officieel het stokje over aan Rijnart. Vanaf dat mo ment richt Pieter zich op zijn nieuwe werk én op zijn toe- MOERKAPELLE - Zaterdag morgen werd aangifte gedaan van inbraak in een woning aan de Moerkapelse Zijde. Uit de woning werden verschillende goederen weggenomen. Aan de Prins Willemstraat kwamen in brekers niet binnen doordat een deur extra was beveiligd. renwerk Midden Holland aan het project ’De Overkapping’. Het gaat om faciliteiten voor een ontmoetingsplek voor jon geren. De jeugd waar het om gaat en andere belanghebben den zijn zoveel mogelijk be trokken bij de ontwikkeling van en vist met maximaal één hen gel) en daarnaast heeft men een vergunning nodig van dege ne die het visrecht in be treffend water heeft (dit laatste geldt ook voor vissers onder de 15 jaar). Degene die de vergunning af geeft kan een particulier maar ook een hengelsportvereniging zijn. Alleen in wateren waar be roepsvaart is, zoals de Gouwe en de IJssel, heeft men geen vergunning nodig indien men vist met maximaal één hengel. Ook dan is wel een sportvisak te verplicht. De sportvisakte is te koop bij bijvoorbeeld hengelsportwinkel en postkantoor. Bekeuringen voor overtredingen van de vis- serijwet lopen van 28 tot 121 euro. WADDINXVEEN - Bijna zeven jaar is Pieter Dirven eigenaar van supermarkt Plus Diwa, ge vestigd in de Zuidplas. Hij heeft in die tijd al veel veranderd aan de winkel en is blij met het re sultaat zoals de winkel nu is. „We hebben vier keer ver bouwd en nu behoort de win kel bij de eerste drie van Plus- supermarkten die aan alle eisen en wensen van het Plus beleid voldoet”, vertelt Pieten Nu hij zijn doelstellingen binnen de winkel heeft bereikt, gaat hij de uitdaging in een ander deel van het bedrijfsleven opzoeken en geeft hij het stokje door aan een nieuwe eigenaar: Johan Rijnart. Toen de winkel de huidige vorm kreeg, was het voor eige naar Pieter Dirven tijd om de afgelopen jaren te overdenken en een blik in de toekomst te werpen. „Ik had wat ik wilde hebben en besloot dat ik een andere richting op wilde. Ik heb me de afgelopen tijd bezig ge houden met de verkoop van de winkel en de overdracht, vanaf volgende maand ga ik me bezig houden met startende onder nemers. Ik ga bedrijven in het midden- en kleinbedrijf onder steunen bij de start en dan kijk ik vooral naar de financiële en organisatorische kanten daar bij”, concludeert Pieter. Een nieuwe eigenaar vond Pie ter in Johan Rijnart, geen oner varen man op het gebied van Plus supermarkten. „Ik werk al heel mijn leven in een super markt en de laatste zes jaren ben ik eigenaar van een Plus winkel in Nieuwerkerk a/d IJs sel”, licht Rijnart toe. Waarom hij dan nu naar Waddinxveen gaat? „Deze winkel is heel suc cesvol en ik vind het een uitda ging om hierin mee te werken. Om het succes vast te hou den.” Rijnart vindt bovendien de Zuidplas een leuke wijk om in te werken. „De Zuidplas is een heel jonge wijk, mooi, het straalt iets positiefs uit”, aldus de nieuwe eigenaar. Leuke bij komstigheid is dat de super markt in handen van een gezin. Net als de vrouw van Pieter, gaat ook de vrouw van Rijnart in het filiaal aan de slag. Ook zijn dochter komt het bedrijf ondersteunen. En heeft de nieuwe eigenaar al plannen voor de komende ja ren? „Nou, we krijgen mis schien een postagentschap in de winkel. Een PTT Post servi cepunt heet dat officieel. En we hebben besloten de winkel van af deze week zaterdag elke za terdag tot 20.00 uur open te houden. Dat is een wens van velen en daar gaan we aan vol doen”, vertelt Rijnart. Pieter Dirven is blij met de overdracht aan Rijnart, hij heeft er alle vertrouwen in. „Ik heb WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het politieteam van Waddinxveen en Boskoop heeft veiligheid en leefbaar- politie het project ’Doe Effe Normaal’. De Milieudienst Midden-Hol- land heeft relatief veel bedrijfs- onderzoeken verricht in Wad dinxveen en Boskoop. De eerste vier maanden zijn 133 incidenten gemeld, wat een lichte stijging betekent. Over- van de kernvoor- schriften geeft de dienst door aan het Milieuhandhavingsteam van de politie, dat vervolgens stuurgroep Jeugd een bijeen komst waarin de uitgewerkte plannen aan de orde komen. De meldingen over overlast van jeugd zijn in aantal nage noeg gelijk gebleven. Een deel van de groep jongeren van de Havikhoek in Waddinxveen komt onvoldoende de gemaak- na. Met de jonge renwerker werkt de politie nu aan passend beleid. Op 18 van Deelmemers aan de laaste dag van de rolstoelvierdaagse op het terras van Prins Heerlijk aan het K.W.plein. (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEty BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT BEDBODEMS VANAF Terwijl een groep Waddinxveners volgende week naar Pelhrimov vertrekt voor een bezoek aan deze Tsjechische zusterstad, had Waddinxveen afgelopen week de volksdansgroep uit deze stad op bezoek. Ze gaven samen met de Waddinxveense formatie Veselka diverse optredens, waaronder eentje op de markt. De uitwisseling vond plaats vanwege de vriendschapsband die al vanaf 1994 met Pelhrimov bestaat. Twee jaar geleden is de Waddinxveense dansgroep Veselka voor een tegenbezoek in Tsjechië geweest. (Foto:Artistic Art/Liesbeth van derVis.) NASA MATRAS VOORMENSENMET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF WADDINXVEEN - Op 22 juni is er weer een bingo in het Zuidhonk. Er worden negen rondes en een superronde met superprijzen gespeeld. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 135,00. De totaalprijs voor alle rondes is 7,00. Een dubbele kaart kost 12,00, een extra kaart je voor de superronde kost 1,50. Aan het einde is er nog een loterij. De lootjes kosten 0,50 per stuk en I I voor 5,00. De jackpot staat op 62,50. De zaal is open om 19.30 uur en de start is om 20.00 uur. Jeugd alleen toegang onder begelei ding van volwassenen. pen regelden. „Prima gegaan", zegt Martens in zijn opvallende oranje vest. „Voor mensen in rolstoelen stoppen ze echt allemaal." Na de laatste rit met na een lek ker drankje op het terras van Prins Heerlijk aan het K.W.plein een rondje weekmarkt, verzamel den de deelnemers en duwers zich in de Marchandzaal van Sou- burgh. Locatie manager Simon de Jong hield voor een door de eigen keukenstaf bereide maaltijd van soep en prachtige salades, een korte toespraak. Dank aan wet houder Gerts, dank en bloemen voor de drie organisatoren, dank aan de onmisbare vrijwillige du wers en aan de enthouiaste deel nemers. Als speciale herinnering aan deze vierde rolstoelvierdaagse voor iedereen een sprankelende fles wijn met een mooi, zelfge maakt kaartje: Leuk dat u erbij was! Volgend jaar het eerste lustrum. De drie organisatoren staan er al weer klaar voor. Wat begon als een voorzichtig experiment is een doorslaand succes geworden. Vooral omdat alles steeds op rol letjes liep. Maar zeker ook door de belangenloze inzet van velen in de Waddinxveense samenleving. Net als in andere regio’s van het land is het aantal auto-in- braken in Waddinxveen en Bo- het plan. In juni organiseert de skoop opvallend. „Dat aantal is behoorlijk toegenomen”, zo laat Penders weten. De afgelo pen vier maanden kwamen 121 meldingen binnen. „Het heeft niet onze hoogste prioriteit, de daders zijn tenslotte lastig te teckelen.Tot nu toe hebben we maar vijf aanhoudingen ver richt.” De daders gaan vaak per te afspraken fiets of scooter te werk en kie zen de auto’s uit waar de buit goed zichtbaar is. De politie de 25 basisscholen verzorgt de surveilleert nadrukkelijk bij be kende parkeerplaatsen, houdt opvallend gedrag in de gaten en probeert daders op heterdaad te betrappen. Penders: „Pro bleem is dat een auto-inbraak binnen drie seconden is ge beurd. Vervolgens gaat men er snel vandoor en is de dader nauwelijks nog te traceren.” De tredingen auto-inbraken vinden in alle wijken plaats, er zijn geen hot spots waar het aantal hoger ligt. Penders wijst gemakzucht proces-verbaal opmaakt. Bin- van de eigenaren als oorzaak aan. „Mensen laten met gemak hun mobiele telefoon of laptop volgd over de nieuwe Flora- en in de auto liggen.” Overschrijding van de 50-kilo- meterlimiet is 5.276 keer be keurd, overschrijding van de 80-kilometerlimiet 270 keer. Dit laatste is het resultaat van hét regionaal verkeershandha- vingsteam, een vooral bedoeld is om de veilig heid op de wegen in de hele re gio te verbeteren. Bij de snel heidscontroles binnen de WADDINXVEEN - Het regio- team van het Wereld Natuur Fonds (WNF) houdt op zater dag 29 juni de WNF Familiedag. Tijdens dit evenement kan men gratis kennis maken met ’t Weegje in Waddinxveen. Jaar lijks organiseert het Regioteam Gouda en Alphen a/d Rijn een familiedag in een natuurgebied dichtbij huis. Dit jaar is gekozen voor ’t Weegje. Het gebied wordt gekenmerkt door moe raslandschap en elzenbroek- bos. Op en rond de plas zijn veel watervogels te zien. On der leiding van gidsen van de Werkgroep Natuur en Milieu educatie Waddinxveen wordt een avontuurlijke wandeling ge maakt. Deze gidsen vertellen allerlei bijzonderheden over de natuur in dit gebied. Daarnaast wordt de kwaliteit van het wa ter onderzocht onder leiding van een bioloog van het Heem raadschap. Tevens wordt hierbij gezocht naar allerlei zoetwaterbeestjes in de plas. De familiedag begint om 14:00 uur en duurt onge veer zal omstreeks 16:00 u af gelopen zijn. Deelname aan de ze familiedag is gratis. Va tevoren aanmelden hoeft niet. Doe wel je rubberlaarzen aan. ’t Weegje is te vinden aan de Noorringdijk (N207) bij het restaurant Het Praathuis. Faunawet. Na de jaarwisseling zijn op nieuw verlichtingcontroles ge houden. Aansluitend op de be kende campagne ’Wij gaan weer naar school" zijn onge veer tweehonderd bekeuringen initiatief dat uitgeschreven. Bij een eerste gerichte brom- fietscontrole in Boskoop zijn negen bestuurders bekeurd binnen de voor het opvoeren van hun bebouwde kom valt op dat het bromfiets. Twaalf roodlicht controles in Wad dinxveen leverden voor 32 au tomobilisten bekeuringen op. de Linnaeusweg (Boskoop) be- Bij 192 blaastesten kregen 22 droeg het percentage overtre- bestuurders een ders in beide gevallen 16 pro cent. Een controle tijdens wegwerkzaamheden op de Zij- registreerde de politie 221 on- de leidde tot 34 procent over- gevallen met in totaal één dode treders. en 31 gewonden. WADDINXVEEN - Op vrijdag 21 juni vindt alweer de laatste bingo van dit seizoen plaats in buurtcentrum ’de Boog’ aan de C. Huijgenslaan 2. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Na een zomerstop van twee maanden start het nieuwe seizoen weer op 6 september. ZEVENHUIZEN - Agenten za gen vrijdagnacht 14 juni rond 01.00 uur een auto met grote snelheid over de Zuidplas en het Zuideinde rijden. Respec tievelijk haalde de auto snelhe den van 140 km/uur en 160 km/uur. Hierna reed de auto de bebouwde kom van Zevenhui zen in met 60 km/uur, waar 30 km/uur gereden mag worden. Op een gegeven moment is de bestuurder, een 29-jarige man uit Zevenhuizen, uitgestapt en weggerend. De agenten konden hem echter aanhouden. Op het politiebureau kwam de adem analyse uit op 430 ug/l. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. Het politieteam kiest in het ge val van vrouwenmishandeling voor een andere methode dan vroeger. „Als we een melding binnenkrijgen, dan gaan we er naar toe en proberen de nood zaak van aangifte duidelijk te maken. Vroeger zeiden we nog wel eens: ’Denk er maar eens rustig over na’. Nu hechten we groot belang aan die aangifte. Als een vrouw twijfelt, dan be naderen we haar een paar da gen later weer”, zo legt Frans Penders, teamchef van Wad- dinxveen/Boskoop uit. En het werkt, zo merkt de politie. „Het is een verbluffend suc ces.” De coördinator geweld bezoekt in burger vrouwen die slachtoffer zijn geworden thuis. Verdachten van mishandeling worden direct aangehouden zodat de slachtoffers in alle rust kunnen overwegen aangif te te doen. Een ander speerpunt voor deze gemeenten zijn de woningin braken. Het aantal woningin braken is in de eerste periode dit jaar nagenoeg gelijk aan de eerste vier maanden van 2001. Wel is met het totaal van 56 in braken het percentage voor Waddinxveen iets toegeno men. Het politieteam doet nog onderzoek naar een mogelijke dadergroep. De Waddinxveen se wijk de Zuidplas blijft net als voorgaande jaren een hele vei lige wijk wat dit onderwerp be treft. Veel huizen hebben daar een Politie KeurmerkVeiligWo- nen. In beide gemeenten is dit keurmerk sinds januari aan 28 nieuwbouwwoningen en 121 bestaande woningen verstrekt. Ook is het mogelijk de politie te informeren over afwezigheid in de zomervakantie. De politie controleert tijdens de afwezig heid de woning zoveel moge lijk. Aanmelden van afwezigheid kan op het politiebureau door de afwezigheidkaart in te vul len. De Waddinxveense jeugd krijgt ook veel aandacht van de poli- heid als grote aandachtspunten op haar lijstje gezet. Het tie. Het team werkt nauw sa- voorkomen van geweld is daarbij één van de speerpun- men met de jongerenwerker ten. De eerste vier maanden van dit jaar telde de politie van de stichting Jeugd enjonge- in Waddinxveen en Boskoop 67 geweldsincidenten, waar bij in 46 gevallen aangifte is gedaan en er twintig aanhou dingen zijn verricht. Mishandeling binnen relaties heeft extra aandacht gekregen om slachtoffers te bewegen aangifte te doen. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - De politie gaat de ko mende zomermaanden weer sportvissers controleren op het in bezit hebben van een sportvisakte en een vergunning indien ze hun hobby langs de waterkant uitoefenen.Voor vis sen in de binnenwateren is al tijd een sportvisakte van de overheid nodig (behalve indien de visser jonger dan 15 jaar is een welkom van de wethouder en zo’n mooi bosje bloemen.” De 86- jarige mevrouw uit seniorenwo ningen bij Souburgh zit stralend in haar stoel. Deelnemers aan de vierdaagse waren bewoners van de afdelingen ven het zorgcen trum, bezoekers van de afdeling dagverzorging, bewoners van de drie gebouwen met seniorenwo ningen naast Souburgh en enkele elders wonende Waddinxveners. Gedurende de wandelingen, elke dag door een ander deel van Wad dinxveen, waren er stops voor koffie of een ander drankje met een versnapering. Woonpartners Midden Holland, het gemeente huis, de Victorkerk en restaurant Prins Heerlijk aan het Koningin Wilhelminaplein verleenden gast vrijheid. Pastoor Van der Helm en burgemeester Jonkman duwden een middag mee. Els Voogt, Marjan Verduijn (de ini tiatiefneemster van de rolstoel vierdaagse) en René Wilschut, al len medewerkers van Souburgh waren maanden bezig met de voorbereidingen. Anton Martens, secretaris van de Vrienden van Souburgh, had de leiding van de vier routebegeleiders, die onder meer het oversteken van de groe- Door Lotte Hartman WADDIXVEEN - Vrijdagmiddag rond vier uur heeft CDA-wethou- der Dorenda Gerts ongeveer ze ventig handen geschud en even veel boeketjes uitgedeeld aan de deelnemers en duwers van de vierde rolstoelvierdaagse van Zorgcentrum Souburgh. „Ik had vanmiddag mee willen duwen, maar ik moest dringend ergens anders zijn. Dat was geen pro bleem. Souburgh had nog reserve vrijwilligers genoeg”, zegt de wet houder. „Ik vind het geweldig dat zoveel mensen bereid zijn zich in te zetten.” Vier dagen, van dinsdag I I tot en met vrijdag 14 juni, trok de rol stoelvierdaagse door Waddinx veen. Rond de dertig deelnemers per middag hebben genoten. Al leen dinsdag viel er een drupje re gen, maar de speciale regenpakken konden snel weer uit. „Ik heb mijn oude huis weer gezien. Daar kom ik nooit meer. De tuin met al die bloemem, prachtig,” zegt een be woner van het zorgcentrum. Alle deelnemers waren enthou siast over hun wandelingen. „Ik heb twee keer meegedaan en ben nu doodmoe, maar wat is Wad dinxveen mooi en leuk. En dan nog

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 15