Nieuw keukencentrum een succesverhaal Leerlingen kregen een lesje isoleren bij Dubotech sluitingstijden horeca Lage opkomst, veel ergernis bij informatieavond Nekletsel bij kop- staart-aan r i j d i ng Lf t /- xj ctttzz Victor kerk Wandeltocht r Verdachten van zware mishandeling aangehouden Ruimte voor discussie woningbouw in streekplan Fancy fair Sint Tentendorp- feest bij de Overkant Trektochtdienst op de fiets voor senioren -wr '"'"l WOENSDAG 19 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19' Plannen Verhuizing Computer I I V? L Anika voelde wat isoleren inhoudt bij een proefje‘isoleren’. (Foto:Artistic Art/Liesbeth Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. soleerd worden?” Alle kinde ren boden spontaan hun hulp aan. Elise werd de gelukkige. Zij kreeg een grote blazer in haar handen en mocht Anika tot aan haar nek onder de chippies spuiten. Duineveld pakte een bordje met daarop acht weken en in die tussentijd praat men erover.Thuis en ook op verjaardagen. Door de com puteranimatie te tonen krijgt iedereen een goede indruk van de gekochte keuken. Op het ITC is 3000 vierkente meter in gericht met keukens en I000 vierkante meter met sanitair. Voordat we echt gaan bestellen gaan we bij de klant langs om alles goed op te meten. Hier door komen we later niet voor verrassingen te staan. Alle uit breiding en nieuwbouw heeft er toe geleid dat we inmiddels 26 man personeel in dienst hebben. Daarnaast moet je re kenen dat er nog eens rond de 200 man andere werkzaamhe den voor ons uitvoert. Zowel mijn vrouw als ik willen graag dat iedereen die bij ons werkt het naar zijn zin heeft. Er moet hard worden gewerkt en af en toe meer inzet moet kunnen. Ik hou ze ook altijd voor dat het hun zaak is en niet alleen van naar de volgende opdracht terwijl de volgende groep al op de stoep van Dubotech stond om geïsoleerd te wor den. WADDINXVEEN - De Vic tor Activiteiten Commissie (VAC), van de Stichting tot behoud van de SintVictor- kerk, organiseert op zater dag 22 juni een fancy fair, op en rond het Sint Victor kerkplein.Van 10.00 tot 16.00 uur is er een rom melmarkt (geen kleding/meubels), de boe kenkraam en spellen als rad van avontuur, sjoelwed- strijd, grabbelton, kaaslote- rij, envelop trekken en nog veel meer. Ook is er de cadeaukraam, bloemen/planten/tuinbouw- artikelenkraam en een ter ras voor een hapje en een drankje.Tussen 09.15 en 09.30 uur kan men zich op het plein bij de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde) aanmelden voor een fiets- puzzeltocht richting de Sint Victorkerk. De opbrengst komt geheel ten goede aan het in stand houden van het karakteristieke Sint Vic tor kerkgebouw. ZEVENHUIZEN - Op de voordeur van het bedrijf Du botech hangt een geel papier tje: ’puzzelopdracht nummer I staat er op gedrukt. De groepen zeven en acht van alle basisscholen in Zevenhuizen kwamen deze week tijdens de Milieueducatie hier terecht voor een lesje ’isoleren’. Een kwartiertje les in de kelder van Martien Duineveld. „Wat is de relatie tussen energie en milieu?” was de eerste vraag van Duineveld aan de leerlin gen. Een lastige vraag voor de meeste kinderen, het ant woord hadden ze niet paraat. Maar juist daarom waren ze bezig met Milieueducatie en dus legde Duineveld het haar fijn uit. Over isolatie tussen de muren, dubbel glas met een gordijntje ertussen, stilstaande lucht, censoren voor het licht in huis en chippies in de kruip ruimte, zuinige auto’s, broei kaseffect enzovoorts. „Zien jullie deze chippies? Die heb ben we in de kruipruimtes van een heel rij woningen gelegd en zij zullen de komende jaren honderdduizend gulden bespa ren op hun energierekening. In dit huis, waar jullie nu zijn, ge bruikten we vroeger driedui zend en nu nog maar duizend kubieke meter gas per jaar. Dat scheelt een hoop geld én het is goed voor het milieu want er komen minder ge vaarlijke gassen in de lucht”, zo legde Duineveld uit. Duineveld had ook nog een trucje bedacht om de informa tie te laten hangen bij de jon ge bezoekers. „Wie wil later in een geïsoleerd huis wo nen?” Anika stak als eerste haar vinger op en dus mocht zij naar voren komen. Ze kreeg een plekje op een hou ten kistje en kreeg een tonne tje van kippengaas om haar heen. „En door wie wil je gei de tekst: ’Ik ben geïsoleerd’ en hing dat aan de ton. De rest van de kinderen kregen een plekje om de ton en klik zei de camera. Op de foto. Op WADDINXVEEN - De raadszaal in het gemeentehuis was afgelopen woensdagavond geheel gevuld met stoe len. Burgemeester Jonkman en een gemeentemedewer- ker waren aanwezig om bewoners te informeren over de plannen voor verruiming van horecasluitingstijden. Maar bij aanvang waren slechts twee stoelen door bewoners bezet. Ook twee raadsleden en een afgevaardigde van Koninklijke Horeca Nederland waren gekomen. De rest van de zaal bleef leeg. De twee bewoners konden hier door wél al hun ergernissen rondom de horecaoverlast op tafel gooien. En overlast is er, zo vertelde ze. Van ver nieling tot geluidsoverlast in de vroege uurtjes en afval op straat. Door de unieke indeling en in richting van het gebouw is er ook een gezellige Saloon ont staan. De inrichting en aankle ding is een duidelijk voorbeeld van inbreng van het gehele per soneel. Om de containers die buiten staan uit het zicht te ha len is er op de ramen een fraaie schildering gemaakt waarbij de het idee hebt in Mexico te zijn beland. Diverse zitjes, een su per de luxe ingerichte keuken waar kookdemonstratie gege ven kunnen worden maken er WADDINXVEEN - Speeltuin vereniging de Overkant organi seert vanaf woensdag I9 juni weer het jaarlijks terugkerende tentendorpfeest. Op de woens dag kun je vanaf 14.00 komen spelen, Knutselen, schminken en nog veel meer, ’s Avonds kunnen de kinderen er blijven eten. Op donderdag ben je na school van harte welkom en eten we ook weer in de speel tuin. En op vrijdag slapen de kinderen in de grote tent, Je komt na school met je slaap- spullen, eet bij ons en de ou ders kunnen ’s avonds nog even komen kijken. Zaterdagochtend is er een gezamenlijk ontbijt. Voor leden is het gratis, niet-le- den betalen twee euro per dag of vijf euro voor alle dagen. Voor meer informatie: Lia Vuik 06-13596677. „In onze nieuwe vestiging heb ben we vele mogelijkheden. De ruime en gevarieerde opzet geeft elke opgestelde keuken en/of badkamer de waarde die ze verdient. Wanneer de klant met de verkoper het plan be spreekt gebeurd dit aan aparte bureau’s en niet meer aan een keukentafeltje. De klant krijgt van ons een tekening en een aanzicht mee dat via de compu ter wordt gemaakt. Dat heeft het voordeel dat hij tot aan de levering elke dag kan zien hoe zijn nieuwe keuken er uit gaat zien. Levering duurt minstens mij. Marianne heeft daarom ook een heel goed contact met de vrouwen en partners van onze werknemers. Een keer per jaar gaan de dames met el kaar uit. Door deze band weet je veel meer van je mensen en kun je er rekening mee houden wanneer er in een gezin iets even niet lekker zit.” ZEVENHUIZEN - De politie heeftop 11 en 12juni drie per sonen aangehouden op verden king van zware mishandeling van een 19-jarige man uit Ber- kel en Rodenrijs op zondag 2 juni omstreeks 02.30 uur. De 19-jarige man liep ernstig letsel op in het gezicht na een ruzie in een uitgaansgelegenheid op de Zuidplasweg in Zevenhui zen. De man had even daarvoor zonder enige aanleiding ruzie gehad met een nog onbekende man. De onbekende man die zeer agressief reageerde op het slachtoffer duwde hem een glas in het gezicht. Hierna is de agressieve man er vandoor ge gaan in zijn auto de gewonde man bloedend achterlatend. De twee portiers van de uitgaans gelegenheid hebben nog ge tracht de agressieve man te stoppen maar dit is mislukt. Na uitgebreid onderzoek kon de van der Vis.) WADDINXVEEN - Een 29-jari- ge man heeft bij een kop- staart-aanrijding op de Hene- gouwerweg dinsdag I I juni rond 13.30 uur nekletsel opge lopen. Hij moest op een gege ven moment noodzakelijker wijs remmen. De vrachtwagenchauffeur die ach ter hem reed, een 19-jarige politie de identiteit van twee personen achterhalen. Een I9- en een 21-jarige man uit Bleis- wijk werden op dinsdag 11 juni aangehouden. Woensdag I2 ju ni werd een derde persoon, een 19-jarige man, eveneens uit Bleiswijk aangehouden. Uit de verhoren bleek dat de ruzie was ontstaan tussen de man uit Berkel en Rodenrijs en de I9- jarige man uit Bleiswijk. Nadat deze laatste een klap kreeg van een ander haalde de derde aan gehouden verdachte uit naar het slachtoffer. De verdachten gingen ervandoor met een voertuig die bestuurd werd door de 21-jarige man. De ver dachten worden op vrijdag I4 juni voorgeleid aan de officier van justitie. Tegen de verdach ten wordt proces verbaal opge maakt, daarnaast kregen zij een toegangsverbod van vijf voor deze uitgaansgelegenheid. dereen een routeplan om te gaan fietsen. Voor de kinderen en sportievelingen is er ook ge legenheid om te skeeleren ofte steppen aan het eind van de route. Bij aankomst op de bui tenlocatie wordt er eerst ge zongen, na afloop is er een klei ne barbecue. Bij slecht weer wordt er een alternatief plan in werking gezet. Deelname be draagt 2,50 euro p.p. Deze bij drage gaat naar het bovenver melde doel. Voor meer informatie: J. Bronswijk, tel. 613288. man uit Etten-Leur, kon niet op tijd remmen en reed hem van achteren aan. Hierop reed de 29-jarige man tegen een 35-ja- rige Goudse die voor hem reed. Zij reed op haar beurt te gen een 70-jarige Hagenaar aan. De man is behandeld in het Groenehartziekenhuis waarna hij weer naar huis kon. DEN HAAG/REGIO - Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland willen meer tijd nemen voor overleg alvorens over te gaan tot het vaststellen van een nieuw Streekplan. Er komt een tweede overlegronde om met gemeenten te praten over knelpunten op het gebied van woningbouw en bedrijventer reinen. In de vorm van regiovi sies hebben gemeenten al een bijdrage geleverd aan dit proces maar voor woningbouw en be drijventerreinen moeten nade re afspraken gemaakt worden. De provincie vindt het van we zenlijk belang dat de ruimtelijke een soort restaurantje van Wim Slingerland zit nog boor devol plannen want hij wil hier ook groepen gaan ontvangen De Waddinxveense topkok Ruud van Gils geeft op zaterdag demonstraties. Het nieuwe pand is in vijf weken tijd totaa ingericht maar biedt nog eer keur aan creatieve mogelijkhe den. Aan Wim zal het niet lig gen. Met zijn 56 jaar vindt hi het eigelijk wel welletjes, maar nog geen tijd om op te houden „Dit is wel mijn laatste kunst je”, zegt zij. „Hoewel de volgen de generatie wel in de zaak meewerkt staat daadwerkelijke opvolging nog in de ijskast Wim maakt zich er niet druk om. Komt tijd, komt raad. Het Keukencentrum Waddinx- veen is open van maandag toi en met zaterdag. Wim weigert om de zaak open te stellen op zon- en feestdagen. Mensen die een keuken willen kopen doen dit niet op deze dagen. (KS) Reden voor de lage opkomst was volgens de Zuidkadebewo- ner duidelijk: niemand wist het. „Waarom heeft de gemeente niet iedereen huis aan huis uit genodigd met een brief?” Ook het vertrouwen in de gemeen te speelt volgens de man een rol. „De mensen die ik hierover sprak kwamen niet omdat ze denken dat het niet helpt.” Voor burgemeester Jonkman een slecht argument en zeker geen waarheid. Om andere be woners toch nog een kans te geven, overweegt de gemeente de informatieavond in juli te herhalen en dan op een andere manier met bewoners te com municeren. Het spuien van er gernissen was er door de lage opkomst niet minder om. „De laatste drie jaar vind ik elke za terdagochtend allerlei afval in mijn tuin. Van wodka- en bree- zerflessen tot kratten bier aan toe. En plantenbakken zijn soms ineens verdwenen. Het is alleen, op vrijdagavond dat de jeugd voor overlast zorgt. Dan is de disco in Zevenhuizen en de kroeg in Reeuwijk dicht en komen ze per scooter naar het raadhuisplein om er met krat ten bier en veel muziek te han gen. Burgemeester, u zou op za terdagochtend eens een rondje door het dorp moeten lopen, om te zien wat u dan allemaal aantreft”, zo sprak de Zuidka- debewoner. De tweede aanwezige bewoner heeft met dezelfde problema tiek te maken en vulde aan: „Ik lig soms tot zes uur in de och tend te swingen in mijn bed, ik slaap elk weekend met oordop jes in mijn oren. Het telefoonnummer van de politie staat in mijn telefoon ge programmeerd. En ik ben wel wat gewend hoor, ik heb jaren in Amsterdam boven een WADDINXVEEN - Op zondag 23 juni wordt er eenTrektocht dienst georganiseerd met als thema: ’Sta(p) op om door te geven’. Dit opstappen gebeurt dus ook daadwerkelijk door de deelnemers, namelijk op de fiets. Om I3.3O uur is er eerst in de Ontmoetingskerk (Groens voorde) een korte presentatie van het doel waarvoor dit jaar geld wordt ingezameld: klein schalige opvang van Albanese kinderen door Nederlandse vrijwilligers. Daarna krijgt ie- het motto dat we altijd hebben gehanteerd overeind gebleven. Dat is het leveren en plaatsen van een complete keuken en vooral service geven. Wanneer een klant bij ons een keuken koopt inclusief apparatuur, bo venblad, kranen en tegels wordt deze ook in een keer ge plaatst en afgemaakt”, vertelt Wim Slingerland. „De nieuwe vestiging ligt jammer genoeg niet in Waddinxveen. We heb ben verschillende plekken be keken maar of ze waren niet geschikt, of er moesten allerlei procedures worden doorlopen om een vestiging mogelijk te maken. Om kosten en tijd te sparen hebben we onze gren zen verlegd naar hier. Ik heb op verschillende dagen en tijden gekeken wat er hier zoal langs komt en vooral hoeveel er langskomt. Dat verbaasde me en daarom zag ik de plek hele maal zitten. De tuin is door mijn personeel op de openings dag nog volgezet met planten. Het parkeerterrein zal worden afgesloten zodat alleen onze klanten hier kunnen parkeren. Het goedlopende restaurant van de buren vraagt ook veel parkeerruimte, maar dat moet men elders zoeken.” pianobar gewoond, maar hier is de overlast erger.” De twee bewoners waren het er wel over eens. De sluiting stijden mogen best verruimd worden. Als middel om de overlast te beperken. „Als ze daardoor langer in de kroeg zitten, zorgen ze buiten voor minder overlast”, zo hoopt de Zuidkadebewoner. Druppelsge wijs naar huis toe gaan, daar hoopt het college op. Twee PCW-raadsleden waren ook naar de bijeenkomst gekomen, om nog maar eens te stellen dat de PCW er mordicus op tegen is. „Ik begrijp het niet hoor, voor mij is het de omgekeerde we reldje gaat toch niet de kraan opendraaien als er zoveel over last is? Je moet eerst handha ven, dan pas kijken naar een verruiming”, sprak Anker. Maar daar staat de PCW voor lopig alleen is.Jonkman kijkt lie ver naar de proef in Gouda, waar de eerste ervaringen po sitief zijn. En de spreker namens Konink lijke Horeca Nederland voegde daar nog wat gemeenten aan toe: „Ook in Leiden, Bodegra ven en Reewijk zijn voorbeel den waar er positief op wordt gereageerd. Bij verruiming gaan mensen weg als ze naar huis willen en dus blijven ze niet op straat hangen.” De bewoners lijkt het wel wat. „Als jongeren een café om 1.00 uur moeten verlaten, gaan ze op straat hangen. Dat voorkom je met een verruiming van de sluitingstijden.” De gemeente beloofde de aan wezigen om hun klachten nog eens met de horeca en politie op te nemen. WADDINXVEEN - Op dinsdag 25 juni organiseert afdeling se- niorenwerk van Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf is er gelegenheid om ’n kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank- activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting de wijk Zuid. Daar start de tocht van ruim 10 kilo meter richting Gouda via ’t Weegje’. In de kantine van de hockeyclub in het Groenhoven park wordt een koffie- en lun chstop gehouden. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met el kaar na te praten onder het ge not van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Vooraf in schrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedra gen 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (max. I ,- ).Voor meer informatie over de wandeltochten: S.WW, tele foon (0182) - 615555 of 631932. De volgende wandel tocht is gepland op dinsdag 23 juli. de opnieuw hetzelfde en het uiteindelijke plan om dit bedrijf over te nemen ging niet door. Intussen verkocht ik al wat keukens aan familie en vrien den. Op een dag stond ik bij toeval voor de Waddinxveense brug te wachten toen ik het pand aan de Henegouwerweg te huur zag staan. Nog diezelf de avond had ik het huurcon tract getekend. Aan Marianne durfde ik het niet te vertellen. Dat heeft een week geduurd want toen wist ik dat ik op alle leveranciers kon rekenen die ik kende. We openden Keuken centrum Waddinxveen op 10 april 1989.Vanaf het begin heeft het centrum goed gelopen en daarom werd het al na vier jaar noodzakelijk een nieuw pand te zoeken. Dat was Marianne’s idee en zij vond de locatie in het voormalige pand van Brou wer aan de Zuidkade een goe de optie. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Gemarkeerd door een reus achtige opblaasolifant werd on langs het Keukencentrum Wad dinxveen op het ITC-terrein geopend. Wim en Marianne Slingerland hebben kans gezien om in ruim 12 jaar tijd een ge zonde onderneming op poten te zetten. „Ik moest al jong aan het werk”, vertelt Wim. „Als zoon uit een gezin met zes kinderen moest je wel. Ik ben geboren bij het sluisje in Waddinxveen, mijn vader was eigenaar van een klein meubelfabriekje. In de volksmond werd dit de schop- penschuur genoemd want hij maakte veel gereedschap wat in de land en tuinbouw werd ge bruikt.” Het ondernemers schap heeft Wim dus van geen vreemde. „Ik begon op mijn vijftiende met mijn eerste baan. Dat was bij machinefabriek Van den Berg in Waddinxveen. Daar haalde ik in de avonduren ook nog mijn metaal B, mijn avond school en mijn rijbewijs. Dat was toen nog eenvoudig en ook een groot rijbewijs was niet zo’n probleem. Ik kwam toen op de tekenkamer terecht maar dat is niets voor mij. Daarna ben ik chauffeur gewor den en heb vijf jaar op het bui tenland gereden. Maar ja, dan krijg je verkering, je trouwt en er komen kinderen. Dan is al tijd weg ook niet goed voor je familieleven. Toen ik 29 jaar was kon ik ver koper worden bij Verkerk. Daar kreeg ik de kans om wat nieu we ideeën door te voeren het geen tot een omzetstijging leid de van 2,5 naar 6 miljoen gulden in vijf jaar tijd. Dat bleef blij de concurrentie niet onop gemerkt en ik werd wegge kocht door Brugman keukens in Hoofddorp. Hier herhaalde zich het succes en toen kwam de Keukenhal in Numansdorp die mij wegkocht. Daar gebeur- Tj^fjQQGr>Gj[]<3 In 1993 werd de overstap ge maakt en inmiddels waren er twee full-time werknemers en twee partimers. Ik zal nooit de ze verhuizing vergeten.We had den heel wat te doen in het pand en toen de opening een maal was geweest waren we echt aan ons eindje. We zijn toen een weekje op vakantie geweest en de klanten die voor een gesloten deur hadden ge staan kwamen later terug. Be halve keukens zijn we toen ook sanitair gaan verkopen. Hoewel we de eerste week geen keu kens hadden verkocht bleven we hoop houden voor de toe komst. En niet onterecht. In de keukenbranche is heel wat ge wijzigd. Verkochten we in 1993 een dure keuken voor 8000 gulden, nu leveren we ze voor het tienvoudige. Uiteraard is de samenstelling en het materiaal ook sterk veranderd. Toch is Marianne en Wim Slingerland in hun pas geopende Keukencentrum op het ITC-terrein. (Foto: Lex Fioole) kwaliteit, de vitaliteit en de leefbaarheid van het landelijk en stedelijk gebied behouden blijven. Voor wat het stedelijke gebied betreft is al veel informatie door de gemeenten aangele verd. Over het landelijk gebied is echter minder bekend. Aan gezien het Groene Hart een belangrijk deel vormt van het streekplangebied is het nood zakelijk daar afspraken over te maken. Met name over de in vulling en afstemming van de beleidsterreinen natuur, groen, landbouw en water is meer duidelijkheid gewenst. VERMIST: Waddinxveen: Rode kater, wit te staartpunt, chronische nies ziekte, klein van stuk (Noor- deinde). Zwarte kater, witte bef, linksachter witte poot, aan andere poten witte tenen, heeft oormerk (Noordkade). Lap- jes/cyperse poes, wit met zwart-bruin-grijze vlekjes, erg klein van stuk (Vondellaan). Moerkapelle: Rode kater (Moerkapelse Zijde). GEVONDEN: Waddinxveen: Lapjespoes me veel witte aftekeningen (Sirius) Rode kater, witte bef en sokker (Al 2). Zevenhuizen: Zwarte kat, witte sokken, snuit en bef, op linker achterpoot wit vlekje (Twee- manspolder). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uv melding op internet. Kijk voot recente gegevens op www.die- rencentrale.nl T

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19