Zilveren schoen-winnaars spelen alle wedstrijden Brug tot Brug Zwemfestijn: zwemprestatietochten, sprietlopen en estafette M I Van de Leur weer Schaken in waddinxveen: terugblik Tennis in de regio kampioen f Be Fair weer in Een goed verloop met een regenachtig einde Nieuw record Blokland met Open Peugeot Jeugdtoernooi 2002 0172 21 37 15 info@loo.nl Niels Koetsier Kwalificatie NK leden Rolling ’90 MOERKAPELLE - Het was een spannend weekeinde voor de pupillen B en aspi rant B van rolschaatsvereni- ging Rolling ’90. Zij konden zich kwalificeren voor de Nederlandse Kampioen schappen. Het beste van de drie wedstrijden telde en de beste vijf mochten door. Het strijdtoneel vond plaats in Nieuwegein. Het resul taat: twee eerste plaatsen met figuren voor Mariotte Vonk en Daphna Bontebal bij de pupillen en een twee de plaats voor Claudia Jon ker bij de Aspiranten. Mark Bakker presteerde optimaal bij het vrijrijden. Met drie dubbelsprongen,Axels en o.a. een zweefpirouette in een kur wist hij alle andere deelnemers voor te blijven. De tweede plaats ging naar Nieuwegein, de derde plaats was voor Claudia Jonker op de voet gevolgd door Emily van ’tWout en Ingrid Os kam. Dit resulteerde na drie wedstrijden.in promotie naar de Nederlandse Kam- pioenschppen van Lindsey Krijgsman, Mariotte Vonk, Daphna Bontebal, Mark Bak ker, Claudia Jonker, Lizzy Quick, Emily van ’tWout en Ingrid Oskam. Andere Rol- ling’90 NK-deelnemers die zich al eerder plaatsen: paar tijden pup. Elja Kamp en Colin Hoogendoor,Tamara Bontebal en Mark Bakker. Chantal Hertog en Elja Kamp.Tamara Bontebal, Ste- fanie Hathie,Valerie Krijgs man. Vrije klasse: Maria Os kam, Ingrid Oskam, Elise Hoogendoorn. Jeugd Comb.lris Dijkema, Sjoukje v. Haastert, Danielle Hoogendoorn, Jeugd figuren: Lizzy Quick, Emily van’t Wout. Senioren: Rona Dijke ma. nationale ploeg naar Sevilla HYPOTHEKEN Uitslag de Sperwer streekafdeling J 1 sur Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel VAN DER LOO f HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN) PENSIOENEN Kom ook eens langs voor onze speciale nieuwbouwtarieven! I t w bl' WOENSDAG 19 JUNI 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Door Bert Hertog VVSB (Foto: Artistic ArtILiesbeth van der Vis.) Pieter van der Loo ADVIES BEMIDDELING PAGINA 25 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. plaats, had de prijs voor de bes te score in de B-afdeling. Erik Hennink, 20ste, had de prijs in de C-afdeling. Jan Kraijesteijn, 34ste, had de prijs in de D-af- deling. Stand: I.Van Putten, 2. R.Dan- nis, 3. Jansen, 4. W.Hennink, 5. Philipse, 6. Van Os, 7. Van Wou denberg, 8. Van Nieukerke, 9. A.Hennink, I0. H.De Roodt, I I. Van Vuuren, I2. Kardol, I3. Smitskamp, I4. Mulder, I5. Van der Knaap, I6. Ellers, I7. De Louw, l8.Van der Born, I9. Hil debrand, 20. E.Hennink, 21Kui per, 22. Van der Hoek, 23. De Bruijn, 24. Muit, 25. Prins, 26. Van den Belt, 27. H.van Offe ren, 28. N.Dannis, 29. Den Drij ver, 30. Erkelens, 31Van der Heiden, 32. Van der Starre, 33. Versluis, 34. Kraijesteijn, 35. Smit, 36.Van Sandijk, 37. Bronk, 38. Van Erk, 39. Klaassen, 40. Hordijk, 4I. D.van Offeren, 42. Asscheman, 43. H.E.van Offe ren, 44. Ritter, 45. Van der Veen, 46. Draaisma, 47.Torenbeek, 48. Van der Vlist, 49. Markus, 50. Ritmeester, 5I. Klijn, 52. J.de Roodt, 53. Boussaid, 54. Snel, 55. Girdhari, 56. Spelt. Meeste partijen gespeeld: Van Sandijk, D.van Offeren: 34. Min ste,partijen gespeeld: Markus: 0. Meeste partijen gewonnen:Van Putten: 20. Meeste remises: Van Vuuren, I6. Minste remises:Van Erk, Draaisma, Van der Vlist: I. Minste partijen verloren: Van Putten, 3. Meeste partijen verloren: Gird hari: 25. Hoogste percentage: Hordijk, I00. WADDINXVEEN - Niels Koet sier sprong een nieuw per soonlijk record bij de wedstrij den in het polsstokverspringen in Linschoten. De jeugdige Waddinxvener haalde een af stand van 11.31 meter wat hem een tweede prijs opleverde in de groep Jongens B achter Jelle Schouten (Lopik) met 11.77 meter. De wedstrijd in de top klasse werd gewonnen door Remco van den Berg (Lopiker- kapel) met 17.89 meter.Vrijdag- avond wordt vanaf 19 uur ge sprongen in Jaarsveld. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense atleet Joost Blok land zal komend weekend met de nationale atletiekploeg deel nemen aan de Europa Cup First League in het Spaanse Sevilla. Blokland zal er uitkomen op zijn favoriete onderdeel; de 3000m Steeple Chase. De atleet van Av Gouda heeft met 8.53.71 de snelste tijd van dit seizoen op zijn naam staan. verwacht. Ik heb goede wed strijden gespeeld, maar ook mindere. Bij de uitreiking werd door omstanders gezegd: ,we gaan volgend seizoen eens op je letten’. Als team kunnen we niet tevre den zijn over de prestaties in het afgelopen seizoen. Ik vind zelfs dat we hebben gefaald. Rond de winterstop stonden we maar een paar punten ach ter op koploper Rohda’76. Daarna verloren we drie wed strijden en speelden we er een gelijk. Er zat zelfs geen periode- een jaar later door doelman Ralph Boonstoppel. Boonstop- pel keept nu bij Zevenhoven, Saouny en Rene Minnee heb ben overschrijving aangevraagd naar Jodan Boys, dat in de tweede klasse uitkomt. Voor Martijn Peters (22) was het een verrassing dat dit keer de zilve ren schoen door hem werd ge wonnen. Bij Be Fair worden na elke wedstrijd door .kenners’ for muliertjes ingevuld. Peters, die zijn tweede seizoen in het eer ste elftal van Be Fair er op heeft zitten: „Ik had het niet een beter seizoen, maar we spelen in een echte streekafde- ling die behoorlijk zwaar is. We krijgen een jong elftal.Te verge lijken met het elftal dat in het afgelopen seizoen bij Rohda’76 uit speelde en toen verrassend met 2-1 won. De gemiddelde leeftijd was toen 21 jaar". Met nog enkele Be Fair-voetballers maakt Martijn Peters deze week de vijfdaagse trip mee naar Waddinxveens zusterge- meente Pelhrimov in Tsjechië. „Een leuk besluit van het sei zoen", zegt hij. Om de zilveren schoen, een ini tiatief van elftalleider Harry Cuvelier van WSE, werd in 1996 voor het eerst gestreden. John Moons, de noeste verdedi ger, werd de eerste winnaar. Daarna kwam de prijs in bezit van Marcel van Dijk (1997), Guido Hack (1998), Thijs van der Voort (1999), Martijn van der Wal (2000), Rene Boek horst (2001) en nu dus voor de tweede maal Marcel van Dijk. Harry Cuvelier, werkzaam bij het juweliersbedrijf Spruyten- burg, dat de schoenen en bijbe horende enveloppe met inhoud beschikbaar stelde, stopt bij WSE als elftalleider. Hij wordt vervangen door zijn voorgan ger Jan Sterk. Cuvelier wil zelf weer gaan voetballen. Marcel van Dijk (33), die gym nastiekleraar van beroep is, kwam op 17-jarig leeftijd in het eerste elftal van WSE. De aan voerder heeft er inmiddels elf seizoenen en vijf seizoen bij het hoger spelende Alphense Boys opzitten. Afgelopen seizoen speelde hij linkervleugelverde- diger en was nieuweling Fred van ’t Veldt vrije verdediger, de plaats die Van Dijk voorheen in nam. Had hij zijn uitverkiezing verwacht? Marcel van Dijk: „Ik begreep van trainer Ben Stu- kart dat ik er goed voor stond. WADDINXVEEN - De laatste dag van Waddinxveen Wandelt was een beetje een dom per, zo vertelt de organisatie.Vijf minuten voor terugkomst kwam de regen uit de lucht vallen. „Helaas kun je het weer niet bestellen”, zo kijkt H. Sirre op de afsluiting terug. Maar het verloop in het algemeen was heel goed. De stemming zat er alle dagen in. In totaal hadden 1840 mensen zich ingeschreven, naar schatting liepen er nog eens 200 mensen mee die niet voor een medaille gingen, maar bijvoorbeeld als begeleiding. Dit is ongeveer het zelfde aantal als vorig jaar. (Foto:ArtisticArt/liesbeth van derVis.) GOUDA/WADDINXVEEN - Het programma voor de ten nistoernooien in de komende weken is: 17-22 juni: Be Fair, 17-23 juni: Gouderak, 24-30 juni: Stolwijk, 24-30 juni: TV Waddinxveen (De Woerd), 24-30 juni: Lo- ve’70 Moerkapelle, 1-7 juli: Gouwe Smash (Waddinxveen), 1-7 juli: Zevenhuizen, 8-14 juli: Be Quick (Gouda), 15-21 juli: DE-toernooi TV Waddinxveen, 15-21 juli: Goudse Stroopwafel WADDINXVEEN - Verona van de Leur (16) prolon geerde bij wedstrijden in Heerenveen haar nationale titel turnen. De Waddinx- veense turnster, die in april vier keer zilver won bij de EK in het Griekse Patras, behaalde 37.150 punten. De puntenwaardering op de vier onderdelen waren: sprong 9.375, brug 9.575, balk 8.900 en vloer 9.300. De eindstand: I.Verona van de Leur (Pro Patria 37.150 p., 2. Renske Endel 36.463 p., 3. Gabrielle Wammes 35.600 p.,4. Mo nique Nuyten 34.113 p., 5. Laura van Leeuwen 33.888 p.Voor titelprolongatie zorgde eerder Elvira Becks in 1991 en 1992. Vervolgens was Verona van de Leur ook succesvol in de toestelfinales. De Wad- dinxveense turnster werd eerste op sprong (9.425), balk (8.825) en vloer (9.400) en eindigde als tweede achter Laura van Leeuwen. De 16-jarige Haagse, die eveneens bij Pro Patria in Zoetermeer turnt, behaalde 9.525 pun ten tegen Verona van de Leur 9.513. Renske Endel, favoriet op dit toestel, werd derde. Half augustus neemt Verona van de Leur deel aan invitatie-wedstrij- den in Peking. start- en finishplaatsen. De Provincie Zuid Holland legt de scheepvaart stil. De start van de 3700 meter in Boskoop zal muzikaal omlijst worden door de Boskoopse scoutingband en begeleid door de muzikale klanken van de Bietenbouwers zullen de zwemmers richting Waddinx veen vertrekken (start onge veer 15.10 uur). Om 16.30 uur zullen zij vergezeld worden door de zwemmers die de 1000 meter gaan afleggen. Zij starten ter hoogte van het be drijvencomplex Gouwestaete, de voormalige kabelfabriek. Om 17.00 uur starten de 400 meter zwemmers ter hoogte van de Waddinxveense loswal. De eerste 3700 meter zwem mers zijn dan al lang binnen. Voor deze langste afstand heb ben zich al bijna 75 deelnemers opgegeven. De organisatie zorgt voor vervoer van deze zwemmers naar de start en hun kleding wordt terugge bracht. Gelijktijdig met de zwempres- tatietochten organiseert Gou westaete het verkleed sprietlo- pen en zal er een bedrijven- en verenigingsestafette plaatsvin den. Dit gebeurt op het evene mententerrein aan de Zuidkade en Nesse van Wadd’lekkeR. Het sprietlopen, aanvang 15.30 uur, gaat als volgt: er komt een WADDINXVEEN - Postdui venvereniging de Sperwer hield met 343 duiven een wedvlucht vanuit Chantilly, afstand 353 km. Lossingstijd 10.00 uur. De weersgesteldheid was matige w.z.w. wind. De eerste duif arri veerde om 13.51, snelheid 1523 m.p.m. De laatste duif arriveer de om 14.01 uur. De uitslag: I- 9 Joh.L. Bol; 2 D. Breedijk; 3 D. Heeren; 4-5-7 Mw. G. Toor; 6 Mw. A. v.d. Made; 8 C.A. Bode; 10 A. de Wit. Ik nam regelmatig een training van hem over als hij met het elftal onder 23 jaar op stap was. In het seizoen wordt wei nig over de zilveren schoen ge- sproken.Tegen het einde van de competitie begint het in de groep te leven. In de nacompe- titie heb ik doordat blessures had niet getraind, maar wel ge speeld. De opkomst bij trainin gen en inzet voor de club wordt meegeteld in de beoor deling. De meeste concurrentie verwachtte ik van doelman Re ne Boekhorst, die de schoen vorig jaar won". Van Dijk en zijn ploeggenoten konden het seizoen niet bekro nen met promotie naar de der de klasse. „We hebben er aan mogen ruiken.de kansen zijn er geweest. Ik denk dat we een betere ploeg hadden dan Ber nardus. Volgend seizoen krijgen we een nieuwe kans. De groep is intact gebleven. We zijn inge deeld in een afdeling die door de club is aangevraagd. Ik bekijk per seizoen hoe lang ik nog in de selectie voetbal. Ik ben ge stopt met het trainen van de F- pupillen.Wel ga ik de B-junio- ren trainen en coachen". Bij Be Fair wordt er minder lang om de zilveren schoen ge speeld. In 2000 werd de schoen gewonnen door Ihmed Saouny, WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair is voor de nieu we competitie, die op 7 sep tember begint, ingedeeld in de derde klasse C met Bergam bacht, BVCB (Bergschenhoek), Floreant (Boskoop), FC Per- kouw (Berkenwoude), PPSC (Schiedam), Rohda’76 (Bode graven), Schoonhoven, Siveo (Zegveld), Soccer Boys (Bleis- wijk), Spirit (Ouderkerk aan den IJssel) en WK (Schiedam). Moerkapelle komt uit in een Leids georiënteerde vierde klasse A met Abbenes, Alphia (Alphen aan den Rijn), Hazers- woudse Boys, Kagia (Lisser- broek), Kamerik, Koudekerk, Linschoten, LSVV (Leiden), Sportief (Woerdense Verlaat), TAVV (Ter Aar) en (Noordwijkerhout). In het zondagvoetbal speelt WSE in de vierde klasse A te gen Alphen, Bernardus (Hazers- woude-Rijndijk), Bodegravem, DONK (Gouda), Floreant (Bo skoop), GSV (Gouda), Kic- kers’59 (Leimuiden), MMO (Hoogmade), Nicolaas Boys (Nieuwveen) en SC Woerden. Het gepromoveerde Groene weg komt in de vierde klasse F uit tegen Alexandria’66 (Rot terdam), Antibarbari (Rotter dam), Dilettant (Krimpen aan de Lek), Duivsteijn (Rotter dam), Haastrecht, Lekkerkerk, Moordrecht, SMV/Hillegers- berg, SVS (Capelle aan den IJs sel), Swift Boys (Rotterdam) en VOC (Rotterdam). Waddinx veen speelt in de vijfde klasse D tegen Aeolus (Rotterdam), Am- merstol, Bergambacht, Goude rak, Kamerik, SV Ommoord (Rotterdam), Oudewater-OVS, RVC’33 (Reeuwijk), Soccer Boys (Bleiswijk) en Stolwijk. spriet (heipaal) van ongeveer 15 meter lengte, vanaf de wal boven het water van de Gouwe te hangen. De bedoeling is dan dat je vanaf de kant zo ver en zo snel mogelijk over de spriet naar het einde toe loopt. Wie het verste komt of het snelste is, is de winnaar. Er zijn prijzen voor de beste sprietloper en voor diegene die het leukst verkleed is. Inschrijving staat open voor iedereen die in het bezit is van een diploma. De zwemmers van de bedrijven en vereningingsestafette zullen al lemaal eenmaal de spriet moe ten ronden (te zwemmen af stand 30 meter). Een team bestaat uit 8 deelnemers. De aanvang is rond 17.30 uur. Deelnemers worden verzocht zich tijdig in te schrijven. In schrijving op de dag zelf is in verband met de veiligheid be perkt mogelijk. Inschrijving kan tot ongeveer 1,5 uur voor de start in het voormalige pand van het Keukencentrum Wad dinxveen aan de Zuidkade 6. Voor algemene informatie: Niek de Leeuw (tel. 0182- 610261, e-mail n.a.deleeuw@freeler.nl en voor inschrijving bij Rens van der Meer (tel.nr. 0182-619712, e-mail lvdmeer@tref.nl) ofVer- onica van Wijk (tel.nr. 0182- 614877, e-mail veronica.van.wijk@planet.nl WADDINXVEEN - Dit jaar be staat zwem- en poloclub Gou westaete 75 jaar. De jubileum commissie ’75 jaar Z&PC Gouwestaete’ organiseert naast een reünie ook een groots evenement voor niet di rect betrokkenen: het Brug tot Brug Zwemfestijn. Een unieke gebeurtenis, die op 29 juni (tij dens het Wadd’ LekkeR festi val) zal plaatsvinden. Het be langrijkste en ook zwaarste onderdeel is een zwemtocht van de Boskoopse naar de Waddinxveense hefbrug. Hier bij moet een afstand van 3700 meter ’overbrugd’ worden. Ook is er een start op 1000 meter en op 400 meter afstand van de Waddinxveense hefbrug. De veiligheid van de zwemmers staat voorop. Zo is de kwaliteit van het zwemwater al enkele malen gekeurd en vooralsnog beoordeeld als veilig zwemwa ter. De watertemperatuur be draagt al bijna 20 graden. De Waddinxveense Reddingsbri gade heeft een beveiligingsplan opgesteld en in nauwe samen werking met de politie, brand weer en EHBO alsmede dui kers van Divecenter Capelle en enkele andere reddingsbrigades worden alle zwemmers goed in de gaten gehouden. De Bo skoopse scouting van de Mr. van Daal groep draagt zorg voor de aankleding van veilige WADDINXVEEN - De zilveren schoenen, die jaarlijks bij de voetbalverenigingen WSE en Be Fair worden uitge reikt aan de meest waardevolle speler van het seizoen, zijn overhandigd aan Marcel van Dijk en Martijn Peters. Beide voetballers hebben een ding gemeen: zij speelden in het afgelopen seizoen alle wedstrijden voor hun club mee.Van Dijk speelde de laatste wedstrijden wel op zijn tandvlees. De ras-WSE’er was in de nacompetitie-wed- strijden niet blessurevrij, maar speelde toch mee om de Waddinxveense vereniging aan de begeerde promotie naar de derde klasse te helpen. De op strafschoppen ver loren wedstrijd tegen Bernardus deed echter de deur toe. Een week later moest Bernardus het derdeklasser- schap toch prijs geven door te verliezen van Foreholte uit Voorhout. titel meer in", vertelt de kwieke middenvelder, die echter ook als vrije verdediger kan worden ingezet. Naast de twee vertrekkende spelers is er nog een belangrij ke mutatie bij Be Fair. Trainer Jack Harmsen, die naar Jodan Boys vertrekt, wordt opgevolgd door de Boskoper Cees Fran sen, die met Stolwijk de pro motie naar de vierde klasse miste. Peters: „We hebben er geen voetballers van buitenaf bij gekregen, wel komen enkele A-junioren over. Ik hoop op ZEVENHUIZEN - In de week van 19 tot en met 25 augustus zal voor de derde maal het open Peugeot jeugdtoernooi op het tennispark Van ’t Verlaat van T.C. Zevenhuizen worden georganiseerd. Inschrijving is mogelijk voor jeugdspelers die lid zijn van de KNLTB in de voor de leeftijden tot en met 8, 10, 12, Schaakvereniging 14 en 17 jaar. Tijdens het toer nooi worden uitsluitend single partijen gespeeld volgens een poulesysteem in de eerste ron de en vervolgens in een afval- systeem. Hierdoor zullen alle deelnemers minimaal twee wedstrijden spelen. Naast de wedstrijden is er ook elke dag schap voor Mark van Putten een traktatie voor de deelne mers, op donderdag is er een gratis tennisclinic en op vrijdag is er een toernooifeest. In schrijving kan via de inschrijf- kaart die op alle tennisparken Jansen, die op de laatste avond ligt. Ook kan er worden inge- van Hans van Woudenberg schreven via www.tennisclub- won. Arjan Hennink, op de 9de zevenhuizen.nl. Inschrijving is mogelijk tot 19 juli of totdat het maximum aan tal deelnemers is bereikt. Voor informatie over de in schrijving: tel. 0180-631002. jeugdtoernooi Be Quick (Gouda), 29 juli-4 augustus: TIOD (Gouda), 6-1 I augustus: Zevensprong (Zevenhuizen), 5- I I augustus: Bergvliet (Haast recht), 12-18 augustus: Bergam bacht, 19-25 augustus: jeugdtoernooi Zevenhuizen, 19-25 augustus: Ad Astra (Gouda), 26 augustus-2 sep tember: jeugdtoernooi TV Waddinxveen, 2-8 september en 9-15 september: De Sluipers (Reeuwijk). WADDINXVEEN - Na de 36ste clubavond is het seizoen voor de Waddinxveense afgerond. Vroeg op de avond werd het tweede achttal gehuldigd voor het behaalde kampioenschap in de tweede klasse. Aan het slot kwam de prijsuit reiking: de kampioensbeker voor Mark van Putten; de prijs voor het snelschaakkampioen- en de beker voor het bekertoer nooi voor Mark van Putten. De tweede prijs is voor Ronald Dannis. De derde prijs voor Barthold Initiatiefnemer Harry Cuvelier met de winnaars van de zilveren schoenen Martijn Peters (Be Fair) en Marcel van Dijk (WSE). Ook kregen zij een enveloppe met inhoud. vanaf: 4,1% 5 jaar Z v.a 5,35% 10 jaar v.a 5,8% O vry ‘kW

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25