OPSCHOONACTIE EEN SUCCES WADDINXVEEN rjg De top 3: Op zaterdagochtend 15 juni heeft er weer een fantastische opschoonactie plaatsgevonden. In vergelijking met vorig jaar was de actie een succes. Op 18 steunpunten waren in totaal 250 bewoners actief, waaronder circa 120 kinderen. Er is 2800 kilo afval opgehaald door de 18 steunpunten. Daarnaast hebben ook de winkeliers en de scholen zich actief ingezet. Van de scholen is het aantal kilo's nog niet bekend. Vorig jaar is er totaal 1200 kilo opgehaald in de wijken en 1500 kilo op en rond de schoolpleinen. De winnaars van deze kleurwedstrijd zijn: I 1 6 1 dan ook niet genoeg bonnen, zodat kinderen tot en met 12 jaar nog geen cadeaubon hebben ontvangen. In totaal zijn er 68 kleurplaten ingezonden. De inzendingen waren zeer creatief, van 3D tot glitter-effecten. De jongste deelnemer was nog maar 1,5 jaar! Wij willen alle kinderen die hebben meegedaan bedanken voor hun inzending. Lisette Laban (4 jaar) Sabine van Valburg (5 jaar) Lianne Hokke (11 jaar) Dit is nu opgelost: ook voor alle deelnemende kinderen ligt er een tegoedbon van 5 klaar in het gemeentehuis! De namen van de kinderen zijn zaterdag j.l. genoteerd en zij hebben tevens een rode bon gekregen. Met deze rode bon kunnen zij vanaf donderdag 20 juni bij de receptie op het gemeentehuis hun cadeaubon ophalen. Voor vragen kunt u contact opnemen met het Centraal Meldpunt, tel. 624 500. De inspanningen van de leerlingen van de Regenboogschool aan de Jacob Catslaan tijdens de opschoonactie, in de week voorafgaand aan 15 juni, hebben resultaat gehad. Hun schoolplein is door de jury uitgekozen tot het schoonste schoolplein. Op donderdagochtend 20 juni om 10.00 uur onthult wethouder Dijksterhuis samen met de leerlingen de prijs voor het Schoonste Schoolplein 2002. De prijs wordt woensdagmiddag door de gemeente op het schoolplein geplaatst als een speciaal aandenken aan de opschoonactie. Na de actie heeft de jury alle deelnemende buurten beoordeeld. Wie was het schoonst en wie wint de 1000? De jury had aan de beoordeling een moeilijke klus. Zo moeilijk zelfs dat de eerste prijs naar twee steunpunten gaat, omdat door beide steunpunten en hun actieve medewerkers veel zwerfvuil is ingezameld. De steunpunten zijn verschillend van aard, want in het ene geval gaat het om een woonbuurt en in het andere geval gaat het om een recreatiegebied. Beide ontvangen dan ook 500 voor hun inzet. 1. Mozartlaan en omgeving de Petteplas; 2. Dorpstraat en omgeving; 3. De Bruggen. Zij hebben ieder twee entreekaartjes gewonnen voor de Efteling. Wethouder Dijksterhuis heeft vanmiddag in het gemeentehuis de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Voor elke deelnemer van de opschoonactie is er een cadeaubon. Aanvankelijk was het de bedoeling dat alleen volwassen opschoners zo'n bon zouden krijgen en de kinderen een ijsje. Bij veel mensen was de indruk ontstaan dat ook de kinderen een cadeaubon zouden ontvangen. Er waren daarom zaterdag De prijsuitreiking door wethouder mr. W.H.K. Dijksterhuis aan de steunpunt- coördinatoren en de opschoonmedewerkers van de Mozartlaan en de Petteplas vindt vanavond om 19.30 uur plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de braderie op zaterdag 1 juni zijn er kleurplaten uitgedeeld ter ondersteuning van de opschoonactie. Met deze kleurplaten konden kinderen tot en met 12 jaar kaartjes winnen voor de Efteling. E M E E - I WADDINXVENERS Schoonste voor een opgeruimd Waddinxveen schoolplein Schoonste wijk Cadeaubonnen Kleurplaatwedstrijd

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 7