1 Nieuwe computerhelpdesk voor senioren Jeugdigen in Oostpolderwijk hebben inspraak ’Veiligheid van zwemmen, daar hebben we elkaar voor nodig’ Cursus ’Skaten voor Showroomkeukens tegen elk aannemelijk bod! Buurtbemiddeling voor een prijs genomineerd Henk Bres te gast bij RTW FM kinderen’ in wijk Zuid Inloopmiddag borst* kankerpatiënten Fancy fair rondom Hoge Noot(d) door Concordia T^CEUKEN] S 1 Zes mensen gered Schoolzwemmen In een klein hoekje De fancy fair KeukenConcurrent organiseert woensdag, donderdag en vrijdag een verkoop van show- roomkeukens. Aanleiding hiervoor is dat er plaats gemaakt moet worden voor de nieuwe modellen. Hierdoor moeten de showroomkeu- kens verkocht worden met kortingen oplopend tot maar liefst 70%. Er zijn zelfs modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD de showroom moeten verlaten. De verkoop is alleen bestemd voor PARTICULIEREN. U vindt Keuken Concurrent aan de Straat van Gibraltar 4 te Woerden (achter McDonalds). www.keukenconcurrent.nl. C- Ev Pi PAGINA 13 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een kort verslag van de gebeur- (Foto: Artistic ArtlLiesbeth van der Vis.) In alle baden van I.40 meter en I Piet Bloemendaal, Margreet Barendsen van Ligten, Carl Hasselbach en Joop Commissaris kritisch toekijken, (v.l.n.r.) woensdagmorgen van 9.00 - 11.30 uur is het computerlokaal aan de Mauritslaan geopend voor werken op de computer (bijvoorbeeld leerlingen van de cursus sen die, onder deskundige leiding extra willen oefenen). Net als in een internet café is daar ook gelegenheid te internet ten of e-mailen. De officiële opening op woensdag wordt om ongeveer 16.00 uur verricht door de heer H. Geertsen, hoofd van de sec tor Maatschappelijke Ontwikkeling en Dienstverlening (MOD) van de Ge meente Waddinxveen. Aansluitend aan de officiële opening op woensdag wordt er van donderdag 5 tot en met dinsdag 10 september in de nieuwe locatie open huis gehouden voor cursisten, oud-cur- sisten en alle 55-plussers die kennis wil len maken met deze nieuwe opzet. Men kan daar bijvoorbeeld informatie krijgen over de cursussen die eind oktober/be- gin november aanvangen. moest om iemand te redden. In alle gevallen ging het om bewo ners van het AZC. „Zij hebben namelijk nooit schoolzwem men gehad toen ze jong wa ren”, verklaart Rehorst. Bij veel jonge kinderen kon voorkomen worden dat een toezichthou der het water in ging. De reacties zijn soms verba- selende diensten circa veertien mensen in het Gouwebad. Per manent zijn vijf medewerkers actief op toezicht die met por- „Maar elk zwembad dat zichzelf respecteert zorgt ook voor De fancy fair is op zaterdag 7 september van 09.00 uur tot 17.00 uur, op deze dag start tevens de verkoop van de lo ten voor de Hoge Noo(t)d lo- lijkheid. Je moet altijd alert blij ven.” En dan spreekt Rehorst ook nog over bedreigingen waar je mee te maken hebt. „Gelukkig hebben wij geen gro te problemen, maar je wordt wel eens uitgescholden en ze zeggen wel eens: we zien je str aks buiten wel.” WADDINXVEEN - Op 6 juli is in de wijk Zuid, officieel de 'Brede school’ van start gegaan. In het kader van dit project, waarin diverse instellingen sa menwerken om voorzieningen in de wijk te creëren, wordt een cursus 'Skaten voor kinde ren’ georganiseerd. De cursus start op maandag 16 september en duurt vier we ken. De lessen worden gegeven bij basisschool De Kameleon (Kanaalstraat 2-4), ’s middags van 15.30 - 16.30 uur. Kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar uit de wijk 'Zuid' kun nen zich opgeven. Het is de be doeling dat de kinderen zelf voordeel van die aanpak is dat de prijs van zo’n computer is afgestemd op wat de gebruiker ermee wil gaan doen. Deze nieuwe locatie voor de helpdesk werd nodig door de groeiende belang stelling van senioren voor computercur sussen. Het leslokaal in het Anne Frank- centrum is nu de hele week beschikbaar voor opleidingen. Aan de Mauritslaan 55 worden de openingstijden van de help desk verruimd. Het zal duidelijk zijn dat al deze diensten aan de Waddinxveense senioren alleen kunnen draaien door de inzet van vrijwilligers. Dat zijn er onge veer 20 en ze zijn actief met technisch werk, lesgeven, hierbij assisteren, bij nieuwe ontwikkelingen het lesmateriaal aanpassen en tijdens de openingstijden aanwezig zijn op de helpdesk. Die openingstijden van de helpdesk zijn: maandagmiddag van 13.30 - 16.00 uur en op donderdagmorgen van 9.00 - 11.30 uur. Op die dagen, en tevens op zijn personeel. „Veel ouders bedanken ons, sommigen vra gen waar we ons mee bemoei en.” Wat hij ook wel meemaakt, is dat een kind van rond de vier jaar wordt meegegeven aan een broertje of zusje van rond de twaalf jaar. „Als we die de toe gang weigeren kunnen we soms rekenen op boze telefoontjes van ouders. Men vindt dat wij betaald worden om op hun kin deren te letten. Natuurlijk mag men van ons verwachten dat we toezicht houden, we zijn van 30 centimeter eens gered. Een klein kind hoeft maar om te vallen, dan kan het al niet meer overeind komen. Soms zien we mensen binnenkomen waarbij we denken: daar gaan we op letten. Maar ik blijf zeg gen: we kunnen niet voor de honderd procent alles zien. Met Voorbeelden van reddingsope raties heeft Rehorst ook. „Het extreemste geval was een kind dat aan de hand van de vader bijna verdronk in een bad van vijftig centimeter. De vader was aan het kletsen, terwijl het kind omviel. De va der dacht dat hij gewoon aan het spelen was, maar wij zagen dat er iets fout ging. We hoef den natuurlijk alleen de vader op zijn kind te wijzen en zo werd een verdrinking voorko men. Maar zelfs zo kan het dus gebeuren. Ook hebben we een kind van twee jaar in een bad Voor deelname aan activiteiten kan van tevoren ingeschreven worden, met name voor de vrijmarkt (voor het reserveren van een plaatsje), dit kan bij: mevr. J. Bouman, tel. 0182 619569 en mevr. J. Van Noort, tel. 0182 649074. gel dat kinderen zonder diplo ma, begeleid moeten worden door een volwassenen persoon die moet kunnen zwemmen. En we hebben een toezichtplan voor het badpersoneel, waarin bijvoorbeeld staat waar je moet staan en dat je om de zo veel tijd met elkaar moet wis selen. De badmeesters en -juf fen in vaste dienst hebben allen een diploma, de uitzendkrach ten zijn allen afkomstig van zwemverenigingen of reddings brigades waardoor ze ook de nodige cursussen hebben ge volgd.” Ondanks alle maatregelen is er geen enkele garantie dat er geen ongevallen gebeuren in het zwembad, zo concludeert Rehorst. „Een leuk beroep is het, je werkt veel met mensen, je leert kinderen iets belang rijks. Maar het is ook een zwaar beroep. Je werkt constant in een omgeving van 28 graden, het is er soms lawaaierig en je hebt een grote verantwoorde- hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie en het beantwoorden van vra gen of een gesprek zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van de Borst kanker Vereniging (voorheen LCBB) aanwezig.Voor meer in formatie: Noortje van Wel, tel: 0182-617627 of Coby Schui ling, tel: 0182-342660. geen partij en houden alle in formatie geheim. Buurtbemid deling is inmiddels actief in Gouda, Reeuwijk, Bodegraven, Waddinxveen en Nieuwerkerk a/d Ijssel. Met de nominatie maakt buurt bemiddeling kan op prijzen van 12.500 tot 5.000 euro. Coördi nator Elly Rijn beek is trots dat het project met nog negentien andere vrijwilligersprojecten meedingt naar het Nationale Compliment. „Er zijn maar liefst 550 projecten ingezon den. Dan is het een enorme waardering voor ons werk om te vernemen dat we bij de laat ste twintig horen.” In decem ber maakt de jury bekend wie de winnaar is. Voor meer informatie: Elly Rijn beek, tel. 0182-528888 op dins dag, woensdag en vrijdag. GOUDA/WADDINXVEEN - Buurtbemiddeling is genomi neerd voor de landelijke vrij- willigersprijs 'het nationale compliment 2002’. Deze prijs reikt de Nederlandse Organi saties Vrijwilligerswerk (NOV) jaarlijks uit voor opvallende en inspirerende projecten in het land. Stichting Welzijn Gouda startte in 1997 een experiment buurtbemiddeling. Getrainde vrijwilligers bemiddelen bij overlast tussen buren en buurt genoten. Het kan gaan om ge luidsoverlast, rommel in een trappenhuis, overhangende tak ken, blaffende honden, vernie ling, andere leefwijze, stank of pesterijen. De bemiddelaars proberen de ruziënde buren weer aan de praat te krijgen en samen oplossingen te beden ken voor de overlast. Ze kiezen en Gerard Heemskerk doen hun best achter de computer terwijl Dick WADDINXVEEN - In de Oostpolderwijk hebben ruim driehonderd jeugdigen van 10 tot 18 jaar deze week een enquêteformulier ontvangen van de werkgroep Speeltui nen en -toestellen, welke opereert onder Wijk- en buurt beheer Oostpolderwijk. hun skeelers, een valhelm en knie- en elleboogbeschermers meebrengen. Tijdens de cursus wordt onder meer aandacht besteed aan ba lanstraining, remmen en het ne men van bochten en hindernis sen. De kosten voor deelname bedragen 10,-. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, telefoon 631932. Er is plaats voor maximaal 12 kin deren. Kinderen die geen uitrusting hebben kunnen hierover con tact opnemen met Astrid de Weerd op bovenstaand tele foonnummer. zwembad van afgelopen vier weken laat voor een deel zien wat de zwembadmedewerkers allemaal meemaken in de zo merse topdagen. Op warme belangrijk be- dagen wordt het bad bezocht door ongeveer achthonderd Als het schoolzwemmen ver dwijnt, reken dan maar dat ver- augustus. drinkingen niet rrieer opvallend genoeg zijn om in het nieuws te komen”, vermoedt Rehorst. GOUDA/REGIO - In het pa tiëntenservicebureau op de Jo- zeflokatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (in gang Jan van Beaumontstraat) wordt op woensdagmiddag 11 september van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor borstkankerpatiënten gehou den. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan deling vragen en/of problemen elkaar zijn we verantwoorde lijk. En het doet me pijn als de indruk heerst dat zwembaden maar wat aanrommelen. Wat dat is gewoon niet zo. De erg ste nachtmerrie van een zwem- badmedewerker is geconfron teerd worden met een verdrinking.” terij. Op de fancy fair kunnen kinderen deelnemen aan diver se kinderspelletjes door een stempelkaart van 2,50 euro te kopen. Ook kunnen kinderen voor 2,50 euro een plaatsje huren voor de verkoop van hun eigen rommelmarkt spul len. Kinderen én volwassenen kunnen deelnemen aan een fietspuzzeltocht door Wad dinxveen, vanaf 12 jaar be draagt de fietspuzzeltocht vijf euro p.p. Bij het rad van avon tuur zijn prijzen te winnen, een plankje kost een euro. Voor volwassenen zijn er kermis- spelletjes en tussendoor kan jong en oud snuffelen op de minirommelmarkt. Ook voor een gezellig terras wordt ge zorgd. De vrijmarkt loop van 09.00 tot I 1.00 uur, de fietspuzzel tocht is van tussen 09.00 en 15.00 uur, de kinderspelletjes zijn van 12.00 tot 17.00 uur, de kermisspelletjes voor volwas senen zijn tussen 12.00 uur en 17.00 uur, het rad van avon tuur draait tussen 12.00 en 17.00 uur, de minirommel markt is van I 1.00 tot 17.00 uur, het terras is open tussen 09.00 tot 17.00 uur. anekdotes en kan op zaterdag avond 7 september gewonnen worden door een luisteraar met de leukste vraag aan Henk. Verder is Henk Bres met nog iets anders bezig, waarover de presentatoren met Henk zullen doorzagen. Wie Henk Bres een vraag wil stellen, kan tijdens de uitzending op 7 september tus sen 22.00 - 24.00 uur bellen naar RTW FM, telefoon 0182- 610379 of fax naar 0182- 611054. E-mailen kan ook naar avonduren@rtw.nl Voor meer informatie: www.rtw.nl. RTW FM: In de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn in stereo te beluisteren. WADDINXVEEN - RTW FM start zaterdag 7 september het nieuwe radio seizoen. Het pro gramma ’De Avonduren’ pakt dan gelijk goed uit. De presen tatoren Ron Menke en Eelco Prinse hebben die avond tussen 22.00 - 24.00 uur Henk Bres li ve te gast in de studio. In twee uur tijd proberen zij van de ka le Hagenaar van alles los te peuteren. Reden voor het uit nodigen van deze gast is de uit gave van zijn eerste boekje, ’Door de bocht met Henk Bres’ genaamd, dat hij die avond daar voor uitreikt aan Jan Rietman in een grote boekhandel in Den Haag. Het boekje staat boorde vol grappen, grollen, moppen en basketballveld etc., evenals op welke locatie dit gerealiseerd zou kunnen worden.Tevens is er ruimte voor eigen inbreng. Van daag én morgen worden alle en quêteformulieren bij de be treffende jeugd opgehaald. Afhankelijk van de uitslag, zal daarna eventueel contact wor den gelegd met de direct omwo nenden waar de jeugdvoorzie ning gerealiseerd kan worden. „Wij streven er naar dat onze bewoners, jong en oud, zich thuis voelen in de wijk. Onze jeugd van 10 tot 18 jaar valt ech ter buiten de boot want de Oostpolderwijk heeft hun vols trekt niets te bieden. We mogen er van uit gaan dat zij mondig ge noeg zijn om zelf aan te geven wat ze leuk vinden én oud ge noeg zijn om er tevens goede af spraken mee te maken”,aldus de voorzitter. Het is de bedoeling dat de gemeente nog dit jaar een aanvang zal maken met het reali seren van een jeugdvoorziening in de Oostpolderwijk. Met de gemeente doelt Re horst op de financiering van het schoolzwemmen. Want, zo zegt zingwekkend, vindt Rehorst en hij, met een A-diploma is een kind er niet. Met het school zwemmen, twee jaar lang, krijgt een kind het zwemmen pas echt onder de knie. „Na zo’n tragisch weekeinde worden er kamervragen gesteld. Terecht, daar zit men voor, maar van de landelijke overheid hoeven we geen geld te verwachten. De gemeentes moeten daar zelf geld voor vrijmaken.” De ge meente Waddinxveen finan ciert al ruim veertig jaar het schoolzwemmen, ook de ge meente Boskoop biedt hun kin- echter geen goedkope crèche.” deren schoolzwemmen aan in de Sniep. Maar deze laatste ge meente staat nu voor de beslis- dieper is toezicht verplicht, sing om het schoolzwemmen terug te brengen naar een jaar. „Ik hoop dat Boskoop dat nog toezicht in de ondiepe baden, heroverweegt. Boskoop drijft want zelfs in dertig centimeter bijna in het water. Sommigen water kan een kind kopje en denken nu natuurlijk: hij is bang der gaan.We hebben de huisre- WADDINXVEEN - Senioren die willen praten over computers worden vanaf vandaag, woensdag, nog beter bediend. Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (S.W.W.) stelt een nieuwe ruimte aan de Mauritslaan 55 ter beschikking waarin door een grote groep vrijwilligers en met steun van Seniorweb, hulp wordt geboden aan elke 55-plusser die op het terrein van computers wijzer wil wor den of specifieke vragen heeft De bedoeling is om er, naast de help desk, een ontmoetingsplaats te realise ren waar niet alleen een plotseling op duikend probleem met de computer kan worden besproken, maar ook met ande re computergebruikers ervaringen wor den uitgewisseld. Goede raad bij de aan schaf van een eigen computer zit eveneens in het dienstenpakket In sa menwerking met een Waddinxveense computerleverancier kan een computer naar maat worden samengesteld. Het Zwembadmanager van de Sniep, Cock Rehorst: „Deze zomer nog zijn we vier keer het bad ingedoken om een per soon te redden.” WADDINXVEEN - Het club gebouw van muziekvereniging Concordia, De Hoge Noot, verkeert in hoge nood. Con cordia bestaat sinds 1898 en repeteert al meer dan 20 jaar in genoemd clubgebouw. Dit gebouw is inmiddels oud, ver vallen en vochtig. Het is onver antwoord om daar nog langer in te repeteren. Ook het op slaan van instrumenten en uni formen is hier niet langer mo gelijk. De gemeente is gevraagd, na vele jaren van overleg, het groene licht aan Concordia te geven om te gaan bouwen. Nu is het aan Concordia om extra geld bijel- kaar te krijgen om de nieuw bouw te kunnen realiseren. Hiervoor zijn inmiddels diver se acties ontwikkeld waaron der de Hoge Noo(t)d loterij en het houden van een groot se fancy fair in en rondom het clubgebouw de Hoge Noot. De gemeente Waddinxveen heeft 10.000,00 ter beschik king gesteld voor het realiseren van een jeugdvoorziening in de ze wijk. Wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk vindt het be langrijk dat deze jeugd zelf aan geeft welke voorziening hen het meeste aanspreekt. „Al eerder hebben we getracht onze jeugd te bereiken maar we wisten niet waar zij precies wonen in de wijk. Dat blijkt toch noodzakelijk te zijn om je doelgroep te kun nen activeren tot een represen tatieve respons. Dat hebben we nu met medewerking van de ge meente gelukkig opgelost. Nu ontvangt elke jongeman en jon gedame van 10 tot 18 jaar per soonlijk het enquêteformulier en wij hopen dat zij deze laatste kans met twee handen beetpak ken”, aldus voorzitter Kitty van Barneveld-van der Welle. Op het enquêteformulier wor den diverse mogelijkheden aan gegeven, zoals een goed inge richt trapveldje, een Omdat u op de centen bent— WADDINXVEEN - De zwem- dat zijn inkomsten wegvallen, baden kwamen afgelopen maar in dit geval spreek ik van- maand volop in het nieuws, met uit mijn gevoel voor veiligheid, name na een aantal tragische verdrinkingsgevallen in het der de weekend van Zwembadmanager Cock Re horst van Gouwebad de Sniep begrijpt dat wel, immers het is volgens hem goed en noodza kelijk dat er kritisch gekeken wordt naar de zwembaden. „Maar de afgelopen tijd wordt tenissen in het Waddinxveense de indruk gewekt dat de zwem baden maar wat aangerommeld hebben, en dat is volstrekt niet waar”, aldus de zwembadma nager. Veiligheid is een grip voor Rehorst en hij zal daar, zoals hij zelf zegt, nooit mensen. Per dag werken in wis- een concessie voor doen. Hij weet als geen ander hoe vaak het voorkomt dat een kind toch even aan de aandacht van een ouder ontsnapt en richting tofoons met elkaar in verbin- het diepe bad loopt. Immers, al- ding staan. Het voorkomen van Ie keren dat een badmeester verdrinkingsgevallen en het een zwemmer waarschuwt of handhaven van de orde zijn hun een handje geeft, komen niet in belangrijkste taken. In de afge- de publiciteit. „Mensen kunnen lopen vier weken is het zes verwachten dat we toezicht keer voorgekomen dat een houden, maar de veiligheid kun- toezichthouder het water in nen wij niet alleen garanderen. Daar hebben we elkaar voor nodig. Het zwembad, de ouders én de gemeente”, meent Re horst. •&T

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 13