UMMA Janine Vis sluit nog voor het einde van dit jaar haar deuren hèt ^Ja^Waddin^11 kew wc cowc. zaterdag 7 september 1 aanvang Spaanse muziek uur aanvang rodeostier wedstrijden einde Toreador, beeld en rodeostier einde kinderspel einde Spaanse disco 10.00 10.30 12.00 12.30 16.00 16.30 17.00 het speciale glasservice en de kwaliteitspan- nen. Toch zal haar vaste klantenkring vanaf volgend jaar een nieuw adresje moeten zoe ken. enthousiasme en inzet van zowel Janine als haar medewerksters. Eén van hen, Wendy, zal verder gaan met een eigen kookwinkel, niet in deze regio, maar wel met een enorm posi tieve instelling en werkenergie. Janine zelf gaat nog niet met de vut, want Jacob Vis Ijzerwaren en Vis Vast beveili- gingssloten blijft gewoon bestaan en daar gaat ze parttime aan de slag. start kinderspel 'Spaanse hoeden werpen' start optredens toreador en Spaans levend beeld De beslissing was niet makkelijk, voor Vis: „Ik vind het heel jammer voor de omgeving, en ik vind het ook best moeilijk om afscheid te nemen. Stapje voor stapje moet ik mensen gedag gaan zeggen. Je kent de mensen op de beurzen, je hebt van alles meegemaakt: van een simpel gasfornuis tot de modernste keu kens, en straks als ik de sleutel voor het laat ste omdraai, dan besef ik wel dat die kennis stopt." U heeft vast de posters al zien hangen in de verschillende winkels in de passage. En wie wil nu niet zijn vakantiegevoel verlengen? Het rodeorijden is één van de vele 'spelletjes' van die dag. Je kunt er zelfs prijzen mee win nen! Ook kinderen kunnen prijzen winnen, met andere spelletjes zoals 'Spaanse hoeden gooien'. Als u wilt weten hoe zult reageren op een rode lap: de toreador op stelten zal u WADDINXVEEN - Altijd al een rodeostier willen rijden? En nog geen zin om de vakantie af te sluiten en door te gaan met het 'gewone leven'? Dan moet u zaterdag 7 september ze ker naar winkelcentrum de Passage komen. Want niet alleen is daar die befaamde stier: door de Spaanse muziek, verschillende hapjes en de Spaanse markt zal iedereen zich even een dagje in Spanje wanen. Vooral door de steeds wisselende plannen omtrent het winkelcentrum, die haar veel on duidelijkheid bezorgde, besloot Janine Vis onlangs een punt achter de winkel te zetten. „Het spreekt voor zich dat ik, net als mijn mede Passage ondernemers, welwillend te genover de plannen sta, maar ik heb helaas met lede ogen moeten toezien dat factoren 'rondom' het één en ander telkens weer dwarsbomen. Het is een heel proces geweest’ voor ik tot dit besluit kwam, maar ik wil ge woon niet nog eens tien jaar wachten op het centrum." Nu Janine Vis haar deuren zal sluiten, bete kent dit een verlies van enorme vakkennis, De Spaanse dag in winkelcentrum de Passage heeft voor Janine Vis ook nog een an dere betekenis. Op die dag zal voor haar luxe huishoudelijke winkel de afbouw beginnen, om uiteindelijk nog voor het einde van het jaar de winkel definitief te sluiten. Na ruim 38 jaar verdwijnt het begrip 'Janine Vis' uit de Passage. In 1936 begon Janine Vis met haar winkel, heel klein en simpel en onder de naam Nic. Vis. Wel op precies dezelfde locatie als waar ze vandaag de dag nog zit. „Vanuit hier heb ben we het helemaal opgebouwd", vertelt Vis. Nu is de winkel alles behalve klein en simpel, ze is met de zaak uitgegroeid tot een begrip in de verre regio. „Deze zomer nog, sprak ik geregeld mensen die tijdens hun fietstochtje even in de winkel kwamen." En ze begrijpt het ook wel, immers waar krijg je nog anders de luxe artikelen op kookgebied, uitdagen, dus kijk uit als u die tegenkomt. Verder is er een Spaans levend beeld - of is het een echt fontein uit Barcelona? Natuurlijk al les onder het genot van heerlijke Spaanse hap jes en mooie Spaanse muziek, in een versierde passage. 1 Janine Vis en haar medewerker Wendy hebben zich jarenlang enthousiast ingezet voor de win kel, nu is het tijd voor een andere weg. 'T- r- T 'j de Passage Rodeorijden, Spaanse hapjes en salsa W CS u. iWi&F A (Foto: Sjaak Nooteboom.) 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19