van de Gouwestem b CIC Tsjechies zangkoor Zaboj bij uniek concert Nieuwe richting voor Paddle’s Nieuw seizoen voor Gouwe Sanghers Rommelmarkt Bewonerscommissie Groenswaard hoopt op verkeersmaatregelen rond de uitgang van de wijk Koppelklaverjassen in het Zuidhonk bij De Paddestoel Bedrijfsongeval met dodelijke afloop WADDINXVEEN - Op woens dag 28 augustus omstreeks 13.15 uur is een 56-jarige man uit Rotterdam in een bedrijf aan de Bredeweg overleden aan de gevolgen van een val. De Bingo in ’de Boog’ Cees Loose te gast bij RTW FM WADDINXVEEN - Het RTW FM programma ’Robert in ge sprek met....’ is op woensdag I I september na een vakantie weer te beluisteren. Tussen 15.00 - 16.00 uur ontvangt pre sentator Robert Visccher de Bijbellezing Boskoper gewond na ongeval Ben Kramer bos Ensemble Ciobanita CWM De Gouwestem car comfort y LEKKER NIEUW BIJ KINDEREN AAN HET WATER. ook voor uw» I MOBIELE commu nicatie PAGINA 25 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN stelt Paul en Diana de Rooij veranderen Paddles’ van een eetcafé naar restaurant (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) M '4 Het ensemble Ciobanita heeft een vaste kern van vier leden: panfluitiste Liselotte Rokyta-Fen- nema. Zij werkt mee aan talrijke concerten, geeft panfluitcursus- sen in Zwitserland en maakt re gelmatig tournees naar de VS en Canada. In oktober 1999 is Lise lotte als soliste mee geweest met De Gouwestem naar Praag en Pelhrimov in Tsjechië. De Roemeense violist Nelu Fier- Waddinxveenxse gemeentese cretaris Cees Loose is de RTW FM studio. Cees Loose gaat met vervroegd pensioen op 19 september. Tijdens dit uurtje wordt uitgebreid teruggeblikt op een periode van 23 jaar dat Cees Loose werkzaam is ge weest bij de gemeente Wad dinxveen. RTW FM: in de ether 105.8 FM en op de kabel 93.1 FM. Beide frequenties zijn in stereo te be luisteren. ker was een bevestiging van een idee waar we natuurlijk al een tijdje mee rondliepen. Het is niet zomaar wat om je tent in één keer helemaal om te gooi en. Maar om als horeca bedrijf te blijven bestaan, moet je iets hebben wat een ander niet heeft Dat hebben we nu gevon- goed met elkaar te combineren: mensen aten tot half tien en om tien uur kwamen dan de drin kers. Nu komen die al tegen achten, terwijl de eters vaak blij ven zitten tot een uur of elf. Dat is bijna niet te doen.” Vandaar WADDINXVEEN - Bij het rijden van de Chopinlaan naar beneden vanaf de Kerk- weg zal het de verkeersdeelnemer opval len dat aan de rechterzijde verschillende flats staan. Negen flats in totaal, waarin veel senioren wonen. De wijk telt ook een drietal scholen en een gymnastiek zaal. In totaal staan er ongeveer 700 wo- ningen.Verlaten bewoners de wijk, dan kunnen zij gebruik maken van één uitgang die aansluit op de overdrukke Chopinlaan. Van deze weg maken dagelijks honderden vrachtauto’s, auto’s, bromfietsers en fiet sers gebruik, omdat deze weg voor het snelverkeer de uitvalsweg naar de rijks- wegen is en naar de industrieterreinen aan de Noordkade. Dit betekent dat wijk bewoners, zeker in de spits, soms lang moeten wachten voor zij deze weg kun nen berijden of oversteken. Ook de voetganger kampt soms met een drukke overgang, zo vertelt de heer Van Gelderen, woonachtig in de wijk en voor zitter van de bewonerscommissie. Het is hem een doorn in het oog. „Tal van men sen moeten de weg oversteken om onder meer naar de artsen of de apotheek te gaan. Daar komt nog bij dat tientallen die willen oversteken, gebruik moeten maken van een rollator. Juist voor deze mensen is het oversteken van de Chopinlaan le- vensgevaarlijk:Vooral omdat voetgangers wel moeten oversteken, omdat een trot toir ontbreekt langs het gedeelte van de Chopinlaan tussen Esdoornlaan en de Jo hannes Postlaan.” Herhaalde malen heeft Van Gelderen bij de gemeente aangedrongen op verbete ring van de situatie. „Als er iets ernstigs gebeurt, zoals een grote brand of een ernstig ongeluk in en rond het huis, dan is de ramp niet te overzien. De verkeers drukte in deze wijk is zeer groot. Ouders halen en brengen de kinderen naar school, er is een kinderopvang, ouderen worden gebracht en gehaald, plus veel verkeer omdat er in het Anne Frank Cen trum en de sportzaal veel te doen is”, vertelt Van Gelderen. Hij vervolgt: „In ok tober vorig jaar is tijdens een hoorzitting door de gemeente toegezegd dat er een oplossing zal komen, maar tot op heden is er nog niets gebeurd. Het huisvuil wordt nog op de ouderwetse manier opgehaald in zakken. Door de gemeente is in okto ber vorig jaar toegezegd dat er onder grondse containers komen. De verwach ting is dat voor het einde van het jaar hiermee begonnen zal worden. De groot ste zorg blijft echter het verkeersvraag- stuk.” Wethouder Dijksterhuis deelt de zorgen van Van Gelderen. „Het is inderdaad een nauwe uitgang waar we wat aan moeten doen. We zijn nu bezig om een aanpassing van deze uitgang op te nemen in het be leidsplan, als we financiële goedkeuring hebben gaan we aan de slag met de invul ling van het plan. We weten nog niet of dat een rotonde zal worden of iets an ders, in ieder geval een betere uitgang dan er nu is”, wenst de wethouder. De heer Van Gelderen heeft zelf ook al nagedacht over de oplossing. „Breng in het midden van de Chopinlaan een ver keersgeleider aan voor éénrichtingver- keer. Dat geldt dan ook voor het verkeer uit de Mozartlaan, Sweelinckhof en Schu- berthof.Als zo’n voorziening is aange bracht zal er al een groot deel van het vraagstuk zijn opgelost.” Daarnaast weet hij dat het voor velen een ergernis is dat automobilisten en motorrijders, die ’s morgens vroeg vertrekken, de motor on nodig stationair laten draaien of zeer luid ruchtig gas geven, al staat de gemeente daar buiten. (A.B.) 59-jarige automobilist uit Bar neveld. De automobilist sloeg linksaf en liet de Boskoper die op de zelfde weg hem tegemoet reed, niet voorgaan. aanmelden bij Anita Noorlan- derTel:OI82 - 617669 of Trudy vd Berg Tel: 0182 - 614715. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 Ook in 1999 hebben de mannen van De Gouwestem opgetreden met zangkoor Zaboj, toen in het Standtheater van Pelhrimov. Dit maal zal de Boskoopse musicus Ben Kramer de koren begelei den op de vleugel en de samen zang op het orgel. Er is een af wisselend programma opgesteld. Het concert begint om 20.00 uur, de entreeprijs is 7,50 per persoon en voor kinderen jon ger dan 12 jaar 4,00 euro. Toe gangskaarten zijn te verkrijgen bij: de koorleden, Kantoorboek handel D. Sonneveld (Kon. Wil- helminaplein 6),A. de Rooij (Ak- kerwinde 43, tel. 0182 - 612100) of ’s avonds aan de kerk. De Boskoopse pianist en orga nist Ben Kramer werkt al vanaf de oprichting met het mannen koor samen. Bij vele concerten en CD-opnamen begeleide hij de mannen voortreffelijk op vleugel of orgel, het is dan ook bijna van zelfsprekend dat hij ook deze keer het mannenkoor begeleid. WADDINXVEEN - Op maan dagavond 9 september begint weer een serie bijbellezingen over het onderwerp ’de Taberna kel’. Centraal staat de vervulling hiervan door de Here Jezus Christus en de profetische bete kenis daarvan. De lezing zal op nieuw verzorgd worden door de bijbelleraar dhr. J. Braaksma uit Baarn en wordt eveneens gehou den in de aula van de Chr.Basis- school ’Bethel’ (Heggewinde 22a). De avond begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Voor meer informatie: fam. de Pater, tel. 0182 - 615180. nemen van zijn drinkend pu bliek. „In een eetcafé is het nor maal als er iemand aan de bar zit of aan het darten is, terwijl je zit te eten. In een restaurant kan dat niet meer.” Aan de inrichting wordt niet veel veranderd. „Misschien dat we de tafels en stoelen wat mo derner doen.” Ook het thema roeien blijft bestaan. „Het is meer het concept dat spannend is dan de verbouwing. Dit con cept hebben ze nog nergens in deze regio.” Toen ze zes jaar ge leden met eetcafé Paddle’s be gonnen, hadden ze in Waddinx veen ook een nieuw concept. „Nu hopen we dat iemand in Waddinxveen dat over gaat ne men.” Paul en Diana de Rooij zijn beiden geboren en getogen Waddinxveners. „Ik had altijd een bijbaantje bij partyservice Gert-Jan van der Loo, vandaar de associatie met horeca.Verder kom ik uit de financiële dienst- den.” Wat precies het nieuwe menu gaat worden, wordt nog geheim gehouden. „Het enige dat ik kan zeggen is dat we geen voorgerechten meer hebben, geen hoofdge rechten, geen nagerechten en geen bestek meer. Kom maar kijken na 17 september!” WADDINXVEEN - Een 17-jari- ge Boskoper is donderdag 29 augustus met schaafwonden en kneuzingen naar het ziekenhuis gebracht. Hij kwam op de Noordkade in botsing met een WADDINXVEEN - Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel houdt zaterdag 14 sep tember een rommelmarkt. Wie spulletjes wil verkopen, kan zich WADDINXVEEN - Mannenkoor De Gouwestem organi seert op vrijdagavond 20 september een concert in de Ontmoetingskerk, waaraan het Tsjechishe zangkoor Za boj uit Pelhrimov zal meewerken. De instrumentale om lijsting wordt verzorgd door het ensemble Ciobanita, be staande uit een viertal musici die zich hebben gespecialiseerd in het op virtuoze wijze vertolken van Roemeense muziek. Aanleiding voor deze samenwerking is het 10-jarig bestaan van Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov. zes jaar succesvol draaien hun tent gaan omgooien is tweele dig. De verbouwing is een uida- ging voor zowel de gasten als de mensen die in het eetcafé werk zaam zijn. „Het is goed en leuk om eens te veranderen. Dertig jaar lang hetzelfde doen kan in onze ogen niet goed zijn.” Daar- WADDINXVEEN - Het bingo- seizoen in buurtcentrum de Boog gaat op vrijdag 6 septem ber weer van start. Iedereen is welkom in het de Boog (C. man stond in een houten bak op de lepels van een vorkhef truck en is door nog onbeken de oorzaak gevallen. De ar beidsinspectie stelt een onderzoek in. Vermist: Waddinxveen: Cyperse kater, witte bef, hangbuik, hals band tijgerprint (Antares). Zwar te kater, witte pootjes en bef (Wingerd). Zwarte poes, wit be fje, bruine gloed over vacht (Sparrengaarde). Cyperse kater, witte bef, neus, sokken voor, laar zen achter (G. van Dort Kroon- weg). Zevenhuizen: Zwarte kater, wat witte haren op keel, knik in staart (Leliestraat). GEVONDEN: Waddinxveen: Witte duif met donkerblauw (Piasweg). Zwarte kater met wit te aftekeningen, vl.band zwart magneet en halve koker (J.Dor- rekenskade-Oost). Cyperse kat, witte sokken voor, achter wat hoger, wit op buik (Buizerd- hoek). Zwarte kat met witte af tekeningen (C. Huygenslaan). Ro de kater met witte aftekeningen (Zuidelijke Dwarsweg). Zeven huizen: Cyperse kat, witte poten en bef, jong (Noordeinde). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601199. Binnen 24 uur uw melding op internet Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl aru. Hij speelde onder andere in het orkest van Radio Boekarest in het orkest van de beroemde panfluitist Georghe Zamfir. Als enige ’echte’ Roemeen van het ensemble neemt hij het publiek, met de virtuoze vioolmuziek, vrolijke dansmuziek en droevige liederen, mee naar zijn geboorte streek. Bassist Willem Raadsveld. Hij speelt onder andere in het ensemble Lautarii, in het ensem ble ’Twee violen en een bas’, dat zich op Nederlandse muziek van de 17-de eeuw specialiseert.Wil lem is in de folklorewereld een begrip, vooral zijn kennis over Roemeense en Hongaarse volks muziek is indrukwekkend. De Tsjech Jan Rokyta, die cym- baal studeerde aan het Conser vatorium te Bratislava (Slowa kije) en blokfluit aan het Sweelinck-Conservatorium te Amsterdam. Hij heeft onder an dere gespeeld bij het orkest Technik te Ostrava in Tsjechië (opgericht door zijn vader Jan Rokyta sr.) en later in Nederland bij het Schönberg Ensemble, het Residentie Orkest, het Neder lands Blazersensemble, het Nieuw Ensemble en sinds 1995 speelt hij bij het orkest van het Internationaal Danstheater. tot 22.00 uur in de aula van het Wellantcollege (voorheen Agra risch Opleidingscentrum ’De Groene Zijde’) aan de Zijde te Boskoop. slaan 552), er wordt gespeeld met het rotterdans systeem. Per avond worden vier rondes gespeeld. De inleg is 5,00 per koppel incl. een kopje koffie of thee. De eerste avond is op 6 september. Tsjechische lied meebracht. Uit het 45 leden tellende gemengd koor is tevens een zelfstandig mannenkoor gevormd. Beide treden afwisselend op. Het re pertoire van Zaboj beslaat een gebied vanaf klassieke polyfonie en geestelijke muziek tot aan moderne composities en bewer kingen van volksliederen van Tsjechische en bekende andere componisten. Hoewel het koor voornamelijk optreedt in Pelhri mov en omgeving, zijn in het re cente verleden ook concerten gegeven in Duitsland, Luxem burg, Oostenrijk, Kroatië, Spanje en nu voor de tweede keer in Waddinxveen. als ’Vriend(in)’ van die Gouwe Sanghers.Voor 15 euro ontvangt u elk kwartaal het verenigings- bulletin ’De Gouwe Ster’, waarin de concertagenda is opgenomen. Verder heeft u als vriend(in) recht op I gratis toegangsbewijs per lid voor een concert dat door.DGS wordt georganiseerd. Heeft u belangstelling voor spon soring van een culturele vereni ging? Informatie is te verkrijgen bij: Fred van Aalst, Public Rela tions. Telefoon/fax 010 521 89 05. Het Regiomannenkoor ’Die Gouwe Sanghers’ repeteert ie dere maandagavond van 20.00 Het 145 leden tellende mannen koor ’De Gouwestem’ staat on der leiding van Martin Mans. Hij heeft een programma opgesteld bestaande uit geestelijke liede ren, klassieke muziek en populai re muziek, negro spirituals en volksmuziek. Het koor treedt jaarlijks op in al lerlei monumentale kerken. De mannen van De Gouwestem zijn ook regelmatig op de tv te zien, in het programma ’Nederland Zingt’. De jaarlijkse mannen- koorconcerten en kerstconcer ten in de Waddinxveense Ont moetingskerk en de Passie- en Paasconcerten in de Rotterdam se Doelen worden door een breed publiek bezocht. Het koor Zaboj is de oudste vereniging van Pelhrimov. Het draagt de naam van de legendarische held uit Rukopis Kralovédvorsky, ma nuscripten van liederen uit de Middeleeuwen, gevonden in Dvur Kralové. Aan de wieg van het koor ston den in 1862 zowel hoogwaardig heidsbekleders als Tsjechische patriotten van de stad. Het was de tijd van de wederopleving van het nationaal bewustzijn (narod- ni obrozeni), die eveneens een hernieuwde interesse voor het WADDINXVEEN - Afgelopen dat Paddle’s afscheid moet gaan weekend was het laatste week end dat er gezellig kan worden gedronken in eetcafé Paddle’s’. Eigenaren Paul en Diana de Rooij slaan een nieuwe weg in. Op 2 september sloten zij de tent, om op 17 september weer open te gaan als Restaurant Paddle’s. „Het is volgens ons heel gezond dat een zaak eens in de zoveel tijd verandert,” al dus Paul de Rooij. „We hebben dit nu zes jaar gedaan en het was ook heel gezellig, maar ook de horecaondernemer moet met zijn tijd meegaan.” Voor het laatste weekend stond niets spectaculairs gepland. „Veel van onze gasten vinden deze verandering helemaal niet leuk. Het zou dus een beetje gek zijn om er een feestje van te maken. Het werd gewoon een gezellige afsluiting.” Paddle’s is altijd een goed lopend eetcafé geweest. „Zowel het eetgedeel- te als het drinkgedeelte liepen als een trein. Eerst was het nog verlening en Diana is verpleeg ster. We hadden zes jaar geleden geen flauw benul wat we moes ten verwachten. We vonden het allebei leuk het mensen naar de zin te maken en dat is wat we steeds proberen.” De reden dat de eigenaren na WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk de Zuidplas organi seert iedere eerste vrijdag avond van de maand koppel- klaverjasavonden. Deze avonden beginnen om 20.00 uur in het Zuidhonk (Zuidpla- J STOOFSTEEG 19 (HOEK ZEUGSTRAAT) GOUDA 01 82-672388 MERKEN VAN O.A.: DIESEL. BENGH, JEEP. JOTTUM. BRAEZ, CARBONE. RAGAZZI i -> KINDERKLEDING V.A.0 MAANDEN TOT 14 JAAR. WWW.KINDERENAANHETWATER.NL i BOSKOOP/WADDINXVEEN - Op maandag 2 september is de eerste wekelijkse repetitieavond begonnen. Het culturele leven in Boskoop gaat weer van start. DGS bereidt zich voor op een aantal concerten die gegeven worden in het laatste kwartaal van 2002. Voor liefhebbers van goede muziek dé gelegenheid om daaraan zelf deel te nemen. Als u hiervoor belangstelling heeft en enigszins over een rede lijke stem beschikt, dan is dit een uitnodiging nee een uitdaging om op maandag 9 september te ko men luisteren en de sfeer te proeven van het Regiomannen- De heer Van Gelderen ziet graag dat de gemeente verkeersmaatregelen neemt in de wijk Groenswaard. (Foto.Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) koor Die Gouwe Sanghers. Noteer de volgende data alvast in uw agenda. 11 oktober: concert met His Re volution,John’s Combo en Pieter de Nijs op piano - Ontmoetings kerk Waddinxveen. 16 december: kerstconcert met Harmonie ’Concordia’ - Bo skoop. 17 december: kerstconcert met de ’Martini Ensemble’ - Voor burg. 24 december: kerstnachtdienst Gereformeerde Kerk, Hazers- woude-Dorp. Wilt u geen deel uitmaken van deze vereniging, meldt u dan aan Huijgenslaan 2). Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. naast heeft ook het Wadd’Lek- ker festival een grote rol ge speeld. „Dat was een proeverij van veel gerechtjes en dat sloeg duidelijk aan. Mensen vinden het blijkbaar leuk om een beetje te proeven van verschillende din gen.” En die kant willen ze dus ook een beetje op. „Wadd’Lek-

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 25