Waddinxveen door ervaring sterker Schaakclubs starten seizoen Lucky Ajax tL oud-Waddihk Veenstra traint hoé Groeneweg gaat verder Niels en Nynke Pereboom wijzen de weg in interland IPS F J •/MJ Be Fair eerst Zwem masters nu ook wsv Jeroen Joling staat eerste si Slechte vangst HSW 0172 21 37 15 info@loo.nl tegen PPSC kampioen van Frankrijk WADDINXVEEN - Waar vori ge week Nic.Geers en van Berkel, twee masters van de zwemclub ’Van Uden/de Gouwe’ op de Nederlandse Kampioenschappen de vijf km in Open Water naar hun hand hebben gezet, zo werden zij nu, beiden in de groep 60/64 jaar, Frans Kampioen op de drie kilometer in de Moezel nabij Metz. z/ -.<••• 1 T n Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u echt een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel VAN DER LOO HYPOTHEKEN Een hypotheek is een hele belangrijke financiële stap in je leven 5 jaar: 10 jaar v.a WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN .1' Pieter van der Loo De B- en C-jeugd kwam massaal op de training af. - ADVIES BEMIDDELING Ir De uitslag was als volgt: I.Aat van Leeuwen 4.940 gr, 2. Frans van Steenderen 1.480 gr, 3. Ri- nus Reichard 1.440 gr. De top 3 van het klassement: I. Rinus Reichard 40.520 gr, 2.John van Elswijk 35.170 gr, 3. Wim Houtman 33.030 gr. De Waddinxveense Schaakver eniging WSV start weer op 5 september en houdt onder meer een interne schaakcom- petitie. Iedere donderdagavond treden gelijkwaardige spelers tegen elkaar aan, maximale WADDINXVEEN - Myrna Veenstra, een speelster van het Nederlands damesteam, gaf afgelopen weekend een Rabobank-hockeycli- nic tijdens de opendag van de hockeyvereni- ging. De B- en C-jeugd was massaal op de cli nic afgekomen om training te krijgen van een speelster van het Nederlandse damesteam. Veenstra, geassisteerd door de A-jeugd, leidde de spelers langs de diverse trainingsmogelijk- heden. Zo kon er gescoord worden door een mat met gaten op diverse hoogten, moest er cursus: 23,- (inclusief cursus boek). Voor meer informatie: Ton van Nieukerke: tel 0182- 630594 of Wim v/d Hoek:tel 0180-632260. [o-, 11 :t» Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Artistic Art Photography, K.W. plein 2,Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - De voetbal club Groeneweg heeft door een 5-0 zege op het zaterdag- team van Oudewater de twee de ronde bereikt van de strijd om de Amstel Cup. De Zeven- huizense doelpunten werden pelle, zonder de aanvallers Rob van Leeuwen (net terug van va kantie) en Lennaert Visser, kwam in de eerste helft niet verder dan een schot van Lennard Tepper dat werd gestopt door doelman Aart Rietveld.Tien minuten na de rust scoorde Bjorn Tollenaar na opnieuw een fout in de verdedi ging 2-0. Dezelfde speler maakte er uit een vrije trap op fraaie wij ze 3-0 van. Een door Lennard Tepper veroorzaakte, strafschop werd benut door Robin Leunis- Schaakvereniging Moerkapelle start 6 september met het nieuwe schaakseizoen. De eer ste clubavond begint voor de volwassenen met de eerste ronde van de onderlinge com petitie. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geo pend. Er wordt op verschillen de niveau’s geschaakt; zowel beginners als gevorderden zijn welkom. De jeugd begint al om 18.45 uur. Er zal een nieuwe begin- nersgroep gevormd worden. Hierin is nog plaats voor kinde ren vanaf 6 jaar.Voor meer in formatie: Ben van Geffen, 079- 5932238 van Waddinxveen heb ik met de gevestigde orde gespeeld. Vorig seizoen ben ik jonge spelers gaan inpassen. Dit seizoen hoop ik dat we echt gaan meedoen in de strijd om de periodetitels. Er zit perspectief in. Laatst verloren we maar net met 2-1 van DONK, dat een klasse hoger speelt. We hebben daar een goede partij op de mat neergelegd en veel kan sen gecreëerd. Ik gok op een pe- riodetitel, maar we gaan het per wedstrijd bekijken. Want krijg je blessures of schorsingen dan moet je de verwachtingen weer bij stellen. Ik heb wel een selec- tiegroep van 32 spelers, maar kwalitatief zit er een flink verschil in. De groep is wat volwassener geworden. Dat merk je op de training. Op het veld proberen de spelers elkaar aan te vullen of te corrigeren. Er zit een stuk meer beleving in dan vorig jaar. Stol wijk, Ammerstol, Kamerik en Ommoord zijn de ploegen om rekening mee te houden. Er ligt druk op de spelers, maar we moeten er voor zorgen dat die niet te groot wordt". De eerste bekerwedstrijd in de voorronden om de Amstel Cup tegen het za- terdagelftal van Oudewater-OVS won Waddinxveen met 0-1 door een doelpunt van Robin Leunis- sen, zoon van Jan die nog altijd in de vereniging actief is. Vorige week werd de tweede beker wedstrijd tegen Moerkapelle ge speeld. WADDINXVEEN - Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste de achtste wed strijd voor de zomercompeti tie in de Heimanswetering. De vangst was zeer slecht. Der tien deelnemers vingen geza menlijk slechts 13 kg witvis, waarvan het merendeel aan kop en staart van het parcours werd gevangen. het punt voor Werl binnen te halen. In de tweede doorgang ging op positie drie Tom Lexmond de strijd voor Waddinxveen aan met Derk Keuter. De trainings- achterstand die Tom nog heeft betekende dat hij slechts aan het eind van de wedstrijd in zijn normale doen kwam.Via series van 93, 91, 95 en 97 punten reikte hij tot een totaal van 376 punten. Zijn opponent legde via een uiterst stabiel opgebouwde wedstrijd met éénmaal 95 en driemaal 94 punten een score neer van 377 punten. Daarmee de 2-1 voor Werl zekerstel- lend. Op de posities I en 2 traden voor Waddinxveen Niels en Nynke Pereboom in het strijd perk. Nynke Pereboom (positie 2), geplaagd door een enorme verkoudheid en die daardoor op gezette tijden meer aan dacht had voor de doos papie ren zakdoekjes, pakte met een score van 381 punten (98-92- is geschorst en Patrick Bontenbal op vakantie) waarna hij de eind stand op 5-0 bracht. Aan de an dere kant verdween de bal na een schot van Danny Pols over de lat en zag de andere centrale verdediger Lennard Tepper zijn inzet gestopt door Rietveld. Waddinxveen en ook Groene weg, dat met 5-0 won van Oude- water-zaterdag, zijn zeker van een plaats in de tweede ronde. Het onderlinge duel tussen Groeneweg en Waddinxveen ein digde in 2-1. Moerkapelle ver sloeg het zaterdagteam van Ou dewater met 0-2. Waddinxveen HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN 94-97) een ruime overwinning tegen Melanie Holy die niet verder kwam dan 371 punten. Daarmee de stand ombuigend naar 2-2. Op één deed Niels Pereboom wat van hem verwacht werd. Een eerste serie van 98 punten liet hij volgen door een serie van 97 punten. Om vervolgens in zijn derde serie als enige van de dag een serie van 100 pun ten te laten aantekenen. De af sluitende vierde serie kwam met een score van 97 punten. Zijn totaal van 392 punten te genover de 379 punten van Hans Joachim Hehn betekende het beslissende punt voor Waddinxveen. Met de 3-2 overwinning voor de SV Waddinxveen kan terug gekeken worden op een uiterst geslaagd evenement, dat om een herhaling vraagt. Die her haling komt er in de vorm van een returnwedstrijd in Duits land waarvoor de afspraken in middels zijn vastgelegd. WADDINXVEEN/MOERKA- PELLE - Diverse schaakvereni gingen starten weer met com petities en lessen. Zo verzorgt De Schaakklas cursussen in Waddinxveen, vanaf 7 oktober kunnen zowel beginners als ge vorderden op maandagavond lessen volgen. Er is een begin- nersgroep voor de jeugd en een voor volwassenen. De be ginnerscursus loopt tot eind april 2003, daarna is een cursus voor gevorderden mogelijk. Ook is er eens per maand een Judith extra trainingsavond, waarbij een van de regionale topscha- kers een specifiek onderdeel van het schaken behandelt. Kosten voor deelname aan de WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair, die volgend jaar het 50-jarig bestaan hoopt te vieren, begint de nieuwe competitie op zaterdag 7 sep- gescoord door Maurice van thuiswed- Vliet (2), Maurice Eckhardt, Le on van Vliet en Rick van Yperen. Waddinxveen bereikte door de 5-0 overwinning op Moerkapel le eveneens de volgende ronde. De wedstrijd tussen Groene weg en Waddinxveen eindigde in een 2-1 zege voor de Zeven huizenaren door twee treffers van Leunissen Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Waddinxveen kreeg er deze zomer drie spelers bij.Van ONA en HION keerden in het sportpark De Sniep terug Robin Leunissen en Mohammed Darazzi. In het doel neemt Aart Rietveld, eveneens het laatst actief bij het Goudse ONA, de plaats over van Edwin Versloot, die terugkeerde naar GSV. „We hebben een jonge groep met twee oudere spelers zoals Raymond Beij en Tom Plantfeber. In de vijfde klasse kan je dan best een beetje ervaring gebruiken", vertelt trai ner Koes de Quillettes, die in Waddinxveen aan zijn der de seizoen als oefenmeester is begonnen. Oudewater-zaterdag.WSE verl oor voor de beker met I -4 van Jodan Boys. Voor de Gouwe naars scoorden Kees van Welie en Koen Blok, ieder tweemaal. Guido Hack redde de eer. Bij Jodan Boys ontbrak Rene Min nee wegens vakantie. De van Be Fair afkomstige speler is eerste keus voor de positie van rechterspits. Be Fair verloor met 2-1 van Nicolaas Boys. John Slagboom scoorde voor de Waddinxveners. Be Fair won zaterdag met 3-2 van Sportief door doelpunten van Lamini Mane, Raymond Schijf en Ray mond Oldenburg. WSE verloor met 4-1 van VEP met een te- gengoal van Guido Hack. va 4, 7% 5,1% De Quillettes (41ooit zelf actief als voetballer bij Floreant, ONA en Waddinxveen: „Toen ik hoor de dat Edwin Versloot ons ging verlaten heb ik contact opgeno men met Aart Rietveld. Ik ken hem uit de tijd dat ik bij ONA voetbalde. Hij woont sinds kort in de wijk Zuidplas. Hij kent mij als trainer. Mohammed Darazzi keerde afgelopen winter al van HION terug. Hij kreeg toen wel overschrijving, maar mocht niet voor het eerste elftal uitkomen. Robin Leunissen, die voor ONA bij Alphense Boys speelde, heeft een jaar stil gestaan. We kunnen de drie spelers goed gebruiken. Vorig jaar heb ik vier A-junioren in de selectie opgenomen. Het zijn Bjorn Tollenaar, Arjan van Herk en Peter en Marco van de Hoek. Zij hebben inmiddels een jaar selectievoetbal achter de rug. Dit jaar kwamen weer vier A-junioren over. Zij zullen in het tweede elftal beginnen. Verdedi ger Mark van Vliet is voor drie bekerwedstrijden geschorst. Daarna wordt bekeken of hij kan worden ingepast. Ik denk dat Waddinxveen als team qua leef tijd een goede mix heeft voor de komende jaren. Vorig seizoen hebben we lang in de strijd om de derde periodetitel in de vijfde klasse meegedaan. Deze ging uit eindelijk naar Ammerstol. Met drie ervaren jongens er bij hopen we een grote stap vooruit te zet ten. In mijn eerste jaar als trainer tember met een strijd tegen PPSC. Vorig sei zoen werd met 5-1 van de Schiedammers verloren. Be Fair-PPSC is de eerste Wed strijd van de week in het nieu we seizoen. Moerkapelle be gint met een thuiswedstrijd tegen het naar de vierde klas se gepromoveerde Sportief uit van Maurice Eckhardt. Robin Woerdense Verlaat. O Leunissen scoorde tegen In de zondagcompetitie begint Moerkapelle won met 2-0 van WSE met een uitwedstrijd te gen Nicolaas Boys in Nieuw- veen. Groeneweg krijgt in Ze venhuizen het Rotterdamse Alexandria’66 op bezoek. Waddinxveen is vrij. WADDINXVEEN - Het team van Schuttersvereniging Wad dinxveen trad afgelopen zondag aan tegen het team van SSC Masterkampioenschappen Werl uit de gelijknamige plaats in Duitsland. De in Nederland nog nauwelijks voorkomende vorm van het één tegen één schieten werd in deze ’inter land’ wedstrijd gehanteerd. Hierbij schieten de individuele schutters een veertig schoten wedstrijd tegen hun direct te- een schutter één punt voor zijn team. Bij een gelijke stand vol gen er barrageschoten net zo lang tot er een winnaar is. Omdat de baan in Waddinx veen slechts 9 schietpunten heeft, konden niet alle tien de schutters tegelijkertijd schieten en werd er besloten om de wedstrijd in twee doorgangen te laten plaatsvinden. Op de posities 4 en 5 namen voor Waddinxveen Martin en Harry van Laviere het op tegen re spectievelijk Ralf Hempe en duur van een partij bedraagt drie uur. De interne competitie bestaat uit 36 ronden. Daarnaast neemt een aantal achttallen deel aan de competi tie van de Rotterdamse Schaak bond.Tevens is er een (interne) bekercompetitie en worden een aantal avonden gevuld met speciale activiteiten. Er is een seniorencompetitie en een jeugdafdeling voor schakers tot 16 jaar.Voor meer informatie: Ton van Nieukerke tel 0182- 630594. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense tennisser Jeroen Joling staat in het klassement van het RD-circuit in de cate gorie 3 op de eerste plaats. Jo ling heeft deze zomer in de toernooien 99 punten verza meld. Tweede is de Ridderker ker Mark Willems met 88 pun ten. De Waddinxvener Yoran Verschoor deelt de elfde plaats met 36 punten. De Masters van het RD circuit zijn op 2 tot en met 8 september op het park van SV Victoria in Rotterdam. Overige klasseringen van de regionale tennissers(sters): vrouwen 4: 2. Anouk Tigu (Moordrecht), 6. Sabina Schut- telaar (Reeuwijk) en Loulou Wortel (Zoetermeer), I I. Syl via Koppenol (Gouda) en Leo- nieke Rutten (Haastrecht), mannen 4: 2. Paul Baans (Bo skoop), vrouwen 5: 9. Josien Uitterhoeve (Waddinxveen), mannen 5: II. Joost Bolken- stein (Gouda), 13. Jop Peelen (Gouda), mannen 6: 15. Mark de Jong (Moordrecht). (Foto: Artistic Art/Liesbeth van der Vis.) kan met een gerust hart de k<?- mende competitie tegeftfóteV’.i zien. Overigens zijn de geelzwart j ten op de competitiedag vrij. Opt zondag 14 september wordrj,’ thuis tegen Oudewater gespëefa. ft Dan wordt ook de winnaar van de gouden schoen van het afgelo- i pen seizoen bekend gemaakt/ Trainer Andre Ramsteijn staat 3 nog voor een puzzel. Aanvallend 1 zit het als straks Rob van Leeu- M wen en LennaertVisser er bij zijn wel snor, de verdediging hééft'j echter na het stoppen van Dert- 1 nis Jager een organisator nodig die orde kan scheppen in hét a chaotische verdedigen. gespeeld de ’kapflats’ van twee uu Diezelfde c dag voor g< starten de en worderf gespeeld. 18 septembt hockeymidd; over ligt binner Dit langebaan nummer was toegevoegd aan de Open Fran se in een 50 m bad waarbij van Berkel nog vijf maal goud won en wel op de 800, 400, 200 en 100 m vrijeslag alsmede op de 100 m schoolslag. Zij verraste met vooral scherpe tijden op de laatste twee nummers: I min. 24.5 en I min. 42 sec. Geers werd nog eens drie genstander. Bij winst krijgt maal Frans Kampioen en wel op de 1500,400 en 200 m vrij eslag en behaalde zilver op de 100 m vrijeslag en de zware 400 m wisselslag. Met name zijn 1500 m in 22 min. 26.4 sec. maakte grote indruk. WADDINXVEEN - Luck^-J Ajax, een team van voetballen® die vroeger in de hoofdmach^jp van de Amsterdamse club heb| .21 ben gespeeld, komt op zatéAHS dag 14 september naar het pi sportpark De Sniep in Wad- f dinxveen. .A» Om 16 uur wordt gespeeld té-*® gen een elftal bestaande uit,.j oudere voetballers van de W**l| Waddinxveen. De wedstrijd is tot stand gekomen dank zij John Verver, een oud-spelér van Waddinxveen die vriend*^' schapsbanden onderhoudt met de vroegere Ajacied Dijik 1 Schoenaker. Het bedrijf Verver, Didi Nederland Purmerend, sponsort sai F Trainer Koes de Quillettes gaat bij de voetbalvereniging Waddinxveen zijn derde jaar in. „We gaan op jacht naar een 1 periodetitel", zegt de uit Zeeland afkomstige oefenmeester. Sandra Holy.Via een uiterst sta biele serie bouwde Martin van Laviere een kleine voorsprong op. De derde serie van tien schoten betekende echter de ommekeer. Met een score van 97 punten voor Ralf Hempe boog hij zijn tweepunts ach terstand om in een voorsprong van twee punten. De laatste se rie werd door de Waddinx veense schutter afgerond met 93 punten, terwijl de Werl schutter niet verder kwam dan 90 punten. Met een score van 369 tegen 368 pakte Martin van Laviere hiermee het eerste punt voor Waddinxveen. In de wedstrijd van Harry van Laviere ging het er nog span nender aan toe. De uiteindelij ke score van 361 tegen 361 be tekende op positie vijf dat een barrageschot de beslissing moest brengen. In de barrage bleek de 14 jarige Sandra Holy uit het Duitse team over de langste adem te beschikken. Met een 8 tegen een 6 wist zij De geelzwarten wonnen met 5- O.Aan de cijfers moet niet teveel waarde worden gehecht omdat Moerkapelle, dat verscheidene spelers is kwijt geraakt, vooral verdedigend erg kwetsbaar was. Het verdedigen op een lijn werd gretig door Waddinxveen afge straft. Driemaal verscheen een Wad dinxvener alleen voor doelman Matthew Dibbis (20) en driemaal was het doelpunt. De eerste, die van de verdediging van Moerka pelle vrije doorgang kreeg, was sen.Vervolgens kreeg ook Leunis- Appie Razak. Hij liet na een half sen een vrije loop. Hij omspeelde uur spelen I -0 noteren. Moerka- doelman Dibbis (Mark Huisman

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 31