Liesbeth van der Vis kiest voor volgende stap in de fotografie De vlaggen uit!! Actie Boeren Planten Bomen Asfaltering, fietsstroken en parkeerplaatsen op deel Kerkweg-West Zaterdag 14 september: open monumentendag r MEDISCHE DIENSTEN r KERKDIENSTEN Colofon COLOFON Wie weet een nieuwe naam voor de begraafplaats? k - ITL» y y Brugkerk (Kerk- weg-Oost 234) Sint Victorkerk (Zuidkade I75) I 4 '4 L-z - 'T PAGINA 9 WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN REGIO MID- Groens- Groens- Aan de Zuidkade 175, even- 1 X De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- paanboord I8.30 uur ds.J. de Jong Spoedeisende huisartsenhulp U kunt alleen na een telefoni sche afspraak voor spoedeisen de huisarstenhulp buiten kan tooruren: - op werkdagen van 17.00 uur ’s avonds tot 08.00 uur ’s och tends - op zaterdag, zondag en feest dagen terecht bij: VOOR SPOEDEISENDE HUIS ARTSENHULP BUITEN KANTOORUREN (0182-322 488) De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds.J.Alma,Waspik Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. C.D. Zon- nenberg 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn zondag 9.30 uur ds. E. van Da len, Den Haag woensdag II september I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Woord- en Communieviering, pastor M. Ameling zondag I I.I5 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm Liesbeth van der Vis werkt vanaf oktober vanuit haar studio aan huis, ze zet daarmee een volgende stap in de fo tografie. uitleg geeft. Op wisselende tij den worden de orgels be speeld. In twee kerken zijn uit gebreide beschrijvingen van de gebouwen beschikbaar, alsook een exemplaar van de Open Monumentenkrant, waarin wat meer algemene informatie met betrekking tot de Open Monu mentendag staat. De Nederlands Hervormde Brugkerk staat aan de Kerk- weg-Oost, vlakbij de Waddinx- veense Hefbrug. De kerk da teert van I837. Het orgel, in 1807 gemaakt door J.P. Schmidt uit Gouda, met een hoofdwerk en een bovenwerk, is kortgele den gerestaureerd; het wordt op wisselende tijden bespeeld. mijn vak”, vertelt Liesbeth. „Maar toch het meest in het fotograferen zelf. Daar om heb ik besloten om me daar op te gaan richten.” Haar aparte stijl van foto graferen valt bij veel mensen in de smaak. De klantenkring van de fotografe groeit zo explosief dat ze dit bijna niet meer met een winkel kan combineren. Per eind september sluit ze de deuren van haar winkel en gaat ze verder met een fotostudio. Onlangs kocht ze een monumentaal pand in Boskoop, aan de Reijerskoop. Boven heeft ze inmiddels haar intrek ge- „Daarvandaan ga ik vanaf I oktober al lerlei reportages verzorgen, voor onder meer trouwerijen, bedrijven. In de studio heb ik vele mogelijkheden voor het ma ken van portretfoto en groepsfoto’s.” Ook blijft ze foto’s maken voor de diver se kranten in de regio. Een andere tak waar ze zich op wil gaan richten is de reclamefotografie. „Ook daarvoor kan men bij mij terecht.” De vele lijsten die ze nu in haar winkel heeft, neemt ze alle maal mee naar Boskoop, zodat een foto volledig met lijst gekocht kan worden. De naam Artistic Art Fotografie wijzigt Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen® rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK De Vierstroom Spreekuur: Maandag t/m don derdag van 09.00 tot 10.00 uur. Bezoek en postadres: Stations straat I2, 2741 HS Waddinx veen. Telefoonnummer: 0182 - 623 040. Na I0.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met de Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. Inloopspreekuur Consultatie- buro Waddinxveen per l-l- 2001maandag I 1.00-12.30 uur. Prinses Juliana en Prins Bern- hard op hun reis ook Moerka pelle in de avond met een kort bezoek zouden vereren. Als een lopend vuurtje ging dit bericht de gemeente door en gauw ver schenen de eerste vlaggen. En inderdaad, ook de bovenge noemde boeren staken nu de vlag uit! Op het gemeentehuis GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag 11.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0I8I -219612 REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag I0.00 uur drs. Ch. Van der Leest OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm dinsdag 10/9 19.00 uur Eucha ristieviering, pastor A.vd Helm GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 09.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. E. Brink BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag I0.00 uur spreker: de heer J. Dekker I8.30 uur spreker: de heer T. Veldhuis een idee voor een naam die past bij de rustige en vredige uitstraling van het terrein, dan kunt u deze naam vóór 23 sep tember insturen via telefoon: 0182-624500, fax: 0182-624680, een briefje aan Postus 400,2740 AK Waddinxveen, e-mailen via Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle Tekst: W. Paul Samenstelling:). Ooms lnlichtingen:Tel. 0180- 6932962 E-mail: ozm@planet.nl Internet: http://welco- me.to/OZM RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag I0.00 uur spreker:Wal ter a/d Wiel ze in ’Fotografie Liesbeth van der Vis’. Dat Liesbeth voor Boskoop koos, is geen onlogische stap. Immers, haar wortels lig gen in het kwekersdorp waar ze op groeide. Toch wil ze zeker haar contac ten in Waddinxveen niet verliezen. „Ik vind het ook wel jammer om Waddinx veen te verlaten. Door de winkel ken ik er zoveel mensen, daar raak je aan ge- hecht. Ik hoop dan ook dat veel mensen de weg naar mijn studio weten te vin den. Dan hoef ik niet van iedereen af scheid te nemen.” Liesbeth zocht nog wel naar een andere locatie in Waddinx veen, maar kon niets geschikts vinden. „En aan de andere kant vind ik het ook wel heel leuk om weer terug te zijn in Boskoop.” Liesbeth van der Vis, die verschillende prijzen in ontvangst nam, is aangesloten bij D.I.P.P, een vakorganisatie voor profes sionele fotografen. Een hele prestatie, aangezien haar werk door een jury van internationale topfotografen beoordeeld werd. Door de zware toelatingseisen werkt deze organisatie dan ook op hoog niveau. De winkel Artistic Art Fotografie is nog tot 27 september geopend. Mededeling: De regeling ’medische week enddienst’ is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. gemeente@waddinxveen.nl t.a.v. mw. Erna Stolk. Vergeet niet uw eigen naam en adres te vermelden. Een kleine commis sie kiest de nieuwe naam uit de ingezonden ideeën. Het college van burgemeester en wethou ders stelt daarna de naam vast. Degene die de uitgekozen naam heeft ingestuurd ontvangt een bloemen- of plantenbon van de gemeente ter waarde van 25. Als de renovatie van de be graafplaats achter de rug is, wordt de nieuwe naam bekend gemaakt bij de officiële herope ning. DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 Zondag 22 september II.00 uur pastor J.L. Delhaas, I e zon dag vd herfst, 19e zondag na Pinksteren, Soekkot werden zij ontvangen, daar was inmiddels een heel gezelschap aanwezig. Natuurlijk waren er onder de aanwezigen die deel uitmaakten van het complot, want anders waren ze toch nooit dat gemeentehuis binnen gekomen? Of er ook de burge- Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. Ol 82-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6I3II2. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. Ol82-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. de een strook groen van onge veer 80 cm en aan de noordzij de een strook van ongeveer 2 meter. De twaalf bomen die in de nieuwe situatie te kort bij de verharding komen te staan moeten worden gekapt. Er is nog overwogen om de fietspa den door het groen te leiden, maar dan moeten meer bomen verdwijnen dan nu het geval is. Daarom is van de aanleg van fietspaden afgezien. Ook de groenvoorziening wordt aange past. Overtollige struiken, hees ters en andere houtopstanden worden verwijderd, terwijl in het groenvak Kerkweg-West ten oosten van de flat met de huisnummers 83 t/m I93 de struiken en bomen worden verwijderd en dit gedeelte wordt ingezaaid met gras. Het college hoopt dat door deze voorziening een schoon, open, onderhoudsvriendelijk en soci aal veilig groenvak ontstaat. Het verheugende van het uitvoeren van deze werkzaamheden is, dat bij de uitvoering zoveel mo gelijk rekening wordt gehouden met de wensen van de bewo ners. (A.B.) NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. G.D. Kamphuis, Amstelveen 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg woensdag 4 september I9.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Sectie ’De Rank’, confessio- J.G. van Tilburg neel-hervormde gemeenschap, Coenecoopcollege zondag 10.00 uur ds. Z. de Graaf, Katwijk a.d. Rijn I8.30 uur ds. R. de Reuver, Bo skoop WADDINXVEEN - Tijd voor een nieuwe stap binnen de fotografie, zo meent Lies beth van der Vis. Na vijf jaar heeft ze be sloten te stoppen met haar fotozaak Ar tistic Art Fotografie aan het Koningin Wilhelminaplein om zich volledig te rich ten op het fotograferen zelf. „Ik kijk toch het liefst zoveel mogelijk door de lens van de camera”, aldus Liesbeth. Een fo tostudio is nu de volgende stap voor haar. Liesbeth van der Vis begon als medewer ker bij Intercolor, een fotozaak aan de Kerkweg.Vijf jaar geleden opende ze haar eigen winkel Artistic Art Fotografie. nomen, beneden is de studio gevestigd. Daar werkte ze altijd met veel plezier. „Veel mensen wisten de weg naar mijn winkel te vinden en dat leverde vaak wel even een leuk gesprekje op, je helpt mensen aan een nieuwe camera of een mooie lijst voor de foto bijvoorbeeld. Als winkelier en als fotograaf heb je een so ciaal vak.” Daarnaast fotografeert ze ook dagelijks voor diverse kranten als het Weekblad voor Waddinxveen en dagblad Rijn en Gouwe, verzorgt ze bedrijfs- en trou wreportages en maakt ze portretten in opdracht. „Ik heb heel veel plezier in HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP MH) Jan van Beaumontstraat 4 2805 RR Gouda tel. 0182- 322 488 J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 2I, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 63I45I of 06-III63246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Immanuëlkerkgemeente, Prin- Kerkgebouw Dorpstraat ses Beatrixlaan zondag 9.30 uur ds. C. de Jong meester en leden van de ge meenteraad waren is niet be kend. Wel waren er notabelen en hun vrouwen aan wie zij voorgesteld werden. Via de contacten van Rens Luij- tjes was er voor gezorgd dat ook het muziekgezelschap ’De Kleine Trompetter’ uit Zeven huizen acte de presence af. Het paar is op het bordes gaan staan om naar dit muziekgezelschap te luisteren. De muzikanten wisten niet dat het nep Prinse lijk paar was. Zij hebben dit la ter laconiek opgenomen en vonden het wel een goede stunt. Al gauw rees er argwaan of dit echt wel het prinselijk paar was. Nu, de reacties waren toen heel verschillend. Er was een mevrouw die zo onbedaar lijk moest lachen dat zij er bijna niet meer uitkwam. Een ander welgedane dame kreeg ook tra nen in haar ogen, maar dan wel van kwaadheid. Woedend riep zij dat het een schandaal was. Daar was zij voorgesteld en had een hand gegeven aan een Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. vrouwspersoon, die helemaal de prinses niet was, ja zelfs een arbeidersmeisje!! Sommigen voelden zich behoorlijk in de boot genomen, zij zouden er wel meer van horen! Volgens zeggen zijn er later brieven naar het Koninklijk Huis gestuurd over deze ’majesteitschennis’. Hoe dan ook, daar is kennelijk helemaal niet op gereageerd, misschien zijn de brieven hele maal niet verzonden. De mees te mensen voelden zich mis schien wel een beetje genomen, maar moesten er toch om la chen.Wat Rens Luijtjes in ieder geval had bereikt: de boeren van Moerkapelle hadden de vlag uitgestoken! Ook de prachtige kansel en de drie kronen, waarvan de mid delste nog origineel is, maken een bezoek de moeite waard. In de Brugkerk wordt een ex positie gehouden over de Nieuwlichters, een beweging die zich in Waddinxveen in I8I6 losmaakte van de Her vormde Kerk. Daarmee was zij de eerste afscheiding binnen de landelijke kerk in de 19e eeuw. De Nieuwlichters noemden zichzelf Christelijke Broederge meente, maar zij zijn later be kender geworden als de Zwijndrechtse Nieuwlichters, naar de plaats waar zij zich zou den vestigen. WADDINXVEEN - Binnenkort wordt een begin gemaakt met het herinrichten van het Oos telijk gedeelte van Kerkweg- West. Het betreft het gedeelte tussen de Passage en de roton de tussen de Esdoornlaan en de Chopinlaan. Het plan van burgemeester en wethouders was aanvankelijk om dit gedeel te weg te herstraten met klin kers, maar door de aanwonen- den is de wens te kennen gegeven dit weggedeelte niet te bestraten met klinkers, maar te asfalteren om zodoende de ge luidshinder van het verkeer te verminderen. Gelijktijdig wor den dan fietsstroken en par keervakken aangelegd.. Het ge volg van deze werkzaamheden is, dat het weggedeelte tot 6 meter (2 rijstroken van 3 me ter breed) wordt versmald en een middengeleider wordt aan gebracht die het oversteken vergemakkelijkt. Bovendien wordt zo de verkeersveiligheid bevorderd omdat zo’n voorzie ning een snelheidsremmend ef fect heeft. Om de herinrichting helemaal tot zijn recht te laten komen verdwijnt aan de zuidzij- WADDINXVEEN - De ge meente vraagt inwoners een nieuwe naam te bedenken voor de begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan. De nieuwe naam dient passend, aanspre kend en niet al te lang te zijn. De naam moet aanvaardbaar Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt deze herfst en winter voor de tiende keer de actie Boeren Planten Bomen. De actie is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid-Hollandse platte land te stimuleren streekeigen struiken en bomen aan te plan ten. Tot I I oktober kunnen de bestelformulieren ingeleverd worden, het plantmateriaal wordt enkele weken later thuisbezorgd. Tijdens de actie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assorti ment struiken en bomen wor den besteld. Knotbomen langs percelen, leilinden om de boer derij, streekeigen sierbomen en -struiken op het erf, jonge boompjes op een niet-gebruikt stukje grond; op deze wijze kan de eigen boerderij en het erf aanzienlijk verfraaid worden. Bovendien biedt het nieuwe kansen voor de natuur. Het plantmateriaal is gegaran deerd ziektevrij en wordt be trokken van gerenommeerde kwekers. Landschapsbeheer garage omgekleed en ge schminkt Zij kreeg een fraaie blauwe jurk aan en een hoed met een hele grote rand. Dit had het voordeel dat het ge zicht voor een deel verborgen was. Siem van der Linden kreeg een karakteristiek brilletje op zoals Prins Bernhard droeg en een anjer in het knoopsgat. Met sportnetten te bewonderen die vorig jaar grondig zijn ge restaureerd. De Remonstrantse kerk (Zuidkade 59) doet dit jaar niet mee vanwege werkzaam heden op het naastliggende terrein. Het gebeurde in I936 dat Moerkapelle werd verrast om dat Prinses Juliana en Prins Bernhard het dorp met een be zoek vereerden. Naar later bleek een ’pseudo’ prinselijk paar, het waren een meisje uit Zevenhuizen en een jongen uit Bleiswijk. Het hele plan was een idee van Rens Luijtjes. In Moer kapelle waren een paar boeren die het vertikten om op konink lijke hoogtijdagen de vlag uit te steken. Niet dat zij tegen het koninklijk huis waren, daar was geen sprake van, zij vonden het gewoon niet nodig. Nu was het zijn plan die boeren zover te krijgen dat de vlag uit de mot tenballen gehaald en gestoken zou worden. Terecht veronder stelde hij, dat dit zeker het geval zou zijn bij een bezoek van een lid van de Koninklijke familie aan de gemeente. Zijn plan kwam in de tijd van de verloving van Prinses Juliana en prins Bernhard. Net als Prins Willem Alexander en Prinses Maxima gedaan hebben, bezocht het prinselijk paar ook toen ver schillende plaatsen. Natuurlijk wisten de mensen wel hoe Prin ses Juliana er uitzag, in de kran- Dienstdoende apotheek: Dagelijks vanaf I7.30 uur en in het weekeinde: Dienst Apo theek Midden-Holland, Ronsse- weg 138, Gouda. Telefoon 0182-698820. een fraaie bos bloemen in de hand ging het toen in een mooie auto richting gemeente huis. Inmiddels begon het al wat te schemeren en die tijd was natuurlijk expres zo gekozen. Op de bewuste dag was het be richt geraffineerd verspreid dat eens aan de Gouwe, staat de 120 jaar oude neogotische Sint Victorkerk. Deze kerk is ont worpen door architect Mar- gry.Vermeldenswaard zijn o.m. de prachtige gebrandschilder de ramen, enkele schilderijen van de bekende Amsterdamse schilder J. Dunselman, de kruiswegstaties, het Maar- schalkerweerd orgel (van 1871ouder dan de kerk zelf) alsook het Mariabeeldje dat achter in de kerk staat en af komstig is uit de (oude) Goud se Sint Janskerk. Bovendien zijn er eeuwenoude pastoor-, zijn voor alle gezindten. Hebt u WADDINXVEEN - De landelij ke open monumentendag vindt plaats op zaterdag I4 septem ber. Op deze dag is een groot aantal rijksmonumenten en an dere beeldbepalende kerken, molens, kastelen en dergelijke voor het publiek vrij toeganke lijk. Twee Waddinxveense ker ken sluiten zich hierbij aan: de Brugkerk en de SintVictorkerk. De Brugkerk is een officieel rijksmonument, de Sint Victor kerk helaas niet. Het zijn zon der meer beide beeldbepalen de gebouwen voor Waddinxveen en een bezichti ging waard. De twee kerken bieden op za terdag 14 september van I0.00 tot 16.00 uur een aantrekkelijk programma aan. Beide kerken kunnen van binnen bezichtigd worden en er zijn rondleidin gen, waarbij een deskundige ten was zij regelmatig te zien. Toch zijn wij thans door de te levisie en het grote aantal geïl lustreerde tijdschriften veel vertrouwder met de gezichten van de leden van het Koninklijk Huis dan vroeger. Hiervan werd door Luijtjes gebruik ge maakt. De latere caféhouder Luijtjes ging in die tijd de omge ving rond met boter, kaas en ei eren en kende daardoor veel mensen. Hij ging op zoek naar een jongen en een meisje die wel wat leken op Prinses Juliana en prins Bernhard en vond die in Maaike Verwaal uit Zevenhui zen en in Siem van der Linden uit Bleiswijk. Beiden wilden het spel wel meespelen. De voorbe reidingen werden uiteraard in het diepste geheim getroffen; ook werd een nadrukkelijk spreekverbod opgelegd. Wie al lemaal in het complot zat is niet bekend. Wel dat naast Rens Luijtjes de garagehouder Vos kuilen in Moerkapelle in het complot betrokken was. Op de bewuste dag werd in zijn JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king Zuid-Holland zorgt verder voor goede instructies voor de aanplant, verzorging en be scherming. Bewoners van het Zuid-Hol- landse landelijke gebied kunnen het boekje Boeren Planten Bo men met het complete assorti ment gratis aanvragen bij Land schapsbeheer Zuid-Holland. In het boekje staat een uitgebrei de beschrijving van de struik en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bo- demeisen, toepassings- en ge bruiksmogelijkheden en de be tekenis voor natuur en landschap. Ook advies (telefo nisch of aan huis) over wat nu aan te planten is mogelijk. De actie wordt gezamenlijk ge organiseerd met Landschaps beheer Zeeland en Utrecht. In februari volgt een tweede be stelmogelijkheid. Het boekje en/of de bestellijst is aan te vra gen bij Landschapsbeheer Zuid- Holland, telefoon 0182 - 683 670, of via www.landschapsbe- heer.com/zuidholland/acties.ht ml WhI

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 9