Al2 tussen Zoetermeer en Gouda Aanpak bottleneck Koninklijke onderscheiding voor vertrekkende gemeentesecretaris Loose U Kinder- o o Muziekvereniging Concordia zamelt kleding in Bingo in het WADDINXVEEN - In het ka- der van de nieuwbouwplannen Gelovige en niet-gelovige jongeren komen samen bij Youth Alpha Zonnepanelen en windmolens voor prijswinnaars Automobiliste De Schaakklas start met Kinder- en De Kleine CD jeugddisco kleding- en speelgoed beurs Koffieochtend Klap op gezicht tijdens discobezoek botst op brommer Aandacht voor ontsluiting Nesselande lessen Trompetter geeft een workshop ZEVENHUIZEN - Muziekver eniging De Kleine Trompetter houdt op zaterdag 28 septem ber een workshop. Tussen 13.00 en 15.00 uur is iedereen vanaf tien jaar welkom in dorpshuis Swanla om te kijken, te luisteren en te proberen. Di- L verse blaas- en slaginstrumen- ten staan klaar om te testen, le den en docenten zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. VDDRBRODD DOORLOPENDE MEUBELSHOW klassiek koloniaal modern design romantisch I l WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 1S gele:ding van volwassenen. 1 O 3 o K O G ZEVENHUIZEN/MOERKA- waarnemend hoofd van de afdeling Planologie en Openbare Werken aange steld. Van I0 november I984 tot I9 fe bruari 1996 was Loose secretaris van de Stichting Meubelstad Waddinxveen. Deze stichting stelde zich ten doel de samen werking binnen de Waddinxveense meu belindustrie en handel te bevorderen en gezamenlijk reclame en promotieactivi- teiten te ontwikkelen.Vanaf het begin van de oprichting van de Verenging van Gemeentesecretarissen Nederland heeft Loose daar actief aan deelgenomen. Hij vervulde in de regionale Kring van Ge meentesecretarissen Midden-Holland het secretariaat van 1992 - 1994. Sinds I januari I996 is de heer Loose voorzitter van de Stichting Ontmoe- tingskerk te Waddinxveen. Deze Stich ting heeft tot taak het beheer en onder houd van de Ontmoetingskerk en het daarbij behorende zalencomplex. Ook is hij actief lid van het comité tot behoud van de St.Victorkerk. De familie Loose verhuist binnenkort naar Etten-Leur. WADDINXVEEN - Tijdens zijn af scheidsbijeenkomst op donderdag 19 september ontving gemeentesecretaris de heer C.A.P.M. Loose uit handen van burgemeester F. Jonkman een Koninklij ke Onderscheiding. Hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De heer Loose maakt na 23 jaar Waddinx veen, waarvan 12 jaar als gemeentese cretaris, gebruik van de regeling Flexibe le Pensionering en Uittreding (FPU). In totaal is hij 41 jaar in overheidsdienst geweest Loose trad op I april 1979 bij de gemeente Waddinxveen in dienst. Hij werd aangesteld als chef van de afdeling Algemeen Bestuurlijke Zaken en Ruim telijke Ordening. In de tachtiger jaren le verde hij onder andere in zijn functie als chef van de afdeling Ruimtelijke Orde ning een grote bijdrage aan de ruimtelij ke ontwikkelingen binnen de gemeente zoals de woonwijk Zuidplas '80 en het bedrijfsterrein Coenecoop. Van april I986 tot oktober I990 werd Loose benoemd tot directeur van de se cretarie. Op 5 juli 1990 werd hij be noemd tot gemeentesecretaris. In deze functie heeft hij in de negentiger jaren vorm gegeven aan de huidige organisa tie. Verschillende - vaak omvangrijke -re organisaties zijn hiervoor doorgevoerd. De afgelopen jaren is mede door zijn in zet de totale (financiële) bedrijfsvoering op een moderne leest geschoeid. Als laatste grote project heeft de heer Loo se een goede basis gelegd voor het du ale gemeentelijke bestel, zowel binnen als buiten onze gemeente. De heer Loose startte zijn ambtelijke carrière als tweede ambtenaar bij de ge meente Breda op 16 oktober 1961 bij de afdeling Bevolking, Burgerlijke stand en Militaire zaken. In zijn tweede ge meente Oostflakkee fungeerde hij als beleidsmedewerker van de afdeling Alge mene Zaken. Bij de gemeente Budel ging hij aan de slag als beleidsmedewerker op de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Eigendommen.Vervolgens werd Loose bij de gemeente De Bilt als ZEVENHUIZEN - De kin derkleding- en speelgoed beurs, waarvan de op brengst naar unicef gaat, wordt gehouden op don derdag 3 en vrijdag 4 ok tober. Er kan najaar/win- terkleding (schoon en heel) en goed speelgoed worden ingeleverd. Dat kan op donderdag 3 okto ber van 9.00-12.00 uur, van 13.00 tot I6.30 uur en van I7.30 tot I8.30 uur. Inleve- ren kan tot maximaal der tig stuks, wie de kleren thuis prijst mag 42 stuks inleveren (bel dan eerst even). Men bepaalt zelf de verkoopprijs (eventueel in overleg). Een derde van de opbrengst is bestemd voor unicef en de rest is voor diegene die het ingeleverd heeft. De verkoop is op donderdagavond 3 oktober van 19.30 tot 21.00 uur en vrijdag 4 oktober van 9.00 tot 11.00 uur in de Gere formeerde Kerk (Dorp straat 106).Voor meer in formatie: 0180-633971 6321261,638094 of in Moerkapelle: 079-5932797. De cursus vindt elke vrij dagavond plaats, van 18.30 uur tot 22.00 uur in Het Anker. De eerste bijeen komst is op vrijdag 27 sep tember. Voor meer infor matie en/of aanmelding: Rob Kooiman, tel. 0182- 640210. i CU s ZEVENHUIZEN - ’Vrou wen voor Gods Koninkrijk’ houdt op donderdag 3 ok tober een koffieochtend, dan komt Gerdien Ouwe- neel spreken over 'het va derhart van God’. Doel is elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het ge loof. De koffieochtend vindt plaats in het Her vormd Centrum (Dorps straat 156) en start om 9.30 uur. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar, om 11.00 uur is de bijeen komst afgelopen. Er is kin deroppas aanwezig. De koffieochtend is een initia tief van vrouwen uit ver schillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle.Voor meer informatie: Co Sterken burg, tel. 010-2222345 of Ineke van de Lagemaat tel. 079-5931520. energieverbruik over de afge lopen drie jaren konden wor den ingevuld. Met het invullen van het formulier waren een aantal ’zonnige’ prijzen te win nen: een set van vier zonnep anelen, een dagtocht naar de Floriade met het grootste zon nedak ter wereld en een minia tuur windmolen, draaiend op zonne-energie. op hoofdlijnen is vastgelegd in het Strategisch Akkoord 2002- 2006 waarin staat te lezen dat nieuwe woonwijken niet wor den gerealiseerd zonder dat in de vereiste infrastructuur is voorzien. rele projecten met name ge noemd. De plannen voor het wegnemen van de knelpunten hebben een directe relatie met een aantal projecten in de di- nen die graag wat meer van het geloof willen afweten te praten over het geloof.Vorig jaar telde de Waddinxveense afdeling drie niet-christelijke cursisten. „Het is natuurlijk leuk qls deze jongeren uiteindelijk de stap voor god maken, maar we tim meren daar helemaal niet op hoor. Niets moet”, licht Sand ra, zelf wel gelovig, toe. Zelf vindt ze het leuk als de samen stelling gemengd is, je ver breedt je blik, vindt ze, en an dere jongeren zullen zien dat het geloof helemaal niet saai hoeft te zijn. „Dat is toch wat sommigen denken.” Sandra kan het best begrijpen dat het eng is om aan de cur sus deel te nemen. „Je moet wel een beetje durven. Wie niet goed alleen durft te ko men, kan altijd een vriend of vriendin meenemen. Dan is het misschien minder eng.” Cursis ten krijgen er in ieder geval een groepje vrienden bij, dat is de ervaring na vorig jaar. „Dat groepje wil graag doorgaan en start nu met een Youth Beta clubje.” Er is in ieder geval re kening gehouden met het feit dat de jeugd ook graag nog uit wil. „Daarom stoppen we om 22.00 uur.” ZEVENHUIZEN/MOORD- RECHT - Een 21 -jarige man uit Moordrecht heeft donderdag 19 september bij de politie in Nieuwerkerk aangifte gedaan van mishandeling. Afgelopen zondag was hij in een disco theek in Zevenhuizen toen hi per ongeluk een andere bezoe ker aanstootte. De reactie var de onbekende man was een klap op zijn gezicht. De aange ver weet niet meer exact wat er gebeurd is, maar merkte de volgende dag dat zijn gehoor niet meer goed was. De huis arts constateerde een scheur tje in het trommelvlies. De po litie zal trachten de dader tt achterhalen. richt advies uitgebracht wor den t.a.v. energiebesparende maatregelen. Dit gebeurt aan de hand van een aantal voor- beeld-EPA’s (Energie Prestatie Adviezen). Het Platform Duurzaam Wad dinxveen heeft de inwoners van-Waddinxveen gevraagd om een enquêteformulier in te vul len waarin de gegevens van het bedrijf haalt ieder kwartaal de kleding op bij Concordia. Dit bedrijf zorgt er tevens voor dat de bruikbare kleding als ook schoenen, dekens en gordijnen terecht komen in de Oostblok landen en Derde Wereldlan den. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De op brengst (berekend aan de hand van het aantal ingeleverde ki- WADDINXVEEN - Bij een ver keersongeval op vrijdag 20 sep tember omstreeks 10.20 uui raakten een 24-jarige automo bilist uit Boskoop en een 17-ja rige bromfietser uit Nieuwveer betrokken. De automobilist reed over de Henegouwerweg komende uit de richting van Boskoop. Ter hoogte van het tankstation sloeg de automobilist linksaf maar zag hierbij de bromfietser over het hoofd die op het fiets pad reed en in dezelfde rich ting. Een aanrijding was het ge volg. De bromfietser liep schaafwonden op en letsel aan een enkel. deofilm. Daarna gaan we in kleine groepjes over het on derwerp praten en wisselen we hierover van gedachten. Dat is zó leuk. Je ziet sommige jongeren helemaal zichzelf worden. Doen ze aan tafel nog wat popie jopie, bij de discussie hoor je soms meningen dat je denkt: zeg jij dat?”, is Sandra vorig jaar tijdens de zelfde cur sus opgevallen. Op de helft van de cursus gaat de groep ook nog een week end weg. Op een andere loca tie in Nederland wordt dan wederom over diverse onder werpen gesproken in de vorm van drie inleidingen, maar ook dan is er volop ruimte voor lol en gezelligheid, om lekker gek te doen zoals Sandra ver woordt. „Tijdens dat weekend is er ook een dropping bijvoor beeld.” Youth Alpha Waddinx veen is vorig jaar voor het eerst gestart met een dergelij ke cursus, toen alleen voor 14 tot en met 18 jaar. Een organi satie van drie volwassenen en vier jeugdleden zette toen het programma in elkaar, wel met behulp van de landelijke orga nisatie die een heleboel tips heeft en waar foldermateriaal opgevraagd kan worden. Dit jaar start het seizoen met een cursus voor de jeugd van 18 tot en met 21 jaar, in het voor jaar kunnen de jongeren van 14 t/m 18 weer terecht voor een cursus. De organisatie is van oorsprong Engels, maar heeft nu al diverse afdelingen in Eu ropa. Het idee is opgezet om met christenen en niet-christe- Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Sinds enige tijd blijft de economische ontwikkeling van de Zuidvleugel van de Randstad achter op de Noordvleugel en de rest van Ne derland. Bedrijven en inwoners met hoge inkomens ver trekken naar elders en de werkloosheid is er naar ver houding hoog. Dit heeft onder meer te maken met een tekort aan bedrijfsterreinen en belemmering van de mo biliteit. Een belangrijk knelpunt voor de bereikbaarheid in de Zuidvleugel vormt het wegvak van de Rijksweg 12 tussen Zoetermeer-Oost en knooppunt Gouwe. Vertrekkend gemeentesecretaris kreeg afgelopen week van burgemeester Jonkman een koninklijke onderschei ding opgespeld. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Op de helft van de cursus van Youth Alpha gaan de jonge ren ook een weekendje weg. (Foto.-pr.) Zuid honk voor een nieuw repetitie- c.q. clubgebouw voor Concordia, WADDINXVEEN - Bingolief- zamelt de muziekvereniging hebbers kunnen op 28 septem- kleding in. Een gespecialiseerd ber terecht in het Zuidhonk. Op deze avond zijn er negen rondes en een superronde met superprijzen. De hoofdprijs van de superronde is ter waarde van 45,00. De totaalprijs voor alle rondes is 7,00. Aan het einde is er nog een loterij De jackpot staat op 75,00. De zaal is om 19.30 uur open de start is om 20.00 uur. Jeugd krijgt alleen toegang onder be- lo’s) komt ten bate van de plan- gele'ding van volwassenen. nen voor een nieuw te bouwen i clubgebouw. Kleding en ander textiel kan met het hele jaar in leveren bij Concordia op de donderdagavonden, tussen 19.00 uur en 22.00 uur bij het clubgebouw De Hoge Noot (J.W Frisoweg I), met uitzon dering van de zomervakantie en feestdagen. U hoeft het bruikbare niet van het onbruik bare te scheiden. Alles kan in geleverd worden in vuilniszak ken en twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Voor meer informatie: tel. 0182-619569. Genoemde artikelen worden voor het derde kwartaal opge haald in week 39. WADDINXVEEN - D< Schaakklas Waddinxveen star weer met cursussen voor be ginners en gevorderden. D cursussen starten op maanda vanaf 7 oktober. Beginner hebben les van 19.00 tot 20.0* uur, gevorderden van 20.00 to 21.30 uur. Er zijn twee beginnergroepen één voor de jeugd en één voo volwassenen. Naast de cursus avonden is er ook een keer per maand een extra trainings- avond waarbij een regionale topschaker een specifiek on derdeel van het schaken be handelt. Kosten voor deelna me bedragen 23,- inclusief cursusboek. Voor inlichtingen of aanmeldingen: Ton van Ni- eukerke: tel 0182-630594 of Wim v/d Hoek: tel 0180- 632260. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft de gemeente een startnotitie gezonden over de benutting van het betreffen de weggedeelte. Doordat het wegvak uit twee rijstroken be staat, ontstaan er in de spits veelvuldig files. Als gevolg van het uitvoeren van een aantal woningbouw- en bedrijvenpro- jecten in de onmiddellijke om geving zal de verkeersdruk in komende jaren naar is te ver wachten nog aanzienlijk toene men. Het ver helpen van de verkeersstag- natie maakt deel uit van het Bereikbaar- heidsoffensief Randstad van het Ministerie van V&W Met behulp van de startnotitie wil het ministerie de achtergronden en uitgangs punten van het project ter voorkoming van files in de spits inventariseren en beschrijven welke zaken in een volgende fa se onderzocht moeten wor den. Het probleem dat centraal staat in de notitie zijn de files tijdens de spits op het be treffende wegvak. Doel is er voor te zorgen dat het verder op dit wegvak zowel tijdens de ochtend- als de avondspits be ter doorstroomt. Dit kan on der meer worden bereikt door de instelling van spits- c.q. plus- stroken en door aanpassingen van het onderliggende wegen net. In de notitie wordt de samen- PELLE - La Baraque organiseert hang met andere infrastructu- in samenwerking met Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Mid den-Holland en de Jeugdgroep Zevenhuizen-Moerkapelle weer een kinder- en jeugddisco voor de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar. De muziek van de ze avond wordt gedraaid door dj’s van La Baraque. Entree: 2 euro. De disco is van 19.00 tot 23.00 uur, La Baraque zit aan de Zuidplasweg. De disco is alco holvrij en roken mag ook niet. Voor meer informatie: Roland Meivogel, tel. 06-12839280. recte omgeving van de A12. Het betreft hier o.a. studies naar de A4, de N209 en de N2I9 en een aantal woning bouw- en bedrijvenprojecten. Met betrekking tot de N2I9 wordt vermeld dat een rond weg om Zevenhuizen met inbe grip van een nieuwe aansluiting op de A12 gerealiseerd dient te worden. Burgemeester en wet houders stellen aan de ge meenteraad voor naar aanlei ding van de startnotitie een brief naar het ministerie te sturen waarin zij mededelen de gehanteerde uitgangspunten van harte te onderschrijven en zeer ver heugd zijn dat het project om leiding N2I9 deel uitmaakt van de benuttingmaatregelen A12. Zij willen in de brief aandacht vragen voor de toenemende mobiliteit door de ontwikkeling van Nesselande en de mogelij ke ontwikkeling van de Zuid- plaspolder na 2010. In de startnotitie worden de ruimtelijke ontwikkelingen tot 2010 meegenomen. Dat bete kent dat geen rekening wordt gehouden met de toekomstige verstedelijking van de Zuidplas- polder. Er wordt geen rekening gehouden met de bouw van de woonwijk Nesselande. Volgens WADDINXVEEN - Onder alle Burgemeester en wethouders inzendingen van de energie-en- is dit enigszins in strijd met het quête van het Platform Duur- nieuwe kabinetsbeleid zoals dat zaam Waddinxveen, waren ook vier prijswinnaars. Wethouder Dijksterhuis overhandigde af gelopen week die prijzen. De hoofdprijs bestond uit een set van vier zonnepanelen. Onder het motto 'Energie van de zon? Vul in die bon!’ heeft WADDINXVEEN - Voor de jeugd heeft Waddinxveen mis schien nog niet zo heel veel te bieden, de Hervormde Kerk komt in ieder geval met een cursus voor zowel christelijke als niet-christelijke jeugd:Youth Alpha Waddinxveen. Een cur sus van tien bijeenkomsten waarin over verschillende the ma’s gepraat wordt, maar waar lachen en gezelligheid ook heel belangrijk is. „De kern is gezel ligheid. Gewoon relaxt, niet te veel regels”, verwoord Sandra Verbree (18) in het kort. Zij is één van de organisatoren. De cursus, die elke vrijdag avond plaatsvindt, start dan ook steeds met een gezamen lijke maaltijd. „Pizza, pasta en patat staan regelmatig op het menu, want dat is gewoon lek ker”, verklapt Sandra vast. „Nee, geen broccolitaart, we eten wat de jongeren willen eten”, zegt ze lachend. Twee volwassenen koken de maaltij den en brengen dat vervolgens naar Het Anker waar de jeugd aan tafel zit. „Tijdens de maal tijd komt de sfeer er goed in. Je kletst wat, je lacht en het is al snel gezellig”, vertelt Sandra. Na de maaltijd gaat de club naar boven, naar een zaaltje waar ruimte is voor een pre sentatie, een videofilm en een discussie. „We behandelen elke week een onderwerp. Het the ma van de eerste avond is bij voorbeeld ’wie is Jezus’. De ene keer houdt iemand van de organisatie of van buiten de groep een presentatie, de an dere keer hebben we een vi- Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon 0180 - 63 11 11 Fax 0180 - 63 30 24 www. voarbroodnl Operengstijden: op werkdagen tot 18.00 uur-, vrijdag koopavond tot 21.00 uur; zaterdag 10. DG-17.00 uur; zondag gesloten. de werkgroep Energie van het Platform Duurzaam Waddinx veen een onderzoek uitge voerd om het energiegebruik van de Waddinxveense huis houdens in kaart te brengen. Doel van deze actie is om be ter zicht te krijgen op het energieverbruik van een be paalde wijk, buurt of straat. Aan hand van deze getallen kan ge- k xS.

Weekblad voor Waddinxveen | 2002 | | pagina 19