Voorjaar op Dierendal ’Sterven en doodgaan: spiritualiteit en godsdienst’ We willen mensen met en mensen zonder handicap bij elkaar brengen’ o o Vijf ’Open Tuin Themadagen’ bij G.J.Wijsman Hoveniersbedrijf april wordt het onderwerp 'Gazon- en tuinbemesting’ be handeld. De afsluitende 'Open Tuin Themadag’ vindt plaats op Cello en piano op het laatste Kamer- muziekconcert Crea- en Wandeltocht voor senioren VOORBROOD CD Wandelen langs de bronnen van Boekenmarkt voor Sint Sing In in de Kruiskerk Fietsenkijkdag Politie presenteert wijkteam I Vijf overtreders bij alcohol controle Victor kerk levend water hobbybeurs WOENSDAG 19 MAART 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 5 Taak r DÜQd]®L?iJGJGüd] DOORLOPENDE MEUBELSHOW klassiek koloniaal modern design romantisch TM' ■1 Drie kleine bonte geitjes kwamen afgelopen vrijdag ter wereld. (Foto. -.Liesbeth van derVts.) 1 0 3 G CU s Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van C1000 Passage 208, Waddinxveen. De gemeente heeft zich offi cieel aangesloten bij de lan delijke organisatie die het Eu ropese jaar voor mensen met een handicap op haar schou ders heeft genomen. „Uiter aard is het de taak van het lokaal comité met een. brede steun uit de achterban eigen plannen en wensen te formu leren en uit te voeren. Maar je moet niet elke keer weer zelf het wiel willen uitvin- WADDINXVEEN - De lente zit in de lucht! En dat merken niet alleen de mensen, maar ook de dieren. Zo zijn op kinderboerderij al diverse lammetjes geboren, afgelopen vrijdag beviel een bonte geit van een drieling. „Dat is best bijzonder, de laatste keer dat we dat had den was twee jaar geleden”, vertelt Rens Boogaard, beheerder van kinderboerderij Die rendal. De eerste lammetjes op Dierendal waren al op 25 februari te bewonderen, toen twee jon ge dwerggeitjes werden geboren. Een geitje en een bokje. Drie dagen later kwamen twee Ne- wethouder. „De landelijke website biedt heel veel infor matie. Wij kunnen daar zelf vorm en inhoud aan geven. Heel veel kennis is te halen bij onze eigen burgemeester Jonkman, die voorzitter is van Philadelphia. Daarnaast heb ben we de mazzel dat er heel veel andere mensen zijn die iets willen ondernemen." Zij stelt nadrukkelijk dat het ab soluut niet de bedoeling is dan het comité 'iets voor de gehandicapten gaat doen.’ „Dat zou weer uitdraaien op betuttelen en dat willen wij absoluut niet. Het gaat erom mensen met en mensen zon der een handicap bij elkaar te brengen. Het streven is inte gratie, begrip en respect voor elkaar. Dat regel je natuurlijk niet in een paar maanden. Vandaar dat nu al vaststaat dat we na dit jaar zullen doorgaan, net zo lang totdat we er allemaal van overtuigd zijn dat we als Waddinxveen- se gemeenschap één zijn." Met de opening van de door Woonpartners Midden Hol land omgebouwde en aange paste flats voor mensen met een handicap aan de Kerkweg Oost werd meteen het lokaal comité onder de aandacht gebracht. Er is een folder en zaterdag I2 april. Het item 'Vij vers, een last of een lust’ wordt dan in al zijn facetten belicht. De ’Open Tuin Themadagen’ Wij werken aan een culturele functie voor alle inwoners van Waddinxveen.” Het concert begint om 20.00 derlandse landsgeitjes ter wereld, op I maart zag een ouezandschaap ter wereld en tien da gen later volgde daarvan nog eenqe. Op vrij dag I4 maart werden de kleintjes dus nog eens vergezeld door een pasgeboren drieling. Echt lente dus op kinderboerderij Dierendal! Iedereen die van de eerste lentelammetjes wil genieten, kan naar de kinderboerderij in het Warnaarplantsoen komen. „We hebben alleen de kippen opgehokt in verband met de vogel pest elders in Nederland, maar we hoeven om die reden absoluut niet dicht”, vertelt Boog aard. uur in de grote zaal van Kreater in de Kerkstraat I3 te Waddinx veen. Kaarten kosten acht euro, passenhouders betalen zes euro. WADDINXVEEN - Ge vonden: Zwarte kat met witte aftekeningen (Coe- necoop).Voor meer in formatie over vermiste en gevonden dieren: tel. 0186-601 199 of via www.dierencentrale.nl. Tevens is op de website informatie te vinden over het aanmelden van nieu we medewerksters om na ene uitgebreide in- werkperiode zelfstandig als meldpunt te werken of bel voor meer infor matie naar bovenstaand nummer. 400, 2740 AK Waddinxveen. En mochten mensen zelf of met een groep of vereniging zelf iets willen ondernemen: ik hoor het graag. In en rond De Bruggen gebeurt ontzet tend veel, maar er zijn even eens allerlei kleinschalige ini tiatieven. De uitdaging is al die mensen en groepen aan elkaar te breien. Samen zijn we sterk." Het lokaal comité telt twee vertegenwoordigers van het Platform Gehandicapten Waddinxveen en verder afge vaardigden van De Bruggen, de gemeente. Kreater, Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, de bibliotheek, Indus trieel Contact Waddinxveen, de kerken en de service clubs. „Met name sommige sportverenigingen zijn al een eind op dreef met integratie", weet de wethouder. „Daar kunnen we van leren en op voortborduren. Het moet zo zijn dat wij elkaar door de hele Waddinxveense samenle ving de hand reiken, overal waar dat mogelijk is." zijn: C. Kant, R. van Zanten, A. Broekhuizen, L. Klören, L. Polak en M. de Roo. Corina Kant is bri- en coördinator. Zij is taakaccenthouder geweld, wat inhoudt dat zij zorg draagt dat vinden telkens plaats van I0.00 uur tot 15.00 uur in de presen- tatieruimte van G.J. Wijsman Hoveniersbedrijf. Hier kunnen bezoekers ook tuinontwerpen en tuinfoto’s bekijken. Verder kan men wandelen door een door het hoveniersbedrijf ont worpen en aangelegde sfeer- tuin. G.J.Wijsman Hoveniersbe- huizen is sinds dertien jaar werk zaam in het team Waddinx- veen/Boskoop. Zij is hoofdagent en zij heeft binnen het team als taakaccent de plaatselijke jeugd en is ze vaste begeleidster van de aspiranten die op de politie school zitten en in de toekomst op het team worden geplaatst. Lisette Klören is brigadier en dienst’. Dan zal het gaan over de wijze waarop verschillende godsdiensten omgaan met ster ven en doodgaan. Voor velen bieden de traditionele religieu ze rouwrituelen herkenning en vertrouwdheid, anderen zien deze als benauwend en zoeken naar nieuwe vormen van inspi ratie. Deze tweede avond, eveneens geleid door drs. Her man van der Kloot Meyburg, is op woensdag 26 maart, aanvang 20.00 uur. De laatste van de drie avonden is op 9 april. heeft als taakaccent het school- adoptieplan Doe Effe Normaal. Zij heeft samen met de wijkagent P. Rubeling het project enige ja- ren geleden in Waddinxveen geïntroduceerd. Met vele ande ren van het team geeft zij les aan groep 7 en 8 van de basisschool. Leon Polak is agent en sinds driekwart jaar werkzaam in Waddinxveen en sinds kort aan het wijkteam toegevoegd. Michiel de Roo is de jongste van ons wijkteam en is op dit mo ment bezig met de afronding van zijn studie aan de politieschool. Hij wordt vanaf april aan ons team toegevoegd. Hij heeft nog geen specifieke taakaccenten en moet zich eerst nog gaan oriën teren binnen het wijkteam en het hele team Waddinxveen/Bo- skoop. Het belangrijkste van ge biedsgebonden werken (dus in wijkteams) is dat dit niet alleen een taak is, maar dat het een sa menspel moet zijn met de bewo ners van de wijk. Overlastproble- men in de wijk kunnen in een vroeg stadium voorkomen wor den door met elkaar in contact te komen en een gesprek aan te gaan. Door een grotere betrok kenheid bij de wijk te hebben, kan dit bijdragen tot een betere leefbaarheid in de wijk. De team leden van Wijkteam I werken al le vanuit het teambureau aan de Limaweg in Waddinxveen. Zij zijn te bereiken onder het landelijke telefoonnummer 0900-8844. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Regelmatig geeft de politie het publiek gelegenheid om te kij ken of een voorgoed verloren gewaande fiets toch op het po litiebureau staat gestald. Het politieteam van Waddinx- veen/Boskoop heeft op zater dag 22 maart een fietsenkijk dag. Deze vindt plaats van 09.00 tot 16.00 uur. Het bureau is gevestigd aan de Limaweg 35 in Waddinxveen. U wordt ver zocht een afschrift van de aan gifte mee te nemen. WADDINXVEEN - Wijkteam I van de politie Waddinxveen ope reert in het deel aan.de oost grens van de spoorlijn. Vanaf het Wilgenlaantje dat Waddinxveen van Boskoop scheidt tot aan de Onderweg, Piasweg en Dreef is hun taakgebied. Het omvat dus Groenswaard, de Bomenwijk en het noordelijkste stukje van de Dorenda Gerts:*Heel belangrijk is dat mensen elkaar ontmoeten, bijvoorbeeld bij een grote manifestatie rond het raadhuis*. (Foto:Archief.) den", is de mening van de WADDINXVEEN - Op zater dag 22 maart is er weer een Sing In in de Kruiskerk (Passa ge). Doel van deze avond is het samen zingen tot eer van God. veiligheid in een Dit zingen gebeurt onder bege- beïnvloeden. Angelique Broek- leiding van een begeleidings band. Ook is er plaats voor een bijbellezing en een muzikaal in termezzo. De avond begint om I9.30 uur. Na afloop staat de koffie klaar. De toegang is gra tis. Voor meer informatie: www.kruiskerk.nl/singin. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Regionaal Verkeershand- havingsteam (RVHT) van Poli tie Hollands Midden heeft za terdag I5 maart rond 3.00 uur een alcoholcontrole gehouden op het Noordeinde in Bo skoop en de Kanaalstraat in Waddinxveen. Er werden I86 automobilisten gecontroleerd, vijf daarvan bleken te veel ge dronken te hebben. De waar den in de ademanalyse varieer- drijf is gevestigd aan de Tweede den van 300 tot en met 660 ug/l. Bij twee automobilisten werd het rijbewijs ingevor derd. 2003 is het Europees jaar voor mensen met een handi cap en wij hebben in B en W besloten daar zoveel mogelijk geld aan te besteden", zegt wethouder Dorenda Gerts die onder meer welzijn in haar omvangrijke portefeuille heeft. „Andere plannen zijn eveneens welkom. Wij heb ben in totaal honderdduizend euro te besteden en dat vind ik een heel behoorlijk be drag." Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Teiefoon 0180 - 63 11 11 Fax 0180 - 63 30 24 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koopavond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur; zondag gesloten. WADDINXVEEN - Op initia tief van de Remonstrantse Ge meente werd op I2 maart een lezing gehouden door drs. Her man van der Kloot Meijburg over 'sterven en doodgaan in Nederland’. Van der Kloot Me ijburg is ethicus en verbonden aan het Verpleeghuis St.Antoni- us Ysselmonde in Rotterdam. De lezing behandelde vragen als Hoe wordt er in Nederland gestorven? Wat vinden we een ’goede dood’? Wat willen Ne derlanders ten aanzien van hun WADDINXVEEN - Op dins dag 25 maart organiseert de afdeling seniorenwerk van Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig, u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten-centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is te vens gelegenheid om ’n kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Reeuwijk. De tocht van I0 kilometer voert u langs de Reeuwijkse plassen. Bij sportvereniging Ex celsior wordt een koffiestop gehouden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gelegen heid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,60, inclusief 3 kopjes kof- fie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au tokosten gevraagd (max. I ,- Voor meer informatie over de wandeltochten: S.W.W, te lefoon (0I82) - 6I5555 of 63 1932. De volgende wandel tocht is gepland op dipsdag 29 april. WADDINXVEEN - Het voor jaar is hét jaargetijde waarin veel mensen aan ’de tuin’ gaan denken. G.J. Wijsman Hove niersbedrijf speelt daarop in met het organiseren van vijf ’Open Tuin Themadagen’. De eerste vond plaats op zaterdag 15 maart, de komende is op za terdag 22 maart. De toegang is gratis. G.J. Wijsman Hoveniers bedrijf weet als tuinspecialist op het gebied van tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud en het onderhoud van bedrijfstui- nen steeds weer bijzondere prestaties neer te zetten. Aan sprekende voorbeelden daar van werden onlangs gepresen teerd tijdens de BinnenHuis Tuin-beurs in het Ahoy’ Expo center te Rotterdam. Op de ’Open Tuin Themadagen’ staan ook tuinitems in de schijnwerpers en kunnen be zoekers kennismaken met de andere specialismen van het bedrijf en vakkundige mede werkers. De ’Open Tuin Them adagen’ begonnen op zaterdag I5 maart met de ’Open Dag Erkend Hovenier’. Zaterdag 22 maart staat in het teken van ’Sfeervolle tuinverlichting’. Het thema ’Complete tuinberege- ning’ komt op zaterdag 29 maart aan bod. Op zaterdag 5 WADDINXVEEN - Zaterdag 22 maart wordt opnieuw een boekenmarkt gehouden in de Sint Victorkerk. Deze markt wordt gehouden t.b.v. het res tauratiefonds van de ruim I20 jaar oude Sint Victorkerk. Vrij willigers van de Victor Activitei ten Commissie (VAC) hebben opnieuw een bijzondere collec tie boeken bij elkaar gebracht. De Sint Victorkerk (Zuidkade I76) is voor deze verkoop open van I0.00 uur tot 15.00 uur. Het aanbod bestaat uit on der meer romans, kinderboe ken, stripboeken, pockets en (semi)wetenschappelijke boe ken. Ook is er een ruime col lectie langspeelplaten en wor den er gelegenheidskaarten verkocht, o.a. pergomano- en 3D-kaarten. gramma’s. De kamermuziek- commissie van Kreater is alweer druk bezig met het programma voor het seizoen 2003/2004. „We hebben hele leuke ideeën", zegt commissielid Hermien de Valk. Directeur Aad Koremans van Kreater heeft plannen voor uitbouw van de voormalige openbare school bij de Dorp straat „Ook de kamermuziek concerten en het Filmhuis zullen daarmee een betere ambiance krijgen", voorspelt hij. „Zolang er nog geen zicht is op een accom modatie voor ons, de biblio theek en SWW willen wij toch de doelen, waarvoor wij ons sterk maken verwezenlijken, ui teraard in goede samenwerking met de gemeente. Het plan voor uitbreiding maakt het mogelijk alle voorzieningen binnenshuis mee te nemen naar een mogelijk nieuw gebouw. „Intussen willen wij, net als in de dépendance in de Peter Zuidlaan al is gebeurd, het Kreatergebouw nog beter toegankelijk maken voor men sen met rollators en rolstoelen. wie wilde heeft één en ander over de doelstellingen van het comité in de kranten kunnen lezen. „Intussen wordt er heel hard gewerkt", verzekert Dorenda Gerts. „Allereerst moet je kijken wat er al is, wie wat doet en welke zaken snel moeten worden aangepakt. Je praat dan over heel veel zaken, zo als sport, cultuur, arbeid, reli gie, festiviteiten. Zodra wel als lokaal comité de feiten op een rijtje hebben gaan we aan de slag." Heel belangrijk is het mensen elkaar te laten ontmoeten. Een mogelijkheid is een grote manifestatie rond het raadhuis, maar de wethouder wil het daar niet bij laten. „Wij denken aan al lerlei kleine acties en happe nings, waarbij mensen samen dingen doen, samen optrek ken. Daarbij heeft het lokaal comité de hulp van de bevol king nodig. Ik hoop van harte dat mensen die goede ideeën hebben die ook zullen spuien. Dat anderen zullen laten we ten wat wij samen kunnen doen om hun leven prettiger te maken door de kwaliteit te verhogen. Mijn e-mail adres is d.gerts@waddinx- veen.nl. Schrijven kan ook: Raadhuisplein I of postbus WADDINXVEEN/REGIO - De gezamenlijke katholieke ker ken van de federatie Levend Water (Waddinxveen, Reeuw ijk, Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen) organiseren op zaterdag 5 april een wandeling. Onder het thema ’Langs de bronnen van levend water’ wandelen we om tot bezinning te komen, om samen in ge sprek te raken, om stil te staan bij de bronnen waaruit wij on ze levensenergie putten, de bronnen die ons onderweg houden, de bronnen die onze band met God warm houden. Om 9.30 uur begint de wande ling met een gebedsmoment in de Petrus en Pauluskerk in Reeuwijk-Dorp. Daarna gaat de wandeling van 10 a 12 kilo- L meter in rustig tempo en is er ruimte voor gesprek en geza menlijke bezinningsmomenten. Ongeveer 15.00 uur eindigt de wandeling weer bij het ver trekpunt. Voor aanmeldingen: Ella Feijen via het parochiese cretariaat van de St.Victorkerk in Waddinxveen 0182 612452. Voor nadere informa tie is zij daar bereikbaar op de maandagen van I0.00 tot 15.00 uur. WADDINXVEEN - Op zater dag 22 maart is er een crea- en hobbybeurs in het Anne Frank Zuidplas. Leden van het wijkteam Centrum (Jan van Bijnenpad I) van I0.00 tot I6.30 uur. Entree bedraagt twee euro, kinderen tot 12 jaar gratis.Vlijtige vingers gadier laten zien wat je van verschil lende materialen kan maken. Er zijn ook stands met de nieuw- geweldszaken worden opgepakt, ste hobbymateriaal. Bij geweld moet u denken aan straatroof, zinloos geweld, hore- cageweld, bedreigingen en ge weld binnen relaties. René van Zanten is als hoofda gent werkzaam in het team Wad- dinxveen/Boskoop. Hij houdt zich veel bezig met verkeer om dat hij dit een belangrijk onder werp vindt.Volgens hem kan ver keer de leefbaarheid en de veiligheid in een wijk nadelig WADDINXVEEN - Zvi Masch- kowski, cello en Fransje Dorst, piano, spelen vrijdag 28 maart op het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen. Op het pro gramma staan van Beethoven de derde sonate, van Schumann Fantasiestuecke, een sonate van Brahms en werken van Kol Nid- rei en Couperin. Zwi Maschokowski werd gebo ren in Israël en studeerde aan de Musical Academy van Tel Aviv en Jeruzalem. Als lid van het inmid dels zeer bekende Daniël Quar tet kwam hij in I975 naar Ne derland. Hij is docent aan het Rotterdams Conservatorium, vervult tal van gastdocentschap pen wereldwijd en werd ge vraagd als eredocent. Fransje Dorst studeerde in Rotterdam bij Frans Callenbach en anderen. Zij slaagde cum laude en zette haar studie voort in het buiten land. Zij is docente aan het Rot terdams Conservatorium, houdt ook in het buitenland cursussen, geeft (inter)nationaal concerten en werkt mee aan radiopro- eigen sterven? Valt er, gekomen aan het einde van het leven, nog te kiezen? Persoonlijke keuzes lijken vaak te botsen met de principiële uitgangspunten van anderen. Welke normen en waarden hanteren wij als het gaat over sterven en doodgaan? Over het onderwerp worden door de Remonstrantse Ge meente drie avonden georgani seerd, elk met een apart thema. Het thema van de eerstvolgen de avond is ’Sterven en dood gaan: spiritualiteit en gods- Bloksweg 42. Voor meer infor matie: tel. Ol 82-616403 of www.wijsman-hoveniers.nl Zvi Maschkowski en Fransje Dorst, cello en piano, musi ceren op het laatste kamermuziekconcert van dit sei zoen op vrijdag 28 maart in Kreater. WADDINXVEEN - Elk jaar is 1 er geld beschikbaar voor ini tiatieven vanuit de Waddinx veense bevolking. Dat hebben de collegepartijen afgespro ken tijdens de onderhandelin- gen. „Het jaarthema voor ■p

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9