Waterspelen op korfbalveld Be Fair haalt niveau niet HSW vist in Noord-Holland Waddinxveen geeft Groeneweg een lesje lil Wijksupermarkt steunt wijkvereniging Be Fair Mas te in zwemmen ouder-kind toernooi Flyers start seizoen met Waddinxveense schakers weer van start Voetbaltraining voor smurfen Geers geklopt Sjoelstand WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveen- se sjoelers ziet er als volgt pit: In klasse A staat Kees Kuipers op de eerste plaats (net 140.900 punten. T Gouwe masters succes bij EK WADDINXVEEN/BOSKOOP - Judith van Berkel (leeftijdsklas se 60/65) en Nic Geers (leef tijdsklasse 65/70) van de Wad- dinxveens/ Boskoopse zwemclubVan Uden-de Gouwe namen vorige week deel aan de Europese zwemkampioen- schappen in het Franse Millau. Van Berkel won goud op de vijf kilometer, Geers werd in zijn groep tweede achter de Italiaan Manoni met het geringe ver schil van 15 seconden. Podiumplaats raceteam Zevenhuizen Volleybal jubileert V: HR! O «n PAGINA 21 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 W JR I *^3 g 4é-. - 3 ZEVENHUIZEN - Onder sterk van cuVin/ETEC uit Zevenhuizen. De equipe DeGraaff/Ribbens hebben inmiddels al de brood nodige ervaring opgedaan in het afstellen van de auto, wat het vinden van een goede set ting van de auto vergemakke lijkt. Het VacuVin /ETEC team reed overigens als enige op het oude type rubber. De rest be- gezet. In de 20ste minuut ech ter gaf Ed Boudewijn uit een goed genomen vrije trap Groe neweg de leiding. Na een half uur scoorde Pascal Crielaard na een goede combinatie met Maurice Eckhardt 0-2 en kopte Boudewijn de bal uit een hoek schop van Marco Terpstra in: 0- 3. Na een pass van Van der Sluis Nieuw in Alphen a/d Rijn GRATIS BEZORGING in de regio Albert Einsteinweg 25B (0I72) 42 48 4I Door Maris Uitbeijerse WADDINXVEEN - Korfbal vereniging Korbis bestaat 25 jaar en dat werd afgelopen weken uitbundig gevierd. De festiviteiten bereikten afgelo pen zaterdag hun hoogtepunt. Toen vond in en rondom het clubhuis Korbistro de familie dag plaats, ’s Morgens werd er allereerst een clinic gege ven door de trainer van het Nederlands KorfbalTeam, wel ke geassisteerd werd door enkele internationals. Daarna waren er diverse spelen en activiteiten. Behalve water spelen, luchtkussen, poffertjes eten, taartpuntenrace konden de echte cowboys zich wagen aan een ritje op een rodeo- stier. Ook was het mogelijk mee te swingen met de clinic van line-dance groep 'de Nashville Country Express Dancers’. Ook kon er deelge nomen worden aan diverse behendigheidsspelen, heks- werpen of aan het levend sjoelen.Tussen de spelen waren; doorloopbal met één hand, emmerschot van tien meter afstand, strafworp bo venhands en zittend schieten. Woensdag 3 september was er een vossenjacht voor de huidige leden. Ruim zeventig kinderen gingen in Waddinx- veen op zoek naar de vossen. De spelmiddag werd afgeslo ten met een Musical. Deze Musical werd speciaal ge maakt ter ere van het jubi leum. Donderdag 4 septem ber werd er een playbackshow gehouden in de Korbistro. Onder andere Ka te Bush en De Tuinkabouters verzorgden hierbij optredens. De winnaars waren Veldhuis en Kemper. Vrijdag 5 september vond de reünie plaats. Na de receptie namen twee teams, bestaande uit oud-leden het tijdens de Nostalgische Korfbalwedstrijd tegen elkaar op. Hierna geno ten oud- en huidige leden in de Korbistro van de topper van de avond; de musical. intikte.Vier minuten later werd bij Be Fair niet goed opgelet en scoorde Martijn Bakker de ge lijkmaker (l-l) voor kinscho ten. Moerkapelle, met de van de A- junioren over gekomen Jurn Hoogma Menno Verschoor en Stefan vanVuuren in de gelede ren, kende tegen Sportief (3-0) een goede start. Toch duurde het tot de 25ste minuut voor dat Rob van Leeuwen uit een doorgekopte bal van Hoogma het eerste doelpunt liet aante kenen. Sportief viel niet te be klagen omdat de blauwwitten meer kansen onbenut lieten. In de tweede helft speelde Moer kapelle zwakker. Nadat Vincent Wens had verzuimd de gelijk maker te scoren scoorde de thuisclub in de laatste twintig minuten nog tweemaal. Eerst verlengde Hoogma een vrije trap waarna Menno Verschoor 2-0 scoorde en daarna bracht Jeroen Hertog na een pass van Hoogma de stand op 3-0. Jurn kop. Van Elswijk staat met 41.860 gr stevig op twee en gaat niettemin nog voluit voor de overwinning. De plaatsen drie t/m vijf is een aangelegen heid tussen Rupke (33.800 gr), A. van Leeuwen (32.040 gr) en M. van Leeuwen (27.520 gr). De laatste wedstrijd wordt op 20 september gevist in de Amstel. miste eerst Patrick Hooger- vorst en vervolgens Bjorn Tol lenaar. Waddinxveen moest daardoor wachten tot de vijfde minuut na de rust voor het eerste, doel punt viel. Uit een voorzet van Bjorn Tollenaar kopte Rene van der Sluis in. Waddinxveen be hield daarna het initiatief. In de tiende minuut had de thuisclub pech toen de bal na een schot van Patrick Hoogervorst van de binnenkant van de paal in het veld terug stuitte In de 20ste minuut werd het toch 2- 3 door Bjorn Tollenaar nadat de prima spelende Tom Plantfe- ber, wiens uitsluiting voor een wedstrijd er op zat, voor de in leiding had gezorgd. Daarmee kreeg Waddinxveen uitzicht op WADDINXVEEN - De compe titie is weer begonnen, dus ooi- het Smurfenvoetbal. Smurfen voetbal wordt georganiseerc door de Voetbal Vereniging WSE. Het is voetbal voor jon gens en meisjes van drie, vier o vijfjaar oud. Alle beginselen orr een goede voetballer te wor den, worden behandeld; hei aannemen, het schieten, hei overspelen, het koppen en g: zo maar door. De smurfjes worden ontvanger in een heus smurfendorp, daar kan iedereen verzamelen voor we naar het veld gaan. De smurfjes worden getraind dooi de trainers Stefan, Maurice er Gaby. Verder loopt er ook eer echte smurfin rond om training te geven: Smurfin Rianne. Mei zijn allen zullen zij proberer om het voor de smurfjes zc leuk en zo gezellig mogelijk te maken. De eerste training is op 20 september aanstaande, var 10.45 tot 12:00 uur. De overige data zijn: 27 september, 4 en 25 oktober, I en 8 november, 2( en 27 maart, 10 en 17 april er I en 8 mei.Voor meer informa tie, Rianne, tel. 06-21295135 o WSE, tel. 0182-614710. Hoogma had daarmee zijn werk gedaan en werd vervan gen door Alex Hertog. Overige uitslagen in de vierde klasse B: TAW-Hazerswoudse Boys 3-0, Koudekerk-Zwam- merdam I-0, Floreant-BSC 1-0, Perkouw-SDV 0-1 WSE besliste in de thuiswed strijd tegen Kickers de wed strijd in het eerste half uur. De Waddinxveners namen een 3-0 voorsprong door doelpunten Guido Hack (2) en Samir Ela- beidi. Na 3-1 maakte Justin Sterk er 4-1 van nadat Hishe Berhane had gemist. In dezelfde afdeling verloor Floreant in Bo skoop met 0-3 van Nieuwkoop. WSE’s komende tegenstander ROAC speelde met 2-2 gelijk bij NSV’46 in Noorden. Het programma voor zaterdag 13 september: Be Fair-TAW (wedstrijd van de week). Zwammerdam-Moerkapelle, ROAC-WSE, Groeneweg-Ou- dewater, Schiebroek-Waddinx- veen. laars is een zeer mager resul taat. De uitslag was als volgt: I. Rinus Reichard 7.3 10 gr, 2. Rob Jenner 4.730 gr, 3. John van Els wijk 3.300 gr, 4. Martin van Leeuwen 2.810 gr, 5. Jan van Eg- dom 2.090 gr. Reichard bouwde zijn voorsprong verder uit en staat met 50.530 gr - en nog één wedstrijd te gaan - fier aan WADDINXVEEN - Basket- balvereniging de Waddinx veense Flyers begint deze competitie met het ouder- kind toernooi op zaterdag 13 september om 13.00 uur in de Duikelaar. De bedoe ling hiervan is om de ou ders bekend te maken met de diversen onderdelen van het basketball. Zaterdag 20 september be ginnen de voorrondes voor het bekertoernooi. Wad dinxveen Flyers neemt met Dames I en Heren I deel aan deze bekerstrijd. De Heren hebben hun voor ronde in Bunschoten en treffen daar Shooters, de thuisploeg, Scylla uit Gro ningen en Ceres uit Emmel- oord. De Dames spelen vanaf 13.00 uur in de Dui kelaar. Tegenstanders zijn Moestasj uit Groningen, Ba- touwe uit Bemmel en US uit Amsterdam. Op 26 september is de start van de competitie. Fly ers is met drie teams, Da mes I, Heren I en Jongen Junioren I vertegenwoor digd op het hoogste niveau van Rayon West. Verder zijn er nog twee herenteams, één damesteam en dertien jeugdteams. De wedstrijden worden gespeeld op vrij dagavond vanaf 19.00 uur en op zaterdagmiddag meestal vanaf 17.00 uur. WADDINXVEEN - Het ge beurt niet vaak dat Master- zwemmer Nic Geers in zijn de geelzwarten. „Met een verlies met 2-3 was ik ook al tevreden geweest. Want dat had al aangegeven dat we over een goede mentaliteit be schikken", vertelde trainer Ad Hoógerbrug na afloop. „Dat het nog een overwinning werd is helemaal mooi". Opvallend was overigens dat Waddinxveen in de eerste helft al nauwelijks de mindere was WADDINXVEEN - De Hengel- sportvereniging Waddinxveen (HSW) viste afgelopen zater dag de negende wedstrijd van de zomercompetitie in het Noord-Hollandskanaal nabij Spijkerboor. De hoge vangst- verwachting voor dit visrijke water werd niet waargemaakt. 24 kg witvis door twaalf henge- De tweede plaats is voor Dick Dros met 137.000 punten, Jan Kersenbergen is derde met 132.100 punten. :tn klasse B staat Henk van 'Beek aan kop met 129.500 punten. In klasse C is dit Otto Supusepa met I 17.500 pun ten. Dirk Faas staat in klas se D bovenaan met 109.700 punten en eerste in klasse E is Henk Lagen dijk met 98.600 punten. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Het voet balseizoen is amper begonnen, maar Waddinxveen is al aan zijn vijfde doelman toe. Nieuwe leeftijdsklasse wordt verslagen, trainer Ad Hoogerbrug was in Bij de Europese kampioen schappen in het Franse Millau werd de Boskoper, lid van de zwem- en poloclub Van Uden/De Gouwe, geklopt’door de Italiaan Manoni. Voor de wedstrijd over vijf kilometer had Manoni een tijd van I uur 25 minuten en I sec. nodig. Geers deed er zestien secon den langer over. Op de kortere afstanden behaalde de Bo- skoopse vrije slagzwemmer zil ver op de 200,400 en 800 me- kaal te sponsoren.W Waddinx veen heeft veel leden uit de Zuidplas en sloot dus perfect aan bij de supermarkt. De jeugdteams Dl, D2, El, E2, I en F2 worden gesponsord met shirtjes, er hangt een recla mebord en de Plusmarktvlag is ook op de velden te vinden. De Plusmarkt koos bewust voor de jeugd. „Dat is de toe komst”, aldus Rijnart. Een grote overwin- ning van de Ze- venhuizenaren leek in het ver- schiet, maar in de tweede helft herstel de Waddinxveen zich won derbaarlijk. De 0-3 achterstand ver- voor de gelijkmaker. Rene van der Sluis schoot rakelings over de lat, maar even later scoorde hij toch in een halve draai met een schot laag in de hoek 3-3. Dat leek de eindstand te wor den, maar Waddinxveen bleef doorgaan. Uit een hoekschop van aanvoerder Stephan Kan tens kopte Rene van der Sluis het vierde doelpunt achter de Zevenhuizense doelman Gert Haan. Omdat er enkele blessure-be- handelingen waren geweest liet scheidsrechter Rob Stoeken- broek uit Bodegraven lang, te lang naar de zin van de Wad- dinxveen-supporters, door spelen, maar in de stand kwam geen verandering meer. Wel gaf Stoekenbroek twee Waddinx- door maakte men kans op mooie prijzen bij het Rad van Avontuur. De middag werd afgesloten met een strafworpencompeti- tie, waarbij de besten van ie der team streden om één van de glinsterende bekers. De vijf winnaars waren: Jakko Slootweg (W), Frank Rebel (B t/m C),Jorinda Graveland (D t/m E), Stefan Bos (F) en Coen Nuijten (A +senioren). De avond werd afgesloten met de band Prime Time. De ze coverband liet tot in de kleine uurtjes van zich horen. De activiteiten begonnen op zaterdag 23 september, toen de topclubs HKV en Blauw Wit te gast waren bij Korbis, wedstrijden speelden en het rad van avontuur draaide. Die avond was er een feestavond. Op I en 2 september konden de huidige Korbisleden deel nemen aan de tweedaagse achtkamp, waarbij de spelen volledig in het teken stonden van het Korfbal. Enkele spelen veners, Rene van der Sluis en Wilfred Waltman, een gele kaart. Overige uitslagen in de vijfde klasse: RVC’33-Bergambacht 2- I, Gouderak-Zwarte Pijl 3-6, Kralingen-Schiebroek 1-6, PKC-NOC 0-2, Stolwijk-Aeo- lus l-l. Opstellingen: Waddinxveen: De Waal, Plantfeber, Van Vliet, Van Herk, Olofsen (Kevin van Leeu wen), Kanters, Hoogervorst (Waltman), Van de Hoek, De Lange (Weimar), Van der Sluis, Tollenaar, Groeneweg: Haan, Van Mullem, Remco van Leeu wen, Terpstra, Crielaaard, Van Erk, Arnoud van Leeuwen (Klein), Buitenhuis, Boudewijn, De Boer (Leon van Vliet), Eck hardt. zijn nopjes toen hij in zijn se lectie voor de nieuwe competi tie vier doelmannen kon opne men. Maar tegen Groeneweg waren Peter den Uyl, Mark van Kooten en Vincent Coevert ge blesseerd en was Gerolf Fries- ser met vakantie. Hoogerbrug was blij dat hij een beroep kon doen op Peter de Waal, een doelman die voor de gezellig heid keept in het elftal van Cor Honkoop. De Waal werd in de eerste helft driemaal ter. Geers werd vierde op de gepasseerd. 100 meter vrije slag en de 200 meter rugslag. Hij verbeterde in zijn leeftijdsgroep 65-70 jaar drie Nederlandse records. De 200 meter vrije slag ging in 2.33.14, de 400 meter in 5.26.79 en de 800 meter in I 1.22.06, alle in een 50 meter- bad.Judith van Berkel, eveneens werd omgezet in een niet De Gouwe, won de vijf kilome- wachte 4-3 overwinning ter bij de vrouwen. Beide Gou- wemasters staan bovenaan in het KNZB-klassement van wedstrijden in open water Geers is bovendien nationaal kampioen op de vijf en tien ki lometer. Béide zwemmers voelen zich vooral thuis op de langere af standen. Judith was in de jaren zestig zeven maal wereldkam pioen bij de professionals. Geers zwom ook korte afstan den: hij behaalde driemaal zilver op de 200, 400 en 800 meter en werd vierde op de 100 me ter vrij en de 200 meter rug. Hij verbeterde hierbij drie Ne derlandse records. Het beleid van de Plusmarkt is om landelijk drie of vier grote projecten te steunen, zoals Stichting Jantje Beton. „Daarnaast is vrij weinig ruimte om zelf iets te doen.” Deze re geling heeft een geschiedenis. Rijnart: „Vroeger kwam echt iedereen om sponsorgeld vra gen, dat kan nu gewoon niet meer.” Dit jaar was er wel geld om lo- schikte al over de snellere nieuwe uivoering. Deze nieuwe banden zijn een stuk sneller in de eerste ronden maar na kor te duur kennen ze een grotere "drop off. De banden nemen dan af in prestatie waardoor ze nog maar een fractie sneller (ca. 0,2 sec) zijn dan het oude type band. WADDINXVEEN - Afgeloper donderdag begonnen veertij schakers in het Anne Franl* Centrum aan hun interne com petitie. In 36 ronden wordt uit gemaakt wie de kampioen var de Waddinxveense Schaak Ver eniging (WSV) wordt. Als eer ste kon Bart van Putten eer overwinning noteren op zijn te genstander Albert Prins. Jeroer van de Veen en Randy Girdhar speelden gelijk. Peter de Louv won van Ryan den Drijver Evert Hildebrand versloej Frank Hordijk. Ook was ei winst voor Dirk van Offerer op Jaap Smit. Eduard Philips er Willem Mulder kwamen op ge lijk spel. De nieuwkomer Thee Herk versloeg Arie Kardol. De andere nieuwkomer Jeroer Eijgelaar won van Henk Stam De partij tussen Wim van O: enWim Hennink eindige in eer remise. Mark van Putten ver sloeg Arjan Hennink, Ronalc Dannis won van Hans var Woudenberg. Plusmarkt-Zuidplas is de nieuwe sponsor één van ‘zijn’ jeugdteams. Waddinxveen verraste in de eerste competitiewedstrijd door een 0-3 achterstand tegen Groeneweg ongedaan te ma ken. (Foto: Liesbeth van der Vis) W Waddinxveen. Eigenaar Rijnart met (Foto: Liesbeth van der Vis) Op de familiedag van korfbalvereniging Korbis waren afgelopen zaterdag diverse spe len en activiteiten te doen.Vooral de waterspelen vielen erg in de smaak. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Super markt Plusmarkt-Zuidplas sponsort dit jaar zes jeugd teams van voetbalvereniging Waddinxveen. „De supermarkt is iets wat dagelijks in de wijk terugkomt en voetbal ook”, al dus de heer Rijnart, eigenaar van de Plusmarkt. „Dit is een goede manier om ons als supermarkt te profile ren.” WADDINXVEEN - Afgelopen woensdag opende Be Fair Vol leybal haar 45-jarig bestaan in gesloten kring. Later dit jaar worden nog diverse activiteiten georganiseerd. De volleybalver eniging heeft zich in ieder geval voor de komende drie jaar ver zekerd van sponsors. De ver eniging gaat sinds I juli weer als wisselende weersomstandighe- Be Fair Volleybal door het Ie- den werd op 30 augustus al- ven, en weet zich tot juli 2006 weer het vijfde evenement in gesteund door Randstad Uit- de BMW MC Gregor Cup ge- zendbureau, Bar-eetcafe De Point, Attentiv persoonlijk fi nancieel adviseurs, restaurant Priis Heerlijk en Keukencen- van het favoriete Groeneweg. De thuisclub keek wel bij het rustsignaal tegen een 3-0 ach terstand aan, maar had drie kansen om met Groeneweg ge lijk te komen laten liggen. Trai ner Cor Hazebroek van Groe neweg: „Als we in de eerste tien minuten met 2-0 achter komen hebben we niets te zeg gen. In de tweede helft werd bij ons gedacht dat we er al waren maar bij 3-2 zag je de ploeg he lemaal weg zakken. Er liep geen combinatie meer.de linies kwa men uit elkaar te liggen.Verde digend zat het niet goed. Toch speelden we met dezelfde ver dediging als in de voorbereiding toen we zes wedstrijden wonnen en er een gelijk speelden. In V de tweede helft M J zijn wij niet meer if J gevaarlijk ge- rf weest". Pr-man s' Henny de Jong: „Waddinxveen heeft ge wonnen en ik kan niet zeggen dat het onverdiend is". Buiten het keepersprobleem miste Waddinxveen ook nog Mo Darazzi en Alphons Scheur water. Groeneweg kon echter geen beroep doen op aanvaller Jarno van Dorp. Voordat Groeneweg na twintig minuten de leiding nam had doelman Gert Haan met een goede reactie Bjorn Tollenaar van scoren afgehouden. Ook Rene van der Sluis werd op het laatste moment de voet dwars WADDINXVEEN - Be Fair heeft het niveau dat van de Waddinxveense voetbalclub mag worden verwacht in de eerste competitiewedstrijd te gen Linschoten niet gehaald. In Linschoten slaagde Be Fair er niet in een 0-1 voorsprong vast te houden: l-l. „Een slechte wedstrijd van ons na een rede lijk goede voorbereiding", con cludeerde trainer Cees Fran sen. „Er werden achterin teveel fouten gemaakt waardoor er onrust ontstond. Acht spelers haalden hun niveau niet". In de eerste helft was Linscho ten de betere ploeg. Be Fair werd alleen gevaarlijk bij stan daardsituaties. In de tweede helft waren nieuweling Benja min Gibbon en Raymond Ol denburg vervangen door Stefan van Wijk en Mark de Jong. Be Fair maakte nu meer druk naar voren. Na een kwartier namen de Waddinxveners de leiding toen Marco Verzijl na voorbe reidend werk van Mark de Jong organiseerd door de stichting DNRT op het Belgische circuit van Zolder. Dit resulteerde in een mooie trum. In de huidige economi- derde plaats voor het team Va- sche situatie is het voor vereni gingen bijzonder moeilijk splonsors te vinden en het hoofd boven water te houden. Bé Fair is hier echter op een creatieve manier mee omge gaan wat resulteerde in een bij zondere co-sponsoring van ge noemde bedrijven. Voor kamend seizoen is er nog plaats voor nieuwe leden, zo wel bij mini’s, jeugd, senioren als recreanten. Voor meer in- formatie kunt u terecht op de rneuwe website: www.befair.nl. ,h' 'S L- r „w •32J f Js£ .*£2-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21