Van geluidboxje kwam eerste braderie asi aaggaa ^elco 25 Politie verkeershandhavings- team op braderie Boskoop I z II 1 ■dl "i forFellows cnmotie V Robbedoes op braderie nu 29,95 F r tijdens de braderie 12,50 korting op truien, sweaters en vesten tter lady (g) ze en natuurlijk superaanbiedingen op onze kraam 1 I 0% korting op onze gehele lingeriecollectie op onze collectie schoenen op vrijdag 19 en zaterdag 20 september (tijdens de braderie) onze aanbiedingen: At w FALIHO Leuke sweaters lichtblauw van nu 15,- van €39^5 Leuke body warmers Boskoop Burgemeester Colijnstraat 13 Tel. (0172) 21 22 62 ROBERTO SARTO® Tijdens de braderie krijgt u wl MCR .Si Clothes you wear among friends Dorpsstraat 20, Koninginneweg 2, Boskoop, tel. (0172) 21 25 20 ■■pr ptjj 1 GOUWE KOERIER WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 I of we twee agenten konden i v De braderiecommissie in 1992. Van links naar rechts Wim Kruiswijk, Gertjan Hooftman, Gerrit Koetsier en Piet van der Linde. 10% korting /I l\ nog goed, we gingen de vrijdag en het vroor ’s avonds. De hemel was kraakhelder en ook die za terdag was het prachtig weer. Het zat allemaal mee en de braderie werd een succes.” Helemaal van een leien dankje ging het overigens gemeente en zo ontstond de eerste braderie. Toen nog al- stuurders. „We waren het niet altijd eens maar we konden gen dat de medewerking van de ’meiden’ ook belangrijk was.” Kruiswijk vertelt in vlot tempo over de vele hoogtepunten. De leuke acts, attracties en stunts, de clowns, de muziek en de thema’s die soms zo leuk uitge- Burg. Colijnstraat 17 - BOSKOOP - (0172) 21 63 30 Passage 232 WADDINXVEEN (0182) 61 54 27 FR4NKENWALDER COLLECTION BOSKOOP -De geschiedenis van de braderie is, op verzoek van de Braderiecommissie, uitvoe rig en met veel beeldmateriaal weergegeven in het september nummer van Paktijd, kwartaal blad van de Historische Vereniging Boskoop. De ten, als de gordels aanwezig zijn, deze gedragen worden. Vele honderden bekeuringen schrijft het RVHT daarvoor terwijl de gordelplicht toch al ruim dertig jaar bestaat. Ook worden de nodige bekeuringen geschreven voor het negeren van een rood verkeerslicht. De automobilist, brommer, snor fiets, fietser maar ook de voet ganger heeft op deze manier ook al eens kennis gemaakt met het RVHT. Door de vele staandehoudin- gen (120.000 op jaarbasis) heeft het team naast de vijf speerpunten ook zgn. bijvangst. Rijden zonder rijbewijs of ver zekering, verlopen APK-keu- ring, het aantreffen van een ge stolen auto, het ter plekke innen van openstaande boetes en hulpverlening aan hen die dat nodig hebben om maar een paar voorbeelden te noemen. Het team bestaan uit bijna der tig zeer enthousiaste mede werkers. Met twee ervan kunt U kennis maken op de vijfentwintigste Boskoopse braderie. wijzingen. Dirk werd voorzit ter, Gerrit is goed met cijfers en werd penningmeester. We braderie op bezoek geweest bij de groepscommandant van de rijkspolitie, destijds gevestigd in een pand aan de en de lasergun ge daan. Nieuw is de losse radar- set. Deze set geeft meer con trolemogelijkheden, staat wat maar er zijn altijd agenten in'de na bijheid. leder controlemiddel we op dezelfde golflengte za ten. Menigmaal is het gebeurd BOSKOOP Speeltuinvereniging de Robbedoes zal ook dit jaar met een kraampje op de markt staan. Daar kunt u tegen een vergoeding klompjes verven en het is mogelijk een 'magic lock’ tegenover opvallende heeft zijn specifieke voordelen. Met name de lasergun, waarbij de overtreder van vaak een forse snelheidsovertreding, al- Eén van de medewerkers van het RVHT bezig met het opstellen van de losse radarset. (Foto: PR) onder invloed is een misdrijf en voor de betrokkene is het zeer onplezierig om op deze manier met het RVHT in aanraking te komen. Op de braderie zijn de lasergun en een blaasapparaat voor de eerste ademcontrole aanwezig voor demonstratie. Eveneens veertig euro is het niet dragen van de autogordel. Voor en achterin de auto mee heeft de braderievereniging na dien nooit meer te klagen ge had. Bij de gemeente liep het Alphen eens letterlijk op de nek gesprongen door een poffertjesbakken die vond dat hij in Boskoop een slechte plek in je haren laten zetten. Verder wordt er informatie verstrekt over de vereniging en men kan zich opgeven als lid. De vereni ging bestaat 50 jaar en er liggen fotoboeken ter inzage die een beeld geven van die jaren. ook meegemaakt dat mensen steen en been klaagden over de pakt zijn. plek die ze kregen en prima verkochten. Na afloop van de braderie kwamen ze dan met contant geld naar me toe voor een plekje volgend jaar. Afgezien van dergelijke dingen hebben we praktisch geen nare incidenten meegemaakt. Alleen hadden we soms last van dron ken lui die 's nachts uit de café’s kwamen en de boel gingen ver nielen.” Met veel plezier Kruiswijk terug aan de verga- van het RVHT zijn specialisten op het gebied van alcoholcon troles. De vele controles ’s avonds, ’s nachts maar ook helmplicht. Met de handha- overdag maken dat de pakkans ving van deze vijf speerpunten steeds groter wordt. Het rijden wil het RVHT het aantal ver keersdoden en -gewonden aan zienlijk terugbrengen. Het team is begin 2001 volledig van start gegaan en de eerste vergelijk bare positieve resultaten zijn waarneembaar. Tekst en uitleg geven de mede werkers over de aanwezige ra- darwagen. Met name over het instellen van de apparatuur en de correctie die op de snelheid wordt toegepast. Voor brom- en snorfietsen is een andere snelheidsmeting nodig. Op een zgn. rollerbank wordt de con- structiesnelheid vastgesteld. Naar aanleiding van dat resul taat volgt er al dan niet een proces-verbaal. De categorie bromfiets moet natuurlijk de helm dragen. Een los kinbandje wordt gezien als het niet dra gen van de helm en kost ook veertig euro. De snelheidscontroles worden door middel van radarauto’s (wie kent ze inmiddels niet?), Voor de eerste braderie heb ben we Reinders gevraagd met een bijl een grote knoop door te hakken. Dat was symbolisch. Zo van: er gebeurt weer eens wat in Boskoop. Goede herin neringen bewaart hij aan de be ginjaren met een spectaculaire show met politiehonden en de rondvluchten met een helicop ter. „We hebben ooit een denkt Jokkebrokkenfestival georgani seerd met Piet Römer waar mee Boskoop de Nieuwe Revue haalde. En de stunts ja alles kan natuurlijk maar ze kosten zo verschrikkelijk veel geld.” Kruiswijk heeft er twintig jaar zijn schouders onder gezet. Toen vond hij het welletjes. „Ik ben het blijven doen omdat ik het zo leuk vond, maar ik had geen zin om de 25 jaar vol te maken voor een lintje. Als ze me nodig hebben ben ik altijd bereid ergens mee te helpen maar ik vind het net zo leuk om ergens anders eens op een bra derie te lopen.” Van het oor spronkelijke bestuur is op dit moment alleen Gerrit Koetsier nog in functie. soms een stuk stroever. Voor en nog wat moest een vergunning worden aange vraagd en daarbij liet de mede- had gekregen. Maar ik heb het leen op zaterdag. Ik weet het werking wel eens te wensen over. Het heeft wel eens geknetterd. Oud-burgemeester Reinders krijgt van Kruiswijk wel een pluim. Hij was ieder jaar pre sent en wilde ook best mee werken. Met andere bestuur ders en ambtenaren liep het in die jaren soms minder soepel. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ook sommige on dernemers er wat van konden. Er waren er die niet eens wil- pand aan de den betalen voor deelname Koninginneweg. „Ik vroeg daar omdat ze een kraam voor hun winkel ’op eigen grond’ konden deringen met zijn medebe- neerzetten. Dat het organise- werkte. ren van een braderie, met wat De toenmalige commandant leuke attracties, geld kost telde toch goed samenwerken omdat haald en we gingen een avond je praten over mogelijke acties. Dirk wilde persé een braderie en die is er dus gekomen, in (979. We hadden daar geen er varing mee en daarom hebben de Historische we de Hazerswoudse markt- Boskoop. De meester Plaizier benaderd. Hij Braderiecommissie heeft het gaf ons waardevolle tips en aan- ook mogelijk gemaakt dat dit nummer - éénmalig - in heel Boskoop huis aan huis wordt bezorgd. Het was op een dag in zijn in overleg getreden met de alles I978 toen Dirk Jongejan - nu boekhandelaar maar toen nog werkzaam bij supermarkt ’t Centrum - de boekhandel van Kruiswijk aan de Burgemeester avond de boel klaarzetten Colijnstraat binnenstapte om te praten over de afname en het ophangen van geluidboxjes om het centrum wat gezelliger te maken. Op die dag is in feite de aanzet gegeven voor de eer ste braderie. Willem Kruiswijk, ging het overigens niet, twintig jaar secretaris geweest Kruiswijk was kort voor de van de Braderievereniging en mede-organisator, weet het nog precies. „We kwamen toen te spreken over het onderne mersklimaat in Boskoop en we vonden allebei dat het de hoog ste tijd was voor iets nieuws, krijgen. Wist ik veel hoe dat Gerrit Koetsier (van de schoenhandel) werd er bij ge- heeft me zowat de deur uitge- even niet. Ondernemers van vloekt. Maar toen hij zag hoe buiten Boskoop konden het he- het hele centrum werd volge- lemaal bar maken. Alle mogelij- dat Dirk zijn zin niet kreeg, dan bouwd met kramen ging hij er ke middelen, van chantage tot kwaad zijn map dichtsloeg en anders over denken. Er waren bedreiging, zijn gebruikt om verkondigde dat hij zijn functie die zaterdag zestien agenten in niet te hoeven betalen of kor- ter beschikking stelde. De vol- het dorp.” Over de medewer- ke middelen, van chantage tot bedreiging, zijn gebruikt om niet te hoeven betalen of kor ting te krijgen. Kruiswijk: „Wat gende dag was het weer over king van politie en brandweer jk allemaal meegemaakt heb, je en gingen we gewoon verder. moest soms echt sterk in je En laat ik niet vergeten te zeg- schoenen staan. Ik werd in PAGINA 11 BOSKOOP - Komende vrijdag flitspalen en zaterdag presenteert het Regionaal Verkeers Handhavingsteam (RVHT) van de politie Hollands Midden zich onopvallender opgesteld op de Boskoopse braderie. Op de BC-straat, Blokker, staan een patrouillewagen, een zgn. radar- wagen en een voorlichtings- kraam.Twee medewerkers zijn aanwezig voor voorlichting, uit- tijd wordt staande gehouden, leg en demonstratie van appa- Een wederzijds gesprek geeft ratuur. meestal begrip maar de boete Het RVHT is werkzaam in bijna blijft staanlAlle medewerkers de gehele provincie Zuid- Holland. Dagelijks is het team op pad voor controles op snel heid, alcohol, roodlicht, gondel en fytot dèn -do#

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 11