Nieuwe stappen Feestelijke opening eerste Turkse bakkerij in woonproject Wandeltocht voor senioren LITI E Triangel p Bomen ontlokken heftige discussie s I Nieuw koers Paddle’s met prijs beloond Grote Clubactie begint zonder loten z Plannen Cormula’s centrum schenkt aan instanties Paddestoel Klaverjassen voor de Sint Films bij Kreater S UI Tuinhekken de dupe na te veel drank ging bowlen Victor kerk vorderen al I Si WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 631932. De volgende wandel- oktober. WADDINXVEEN - Wethouder Gerts opende afgelopen zaterdag de nieuwe Turkse bakkerij Nefiss aan de Kerkweg- Oost. Na het knippen van het gebruike lijke lintje was zij de eerste klant van de winkel. Baklava en andere Turkse lekker nijen stonden klaar voor de gasten. Nefiss is de eerste Turkse bakkerij in Waddinxveen.Volgens de vennoten, de heren Akgoz en Celikoglu, werd het eens tijd dat er een Turkse bakkerij in het Gouwedorp kwam. Zij staken de handen uit de mouwen en verwezenlijk ten hun droom. Nefiss betekent ’heer lijk’. „Wij staan voor deze naam”, aldus de vennoten. „Wij doen daar nog een Hooft is een dergelijke bijeen komst niet nodig, omdat de meerderheid van de bewoners schepje Turkse gastvrijheid bovenop.” In de zaak is döner (Shoarma) en lahma- cun (Turkse pizza) te koop. Ook liggen er diverse soorten broodjes, snacks en drankjes in de schappen. Daarnaast wor den in de bakkerij ook de bekende Hol landse snacks, zoals patat en frikadellen, verkocht. Uit handen van burgemeester Jonkman ontvangen Paul en Diana de Rooij van restau rant Paddles de oorkonde voor ’meest markante horecaondernemer van Zuid Holland 2003.” (Foto:Marianka Peters) WADDINXVEEN - De Stichting Drumband Cor mula’s Waddinxveen heeft in februari haar activitei ten moeten beëindigen in verband met een onbe taalbare huur en terug gaande leden aantal. De Stichting heeft een positief saldo en schenkt dit aan de verschillende instanties. Dit saldo is ontstaan door de opbrengst van de ins trumenten én uniformen. Tevens beschikte de Stich ting Cormula’s over een spaarfonds voor nieuwe uniformen. De stichting heeft beslo ten om de volgende in stanties een schenking toe te kennen: Scouting St.Vic tor, Muziekvereniging Concordia, Honden Sport Vereniging Waddinxveen, Nederlandse Hartstich ting, Koningin Wilhelmina- fonds, Nederlandse Rode- kruis afdeling Gouda, Toneelvereniging Toi-Toi, Clini Clowns Nederland, Zonnebloem afdeling Waddinxveen, Hengel- sportvereniging Waddinx veen, Stichting de Gou- webloem, Bijdrage studiekosten instrument Conservatorium Zwolle, Restauratie St.Victor V.A.C. al heeft aangegeven voorkeur te geven aan het kappen van de bomen. (A.B.) ZEVENHUIZEN - Een 38 jarige automobilist uit Moerkapelle is zondag 14 september omstreeks 21.00 uur van de weg ge raakt, nadat hij een uit wijkmanoeuvre had ge maakt. De man was daarbij, in de linkerberm van het Noordeinde te rechtgekomen en is ver volgens vier tuinen door gereden. Hierbij zijn diverse tuinhekken be schadigd. Bij de afhande ling van de aanrijding con stateerden agenten dat de man te veel alcohol ge dronken had. De man bleek een ademalcoholge- halte te hebben van 1170. De man krijgt een proces verbaal voor de aanrijding en het alcoholgebruik. Bo vendien kreeg hij een rij verbod en is zijn rijbewijs ingevorderd. ro per lot ten goede komt aan de vereniging. Gemid deld betekent dit een op brengst per vereniging van bijna 1000 euro. Meer dan ooit tevoren is de Grote Clubactie dit jaar alert op de bijzondere inspanning van de lotenverkopers. Zij doen uiteindelijk het werk. Op dit moment worden ze beloond met een kaartje voor Circus Herman Renz of een voetbalclinic door een topvoetballer.Verder heeft de Grote Clubactie nog een aantal aantrekkelij ke cadeautjes voor ze in petto. Voor meer informatie, tel. 013-4552825 of e-mail: gro- te@clubactie.nl. Door Marianka Peters WADDINXVEEN - Ruim een jaar geleden gooiden Paul en Diana de Rooij van Eetcafé Pad- dle’s het roer volledig om. Ou de tradities werden rigoureus overboord gegooid en er werd een nieuwe koers uitgezet. Hun lef en visie werden afgelopen week door Horeca Nederland beloond met de benoeming tot ’Meest markante horecaonder nemer van Zuid Holland 2003’. Uit handen van burgemeester jonkman mochten zij de presti gieus oorkonde in ontvangst nemen. Bovendien dingt het echtpaar in november mee naar de landelijke award die tijdens het jaarcongres van Koninklijk Horeca Nederland zal worden uitgereikt. Paul en Diana voelen zich een beetje overdonderd door de vele aandacht die zij tijdens de officiële prijsuitreiking kregen. In hun restaurant aan de Zuid- kade vond afgelopen week de prijsuitreiking plaats, die door vele gasten en genodigden werd bijgewoond. De jury bestempel de het horeca-echtpaar als in novatief, vol lef en visie. „Om het roer om te gooien en de andere kant op te peddelen, daar is lef voor nodig,” stelde de afgevaardigde van Horeca Nederland. Voorts schrijft het juryrapport „Zij hebben met niet alledaagse hapjes afscheid durven nemen van traditionele menu’s. Daarnaast durven zij zich in deze tijd kwetsbaar op te stellen door sfeer te verko pen en hieraan geen concessies te doen. Bovendien doen zij al- WADDINXVEEN - Leden en donateurs van wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel zijn afgelopen week gaan bow len. Na een spannende strijd werd bij de dames Anita Noor- lander net als vorig jaar eerste. De tweede prijs ging naar Mar- jo van Leeuwen en als derde eindigde Jolanda van Leeuwen. Bij de heren ging John van Geest met de eerste prijs naar huis.Tweede werd hier Ton van Leeuwen en derde Frans Smith. WADDINXVEEN - Voor het opstellen van een Nota van Uitgangspunten in verband met de ontwikkeling van de woninglocatie de Triangel wordt een voorbereidingskre- diet van 225.000,- euro beschikbaar gesteld. Dit besloot de commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Ruimte, Milieu en Economische Zaken dinsdagavond 9 september. Dit krediet is nodig omdat de doelstelling van het college is in 2006 daadwerkelijk met de bouwactivi teiten te kunnen starten. In het collegeprogramma 2002- 2006 is de bepaling opgenomen dat de ontwikkeling van Trian gel gefaseerd dient te gebeu ren, rekening houdend met de afspraken met Woonpartners Midden-Holland. De afspraken zijn dat er per fase garanties moeten worden gesteld om tot realisatie van sociale woning bouw en goedkope koopwo ningen te komen. In het ver lengde hiervan heeft de raad een Ontwikkelingsvisie vastge steld met als doelstelling dat voor wonen en sociale struc tuur de Triangel voornamelijk een woonfunctie krijgt met een op de ontwikkeling van de Waddinxveense bevolking en de regionale opvangtaak afge stemde nieuwbouwproductie. Weerbaar Waddinxveen drong er op aan een subsidie aan de Vrouwen Advies Commissie (VAC) te verlenen om deze commissie nu al bij de voorbe reidingen te betrekken. Burge meester Jonkman, als vervanger van wethouder Dijksterhuis.zei dat de VAC zeker bij de plan nen wordt betrokken. Het is de bedoeling dat tijdens de raads vergadering in oktober een ie der die er bij betrokken is, een plaats krijgt. De WD maakte REGIO - De Grote Clubac tie is maandag 13 septem ber officieus van start ge gaan. Pas 20 september wordt officieel het eerste lot uitgereikt.Verenigingen lopen tot die tijd rond met intekenlijsten, waarop lot- verkopers hun bestelling kunnen doen. Het motto ’Wie het eerst komt wie het eerst maalt’ is de reden dat verenigin gen niet langer meer wach ten met de actie. Met het organiseren van een loterij zet de Grote Clubactie zich al meer dan dertig jaar in voor het Nederlandse ver enigingsleven. Clubs verkopen loten voor 2,50 euro waarvan 2,00 eu- zich zorgen over de taak en portefeuille van wethouder Dijksterhuis. Deze fractie vroeg zich af of de wethouder niet te zwaar wordt belast. „Hij heeft al een zware portefeuille”, al dus de WD-fractie. „Kan hij de uitvoering van de Triangel er nog wel bij hebben.” Volgens de burgemeester hoeft de WD zich niet ongerust te maken. „De taak zal worden verlicht doordat de andere collegele den onderdelen van de uitvoe ring zullen overnemen”, aldus Jonkman. Het CDA bij monde van de heer Van Berkesteijn vroeg zich af wanneer de poli tiek meespeelt in dit verband Over het algemeen wordt de politiek aan het eind bij de zaak betrokken. Van Berkensteijn constateerde dat tot op heden door de commissie slechts één avond aan dit grote project is besteed. Hij vindt dat veel te weinig. „Is het college bereid de politiek er meer bij te betrek ken of moet de politiek zelf het initiatief nemen?”, aldus Van Berkensteijn. Burgemeester Jonkman deed de toezegging dat de raad zeker bij de kader stelling zal worden betrokken, maar de raad moet ook zelf ini tiatieven nemen. (A.B.) WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (S.W.W.) houdt op dins dag 23 september een wandeltocht voor senioren. Vooraf opgeven is niet nodig; u kunt op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteiten- centrum (Jan van Bijnenpad). Daar is tevens gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto’s richting Delfgauw. De tocht van ongeveer tien ki lometer gaat door het Delftse Hout. Bij Theeschenkerij Het Rieten Dak wordt een koffie- stop gehouden. Bij terugkomst in Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum nog gele genheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Kosten voor deelname bedragen 2,60 euro, inclusief drie kopjes kof- fie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt bovendien een kleine bijdrage aan de au- les anders en weten zij veel eet culturen met elkaar te combi neren.” Een carrière in de hore ca was voor het echtpaar beslist geen toekomstdroom. Paul had een goede baan binnen de financiële dienstverlening en Diana had net haar opleiding als verpleegkundige afgerond. Be gin jaren negentig kwam vader de Rooij met het idee op de proppen om aan de Zuidkade, waar hij net een stukje grond had aangekocht, een restaurant te beginnen. „Na lang wikken en wegen hebben we de grote stap durven nemen en met man en macht gingen we aan het werk,” vertelt Paul. „Het werd een eet café en al vanaf het begin liep het erg goed. We hadden het lekker druk, dus geen klagen. Totdat Gertjan van der Loo ten tonele verscheen en het hele concept overboord gooide. Hij vond dat we nodig aan iets nieuws toe waren. In eerste in stantie dacht ik dat ie helemaal gek was geworden. Het liep goed, dus waarom zou je veran deren. Uiteindelijk heeft hij vol komen gelijk gehad. Door een nieuwe uitdaging aan te gaan en een hele nieuwe koers te gaan varen kunnen we ons volledig onderscheiden.” De sfeer van restaurant Paddle’s is nostal gisch, sportief en toch ook weer eigentijds. De inrichting doet denken aan een clubhuis van een roeivereniging, com pleet met een skif en de ’acht met’ hangend aan het plafond. De vele relikwieën, zoals vlag gen, nostalgische foto’s en de prijzenkast, completeren het geheel. Regulier eetgerei zal de verwende eter niet vinden bij Paddles. In plaats daarvan is ge kozen voor eetstokjes in de vorm van een roeiriem. Alle ge rechten zijn getrancheerd, zo dat men ze moeiteloos van de borden kan ’pikken’. „We heb ben de stijl tot het uiterste doorgevoerd en alles wat niet te koop was werd door vader gemaakt, zoals de eetstokjes in de vorm van een peddel.” Res taurant Paddles is één van de twaalf regionale ’Markant’-win naars. Tijdens het jaarcongres van Koninklijke Horeca Neder land in november zal de lande lijke winnaar bekend worden gemaakt. „Het is een grote uit daging en je moet je plek ook echt verdienen. Op 30 septem ber moeten we voor de jury verschijnen. Het is en blijft alle maal heel spannehd,” besluit Paul. WADDINXVEEN - Het nieuwe klaverjasseizoen voor de SintVictorkerk start vrijdag 19 september. Op de pastorie (Zuidkade 176) is ruimte voor onge veer tachtig kaarters, die daarmee bijdragen aan het restauratiefonds van de SintVictorkerk. De organi satie is in handen van de Victor Activiteiten Com missie (VAC), de vrijwilli- gersgroep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk. Deelname kost 4,50 euro per persoon. De kaarten voor de eer ste ronde worden om acht uur geschud. Zoals gebruikelijk zijn er ook nu ervaren kaarters om min der ervaren spelers bij te staan. Aan het eind van de serie van negen avonden worden de punten geteld, maar kaarters die af en toe willen meedoen zijn even welkom. Het vorige seizoen werd op vrijdag 6 juni afgeslo ten met een netto op brengst van ongeveer 2.000,00 euro. Frans Steenland was eerste (evenals vorig jaar winnaar van de wisselbeker), Annie Toor tweede en An van der Helm derde. De data van de nieuwe ronde zijn vrijdag 19 sep tember, 17 oktober, 21 no vember, 19 december en in 2004, 16 januari, 20 fe bruari, 16 april, 21 mei, 18 juni.Voor informatie, Joop Brosens, tel. 0182-615719. schoot. Daar kwam zij ten val en kwam daarbij in aanraking met een passerende bestel auto. Zij werd met wat schaaf wonden en een kleine hoofd wond overgebracht naar het ziekenhuis. De autokrakers zijn de afgelo pen week flink actief geweest. Op verschillende plaatsen in de gemeente waren in totaal elf auto’s het doelwit van hun acti viteiten. In veel gevallen werden de radio’s en cd-spelers uit de auto’s ontvreemd. U kunt zich het beste wapenen tegen een auto-inbraak door er geen spullen zichtbaar in achter te laten. Neem afneembare fron- tjes ook daadwerkelijk mee naar huis. Laat desnoods het dashboardkastje open staan, zodat men kan zien dat er niets waardevols in ligt. Niets er in, niets er uit. WADDINXVEEN - In een schaal aan de Kanaalweg heeft een insluiper woensdag 10 sep tember in een onbewaakt ogenblik zijn slag geslagen. Uit een tas die onbeheerd in een leslokaal stond werden een gsm en een portemonnee ont vreemd. In de Passage werd diezelfde dag een 22 jarige man aange houden, die een winkeldiefstal had gepleegd. De man wilde een potje gezichtscrème zon der te betalen meenemen. Te gen de man is procesverbaal opgemaakt. Op de Dreef raakte vrijdag 12 september een achtjarig meisje licht gewond bij een verkeers ongeval. Het meisje reed over het fietspad en gleed met een voet van de pedalen, waardoor zij de controle over het fietsje kwijt raakte en de rijbaan op- tokosten gevraagd (maximaal één euro).Voor meer informa- tocht is gepland op dinsdag 28 tie, tel. 0182-615555 of WADDINXVEEN - Binnen kort gaat het filmseizoen in Kreater weer van start met zoals gewoonlijk kinderfilms op de woensdagmiddag en op de vrijdagavond een film voor volwassenen, dit alles in de ge heel vernieuwde zaal van Kre ater. Voor volwassenen is een keu ze gemaakt uit bekende en minder bekende films, zoals onder andere De tweeling, Bowling for Columbine, Chica go, Zus Zo, en The Pianist. Voor kinderen de succesfilms Ja zuster nee zuster en Loena- tik de Moevie, maar ook Lilo Stitch, Snow Dogs, Peter Pan 2 en Ice Age. Als eerste film staat gepro grammeerd de kinderfilm Tar zan op woensdag I oktober, aanvang 13.30 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro per per soon. Het is ook mogelijk om een arrangement van een kin derfilm en een menu naar keu ze van Cafetaria het Ouwe Dorp te bespreken voor bij voorbeeld een verjaardagspar tijtje. Voor volwassenen is de eerste film Hable con Ella op 3 okto ber, aanvang 20.00 uur. De toe gang hiervoor bedraagt 5,- euro per persoon, met pas 65+ of CJP 4,- euro. Het film- aanbod voor het gehele sei zoen is ook te zien op de web site www.kreater.nl. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op tel. 0182-614422 of per e-mail: info@kreater.nl. tieverstrekking naar de bewo ners toe verloopt slecht. Toen er uiteindelijk een besluit door het college was genomen om de bomen te kappen, werd dat wel aan de bewoners vermeld, maar om onbegrijpelijke rede nen werd dat besluit later weer ongedaan gemaakt. De fracties reageerden ont hutst en geïrriteerd en de PCW gebruikte zelfs de woorden ’onbehoorlijk be stuur’. De heer Van Berkesteijn (CDA) kwam tot dezelfde conclusie en sprak zelfs van ’bestuurlijk onvermogen’. „Wethouder Dijksterhuis moet toch wel tot de conclu sie komen, dat dit zo niet kan”, aldus Van Berkesteijn. Burgemeester Jonkman, die tij dens deze vergadering de por tefeuille van wethouder Dijk sterhuis waarnam, zei het schaamrood op zijn kaken te hebben bij het aanhoren van deze kritiek. „Deze gang van zaken is een uitzondering op •de regel”, aldus de burgemees ter. „Meestal lopen dergelijke zaken altijd goed.” Alvorens het college echter een definitief .besluit neemt wordt eerst op donderdag 25 september om 19.30 uur nog een bewonersavond gehou den. Volgens inspreker Van Na het knippen van het lintje, ter officiële opening van de eerste Turkse bakkerij in Waddinxveen, is wethouder Gerts de eerste klant. Zij geniet van de Turkse lekkernijen. (Foto: Liesbeth van derVis) WADDINXVEEN - Dinsdag avond kwam tijdens de com missievergadering Ruimtelijke Ordening, Openbare Ruimte, Milieu en Economische Zaken een fikse discussie op gang tussen burgemeester en wet houders en de commissiele den. Het onderwerp was het, niet op de agenda vermelde, al dan niet kappen van de twaalf essen aan de Mozartlaan. Uit een gehouden enquête is gebleken dat de bewoners de bomen weg willen hebben om dat deze hinderlijk zijn en een sta-in de weg, maar steeds weer komt het gemeentebe stuur met iets anders op de proppen om dit verzoek zo lang mogelijk te rekken of op de lange baan te schuiven. Dat liet M.van Hooft, bewoner van de Mozartlaan, overduidelijk blijken in zijn betoog als in spreker. „Wat ik heb is een dossier van ontvangstberich- ten van de gemeente van brie ven die geschreven zijn.” De kwestie loopt al vanaf janu ari 2001 toen er sprake was van een opknapbeurt van het groen, maar ondanks aandrin gen van de bewoners is er tot op heden niets gebeurd. Het contact met het gemeentehuis is slecht, er werden toezeggin gen gedaan, die niet werden nagekomen. Ook de informa- WADDINXVEEN - Wethouder Barth hoopt in oktober te ko men met een kredietaanvraag voor het projectplan met be trekking tot het nieuwe cen trum. Daarna wordt de locatie voor het nieuwe winkelcen trum bepaald. Dit bleek dinsdag 9 september tijdens de com missievergadering mer onder meer Economische zaken. Voor de opstelling van het cen trumplan is een projectleider aangesteld, te weten Ir L.van der Kemp van PRC Bouwcen trum in Bodegraven, bijgestaan door zijn collega-planoloog Drs. R.J.van den Broek van het zelfde bureau. De aanstelling gaat in eerste instantie om deeltijdwerkzaamheden op projectbasis. Beide heren zijn inmiddels al gestart met hun werkzaamheden. Volgens wethouder Barth is in middels door beide heren be gonnen met het lezen van dos siers en wordt kennis gemaakt met betrokkenen zoals onder nemers en de projectontwikke laar. Het contract met oud-di- recteur Hendriks van Multi Vastgoed, die was ingehuurd om te adviseren over de ont wikkeling van het centrumplan, is inmiddels beëindigd. „Het gaat nu om deskundigheid”, al dus wethouder Barth. (A.B.)

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15