Gemeente Kleding, boeken en spelletjes in de speeltuin steunt gehandicapte kinderen met subsidie zet zaterdag poort open voor publiek Hypermoderne kwekerij Dierenbescherming op zoek naar vrijwilligers voor hondenuitlaatservice 11 Collecteweek Dierenbescherming feliciteert Naturistisch zwemmen Kwekers tonen kunsten Bingo voor senioren Dertig jaar bieb gevierd met Open Dag w at Kennis uitdragen Probleemhonden Rabobank Gouwezoom WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r* «i F* PAGINA 17 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN erg handig”, zegt ze lachend 3 PL4A> J WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van We relddierendag op 4 oktober houdt de Die renbescherming afdeling Gouda, Werkgroep Waddinxveen van 28 september tot en met 4 oktober haar jaarlijkse collecte houden. Het resultaat hiervan komt vooral ten goede aan het Dierentehuis Midden-Holland te Gouda. Daar worden uit de hele regio, dus ook uit Waddinxveen, zwerf- en afstandsdie- ren opgenomen.Voor de medische controle en verzorging zijn twee dierenartsen verbon- UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN mag komen. Dan kom je in het park zo’n kleintje tegen en blij ken ze de beste maatjes te zijn die wel uren met elkaar zouden willen spelen.” zijn altijd op zoek naar dat ene ontbre kende deel van een boekenreeks, goed koop en haast nooit gebruikt, tupper- ware of leuk speelgoed voor de kleinkinderen. Vanwege de verwachte drukte met mensen die hun spulletjes op de rom melmarkt uit wilden stallen, moest men van te voren voor een kraampje in schrijven. Hier werd gretig gebruik van gemaakt: alle kraampjes waren gereserveerd en er heerste een gezellige drukte in het speeltuingebouw.Van ’s morgens vroeg tot halverwege de middag kon men lek ker rondsnuffelen tussen serviezen, zelfgemaakte geluksenvelopjes en rol schaatsen in alle soorten en maten. De entree was gratis en tussen het snuffelen door was er de mogelijkheid gezellig wat te eten of te drinken aan de bar van de vereniging. Ondanks de concurrerende festiviteiten in Waddinxveen zoals de Open Monu mentendag en de Western braderie op het terrein van Souburgh, viel het aan tal bezoekers van de rommelmarkt niet tegen, ’s Ochtends vroeg was het voor al erg druk met mensen die er als eer ste bij wilden zijn om de mooiste koopjes in de wacht te slepen, in de loop van de ochtend en het begin van de middag werd het wat rustiger.Ter wijl iedereen die dat wilde even rond keek bij de kraampjes binnen in het ge bouw, was het voor de kinderen de uitstekende gelegenheid om eens ge bruik te maken van de vele speeltoe stellen in de grote speeltuin. En dat nog in het zonnetje ook. ZEVENHUIZEN - Biblio theek Zevenhuizen viert zaterdag 20 september haar dertig jarig bestaan met een Open Dag. Er zijn verschillende demon straties, presentaties en verrassingen. De biblio theek aan de Dorpsstraat is deze feestelijke zater dag extra lang open, na melijk van 10.00 tot I4.00 uur. Na de opening om 10.00 uur is er een pop penkast voorstelling voor vier tot en met acht jari gen. Poppentheater Dub bele jan uit Stolwijk speelt een verhaal waarin het jarig zijn centraal staat. Met de zelfgemaakte poppenkast en poppen, en de zelfgeschreven muzika le stukken, verzorgt dit theater een aansprekende voorstelling. Kaartjes voor deze poppenkast zijn van af 10 september gratis af te halen bij de biblio theek. Daarnaast is er een schilderdemonstratie. Aly Kouwenhoven expo seert in de hal van ge meentehuis en bibliotheek en laat belangstellenden meetekenen en schilde ren. Ook Sarah Carner laat tijdens de open dag zien hoe haar veren mas kers tot stand komen. Verder is een tentoon stelling ingericht van knip kunst werken, geleend van het Nederlands museum van knipkunst te Schoon hoven en mogelijk wordt ook de knipkunst tech niek gedemonstreerd. Ook is er een overzicht te zien van de activiteiten die de bibliotheek in het afgelopen jaar heeft geor ganiseerd. Tijdens de open dag ontvangen nieu we leden tegen betaling van twintig euro een lid- maatschapspas voor vijf tien maanden in plaats van voor twaalf maanden. Jeugdleden vanaf dertien jaar betalen deze dag tien euro voor vijftien maan den. Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Vanwege de verwachte grote toestroom van bezoekers, is de Van Hasseltweg die dag voor het autoverkeer afgesloten. den aan het Dierentehuis. Dat het tehuis nog altijd nodig is getuigt het feit dat er jaarlijks ruim achthonderd honden en katten worden opgenomen. Bijna alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar de eigenaar. Om een zo goed mogelijk resultaat te beha len kan de Werkgroep nog collectanten ge bruiken.Wie wil helpen de collecte tot een succes te maken? Ook jongeren vanaf I4 jaar kunnen zich aanmelden.Voor nadere inlich tingen, tel. 0182-616519. worden, maar naar een nieuwe baas moet eerst nog gezocht worden. De informatie die door de vorige eigenaar wordt gegeven klopt regelmatig niet.” In praktijk blijkt dat mensen vaak een excuus gebruiken om hun hond achter te laten bij een tehuis. Een allergie van de kinderen of bijten en agressief gedrag zijn regelmatig gehoor de redenen om afstand te doen van een dier. „In de papieren staat dan dat de hond absoluut niet bij Jack Russels in de buurt MOERKAPELLE - Enkele kwe kers aan de Van Hasseltweg hou den op zaterdag 20 september een open huis. Rozenkwekerij Rozenhof, bromeliakwekerij LKP Plants III, trostomatenkwekerij Van Eeden Petersman en gebera- kwekerij De Zuidplas openen hun deuren van I0.00 tot 16.00 uur. Gedurende de openstelling presenteren verschillende toele veranciers zich en wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld de moderne installaties en syste men in werking te zien. Ook worden er verschillende bloem- binddemonstraties gegeven en zijn kinderattracties aanwezig. Een aantal van de kwekerijen die hun bedrijf openstellen, produ ceert gezamenlijk energie en CO2 voor eigen gebruik. Dit unieke project aan de Van Has seltweg 15 wordt slechts eenma lig opengesteld voor het algeme ne publiek. De Van Hasseltweg wordt op deze dag afgesloten voor autoverkeer. Alle auto’s worden doorverwezen naar het parkeerterrein van het Truck Centrum, noord van de A12 (af rit 9). Van daaruit rijden bussen continue van en naar de Van Has seltweg, tussen 10.00 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN - Er wordt 4000 euro beschikbaar ge steld ten behoeve van een weekend voor verstandelijk ge handicapte kinderen van acht tot achttien jaar. Initiatief nemer is mevrouw P. Raymakers. De commissie Welzijn, Educatie en Zorg gaf donderdagavond haar fiat aan het voorstel van burgemeester en wethouders. Op zaterdag 20 september aanstaande opent LKP Potplanten tussen 10.00 uur en 16.00 uur voor het grote publiek de deuren van haar nieuwe bedrijf aan de Van Hasseltweg 26 in Moerkapelle. De trotse "ondernemers van nature" Wim, Hans en Marco Koolhaas beschikken hiermee over een van de modernste pot plantenkwekerijen van Nederland. Naast LKP Potplanten zijn ook de volgende bedrijven voor het publiek toegankelijk: Hasselt Energy (één van de eerste vormen van energieclustering in de tuinbouwwereld) Tomaten kwekerij Van Eeden Petersman Gerbera kwekerij Zuidplas Frank Olieman Rozen Toegang gratis. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - Een uitlaat- service voor de honden van het dierentehuis. Dat is een grote wens van de Dierenbe scherming Gouda, om het de dieren uit het asiel een stukje plezieriger te maken. Elly van Oorschot is vrijwilligster bij de Werkgroep Waddinxveen, on derdeel van de Dierenbescher ming Gouda, en met recht trots op de vele vrijwilligers die de Werkgroep rijk is. „Omdat Waddinxveen zoveel vrijwilli gers heeft, starten wij het pro ject op”, vertelt ze. De bedoe ling van het project is het opzetten van een groep vrijwil ligers die, om beurten of soms met zijn tweeën, de honden uit het dierentehuis ’s ochtends meenemen voor een door het park. „Meestal neem je één hond per keer mee, maar als het goed gaat tussen twee honden dan probeer je dat. Zo terwijl er een hond halfop haar schoot klimt. „Van de mede werkers van het tehuis hoor je de bijzonderheden van de hond. Ze kunnen ook niet alle maal mee, met de echte pro bleemgevallen wordt op het uitlaatveld van het asiel ge werkt. Soms ook meegenomen naar een ander tehuis waar ge specialiseerde hondentrainers met het dier aan de slag gaan. Als er problemen zijn moeten Het ultramoderne project aan de Van Hasseltweg is ontwikkeld in nauwe samenwerking met onder meer Ton van Marrewijk en Arne Bac; adviseurs van het Agrarisch Adviésteam in dienst van Rabobank Gouwezoom. Klant en bank maakten de plannen, werk ten die uit en zetten zich gezamenlijk in voor het beste resultaat. En met succes. kun je toch al gauw zo’n zeven honden op een ochtend naar buiten laten”, legt Elly uit. Het bestuur van de Dierenbescher ming heeft ook het dierentehuis onder haar hoede. Momenteel wordt op landelijke schaal ge werkt aan een certificering van dierentehuizen. Dit is een soort keurmerk voor de asielen, die daarvoor aan velerlei eisen moeten voldoen. Als een die rentehuis de licentie krijgt, is dit baas én hond heropgevoed een bewijs van goede verzor ging, hygiëne et cetera. Bezoekers parkeren hun auto's bij het Truckcentre Zevenhuizen langs de A12 vanwaar zij gebruik kunnen maken van een buspendeldienst. Door Naomi Vuik WADDINXVEEN - Speelgoed waar je kinderen toch ietsje te oud voor zijn geworden, bgeken die na drie keer le zen eigenlijk niet meer zo spannend zijn en bloempotten met kleuren die écht niet meer passen bij de nieuwe in richting van de tuin. Dit en nog veel meer werd afgelopen zaterdag aange boden op de rommelmarkt van speel tuinvereniging De Paddestoel. Een plaatsje op een rommelmarkt is altijd een goede gelegenheid voor impulsieve kopers die hun miskopen weer willen verkopen, moeders die de nog mooi uitziende, maar te kort geworden broe ken van hun opgroeiende kinderen kwijt willen en voor mensen die ge woon eens lekker ruimte willen creë ren in hun kast. Bezoekers daarentegen WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, af deling Seniorenwerk, organi seert op dinsdag 23 september een bingoavond voor senioren in het Anne Frank-activiteitencen- trum (J. van Bijnenpad I). De bingo begint om 20.00 uur. De kosten zijn 2,05 euro voor één plankje of 2,60 euro voor twee plankjes, zeven ronden, inclusief een kopje koffie. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-plus- sers in Waddinxveen. aan het weekend deelnemen. Vrijdag gaat het gezelschap naar het dorp Mierlo waar drie nachten wordt geslapen in Bospark het Wolfsven. Elk ge zin heeft een eigen huisje.en de activiteiten zijn onder an dere een dansavond, disco- zwemmen en een barbecue. Er zijn twee verpleegkundigen en tien vrijwilligers als hulp aan wezig. De totale kosten zijn 10.000 euro, maar de helft van deze kosten wordt betaald door de Stichting Service Waddinxveen. Mevrouw Ray- makers is van plan elke week een activiteit te organiseren, zoals een disco, een filmvoor stelling en nog meer dingen die voor de kinderen geschikt zijn. Zij mag hiervoor de gym nastiekzaal en de materialen van deTheo Thijssenschool ge bruiken. Het weekendje Mierlo wordt op de band vastgelegd, zodat het hele feest later aan de kin deren en andere belangstellen den kan worden vertoond. (A.B.) Elly is zelf al een maand bezig als uitlaatster. „Je moet even bekijken hoe je handig de ken nel in en uit kunt komen, zon der dat de hond tussen je be nen doorschiet. Daarna doe je het luik naar de ren dicht, zodat je de hond rustig kunt aanlijnen en meenemen. Vooral de grote honden zijn de probleemhon den. Het is soms echt een ge bulder en oordopjes zijn dan ZEVENHUIZEN - Elke zater dag van I6.15 tot I7.45 uur wordt er weer naturistisch ge zwommen in het zwembad De Koornmolen. Meer informatie is te vinden op de website van de NPN www.nfn.nl/npn. Nieuwe vrijwilligers lopen eerst een keer mee en kunnen zich daarna voor de uitlaatser- vice opgeven.Te zijner tijd komt er een informatieavond, gehou den door Anita Gideonse. Zij heeft een particuliere uitlaat- Het vertrek van de kinderen met gezin is bepaald op vrijdag I9 september. Het college heeft wel een aantal voor waarden aan de subsidieverle ning verbonden. Aan het eve nement moet worden deelgenomen door minimaal twaalf verstandelijk gehandi capten, het weekend - in wat voor vorm dan ook - moet een bestendig vervolg krijgen en per gezin moet een eigen bijdrage van minimaal vijftig euro worden betaald. Het col lege is van mening dat een ac tiviteit voor thuiswonende verstandelijk gehandicapte kin deren uniek is voor Waddinx veen. Het geld komt uit het potje burgerinitiatieven. De WD staat erg positief tegen over het initiatief. De fractie juicht dit ondernemen toe. „Het is een geweldig idee,” al dus commissielied mevrouw Smit en zij wenste de kinderen met de leiding een fijn week end toe. Zij hoopt dat anderen dit voorbeeld zullen volgen. De andere fracties konden zich geheel aansluiten bij de woorden van mevrouw Smit, maar vroegen zich af hoe het college zich een bestendig ver volg van de activiteit voorstelt. Wethouder Gerts antwoord de dat de gemeente niets kan eisen, maar wel alle medewer king zal verlenen. Een enthousiaste mevrouw Raymakers vertelde dat er dertien deelnemers zijn die In de glastuinbouw is het gebruikelijk dat collega-ondernemers, belangstellenden uit de sector, omwonenden en alle andere geïnteresseerden een kijkje bij voor uitstrevende en innoverende nieuwbouw projecten als van LKP Potplanten kunnen nemen. rondje Anita Gideonse van de Dierenbescherming en Elly van Oorschot van de Werkgroep Waddinxveen zoeken vrijwilligers voor een hondenuilaatservice. (Foto: Marianka Peters) De rommelmarkt die speeltuinvereniging De Paddestoel afgelopen zaterdag organiseerde, werd druk bezocht. Van boeken, tot spelletjes: alles was te koop. (Foto.-Uesbeth van derVis) service, KiniK, en helpt mee de uitlaatservice van de Dierenbe scherming op te zetten. Vanuit haar werk heeft ze een ruime ervaring. „We willen wat basis kennis overdragen, wat wij be langrijk vinden voor het uitla ten”, legt ze uit. „Er komen onderwerpen aan de orde zo als: ’Wat is specifiek gedrag van honden?’ en ’Waarom doet een hond iets wel of niet? Waaraan kun je zien of een hond bang is?’ Als mensen langskomen, krijgen ze een informatiepakket mee met uitleg.” „Momenteel worden er regels opgesteld”, gaat Anita verder. „Afgelopen dinsdag hebben we nog overleg gehad over allerlei zaken, zoals verzekeringen, mi nimum leeftijd, honden al in de kennel uitlaten, niet los uitlaten, attent zijn als je andere honden tegenkomt, letten op ontlasting en plas en uiteraard het bijhou den van overdrachtmappen.” Dat ze weet waar ze over praat mag wel duidelijk zijn. Het aantal honden in het tehuis varieert tussen de vijf en vijf tien, welke verzorgd worden door vijf beroepsmedewerkers. De uitlaatdienst bestaat mo menteel uit vier vrijwilligers, maar heeft wel tien tot twaalf mensen nodig. „Hoe meer hoe liever”, reageert Elly. „Ook in de vakanties willen we de hon den in hun behoeften voorzien en elkaar kunnen vervangen als we op vakantie gaan.” De Werkgroep gaat nu dus op zoek naar vrijwilligers om in de ochtenduren (tussen 8.00 en I2.15 uur) de honden een ple zier te doen. Op 20 september staat de Die renbescherming met een kraam op de Open Dag van de Hondensportvereniging. Maar wie belangstelling heeft en graag wil reageren, kan te recht op: dierenbescherming. wveen@pla net.nl of bellen, tel. 06- 41590726. Rn - i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17